Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации и лиц освобожденных из мест лишения свободы
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 13 января 2020 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 января 2020 года № 5679. Утратило силу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 4 октября 2023 года № 268

Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 2 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 5679 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 268 қаулысымен

Сноска. Утратило cилу постановлением акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 04.10.2023 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстана от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", Приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13898), акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 04.10.2023 № 268 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексінің 18 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9 бабының 7), 8) тармақшаларына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 бұйрығына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген) сәйкес, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоту рабочих мест:
1) для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной системы в Каркаралинском районе, в размере 1 % от списочной численности рабочих мест cогласно приложению 1;
2) для лиц, освобожденных из мест лишения свободы, в размере 1 % от списочной численности рабочих мест cогласно приложению 2.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Каркаралинского района от 06 февраля 2019 года № 39 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации и лиц освобожденных из мест лишения свободы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5181, опубликовано в газете "Қарқаралы" от 16 февраля 2019 года № 7(116102), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 февраля 2019 года).

1. Жұмыс орындарының квотасы белгіленсін:
1) Қарқаралы ауданында қылмыстық-атқару жүйесінің пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындарының тізімдік санының 1 % мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының тізімдік санының 1 % мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қарқаралы ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 06 ақпандағы № 39 "Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5181 болып тіркелген, 2019 жылғы 16 ақпандағы № 7(116102) "Қарқаралы" газетінде, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде 2019 жылы 14 ақпанда электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Э. Дюсетаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Каркаралинского района
от "___" _______ 2019 года
№_____
Перечень организаций Каркаралинского района, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной системы
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной системы
1
Индивидуальный предприниматель "Игликова"
23
1
1
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Мартбек Мамыраевского сельского округа Каркаралинского района"
10
1
1
3
Крестьянское хозяйство "Рауан"
7
1
1
4
Крестьянское хозяйство "Шарапат"
8
1
1
Приложение 2 к постановлению
акимата Каркаралинского района
от "___" _______ 2019 года
№_____
Перечень организаций Каркаралинского района, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество рабочих мест для трудоустройства лиц освобожденных из мест лишения свободы
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Киргизского сельского округа Каркаралинского района"
14
1
1

3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Э. Дюсетаев
Қарқаралы ауданы әкімдігінің
2019 жылғы "____" _________
№ __ қаулысына
1 қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесінің пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін Қарқаралы ауданы ұйымдарының тізімі
Ұйымның атауы
Қызмет-керлердің тізімдік саны
Квотаның көлемі (% қызмет-керлердің тізімдік санынан)
Қылмыстық-атқару жүйесінің пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1
"Игликова" жеке кәсіпкер
23
1
1
2
"Қарқаралы ауданының Мартбек Мамыраев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
10
1
1
3
"Рауан" шаруа қожалығы
7
1
1
4
"Шарапат" шаруа қожалығы
8
1
1
Қарқаралы ауданы әкімдігінің
2019 жылғы "____" _________
№ __ қаулысына
2 қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін, жұмыс орындары квотасы белгіленетін Қарқаралы ауданының ұйымдарының тізімі
Ұйымның атауы
Қызмет-керлердің тізімдік саны
Квотаның көлемі (% қызмет-керлердің тізімдік санынан)
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының саны
1
"Қарқаралы ауданының Қырғыз ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
14
1
1