О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 321. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2020 года № 20782
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11737, опубликован 10 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 8-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Правила регистрации и учета химической продукции, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 321
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развития
Республики Казахстан
от 16 июня 2019 года № 694
Правила регистрации и учета химической продукции

"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 321 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 мамырда № 20782 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11737 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-1-бабына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 321 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі міндетін атқарушының
2015 жылғы 16 маусымдағы
№ 694 бұйрығымен
бекітілген
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации и учета химической продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 8-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции" (далее - Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок регистрации и учета химической продукции.
2. Действие настоящих Правил не распространяется на химическую продукцию, в отношении оборота, разработки, переработки, производства, приобретения, реализации, хранения, использования и уничтожения которых установлен разрешительный порядок в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях":
1) наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
2) взрывчатые и пиротехнические вещества;
3) яды;
4) пестициды;
5) красители, синтетические моющие средства;
6) средства дезинфекции, дезинсекции и дератизации;
7) пищевые добавки.
3. Не допускается к обращению на территории Республики Казахстан химическая продукция, не зарегистрированная в соответствии с требованиями настоящих Правил, за исключением химической продукции указанной в пункте 2 статьи 3 Закона.
4. Учет химической продукции ведется уполномоченным органом посредством внесения сведений в реестр свидетельств о регистрации химической продукции.
5. Государственная услуга "Регистрация и учет химической продукции" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
6. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее - услугополучатели) подают в канцелярию услугодателю или через веб-портал "электронного правительства", заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в приложении 2 к настоящим Правилам стандарт государственной услуги "Регистрация и учет химической продукции" (далее – Стандарт государственной услуги).
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены согласно Стандарту государственной услуги.
8. При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных документов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 8-1-бабына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және химиялық өнімді тіркеу және есепке алу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың қолданысы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру тәртібі белгіленген айналымға, әзірлеуге, қайта өңдеуге, өндіруге, сатып алуға, өткізуге, сақтауға, пайдалануға және жоюға қатысты химиялық өнімге қолданылмайды:
1) есірткі құралдар, психотроптық заттар және прекурсорлар;
2) жарылғыш және пиротехникалық заттар;
3) улар;
4) пестицидтер;
5) бояғыштар, синтетикалық жуғыш құралдар;
6) залалсыздандыру, дезинсекция және дератизациялау құралдары;
7) тағамдық қоспалар.
3. Заңның 3-бабының 2-тармағында көрсетілген химиялық өнімді қоспағанда, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес тіркелмеген химиялық өнім Қазақстан Республикасының аумағында айналымға жіберілмейді.
4. Химиялық өнімдерді есепке алуды уәкілетті орган химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктердің тізіліміне мәліметтерді енгізу арқылы жүргізеді.
5. "Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
6. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы "Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет стандарты) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамасы, ұсыну нысаны, мазмұны және нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де ақпарат мемлекеттік қызметтер стандартына сәйкес белгіленеді.
8. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

9. Если услугополучателем представлен полный пакет документов, работник Государственной корпорации осуществляет прием документов и выдает расписку о приеме документов.
Работник Государственной корпорации после сверки документов воспроизводит электронные копии предоставленных документов и прекрепляет к заявке.
10. При направлении услугополучателем заявления через портал, услугополучателю в личный кабинет направляется статус о принятии запроса на государственную услугу.
11.Работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию представленных документов и сведений, в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
12. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема заявления и день выдачи результата не входит в срок оказания государственной услуги.
13. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных документов, и в случае установления факта неполноты представленных документов готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
14. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов направляет их в организацию находящуюся в ведении услугодателя (далее - Подведомственная организация), осуществляющую работы по определению соответствия содержания паспорта безопасности химической продукции требованиям законодательства Республики Казахстан в области безопасности химической продукции.
Подведомственная организация в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет содержание паспорта безопасности химической продукции на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области безопасности химической продукции и по итогам обследования направляет услугодателю положительное либо отрицательное заключение о соответствии либо несоответствии содержания паспорта безопасности химической продукции требованиям законодательства Республики Казахстан в области безопасности химической продукции (далее - заключение).

9. Егер көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынған болса, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдайды және құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды салыстырғаннан кейін ұсынылған құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды және өтінішке қоса береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті алуға сұрау салуды қабылдау мәртебесі көрсетілетін қызметті алушыға жеке кабинетте жіберіледі.
11. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері ұсынылған құжаттар мен мәліметтерді олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Ұсынылған құжаттар мен оларда қамтылған мәліметтердің дұрыстығына көрсетілетін қызметті алушы жауапты болады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
12. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін берудің жалпы мерзімі - 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде өтінішті қабылдау күні және нәтижені беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
13. Жауапты орындаушы құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
14. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды көрсетілетін қызметті берушінің қарамағындағы химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты мазмұнының Қазақстан Республикасының химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін айқындау жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымға (бұдан әрі - Ведомстволық бағынысты ұйым) жібереді.
Ведомстволық бағынысты ұйым 2 (екі) жұмыс күні ішінде химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспортының мазмұнын Қазақстан Республикасының химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексереді және тексеру қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті берушіге химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты мазмұнының Қазақстан Республикасының химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы оң не теріс қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) жібереді.

15. После получения заключения, ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет содержание паспорта безопасности химической продукции на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области безопасности химической продукциии оформляет результат оказания государственной услуги по форме, согласно приложениям 5 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего который направляется в личный кабинет услугополучателя.
При приеме через государственной корпорации, ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги по форме, согласно приложениям 4 или 5 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего который направляется в государственную корпорацию и работник государственной корпорации распечатывает и выдает документ услугополучателю.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
17. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана в уполномоченный орган в сфере индустриальной деятельности (далее - уполномоченный орган), уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
19. Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:

15. Қорытынды алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде химиялық өнімдердің қауіпсіздігі саласындағы заңнаманың талаптарына сәйкес химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы мәліметтер парағының мазмұнын тексереді және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесін жасайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оны алмастыратын адамның қол қойылған ЭЦҚ арқылы алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
16. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым индустриялық қызмет саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган), Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
18. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2 тармағына сәйкес:
уәкілетті органда - тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органда - тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
19. Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес уәкілетті органның, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымын қарау мерзімі, қажет болған жағдайда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
20. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
Реквизиты юридического лица (адрес, БИН, телефон и др.)
Председателю Комитета индустриального
развития и промышленной безопасности
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
______________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
(далее – Ф.И.О.)
Заявление на регистрацию химической продукции
Просим выдать свидетельство о регистрации химической продукции на:
_____________________________________________________________________.
Приложение: на ____ листах. Согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
____________ (подпись) "__" ________ 20___года
Приложение 2
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
Стандарт государственной услуги
"Регистрация и учет химической продукции"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о регистрации химической продукции либо мотивированный отказ по форме, согласно приложениям 4 или 5 к Правилам оказания государственной услуги "Регистрации и учета химической продукции" (далее - Правила).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімін ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, БСН, телефон және т.б.)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігі
Индустриялық даму және
өнеркәсіптік қауіпсіздік
комитетінің
төрағасы
_________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
(бұдан әрі - аты-жөні)
Химиялық өнімді тіркеуге өтініш
Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік беруді сұраймыз:
_________________________________________________________________.
Қосымша: ____ парақта.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлімет пайдалануға келісемін.
20 ___ жыл "__" _________ ____________ (қолы)
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
2-қосымша
"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elісense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметтер көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік не "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) услугодатель - www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) портал - www.egov.kz.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) заявление на регистрацию химической продукции по форме, согласно приложению 2 к Правилам ;
2) паспорт безопасности химической продукции на государственном и русском языках, соответствующие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан в области безопасности химической продукции;
2. На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронную копию паспорта безопасности химической продукции на государственном и русском языках, соответствующие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан в области безопасности химической продукции;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 14 Закона;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Министерства: www.miid.gov.kz;
2) Услугодателя: www.comprom.gov.kz;
3) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) көрсетілетін қызметті беруші - www.сomprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) портал - www.egov.kz.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша химиялық өнімді тіркеуге өтініш;
2) Қазақстан Республикасының химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келетін мемлекеттік және орыс тілдеріндегі химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты;
2. Порталға:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) Қазақстан Республикасының химиялық өнімнің қауіпсіздігі саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келетін мемлекеттік және орыс тілдеріндегі химиялық өнімнің қауіпсіздік паспортының электрондық көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Заңның 14-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрлік: www.mііd.gov.kz;
2) Көрсетілетін қызметті беруші: www.сomprom.gov.kz;
3) Мемлекеттік корпорация: www.gov4с.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуына мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75 48 89, 75 48 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
(Фамилия, имя, отчество
при наличии (далее – Ф.И.О.),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года
"О государственных услугах", отдел №__ филиала "Государственной корпорации "Правительство
для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом
государственной услуги, а также документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов или документов с истекшим сроком действия:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон _______________________
Получил: ______________________
Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
Мотивированный отказ
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности, рассмотрев
Паспорт безопасности химической продукции "____________________" сообщает, что:
[Должность подписывающего]
[ФИО подписывающего]
Приложение 5
к Правилам регистрации и
учета химической продукции
форма
Химическая продукция:
__________________________________________________________________
(полное название химической продукции)
__________________________________________________________________
(полное название химической продукции)
__________________________________________________________________
(фирма производитель)
в виде ____________________________________________________________
(форма выпуска)
Область применения:
Дата регистрации:
Документ действителен до:
[Должность подписывающего]
ФИО подписывающего]
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 321
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 75 48 89, 75 48 91. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
3-қосымша
нысан
(Тегі, аты, әкесінің аты
бар болса (бұдан әрі - аты-жөні),
немесе көрсетілген қызметті
алушы ұйымның атауы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызметтің заңға тәуелді нормативтік құқықтық актісінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жетіспеген немесе қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Бұл қолхат екі данада жасалды, әр тарапқа бір данадан.
Аты-жөні (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Аты-жөні _____________
телефон ____________________________
Қабылдады: ____________________________
Аты-жөні / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жыл "___" _________
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Дәлелденген бас тарту
Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті "____________________"
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспортын қарап, мынаны хабарлайды:
[Қол қоюшының лауазымы]                   [Қол қоюшының аты-жөні]
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
5-қосымша
нысан
Химия өнім:
_______________________________
(химиялық өнімнің толық атауы)
_______________________________
(химиялық өнімнің толық атауы)
_____________________________
(Өндіруші фирма)
_____________________________
(шығару нысаны)
Қолдану саласы:
Тіркелген күні:
Құжат ____ дейін жарамды
[Қол қоюшының лауазымы]                         [Қол қоюшының аты-жөні]
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 321 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 520 "Об утверждении стандарта государственной услуги Регистрация и учет химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11367, опубликован 14 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 667 "Об утверждении Регламента государственной услуги регистрация и учет химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11641, опубликован 3 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 апреля 2019 года № 206 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Об утверждении регламента государственной услуги Регистрация и учет химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18502, опубликован 15 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке Нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. пункт 1 перечня некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения утвержденных приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 августа 2019 года № 640 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19270, опубликован 26 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

1. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке мемлекеттік қызметінің стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 520 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11367 тіркелген, 2015 жылғы 14 тамызда жарияланған) "жүйелік" құқықтық жүйе).
2. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу жөніндегі мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 667 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11641 тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда жарияланған) "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесі).
3. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 667 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 10 сәуірдегі № 206 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) № 18502, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 15 сәуірде жарияланған № 18502).
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 14 тамыздағы № 640 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19270 тіркелген, 26 жарияланған) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы 2019 жылдың тамызында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде).