Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 апреля 2019 года № 57. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18674. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 37.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту регулирования небанковских финансовых организаций (Кошербаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 57 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18674 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 37 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Банктік емес қаржы ұйымдарын реттеу департаменті (Көшербаева А.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Биртанова Е.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 08 апреля 2019 года № 57
Правила
выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон).
2. Правила устанавливают условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, а также порядок уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения.

3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.А.Біртановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 8 сәуірдегі
№ 57 қаулысымен
бекітілді
Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру талаптары мен тәртібін, сондай-ақ базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну тәртібін белгілейді.

Глава 2. Условия и порядок выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
3. Организация-резидент Республики Казахстан осуществляет выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства при наличии соответствующего разрешения уполномоченного органа при соблюдении условий, установленных пунктом 1 статьи 22-1 Закона.
4. Для получения разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства организация-резидент Республики Казахстан в течение 45 (сорока пяти) календарных дней после даты принятия органом организации-резидента Республики Казахстан соответствующего решения представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление о выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) копия решения органа организации-резидента Республики Казахстан о выпуске и (или) размещении эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства с указанием следующей информации:
полное наименование организации-резидента Республики Казахстан;
наименование государства, в соответствии с законодательством которого будет осуществлен выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, с указанием наименования положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться выпуск эмиссионных ценных бумаг;
наименование государства (государств), на территории которого (которых) будет осуществлено размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан;
вид выпускаемых и (или) размещаемых эмиссионных ценных бумаг, наличие и вид обеспечения или гарантии с указанием гаранта, номинальная стоимость или цена размещения (если применимо) и международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии);
предполагаемый объем и валюта выпуска;
права, предоставляемые данной эмиссионной ценной бумагой;
порядок начисления и выплаты вознаграждения по данным эмиссионным ценным бумагам, периодичность выплаты, а также сведения, относящиеся к существенным условиям выпуска эмиссионных ценных бумаг, предусмотренным в проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг;
предоставление предложения к приобретению облигаций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан на тех же условиях размещения, что и при их размещении на территории иностранного государства;
предоставление предложения к приобретению акций или производных ценных бумаг, базовым активом которых являются акции данной организации-резидента Республики Казахстан, не менее двадцати процентов от общего количества данных акций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан;
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что долговые ценные бумаги могут быть принудительно реструктуризированы в случае применения уполномоченным органом мер по урегулированию неплатежеспособного банка (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка-резидента Республики Казахстан);
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что держатели долговых ценных бумаг не имеют права требовать досрочного выполнения обязательств перед ними в случае применения к неплатежеспособному банку мер по его урегулированию (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка- резидента Республики Казахстан);

2-тарау. Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру талаптары мен тәртібі
3. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Заңның 22-1-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарды сақтаған жағдайда уәкілетті органның тиісті рұқсаты болған кезде шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының резидент ұйымының органы тиісті шешім қабылдаған күннен кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру туралы өтініш;
2) мынадай ақпаратты көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру туралы Қазақстан Республикасы резидент ұйымының органы шешімінің көшірмесі:
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының толық атауы;
эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атаулары көрсетіле отырып, заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығару жүзеге асырылатын мемлекеттің атауы;
аумағында Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын орналастыру жүзеге асырылатын мемлекеттің (мемлекеттердің) атауы;
шығарылатын және (немесе) орналастырылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың түрі, кепілгерді көрсетумен қамтамасыз етудің немесе кепілдіктің болуы және түрі, номиналды құны немесе орналастыру бағасы (қолданылатын болса) мен халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса);
шығарылымның болжамды көлемі және валютасы;
осы эмиссиялық бағалы қағазбен берілетін құқықтар;
осы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша кірісті есептеу және сыйақы төлеу тәртібі, төлеу мерзімділігі, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде көзделген эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының маңызды талаптарына қатысты мәліметтер;
шет мемлекеттің аумағында орналастыру кезіндегі сияқты орналастыру талаптарымен Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы облигацияларды сатып алуға ұсыныс беру;
базалық активі осы Қазақстан Республикасының резидент ұйымының акциялары болып табылатын акцияларды немесе туынды бағалы қағаздарды осы акциялардың жалпы санының кемінде жиырма пайызын Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы сатып алуға ұсыныс беру;
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында уәкілетті орган төлемге қабілетсіз банкті реттеу шараларын қолданған жағдайда борыштық бағалы қағаздар мәжбүрлеп қайта құрылымдалуы мүмкін екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында төлемге қабілетсіз банкке реттеу шаралары қолданылған жағдайда борыштық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өздерінің алдындағы міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындауды талап етуге құқығы жоқ екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);

3) документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий нахождение ценных бумаг в следующих секторах (категориях) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций, зарегистрированный уполномоченным органом, – в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная", либо в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная";
выпуск акций, зарегистрированный уполномоченным органом, – в категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категории "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная";
либо документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий согласие на включение планируемых к выпуску ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства в следующие секторы (категории) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций – в категорию "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
выпуск акций – в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан.
5. Организация-резидент Республики Казахстан для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, выпуск которых на дату представления документов на получение разрешения на размещение зарегистрирован, помимо документов, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 4 Правил, представляет сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства в соответствии с приложением 2 к Правилам.
Организация-резидент Республики Казахстан для получения разрешения на размещение производных эмиссионных ценных бумаг, базовым активом которых являются размещаемые эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, на территории иностранного государства, в течение 45 (сорока пяти) календарных дней после даты принятия соответствующего решения помимо документов, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 4 Правил, представляет в уполномоченный орган выписку центрального депозитария с лицевого счета объявленных эмиссионных ценных бумаг в центральном депозитарии о наличии эмиссионных ценных бумаг, которые будут являться базовым активом размещаемых эмиссионных ценных бумаг, по состоянию на дату принятия решения о размещении производных ценных бумаг.

3) қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларында (санаттарында) болуын растайтын құжаты:
уәкілетті орган тіркеген облигациялар шығарылымы - "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында не "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында;
уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы - "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторында;
не қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығару жоспарланып отырған бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларына (санаттарына):
облигациялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатына;
акциялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторына енгізуге келісімін растайтын құжаты.
5. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін құжаттарды ұсыну күніне шығарылымы тіркелген орналастыруға рұқсат алу үшін Қағидалардың 4-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа, Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін мәліметтерді ұсынады.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының орналастырылатын эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын туынды эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін Қағидалардың 4-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа, тиісті шешім қабылданғаннан кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде уәкілетті органға туынды бағалы қағаздарды орналастыру туралы шешім қабылдаған күндегі жағдай бойынша орналастырылған эмиссиялық бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың болуы туралы орталық депозитарийдегі жарияланған эмиссиялық бағалы қағаздардың жеке шотынан орталық депозитарийдің үзінді-көшірмесін ұсынады.

6. Документы, указанные в пунктах 4 и 5 Правил, представляются организацией-резидентом Республики Казахстан в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
При подаче документов через веб-портал "электронного правительства" документы прикрепляются к электронной форме заявления.
7. Документы, представленные организацией-резидентом Республики Казахстан для получения разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, рассматриваются уполномоченным органом в течение 8 (восьми) рабочих дней с даты их представления.
8. В случае соответствия организации-резидента Республики Казахстан и документов, представленных для получения разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, уполномоченный орган:
при подаче организацией-резидентом Республики Казахстан документов через веб-портал "электронного правительства" направляет в "личный кабинет" организации-резидента Республики Казахстан в форме электронного документа:
разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 3 к Правилам;
разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 4 к Правилам.
9. В целях реализации пункта 6 статьи 22-1 Закона организация-резидент Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган информацию об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг подписывается первым руководителем организации-резидента Республики Казахстан либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг, состоящая из нескольких листов, представляется пронумерованной, прошитой и заверенной подписью первого руководителя либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
10. Отказ организации-резиденту Республики Казахстан в выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства производится уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным пунктом 7 статьи 22-1 Закона.

6. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында көрсетілген құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынады.
Құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынған кезде құжаттар өтініштің электрондық нысанына қоса тіркеледі.
7. Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының резидент ұйымы ұсынған құжаттарды уәкілетті орган олар ұсынылған күнінен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қарайды.
8. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы және Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат алу үшін ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берген кезде Қазақстан Республикасы резидент ұйымының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында:
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсатты;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсатты жібереді.
9. Заңның 22-1-бабының 6-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының резидент ұйымы уәкілетті органға Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпаратты ұсынады.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпаратқа Қазақстан Республикасы резидент ұйымының басшысы не қол қоюға уәкілетті тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.
Бірнеше парақтан тұратын эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне ішінара басшының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылып ұсынылады.
10. Уәкілетті орган Заңның 22-1-бабының 7-тармағында көзделген негіздемелер бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымына Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруден бас тартады.

11. В случае одновременного выпуска и (или) размещения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан и (или) производных ценных бумаг, базовым активом которых являются данные ценные бумаги, на территории Международного финансового центра "Астана" требования настоящей главы применяются с учетом особенностей, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и банковским законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги, а также представления отчета об итогах их размещения
12. Лицо, планирующее реализовать на вторичном рынке ценных бумаг ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан посредством выпуска и размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (далее - держатель эмиссионных ценных бумаг), путем подписания им документа о присоединении к документу, определяющему условия выпуска депозитарных расписок и (или) иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, в течение месяца после даты принятия соответствующего решения представляет в уполномоченный орган уведомление о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (далее – уведомление), составленное в произвольной форме с указанием:
1) наименования организации-резидента Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которого являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг;
2) сведений об эмиссионных ценных бумагах организации-резидента Республики Казахстан, которые являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг (вид, международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии), количество, цена, сложившаяся на данные эмиссионные ценные бумаги на организованном рынке ценных бумаг по состоянию на конец месяца, предшествующего представлению уведомления);
3) сведений о планируемых к выпуску депозитарных расписках или иных ценных бумагах, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (вид, сроки выпуска, государство, в соответствии с законодательством которого планируется выпуск, валюта выпуска, андеррайтеры организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления выпуска и иные существенные условия выпуска, которые держатель эмиссионных ценных бумаг считает необходимым сообщить).

11. "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын және (немесе) базалық активі осы бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздарды бірмезгілде шығарған және (немесе) орналастырған жағдайда осы тараудың талаптары Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасында және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып қолданылады.
3-тарау. Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі эмиссиялық бағалы қағаздар болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастыру қорытындылары туралы есеп беру тәртібі
12. Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының (бұдан әрі – эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы) эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару және орналастыру арқылы депозитарлық қолхаттарды және (немесе) базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының акциялары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару талабын айқындайтын құжатқа қосылу туралы құжатына қол қою арқылы бағалы қағаздардың қайталама нарығында Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бағалы қағаздарын өткізуді жоспарлап отырған тұлға тиісті шешім қабылданғаннан кейін бір ай ішінде уәкілетті органға мыналарды көрсете отырып, еркін нысанда жасалған депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) ұсынады:
1) эмиссиялық бағалы қағаздары шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы;
2) шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың (хабарлама ұсыну алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында осы эмиссиялық бағалы қағаздарының түрі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса), саны, бағасы) базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары туралы мәліметтер;
3) шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттар немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздар (түрі, шығару мерзімі, заңнамаға сәйкес шығаруы жоспарланған мемлекет, шығарылым валютасы, Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының андеррайтерлері, шығарылымды ұсыну және эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы хабарлауға қажет деп санайтын шығарылымның өзге маңызды талаптары) туралы мәліметтер.

13. К уведомлению, указанному в пункте 12 Правил, прилагаются:
1) копия решения органа держателя эмиссионных ценных бумаг о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (для юридических лиц);
2) выписка с лицевого счета держателя эмиссионных ценных бумаг о наличии эмиссионных ценных бумаг, которые будут являться базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок, или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, по состоянию на дату принятия решения о выпуске;
3) копия документа, определяющего условия выпуска депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на казахский и русский языки (если ранее данный документ не был представлен в уполномоченный орган организацией-резидентом Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которой являются базовым активом депозитарных расписок или иных ценных бумаг).
14. Организация-резидент Республики Казахстан, осуществившая размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, в течение 1 (одного) месяца с даты окончания размещения представляет в уполномоченный орган отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, по форме согласно приложению 6 к Правилам и копию документа, предусматривающего порядок предоставления информации о держателях депозитарных расписок центральному депозитарию и уполномоченному органу.
Информация о держателях депозитарных расписок, составленная в произвольной форме, представляется организацией-резидентом Республики Казахстан в уполномоченный орган не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным полугодием, на электронном носителе.
15. Держатель эмиссионных ценных бумаг либо организация-резидент Республики Казахстан представляют оригиналы документов, указанных в пунктах 12, 13 и 14 Правил, или их копии, заверенные подписью руководителя либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), с указанием на верность копии.
В случае, если каждый представленный документ состоит из одного листа, то он подписывается первым руководителем либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа). Документы, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписью первого руководителя либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на территории
иностранного государства,
уведомления о выпуске
депозитарных расписок
или иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные
ценные бумаги
организаций-резидентов
Республики Казахстан, а
также представления отчета
об итогах их размещения
Форма
Заявление о выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства

13. Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген хабарламаға мыналар қоса беріледі:
1) эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы органның базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы шешімінің көшірмесі (заңды тұлғалар үшін);
2) шығару туралы шешім қабылданған күндегі жағдай бойынша шығаруға жоспарланған базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздарының болуы туралы эмиссиялық бағалы қағаздар ұстаушысының жеке шотынан үзінді-көшірме;
3) қазақ және орыс тілдеріндегі аударманың нотариат куәландырған қосымшасын қоса бере отырып, базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды және (немесе) өзге де бағалы қағаздарды шығару талаптарын белгілейтін құжаттың көшірмесі (егер бұрын осы құжатты эмиссиялық бағалы қағаздары депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы уәкілетті органға бермеген болса).
14. Базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастыруды жүзеге асырған Қазақстан Республикасының резидент ұйымы орналастыру аяқталған күннен бастап бір ай ішінде еркін нысанда жасалған және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепке қойылатын талаптарға сәйкес келетін депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті және депозитарлық қолхаттарды ұстаушылар туралы ақпаратты орталық депозитарий мен уәкілетті органға ұсыну тәртібі көзделетін құжаттың көшірмесін ұсынады.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы еркін нысанда жасалған депозитарлық қолхаттарды ұстаушылар туралы ақпаратты уәкілетті органға есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық тасымалдағышта ұсынады.
15. Эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы не Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Қағидалардың 12, 13 және 14-тармақтарында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын немесе көшірмелерінің дұрыстығын көрсете отырып, олардың басшының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
Егер әр ұсынылған құжат бір парақтан тұратын болса, онда оған басшы не қол қоюға уәкілетті тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды. Бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне ішінара басшының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылып ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі Қазақстан
Республикасының резидент
ұйымдарының эмиссиялық
бағалы қағаздары болып
табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе
өзге де бағалы қағаздарды
шығару туралы хабардар ету,
сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру туралы өтініш _______________________________________________________________ (Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы мен мекенжайы)

В соответствии со статьей 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" __________________________________________________________________
(наименование и адрес организации-резидента Республики Казахстан)
просит выдать разрешение на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства и представляет следующую информацию:
Информация для заполнения
1.
Вид эмиссионной ценной бумаги
2.
Сектор (категория) официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.
Информация об исполнении либо несвоевременном исполнении или неисполнении условий выпуска эмиссионных ценных бумаг
4.
Информация о случаях делистинга эмиссионных ценных бумаг
5.
Величина левереджа
6.
Информация о соблюдении либо несоблюдении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных банковским законодательством Республики Казахстан
Примечание:

"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруді сұрайды және мынадай ақпаратты ұсынады:
Толтыру үшін ақпарат
1.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
2.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің секторы (санаты)
3.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару шарттарын орындау не уақтылы орындамау немесе орындамау туралы ақпарат
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың делистингі жағдайлары туралы ақпарат
5.
Левередж шамасы
6.
Пруденциялық нормативтерді және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген сақтауға міндетті басқа нормалар мен лимиттерді сақтау не сақтамау туралы ақпарат
Ескертпе:

1. В пункте 3 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций.
2. В пункте 4 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций и добровольного делистинга облигаций в случае согласия держателей облигаций.
3. В пункте 5 указывается информация по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган документов для получения данного разрешения, за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга.
Величина левереджа указывается организацией-резидентом Республики Казахстан, в собственности которой находится пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, и (или) выступающей гарантом, в том числе совместным гарантом, по обязательствам данного юридического лица (за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга).
4. В пункте 6 указывается информация на отчетную дату, предшествующую дате представления документов для получения разрешения и за период за три месяца до даты подачи документов (заполняется банком и организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций).
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах, а также предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на территории
иностранного государства,
уведомления о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных бумаг,
базовым активом которых являются
эмиссионные ценные бумаги
организаций-резидентов Республики
Казахстан, а также представления
отчета об итогах их размещения
Сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
1. Наименование организации-резидента Республики Казахстан с указанием организационно–правовой формы.

1. 3-тармақта акцияларды қоспағанда айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
2. 4-тармақта облигацияларды ұстаушылар келіскен жағдайда, акцияларды және облигациялардың ерікті делистингін қоспағанда, айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
3. 5-тармақта банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингті қоспағанда, осы рұқсатты алу үшін құжаттарды уәкілетті органға ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Левередж шамасын шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлғаның акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы меншігіндегі және (немесе) осы заңды тұлғаның (банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингін қоспағанда) міндеттемелері бойынша кепілгер, оның ішінде бірлескен кепілгер болатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы көрсетеді.
4. 6-тармақта рұқсатты алу үшін құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы есепті күнге және құжаттарды беру күніне дейін үш ай бұрынғы кезеңдегі ақпарат көрсетіледі (банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым көрсетеді).
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті тұлға) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті тұлға)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі Қазақстан
Республикасының резидент
ұйымдарының эмиссиялық
бағалы қағаздары болып
табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе
өзге де бағалы қағаздарды
шығару туралы хабардар ету,
сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін мәліметтер
1. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген атауы.

2. Наименование органа иностранного государства, который зарегистрировал выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, с указанием номера и даты регистрации.
3. Наименование фондовой биржи, в соответствии с правилами которой будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
4. Наименование положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
5. Международный идентификационный номер (код ISIN).
6. Валюта и форма выпуска эмиссионных ценных бумаг.
7. Общий объем выпуска, номинальная стоимость эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
8. Сроки обращения и размещения, условия определения цены размещения на территории иностранного государства эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
9. Информация о платежном агенте.
10. Порядок погашения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, предполагаемый срок их погашения.
11. Источники, контактные реквизиты для получения информации об условиях выпуска эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на
территории иностранного
государства, уведомления о
выпуске депозитарных расписок
или иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а также
представления отчета об
итогах их размещения
Форма
Разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории иностранного государства
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 262 (вводится в действие c 01.01.2020).
_______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций)
разрешает выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения)
в соответствии с законодательством
__________________________________________________________________________,
(наименование положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться выпуск)
следующих видов
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________.
(вид ценных бумаг, общий объем выпуска, количество депозитарных расписок или
иных ценных бумаг, вид ценных бумаг, являющихся базовым активом депозитарных
расписок или иных ценных бумаг, соотношение базового актива к количеству
депозитарных расписок или иных ценных бумаг)
Лицо, уполномоченное на подписание Электронная цифровая подпись
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на
территории иностранного государства,
уведомления о выпуске
депозитарных расписок или
иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а также
представления отчета
об итогах их размещения
Форма
Разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории иностранного государства

2. Тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылымын тіркеген шет мемлекет органының атауы.
3. Қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін қор биржасының атауы.
4. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атауы.
5. Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды).
6. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының валютасы және нысаны.
7. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының жалпы көлемі, номиналды құны.
8. Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыру құнын айқындау шарттары, айналысқа жіберу және орналастыру мерзімі.
9. Төлем агенті туралы ақпарат.
10. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын өтеу тәртібі, оларды болжамды өтеу мерзімі.
11. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымының талаптары туралы ақпаратты алуға арналған дереккөздер, байланыс деректемелері.
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті тұлға) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті тұлға)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі Қазақстан
Республикасының резидент
ұйымдарының эмиссиялық
бағалы қағаздары болып
табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе
өзге де бағалы қағаздарды
шығару туралы хабардар ету,
сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат беру
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 262 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және
қадағалау жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
____________________________________________________________________
(толық атауы және орналасқан жері)
эмиссиялық бағалы қағаздарын
____________________________________________________________________
(шығарылым жүргізілетін қағидалар мен ережелердің атауы)
заңнамасына сәйкес
мына түрлерін
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бағалы қағаздардың түрі, шығарылымның жалпы көлемі, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың саны, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, базалық активтің депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың санына арақатынасы) шығаруға рұқсат береді.
Қол қоюға уәкілетті адам                  Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе өзге де
бағалы қағаздарды шығару
туралы хабардар ету, сондай-ақ
оларды орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру

Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 262 (вводится в действие c 01.01.2020).
____________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций)
разрешает размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
(полное наименование и местонахождение)
на территории______________________________________________________________
(наименование иностранного государства)
следующих видов
____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
(вид ценных бумаг, общий объем выпуска, количество депозитарных расписок или
иных ценных бумаг, вид ценных бумаг, являющихся базовым активом депозитарных
расписок или иных ценных бумаг, соотношение базового актива к количеству
депозитарных расписок или иных ценных бумаг)
Лицо, уполномоченное на подписание Электронная цифровая подпись
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на
территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных расписок
или иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а также
представления отчета об
итогах их размещения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 262 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау
жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
____________________________________________________________________
(толық атауы және орналасқан жері)
эмиссиялық бағалы қағаздарын
__________________________________________________________ аумағында
(шет мемлекеттің атауы)
мына түрлерін
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бағалы қағаздардың түрі, шығарылымның жалпы көлемі, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың саны, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, базалық активтің депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың санына арақатынасы) орналастыруға рұқсат береді.
Қол қоюға уәкілетті адам                        Электрондық цифрлық қолтаңбасы                         Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы
қағаздар шығаруға және
(немесе) орналастыруға рұқсат
беру, базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе
өзге де бағалы қағаздарды
шығару туралы хабардар ету,
сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 262 (вводится в действие c 01.01.2020).
Индекс: ИИРЭЦБ_5
Периодичность: по мере размещения
Круг лиц представляющих информацию: организация-резидент Республики Казахстан
Куда представляется форма: уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты окончания размещения эмиссионных ценных бумаг
Форма
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг
Наименование строк
Числовые и буквенные данные
1.
Организационно-правовая форма организации-резидента Республики Казахстан
2.
Вид эмиссионной ценной бумаги
3.
Международный идентификационный номер (код ISIN)
4.
Номинальная стоимость и (или) цена размещения эмиссионных ценных бумаг
5.
Дата начала размещения
6.
Дата окончания размещения
7.
Количество предложенных ценных бумаг
8.
Количество размещенных ценных бумаг
9.
Объем привлеченных денег
____________________________________________________________________
(полное наименование организации-резидента Республики Казахстан)
__________________________________________________________________________
(место нахождения организации-резидента Республики Казахстан, телефон, адрес электронной почты)
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись исполнителя, телефон)
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя или лица, исполняющего
его обязанности, подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах.
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме информации
об итогах размещения
эмиссионных ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг" (далее - Форма).

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 262 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ЭБҚОҚТА_5
Кезеңділігі: орналастырылуына қарай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде
Нысан
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат
Жолдардың атауы
Сан және әріп бойынша деректер
1.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны
2.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
3.
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды)
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың номиналды құны және (немесе) орналастыру бағасы
5.
Орналастыру басталған күн
6.
Орналастыру аяқталған күн
7.
Ұсынылған бағалы қағаздардың саны
8.
Орналастырылған бағалы қағаздардың саны
9.
Тартылған ақша көлемі
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының толық атауы)
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының орналасқан жері,
телефон, электрондық поштаның мекенжайы)
____________________________________________________________________
(орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон)
____________________________________________________________________
(басшының немесе оның міндеттерін атқарушы адамның
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы)
Қол қойылған күн 20____ жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_____________________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды
орналастыру қорытындылары
туралы ақпарат нысанына
қосымша
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с пунктом 6 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется организацией-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает первый руководитель либо лицо, уполномоченное на подписание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается организационно-правовая форма организации-резидента Республики Казахстан.
6. В графах 2, 3 и 4 указываются вид эмиссионной ценной бумаги, международный идентификационный номер (код ISIN) и номинальная стоимость и (или) цена размещения эмиссионных ценных бумаг.
7. В графах 5 и 6 указываются дата начала размещения и дата окончания размещения эмиссионных ценных бумаг.
8. В графах 7, 8 и 9 указываются количество предложенных ценных бумаг, количество размещенных ценных бумаг и объем привлеченных денег.
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешения
на выпуск и (или) размещение
эмиссионных ценных бумаг
организации-резидента
Республики Казахстан на
территории иностранного
государства, уведомления о
выпуске депозитарных расписок
или иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а также
представления отчета об
итогах их размещения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 31.12.2019 № 262 (вводится в действие c 01.01.2020).
Индекс: ОИРДР_6
Периодичность: по мере размещения
Круг лиц представляющих информацию: организация-резидент Республики Казахстан
Куда представляется форма: уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Срок представления: в течение 1 (одного) месяца с даты окончания размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Форма
Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Наименование строк
Числовые и буквенные данные
1.
Организационно-правовая форма и регистрационные данные
2.
Дата получения разрешения уполномоченного органа на выпуск и (или) размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги, акции организации-резидента Республики Казахстан
3.
Международный идентификационный номер (код ISIN)
4.
Сведения о ценных бумагах:
количество, вид депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, размещенных на фондовой бирже, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, и фондовой бирже, осуществляющей деятельность на территории иностранного государства; цена размещения
5.
Объем привлеченных денег
6.
Дата начала и дата окончания размещения
7.
Наименование андеррайтеров (эмиссионных консорциумов)
8.
Наименование учетной организации, осуществляющей подтверждение прав
К отчету об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, прилагается информация о держателях, с указанием количества депозитарных расписок, которая представляется на электронном носителе.
__________________________________________________________________________
(полное наименование организации-резидента Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
(место нахождения организации-резидента Республики Казахстан, телефон,
адрес электронной почты)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись исполнителя, телефон)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя или лица, исполняющего
его обязанности, подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах.
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об итогах
размещения депозитарных
расписок или иных ценных бумаг,
базовым активом которых являются
эмиссионные ценные бумаги
организации-резидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан"

2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 22-1-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының резидент ұйымы жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі.
6. 2, 3 және 4-бағандарда эмиссиялық бағалы қағаздың түрі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) және эмиссиялық бағалы қағаздардың номиналды құны және (немесе) орналастыру бағасы көрсетіледі.
7. 5 және 6-бағандарда эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастырудың басталған күні және орналастырудың аяқталған күні көрсетіледі.
8. 7, 8 және 9-бағандарда ұсынылған бағалы қағаздардың саны, орналастырылған бағалы қағаздардың саны және тартылған ақшаның көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын депозитарлық
қолхаттарды немесе өзге де
бағалы қағаздарды шығару
туралы хабардар ету, сондай-ақ
оларды орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.12.2019 № 262 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ДҚОҚЕ_6
Кезеңділігі: орналастырылуына қарай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күннен бастап 1 (бір) ай ішінде
Нысан
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп
Жолдардың атауы
Сан және әріп бойынша деректер
1.
Ұйымдық-құқықтық нысаны және тіркеу деректері
2.
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға уәкілетті органнан рұқсат алу күні
3.
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды)
4.
Бағалы қағаздар туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасында және шет мемлекеттің аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасында орналастырылған базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың саны, түрі
5.
Тартылған ақша көлемі
6.
Орналастыру басталған күн және аяқталған күн
7.
Андеррайтерлердің (эмиссиялық консорциумдардың) атауы
8.
Құқықтарды растауды жүзеге асыратын есептік ұйымның атауы
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есепке депозитарлық қолхаттардың саны көрсетіле отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылатын ұстаушылар туралы ақпарат қоса беріледі
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының толық атауы)
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының орналасқан жері,
телефон, электрондық поштаның мекенжайы)
____________________________________________________________________
(орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон)
____________________________________________________________________
(басшының немесе оның міндеттерін атқарушы адамның
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы)
Қол қойылған күн 20____ жылғы "___"______________
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_____________________
Ескертпе: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Базалық активі Қазақстан
Республикасының резидент
ұйымының эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды орналастырудың
қорытындылары туралы есеп
нысанына
қосымша
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется организацией-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает первый руководитель либо лицо, уполномоченное на подписание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются организационно-правовая форма и регистрационные данные организации-резидента Республики Казахстан, наименование андеррайтеров и наименование учетной организации, осуществляющей подтверждение прав на данные ценные бумаги.
6. В графе 2 указывается дата получения разрешения уполномоченного органа на выпуск и (или) размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан.
7. В графе 3 указывается международный идентификационный номер (код ISIN).
8. В графе 4 указываются сведения о ценных бумагах.
9. В графе 5 указывается объем привлеченных средств.
10. В графе 6 указывается дата начала и дата окончания размещения.
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 08 апреля 2019 года №57
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 70 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, представления уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также отчета об итогах их размещения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7560, опубликовано 25 июля 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 237-238 (27056-27057).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 297 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 70 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, представления уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также отчета об итогах их размещения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8060, опубликовано 12 января 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 10-11 (27284-27285).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының резидент ұйымы жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны және тіркеу деректері, андеррайтерлердің атауы және осы бағалы қағаздарға құқықтарды растауды жүзеге асыратын есептік ұйымның атауы көрсетіледі.
6. 2-бағанда базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру үшін уәкілетті органнан рұқсат алу күні көрсетіледі.
7. 3-бағанда халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
8. 4-бағанда бағалы қағаздар туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 5-бағанда тартылған қаражат көлемі көрсетіледі.
10. 6-бағанда орналастырудың басталған күні және аяқталған күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 8 сәуірдегі
№ 57 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілері құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабарламаны, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 70 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7560 болып тіркелген, 2012 жылғы 25 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінде № 415-421 (27495) жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, депозитарлық қолхаттардың немесе Қазақстан Республикасының резиденттері-ұйымдардың эмиссиялық бағалы қағаздары базалық активі болып табылатын өзге бағалы қағаздардың шығарылымы туралы хабарламаны, сондай-ақ оларды орналастыру туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 ақпандағы № 70 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 297 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8060 болып тіркелген, 2013 жылғы 12 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінде № 16-20 (27959) жарияланған).

3. Пункт 9 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9712, опубликовано 28 октября 2014 года в газете "Юридическая газета" № 162 (2730).
4. Пункт 9 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 244 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10339, опубликовано 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Пункт 17 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 250 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13001, опубликовано 12 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6. Пункт 5 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175, опубликовано 14 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 109 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9712 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 қазанда "Заң газеті" газетінде № 160 (25564) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 9-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10339 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 9-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 250 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13001 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 17-тармағы.
6. "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген, 2017 жылғы 14 маусымда Қазақстан Республикасының эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 5-тармағы.