Об областном бюджете Костанайской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Костанайской области от 15 декабря 2020 года № 570. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 декабря 2020 года № 9650.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайской областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 348 928 662,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 215 430,1 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 920 422,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 578,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 338 761 232,3 тысячи тенге;
2) затраты – 347 370 042,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 091 951,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 904 098,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 812 146,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 937 824,3 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 471 156,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 471 156,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 08.12.2021 № 124 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 30 253 723,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 18 819 750,0 тысяч тенге;
города Рудного – 11 433 973,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов областного значения, в сумме 34 298 212,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринского района – 1 491 873,0 тысячи тенге;
Амангельдинского района – 2 251 448,0 тысяч тенге;
Аулиекольского района – 3 512 670,0 тысяч тенге;
район Беимбета Майлина – 1 072 700,0 тысяч тенге;
Денисовского района – 1 852 878,0 тысяч тенге;
Джангельдинского района – 2 310 888,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 235 798,0 тысяч тенге;
Камыстинского района – 1 493 765,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 2 004 895,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 2 014 017,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 1 866 258,0 тысяч тенге;
Мендыкаринского района – 2 143 183,0 тысячи тенге;

Қостанай облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 570 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 9650 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 348 928 662,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 215 430,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 920 422,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 31 578,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 338 761 232,3 мың теңге;
2) шығындар – 347 370 042,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5 091 951,9 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 7 904 098,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2 812 146,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 937 824,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 471 156,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 471 156,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 08.12.2021 № 124 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 30 253 723,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай қаласы – 18 819 750,0 мың теңге;
Рудный қаласы – 11 433 973,0 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 34 298 212,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 1 491 873,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 2 251 448,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 3 512 670,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданына – 1 072 700,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 1 852 878,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 2 310 888,0 мың теңге;
Жітіқара ауданына – 1 235 798,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 1 493 765,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына – 2 004 895,0 мың теңге;
Қарасу ауданына – 2 014 017,0 мың теңге;
Қостанай ауданына – 1 866 258,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 2 143 183,0 мың теңге;

Наурзумского района – 1 624 338,0 тысяч тенге;
Сарыкольского района – 1 971 865,0 тысяч тенге;
Узункольского района – 1 948 879,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 1 962 079,0 тысяч тенге;
города Аркалыка – 2 788 449,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 752 229,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
4) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
8) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
9) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
10) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
11) развитие рынка труда;
12) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
13) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
14) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
15) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
16) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
17) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
18) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
19) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;

Науырзым ауданына – 1 624 338,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 1 971 865,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 1 948 879,0 мың теңге;
Федоров ауданына – 1 962 079,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 2 788 449,0 мың теңге;
Лисаков қаласына – 752 229,0 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
9) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
10) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
11) еңбек нарығын дамытуға;
12) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
13) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
15) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
16) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
17) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
18) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
19) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;

20) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
21) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
22) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
23) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
24) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
25) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
26) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
27) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
28) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
29) пропаганду здорового образа жизни;
30) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
31) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
32) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
33) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
34) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
35) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее - Дорожная карта бизнеса-2025);
36) субсидирование ставки вознаграждения и на гарантирование по кредитам в рамках Дорожной карты бизнеса-2025 и Механизма кредитования приоритетных проектов;
37) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктами 6), 7), 8), 10), 11), 12) и 33) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

20) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
21) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
22) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
23) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
24) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
25) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
26) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
27) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
28) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
29) саламатты өмір салтын насихаттауға;
30) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
31) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
32) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
33) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
34) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
35) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бизнестің жол картасы - 2025) шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
36) Бизнестің жол картасы-2025 және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдендіруге;
37) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Осы тармақтың 6), 7), 8) 10), 11), 12) және 33) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу, Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

5. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрен возврат из областного бюджета в республиканский бюджет в сумме 9 531 028,0 тыс. тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан, на:
1) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктом 1) и 2) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление сумм кредитов местным исполнительным органам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм указанных кредитов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, на:
1) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054 "Об утверждении Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы" (далее - "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы");
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах, в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы";
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах, в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы";
4) развитие газотранспортной системы.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевых трансфертов, предусмотренных подпунктом 4) настоящего пункта).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда, на:

5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен республикалық бюджетке 9 531 028,0 мың теңге сомасында қайтарудың көзделгені ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
2) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу, Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға республикалық бюджеттен кредиттер сомалары түсімінің көзделгені ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға кредиттер сомалары түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредиттер сомаларын бөлу, Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық орталықтарда және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге республикалық бюджеттен кредиттер сомалары түсімінің көзделгені ескерілсін.
10. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 "Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасының (бұдан әрі – "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер") шеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) газ-көліктік жүйесін дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу, Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде (осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген нысаналы трансферттерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін:

1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы" (для социально уязвимых слоев населения);
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы";
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы";
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы";
5) развитие газотранспортной системы;
6) развитие теплоэнергетической системы;
7) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов на 2020- 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020 - 2025 годы";
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевых трансфертов, предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 61 368 769,0 тыс. тенге.
13. Установить на 2021 год нормативы распределения поступлений налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100%, за исключением города Рудного – в размере 92,0%;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%;
5) по социальному налогу в размере 100%, за исключением города Рудного – в размере 92%.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 25.08.2021 № 86 (вводится в действие с 01.01.2021).
13-1. Установить на 2021 год нормативы распределения поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 100% в областной бюджет.

1) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға (халықтың әлеуметтік-осал топтары үшін);
2) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) "2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) газ-көліктік жүйесін дамытуға;
6) жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
7) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу, Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде (осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген нысаналы трансферттерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
12. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджеттін шығындарын өтеуге 61 368 769,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
13. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге 2021 жылға арналған салық түсімдерін бөлу нормативтері мынадай көлемдерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде, Рудный қаласын қоспағанда – 92% мөлшерінде;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100% мөлшерінде;
5) әлеуметтік салық бойынша 100% мөлшерінде, Рудный қаласын қоспағанда – 92% мөлшерінде.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 25.08.2021 № 86 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13-1. 2021 жылға арналған өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдарының түсімдерін бөлу нормативтері облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 25.01.2021 № 16 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2021 год в сумме 172 831,0 тысяч тенге.
15. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2021 года в размере 87 403 306,3 тысячи тенге.

Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 25.01.2021 № 16 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 172 831,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
15. 2021 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 87 403 306,3 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 08.10.2021 № 103 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата А. Байгабелов
Исполняющий обязанности секретаря Костанайского областного маслихата К. Джаманбалин
Приложение 1
к решению маслихата

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 08.10.2021 № 103 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2021 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрағасы А. Байгабелов
Қостанай облыстық мәслихаты міндетін атқарушы К. Джаманбалин
Мәслихаттың

43 694,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
141 225,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
27 489,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 982 881,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 105 007,5
1
Социальное обеспечение
6 117 588,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 516 687,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 410 761,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 187 344,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
313 237,1
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
605 344,5
261
Управление образования области
1 427 305,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 118 972,7
037
Социальная реабилитация
83 308,8
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
225 023,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
173 596,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
173 596,0
2
Социальная помощь
150 978,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
150 978,5
003
Социальная поддержка инвалидов
150 978,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 836 440,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 710 638,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
215 185,6
007
Капитальные расходы государственного органа
1 136,3
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
152,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
4 950,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

43 694,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
141 225,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
27 489,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 982 881,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 105 007,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 117 588,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 516 687,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 410 761,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 187 344,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
313 237,1
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
605 344,5
261
Облыстың білім басқармасы
1 427 305,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 118 972,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
83 308,8
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
225 023,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
173 596,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
173 596,0
2
Әлеуметтiк көмек
150 978,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
150 978,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
150 978,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 836 440,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 710 638,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215 185,6
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 136,3
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
152,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
4 950,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

103 320,8
009
Организация санитарного убоя больных животных
23 445,8
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
79 261,4
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
68,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
135 024,8
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
87 563,3
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
895 809,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 247,3
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 069,7
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
3 683,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
38 506 345,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 783 728,3
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
6 298 526,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
29 829,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 300,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 477 240,7
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 130 719,2
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
76 394,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 184 441,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса

103 320,8
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
23 445,8
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
79 261,4
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
68,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
135 024,8
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
87 563,3
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
895 809,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 247,3
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
49 069,7
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
3 683,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
38 506 345,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 783 728,3
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
6 298 526,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
29 829,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 300,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 477 240,7
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 130 719,2
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
76 394,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 184 441,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

5 671 872,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
31 540,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
187 824,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 592,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 328 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 280 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 196 000,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 800,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 200,0
3
Лесное хозяйство
1 382 676,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 382 676,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 358 367,0
006
Охрана животного мира
24 309,0
5
Охрана окружающей среды
233 831,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
233 831,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
127 957,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
104 855,1
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 019,3
6
Земельные отношения
61 282,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
61 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
61 282,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
220 480,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
220 480,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
220 480,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 984 018,5
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 984 018,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 918 501,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

5 671 872,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
31 540,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
187 824,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 592,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 328 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 280 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 196 000,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
20 800,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
5 200,0
3
Орман шаруашылығы
1 382 676,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 382 676,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 358 367,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
24 309,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
233 831,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
233 831,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 957,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
104 855,1
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 019,3
6
Жер қатынастары
61 282,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
61 282,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 282,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
220 480,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
220 480,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
220 480,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 984 018,5
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 984 018,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 918 501,5
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

132 715,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
14 854 841,5
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
67 563,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
67 563,0
12
Транспорт и коммуникации
1 153 852,1
1
Автомобильный транспорт
848 105,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
848 105,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
848 105,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
305 747,1
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
305 747,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
78 736,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
227 011,1
13
Прочие
4 675 737,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 779 843,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 779 843,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
30 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 578 324,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
134 519,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 000,0
9
Прочие
1 895 894,0
253
Управление здравоохранения области
6 546,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 546,0
257
Управление финансов области
182 298,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
182 298,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
188 830,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
188 830,0
261
Управление образования области
168 193,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
168 193,0

132 715,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
14 854 841,5
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
67 563,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 563,0
12
Көлiк және коммуникация
1 153 852,1
1
Автомобиль көлiгi
848 105,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
848 105,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
848 105,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
305 747,1
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
305 747,1
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 736,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
227 011,1
13
Басқалар
4 675 737,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 779 843,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 779 843,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
30 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 578 324,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
134 519,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 000,0
9
Басқалар
1 895 894,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 546,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 546,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
182 298,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
182 298,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
188 830,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
188 830,0
261
Облыстың білім басқармасы
168 193,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
168 193,0

от 15 декабря 2020 года
№ 570
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 570 шешіміне
4-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру