О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 259 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 63 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка"
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2020 года № 56 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2020 года № 20074
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 259 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 63 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19025, опубликован 19 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 6) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) проверочный лист в области безопасности и качества хлопка для аккредитованных испытательных лабораторий (центров) по экспертизе качества хлопка согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу.";
в Критериях оценки степени рисков в области безопасности и качества хлопка, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. К не отнесенной к высокой степени риска относятся аккредитованные испытательные лаборатории (центры) по экспертизе качества хлопка.";
приложение 7 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

"Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 259 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 63 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 ақпандағы № 56 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 10 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 ақпанда № 20074 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 06.05.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 259 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 63 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 19025 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
6) тармақша алып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мақта сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтар) үшін мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тексеру парағы бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежелерін бағалау өлшемшарттарында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тәуекелдің жоғары дәрежелеріне жатқызылмағандарға мақта сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтар) жатады.";
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 7-қосымша осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий совместный приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 6 мая 2020 года.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________
Р. Даленов
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_________
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2020 года № 56
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 февраля 2020 года № 10
Приложение 7
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 июля 2019 года № 259
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 июля 2019 года № 63
Проверочный лист в области безопасности и качества хлопка
для аккредитованных испытательных лабораторий (центров) по экспертизе качества хлопка:
________________________________________________________________________________
(наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения__________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует предъявляемым требованиям
Не соответствует предъявляемым требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие актов отбора проб
2
Наличие журнала регистрации проб хлопка-сырца
3
Наличие журнала регистрации удостоверений о качестве хлопка-сырца
4
Осуществление оформления удостоверений о качестве хлопка-сырца
5
Хранение копий выданных удостоверений о качестве хлопка-сырца в течение одного года
6
Хранение проб хлопка-сырца на отгруженные и хранящиеся партии течение следующего срока:

4. Осы бірлескен бұйрық ресми жариялауға жатады және 2020 жылғы 6 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі __________Р. Даленов
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі __________С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2020 жылғы 19 ақпандағы"
№ 56 және Қазақстан
Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 24 ақпандағы
№ 10 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 10 шілдедегі
№ 259 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 12 шілдедегі
№ 63 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тексеру парағы
мақта сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген сынақ зертханалар (орталықтар) үшін:
__________________________________________________________________________
(бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып тексеру/профилактикалық бақылау
тағайындау туралы акт
__________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы ______________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Сынамаларды іріктеу актілерінің болуы
2
Шитті мақта сынамаларын тіркеу журналының болуы
3
Шитті мақта сапасы туралы куәліктерді тіркеу журналының болуы
4
Шитті мақта сапасы туралы куәліктердің ресімделуін жүзеге асыру
5
Шитті мақта сапасы туралы берілген куәліктердің көшірмелерін бір жыл бойы сақтау
6
Тиеп-жөнелтілген және сақталынатын партияларға шитті мақта сынамаларын мынадай мерзім ішінде сақтау:

1) на отгруженные и хранящиеся партии – в течение срока действия удостоверения о качестве хлопка-сырца;
2) при разногласиях по качеству – до полного завершения рассмотрения разногласий.
7
Хранение проб хлопка-сырца на отгруженные и хранящиеся партии - при разногласиях по качеству - до полного завершения рассмотрения разногласий
Должностное (ые) лицо (а) _________ _________ _______________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________________________________________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта (объекта) ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)

1) тиеп-жөнелтілген және сақталынатын партияларға - шитті мақтаның сапасы туралы куәліктің қолданылуы мерзімі ішінде;
2) сапа бойынша келіспеушіліктер болған жағдайда - келіспеушіліктерді қарау толығымен аяқталғанға дейін
7
Сапа жөнінде келіспеушіліктер кезінде, келіспеушіліктерді қарау толық аяқталғанға дейін тиеп-жөнелтілген және сақталынатын партияларға шитті мақта сынамаларының сақталуы
Лауазымды адам (-дар)________________________________ ___________
(лауазымы) (қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
________________________________________________________ ________
(лауазымы) (қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) басшысы
________________________________________________________________
(лауазымы) (қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)