Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности кредитным бюро
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 225. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2019 года № 19682.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Сроки представления отчетности продлеваются в период действия чрезвычайного положения, введенного Указом Президента РК от 15.03.2020 № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 31.03.2020 № 42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень отчетности кредитного бюро согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Правила представления отчетности кредитным бюро согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Кредитное бюро ежеквартально - не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, в электронном формате представляет отчетность в Национальный Банк Республики Казахстан.

Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 225 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 3 желтоқсанда № 19682 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" ҚР Президентінің 15.03.2020 № 285 Жарлығымен енгізілген төтенше жағдай қолданылу кезеңінде есептіліктің жекелеген түрлерін ұсыну мерзімдері ұзартылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес кредиттік бюро есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес есепті тоқсан ішінде қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Кредиттік бюро Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті электрондық форматта тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.

3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года №278 "Об утверждении Правил, сроков и объемов предоставления кредитными бюро информации и сведений в Национальный Банк Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14761, опубликовано 13 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) пункт 4 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 195 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17551, опубликовано 23 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Департаменту статистики финансового рынка в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 5 настоящего постановления.
5. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка Республики Казахстан обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абылкасымову М.Е.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Перечень отчетности кредитного бюро
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетность кредитного бюро включает в себя:

3. Мыналардың:
1) "Кредиттік бюролардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ақпараттар мен мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және көлемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 278 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14761 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 195 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17551 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығының мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі 4-тармағының күші жойылды деп танылсын.
4. Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 5-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Е. Әбілқасымоваға жүктелсін.
7. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Төраға Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
1-қосымша
Кредиттік бюро есептілігінің тізбесі
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кредиттік бюроның есептілігінде:

1) отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации;
2) отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных истори и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации
Индекс формы административных данных: Pril_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" ____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: кредитное бюро
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица 1. Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй
Наименование показателя
Количество кредитных историй за отчетный период
Количество кредитных историй с начала создания базы данных с нарастающим итогом
1
2
3
4
1
Общее количество кредитных историй, в том числе
1.1
по физическим лицам
1.2
по юридическим лицам
Таблица 2. Отчет о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации
№
Наименование поставщика информации
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Количество договоров о предоставлении займов, услуг за отчетный период
Количество договоров по условным обязательствам за отчетный период
всего
в том числе
всего
в том числе
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Банки второго уровня
1.1
1.n
2
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
2.1
2.n
3
Организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность
3.1
3.n
4
Индивидуальные предприниматели или юридические лица, реализующие товары и услуги в кредит либо предоставляющие отсрочки платежей
4.1
4.n
5
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
6
Субъекты естественной монополии, оказывающие коммунальные услуги
6.1
6.n
7
Коллекторские агентства
7.1
7.n
8
Иные лица на основании договоров о предоставлении информации
8.1
8.n
Всего
продолжение таблицы
Количество договоров о предоставлении займов, услуг с начала создания базы данных с нарастающим итогом
Количество договоров по условным обязательствам с начала создания базы данных с нарастающим итогом
Дата последнего обновления информации в базе данных поставщиком информации
всего
в том числе
всего
в том числе
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
____________________________________________________________________
___________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о количестве
кредитных историй в базе
данных кредитных историй
и о количестве договоров
о предоставлении займов, услуг
и условных обязательств
в разрезе поставщиков информации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации (индекс: Pril_2, периодичность ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

1) кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп;
2) есепті тоқсан ішінде қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп қамтылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны және ақпаратты берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Pril_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кредиттік бюро
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті
тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы есеп
Көрсеткіштің атауы
Есепті кезеңдегі кредиттік тарихтың саны
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік тарихтың саны
1
2
3
4
1
Кредиттік тарихтың жалпы саны6 оның ішінде
1.1
жеке тұлғалар бойынша
1.2
заңды тұлғалар бойынша
2-кесте. Ақпаратты берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп
Ақпарат берушінің атауы
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкер үшін)
Есепті кезеңдегі қарыздар беру, қызметтер көрсету жөніндегі шарттардың саны
Есепті кезеңдегі шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Екінші деңгейдегі банктер
1.1
1.n
2
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
2.1
2.n
3
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар
3.1
3.n
4
Тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлер немесе заңды тұлғалар
4.1
4.n
5
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
6
Коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополия субъектілері
6.1
6.n
7
Коллекторлық агенттіктер
7.1
7.n
8
Ақпарат беру туралы шарттар негізінде өзге де тұлғалар
8.1
8.n
Барлығы
кестенің жалғасы
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап қарыздар беру, қызметтер көрсету жөніндегі шарттардың саны
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны
Ақпарат берушінің дерекқордағы ақпаратты соңғы жаңартқан күні
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам _____________________
____________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Кредиттік тарих
дерекқорындағы кредиттік
тарихтың саны туралы және
ақпарат берушілер бойынша
қарыздар беру, қызметтер
көрсету және шартты
міндеттемелер жөніндегі
шарттардың саны туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп (индексі: Pril_2, кезеңділігі тоқсан сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров, о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется кредитным бюро ежеквартально и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают исполнитель и руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 таблицы 1 указывается количество кредитных историй, внесенных в базу данных кредитных историй, за отчетный период.
6. В графе 4 таблицы 1 указывается количество кредитных историй, внесенных в базу данных кредитных историй, с начала создания базы данных с нарастающим итогом.
7. В графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 таблицы 2 указываются соответственно сведения о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств, поступивших в базу данных кредитного бюро в течение отчетного квартала.
8. В графах 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы 2 указываются сведения о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств, поступивших в базу данных кредитного бюро, с начала создания базы данных с нарастающим итогом.
9. В графе 20 таблицы 2 указывается дата последнего обновления информации в базе данных поставщиком информации.
10. В строке 3 таблицы 2 указываются сведения по организациям, осуществляющим микрофинансовую деятельность, имеющим лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности".
11. В строке 4 таблицы 2 указываются сведения по индивидуальным предпринимателям или юридическим лицам, реализующим товары и услуги в кредит либо предоставляющим отсрочки платежей, систематизированные признаки которых определяются постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 января 2005 года № 25 "Об утверждении систематизированных признаков индивидуальных предпринимателей или юридических лиц, реализующих товары и услуги в кредит либо предоставляющих отсрочки платежей".
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала
Индекс формы административных данных: Pril_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "____"__________ 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: кредитное бюро
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица. Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности
Наименование клиента
Основание
Наименование услуги
Стоимость услуги, тыс. тенге
Дата оказания услуги
1
2
3
4
5
6
1.
Вид деятельности 1
1.1
1.n
2.
Вид деятельности 2
2.1
2.2
2.n
n.
Вид деятельности n
n.1
n. n
Всего
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
осуществления дополнительных
видов деятельности
в течение отчетного квартала
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала (индекс: Pril_3, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Кредиттік бюро Нысанды тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға орындаушы және басшы немесе ол есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 3-бағанында есепті кезеңде кредиттік тарих дерекқорына енгізілген кредиттік тарихтың саны көрсетіледі.
6. 1-кестенің 4-бағанында үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік тарих дерекқорына енгізілген кредиттік тарихтың саны көрсетіледі.
7. 2-кестенің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарында тиісінше есепті тоқсан ішінде кредиттік бюроның дерекқорына түскен қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 2-кестенің 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік бюроның дерекқорына түскен қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 2-кестенің 20-бағанында ақпарат берушінің дерекқордағы ақпаратты соңғы жаңартқан күні көрсетіледі.
10. 2-кестенің 3-жолында "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 2-кестенің 4-жолында жүйелендiрiлген белгiлерi "Тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлердiң немесе заңды тұлғалардың жүйелендiрiлген белгiлерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 қаңтардағы № 25 қаулысында тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлер немесе заңды тұлғалар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Pril_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кредиттік бюро
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын.
Нысан
Кесте. Қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп
Клиенттің атауы
Негізі
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, мың теңгемен
Қызмет көрсету күні
1
2
3
4
5
6
1.
1-қызмет түрі
1.1
1.n
2.
2-қызмет түрі
2.1
2.2
2.n
n.
n қызмет түрі
n.1
n. n
Барлығы
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)    қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол функциясы жүктелген адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)      қолы
Күні  20__ жылғы "______" __________________
Есепті тоқсан ішінде қызметтің
қосымша түрлерін жүзеге
асыру нәтижелері туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп (индексі: Pril_3, кезеңділігі: тоқсан сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется кредитным бюро ежеквартально и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают исполнитель и руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2 и n графы 2 указываются наименования дополнительных видов деятельности, предусмотренных пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", в рамках которых в течение отчетного квартала предоставлялись услуги.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Сноска. Приложение 4 – в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 21.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила представления отчетности кредитным бюро
1. Настоящие Правила представления отчетности кредитным бюро разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления кредитным бюро отчетности в Национальный Банк Республики Казахстан.
2. Отчетность представляется в электронном формате посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, подписанная посредством электронно-цифровой подписи руководителем кредитного бюро или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем кредитного бюро или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Кредиттік бюро Нысанды тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға орындаушы мен басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанның 1, 2 және n-жолдарында "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 2-тармағында көзделген шеңберінде есепті тоқсан ішінде қызметтер көрсетілген қосымша қызмет түрлерінің атаулары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
4-қосымша
Кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 21.11.2022 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы екінші бөлігіне, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және кредиттік бюроның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есептілік "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйені пайдалану арқылы электрондық форматта ұсынылады.
3. Кредиттік бюроның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін кредиттік бюроның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.

5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.

5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.