Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 25 июня 2019 года № 39-374-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 3 июля 2019 года № 5122. Утратило силу решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 2 июня 2020 года № 50-444-VI
Сноска. Утратило силу решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 02.06.2020 № 50-444-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Признать утратившим силу некоторые решения Сарыагашского районного маслихата согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
3. Государственному учреждению "Сарыагашского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направлении его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сарыагашского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сарыагашского районного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата К. Есенкулов
Секретарь районного маслихата Б. Садыков
Утверждены решением
Сарыагашского районного
маслихата № 39-374-VI

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 маусымдағы № 39-374-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 3 шілдеде № 5122 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 маусымдағы № 50-444-VI шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 02.06.2020 № 50-444-VI шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Сарыағаш аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы бекітілсін.
3. "Сарыағаш аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күнде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сарыағаш ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Сарыағаш аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Есенқұлов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Садықов
Сарыағаш аудандық
мәслихатының

от 25 июня 2019 года
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
2. Социальная помощь предоставляется отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающим на территории Сарыагашского района.
1. Общие положения
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
3) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Сарыагашского района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) центральный исполнительный орган – государственный орган, обеспечивающий реализацию государственной политики в сфере социальной защиты населения;
6) трудная жизненная ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – исполнительный орган района в сфере социальной защиты населения, финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;
8) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно – территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;

2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 39-374-VI шешімімен
бекітілген
Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидасы
1. Осы әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидасы (бұдан әрi - Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың Үлгiлiк қағидаларын бекiту туралы" қаулысына сәйкес әзiрлендi және әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың тәртiбiн белгiлейдi.
2. Әлеуметтiк көмек Сарыағаш ауданының аумағында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетiледi.
1. Жалпы ережелер
3. Осы Қағидада қолданылатын негiзгi терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкiмет" мемлекеттiк корпорациясы (бұдан әрi-уәкiлеттi ұйым) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк қызметтер көрсету, "бiр терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсетуге өтiнiштер қабылдау және көрсетiлетiн қызметтi алушыға олардың нәтижелерiн беру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттiк қызметтер көрсетудi қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылған заңды тұлға;
2) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
3) арнайы комиссия – өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтiк көмек көрсетуге үмiткер адамның (отбасының) өтiнiшiн қарау бойынша Сарыағаш аудан әкiмiнiң шешiмiмен құрылатын комиссия;
4) мереке күндерi – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттiк мереке күндерi;
5) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтiк қорғау саласында мемлекеттiк саясатты iске асыруды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк орган;
6) өмiрлiк қиын жағдай – азаматтың тыныс-тiршiлiгiн объективтi түрде бұзатын, ол оны өз бетiнше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкiлеттi орган – жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландырылатын, әлеуметтiк көмек көрсетудi жүзеге асыратын аудандағы халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы атқарушы органы;
8) учаскелiк комиссия – әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш бiлдiрген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу және қорытындылар дайындау үшiн тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк әкiмдерiнiң шешiмiмен құрылатын комиссия;

4. Для целей настоящих правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая акиматом Сарыагашского района в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
5. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.
6. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие).
7. Социальная помощь предоставляется в следующим праздничным дням:
1) 8 марта- "Международный женский день";
матери награжденные подвесками Алтын алка и Кумис алка, матери героини, награжденные медалями "Материнская слава" I-II степени, единовременно в размере 2 кратного месячного расчетного показателя;
2) 7 мая- "День защиты Отечества";
Военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявщимся в Афганистан в период ведения боевых действий, лица принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, ставшим инвалидами в результате ядерных испытаниях на Семипалатинском полигоне единовременно, предельный размер социальной помощи 12 месячных расчетных показателей;
3) 9 мая "День Победы":
Ветеранам и инвалидам Великой Отечественной войны, единовременно предельный размер 100 месячных расчетных показателя, лицам приравненных к ним и работникам тыла единовременно предельный размер 5 кратного месячных расчетных показателя;
3) 6 июля - "День столицы";
детям инвалидам обслуживающим на дому, детям инвалидам обучающимся и воспитывающимся на дому, единовременно, в размере 2 месячного расчетного показателя;
4) 1 декабря- "День Первого Президента Республики Казахстан"; одиноким и одиноко проживающим престарелым, и инвалидам I-II группы обслуживающим социальной услугой на дому единовременно, в размере 2 месячного расчетного показателя.
8. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Туркестанской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи

4. Осы Қағиданың мақсаты үшiн әлеуметтiк көмек ретiнде Сарыағаш ауданы әкiмдiгiнiң мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрi – алушылар) өмiрлiк қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндерiне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететiн көмек түсiнiледi.
5. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабында және "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында көрсетiлген адамдарға әлеуметтiк көмек осы қағидада көзделген тәртiппен көрсетiледi.
6. Әлеуметтiк көмек бiр рет және (немесе) мерзiмдi (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта 1 рет) көрсетiледi.
7. Әлеуметтiк көмек мынадай мереке күндерiне ұсынылады:
1) 8 наурыз - "Халықаралық әйелдер мерекесі күніне";
Алтын алқа, Күміс алқа иегерлері мен батыр ана және I-II дәрежелі "Ана Даңқы" орденімен марапатталған аналарға әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 2 айлық есептік көрсеткіш;
2) 7 мамыр - "Отан қорғаушы күніне";
Жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге, 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апат зардаптарын жоюға қатысқан, Семей ядролық полигонында сынақтың салдарынан мүгедек болған адамдарға біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 12 айлық есептік көрсеткіш;
3) 9 мамыр "Жеңiс күнi" мерекесiне орай:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 100 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, соларға теңестірілген адамдарға және тыл еңбеккерлеріне, біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 5 айлық есептік көрсеткіш млшерінде;
4) 6 шілде- "Астана күні";
үйде арнаулы әлеуметтік көмек көрсетіліп жатқан мүгедек балаларға және үйде оқып тәрбиеленетін мүгедек балаларға біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) 1 желтоқсан-"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президент күні";
жалғызілікті қарттар мен жалғызбасты үйде әлеуметтік көмек көрсетілетін I-II- топ мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8. Учаскелiк және арнайы комиссиялар өз қызметiн Түркістан облысы әкiмдiгi бекiтетiн ережелердiң негiзiнде жүзеге асырады.
Арнайы және учаскелiк комиссиялар туралы үлгiлiк ережелердi орталық атқарушы орган бекiтедi.
2. Әлеуметтiк көмек алушылар санаттарының тiзбесiн айқындау және әлеуметтiк көмектiң мөлшерлерiн белгiлеу тәртiбi

9. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) матери награжденные подвесками Алтын алка и Кумис алка, Матери- героини, награжденные медалями "Материнская слава" I-II степени единовременно в размере 2 кратного месячного расчетного показателя;
2) ветеренам и инвалидам Великой Отечественной войны, малообеспеченным семьям среднедушевой доход которых не превышает семидесяти процентного порога, в кратном отношении к прожиточному минимуму, одиноким пенсионерам и инвалидам, для компенсаций причиненного ущерба гражданину (семье) либо жилью вследствии стихийного бедствия или пожара, единовременно, предельный размер 100 месячных расчетных показателей;
3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, единовременно в размере 5 кратного месячного расчетного показателя;
4) лицам, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев, супруг (супруга) умерших инвалидов Великой Отечественной войны не вступившие в повторный брак, единовременно в размере 5 кратного месячного расчетного показателя;
5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для подписки в изданиях, один раз в полугодие, предельный размер социальной помощи 5 месячных расчетных показателей;
6) участникам и ивалидам Великой Отечественной войны, на ремонт жилья единовременно, предельный размер социальной помощи 100 месячных расчетных показателей;
7) лицам, обслуживавших советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденными орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, единовременно, предельный размер размер социальной помощи 12 месячных расчетных показателей;
8) лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, единовременно, предельный размер размер социальной помощи 12 месячных расчетных показателей;
9) участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях на Семипалатинском полигоне, ставшим инвалидами в результате ядерных испытаниях, единовременно предельный размер социальной помощи 12 месячных расчетных показателей;
10) лицам, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, больным заразной формой туберкулеза ежемесячно в размере 10 месячных расчетных показателей

9. Әлеуметтiк көмек мынадай санаттағы азаматтарға ұсынылады:
1) Алтын, Күміс алқа иегерлері мен батыр ана және I-II дәрежелі "Ана Даңқы" орденімен марапатталған аналарға әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 2 айлық есептік көрсеткіш;
2) Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, ең төмен күн көріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен жетпіс пайыздан аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы бар аз қамтамасыз етілген отбасыларына, жалғызілікті зейнеткерлер мен мүгедектерге, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның тұрғын үйіне зиян келтіруіне байланысты, біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 100 айлық есептік көрсеткіш;
3) Екінші дүниезжүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, біржолғы 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының орденімен және медальдарімен марапатталған адамдарға және тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген азаматтарға, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің қайтыс болған жауынгерлердің некеге тұрған және қайталап некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) біржолғы 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) мерзімді баспасөз басылымдарға жазылу үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, жартыжылдықта бір рет әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 5 айлық есептік көрсеткіш;
6) Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне тұрғын үйін жөндеуге біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 100 айлық есептік көрсеткіш;
7) Ауғаныстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен, жараланған, контузия алған немесе зақымдалған, яғни ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСРО Одағының орденімен және медальдерімен наградталғын азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 12 айлық есептік көрсеткіш;
8) 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі аппаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радияциалық аппаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері 12 айлық есептік көрсеткіш;
9) Семей ядролық сынақтар мен жаттығуларға қатысқан адамдарға, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері 12 айлық есептік көрсеткіш;
10) мамандандырылған туберкулезге карсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын адамдарға, ай сайын 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

11) людям заразившимся синдромом приобретенного иммунного дефицита или вирусом иммуно дефицита человека по вине медицинских работников и работников в сфере социально бытовых услуг что повлекло их здоровью, ежемесячно предельный размер социальной помощи 21,9 месячных расчетных показателей;
12) одиноким пожилым лицам старше 80 лет, детям-инвалидам обучающимся и воспитывающимся на дому, ежемесячно, предельный размер социальной помощи 2 месячных расчетных показателей;
13) инвалидам по индивидуальной программе реабилитации для обеспечения инвалидными колясками:
на прогулочные инвалидные коляски, предельный размер социальной помощи 60 месячных расчетных показателей;
на комнатные инвалидные коляски, предельный размер социальной помощи 30 месячных расчетных показателей;
14) пенсионерам и инвалидам для получения направлений в санаторно-курортное лечение, один раз в год, предельный размер социальной помощи 40 месячных расчетных показателей;
15) на оказание услуги социальной и ива такси, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам I-II группы имеющим затруднение в передвижении, детям инвалидам ежемесячно в размере 40 кратного месячного расчетного показателя;
При наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара граждане в месячный срок должны обратиться за социальной помощью.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинения ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего семидесяти процента порога, в кратном отношении к прожиточному минимуму.
Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) утверждается районным маслихатом.
Специальные комиссии при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным местными представительными органами перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
10. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с акиматом Туркестанской области.
11. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.

11) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтыру немесе жұқтырылған иммун тапшылығының синдром ауруы медицина қызметкерлерінің және тұрмыстық қызмет көрсету саласы қызметкерлерінің кінәсынан болған, олардың өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге өтемақы, сонымен қатар адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына, ай сайын 21,9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
12) 80 жастан асқан жалғызілікті қарттарға, үйде оқып және тәрбиеленетін мүгедек балаларға, ай сайын әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 2 айлық есептік көрсеткіш;
13) жеке оңалту бағдарламасы бойынша мүгедектерге қоларбамен қамтамасыз етуге:
серуендеуге арналған қоларбаға әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 60 айлық есептік көрсеткіш;
бөлмеге арналған қоларбаға әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 30 айлық есептік көрсеткіш;
14) зейнеткерлерге және мүгедектерге санаторлық-курорттық емдеуге жолдама алу үшін, жылына бір рет әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 40 айлық есептік көрсеткіш.
15) әлеуметтік және инва такси қызметін ұсынуға-Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, жүріп тұруы қиын I-II топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға емдеу мекемелеріне және қоғамдық орындарға тасымалдау үшін, ай сайын 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтар бір ай мерзім ішінде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру қажет.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста жетпіс пайызынан аспайтын табыстың болуы.
Азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесін аудандық мәслихат бекітеді.
Арнайы комиссиялар әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілді органдар бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
10. Алушылардың жекелеген санаттары үшiн атаулы күндер мен мереке күндерiне әлеуметтiк көмектiң мөлшерi Түркістан облыс әкiмдiгiнiң келiсiмi бойынша бiрыңғай мөлшерде белгiленедi.
11. Әрбiр жекелеген жағдайда көрсетiлетiн әлеуметтiк көмек мөлшерiн арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтiк көмек көрсету қажеттiлiгi туралы қорытындыда көрсетедi.

3. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается, по списку, утверждаемому акиматом Сарыагашского района по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму города, кента, села и сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к Типовым правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденный Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 (далее - Типовые правила);
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
14. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, предоставленных заявителем;
5) расторжения и (или) невыполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
15. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
16. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 1 к правилам
оказания социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан
Регистрационный номер семьи_____________________
Сведения о составе семьи заявителя
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, телефон)
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя __________________ Дата _________________________
Ф.И.О. должностного лица органа, уполномоченного заверять сведения о
составе семьи______________________________________________________
Приложение 2 к правилам
оказания социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" ________ 20___г. _______________________ (населенный пункт)

3. Әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi
12. Атаулы күндермен мереке күндерiне әлеуметтiк көмек алушылардан өтiнiштер талап етiлмей уәкiлеттi ұйымның не өзгеде ұйымдардың ұсынымы бойынша Сарыағаш ауданы әкiмдiгi бекiтетiн тiзiм бойынша көрсетiледi.
13. Өмiрлiк қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтiк көмек алу үшiн өтiнiш берушi өзiнiң немесе отбасының атынан уәкiлеттi органға немесе қала, кент, ауыл, ауылдық округтiң әкiмiне өтiнiшке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаты;
2) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаты;
3) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекiтiлген Әлеуметтiк көмек көрсетудiң, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың үлгiлi қағидаларға (одан әрi-Үлгiлiк қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәлiметтердi;
4) адамның (отбасы мүшелерiнiң) табыстары туралы мәлiметтердi;
5) өмiрлiк қиын жағдайдың туындағанын растайтын актiнi және/немесе құжатын ұсынады.
4. Көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi тоқтату және қайтару үшiн негiздемелер
14. Әлеуметтiк көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң шегiнен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушы мемлекеттiк медициналық – әлеуметтiк мекемелерге тұруға жiберген;
4) алушы ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталған жағдайларда;
5) әлеуметтiк келiсiмшарттың және отбасының белсендiлiгiн арттырудың келiсiмшартында көрсетiлген мiндеттемелерiн бұзылуы және (немесе) орындалмауы жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтiк көмектi төлеу көрсетiлген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
15. Артық төленген сомалар ерiктi немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзгеше тәртiппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
16. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерек қорын пайдалана отырып жүргiзедi.
Әлеуметтiк көмек көрсетудiң,
оның мөлшерлерiн белгiлеудiң
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындаудың қағидаларына
1-қосымша
Отбасыны тiркеу нөмiрi ____________
Өтiнiш берушiнiң отбасы құрамы туралы мәлiметтер
____________________________________________________________________ (Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.) (үйiнiң мекен жайы, телефоны)
Р/с №
Отбасы мүшелерiнiң Т.А.Ә.
Өтiнiш берушiге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтiнiш берушiнiң қолы _________________ Күнi ______________
Отбасы құрамы туралы мәлiметтердi растауға уәкiлеттi органның
лауазымды адамының Т.А.Ә _______________ ___________________
(қолы)
Әлеуметтiк көмек көрсетудiң,
оның мөлшерлерiн белгiлеудiң
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындаудың қағидаларына
2-қосымша
Өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТIСI
20__ ж. "___"__________ __________________ (елдiмекен)

1. Ф.И.О. заявителя________________________________________________
2. Адрес места жительства__________________________________________
____________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель
обратился за социальной помощью_____________________________________
____________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) __
человек, в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости __ человек.
Количество детей: ___ обучающихся в высших и средних учебных
заведениях на платной основе _______ человек,
стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, инвалидов
Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой
Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны,
пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально
значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус
иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или
добавить иную категорию)_____________________________________________
___________________________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье,
служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное -
казать):______________________________________________________________
Расходы на содержание жилья_________________________________________
____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ,
заявленные доходы от его эксплуатации)________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его
эксплуатации)__________________________________________________________
______________________________________________________________________
________________________________________________________________

1. Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә._________________________________________
2. Тұратын мекенжайы______________________________________________
____________________________________________________________________
3.Өтiнiш берушi әлеуметтiк көмекке өтiнiш берген туындаған өмiрлiк
қиынжағдай ________________________________________________________ ____________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледi)______________
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күнi
Өтiнiш берушiге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебi
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсiптiк даярлығы (қайтадаярлау, бiлiктiлiгiн арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсендi шараларына қатысуы туралы мәлiметтер
Өмiрлiк қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _________________________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелгендерi ____ адам.
Балалардың саны: ______________________________________________
жоғары және орта оқу орындарынд аақылы негiзде оқитындар ______ адам,
оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы
мүгедектерiнiң, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы
мүгедектерiне теңестiрiлгендердiң, зейнеткерлердiң, 80 жастан асқан қарт
адамдардың, әлеуметтiк маңызы бар аурулары (қатерлi iсiктер, туберкулез,
адамның иммунитет тапшылығы вирус) бар адамдардың, мүгедектердiң,
мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты
қосу керек)______ __________________________________________
______________________________________________________
________________________________________
5. Өмiр сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендiрiлген
тұрғын үй, қызметтiк тұрғын үй, тұрғын үй кооперативi, жеке тұрғын үй немесе
өзгеше – көрсету керек):___________________________________
Тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстар_______________________________
____________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерiнiң (оның iшiнде өтiнiш берушiнiң) Т.А.Ә
Табыс түрi
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы жәнеқұсы), саяжай және жер учаскесi (жер үлесi) туралы мәлiметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Мыналардың:
авто көлiгiнiң болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретiн
құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлiмделген табыс)_________________
_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
қазiргi уақытта өздерi тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдiң болуы
(оны пайдаланғаннан түскен мәлiмделген табыс)___________________ ___________________________________________________________________

7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):_______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник)________________________
____________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью_
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания________________
___________________________________________________________________
Председатель комиссии:
____________________________ _________________________
Члены комиссии:
____________________________ _________________________
____________________________ _________________________
____________________________ _________________________
___________________________ _________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):_________________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь ________________
Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи),
дата______________________
____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 3 к правилам
оказания социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан
Заключение участковой комиссии № __ от ___ _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной
помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы
лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с
наступлением трудной жизненной ситуации ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положенгия заявителя (семьи) выносит заключение о
____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной
жизненной ситуации.
Председатель комиссии:
_________________ _____________________
Члены комиссии:
_________________ _____________________
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
В количестве_________штук
Принято "____"_______________20__г.
_____________________________________Ф.И.О. должность, подпись
работника, акима поселка, сельского округа или уполномоченного органа,
принявшего документы.
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного

7. Бұрын алған көмегi туралы мәлiметтер (нысаны, сомасы, көзi):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзi):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киiммен, аяқ киiммен
қамтамасыз етiлуi ____________________________________________________
10. Тұратын жерiнiң санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
_______________________ _______________________
Комиссия мүшелерi:
_______________________ _______________________
_______________________ _______________________
_______________________ _______________________
_______________________ _______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актiмен таныстым:
_________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. және қолы
Тексеру жүргiзiлуден бас тартамын
___________________________________________________________________ өтiнiш берушiнiң (немесе отбасы мүшелерiнiң бiрiнiң)Т.А.Ә. және қолы, күнi
__________________________________________________________________
(өтiнiш берушi тексеру жүргiзуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтiк көмек көрсетудiң,
оның мөлшерлерiн белгiлеудiң
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындаудың қағидаларына
3-қосымша
Учаскелiк комиссияның №_______ қорытындысы 20 _____ ж. _____ _______
Учаскелiк комиссия Әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау
қағидаларына сәйкес өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты
әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш берген адамның (отбасының)
____________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты)
өтiнiшiн және оған қоса берiлген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар
және өтiнiш берушiнiң (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерiнiң
негiзiнде____________________________________________________________
(қажеттiлiгi, қажеттiлiктiң жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеумуттiк
қөмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы:
___________________ ________________________
Комиссия мүшесi:
___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________ ________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Қорытынды қоса берiлген құжаттармен ____ данада
20__ж. "__" _______________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған кент, ауылдық округ әкiмiнiң немесе уәкiлеттi
орган қызметкерiнiң ________________ __________________________
(қолы) Т.А.Ә. лауазымы.
Сарыағаш аудандық
мәслихатының

маслихата от 25 июня 2019 г
№ 39-374-VI
Перечень некоторых решении Сарыагашского районного маслихата признанных утратившими силы
1) решение Сарыагашского районного маслихата от 29 сентября 2016 года № 6-61-VІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3867, опубликовано 27 октября 2016 года в газете "Сарыағаш" и 28 октября 2016 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
2) решение Сарыагашского районного маслихата от 30 июня 2017 года № 12-142-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Сарыагашского районного маслихата от 29 сентября 2016 года № 6-61-VІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4170, опубликовано 4 августа 2017 года в газете "Сарыағаш" и 1 августа 2017 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
3) решение Сарыагашского районного маслихата от 08 июня 2018 года № 22-239-VІ "О внесении изменения в решение Сарыагашского районного маслихата от 29 сентября 2016 года № 6-61-VІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4652, опубликовано 13 июля 2018 года в газете "Сарыағаш" и 10 июля 2018 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 39-374-VI шешіміне
1 қосымша
Сарыағаш аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1) Сарыағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 6-61-VІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3867 тіркелген, 2016 жылғы 27 қазанда "Сарыағаш" газетінде және 2016 жылы 28 қазанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық банкінде электронды түрде жарияланған);
2) Сарыағаш аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 12-142-VI "Сарыағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 6-61-VІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4170 тіркелген, 2017 жылғы 04 тамызда "Сарыағаш" газетінде және 2017 жылы 01 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық банкінде электронды түрде жарияланған);
3) Сарыағаш аудандық мәслихатының 2018 жылғы 8 маусымдағы № 22-239- VІ "Сарыағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 6-61-VІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4652 тіркелген, 2018 жылғы 13 шілдеде "Сарыағаш" газетінде және 2018 жылы 10 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық банкінде электронды түрде жарияланған).