О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209 "Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2020 года № 20578
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", подпунктом 43) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209 "Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11642, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 108
Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ

"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 мамырда № 20578 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 43) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11642 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс - шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс - шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице - министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 108 бұйрығына
қосымша
Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 43) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" и определяют порядок присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ, а также с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) определяют порядок оказания государственной услуги "Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ" (далее – государственная услуга).
2. Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ присваиваются с целью материального стимулирования работников данных спортивных школ и отделений по видам спорта, а также повышения их заинтересованности в подготовке спортсменов высокого класса и подготовки резерва сборных команд Республики Казахстан.
3. Местный исполнительный орган области, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент в области физической культуры и спорта (далее – услугодатель) является органом, принимающим решение о присвоении статусов "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ.
4. Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ действуют в течение четырех лет со дня его присвоения услугодателем.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Для присвоения статуса "специализированная" спортивной школе соблюдаются следующие условия:
1) наличие собственного или арендуемого спортивного объекта (помещения);
2) наличие в каждом из имеющихся в спортивной школе отделений по виду спорта тренерско-преподавательского состава численностью не менее 4 человек;
3) наличие спортсменов, имеющих спортивные звания "мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан международного класса", спортивные результаты республиканских и международных соревнований (чемпион, призер);
4) наличие не менее 2/3 специализированных отделений по виду спорта;
5) наличие договора, заключенного между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов спортивной школы.
6. Для присвоения статуса "специализированное" отделениям по видам спорта спортивных школ соблюдаются следующие условия:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді және спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру тәртібін айқындайды, сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.
2. Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе осы спорт мектептерінің және спорт түрлерінен бөлімшелердің қызметкерлерін материалдық ынталандыру, сондай-ақ олардың жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауға және Қазақстан Республикасы құрама командаларының резервін дайындауға мүддесін арттыру мақсатында беріледі.
3. Облыстың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелерін беру туралы шешім қабылдайтын орган болып табылады.
4. Спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелері көрсетілетін қызмет беруші берген күннен бастап төрт жыл бойы қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Спорт мектебіне "мамандандырылған" деген мәртебе беру үшін мынадай шарттар сақталады:
1) меншікті немесе жалға алынған спорттық объектісінің (үй - жайдың) болуы;
2) әр спорт мектебіндегі спорт түрі бойынша бөлімшелерінде кемінде 4 адамнан тұратын жаттықтырушы-оқытушылар құрамының болуы;
3) "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері" спорттық атақтары, республикалық және халықаралық жарыстардың спорттық нәтижелері (чемпионы, жүлдегері) бар спортшылардың болуы;
4) спорт түрі бойынша кемінде 2/3 мамандандырылған бөлімшелердің болуы;
5) спорт мектебінің спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік - дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған шарттың болуы.
6. Спорт түрлері бойынша спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру үшін мынадай шарттар сақталады:

1) наличие в спортивной школе, в которой осуществляет свою деятельность отделение по виду спорта, собственного или арендуемого спортивного объекта (помещения);
2) наличие в отделении по виду спорта тренерско-преподавательского состава численностью не менее 4 человек;
3) наличие в отделении по виду спорта спортсменов, имеющих спортивные разряды и звания "кандидат в мастера спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан международного класса", спортивные результаты республиканских и международных соревнований (чемпион, призер);
4) наличие в отделении по виду спорта не менее двух групп спортивного совершенствования (в одной группе спортивного совершенствования общее число лиц, занимающихся спортом, в зависимости от культивируемого вида спорта составляет от 2 до 6 человек);
5) наличие договора, заключенного между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования учащихся отделения по виду спорта.
7. Для получения государственной услуги спортивная школа (далее – услугополучатель) обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) с предоставлением пакета документов.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя):
для получения государственной услуги о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы;

1) спорт түрі бойынша бөлімше өз қызметін жүзеге асыратын спорт мектебінде меншікті немесе жалға алынған спорт объектісінің (үй - жайдың) болуы;
2) спорт түрі бойынша бөлімшеде кемінде 4 адамнан тұратын жаттықтырушы-оқытушылар құрамының болуы;
3) спорт түрі бойынша бөлімшеде "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат", "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері" спорттық атақтары және разрядтары, республикалық және халықаралық жарыстардың спорттық нәтижелері (чемпионы, жүлдегері) бар спортшылардың болуы;
4) спорт түрі бойынша бөлімшеде кемінде екі спорттық жетілдіру тобының болуы (бір спорттық жетілдіру тобында спортпен айналысатын адамдардың жалпы саны дамытылатын спорт түріне қарай 2-ден 6 адамға дейін);
5) спорт түрі бойынша бөлімше оқушыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған шарттың болуы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін спорт мектебі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) құжаттардың пакетін ұсына отырып, "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
8. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкіл) мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
спорт мектептеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде - заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебінің спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған қолданыстағы шарт;

5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) копии приказов о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении) в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно - физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы в форме электронного документа;
4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) приказы о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ в форме электронных документов;
для получения государственной услуги о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта;
5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении), в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта в форме электронного документа;
4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

5) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
6) спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтардың көшірмелері;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама;
5) электрондық құжат нысанында спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтар;
спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде - заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы жасалған қолданыстағы шарт;
5) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт түрі бойынша бөлімше спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;
4) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама.

9. Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданных на спортивный объект (помещение), принадлежащего услугополучателю, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
День приема документов в Государственной корпорации не входит в срок оказания государственной услуги.
Работник Государственной корпорации при приеме документов воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю и выдает расписку.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящих Правил, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги.
10. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием документов, выдача результата оказания государственной услуги осуществляются на следующий рабочий день.
11. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту и соответствие представленных документов требованиям пункта 8 настоящих Правил, и в течение 5 (пяти) рабочих дней услугодатель выносит приказ о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
12. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктами 5, 6 и 8 настоящих Правил.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящими Правилами.

9. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және көрсетілетін қызметті алушыға тиесілі спорт объектісіне (үй-жайға) берілген техникалық сипаттамалары туралы құжаттардың мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және қолхат береді.
Осы Қағидалардың 8 - тармағында көзделген көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 5 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы қолхат береді.
Портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының өтініштері тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс, мереке күндері Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес жүгінген кезде өтінімді қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын және осы Қағидалардың 8 - тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді және 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың 5, 6 және 8 - тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгіне алады.

13. Услугодатель представляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное ЭЦП уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
14. Государственная корпорация обеспечивает хранение результата оказания государственной услуги в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет результат государственной услуги в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
15. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
16. Жалоба подается в письменном виде по почте, через канцелярию услугодателя.
17. При принятии жалобы услугополучателем указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) либо название юридического лица, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
18. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя услугодателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
19. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в вышестоящие органы либо в суд в установленном законодательством порядке Республики Казахстан.
20. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Стандарт государственной услуги
"Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее –услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи документов услугодателю – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту и соответствие представленных документов требованиям пункта 8 настоящих Правил, и в течение (пяти) рабочих дней услугодатель выносит приказ о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная/ бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
Копия приказа о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам или "специализированное" отделениям спортивных школ.
На портале – уведомление о готовности результата государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица, для получения в Государственной корпорации результата государственной услуги.
Расписка об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы
услугодателя

13. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей ұсынады.
Порталда - Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу үшін уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама.
14. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілген қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
16. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беріледі.
17. Шағымды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
18. Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
19. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған органдарға немесе сотқа жүгінуге құқылы.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
1-қосымша
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын және осы Қағидалардың 8 - тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді және 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық/ қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Спорт мектептеріне немесе спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтың көшірмесі.
Порталда - Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу үшін уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қолхат.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі

Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 по 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания или возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
для получения государственной услуги о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы;
5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) копии приказов о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении), в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменами спортивной школы, в форме электронного документа;
4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

Көрсетілетін қызмет беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00 - ден 14.30 - ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00 - ден 18.30 - ға дейін.
Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00 - ден 20.00 - ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі немесе портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
спорт мектептеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде - заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебінің спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында жасалған қолданыстағы шарт;
5) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
6) спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтардың көшірмелері;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;
4) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама;

5) приказы о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ в форме электронного документа;
для получения государственной услуги о присвоении статуса "специализированное" отделениям спортивных школ:
в Государственную корпорацию:
1) документ, удостоверяющий личность руководителя спортивной школы и (или) доверенность юридического лица – при обращении представителя спортивной школы (для идентификации);
2) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о спортивном объекте (помещении), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта;
5) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о спортивном объекте (помещении) в форме электронного документа согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) действующий договор, заключенный между спортивной школой и врачебно-физкультурным диспансером или другими медицинскими организациями, о регулярном прохождении медицинского обследования спортсменов отделения по виду спорта, в форме электронного документа;
4) справка о работе отделения по подготовке спортивного резерва, заверенная руководителем спортивной школы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным пунктами 5, 6 и 8 настоящих Правил.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ действуют в течение четырех лет со дня его присвоения услугодателем.
Услугодатель обязан обеспечивать внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Прием заявления для оказания государственной услуги на портале осуществляется электронно с удостоверением ЭЦП услугополучателя в его "личном кабинете".
В случае обращения через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты получения результата государственной услуги.
Услугодатель представляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/sport в разделе "Услуги".

5) электрондық құжат нысанында спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы бұйрықтар;
спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебесін беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) спорт мектебі басшысының жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) спорт мектебінің өкілі жүгінген кезде - заңды тұлғаның сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидалардың 2 - қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
4) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт мектебі спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы жасалған қолданыстағы шарт;
5) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы анықтама;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы Қағидалардың 3 - қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы спорт объектісі (үй - жай) туралы мәліметтер;
3) спорт мектебі мен дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері немесе басқа да медициналық ұйымдар арасында спорт түрі бойынша бөлімше спортшыларын медициналық тексеруден тұрақты өткізу туралы электрондық құжат нысанындағы қолданыстағы шарт;
4) осы Қағидалардың 4 - қосымшасына сәйкес спорт мектебінің басшысы куәландырған спорт резервін даярлау жөніндегі бөлімшенің жұмысы туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздері
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың 5, 6 және 8 - тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Спорт мектептеріне, спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" мәртебелері көрсетілетін қызмет беруші берген күннен бастап төрт жыл бойы қолданылады.
Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етуге міндетті.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрде жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының өтініштерінің тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/memleket/entities/sport "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Форма
Кому __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________________________________________________________
руководителя местного _______________________________________________________
исполнительного органа области, _______________________________________________
города республиканского значения, столицы _____________________________________
в области физической культуры и спорта) от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) __________________________________________
руководителя спортивной школы либо __________________________________________
уполномоченного представителя, адрес, телефон
Заявление
Прошу Вас _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
Согласен на использование сведений, предусмотренных пунктом 9 настоящих
Правил по получению государственной услуги "Присвоение статусов "специализированная"
спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ",
утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
________________ ____________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"____" ______________ 20__ года
Дата поступления заявления "____" ____________ 20__ года
_____________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 3
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Сведения о спортивном объекте (помещении)
Наименование спортивного объекта (помещения) и юридический адрес
Собственный
Арендованный
Приложение 4
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Справка о работе отделения спортивной школы
1. Наименование спортивной школы
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар арқылы немесе Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________________
(дене шынықтыру және спорт саласындағы
_________________________________________
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
________________________________________
астананың жергілікті атқарушы органның
_________________________________________
басшысының лауазымы, аты, әкесінің аты, тегi
_________________________________________
(болған жағдайда)
кімнен___________________________________
(спорт мектебінің басшысының немесе уәкілетті
_________________________________________
әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________
мекенжайы, телефон нөмірі
Өтініш
Сізді _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________ сұраймын.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығымен бектілген "Спорт мектептеріне және спорт
мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет осы Қағиданың 9-тармағында көзделген ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
__________________ ______________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20____жылғы "_____" ____________
Өтiнiштiң түскен күнi 20____жылғы "_____"
____________ _____________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның қолы, тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
3-қосымша
Спорт объектісі (үй - жайлар) туралы мәліметтер
Спорт объектісінің (үй - жай) атауы және заңды мекенжайы
Меншікті
Жалдамалы
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
4-қосымша
Спорт мектебі бөлімшелерінің жұмысы туралы анықтама
1. Спорт мектебінің атауы____________________________________________________
________________________________________________________________________________

11. Показатели работы отделения за последний олимпийский цикл (указать только один раз по наилучшему результату)
Вид соревнований
Количество участвующих
Из общего числа участников
взрослые
юниоры
юноши
1-3 место
4-10 место
1-3 место
4-10 место
1-3 место
4-10 место
Республиканские
Международные
Таблица 7
12. Количество направленных учащихся отделений для дальнейшего совершенствования спортивного мастерства за последний олимпийский цикл
Наименование учреждения
Количество человек
20_____год
20_____год
20_____год
20_____год
Колледж спорта
Школа высшего спортивного мастерства
Школа-интернат-колледж
Центр подготовки олимпийского резерва
Центр олимпийской подготовки
Таблица 8
13. Количество подготовленных спортсменов, удостоенных спортивных званий и получивших спортивные разряды в последний олимпийский цикл
Спортивное звание
год
20_____год
20_____год
20_____год
20_____год
Кандидаты в сборные команды страны
Мастер спорта международного класса
Мастер спорта
Кандидат в мастера спорта
1 спортивный разряд
Массовые разряды
Таблица 9
14. Список мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, подготовленных в последний олимпийский цикл
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Спортивное звание
Сборная команда (основная, стажер, резерв)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) тренера
1
2
Таблица 10
15. Список членов сборных команд Республики Казахстан, занимающихся на отделении
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Сборная команда (основная, стажер, резерв)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) тренера
1
2
Таблица 11
16. Список спортсменов-победителей и призеров официальных международных спортивных соревнований
Наименование соревнований и сроки проведения
Фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена
Год рождения
Вид спорта, наименование программы
Занятое место
Приложение 5
к Правилам присвоения статусов
"специализированная"
спортивным школам и
"специализированное"
отделениям спортивных школ
Форма
____________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
__________________________________________________________ либо наименование
_______________________________________________ организации услугополучателя)
_____________________________________________________ (адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел №______ филиала некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(далее – Государственная корпорация)
________________________________________________________________________________
(указать юридический адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Присвоение
статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям
спортивных школ" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню документов, необходимых для оказания государственной услуги,
предусмотренному пунктом 8 настоящих Правил, утвержденного приказом исполняющего
обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209
"Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированная" спортивным школам и
"специализированное" отделениям спортивных школ" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов № 11642, опубликован 22 июля
2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), а именно, наименование
отсутствующих документов:

11. Соңғы олимпиадалық цикл үшін бөлімшенің жұмыс көрсеткіштері (ең үздік нәтиже бойынша тек бір рет көрсету)
Жарыс түрі
Қатысушылар саны
Қатысушылардың жалпы санынан
Ересектер
Юниорлар
Жасөспірімдер
1-3 орын
10-дықта
1-3 орын
10-дықта
1-3 орын
10-дықта
Республикалық
Халықаралық
7-кесте
12. Соңғы олимпиадалық цикл бойынша спорттық шеберлікті одан әрі жетілдіру үшін бөлімшелерден жіберілген оқушылар саны
Мекеме атауы
Адам саны
20____жыл
20____жыл
20____жыл
20____жыл
Спорт колледжі
Жоғары спорттық шеберлік мектебі
Мектеп-интернат-колледж
Олимпиада резервін даярлау орталығы
Олимпиадалық даярлау орталығы
8-кесте
13. Соңғы олимпиадалық циклда спорттық атақтарға ие болған және спорттық разряд алып, дайындалған спортшылар саны
Спорттық атағы
жыл
20_____жыл
20_____жыл
20_____жыл
20_____жыл
Еліміздің құрама командасына үміткерлер
Халықаралық дәрежедегі спорт шебері
Спорт шебері
Спорт шеберлігіне кандидат
1 спорттық разряд
Бұқаралық разрядтар
9-кесте
14. Соңғы олимпиадалық циклде дайындалған спорт шеберлері мен халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің тізімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Спорттық атағы
Құрама команда (негізгі, стажер, резерв)
Жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
1
2
10-кесте
15. Бөлімшеде шұғылданатын Қазақстан Республикасының құрама командалары мүшелерінің тізімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Құрама команда (негізгі, стажер, резерв)
Жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
1
2
11-кесте
16. Ресми халықаралық спорттық жарыстардың жеңімпаз спортшылары мен жүлдегерлерінің тізімі
Жарыс атауы және өткізу мерзімі
Спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Бағдарлама түрі, бағдарламаның атауы
Алған орны
Спорт мектептеріне және
спорт мектептерінің
бөлімшелеріне
"мамандандырылған" деген
мәртебе беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
______________________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының
______________________________________
тегi аты, әкесінің аты, (болған жағдайда)
____________________________________
не ұйымның атауы)
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының
мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20 - бабының 2 - тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалының №_______________ бөлімі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мекенжайы көрсетілсін)
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығымен бектілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11642 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған) Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларының 8 - тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру" мемлекеттік қызмет көрсетуіне бас тартады, атап айтқанда жоқ құжаттардың атауы:

1)_____________________________________________________________;
2)_____________________________________________________________;
3)_____________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник Государственной корпорации______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Исполнитель: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Телефон ______________
Получил: _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) услугополучателя)
(подпись) "___" _________ 20____ год

1)____________________________________________________________; 2)____________________________________________________________; 3)____________________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір - бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы:_________________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                  (қолы)
Телефоны ____________________
Алдым:___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы"___"_________