О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 1278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 ноября 2019 года № 19634.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 280 "О некоторых вопросах временных зон таможенного контроля, мест временного хранения и магазинов беспошлинной торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16549, опубликован 26 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Требованиях к расположению, обустройству и оборудованию магазинов беспошлинной торговли, в том числе оснащению системой видеонаблюдения, в правилах их учреждения и функционирования, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. МБТ, утвержденные и предназначенные только для реализации иностранных товаров в качестве припасов на борту воздушного судна, в качестве торгового зала используют части подсобных помещений (при их наличии) или складов МБТ.";
в Правилах реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Реализация иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру беспошлинной торговли, в качестве припасов, осуществляется путем подачи владельцем МБТ декларации на товары.
В случае возврата иностранного товара, нереализованного на борту воздушного судна, владелец МБТ помещает данный товар под таможенную процедуру беспошлинной торговли в порядке, установленном главой 35 Кодекса.
При этом до помещения иностранного товара под таможенную процедуру беспошлинной торговли указанный товар размещается на части помещения МБТ, используемой в качестве склада хранения собственных товаров.";
2. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 10.04.2020 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 1278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қарашада № 19634 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уақытша кедендік бақылау аймақтары, уақытша сақтау орындары және бажсыз сауда дүкендерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 280 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16549 болып тіркелген, 2018 жылғы 26 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бажсыз сауда дүкендерін орналастыруға, жайластыруға және жабдықтауға, оның ішінде бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптар, оларды құру және жұмыс істеу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Әуе кемесінің бортында шетелдік тауарларды сатуға арналған және мақұлданған кеңсе, БСД сату бөлмесі ретінде (олар болған жағдайда) қызметтік бөліктерін немесе БСД кеңсе қоймаларын пайдаланады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды сату ережесінде:
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды керек-жарақтар ретінде өткізу БСД иесінің тауарларға декларация беруі арқылы жүзеге асырылады.
Әуе кемесінің бортында сатылмаған шетелдік тауар қайтарылған жағдайда БСД иесі осы тауарды Кодекстің 35-тарауында белгіленген тәртіппен бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастыруға міндетті.
Бұл ретте, шетелдік тауарды бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырғанға дейін көрсетілген тауар өз тауарларын сақтау қоймасы ретінде пайдаланылатын БСД-ді орналастыру бөлігінде орналастырылады.".
2. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 10.04.2020 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 ноября 2019 года № 1278
Журнал учета иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру беспошлинной торговли, реализованных в качестве припасов
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 10.04.2020 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 ноября 2019 года № 1278
Отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 10.04.2020 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 20 қарашадағы
№ 1278 бұйрығына
1-қосымша
Есептілікті ұсыну қағидалары
мен мерзімдеріне, оның ішінде
сақтауда тұрған,
тасымалданатын, өткізілетін,
қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлар
туралы туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілің Мемлекеттік
кірістер органдарының талабы
бойынша ғана ұсынылатын,
тауарлар мен көлік
құралдарының есебін ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
9-қосымша
нысан
Керек-жарақтар ретінде өткізілген бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды есепке алу
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 10.04.2020 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 20 қарашадағы
№ 1278 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
6-қосымша
әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлар және оларды өткізу туралы
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 10.04.2020 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.