О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 декабря 2022 года № 438. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2022 года № 31259
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Департаменту развития государственных услуг и цифровизации агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования
3) направление настоящего приказа в акционерное общество "Национальные информационные технологии", некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Б. Бекбауов
"СОГЛАСОВАН"
Агенство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 декабря 2022 года № 438
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615 "Об утверждении Правил субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10087):
в Правилах субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 3) и 4) исключить;
подпункты 9), 10) и 11) изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 438 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 желтоқсанда № 31259 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді цифрландыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамына, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органына жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Б. Бекбауов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 438 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
3) және 4) тармақшалар алып тасталсын;
9), 10) және 11) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"9) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
10) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал ГИСС) – интернет-ресурс, предоставляющий доступ к государственной информационной системе субсидирования;
11) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в ГИСС;"
пункты 12, 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"12. Услугодатель ежегодно до первого апреля соответствующего года обеспечивает публикацию объявления о сроках приема заявок на получение субсидий, об установленных нормативах субсидий на веб-портале ГИСС и интернет-ресурсе акимата области, города республиканского значения, столицы.
13. Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования на субсидии (далее – план финансирования) размещает его на веб-портале ГИСС.
При этом, услугодателем выделенные бюджетные средства распределяются по субсидируемой продукции, указанной в перечне продукции, и размещаются на веб-портале ГИСС.
В случае отсутствия заявок по одному из субсидируемой продукции, указанной в перечне продукции, допускается перераспределение бюджетных средств в течение года между продукциями, указанными в перечне продукции.
14. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи в электронном виде заявки на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" изложен в приложении 3 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";

"9) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасау, субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
10) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – СМАЖ веб порталы) – субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
11) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және СМАЖ-да көрсетілген өзге де мәліметтер;";
12, 13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті беруші жыл сайын тиісті жылдың бірінші сәуіріне дейін СМАЖ-дың веб-порталында және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдігінің интернет-ресурсында субсидиялар алуға арналған өтінімдерді қабылдаудың мерзімдері туралы, белгіленген субсидиялар нормативтері туралы хабарландыру жариялауды қамтамасыз етеді.
13. Көрсетілетін қызметті беруші субсидияларға арналған жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспары (бұдан әрі – қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны СМАЖ-дың веб-порталында орналастырады.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші бөлінген бюджет қаражатын өнімдер тізбесінде көрсетілген субсидияланатын өнімдер бойынша бөледі және СМАЖ-дың веб-порталына орналастырады.
Өнімдер тізбесінде көрсетілген субсидияланатын өнімдердің бірі бойынша өтінім болмаған жағдайда, бюджет қаражатын өнімдер тізбесінде көрсетілген өнімдер арасында бір жыл ішінде қайта бөлуге жол беріледі.
14. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) өңдеуші кәсіпорындардың осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде беруі.
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;

2) регистрации в ГИСС заявки, поданной перерабатывающим предприятием и подписанной ЭЦП;
3) подтверждении приобретения сельскохозяйственной продукции перерабатывающим предприятием в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ) (наличие соответствующего электронного счета-фактуры поставщика сельскохозяйственной продукции, выписанного не ранее четвертого квартала предыдущего года).
При приобретении перерабатывающим предприятием пшеницы у продавца, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение сельскохозяйственной продукции из стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза, подтверждаются таможенной декларацией на товары.
При приобретении перерабатывающим предприятием пшеницы у продавца, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение сельскохозяйственной продукции из государств-членов Евразийского экономического союза подтверждаются заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), при помещении сельскохозяйственной продукции под таможенные процедуры свободной таможенной зоны или свободного склада на территории Республики Казахстан – копией таможенной декларации, заверенной таможенным органом Республики Казахстан.
15. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, услугодатель незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал ГИСС (далее – Личный кабинет):
1) перерабатывающее предприятие получает ЭЦП для самостоятельной регистрации в ГИСС;
2) услугодатель ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпункта 3) пункта 14 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания перерабатывающим предприятием с использованием ЭЦП и становится доступной в Личном кабинете услугодателя. На электронный адрес услугодателя направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
В случае выявления перерабатывающим предприятиям несоответствия данных в зарегистрированной заявке до момента формирования услугодателем счета к оплате, перерабатывающее предприятие отзывает заявку с указанием причины отзыва.

2) өңдеуші кәсіпорын берген және ЭЦҚ қойылған өтінімнің СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ бен электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде өңдеуші кәсіпорынның ауыл шаруашылығы өнімін сатып алғанының расталуы (ауыл шаруашылығы өнімін жеткізушінің алдыңғы жылдың төртінші тоқсанынан ерте емес шығарып берілген тиісті электрондық шот-фактурасының болуы).
Өңдеуші кәсіпорын бидайды ЭШФ АЖ-ны қолданбайтын сатушыдан сатып алған кезде Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын елдерден ауыл шаруашылығы өнімдерін сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен расталады.
Өңдеуші кәсіпорын бидайды ЭШФ АЖ-ны қолданбайтын сатушыдан сатып алған кезде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден ауыл шаруашылығы өнімдерін сатып алуға жұмсалған шығындар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес салық органы белгі қойған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен), ауыл шаруашылығы өнімі еркін кедендік аймақтың немесе Қазақстан Республикасы аумағындағы еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған кезде кедендік декларацияның Қазақстан Республикасының кедендік органы куәландырылған көшірмесімен расталады.
15. Субсидиялар беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. СМАЖ веб-порталы (бұдан әрі – Жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) өңдеуші кәсіпорын СМАЖ-да өз бетінше тіркелу үшін ЭЦҚ алады;
2) көрсетілетін қызметті беруші жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімдерін жібереді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Өтінімді қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) СМАЖ-дың осы Қағидалардың 14-тармағы 3) тармақшасының талаптарын тексеруі үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім өңдеуші кәсіпорын ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оған қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және көрсетілетін қызметті берушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
Өңдеуші кәсіпорын көрсетілетін қызметті беруші төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімдегі деректердің сәйкессіздігін анықтаған жағдайда, өңдеуші кәсіпорын қайтарып алу себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алады.

Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Услугодатель в соответствии с планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 1 (одного) рабочего дня после подтверждения услугодателем принятия заявки согласно пункту 21 настоящих Правил.
При нехватке средств, предусмотренных на субсидии согласно плану финансирования на соответствующий финансовый год, заявки поступают в резерв (лист ожидания).
Выплата субсидий по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, либо в последующих финансовых годах.
В случае изменения нормативов субсидий и порядка расчета субсидий, выплата субсидий по заявкам, включенным в резерв (лист ожидания), осуществляется в соответствии с нормативами субсидий и порядком расчета субсидий, действовавшими на момент подачи заявок.
Информация о включении заявки в резерв (лист ожидания) отражается в ГИСС. Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
При превышении объемов заявленных субсидий от сумм, предусмотренных в местном бюджете по соответствующей бюджетной программе, дополнительные средства из местного бюджета выделяются путем внесения изменений в решение маслихата об утверждении соответствующего местного бюджета в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183):
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию – электронная заявка гаранта на резервирование суммы субсидии в государственной информационной системе субсидирования до подачи заявки на получение субсидии по гарантированию;";
подпункт 17) исключить;
подпункты 20), 21) и 22) изложить в следующей редакции:

Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 21-тармағына сәйкес өтінім қабылданғанын растағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Тиісті қаржы жылына арналған қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидияға көзделген қаражат жетіспеген кезде өтінімдер резервке (күту парағына) келіп түседі.
Резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу ағымдағы қаржы жылында не келесі қаржы жылдарында қосымша бюджет қаражатын бөлу кезінде өтінімдер келіп түскен күн мен уақытқа сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады.
Субсидиялар нормативтері мен субсидияларды есептеу тәртібі өзгерген жағдайда резервке (күту парағына) енгізілген өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу субсидиялар нормативтеріне және өтінімдерді беру сәтінде қолданыста болған субсидияларды есептеу тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
Өтінімді резервке (күту парағына) қосу туралы ақпарат СМАЖ-да көрсетіледі. Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қосылмайды.
Өтінім берілген субсидия көлемдері тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жергілікті бюджетте көзделген сомадан асқан жағдайда, жергілікті бюджеттен қосымша қаражат Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті бюджетті бекіту туралы мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу жолымен бөлінеді.".
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім – кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінім бергенге дейін кепілгердің субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде субсидия сомасын резервке қоюға арналған электрондық өтінімі.";
17) тармақша алып тасталсын;
"20), 21) және 22) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"20) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидии, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
21) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал ГИСС) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;
22) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на получение субсидии, а также о заемщиках, кредиторах, и иные сведения, отраженные в ГИСС;";
пункты 15, 16, 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"15. Субсидии по гарантированию выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи гарантом, после заключения договора гарантии, заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;
2) регистрации заявки на получение субсидии по гарантированию в ГИСС;
3) наличии в ГИСС лицевого счета у гаранта, данные которых подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
16. Субсидии по страхованию выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи страховой организацией заявки на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;
2) регистрации заявки на субсидирование по страхованию в ГИСС;
3) наличии в ГИСС лицевого счета заемщика и страховой организации, данные которых подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) наличии на веб-портале по поданной заявке на субсидирование по страхованию действительного (не расторгнутого и не прекращенного) договора субсидирования в рамках страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, заключенного по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" изложен в приложении 6 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Информационное взаимодействие веб-портала и ГИСС осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".

"20) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасау, субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
21) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – СМАЖ веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
22) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидия алуға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, кредиторлар туралы мәліметтер жиынтығы және СМАЖ-да көрсетілген өзге де мәліметтер;";
15, 16, 17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Кепілдендіру бойынша субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) кепілгер кепілдік шарты жасалғаннан кейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;
2) СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді тіркеуі;
3) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған кепілгерде жеке шотының болуы;
16. Сақтандыру бойынша субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) сақтандыру ұйымының осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;
2) сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді СМАЖ-да тіркеуі;
3) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған қарыз алушыда және сақтандыру ұйымында жеке шоттарының болуы;
4) веб-порталда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберіндегі қолданыстағы (бұзылмаған және тоқтатылмаған) субсидиялау шартын сақтандыру бойынша субсидиялауға берілген өтінімнің болуы;
17. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 6-қосымшада жазылған.
Веб-портал мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.

18. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) незамедлительно уведомляет Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
19. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – личный кабинет):
1) гарант получает ЭЦП, для самостоятельной регистрации в ГИСС;
2) гарант ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) ежегодно до 20 января направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункты 21, 22, 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"21. Формирование и регистрация предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) при поступлении заявки в банк на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) банк информирует гаранта, которым формируется предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию;
2) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию.
После заключения договора гарантии, гарант отзывает предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию и подает заявку на получение субсидии по гарантированию.
22. Формирование и регистрация заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка на получение субсидии по гарантированию с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС;

18. Субсидиялар беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған жағдай туралы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігін (бұдан әрі – Министрлік) дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) субсидия алу сатысы туралы деректерді Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
19. Веб-портал (бұдан әрі – жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) кепілгер СМАЖ-да өз бетінше тіркеу үшін ЭЦҚ алады;
2) кепілгер жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар өзектендірілген жұмыскерлердің тізімін жолдайды.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын 20 қаңтарға дейін Министрлікке ЭЦҚ-сы бар өзектендірілген жұмыскерлердің тізімін жолдайды.".
21, 22, 23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) банкке кредит алуға өтінім келіп түскен кезде (кепілгерге кепілдік беру өтінімімен одан әрі жүгіну ниетімен) банк кепілдендіру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім қалыптастырылатын кепілгерге хабарлайды;
2) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім кепілгердің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімнің қарауға түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Кепілдік шартын жасасқаннан кейін кепілгер кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қайтарып алады және кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінім береді;
22. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) СМАЖ тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім қалыптастырылады;

2) заявка на получение субсидии по гарантированию регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на получение субсидии по гарантированию.
23. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки на получение субсидии по гарантированию подтверждает ее принятие путем подписания ЭЦП соответствующего уведомления. Уведомление о подтверждении заявки на субсидирование направляется в форме электронного документа в личный кабинет гаранта в ГИСС.
При формировании МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке на получение субсидии по гарантированию, гарант отзывает заявку на получение субсидии по гарантированию с указанием причины отзыва.
24. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по гарантированию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидии по гарантированию, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент".
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – уведомление о перечислении субсидии), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 Перечня (далее – уведомление об отказе в оказании государственной услуги).
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный гарантом при регистрации в ГИСС, а также в личный кабинет гаранта в ГИСС.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

2) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім кепілгердің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі;
23. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаға ЭЦҚ қою арқылы оның қабылдағанын растайды. Субсидиялауға арналған өтінімді растау туралы хабарлама электрондық құжат түрінде СМАЖ-да кепілгердің жеке кабинетіне жіберіледі.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) төлем шоттарын қалыптастыру кезінде кепілдік беру бойынша субсидия алуға тіркелген өтінімде деректердің сәйкессіздігінің болуы анықталды, кепілгер кері қайтарып алу себебін көрсете отырып, кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді кері қайтарып алады.
24. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы кепілдендіру бойынша субсидиялауға өтінім берген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін кепілдендіру бойынша субсидияны төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны (бұдан әрі – субсидияны аудару туралы хабарлама) не Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама) дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-да тіркеу кезінде кепілгер көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.".
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. Для открытия лицевого счета в ГИСС заемщику и страховой организации необходимо иметь ЭЦП.
Для регистрации при открытии лицевых счетов заемщиком и страховой организацией указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: бизнес идентификационный номер, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных, заемщик и страховая организация в течение 1 (одного) рабочего дня изменяют данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с даты получения предложения осуществляет на веб-портале следующие действия:
1) регистрацию предложения в ГИСС;
2) проверку соответствия предложения условиям субсидирования, установленным настоящими Правилами, в том числе проверку соответствия условий договора страхования требованиям к договорам страхования, установленным согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) принятие и оформление решения по предложению.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Решение по предложению подписывается ЭЦП первого руководителя МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя), либо лица, его замещающего.
Решение по предложению направляется в личный кабинет заемщика и страховой организации в ГИСС.";
пункты 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"38. Заявка на субсидирование по страхованию подается страховой организацией начиная с 1 февраля соответствующего года.
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения заявки на субсидирование по страхованию подтверждает ее принятие путем подписания ЭЦП соответствующего уведомления. Уведомление о подтверждении заявки на субсидирование направляется в форме электронного документа в личный кабинет страховой организации в ГИСС.
При формировании МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке на субсидирование по страхованию, страховая организация отзывает заявку на субсидирование по страхованию с указанием причины отзыва.

"28. СМАЖ-да жеке шот ашу үшін қарыз алушыда және сақтандыру ұйымында ЭЦҚ болуы тиіс.
Қарыз алушы және сақтандыру ұйымы жеке шоттар ашқан кезде тіркелу үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірі, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почта мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, қарыз алушы және сақтандыру ұйымы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шот деректерін өзгертеді.".
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы ұсынысты алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) ұсынысты СМАЖ-да тіркеу;
2) ұсыныстың осы Қағидаларда белгіленген субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеруді, оның ішінде сақтандыру шарты талаптарының осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес белгіленген сақтандыру шарттарына қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру."
3) ұсыныс бойынша шешімді қабылдау мен ресімдеу."
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Ұсыныс бойынша шешімге ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) бірінші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ-сы қойылады.
Ұсыныс бойынша шешім қарыз алушының және сақтандыру ұйымының СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.";
38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді сақтандыру ұйымы тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап береді.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаға ЭЦҚ қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Субсидиялауға арналған өтінімді растау туралы хабарлама электрондық құжат нысанында сақтандыру ұйымының жеке кабинетіне СМАЖ-ға жіберіледі.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) төлем шоттарын қалыптастыру кезінде сақтандыру бойынша субсидиялауға тіркелген өтінімде деректердің сәйкессіздігінің болуы анықталса, сақтандыру ұйымы кері қайтарып алу себебін көрсете отырып, сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімді кері қайтарып алады.

39. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по страхованию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент" для перечисления субсидии по страховой премии на банковский счет страховой организации.
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный страховой организацией при регистрации в ГИСС, а также в личный кабинет гаранта в ГИСС.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Страховая организация при наступлении события, являющегося основанием для изменения/расторжения договора субсидирования, в ГИСС уведомляет МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) о таком событии в течение 3 (трех) рабочих дней.
42. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления от страховой организации принимает и оформляет решение на изменение/расторжение договора субсидирования и уведомляет об этом заемщика и страховую организацию в ГИСС с приложением копии принятого решения.".
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714):
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 2) и 6) исключить;
подпункты 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"8) государственная информационная система субсидирования (далее –ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;

39. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім берілген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да сақтандыру сыйлықақысы бойынша субсидияны сақтандыру ұйымының банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерізім ішінде субсидияны аудару туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-да тіркеу кезінде сақтандыру ұйымы көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.";
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Сақтандыру ұйымы субсидиялау шартын өзгерту/бұзу үшін негіз болып табылатын оқиға туындаған кезде СМАЖ-да ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ны (көрсетілетін қызметті берушіні) осындай оқиға туралы 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
42. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) сақтандыру ұйымынан хабарлама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидиялау шартын өзгертуге/бұзуға шешім қабылдайды және ресімдейді және бұл туралы қабылданған шешімнің көшірмесін қоса бере отырып, қарыз алушыны және сақтандыру ұйымын СМАЖ-да хабардар етеді.".
3. "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
2) және 6) тармақшалар алып тасталсын;
8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8 субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;

9) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к государственной информационной системе субсидирования;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – Управление (услугодатель)).
Получателями субсидии являются СХТП, которые приобрели у вододателя услуги по подаче поливной воды и понесли затраты по их оплате.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, Управление (услугодатель) незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи СХТП (услугополучателями) посредством портала заявки на получение субсидий на услуги по подаче воды по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие портала и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Управление (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг;
2) регистрации заявки в ГИСС.
Наличие лицевого счета на веб-портале дает возможность СХТП (услугополучателелям) самостоятельно осуществить регистрацию заявки в ГИСС, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у СХТП (услугополучателей), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";

9) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб–портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;"
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді).
Су берушіден суаратын су беру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алған және оларға ақы төлеу шығынын шеккен АШТӨ субсидия алушылар болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою жөніндегі жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға өтінім беруі.
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Портал мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді;
2) өтінімді СМАЖ-да тіркеу.
Веб-порталда жеке шоттың болуы АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) СМАЖ-да өтінімді тіркеуді өз бетінше жүзеге асыруға мүмкіндік береді, бұл жағдайда өтінімді беру талап етілмейді және ол мұндай тіркелген сәттен бастап берілген болып саналады;
3) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған СМАЖ-да АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) жеке шотының болуы;

4) подтверждении затрат на приобретение услуг по подаче поливной воды в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующей электронной счет-фактуры вододателя);
5) регистрации в ГИСС электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих СХТП (услугополучателям) на праве землепользования и (или) частной собственности.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – "личный кабинет") СХТП (услугополучателям) необходимо иметь ЭЦП для самостоятельной регистрации в ГИСС.
Управление (услугодатель) ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Формирование и регистрация СХТП (услугополучателей) заявки производятся в личном кабинете в адрес Управления (услугодателя) по месту нахождения СХТП (услугополучателей) в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требованиям пункта 9 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП СХТП (услугополучателя) и становится доступной в личном кабинете Управления (услугодателя). На электронный адрес Управления (услугодателя), указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Ответственный сотрудник Управления (услугодателя) формирует на веб-портале ГИСС счета к оплате на выплату субсидии, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 1 (одного) рабочего дня после подтверждения Управлением (услугодателем) принятия заявки согласно пункту 16 настоящих Правил.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление о предоставлении субсидии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При нехватке средств, предусмотренных на субсидирование стоимости услуг по подаче воды согласно Плану финансирования на соответствующий месяц, заявка поступает в резерв (лист ожидания).
Информация о включении заявки в резерв (лист ожидания) отражается в ГИСС. Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
По заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок в следующем месяце, либо при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, либо в следующем финансовом году.
Результат оказания государственной услуги направляется на адрес электронной почты, указанный СХТП (услугополучателем) при регистрации в ГИСС и в "личный кабинет" СХТП (услугополучателя) в ГИСС.";

4) СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау мен өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде суаратын суды беру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған шығындардың расталуы (су берушінің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) СМАЖ-да АШТӨ-ге (көрсетілетін қызметті алушыларға) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған танаптардың электрондық карталарын тіркеу.".
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Веб-портал (бұдан әрі – "жеке кабинет") арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) СМАЖ-да өз бетінше тіркелуі үшін ЭЦҚ-сы болуы тиіс;
Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар өз жұмыскерлерінің өзектендірілген тізімін жолдайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімді қалыптастыруы мен тіркеуі жеке кабинетте АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушылардың) тұрғылықты жері бойынша Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) атына мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 9-тармағы талаптарын СМАЖ тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сын қою арқылы СМАЖ-да тіркеледі және Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты қызметкері Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес өтінімнің қабылданғанын растағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде веб-порталда "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесінде жүктелетін, субсидия төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия беру туралы хабарлама не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
Тиісті айға арналған қаржыландыру жоспарына сәйкес су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға көзделген қаражат жетіспеген кезде өтінім резервке (күту парағына) келіп түседі.
Өтінімді резервке (күту парағына) енгізу туралы ақпарат СМАЖ-да көрсетіледі. Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қосылмайды.
Резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу келесі айда өтінімдер келіп түскен күні мен уақытқа сәйкес не ағымдағы қаржы жылында не келесі қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде кезектілік бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі СМАЖ-да тіркелген кезде АШТӨ (көрсетілетін қызметті алушы) көрсеткен электрондық почта мекенжайына және АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушының) СМАЖ-дағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.";

дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Жалоба на решение, действие (бездействие) Управления (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя Управления (услугодателя), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, Управление (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба Управлением (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющих требования, указанные в жалобе.
22. Жалоба СХТП (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
Управлением (услугодателем) – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы Управлением (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) СХТП (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему Перечню;
приложение 5 к указанным Правилам исключить.

мынадай мазмұндағы 18-1-тармақпен толықтырылсын:
"18-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Басқарма басшысының (көрсетілетін қызметті берушінің) атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жібермейді.
22. АШТӨ-нің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
Басқарма (көрсетілетін қызметті беруші) – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес Басқарманың (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағым берген АШТӨ-ні (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы Тізбеге 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша алып тасталсын.

4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069 "Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677):
в Правилах субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) исключить;
подпункты 4), 5) и 6) изложить в следующей редакции:
"4) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;
5) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
6) веб-портал государственной информационной системы субсидирования – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Местный исполнительный орган областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – местный исполнительный орган) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию затрат ревизионных союзов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов (далее – План финансирования) размещает его на веб-портале государственной информационной системы субсидирования.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Условиями получения субсидий являются:
1) подача заявки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка), в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства", с приложением заключения внутреннего аудита в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью ревизионного союза бумажного варианта).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.

4. "Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12677 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын.
4), 5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
5) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасау, субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
6) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы – Интернет желісінде орналастырылған, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге тексеру одақтарының шығындарын субсидиялау жөніндегі жеке айлық қаржыландыру жоспары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталында орналастырады.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Субсидияларды алу шарттары:
1) "PDF (Portable Document Format)" электронды форматындағы ішкі аудит қорытындысын (қол қойылған және тексеру одағының мөрімен расталған қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса бере отырып, "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім (бұдан әрі – өтінім) беру.
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.

Местный исполнительный орган обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
2) регистрация заявки в ГИСС;
3) наличие лицевого счета в ГИСС дает возможность ревизионному союзу самостоятельно осуществить регистрацию заявки в ГИСС, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;
4) подтверждение факта оказания услуги по проведению внутреннего аудита сельскохозяйственного кооператива в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующей электронной счет-фактуры ревизионного союза);
5) отсутствие в текущем году выплаты субсидий на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственного (-ых) кооператива (-ов), в отношении которого (-ых) подана заявка.
6. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, местный исполнительный орган незамедлительно уведомляет Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – Личный кабинет):
1) ревизионный союз обладает ЭЦП, для самостоятельной регистрации в ГИСС;
2) местный исполнительный орган ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпункта 4) пункта 5 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП ревизионного союза и становится доступной в Личном кабинете местного исполнительного органа. На электронный адрес местного исполнительного органа направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
В случае выявления ревизионным союзом несоответствия данных в зарегистрированной заявке до момента формирования местным исполнительным органом счета к оплате, ревизионный союз отзывает заявку с указанием причины отзыва.";

Жергілікті атқарушы орган Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидиялар алу сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) СМАЖ-да өтінімнің тіркелуі;
3) СМАЖ-да жеке шоттың болуы тексеру одағына өтінімді СМАЖ-да тіркеуді өз бетінше жүзеге асыруға мүнкіндік береді, бұл жағдайда өтінім беру талап етілмейді және ол тіркелген сәтінен бастап берілген болып есептеледі;
4) СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде ауыл шаруашылығы кооперативтеріне ішкі аудит жүргізу бойынша қызмет көрсету фактісінің расталуы (тексеру одағының тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) өзіне (өздеріне) қатысты өтінім берілген ауыл шаруашылығы кооперативінің (-терінің) ішкі аудитін жүргізуге ағымдағы жылы субсидиялар төлеудің болмауы.
6. Субсидиялар беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, жергілікті атқарушы орган туындаған жағдай туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін (бұдан әрі – Министрлік) дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – Жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қолжетімділікті беру үшін:
1) тексеру одағында СМАЖ-да өз бетінше тіркелу үшін ЭЦҚ-ы болады;
2) жергілікті атқарушы орган жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.".
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Өтінімді қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) СМАЖ осы Қағидалардың 5-тармағы 4) тармақшасының талаптарын тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім тексеру одағының ЭЦҚ-сын қою жолымен СМАЖ-да тіркеледі және жергілікті атқарушы органның Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Жергілікті атқарушы органның электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
Тексеру одағы жергілікті атқарушы орган төлем шотын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректердің сәйкессіздігін анықтаған жағдайда, тексеру одағы қайтарып алу себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алады";

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, местный исполнительный орган направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба местным исполнительным органом не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющих требования, указанные в жалобе.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13876):
в Правилах субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) лицевой счет – счет, открываемый в государственной информационной системе субсидирования, отражающий информацию о пользователе, зарегистрированном в реестре, необходимую для его опознавания (аутентификации) и предоставления доступа к его личным данным и настройкам;";
подпункты 3) и 9) исключить;
подпункты 19), 20) и 21) изложить в следующей редакции:
"19) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках (услугополучателях), финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;

мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жергілікті атқарушы орган басшысының, уәкілетті органның атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, жергілікті атқарушы орган оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды жергілікті атқарушы орган шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жібермейді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде № 13876 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке шот – субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде ашылатын, пайдаланушыны тану (аутентификациялау) және оның жеке деректері мен баптауларына қолжетімділік беру үшін қажетті, тізілімде тіркелген пайдаланушы туралы ақпаратты көрсететін шот;";
3) және 9) тармақшалар алып тасталсын;
19), 20) және 21) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"19) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар (көрсетілетін қызметті алушылар), қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

20) государственнная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки на изменение условий субсидирования, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
21) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи финансовым институтом/финансовым агентом заявки на субсидирование по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Рабочий орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
2) регистрации заявки на субсидирование в ГИСС;
3) наличии в ГИСС лицевого счета у финансового института/финансового агента, данные которых подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) наличии по поданной заявке на субсидирование действительного (не расторгнутого и не прекращенного) договора субсидирования процентных ставок при финансовом оздоровлении субъектов АПК;
5) отсутствии у заемщика (услугополучателя) просроченных обязательств по основному долгу и/или вознаграждению по субсидируемому договору займа (на момент подачи заявки на выплату).";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Для открытия лицевого счета в ГИСС:
1) финансовый институт/финансовый агент имеет ЭЦП для самостоятельной регистрации в ГИСС;
2) рабочий орган (услугодатель), финансовый институт/финансовый агент ежегодно направляет в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

20) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидиялау шарттарын өзгертуге арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
21) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) қаржы институтының/қаржы агентінің осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы беруі.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметін стандартында жазылғанингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидияларды алу сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) субсидиялауға арналған өтінімнің СМАЖ-да тіркелуі;
3) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған қаржы институтында/қаржы агентінде жеке шоттарының СМАЖ-да болуы;
4) берілген субсидиялауға арналған өтінім бойынша АӨК субъектілерін қаржылық сауықтыру кезінде қолданыстағы (бұзылмаған және тоқтатылмаған) пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау шартының болуы;
5) қарыз алушыда (көрсетілетін қызметті алушыда) субсидияланатын қарыз шарты бойынша негізгі борыш және/немесе сыйақы бойынша мерзімі өтіп кеткен (төлемге арналған өтінім беру сәтінде) міндеттемелердің болмауы.".
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. СМАЖ-да жеке шот ашу үшін:
1) қаржы институтының/қаржы агентінің СМАЖ-да өз бетінше тіркелуі үшін ЭЦҚ-сы болады;
2) жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), қаржы институты/қаржы агенті жыл сайын ҚазақстаноРеспубликасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.".
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. Формирование и регистрация заявки на субсидирование производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка на субсидирование с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС;
2) заявка на субсидирование регистрируется в ГИСС путем ее подписания финансовым институтом /финансовым агентом с использованием ЭЦП и становится доступной в Личном кабинете рабочего органа (услугодателя). На электронный адрес рабочего органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на субсидирование;
3) подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в Личном кабинете финансового института /финансового агента в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Ответственный исполнитель рабочего органа (услугодателя) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки на субсидирование подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете финансового института/финансового агента в ГИСС в случае самостоятельной регистрации.
27. Ответственный исполнитель рабочего органа (услугодателя) в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", подписываемые ЭЦП руководителя рабочего органа (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней после подачи заявки на субсидирование согласно пункту 26 настоящих Правил.
По заявкам на субсидирование, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки на субсидирование.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункты 33, 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"33. В случае наступления даты платежа по реструктурированному/ рефинансированному кредитному/лизинговому договору и отсутствия средств на специальном банковском счете финансового института для оплаты субсидируемой части ставки вознаграждения, заемщик (услугополучатель) осуществляет оплату полной ставки вознаграждения за счет собственных средств. Финансовый институт в ГИСС уведомляет заемщика (услугополучателя) не менее чем за 5 (пять) рабочих дней до наступления даты платежа о необходимости оплаты полной ставки вознаграждения за счет собственных средств. Субсидируемую часть ставки вознаграждения рабочий орган (услугодатель) возмещает путем зачисления средств на специальный банковский счет финансовому институту. В таком случае финансовый институт производит возмещение заемщику (услугополучателю) ранее оплаченной, субсидируемой части ставки вознаграждения путем перечисления субсидируемой ставки вознаграждения на расчетный счет заемщика (услугополучателя).

"24. Субсидиялауға арналған өтінімді қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) СМАЖ тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, субсидиялауға арналған өтінім қалыптастырылады;
2) субсидиялауға арналған өтінім қаржы институтының/қаржы агентінің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына субсидиялауға арналған өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі;
3) СМАЖ-да қаржы институтының/қаржы агентінің Жеке кабинетінде мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы субсидиялауға арналған өтінімді тіркеген сәттен бастап (1) бір жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама өз бетінше тіркелген жағдайда, СМАЖ-да қаржы институтының/қаржы агентінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
27. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы Қағидалардың 26-тармағына сәйкес субсидиялауға арналған өтінім берілген күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да жұмыс органы басшысының (қөрсетілетін қызметті берушінің) ЭЦП-сы қойылатын, "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
Субсидиялар көлемі Қаржыландыру жоспарында тиісті айға көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын субсидиялауға арналған өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу субсидиялауға арналған өтінім берілген сәттен бастап кезектілік тәртібімен келесі айда жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
33, 34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік/лизингтік шарт бойынша төлем күні келген және қаржы институтының арнайы банктік шотында сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бөлігін төлеу үшін қаражат болмаған жағдайда, қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) сыйақының толық мөлшерлемесін төлеуді өз қаражаты есебінен жүзеге асырады. Қаржы институты төлем күні болғанға дейін кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын СМАЖ-да қарыз алушыны (көрсетілетін қызметті алушыны) сыйақының толық мөлшерлемесін өз қаражаты есебінен төлеу қажеттігі туралы хабардар етеді. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бөлігін қаржы институтының арнайы банктік шотына қаражат аудару арқылы өтейді. Мұндай жағдайда қаржы институты қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына субсидияланатын сыйақы мөлшерлемесін аудару арқылы қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) бұрын төленген сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бөлігін өтеуді жүзеге асырады.

34. Рабочий орган (услугодатель) ежемесячно формирует в ГИСС сводную сумму согласно заключенным договорам субсидирования и перечисляет авансовым платежом ежемесячно на специальный банковский счет финансовому институту субсидируемую часть процентной ставки, в месяц, предшествующий месяцу в котором осуществляется очередная выплата субсидий.
35. Рабочий орган (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления в ГИСС от финансового института по изменению условий действующего договора субсидирования:
1) осуществляет проверку соответствия измененных условий договора субсидирования условиям, установленным настоящими Правилами;
2) в случае соответствия предлагаемых изменений условиям настоящих Правил принимает и оформляет решение по внесению изменения в договор субсидирования путем его подписания ЭЦП руководителя рабочего органа (услугодателя) и уведомляет об этом заемщика (услугополучателя) в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае изменения условий по реструктурированным/ рефинансированным кредитным и лизинговым договорам финансовый институт получает согласие заемщика (услугополучателя) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Изменение условий по реструктурированным/рефинансированным кредитным и лизинговым договорам (ставка вознаграждения, срок выплаты, предоставление отсрочки по выплате основного долга и/или вознаграждения) возможно не более одного раза в год. При этом в случае изменения (продлении) сроков действия, реструктурированных/рефинансированных кредитных и лизинговых договоров сроки субсидирования, не продлеваются, а также не допускается капитализация вознаграждения в основной долг."
Финансовый институт/финансовый агент в ГИСС уведомляет об этом рабочий орган (услугодателя) с приложением копии принятого решения по изменению условий финансирования, обновленный график погашения основного долга, вознаграждения и объема субсидий.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. В случае, если финансовый институт меняет условия действующего реструктурированного/рефинансированного кредитного/ лизингового договора (процентная ставка, срок выплаты вознаграждения, предоставление отсрочки по выплате основного долга и/или вознаграждения), финансовый институт в течение 10 (десяти) календарных дней направляет уведомление в ГИСС с пакетом документов, содержащим копию принятого решения по изменению условий финансирования, обновленный график погашения основного долга и вознаграждения для передачи их в рабочий орган (услугодателю).";
пункт 41 изложить в следующей редакции:

34. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ай сайын СМАЖ-да жасалған субсидиялау шарттарына сәйкес жиынтық соманы қалыптастырады және субсидияларды кезекті төлеу жүзеге асырылатын айдың алдындағы айда пайыздық мөлшерлеменің субсидияланатын бөлігін қаржы институтының арнайы банктік шотына ай сайын аванстық төлеммен аударады.
35. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) СМАЖ-да қаржы институтынан қолданыстағы субсидиялау шартының талаптарын өзгерту туралы хабарлама алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) субсидиялау шартының өзгертілген талаптарының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады;
2) ұсынылатын өзгерістер осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келген жағдайда жұмыс органы басшысының (көрсетілетін қызметті берушінің) ЭЦҚ-сын қою арқылы субсидиялау шартына өзгеріс енгізу жөнінде шешім қабылдайды және ресімдейді және бұл туралы қарыз алушыны (көрсетілетін қызметті алушыны) 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
Қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік және лизингтік шарттар бойынша талаптар өзгертілген жағдайда, қаржы институты ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) келісімін алады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік және лизингтік шарттар бойынша талаптарды (сыйақы мөлшерлемесі, төлеу мерзімі, негізгі борышты және/немесе сыйақыны төлеу бойынша кейінге қалдыруды ұсыну) жылына бір рет қана өзгертуге болады. Бұл ретте, қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік және лизингтік шарттардың қолданыс мерзімдері өзгертілген (ұзартылған) жағдайда, субсидиялау мерзімдері ұзартылмайды, сондай-ақ сыйақыны негізгі борышқа капиталдандыруға жол берілмейді.
Қаржы институты/қаржы агенті СМАЖ-да қабылданған қаржыландыру шарттарын өзгерту жөніндегі шешімнің көшірмесін, негізгі борышты, сыйақыны және субсидиялар көлемін өтеудің жаңартылған графигін қоса бере отырып, бұл туралы жұмыс органын (көрсетілетін қызметті берушіні) хабардар етеді.".
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Қаржы институты қолданыстағы қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік/лизингтік шарттың талаптарын (пайыздық мөлшерлеме, сыйақыны төлеу мерзімі, негізгі борышты және/немесе сыйақыны төлеу бойынша кейінге қалдыруды ұсыну) өзгерткен жағдайда, қаржы институты күнтізбелік 10 (он) күн ішінде СМАЖ-да жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) беру үшін қаржыландыру шарттарын өзгерту жөнінде қабылданған шешімнің көшірмесін, негізгі борышты және сыйақыны өтеудің жаңартылған графигін қамтитын құжаттар топтамасымен бірге хабарлама жолдайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"41. В случае, если финансовый институт планирует изменить условия действующего реструктурированного/рефинансированного кредитного/ кредиторского/лизингового договора (предоставления отсрочки по выплате всей суммы основного долга или его части), он в течение 5 (пяти) рабочих дней письменно уведомляет об этом финансового агента.
Финансовый агент в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления направляет финансовому институту письмо о согласии или несогласии на изменение графика погашения основного долга или его части.
Финансовый институт на основании письма финансового агента проводит одно из следующих мероприятий:
1) в случае согласия финансового агента на изменение графика погашения всей суммы основного долга или его части направляет уведомление в ГИСС ответственному исполнителю рабочего органа (услугодателя) с пакетом документов, содержащих копию принятого решения по изменению условий финансирования, обновленный график погашения основного долга и письмо финансового агента;
2) в случае несогласия финансового агента на изменение графика погашения основного долга или его части направляет уведомление в ГИСС ответственному исполнителю рабочего органа (услугодателя) с пакетом документов касательно рассмотрения возможности дальнейшего применения мер финансового оздоровления к заемщику (услугополучателю) без участия средств фондирования.";
пункты 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"44. Финансовому институту/финансовому агенту, со дня, когда ему стало известно о наступлении события, являющегося основанием для одностороннего расторжения рабочим органом (услугодателем) договора субсидирования, необходимо в ГИСС уведомить рабочий орган (услугодателя) о таком событии в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Рабочий орган (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления от финансового института/финансового агента принимает и оформляет решение на прекращение договора субсидирования и уведомляет об этом финансовый институт/финансового агента.
Договор субсидирования считается расторгнутым со дня получения финансовым институтом/финансовым агентом уведомления о соответствующем решении рабочего органа (услугодателя).
45. Заемщику (услугополучателю) направляется уведомление о результате предоставления субсидий в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя рабочего органа (услугодателя) согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам.
Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный заемщиком (услугополучателем) при регистрации в ГИСС, а также в Личный кабинет в ГИСС.";

"41. Қаржы институты қолданыстағы қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік/кредиторлық/лизингтік шарттың талаптарын (негізгі борыштың барлық сомасын немесе оның бір бөлігін төлеу бойынша кейінге қалдыруды ұсыну) өзгертуді жоспарлаған жағдайда, ол 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы қаржы агентіне жазбаша хабарлайды.
Қаржы агенті хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаржы институтына негізгі борышты немесе оның бір бөлігін өтеу графигін өзгертуге келісу немесе келіспеу туралы хат жолдайды.
Қаржы институты қаржы агенті хатының негізінде мынадай іс-шаралардың бірін жүргізеді:
1) қаржы агенті негізгі борыштың барлық сомасын немесе оның бір бөлігін өтеу графигін өзгертуге келісім берген жағдайда, СМАЖ-да жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысына қабылданған қаржыландырудың шарттарын өзгерту жөніндегі шешімнің көшірмесін, негізгі борышты өтеудің жаңартылған графигін және қаржы агентінің хатын қамтитын құжаттар топтамасымен бірге хабарлама жолдайды;
2) қаржы агенті негізгі борышты немесе оның бір бөлігін өтеу графигін өзгертуге келісім бермеген жағдайда, СМАЖ-да қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) қорландыру қаражатын қатыстырмай қаржылық сауықтыру шараларын әрі қарай қолдану мүмкіндігін қарастыруға қатысты құжаттар топтамасымен бірге жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) хабарлама жолдайды.";
44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Қаржы институты/қаржы агенті субсидиялау шартын жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) біржақты бұзуы үшін негіз болып табылатын оқиғаның болғаны туралы оған белгілі болған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде СМАЖ-да жұмыс органын (көрсетілетін қызметті берушіні) осындай оқиға туралы хабардар етуі қажет.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қаржы институтынан/қаржы агентінен хабарлама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидиялау шартын тоқтатуға шешім қабылдайды және оны ресімдейді және бұл туралы қаржы институтын/қаржы агентін хабардар етеді.
Қаржы институты/қаржы агенті жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) тиісті шешімі туралы хабарлама алған күннен бастап субсидиялау шарты бұзылды деп есептеледі.
45. Қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында субсидиялар беру нәтижесі туралы хабарлама жолданады.
Хабарлама қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) СМАЖ-да тіркелген кезде көрсеткен электрондық почтасының мекенжайына, сондай-ақ СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жолданады.";

пункты 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"47. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, рабочий орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
48. Жалоба на решение, действие (бездействие) рабочего органа (услугодателя) по вопросам получения субсидий подается на имя руководителя рабочего органа (услугодателя), уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, рабочий орган (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба рабочим органом (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющих требования, указанные в жалобе.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
6. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320):
в Правилах субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к государственной информационной системе субсидирования;";
подпункты 17) и 19) исключить;
подпункты 21), 22) и 23) изложить в следующей редакции:

47 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) Министрлікке туындаған жағдай туралы дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
48. Субсидиялар алу мәселелері бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жібермейді.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;";
17) және 19) тармақшалар алып тасталсын;
21), 22) және 23) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"21) заявка – электронная заявка на получение инвесторами (услугополучателями) инвестиционных субсидий при инвестиционных вложениях по форме согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящим Правилам;
22) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
23) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Ежегодно до 1 февраля соответствующего года рабочий орган (услугодатель) создает и регистрирует в ГИСС группу специалистов (далее – группа специалистов) из числа сотрудников рабочего органа (услугодателя), местных исполнительных органов (в том числе районных/городских) и других организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций.
Группа специалистов по всем паспортам проектов, за исключением паспортов проектов № 1 (кроме ограждения для пастбищ (генератора электропастуха, понижающего трансформатора, изоляторов, проволоки не менее 2 рядов)) и № 1.1, осуществляет проверку документов, осмотр объекта инвестора (услугополучателя), приобретенного оборудования на соответствие условиям, предусмотренным в паспортах проектов, с обязательным приложением подтверждающих фото и видеоматериалов, также проверяет достижение загруженности производственных мощностей, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил производит расчет инвестиционных субсидий.
На каждый объект направляется не менее 2 (двух) специалистов, которые будут определяться рабочим органом (услугодателем).
Осмотр осуществляется в присутствии инвестора (услугополучателя) или его доверенного лица и его результат оформляется актом осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – акт осмотра объекта).
Если инвестиционным проектом предполагается только приобретение техники, то осмотр объекта инвестора (услугополучателя) группой специалистов не требуется.";

"21) өтінім – осы Қағидаларға 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) инвестициялық салымдар кезінде инвестициялық субсидиялар алуына арналған электрондық өтінімі;
"22) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
23) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын тиісті жылғы 1 ақпанға дейін жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің), жергілікті атқарушы органдардың (оның ішінде аудандық/қалалық) қызметкерлері және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа да ұйымдардың қызметкерлері қатарынан мамандар тобын (бұдан әрі – мамандар тобы) құрады және СМАЖ-да тіркейді.
Мамандар тобы № 1 (жайылымдарға арналған қоршаулардан (электрлі шопан генераторы, төмендеткіш трансформатор, оқшаулағыштар, кемінде 2 қатар сым) басқа) және № 1.1 жобалар паспорттарын қоспағанда, барлық жобалардың паспорттары бойынша жобалардың паспорттарында көзделген шарттарға сәйкестігіне құжаттарды тексеруді, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін, сатып алынған жабдықты қарап-тексеруді міндетті түрде растайтын фото және бейнематериалдарды қоса отырып, жүзеге асырады, сондай-ақ өндірістік қуаттылықтар жүктемесіне қол жеткізуді тексереді, осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес инвестициялық субсидиялар есептемесін жүргізеді.
Әрбір объектіге жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Қарап-тексеру инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) немесе оның сенім білдірген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және оның нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне қол жеткізілгеніне куәлік ету актісімен (бұдан әрі – қарап-тексеру актісі) ресімделеді.
Егер, инвестициялық жобада техника сатып алу ғана көзделсе, онда мамандар тобының инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін қарап-тексеруі талап етілмейді.";

пункты 10, 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"10. Инвестиционное субсидирование осуществляется по паспортам проектов, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам, и производится по месту реализации инвестиционного проекта.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" изложен в приложении 7 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).
11. Инвестиционные субсидии предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи электронной заявки. Субсидированию подлежат новая, ранее неиспользованная техника, машины или оборудование:
1) приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) годом выпуска не ранее 36 (тридцати шести) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
Инвестиционные субсидии по паспорту проекта № 12.1 "Строительство и расширение аквапонического тепличного комплекса" предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее трех лет до года подачи электронной заявки.
12. Если по паспортам проекта предполагается приобретение только техники, машин и/или оборудования, то субсидированию подлежат техника, машины и/или оборудование, приобретенные не ранее 3 (трех) лет до года подачи заявки.
Субсидирование техники, машин и оборудования, указанных в паспортах проектов № 1 и № 1.1, осуществляется в соответствии с перечнем моделей техники и машин, а также их производителей и официальных дилеров (далее – Перечень). Перечень предоставляется уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года. В течение 3 (трех) рабочих дней после получения Перечень размещается администратором в ГИСС.
При этом, в случае отсутствия заявленной модели техники и машин в Перечне, субсидирование осуществляется по паспорту проекта № 1.
13. Для паспортов проектов № 1 (при наличии минимального норматива), № 4, № 6, № 34 необходимо наличие у инвестора (услугополучателя) соответствующей численности условных голов крупного рогатого скота, которое подтверждается в результате информационного взаимодействия ГИСС и базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, которые указаны в паспортах проектов, осуществляются согласно приложению 8 к настоящим Правилам.";

10, 11, 12 және 13-тармақтартар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Инвестициялық субсидиялау осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттары бойынша жүзеге асырылады және инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүргізіледі.
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшада жазылған (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі).
11. Инвестициялық субсидиялар пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша электрондық өтінім берілген жылға дейін екі жылдан ерте емес беріледі. Жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника, машиналар немесе жабдықтар субсидиялауға жатады:
1) инвестициялық жоба пайдалануға берілген күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан ерте емес сатып алынған;
2) шығарылған жылы инвестициялық жоба пайдалануға берілген күнге дейін 36 (отыз алты) айдан ерте емес.
"Аквапоникалық жылыжай кешенін салу және кеңейту" № 12.1 жобасының паспорты бойынша инвестициялық субсидиялар пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша электрондық өтінім берілген жылға дейін үш жылдан ерте емес беріледі.
12. Егер жобалар паспорттары бойынша тек техника, машиналар және/немесе жабдықтар сатып алу болжанатын болса, онда өтінім берілетін жылға дейін 3 (үш) жылдан ерте емес сатып алынған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар субсидиялауға жатады.
№ 1 және № 1.1 жобалар паспорттарында көрсетілген техника, машиналар және жабдықтарды субсидиялау техника мен машиналар модельдерінің, сондай-ақ оларды өндірушілердің және ресми дилерлер тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес жүзеге асырылады. Тізбені индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей келесі жылға және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей ұсынады. Әкімші тізбені алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде СМАЖ-да орналастырады.
Бұл ретте, Тізбеде техника мен машиналардың ұсынылған моделдері болмаған жағдайда, субсидиялау № 1 жобаның паспорты бойынша жүзеге асырылады.
13. № 1 жобалардың паспорттары үшін (ең төменгі норматив болған жағдайда), № 4, № 6, № 34 инвесторда (көрсетілетін қызметті алушыда) ГАЖ және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасының ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталатын шартты ірі қара малдың тиісті санының болуы қажет.
Өтінім ауыл шаруашылығы кооперативінен берілген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелерінде тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының жиынтық саны ескеріледі.
Жобалар паспорттарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттері осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.";

пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. Подача заявки на инвестиционное субсидирование осуществляется в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" и регистрируется в ГИСС.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется согласно статьи 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Наличие у инвестора (услугополучателя) лицевого счета в ГИСС подтверждается в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица.
25. Для получения решения рабочего органа (услугодателя) по первому этапу инвестор (услугополучатель) подает электронную заявку первого этапа на инвестиционное субсидирование посредством веб-портала "электронного правительства" по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП инвестора (услугополучателя), с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта).
При этом рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявки.
Инвестору (услугополучателю) направляется уведомление о решении рабочего органа (услугодателя) о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта согласно приложению 9 к настоящим Правилам и о решении рабочего органа (услугодателя) о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий по паспорту проекта согласно приложению 10 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП рабочего органа (услугодателя).
Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный инвестором (услугополучателем) при регистрации в ГИСС, а также в "личный кабинет" в ГИСС.
Рабочий орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Подтверждение приобретения инвестором (услугополучателем) техники и/или автомобилей осуществляется посредством информационного взаимодействия ГИСС с государственным реестром сельскохозяйственной техники и/или базой данных "Автомобиль.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Инвестициялық субсидиялауға өтінім беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады және СМАЖ-да тіркеледі.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Инвесторда (көрсетілетін қызметті алушыда) СМАЖ-да жеке шотының бар болуы СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
25. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімін алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы инвестициялық субсидиялауға арналған бірінші кезеңнің электрондық өтінімін береді, оған инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сы қойылып, өтінімде көрсетілген қажетті құжаттар "PDF (Portable Document Format)" форматында (инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса беріледі.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) өтінім тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес келмеуі туралы шешім қабылдайды.
Инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаның сәйкестігі/сәйкес келмеуі туралы шешімі туралы және жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес жоба паспорты бойынша инвестициялық субсидияларды төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешімі туралы хабарлама жолданады.
Хабарлама инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) СМАЖ-да тіркелген кезде көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ СМАЖ-дағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) техниканы және/немесе автомобильдерді сатып алғанын растау СМАЖ-дың ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және/немесе "Автомобиль" дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы жүзеге асырылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"31. Отказ в выдаче субсидий осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Решение об отказе в выплате инвестиционных субсидий принимается рабочим органом (услугодателем) в ГИСС на основании акта осмотра группой специалистов или при выявлении несоответствия инвестиционного проекта и/или представленных материалов, объектов, данных и сведений, требованиям, установленные настоящими Правилами.";
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункты 32 и 32-1 изложить в следующей редакции:
"32. Сведения о результатах рассмотрения заявки направляются в "личный кабинет" инвестора (услугополучателя) и отражаются на веб-портале.
В течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия положительного решения рабочим органом (услугодателем), между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем) посредством ГИСС в электронной форме заключаются договор инвестиционного субсидирования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемой техники, машин и оборудования по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, рабочий орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет администратора о возникшей ситуации, который приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя администратор в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
32-1. Заключенные договоры инвестиционного субсидирования включаются в резерв (лист ожидания).
Договоры инвестиционного субсидирования включаются в резерв (лист ожидания) рабочим органом (услугодателем) по очередности согласно дате и времени поступления заявок.
Информация о включении договора инвестиционного субсидирования в резерв (лист ожидания) отражается в ГИСС.
По договорам инвестиционного субсидирования, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления договора инвестиционного субсидирования в резерв (лист ожидания) при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году. В случае отсутствия дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, по договорам инвестиционного субсидирования, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется в следующем финансовом году.";
главу 4 исключить;
пункт 40 изложить в следующей редакции:

"31. Субсидия беруден бас тарту мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
Инвестициялық субсидияларды беруден бас тарту туралы шешімді жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) СМАЖ-да мамандар тобының қарап-тексеру актісінің негізінде немесе инвестициялық жобаның және/немесе ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған кезде қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"31-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АППК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
32 және 32-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Өтінімді қарау нәтижелері туралы мәліметтер инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) "жеке кабинетіне" жіберіледі және веб-порталда көрсетіледі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оң шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында СМАЖ арқылы электрондық нысанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялау шарты және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынатын техниканы, машиналар мен жабдықтарды мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісім жасалады.
Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған жағдай туралы әкімшіні дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін әкімші 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
32-1. Жасалған инвестициялық субсидиялау шарттары резервке (күту парағына) енгізіледі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидиялау шарттарын өтінімдердің келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша резервке (күту парағына) енгізеді.
Инвестициялық субсидиялау шартын резервке (күту парағына) енгізу туралы ақпарат СМАЖ-да көрсетіледі.
Резервке (күту парағына) келіп түскен инвестициялық субсидиялау шарттары бойынша субсидияларды төлеу ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде инвестициялық субсидиялау шартының резервке (күту парағына) келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында резервке (күту парағына) келіп түскен инвестициялық субсидиялау шарттары бойынша қосымша бюджет қаражаты болмаған жағдайда, субсидияларды төлеу келесі қаржы жылында жүзеге асырылады.";
4-тарау алып тасталсын.
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"40. Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор (услугополучатель) подает электронную заявку по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и дополнительно прикрепляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института.
В течение 3 (трех) рабочих дней с даты одобрения рабочим органом (услугодателем) заявки инвестора (услугополучателя), между рабочим органом (услугодателем), финансовым институтом и инвестором (услугополучателем) заключается трехсторонний договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом инвестиционных субсидий на специальном счете по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
При этом финансовый институт не использует средства инвестиционных субсидий, полученных на специальный счет, до своевременного исполнения условий, указанных в пунктах 41 или 42 настоящих Правил.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом (услугодателем) в ГИСС по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
2) по паспортам проектов № 7, № 8 (по молокоперерабатывающему заводу), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 Перечня паспортов проектов на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение 1 (одного) календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 (тридцати) % от общей проектной мощности в сроки, предусмотренные бизнес-планом;
3) на предмет исполнения достижения показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционных проектов, по которым осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ в соответствии с частью четвертой пункта 4 настоящих Правил;
4) на предмет ввода в эксплуатацию (в сроки, указанные в бизнес плане), действия/бездействия, не отчуждения, целевого использования объектов, просубсидированных в рамках механизма по перечислению субсидий авансовым платежом на специальный счет.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Анализ на основании данных мониторинга, сформированный ГИСС проверяется и согласуется рабочим органом (услугодателем).
В случае недостижения инвестором (услугополучателем) показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционного проекта, по которому осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ, рабочий орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня выявления факта, принимает действия, предусмотренные настоящим пунктом. При этом, решение о невозврате выплаченных субсидий принимается на основании объективных факторов вследствие наступления обстоятельств непреодолимой силы, которые инвестор (услугополучатель) не в силах предвидеть и предотвратить.

"40. Арнайы шотқа инвестициялық субсидиялар алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтінім береді және қаржы институты растаған қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің көшірмесін қосымша бекітеді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінімін мақұлдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), қаржы институты және инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы шотта үшжақты шарт және қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияларды пайдаланбауы туралы келісім жасалады.
Бұл ретте қаржы институты арнайы шотқа алынған инвестициялық субсидиялар қаражатын осы Қағидалардың 41 немесе 42-тармақтарында көрсетілген шарттар уақтылы орындалғанға дейін пайдаланбайды.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) СМАЖ-да мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) сатып алынған техниканы, машиналар мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) жобалар паспорттары тізбесінің № 7, № 8 (сүт өңдеу зауыты бойынша), № 10, № 19, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 жобаларының паспорттары бойынша инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік 1 (бір) жыл ішінде жұмыс істеуі/істемеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде жалпы жобалық қуаттың кемінде 30 (отыз) % мөлшерінде жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан;
3) осы Қағидалардың 4-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобалардың бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді орындау тұрғысынан;
4) субсидияларды аванстық төлеммен арнайы шотқа аудару жөніндегі тетік шеңберінде субсидияланған объектілерді пайдалануға беру (бизнес-жоспарда көрсетілген мерзімдерде), жұмыс істеуі/істемеуі иеліктен шығармауы, мақсатты пайдалануы тұрғысынан.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. СМАЖ-да қалыптастырылған мониторинг деректері негізіндегі талдауды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тексереді және келіседі.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) ол бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштік және/немесе өнімділік және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізбеген жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) факт анықталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы тармақта көзделген іс-қимылдарды қабылдайды. Бұл ретте, төленген субсидияларды қайтармау туралы шешім инвестор (көрсетілетін қызметте алушы) болжай алмайтын және алдын ала алмайтын еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарларынан болатын объективті факторлар негізінде қабылданады.

В случае отчуждения и/или нецелевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и/или оборудования, бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 (тридцати) % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, а также установления факта процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства в отношении инвестора (услугополучателя), приостановления деятельности инвестора (услугополучателя) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", рабочий орган (услугодатель) в течение 30 (тридцати) календарных дней, с момента принятия решения о возврате инвестиционных субсидий, инициирует судебное разбирательство по возврату денежных средств.
Рабочий орган (услугодатель) в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента принятия решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора (услугополучателя) с указанием причины принятого решения.
При этом рабочим органом (услугодателем) возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа (услугодателя) путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.";
пункты 52, 53, 54 и 55 изложить в следующей редакции:
"52. Жалоба на решение, действие (бездействие) рабочего органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя рабочего органа (услугодателя), местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган), в уполномоченный орган по оценке и конторою за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, рабочий орган (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба рабочим органом (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) сатып алынған техниканы, машиналарды және/немесе жабдықтарды иеліктен шығарған және/немесе мақсатты пайдаланбаған, өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істемеген немесе объект бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшерінде жобалық қуатқа шықпаған, сондай-ақ, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қызметін тоқтата тұру рәсімінің фактісі анықталған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидияларды қайтару туралы шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қаражаттың қайтарылуы бойынша сот талқылауына бастамашылық жасайды.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылданған шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ағымдағы қаржы жылында жүргізілген төлемдерді қайтаруды орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптаушының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтарылған сома төлем жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.";
52, 53, 54 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) басшысының, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жібермейді.

53. Жалоба инвестора (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
1) рабочим органом (услугодателем), местным исполнительным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
54. Срок рассмотрения жалобы рабочим органом (услугодателем), местным исполнительным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) инвестору (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
55. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
7. В приказе Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года №436 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741):
в Правилах субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 6) исключить;
подпункты 12), 13) и 14) изложить в следующей редакции:
"12) электронный реестр заявок на субсидирование – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках (услугополучателях), финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;

53. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
1) жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші), жергілікті атқарушы орган – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
54. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің), жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағым берген АШТӨ-ні (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
55. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларында:
3-тармақта:
6) тармақша алып тасталсын.
12), 13) және 14) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"12) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі – субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар (көрсетілетін қызметті алушылар), қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

13) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
14) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к государственной информационной системе субсидирования;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Договор субсидирования, заключенный до вступления настоящих Правил в силу, продолжает субсидироваться на условиях, указанных в договоре субсидирования, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 5, частью четвертой пункта 9 и частью третьей пункта 12 настоящих Правил.
Перевод бумажных договоров субсидирования в электронный формат и их регистрация в ГИСС осуществляется финансовым институтом.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи финансовым институтом заявки на субсидирование по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае, если договор субсидирования заключен в электронном виде, заявка на субсидирование подается финансовым институтом в электронном виде.
В случае, если договор субсидирования заключен в бумажном виде и не переведен в электронный формат, заявка на субсидирование подается финансовым институтом в бумажном виде;
2) наличие по данной заявке действительного (не расторгнутого и не прекращенного) договора субсидирования ставок вознаграждения, заключенного по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (на момент подачи заявки на выплату);
3) отсутствия у заемщика (услугополучателя) просроченных обязательств по основному долгу и (или) вознаграждению по субсидируемому договору займа (на момент подачи заявки на выплату).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования" изложен в приложении 5 к настоящим Правилам.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется на адрес электронной почты, указанный заемщиком (услугополучателем) при регистрации в ГИСС, а также в личный кабинет в ГИСС.
При бумажной форме оказания государственной услуги результат выдается через Государственную корпорацию.";

13) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасау, субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
14) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы Қағидалар күшіне енгенге дейін жасалған субсидиялау шарты осы Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде, 9-тармағының төртінші бөлігінде және 12-тармағының үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, субсидиялау шартында көрсетілген шарттарда субсидиялауды жалғастыра береді.
Қағаз түріндегі субсидиялау шарттарын электрондық форматқа ауыстыруды және оларды СМАЖ-да тіркеуді қаржы институты жүзеге асырады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) қаржы институтының осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға өтінім беруі.
Субсидиялау шарты электрондық түрде жасалған жағдайда, қаржы институты субсидиялауға арналған өтінімді электрондық түрде береді.
Егер субсидиялау шарты қағаз түрінде жасалған және электрондық форматқа көшірілмеген жағдайда, қаржы институты субсидиялауға арналған өтінімді қағаз түрінде береді;
2) берілген өтінім бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған нақты (бұзылмаған және тоқтатылмаған) сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шартының (төлемге өтінім берген сәтте) болуы;
3) қарыз алушыда (көрсетілетін қызметті алушыда) субсидияланатын қарыз шарты бойынша негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша мерзімі өткен (төлемге өтінім берген сәтте) міндеттемелердің болмауы.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарлама не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама болып табылады.
Мемлекетік қызметті көрсету нәтижесі қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) СМАЖ-да тіркелген кезде көрсеткен электрондық почтасының мекенжайына, сондай-ақ СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз нысанында көрсеткен кезде нәтиже Мемлекеттік корпорация арқылы беріледі.";

дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
пункт 20-1 изложить в следующей редакции:
"20-1. Предложения, одобренные рабочим органом (услугодателем), поступают в резерв (лист ожидания).
Рабочий орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня после принятия положительного решения по предложению в бумажной форме вносит сведения из предложения с приложением копии договора займа с графиком погашения в ГИСС для включения в резерв (лист ожидания).
Предложения включаются в резерв (лист ожидания) рабочим органом (услугодателем) по очередности согласно дате и времени поступления предложения. Информация о включении предложения в резерв (лист ожидания) отражается в ГИСС.
По предложениям, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления предложения в резерв (лист ожидания) при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году. В случае отсутствия дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, по предложениям, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется в следующем финансовом году.
Уведомление о включении предложения в резерв (лист ожидания) по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам в течение 1 (одного) рабочего дня после принятия положительного решения по предложению направляется рабочим органом (услугодателем) финансовому институту и заемщику (услугополучателю).";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Рабочий орган (услугодатель) с даты получения предложения в течение 3 (трех) рабочих дней осуществляет:
1) регистрацию предложения в ГИСС;
2) проверку соответствия предложения условиям субсидирования, установленным настоящими Правилами, в том числе проверку соответствия договора займа требованиям к договору займа согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) принятие и оформление решения по предложению, и уведомление об этом заемщика (услугополучателя) и финансового института.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Заявка на субсидирование финансовым институтом подается посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Наличие у заемщика (услугополучателя) и финансового института лицевых счетов в ГИСС подтверждается в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
Наличие лицевого счета в ГИСС дает возможность заемщику (услугополучателю) и финансовому институту самостоятельно осуществить регистрацию заявки в ГИСС, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации.

мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
20-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20-1. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мақұлдаған ұсыныстар резервке (күту парағына) келіп түседі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныс бойынша оң шешім қабылданғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде резервке (күту парағына) енгізу үшін өтеу графигімен қарыз шартының көшірмесін қоса бере отырып, ұсыныстан алынған мәліметтерді қағаз нысанында СМАЖ-ға енгізеді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныстардың келіп түскен күні мен уақытына сәйкес ұсыныстарды кезектілік бойынша резервке (күту парағына) енгізеді. Ұсыныстың резервке (күту парағына) енгізілгені туралы ақпарат СМАЖ-да көрсетіледі.
Резервке (күту парағына) келіп түскен ұсыныстар бойынша субсидиялар төлеу ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде ұсыныстың резервке (күту парағына) келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен ұсыныстар бойынша субсидиялар төлеу келесі қаржы жылында жүзеге асырылады.
Ұсыныс бойынша оң шешім қабылданғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынысты резервке (күту парағына) енгізу туралы хабарламаны жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қаржы институтына және қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) жібереді.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсынысты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) ұсынысты СМАЖ-да тіркеуді;
2) ұсыныстың осы Қағидаларда белгіленген субсидиялау талаптарына сәйкестігін тексеруді, оның ішінде қарыз шартының осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген қарыз шартына қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді;
3) ұсыныс бойынша шешімді қабылдауды және ресімдеуді және бұл туралы қарыз алушыны (көрсетілетін қызметті алушы) мен қаржы институтын хабардар етуді жүзеге асырады.";
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Қаржы институты субсидиялауға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Қарыз алушыда (көрсетілетін қызметті алушыда) және қаржы институтында СМАЖ-да жеке шоттардың болуы СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
СМАЖ-да жеке шоттың болуы қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) және қаржы институтына өтінімді СМАЖ-да өздері тіркеуді жүзеге асыруға мүмкіндік береді, бұл жағдайда өтінім беру қажет етілмейді және ол осындай тіркелген кезден бастап берілген болып есептеледі.

42. Для открытия лицевого счета в ГИСС:
1) заемщику (услугополучателю) и финансовому институту необходимо иметь ЭЦП;
2) рабочий орган (услугодатель) ежегодно направляет в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункты 44, 45, 46 и 47 изложить в следующей редакции:
"44. Ответственный исполнитель рабочего органа (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки на субсидирование:
1) подтверждает принятие заявки на субсидирование путем подписания с использованием ЭЦП;
2) по результатам регистрации заявки на субсидирование формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент" для перечисления субсидий на специальный банковский счет финансового института.
45. Использование ГИСС допускается при условии аттестации и положительных результатов испытаний такой системы на соответствие требованиям информационной безопасности и обеспечение ею:
1) информационного взаимодействия с государственными базами данных "Юридические лица", "Физические лица", "Регистр недвижимости" и веб-порталом "электронного правительства";
2) доступности в онлайн-режиме информации о статусе лимитов по объемам субсидий;
3) размещения в ГИСС объявления о приостановлении приема заявок на субсидирование;
4) подачи через веб-портал предложений, заявок на субсидирование и уведомлений, подписанных ЭЦП;
5) формирование решений рабочего органа (услугодателя) в электронном виде и их подписание ЭЦП;
6) заключения в ГИСС договора субсидирования или дополнительного соглашения к договору субсидирования в электронном виде и их подписание ЭЦП;
7) формирования счета к оплате на выплату субсидии в органы казначейства для перечисления субсидии на банковский счет заемщика (услугополучателя).
46. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидии, рабочий орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
47. При рассмотрении заявки в электронном виде мероприятия, предусмотренные пунктами 16, 19, 21, 23, 25, 29, 30, 31, 32, 33, 34 и 35 настоящих Правил, осуществляются в ГИСС.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:

42. СМАЖ-да жеке шот ашу үшін:
1) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушы) мен қаржы институтының ЭЦҚ-сы болуы қажет;
2) жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.";
44, 45, 46 және 47-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы субсидиялауға арналған өтінімді алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
1) ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қою арқылы субсидиялауға арналған өтінімнің қабылданғанын растайды;
2) субсидиялауға арналған өтінімді тіркеу нәтижелері бойынша субсидияларды қаржы институтының арнайы банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады.
45. СМАЖ-ды пайдалануға аттестаттау шартымен және осындай жүйені ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне және онымен қамтамасыз етуге оң нәтиже берген жағдайда жол беріледі:
1) "Заңды тұлғалар", "Жеке тұлғалар", "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорларымен және "электрондық үкіметтің" веб-порталымен ақпараттық өзара іс-қимыл;
2) субсидиялар көлемдері бойынша лимиттердің мәртебесі туралы ақпараттың онлайн режимінде қолжетімділігі;
3) субсидиялауға арналған өтінімдерді қабылдауды тоқтата тұру туралы хабарландыруды СМАЖ-да орналастыру;
4) ЭЦҚ қойылған ұсыныстарды, субсидиялауға арналған өтінімдер мен хабарламаларды веб-портал арқылы беру;
5) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімдерін электрондық түрде қалыптастыру және оларға ЭЦҚ қою;
6) СМАЖ-да субсидиялау шартын немесе субсидиялау шартына қосымша келісімді электрондық түрде жасасу және оларға ЭЦҚ қою.
7) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) банктік шотына субсидияларды аудару үшін қазынашылық органдарына субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын қалыптастыру.
46. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстарды жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
47. Өтінімдерді электрондық түрде қарау кезінде осы Қағидалардың 16, 19, 21, 23, 25, 29, 30,31,32,33,34 және 35-тармақтарында көзделген іс-шаралар СМАЖ-да жүзеге асырылады.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"55. Ответственный исполнитель рабочего органа (услугодатель) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента вынесения решения по заявке или изменения условий действующего договора займа (ставка вознаграждения, сроки выплаты вознаграждения, предоставление отсрочки по выплате основного долга и (или) вознаграждения) вносит в ГИСС данные о заявке с указанием наименования заемщика, номера и даты заключения договора займа, суммы займа, срока действия договора займа, срока субсидирования, целевого назначения займа, процента субсидируемой ставки вознаграждения, общей суммы субсидий, суммы вознаграждения на весь срок кредитного договора (общей, субсидируемой, уплачиваемой заемщиком), динамикой изменения основного долга, с прикреплением в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" сканированных копий своего решения, подписанного договора субсидирования и графиков субсидирования, заверенных печатью рабочего органа (услугодателя).";
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
8. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404):
в Правилах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункты 15) и 16) изложить в следующей редакции:
"15) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий размещенной в сети Интернет, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее автоматизированной обработкой в электронном виде;
16) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в ГИСС;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Объемы субсидий в течение месяца после ведения в действие настоящих Правил и в последующем ежегодно, не позднее 5 февраля утверждаются постановлением местного исполнительного органа (услугодателя).
После утверждения постановления местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней размещает его в ГИСС и на своем официальном интернет-ресурсе.";

"55. Жұмыс органының жауапты орындаушысы (көрсетілетін қызметті беруші) өтінім бойынша шешім шығарған немесе қолданыстағы қарыз шартының талаптары (сыйақы мөлшерлемесі, сыйақы төлеу мерзімдері, негізгі борышты және (немесе) сыйақыны төлеу бойынша мерзімді кейінге қалдыруды ұсыну) өзгерген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде СМАЖ-ға қарыз алушының атауын, қарыз шартының нөмірі мен жасалған күнін, қарыз сомасын, қарыз шартының қолданылу мерзімін, субсидиялау мерзімін, қарыздың нысаналы мақсатын, субсидияланатын сыйақы мөлшерлемесінің пайызын, субсидияның жалпы сомасын, кредиттік шарттың бүкіл мерзіміне сыйақы сомасын (жалпы, субсидияланатын, қарыз алушы төлейтін) негізгі борыштың өзгеру серпінін көрсете отырып, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында өз шешімінің, жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) мөрімен расталған, қол қойылған субсидиялау шарты мен субсидиялау графиктерінің сканерленген көшірмелері қоса берілген өтінім туралы деректерді енгізеді.
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
15) және 16) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"15) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жүргізуге, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ оны электрондық түрде автоматтық өңдеуге мүмкіндік беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, Интернет желісінде орналасқан ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
16) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және СМАЖ-да көрсетілген өзге де мәліметтер;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Субсидиялар көлемдері осы Қағидалар қолданысқа енгізілгеннен кейін бір ай ішінде және одан кейін жыл сайын 5 ақпаннан кешіктірілмей, жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) қаулысымен бекітіледі.
Қаулы бекітілгеннен кейін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) оны 2 (екі) жұмыс күні ішінде СМАЖ-да және өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.";

дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, услугодатель незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС:
на получение субсидий за приобретение: племенного маточного поголовья крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), племенных быков-производителей мясных и мясо-молочных пород, импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы по форме 1 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства стада по форме 2 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары по форме 3 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий племенным и дистрибьютерным центрам за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах по форме 4 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 5 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 6 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем овец по форме 7 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстарды жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) "электрондық үкімет" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), етті және етті-сүтті асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды, тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын, асыл тұқымды қойларды, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырды, асыл тұқымды тұқымдық түйені, шошқалардың асыл тұқымдық басын, ешкілердің асыл тұқымды аналық басын, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанды және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды сатып алып үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық-бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша тауарлық отарды өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтарға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 5-нысан бойынша ірі қара малдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 6-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша қойдың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға;

на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем овец по форме 8 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) по форме 9 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями по форме 10 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней по форме 11 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за приобретенное однополое и двуполое семя племенных быков молочных и молочно-мясных пород по форме 12 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за удешевления стоимости приобретения эмбрионов крупного рогатого скота и овец по форме 13 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости производства мяса птицы (мясо птицы, мясо индейки, водоплавающей птицы), пищевого яйца, (куриное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье), а также заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающиеся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота по форме 14 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости крупного рогатого скота (в том числе племенные мужские особи молочных или молочно-мясных пород) /мелкого рогатого скота мужских особей, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки или мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки/ не менее 300 голов овец в сутки по форме 15 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по форме 16 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на перечисление субсидий на специальный счет по форме 17 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/ овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) регистрации поданной заявки в ГИСС с использованием ЭЦП;
3) соответствии заявки критериям, установленным в приложении 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" изложен в приложении 4 к настоящим Правилам.

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 8-нысан бойынша қойдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 9-нысан бойынша маралдардың (бұғылардың) аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 10-нысан бойынша балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 11-нысан бойынша шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 12-нысан бойынша сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымдық бұқалардың сатып алынған бір жынысты және қос жынысты ұрығы үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 13-нысан бойынша ірі қара мал мен қой эмбриондарын сатып алу құнын арзандатқаны үшін субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 14-нысан бойынша құс етін (құс етін, күркетауық етін, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқаны (тауық жұмыртқасын), сүтті (сиыр сүті, бие сүті, түйе сүті) өндіру, сондай-ақ ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 15-нысан бойынша бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал/ тәулігіне кемінде 300 бас қой соятын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе ауыстырылған ірі қара малдың (оның ішінде сүтті немесе сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды еркек дарақтары) / ұсақ малдардың еркек дарақтарының құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 16-нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына жем-шөп шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе тұқымдық тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу үшін тиесілі субсидияларға өтінімнің берілуі;
2) берілген өтінімнің СМАЖ-да ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тіркелуі;
3) өтінімнің осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келуі.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптардың негізгі тізбесі ос Қағидаларға 4-қосымшада жазылған.

Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
До 20 декабря 2022 года включительно норматив субсидий на удешевление стоимости производства мяса индейки составляет 200 тенге, с 1 января 2023 года действует норматив 100 тенге.
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий, и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных утверждаются постановлением местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы.
11. Товаропроизводители перед подачей заявки на получение субсидий заполняют в ГИСС данные:
1) валового производства животноводческой продукции по итогам предыдущего года согласно статистическому отчету;
2) производительности труда согласно статистическому отчету;
3) общие площади пастбищ и поголовья сельскохозяйственных животных.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет) товаропроизводителю необходимо иметь ЭЦП для самостоятельной регистрации в ГИСС.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Формирование и регистрация заявки товаропроизводителя производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, указанных в приложении 3 к настоящим Правилам;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП товаропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете местного исполнительного органа (услугодателя). На электронный адрес местного исполнительного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.";
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа (услугодателя) формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 2 (двух) рабочих дней после подтверждения принятия заявки.
По заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок, при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году и (или) перераспределении средств между направлениям субсидирования на основании постановления местного исполнительного органа (услугодателя) об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования. В случае отсутствия дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется в следующем финансовом году.

Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды алу сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
2022 жылғы 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін күрке тауық етін өндіру құнын арзандатуға субсидиялау нормативі 200 теңгені құрайды, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 100 теңге нормативі қолданылады.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен бекітіледі.
11. Тауар өндірушілер субсидиялар алуға өтінім берер алдында СМАЖ-да деректерді толтырады:
1) өткен жылдың қорытындысы бойынша статистикалық есепке сәйкес мал шаруашылығы өнімінің жалпы өндірісі;
2) статистикалық есепке сәйкес еңбек өнімділігі;
3) жайылымдар мен ауыл шаруашылығы жануарларының жалпы алаңдары.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Веб-портал (бұдан әрі – Жеке кабинет) арқылы тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін тауар өндірушіде СМАЖ-да өз бетінше тіркелу үшін ЭЦҚ-сы болуы қажет.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Тауар өндірушінің өтінімін қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген мәліметтерді енгізе отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім СМАЖ-да оған тауар өндірушінің ЭЦҚ-сын қою арқылы тіркеледі және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.";
17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы өтінімді қабылдау расталғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шотын СМАЖ-да қалыптастырады.
Резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы қаулысы негізінде ағымдағы қаржы жылы қосымша бюджет қаражаты бөлінген және (немесе) қаражат субсидиялау бағыттарының арасында қайта бөлінген кезде өтінімдердің келіп түскен күніне және уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу келесі қаржы жылында жүзеге асырылады.

18. Финансовый институт в рамках заключенного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан договора кредитования подает в местный исполнительный орган (услугодателю) заявку на перечисление субсидий на специальный счет по форме 17 согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Для получения субсидий на специальный счет, финансовый институт к заявке подгружает в электронном формате "PDF (сканированная версия бумажного варианта с письменной подписью или заверенного с ЭЦП (QR-кодом)): положительное решение кредитного комитета финансового института, договор кредитования.
В течение 3 (трех) рабочих дней с даты регистрации заявки в ГИСС субсидии перечисляются на специальный счет финансового института в банке второго уровня в рамках заключенного договора с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или договора кредитования на приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению.
Товаропроизводитель по факту приобретения импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению вносит в ГИСС сведения указанные, в заявке по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При отсутствии факта приобретения импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, товаропроизводителем, подтверждаемой регистрацией крупного рогатого скота/овец в ИБСПР и подачей заявки на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам, финансовый институт в течение 120 (ста двадцати) дней с момента получения суммы субсидий возвращает их в местный исполнительный орган (услугодателю).";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Специальная комиссия сверяет наличие соответствующей инфраструктуры предприятий критериям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, и выдает заключение по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Сканированная копия и сведения из заключения вносятся местным исполнительным органом (услугодателем) в ГИСС в течение 2 (двух) рабочих дней с даты предоставления подписанного заключения специальной комиссией.

18. Қаржы институты Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жасалған кредит беру шарты шеңберінде жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға өтінім береді.
Арнайы шотқа субсидиялар алу үшін қаржы институты өтінімге "PDF" (жазбаша қолы қойылған немесе ЭЦҚ-мен (QR-код) расталған қағаз нұсқасының сканерленген нұсқасы) электрондық форматында қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімі, кредит беру шартын жүктейді.
Өтінім СМАЖ-да тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидиялар төлемді кейінге қалдыра отырып (ішінара төлей отырып), жасалған шарт немесе ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алуға кредит беру шарты шеңберінде қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі арнайы шотына аударылады.
Тауар өндіруші ірі қара малдың/қойдың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе тұқымдық тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу фактісі бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша өтінімде көрсетілген мәліметтерді СМАЖ-ға енгізеді.
Тауар өндірушінің ірі қара малды/қойды САТЖАҚ-та тіркеуі және ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу үшін тиесілі субсидияға өтінім беруі расталған, ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын немесе тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу фактісі болмаған кезде, қаржы институты субсидия сомасын алған сәттен бастап 120 (жүз жиырма) күн ішінде оны жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) қайтарады.";
20 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Арнайы комиссия кәсіпорындардың осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес келетін инфрақұрылымының бар-жоғын салыстырып-тексереді және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды береді. Сканерленген көшірмені және қорытындының мәліметтерін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) арнайы комиссияның қол қойылған қорытындысы берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде СМАЖ-ға енгізеді.

Определение соответствия товаропроизводителя критериям осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней на безвозмездной основе на основании письменного уведомления товаропроизводителя в региональную палату предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен". Срок рассмотрения продлевается на не более 5 (пяти) рабочих дней, по согласованию с товаропроизводителем.
Сверка соответствия товаропроизводителей критериям специальной комиссией осуществляется один раз в три года, либо при изменении критериев, установленных настоящими Правилами.
Специальная комиссия уполномочена проводить мониторинг деятельности товаропроизводителей, получивших заключение, на соответствие критериям и требованиям по каждому виду субсидирования и в случае выявления нарушений отзывать заключение у товаропроизводителя.
Товаропроизводителю направляется уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий в форме электронного документа согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный товаропроизводителем при регистрации в ГИСС, также в "личный кабинет" ГИСС.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа (услугодателя), в уполномоченный орган по оценке и конторою за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), местный исполнительный орган (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба местным исполнительным органом (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Жалоба товаропроизводителя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем) – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Тауар өндірушінің өлшемшарттарға сәйкестігін айқындау 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтеусіз негізде "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өңірлік кәсіпкерлер палатасына тауар өндірушінің жазбаша хабарламасы негізінде жүзеге асырылады. Қарау мерзімі тауар өндірушінің келісуі бойынша 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Арнайы комиссия тауар өндірушілердің өлшемшарттарға сәйкестігін салыстырып тексеруді үш жылда бір рет не осы Қағидаларда белгіленген өлшемшарттар өзгерген кезде жүзеге асырады.
Арнайы комиссияға қорытынды алған тауар өндіруші қызметінің субсидиялаудың әр түрі бойынша өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігіне мониторинг жүргізуге және егер бұзушылықтар анықталса, тауар өндірушіден қорытындыны қайтарып алуға уәкілеттік беріледі.
Тауар өндірушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында субсидиялар алуға берілген өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі. Хабарлама СМАЖ-да тіркелген жағдайда, тауар өндіруші көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ СМАЖ-дағы "жеке кабинетке" жіберіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жергілікті атқарушы орган басшысының (көрсетілетін қызметті берушінің) атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Шағымды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жібермейді.";
мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Заңның 25 бабының 2 тармағына сәйкес тауар өндірушінің шағымы:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) товаропроизводителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.";
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 1, 2 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящему Перечню.
9. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года №107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209):
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) кадастровый номер угодья – присваиваемый государственной информационной системой субсидирования уникальный код участка с многолетними насаждениями, предназначенный для определения его местонахождения (идентификации);";
подпункты 5) и 6) исключить;
подпункты 16), 17), 18) и 19) изложить в следующей редакции:
"16) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;
17) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства" и аграрным ситуационным центром, регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;

Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағым берген АШТӨ-ні (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 4-қосымшалар осы Тізбеге 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) алқаптың кадастрлық нөмірі – субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі беретін, орналасқан жерін айқындауға (сәйкестендіруге) арналған, көп жылдық екпелері бар учаскенің бірегей коды;";
5) және 6) тармақшалар алып тасталсын;
16), 17), 18) және 19) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"16) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
17) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен және аграрлық ахуалдық орталықпен өзара іс-қимыл жасасуға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің (өтпелі өтінімнің) субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттелген жиынтығы;

18) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;
19) кадастровый номер поля – присваиваемый ГИСС уникальный код поля, предназначенный для определения его местонахождения (идентификации);";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в области сельского хозяйства (далее – Управление), в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуальных помесячных планов финансирования по соответствующим направлениям субсидирования (далее – План финансирования) размещает их на соответствующем интернет-ресурсе МИО и в ГИСС.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, по каждому направлению субсидирования, указанному в пункте 3 настоящих Правил, заявки (переводные заявки) поступают в резерв (лист ожидания).
При выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, выплата субсидий осуществляется по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания). В случае отсутствия дополнительных средств в текущем финансовом году, по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), субсидии выплачиваются в следующем финансовом году.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
Рассмотрение заявок (переводных заявок) и выплата субсидий, в том числе по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок (переводных заявок). Последующая заявка рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. МИО в срок до 30 декабря соответствующего года представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий, выгруженную из ГИСС по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений" изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" изложен в приложении 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" изложен в приложении 4 к настоящим Правилам.

18) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
19) танаптың кадастрлық нөмірі – СМАЖ беретін, танаптың орналасқан жерін анықтауға (сәйкестендіруге) арналған оның бірегей коды;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ЖАО-ның құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – Басқарма) субсидиялаудың тиісті бағыттары бойынша жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспарлары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды ЖАО-ның тиісті интернет-ресурсында және СМАЖ-да орналастырады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген субсидиялаудың әрбір бағыты бойынша өтінімдер (өтпелі өтінімдер) резервке (күту парағына) келіп түседі.
Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде субсидияларды төлеу резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша қаражат болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидиялар келесі қаржы жылында төленеді.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қосылмайды.
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қарау және субсидиялар төлеу, оның ішінде резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша төлеу өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Келесі өтінім алдыңғы өтінім қаралғаннан кейін қаралады.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. ЖАО тиiстi жылдың 30 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша СМАЖ-дан жүктелген субсидияны пайдалану туралы жиынтық ақпарат ұсынады.
11. "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада жазылған.

МИО обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В случае сбоя ГИСС, содержащих необходимые сведения для выдачи субсидий, МИО незамедлительно уведомляет Министерство по предоставлению доступа к ГИСС о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).";
пункты 14 изложить в следующей редакции:
"14. Перечень приоритетных культур и нормы субсидий, а также объем бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства (далее – перечень, объем и нормы субсидий) предоставляются сопроводительным письмом за подписью акимов области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, на одобрение в Министерство не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня, объема и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан), а также подтверждающие согласование перечня, объема и норм субсидий с региональной палатой предпринимателей и общественным советом области, города республиканского значения, столицы.
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает перечень, объем и нормы субсидий – в случае положительного решения либо направляет на доработку перечень, объем и нормы субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки МИО составляет пять рабочих дней.
Перечень, объемы и нормы субсидий утверждаются постановлением МИО не позднее 30 декабря соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГИСС и на интернет-ресурсе соответствующего МИО.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень, объемы и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой-четвертой настоящего пункта. При этом объемы субсидий направляются МИО на одобрение в Министерство в случае их уменьшения с обоснованиями.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

ЖАО Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы дерекетерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтыған СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, ЖАО Министрлікті СМАЖ-ға қолжетімділікті бере отырып, туындаған жағдай туралы дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.";
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің (бұдан – әрі ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Басым дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары, сондай-ақ өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемі (бұдан әрі – тізбе, субсидиялар көлемі мен нормалары) облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Министрлікке мақұлдауға тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей беріледі.
Тізбені, субсидиялар көлемі мен нормаларды Министрлікке мақұлдауға берген кезде, субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері), сондай-ақ тізбенің, субсидиялар көлемі мен нормаларының облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың өңірлік кәсіпкерлер палатасымен және қоғамдық кеңесімен келісілгенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Министрлік оң шешім шығарған жағдайда, он жұмыс күні ішінде тізбені, субсидиялар көлемі мен нормаларын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады не теріс шешім шығарған жағдайда, тізбені, субсидиялар көлемі мен нормаларын пысықтауға жолдайды. ЖАО-ның пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Тізбе, субсидиялар көлемі мен нормалары ЖАО-ның қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМАЖ-да және тиісті ЖАО-ның интернет-ресурсында орналастырылады.
Тізбеге, субсидиялар көлемі мен нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші-төртінші бөлімдерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады. Бұл ретте, субсидиялау көлемі азайтылған жағдайда, ЖАО негіздеме бере отырып, Министрлікке мақұлдауға жолдайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Выплата субсидий осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" (далее - Закон об информатизации);
2) регистрации в ГИСС заявки, поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) посева в текущем году приоритетных сельскохозяйственных культур на полях, находящихся в пределах границ земельного участка сельскохозяйственного назначения, права (землепользования или частной собственности) сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), подтвержденные в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии:
при сдаче продукции на переработку членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при сдаче продукции на переработку сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии при сдаче продукции на переработку крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

"17. Субсидияларды төлеу мынадай шарттар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім беруі.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ақпараттандыру туралы заң) 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ қойылған өтінімнің СМАЖ-да тіркелуі.
3) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) ағымдағы жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің шекарасы шегінде орналасқан танаптарда басым ауыл шаруашылығы дақылдарын егіу, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) құқығы (жер пайдалану немесе жеке меншік) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі субсидия алуға өтінім береді:
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативінің мүшелері тапсырған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативі тапсырған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте, ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен алынған үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар өнімді өңдеуге шаруа немесе фермерлік қожалықтар тапсырған жағдайда, субсидияға өтінім береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) формировании электронных карт полей в ГИСС;
6) наличии сведений о севообороте в ГИСС, подтвержденные данными дистанционного зондирования земли (по электронным полям, на которых осуществлялся посев приоритетных культур);
7) по кукурузе на зерно - 100% на 1 тонну кукурузы на зерно, сданной на переработку перерабатывающему предприятию (за исключением сданной на переработку комбикормовым заводам) либо переданных на переработку собственным перерабатывающим структурам;
8) по гречихе - 100 % на 1 тонну гречихи, сданной на переработку перерабатывающему предприятию либо переданной на переработку собственным перерабатывающим структурам;
9) по масличным культурам - 100 % на 1 тонну маслосемян, сданных на переработку перерабатывающему предприятию либо переданных на переработку собственным перерабатывающим структурам;
10) по сахарной свекле (фабричной) - 100 % на 1 тонну сахарной свеклы, сданной на переработку на сахарный завод либо переданной на переработку собственным перерабатывающим предприятиям;
11) подтверждении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) факта реализации приоритетных культур на перерабатывающее предприятие в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ).
Подтверждение факта реализации не требуется для сахарных заводов, самостоятельно осуществляющих производство сахарной свеклы на землях сельскохозяйственного назначения и самостоятельно осуществляющих переработку данной продукции.
При этом, не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункты 23, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"23. Формирование и регистрация заявки производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований, указанных в пункте 17 настоящих Правил";
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
24. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.

5) СМАЖ-да танаптардың электрондық карталарын қалыптастыру;
6) СМАЖ-да жерді қашықтықтан зондтау деректерімен расталған ауыспалы егіс (басым дақылдарды себу жүзеге асырылған электрондық танаптар бойынша) туралы мәліметтердің болуы;
7) дәндік жүгері бойынша – өңдеуші кәсіпорынға өңдеуге тапсырылған (құрамажем зауыттарына өңдеуге тапсырылғанды қоспағанда) не өзінің өңдеуші құрылымдарына өңдеуге берілген дәндік жүгерінің 1 тоннасына 100%;
8) қарақұмық бойынша – өңдеуші кәсіпорынға өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші құрылымдарына өңдеуге берілген қарақұмықтың 1 тоннасына 100%;
9) майлы дақылдар бойынша – өңдеуші кәсіпорынға өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші құрылымдарына өңдеуге берілген майлы тұқымдардың 1 тоннасына 100%;
10) қант қызылшасы (фабрикалық) бойынша – қант зауытына өңдеуге тапсырылған не өзінің өңдеуші кәсіпорындарына өңдеуге берілген қант қызылшасының 1 тоннасына 100 %;
11) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) басым дақылдарды өңдеуші кәсіпорынға өткізу фактісін СМАЖ-дың электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйемен (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде растауы.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде қант қызылшасын өндіруді өз бетінше жүзеге асыратын және аталған өнімді өңдеуді өз бетінше жүзеге асыратын қант зауыттары үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді.
Бұл ретте, субсидиялар алуға пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жеке кабинеттегі тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жібереді.";
23, 24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген талаптарды СМАЖ-бен тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім СМАЖ-да оған ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) ЭЦҚ-сымен қол қою жолымен тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
24. Басқарма өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдаланып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.

25. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 24 настоящих Правил формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Субсидии на производство посадочного материала выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона об информатизации;
2) регистрации поданной оригинатором заявки в ГИСС;
3) наличия в ГИСС лицевого счета оригинатора, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждения затрат оригинатора за фактически реализованный посадочный материал в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур для получения субсидий;
5) наличия у оригинатора земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае подачи заявки оригинатором, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, земельные участки которых зарегистрированы за их членами, допускается подтверждение наличия земельных участков, правоустанавливающими и идентификационными документами на земельные участки, сканированные электронные копии которых размещаются в ГИСС;
6) регистрации в ГИСС электронных карт многолетних насаждений.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) оригинаторам необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

25. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады және субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жолданады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім беру.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы Ақпараттандыру туралы заңның 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) оригинатор берген өтінімді СМАЖ-да тіркеу;
3) оригинатордың СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде нақты өткізілген отырғызу материалы үшін оригинатордың жұмсалған шығындарын растау.
Бұл ретте субсидия алу үшін электрондық шот-фактураларды кері қайтаруға, жоюға және түзетуге жол берілмейді;
5) оригинаторда СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Шаруа немесе фермер қожалығы нысанында құрылған, жер учаскелері мүшелерінің атына тіркелген оригинатор өтінім берген жағдайда, жер учаскелерінің бар екенін жер учаскелеріне арналған құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаттарымен растауға жол беріледі, олардың сканерленген электрондық көшірмелері СМАЖ-да орналастырылады;
6) СМАЖ-да көпжылдық екпелердің электрондық карталарын тіркеу.".
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Тізілімнің деректеріне қолжетімділік беру үшін Жеке кабинетте:
1) оригинаторлардың ЭЦҚ-сы болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.".
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"32. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 3), 4), 5) и 6) пункта 27 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП оригинатора и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.";
пункты 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"34. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет оригинатора в ГИСС.
35. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 34 настоящих Правил формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет оригинатора.";
пункты 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"38. В случае положительного решения Министерство в течение 2 (двух) рабочих дней возвращает соответствующим сопроводительным письмом объемы субсидий на семена. В случае отрицательного решения Министерство возвращает объемы субсидий на семена письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанные объемы субсидий на семена направляются на повторное рассмотрение в Министерство в течение 5 (пяти) рабочих дней.
После одобрения Министерством, объемы субсидий на семена утверждаются постановлением МИО ежегодно и размещаются Управлением в ГИСС и на интернет-ресурсе соответствующего МИО в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае уменьшения объема субсидий на семена, МИО направляет в Министерство на одобрение объемы субсидий на семена с соответствующим обоснованием. При этом перераспределение объемов бюджетных средств по каждой категории субсидируемых семян с Министерством не согласовывается.
39. Управление размещает в ГИСС перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При этом в течение двух рабочих дней после выдачи свидетельства об аттестации, переаттестации либо прекращении действия свидетельства об аттестации в соответствии с Правилами аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773) Управление вносит в ГИСС соответствующие изменения.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:

"32. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 27-тармағы 3), 4), 5) және 6) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім СМАЖ-да оригинатордың ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.";
34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Басқарма өтінім тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында оригинатордың СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
35. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады және субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында оригинатордың Жеке кабинетіне жолданады.";
38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Оң шешім қабылданған жағдайда, Министрлік 2 (екі) жұмыс күні ішінде тиісті ілеспе хатпен тұқымға арналған субсидиялар көлемін қайтарады. Теріс шешім қабылданған жағдайда, Министрлік тұқымға арналған субсидиялар көлемін мақұлдаудан уәжді бас тарту хатымен қайтарады. Бұл ретте, тұқымға арналған субсидиялардың пысықталған көлемі 5 (бес) жұмыс күні ішінде Министрлікке қайта қарауға жіберіледі.
Министрлік мақұлдағаннан кейін тұқымдарға арналған субсидиялар көлемі ЖАО қаулысымен жыл сайын бекітіледі және Басқарма оларды СМАЖ-да және тиісті ЖАО-ның интернет-ресурсында 2 (екі) жұмыс күні ішінде орналастырады.
Тұқымға арналған субсидиялар көлемі азайған жағдайда, ЖАО Министрлікке тиісті негіздемемен тұқымға арналған субсидиялар көлемін мақұлдауға жібереді. Бұл ретте субсидияланатын тұқымдардың әрбір санаты бойынша бюджет қаражатының көлемін қайта бөлу Министрлікпен келісілмейді.
39. Басқарма СМАЖ-да осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей тұқым өндірушілерінің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесін орналастырады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) бекітілген Бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына сәйкес аттестаттау, қайта аттестаттау туралы куәлік берілгеннен не аттестаттау туралы куәліктің қолданылуы тоқтатылғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Басқарма СМАЖ-да тиісті өзгерістер енгізеді.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"48. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) регистрации поданной элитсемхозом (семхозом, реализатором) и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) в ГИСС;
2) наличии в ГИСС лицевого счета элитсемхоза, семхоза, реализатора и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
3) подтверждении затрат за приобретенные элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур для получения субсидий.
При приобретении элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян напрямую у иностранного производителя, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение субсидируемых семян подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), который приобрел субсидируемые семена из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза;
4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

"48. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) және ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) берген өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМАЖ-да тіркелуі;
2) элиттұқымшардың, тұқымшардың, өткізушінің және ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
3) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндiрушiлердің (ауылшаркооперативтерінің) сатып алған субсидияланатын тұқымдарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Бұл ретте субсидия алу үшін электрондық шот-фактураларды кері қайтаруға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Элиттұқымшар, тұқымшар және ауылшартауарөндiрушi (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды ЭШФ АЖ қолданбайтын шетелдік тұқым өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, субсидияланатын тұқымдарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден субсидияланатын тұқымдар сатып алған элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндiрушiлер (ауылшаркооперативі) үшін) мәліметтерімен немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) 456-бабының 2-тармағына сәйкес тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады;
4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өндірістік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда, береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) регистрации в ГИСС электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих элитсемхозу, семхозу и сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности;
6) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) технического паспорта, выданного в соответствии с Правилами и сроками внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правилами оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правилами присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости, утвержденными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469), подтверждающего факта наличия и размера рабочей площади теплицы в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственной базой данных "Регистр недвижимости".";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) элитсемхозам, семхозам, реализаторам, сельхозтоваропроизводителям, сельхозкооперативам необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 3), 4) и 5) пункта 48 настоящих Правил, либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4) и 5) пункта 48 настоящих Правил;
2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива в ГИСС.

5) элиттұқымшарға, тұқымшарға, ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған электрондық танап карталарын СМАЖ-да тіркеу;
6) СМАЖ-дың "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде жылыжайдың болу фактісі мен оның жұмыс алаңының өлшемін растайтын, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелген) бекітілген Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдеріне, "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларына сәйкес берілген техникалық паспорттың (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Жеке кабинеттегі тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) элиттұқымшарда, тұқымшарда, тұқым өткізушілерде, ауылшартауарөндірушілерде, ауылшаркооперативтерінде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жібереді.".
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 48-тармағы 3), 4) және 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 48-тармағы 4) және 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім (өтпелі өтінім) СМАЖ-да элиттұқымшар, тұқымшар, тұқым өткізуші, ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.

При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете элитсемхоза (семхоза, реализатора). Элитсемхоз (семхоз, реализатор) для выполнения требований подпункта 3) пункта 48 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным субсидируемым семенам.";
пункты 61, 62 и 63 изложить в следующей редакции:
"61. Управление в соответствии с Планом финансирования и объемами субсидий на семена формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пунктам 59 и 60 настоящих Правил;
после внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) в реестр сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам согласно требованиям подпункта 3) пункта 48 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
62. Перечень производителей, поставщиков и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области индустрии и инфраструктурного развития Министерству и МИО не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень поставщиков размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства, МИО – на соответствующем официальном интернет-ресурсе и в ГИСС.
63. Перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) (далее – объемы субсидий на удобрения) предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности на одобрение в Министерство не позднее 15 ноября соответствующего года. При этом перечень субсидируемых видов удобрений формируется на основании перечня поставщиков.
При этом документы, подтверждающие сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды удобрений, а также расчеты по объемам подлежащим субсидированию видов удобрений предоставляются МИО в Министерство не позднее 1 ноября текущего года на последующий год.
В случае положительного решения Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения. В случае отрицательного решения Министерство возвращает перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанный перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения направляются на повторное рассмотрение в Министерство в течение пяти рабочих дней.
После одобрения Министерством перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения утверждаются постановлением МИО ежегодно. При этом нормы субсидий устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой-четвертой настоящего пункта. При этом объемы субсидий на удобрения направляются МИО на одобрение в Министерство в случае их уменьшения с обоснованиями.
МИО размещает на соответствующем интернет-ресурсе и в ГИСС перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения в течение трех рабочих дней после государственной регистрации.";

Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Элиттұқымшар (тұқымшар, тұқым өткізуші) осы Қағидалардың 48-тармағы 3) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізеді.";
61, 62 және 63-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Басқарма Қаржыландыру жоспарына және тұқымдарға арналған субсидиялар көлеміне сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем шотын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 59 және 60-тармақтарына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) осы Қағидалардың 48-тармағы 3) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.
62. Тыңайтқыштарды өндірушілер, жеткізушілер және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) индустрия және инфрақұрылымдық даму саласындағы уәкiлеттi орган Министрлікке және ЖАО-ға кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бередi.
Бұл ретте жеткізушілер тізбесі алынғаннан кейін оны Министрлік үш жұмыс күні ішінде Министрліктің ресми интернет-ресурсында, ЖАО-ның тиісті ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да орналастырады.
63. Тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары, сондай-ақ тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемдері (бұдан әрі – тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемі) облыстардың, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Министрлікке мақұлдауға тиісті жылдың 15 қарашасынан кешіктірілмей беріледі. Бұл ретте, тыңайтқыштардың субсидияланатын түрлерінің тізбесі жеткізушілер тізбесінің негізінде қалыптастырылады.
Бұл ретте, тыңайтқыштардың тиісті түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды, сондай-ақ субсидиялауға жататын тыңайтқыш түрлерінің көлемдері бойынша есептемелерді ЖАО кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей Министрлікке береді.
Оң шешім болған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемін тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады. Теріс шешім болған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемін мақұлдаудан уәжді бас тартуы бар хатпен кері қайтарады. Бұл ретте пысықталған тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормалар, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемі бес жұмыс күні ішінде Министрлікке қайта қарауға жолданады.
Министрлік мақұлдағаннан кейін, тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемі ЖАО-ның қаулысымен жыл сайын бекітіледі. Бұл ретте субсидиялар нормалары қосылған құн салығын есепке алмай белгіленеді.
Тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларына, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлеміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші-төртінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады. Бұл ретте тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемін ЖАО олар азайтылған жағдайда негіздемелермен Министрлікке мақұлдауға жолдайды.
ЖАО тиісті интернет-ресурста және СМАЖ-да тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялар көлемін мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастырады.";

пункты 65 и 66 изложить в следующей редакции:
"65. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 74 настоящих Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы удобрения в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 65 настоящих Правил.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона об информатизации";
2) регистрации поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки);
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя удобрений;
4) подтверждении затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При этом, электронная счет-фактура запрашивается из ИС ЭСФ в режиме "запрос – ответ" при регистрации заявки в ГИСС (запрошенная электронная счет-фактура автоматически блокируется в ИС ЭСФ, с направлением из ИС ЭСФ продавцу удобрений и сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) уведомления о блокировке и использовании электронного счета-фактуры для получения мер государственной поддержки).
Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.

65 және 66-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 74-тармағына сәйкес төленеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМАЖ-да осы Қағидалардың 65-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде тыңайтқыштар өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы Ақпараттандыру туралы заңның 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген өтінімнің (өтпелі өтінімнің) тіркелуі;
3) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін СМАЖ-да тыңайтқыштарды өндірушінің жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Бұл ретте электрондық шот-фактура өтінімді СМАЖ-да тіркеу кезінде (сұратылған электрондық шот-фактура ЭШФ АЖ-дан тыңайтқыштарды сатушыға және ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) мемлекеттік қолдау шарасын алу үшін электрондық шот-фактураны бұғаттау және пайдалану туралы хабарлама жолдай отырып, ЭШФ АЖ-да автоматты түрде бұғатталады) ЭШФ АЖ-дан "сұраным-жауап" режимінде сұратылады.
Субсидия алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.

При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение удобрений подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении удобрений членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении удобрений сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении удобрений крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией;

Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) ЭШФ АЖ-ны пайдаланбайтын шетелдік тыңайтқыштарды өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде, тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 456-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішімен (өтініштерімен) расталады;
5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері тыңайтқыш сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі тыңайтқыш сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда, береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;
Жер учаскелерін лизингтік компанияға жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелердің деректемелерін көрсетеді;

6) регистрации в ГИСС электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности;
7) регистрации в ГИСС электронной агрохимической картограммы на удобряемую площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности, по не менее шести агрохимическим показателям (гумус, водородный показатель (рН) водной или солевой вытяжки, азот (нитратный либо легкогидролизуемый либо щелочногидролизуемый), подвижные формы фосфора, калия и серы).
При этом при возделывании сельскохозяйственных культур в защищенном грунте регистрация электронной агрохимической картограммы не требуется.
66. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) видов и объема удобрений (с учетом норм внесения удобрений на указанную в заявках посевную площадь), перечня удобрений и утвержденных норм субсидий по следующей формуле:
С = Nв х S х Nc,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
Nв – норма внесения удобрения на 1 гектар с учетом агрохимического состояния почв, размещенная в ГИСС для расчета субсидий (тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар в физическом весе);
S – площадь применения удобрения, гектар (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий на удобрение, тенге (определяется в соответствии с пунктом 67 настоящих Правил).
При этом, при приобретении ниже норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по фактически приобретенным удобрениям, в случае превышения норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по установленным нормам внесения удобрений.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) и производителям удобрений необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.";
пункты 73, 74 и 75 изложить в следующей редакции:
"73. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5), 6) и 7) пункта 65 настоящих Правил либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 5), 6) и 7) пункта 65 настоящих Правил;

6) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауылшартауарынөндірушіге тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған электрондық танап карталарының СМАЖ-да тіркелуі;
7) ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің тыңайтылатын алаңына арналған алтыдан кем емес агрохимиялық көрсеткіш (қарашірік, су немесе тұз сүзіндісінің сутегі көрсеткіші (рН), азот (нитраттық, жеңілгидролизденетін немесе сілтілігидролизденетін), фосфордың, калий мен күкірттің жылжымалы нысандары) бойынша электрондық агрохимиялық картограмманың СМАЖ-да тіркелуі.
Бұл ретте, ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп-өсіру кезінде электрондық агрохимиялық картограмманы тіркеу талап етілмейді.".
66. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінім берген тыңайтқыштардың түрлері мен көлеміне (өтінімдерде көрсетілген егіс алаңына тыңайтқыштарды енгізу нормаларын ескере отырып), тыңайтқыштар тізбесі мен бекітілген субсидиялар нормаларын негізге ала отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nв х S х Nc,
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nв – субсидияларды есептеу үшін СМАЖ-да орналастырылған топырақтың агрохимиялық жай-күйін ескере отырып, 1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормасы (нақты салмақпен тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар);
S – тыңайтқышты қолдану алаңы, гектар (аталған алаң осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – тыңайтқышқа арналған субсидиялар нормасы, теңге (осы Қағидалардың 67-тармағына сәйкес айқындалады).
Бұл ретте, тыңайтқыштар енгізудің нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар нақты сатып алынған тыңайтқыштар бойынша есептеледі, тыңайтқыштар енгізу нормаларынан асқан жағдайда, белгіленген тыңайтқыштар енгізу нормалары бойынша есептеледі.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Жеке кабинетте тізілімнің деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және тыңайтқыштарды өндiрушiлерде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.";
73, 74 және 75-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"73. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 65-тармағы 4), 5), 6) және 7) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 65-тармағы 5), 6) және 7) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;

2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
74. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя удобрений. Производитель удобрений для выполнения требований подпункта 4) пункта 65 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным удобрениям.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в срок, установленный подпунктом 1) пункта 65 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.
75. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 74 настоящих Правил;
после внесения производителем удобрений в реестр сведений по фактически реализованным удобрениям согласно требованиям подпункта 4) пункта 65 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).";
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. Перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы бюджетных средств на субсидирование пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (далее – объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги)) представляются на одобрение в Министерство сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, не позднее 1 декабря соответствующего года.
При этом документы (прайс-листы, коммерческие или ценовые предложения), подтверждающие сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды пестицидов, биоагентов (энтомофагов), а также расчеты по объемам, подлежащим субсидированию видов пестицидов, биоагентов (энтомофагов) с учетом норм их расхода, предоставляются МИО в Министерство не позднее 1 ноября текущего года на последующий год.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги). При отрицательном результате Министерство возвращает перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанный перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на повторное рассмотрение направляются в Министерство в течение пяти рабочих дней.
После одобрения Министерством перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) утверждаются постановлением МИО. При этом нормы субсидий устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой-четвертой настоящего пункта Правил. При этом объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) направляются МИО на одобрение в Министерство в случае их уменьшения с обоснованиями.
МИО размещает на соответствующем интернет-ресурсе и в ГИСС перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) в течение трех рабочих дней после государственной регистрации.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:

2) өтінім (өтпелі өтінім) СМАЖ-да ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.".
74. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не осы ұсынудан уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама тыңайтқыштарды өндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 65-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың 65-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімнің жойылғаны туралы хабарлама қолжетімді болады.
75. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем шотын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 74-тармағына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 65-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары, сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемдері (бұдан әрі – пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемдері) облыстардың, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Министрлікке мақұлдауға тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей ұсынылады.
Бұл ретте пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тиісті түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды (прайс-парақтар, коммерциялық немесе бағалық ұсыныстар), сондай-ақ шығыс нормаларын ескере отырып, субсидиялауға жататын пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) түрлерінің көлемдері бойынша есептемелерді ЖАО кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей Министрлікке береді.
Оң нәтиже болған жағдайда, Министрлік пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемін тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады. Теріс нәтиже болған жағдайда, Министрлік пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемін мақұлдаудан уәжді бас тартуы бар хатпен кері қайтарады. Бұл ретте пысықталған пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалар, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемдері бес жұмыс күні ішінде Министрлікке қайта қарауға жолданады.
Министрлік мақұлдағаннан кейін, пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемі ЖАО қаулысымен бекітіледі. Бұл ретте субсидиялар нормалары қосылған құн салығын есепке алмай белгіленеді.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларына, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлеміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Қағидалардың осы тармағының бірінші-төртінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады. Бұл ретте пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемін ЖАО олар азайтылған жағдайда негіздемелермен Министрлікке мақұлдауға жолдайды.
ЖАО тиісті интернет-ресурста және СМАЖ-да пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларды, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемін мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастырады.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"81. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) по удешевленной стоимости у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов) при условии внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в соответствии с пунктом 88 настоящих Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы пестициды, биоагенты (энтомофаги) в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 81 настоящих Правил.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона об информатизации;
2) регистрации заявки (переводной заявки) в ГИСС;
3) наличия лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов);
4) подтверждения реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.

"81. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Пестицидтті, биоагенттi (энтомофагты) шарт негізінде пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіге пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 88-тармағына сәйкес төленеді.
Пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтар) өндірушілер өтпелі өтінімге нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМАЖ-да осы Қағидалардың 81-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы Ақпараттандыру туралы заңның 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
2) өтінімді (өтпелі өтінімді) СМАЖ-да тіркеу;
3) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-да деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін СМАЖ-да пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушінің жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізгенінің расталуы.
Субсидия алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.

При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов) подтверждаются декларированием сведений грузовой таможенной декларации (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел пестициды, биоагенты (энтомофаги) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией;

Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіден пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) тікелей сатып алған кезде, пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) сатып алуға жұмсалған шығындар жүк кедендік декларацияның мәліметтерін декларациялаумен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 456-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының белгісі қойыла отырып, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады;
5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған жағдайда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алуға береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады.
Жер учаскелерін лизингтік компанияға жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелердің деректемелерін көрсетеді;

6) регистрации в ГИСС электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности;
7) принятия сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) встречных обязательств по применению субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых, по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств).";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. 85. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) и производителям пестицидов, биоагентов (энтомофагов) необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.";
пункты 87, 88, 89, 90, 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"87. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5) и 6) пункта 81 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 5) и 6) пункта 81 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) отзывает заявку с указанием причины отзыва.
88. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.

6) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауылшартауарынөндірушіге тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған электрондық танап карталарының СМАЖ-да тіркелуі.
7) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін субсидияланатын пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдану бойынша қарсы міндеттемелерді қабылдауы.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. Жеке кабинетте тізілімнің деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушілерде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар өз жұмыскерлерінің өзектендірілген тізімін жолдайды.";
87, 88, 89, 90, 91 және 92-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 81-тармағы 4), 5) және 6) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 81-тармағы 5) және 6) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушінің ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде қателердің бар екені анықталған жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) қайтарып алу себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алады.
88. Басқарма ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді расталу туралы хабарлама не осы ұсынудан уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.

При этом, по переводной заявке уведомление также становится доступным в Личном кабинете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), для последующего внесения им в реестр сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) для выполнения требований подпункта 4) пункта 81 настоящих Правил.
89. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 88 настоящих Правил;
после внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в реестр сведений о фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов) согласно требованиям подпункта 4) пункта 81 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
90. Жалоба на решение, действие (бездействие) МИО по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя МИО, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии со статьей 91 АППК РК, МИО направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба МИО не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
91. Жалоба сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), элитсемхоза, семхоза, оригинатора и реализатора в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
МИО – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы МИО, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу), элитсемхозу, семхозу, оригинатору, реализатору, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

Бұл ретте, өтпелі өтінім бойынша да хабарлама пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің Жеке кабинетінде, кейіннен осы Қағидалардың 81-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген пестицид, биоагент (энтомофаг) бойынша мәліметтерді тізілімге енгізу үшін қолжетімді болады.
89. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге төленетін шоттарды қалыптастырады:
осы Қағидалардың 88-тармағына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші осы Қағидалардың 81-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) туралы мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін СМАЖ-да қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.
90. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ЖАО-ның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ЖАО басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК-ның 91-бабына сәйкес келіп түскен жағдайда, ЖАО оны шағымды қайтаратын органға және (немесе) лауазымды адамға) келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді. ЖАО шағымы шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда жіберілмейді.
91. Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің), элиталық шаруашылықтың, семхоздың, оригинатордың және өткізушінің шағымы қаралуға тиіс:
ЖАО – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
ЖАО-ның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағым берген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне), элиталық шаруашылыққа, семхозға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.

92. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 1, 2, 3, 4, 10 и 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 3 к Правилам
субсидирования затрат
перерабатывающих предприятий
на закуп сельскохозяйственной
продукции для производства
продуктов ее глубокой
переработки
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявок или выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

92. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 10 және 12-қосымшалар осы Тізбеге 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Өңдеуші кәсіпорындардың ауыл
шаруашылығы өнімін тереңдете
өңдеп өнім өндіруі үшін оны
сатып алу шығындарын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілген қызметті алушы) өтінімдерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толықтай автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс гафигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау немесе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы www.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

Заявка на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки по форме согласно приложению 2 к Правилам субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 10087) (далее – Правила), в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 болып тіркелген) бекітілген Өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға арналған өтінім.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) сведений, содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Личного кабинета портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям
В Управление сельского хозяйства
____________________ области/
управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Астаны /управление
предпринимательства и инвестиций
города Алматы /управление
сельского хозяйства и ветеринарии
города Шымкента от
Форма
Заявка
на получение субсидий на услуги по подаче воды за _________ месяц 20__ года
1. Сельскохозяйственный товаропроизводитель _________________________________
_______________________________________________________________________________;
(наименование, фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон)
2. Сведения о заявителе:
1) адрес заявителя _________________________________________________________;
(индекс, город, район, область, улица, дом, телефон)
2) реквизиты заявителя _____________________________________________________;
(для физических лиц – индивидуальный идентификационный
номер, для юридических лиц – бизнес-идентификационный
номер (далее – БИН), фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и индивидуальный идентификационный номер первого
руководителя)
3) уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица ___________________________________________________________;

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған мәліметтердің дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы Жеке кабинеті, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге
су беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
___________облысының ауыл
аруашылығы басқармасына/
Астана қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасына/
Алматы қаласының кәсіпкерлік
және инвестиция басқармасына/
Шымкент каласының ауыл
шаруашылығы және
ветеринария басқармасына
Нысан
Су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған өтінім 20 __ жылғы ____________ айы үшін
1. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші _______________________
_____________________________________________________________;
(атауы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, байланыс телефоны)
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
1) өтінім берушінің мекенжайы __________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй, телефон)
2) өтінім берушінің деректемелері ________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғалар үшін – бизнес
сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________;
3) дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін
__________________________________________________________;

4) категория субъекта предпринимательства___________________________________.
3. Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок, принадлежащий заявителю на правах землепользования или частной собственности _________кадастровый номер
4. Сведения об источнике орошения:
1) наименование источника__________________________________________________;
(река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел)
2) тариф вододателя (в тенге)________________________________________________;
3) номер и дата договора с вододателем о представлении услуг по подаче воды
_______________________________________________________________________________.
5. Объем водопотребления поливной воды по видам возделываемых сельскохозяйственных культур:
1) засеваемая культура _____________________________________________________;
2) площадь посева, гектар __________________________________________________;
3) объем водопотребления, тысяч кубических метров ___________________________;
4) способ полива___________________________________________________________;
5) механизированный подъем воды для полива многолетних трав, выращиваемых в лиманах Атырауской, Актюбинской и Западно-Казахстанской областей, тысяч кубических метров _________________________________________________________________________.
6. Информация о наличии текущего счета:
1) реквизиты банковского счета в банке второго уровня для получения субсидий ____;
2) банковский идентификационный код_______________________________________;
3) корреспондирующий счет ________________________________________________;
4) БИН___________________________________________________________________;
5) Код бенефициара ________________________________________________________.
7. Первичные платежные документы на полученную поливную воду
_______________________________________________________________________________.
(номер платежного документа)
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _______ часов "__" _____20__года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята в______ часов "__" _____20__года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о предоставлении субсидии, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

4) кәсіпкерлік субъктісінің санаты ________________________________.
3. Өтінім берушіге жер пайдалану немесе жеке меншік құқығында тиесілі жер
учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжат
___________________________________________________ кадастрлық нөмірі
4. Суару көзі туралы мәлеметтер:
1) су көзінің атауы _____________________________________________;
(өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, субөлгіш, сутаратқыш)
2) су берушінің тарифі (теңгемен) ________________________________;
3) су беру бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы су берушімен жасалған
шарттың нөмірі және күні ____________________________________;
5. Ауыл шаруашылығы дақылдарының өсірілетін түрлері бойынша суаратын суды
тұтыну көлемі:
1) егілетін дақыл ______________________________________________;
2) егіс алаңы, гектар ___________________________________________;
3) су тұтыну көлемі, мың текше метр _____________________________;
4) суару тәсілі _________________________________________________;
5) Атырау, Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстарының көлтабандарында өсірілетін
көпжылдық шөптерді суару үшін механикаландырылған су көтеру, мың текше метр
____________________________________________________________________.
6. Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы ақпарат:
1) субсидиялар алу үшін екінші деңгейдегі банктегі банктік шоттың деректемелері
_______________________________________________________;
2) банктік сәйкестендіру коды ___________________________________;
3) корреспонденттейтін шот _____________________________________;
4) (БСН) ______________________________________________________;
5) Бенефициар коды ____________________________________________;
7. Алынған суаратын суға алғашқы төлем құжаттары
______________________________________________________________.
(төлем құжатының нөмірі)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға,
дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат_____ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім 20___жылғы "__"__________ сағат____ қабылданды.
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге су
беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінімдерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, заявку на получение субсидий на услуги по подаче воды по форме согласно приложению 1 к Правилам субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714) (далее – Правила).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, и единого контакт-центра.
Единый контакт-центр справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
затрат ревизионных союзов
сельскохозяйственных кооперативов
на проведение внутреннего
аудита сельскохозяйственных
кооперативов
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов"
1
Наименование услугодателя
Местные испольнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған өтінімді ұсынады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы
кооперативтерінің тексеру
одақтарының ауыл
шаруашылығы
кооперативтерінің ішкі аудитін
жүргізуге арналған шығындарын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінімдерін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидияларды аудару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и статье 5 Закона, прием заявок или выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, заявку по форме согласно приложению 1 к Правилам субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677) (далее – Правила).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) сведений, содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения по
кредитным и лизинговым
обязательствам в рамках
направления по финансовому
оздоровлению субъектов
агропромышленного комплекса
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
1
Наименование услугодателя
Местные испольнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
7 (семь) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде, Заңның кодексі мен 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінімдерді қабылдау немесе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында субсидия алуға арналған өтінімді ұсынады.
Өтінімдер жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін (қоса алғанда) қабылданады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерін қаржылық
сауықтыру жөніндегі бағыт
шеңберінде кредиттік және
лизингтік міндеттемелер
бойынша сыйақы
өлшерлемелерін
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінімдерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидияларды аудару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявок или выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых от услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель посредством портала представляет в государственной информационную систему субсидирования заявку на субсидирование в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) сведений, содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13876) (далее – Правила)
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 7
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
14 (четырнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение договора инвестиционного субсидирования, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау немесе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында субсидиялауға өтінім береді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде № 13876 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі жолдама шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
14 (он төрт) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Инвестициялық субсидиялау шартын жасасу не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, услугополучатель подает электронную заявку, подписанную электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
По инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и оборудованию, услугополучатель подает электронную заявку, подписанную ЭЦП услугополучателя, с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
На втором этапе (после завершения работ) услугополучатель подает электронную заявку второго этапа на инвестиционное субсидирование по форме согласно приложению 4 к Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила), утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320), подписанную ЭЦП услугополучателя, в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
К заявке прилагаются следующие подтверждающие, правоустанавливающие и (или) регистрационные документы:
1) копия акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 Правил) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);
2) копия акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копия проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);

Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9:00-ден 17:30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Пайдалануға тапсырылмаған инвестициялық жобалар бойынша көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған, "PDF (Portable Document Format)" форматында (көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) куәландырылған қағаз көшірмесі) қажетті құжаттарды қоса бере отырып, электрондық өтінімді береді.
Пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ нақты сатып алынған техника, машиналар мен жабдықтар бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық өтінімді "PDF (Portable Document Format)" форматында (қол қойылған және мөрмен расталған (бар болса) сканерленген көшірмесі) көрсетілетін қызметті алушының қағаз нұсқасы) береді.
Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу жөніндегі субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған, "PDF (Portable Document Format)" форматында (көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) куәландырылған қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) инвестициялық субсидиялауға екінші кезеңнің электрондық өтінімін береді.
Өтінімге мынадай растайтын, құқық белгілейтін және (немесе) тіркеу құжаттары қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе іске қосу кешенін немесе инвестициялық жобаның кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері; Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе іске қосу кешенін немесе инвестициялық жобаның кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмесі;
2) сатып алушы мен жеткізуші (жабдықтар сатып алу кезінде) арасындағы жабдықтарды пайдалануға енгізу актісінің көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама көшірмелері (жобалау-сметалық құжаттамасына сәйкес субсидиялау көзделген жобалар паспорттары бойынша);

5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
6) копии паспорта производителя техники, машины и (или) оборудования, сертификата соответствия или декларации о соответствии на технику, машину или оборудование;
7) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
8) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 17 Правил, услугополучатель прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы (бизнес-план, электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30 (тридцати) % объема произведенной продукции, который готовится на основании документов, а также в соответствии со статистической формой общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2020 года № 24 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20076), услугополучателя за квартал, предшествующий моменту подачи заявки услугополучателя на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;
9) копия свидетельства о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов АПК, состоящих на регистрационном учете по НДС);
10) копии статистической формы общегосударственного статистического наблюдени "Отчет об инвестициях в основной капитал" (индекс 1-инвест, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 16 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике инвестиций и строительства и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19994).
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом подаются услугополучателем по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
6) техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты өндіруші паспортының, сәйкестік сертификатының немесе техникаға, машинаға немесе жабдыққа сәйкестік туралы декларацияның көшірмелері;
7) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда қаржы институты растаған кредиттік / лизингтік шарттар көшірмелері;
8) Қағидалардың 17-тармағының 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу жөніндегі электрондық шот-фактуралар) қоса береді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, құжаттардың негізінде, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 15 қарашадағы № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16060 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанына (бұдан әрі – өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысаны мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар) сәйкес дайындалатын өндірілген өнім көлемі кемінде 30 (отыз) %-ға жеткені туралы қарап-тексеру актісін жасайды;
9) ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған АӨК субъектілері үшін);
10) "Инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 4 ақпандағы № 16 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19994 болып тіркелген) бекітілген "Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп" (индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының көшірмелері.
Субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аудару тетігін қолдануға арналған өтінімді аванстық төлеммен Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 77 77.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 5
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения при
кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического оборудования
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов:
на портале – 10 (десять) рабочих дней;
в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 6 к Правилам субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования, утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741) (далее – Правила), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7 к Правилам.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная и бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz
интернет-ресурсында орналасқан.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап:
порталда – 10 (он) жұмыс күні. Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген) бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия аудару туралы хабарлама не Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по месту нахождения (юридического адреса) заемщика (услугополучателя) без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на портал:
предложение по форме согласно приложению 1 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью заемщика (услугополучателя) и финансового института.
Подтверждением принятия предложения является соответствующий статус в "личном кабинете" заемщика (услугополучателя) в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги;
в Государственную корпорацию (в случае обращения представителя по доверенности для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия, для физического лица по нотариально заверенной доверенности или иной документ, подтверждающий его полномочия):
1) предложения по форме согласно приложению 1 к Правилам с приложением копии договора займа с графиком погашения.
2) проект обновленного графика погашения с расчетами субсидируемой или не субсидируемой частей ставки вознаграждения (с расчетами субсидируемой или не субсидируемой частей ставки направляется в рабочий орган (услугодателю));

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет "электрондық" кезек тәртібімен, қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz, интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
порталға:
қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) және қаржы институтының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныс.
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіндегі "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылдағаны туралы тиісті мәртебе ұсыныстың қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға (заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын сенімхат бойынша, жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша өкіл жүгінген жағдайда):
1) өтеу графигімен қарыз шартының көшірмесін қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныстар;
2) сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын немесе субсидияланбайтын бөліктерінің есептемелері бар жаңартылған өтеу графигінің жобасы (субсидияланатын немесе субсидияланбайтын бөліктерінің есептемелерімен мөлшерлемелер жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) жіберіледі);

3) выписку из ссудного счета заемщика (услугополучателя) о получении кредита (для банков второго уровня) или документ, подтверждающий перечисление займа/передачу предмета лизинга.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заемщиком (услугополучателем) для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заемщика (услугополучателя) и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в соответствии с Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Заемщик (услугополучатель) имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Заемщик (услугополучатель) имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, либо через единый контакт-центр.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Перечень направлений и нормативов субсидирования
№ п/п
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

3) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) кредит алғаны туралы несие шотынан үзінді көшірме (екінші деңгейдегі банктер үшін) немесе қарыз аударылғанын/лизинг нысанасының берілгенін растайтын құжат.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) порталдағы "жеке кабинет" арқылы немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Субсидиялау бағыттары мен нормативтерінің тізбесі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

5 000
3.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Голова
4.
Приобретение племенного маточного поголовья коз
Приобретенная голова
40 000
5.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
Килограмм
60
6.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
Килограмм
55
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется согласно утвержденным нормативам, а в случае превышения утвержденного норматива половины стоимости приобретения, то субсидирование осуществляется в размере, равной 50% от стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

5 000
3.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
Бас
4.
Ешкілердің асыл тұқымды аналық басын сатып алу
Сатып алынған бас
40 000
5.
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
Килограм
60
6.
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
Килограм
55Жүктеу
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативтерге сәйкес субсидияланады, ал бекітілген нормативтен сатып алу құнының жартысы асып кеткен жағдайда, субсидиялау сатып алу құнының 50% - ына тең мөлшерде жүзеге асырылады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.

При дальнейшей передачи племенных быков-производителей/баранов-производителей в аренду в товарное стадо/отару, заявителем является оператор в мясном скотоводстве/овцеводстве. Расчет соотношения к маточному поголовью составляет не менее 13 и не более 25 голов маточного поголовья на одного производителя (за исключением племенных и дистрибьютерных центров).
Приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется при наличии маточного поголовья. Расчет соотношения наличия маточного поголовья, составляет не менее 8 и более 15 голов маточного поголовья на одного производителя.
Уполномоченный орган разрабатывает алгоритм работы ГИСС и размещает его в ГИСС и ИБСПР.
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий
№ п/п
Направления субсидирования
Критерии
Метод проверки в ГИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации и соответствие данных всего поголовья животных в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 15 апреля до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
1. Использование в воспроизводстве племенных быков-производителей в соответствии со следующими требованиями:
1) не менее одного племенного быка – производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
2) использование не более двух случных сезонов подряд; 3) возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года;
4) ранее не использованных в породном преобразовании.
2. Выход приплода не менее 65%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР (за исключением товаропроизводителей, зарегистрировавшиеся впервые в ИБСПР менее чем за 12 месяцев до момента подачи заявки). Учетный номер хозяйства - при наличии.
3. Для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья крупного рогатого скота.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
1.2
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) использование в воспроизводстве племенных быков-производителей первой категории в соответствии со следующими условиями - не менее одного племенного быка – производителя на двадцать пять голов маточного поголовья, возраст не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года или искусственное осеменение маточного поголовья семенем племенных быков-производителей;

Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/тұқымдық қошқарларды тауарлық табынға/отарға одан әрі жалға беру кезінде өтінім беруші етті мал шаруашылығындағы/қой шаруашылығындағы оператор болып табылады. Аналық мал басына арақатынасты есептеу бір тұқымдық аталыққа (асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтарды қоспағанда) кемінде 13 аналық басты құрайды және 25 аналық мал басынан аспайды.
Асыл тұқымды тұқымдық айғырлар мен тұқымдық түйелерді сатып алу аналық мал басы бар болған кезде субсидияланады. Аналық мал басының арақатынасын есептеу бір тұқымдық аталыққа кемінде 8 аналық басты құрайды және 15 аналықтан аспайды.
Уәкілетті орган СМАЖ жұмысының алгоритмін әзірлейді және оны СМАЖ-да және САТЖАҚ-да орналастырады.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушілерге қойылатын өлшемшарттар
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
СМАЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да барлық мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
1. Өсімді молайтуда асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды мынадай талаптарға сәйкес пайдалану:
1) жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа;
2) шағылыстыру маусымын қатарынан екі реттен артық пайдаланбау;
3) жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы;
4) бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған.
2. Төлдің тууы 65%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-та тіркеу және анасына бекіту (өтінім берілген сәтке дейін кемінде 12 ай бұрын САТЖАҚ-та алғаш рет тіркеген тауар өндірушілерді қоспағанда). Шаруашылықтың есепке алу нөмірі – бар болса.
3. Ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ірі қара малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
1.2
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы
1) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) өсімді молайтуда бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды мынадай шарттарға сәйкес пайдалану:
- жиырма бес аналық басқа кемінде бір тұқымдық бұқа, ағымдағы жылғы 1 маусымға жасы 12 айдан кем емес немесе аналық басты асыл тұқымды тұқымдық бұқаның ұрығымен қолдан ұрықтандыру;

3) выход приплода не менее 75%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР ((за исключением товаропроизводителей, зарегистрировавших впервые поголовье в ИБСПР менее чем за 12 месяцев до момента подачи заявки);
4) для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья крупного рогатого скота;
5) наличие электронных способов идентификации у поголовья (с 1 января 2022 года).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
2.
Содержание племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород, используемых для воспроизводства стада
1) наличие регистрации и соответствия данных используемого племенного быка-производителя в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие у оператора в мясном скотоводстве учетного номера и сертификации откормочной площадки, имеющее положительное заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры товаропроизводителя, претендующего на получение субсидий по форме согласно приложению 5 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404) (далее – Правила);
3) наличие договора аренды племенных быков-производителей оператора в мясном скотоводстве (раздача племенных быков – производителей из расчета не более 30% от мощности откормочной площадки) с хозяйством/сельскохозяйственным кооперативом или наличие протокола схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств, по форме согласно приложению 1 к настоящим критериям;
4) передача племенных быков в аренду и использование племенных быков-производителей в соответствии со следующими нормативами:
из расчета не менее одного племенного быка-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья (в учет берется маточное поголовье, не имеющее племенного статуса);
возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года;
использование не более двух случных сезонов подряд.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 15 апреля до 20 декабря (включительно) текущего года
3.
Приобретение племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;

3) төлдің тууы 75%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-та тіркеу және анасына бекіту (өтінім берілген сәтке дейін кемінде 12 айдан аз уақыт ішінде САТЖАҚ-та мал басын алғаш рет тіркеген тауар өндірушілерді қоспағанда);
4) ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ірі қара малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі;
5) мал басында сәйкестендірудің электрондық тәсілдерінің болуы (2022 жылғы 1 қаңтардан бастап).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл;
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2.
Табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқасын күтіп-бағу
1) өтінімді берген сәтте пайдаланылатын тұқымдық бұқаның САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуінің болуы және деректерінің сәйкестігі;
2) етті мал шаруашылығындағы операторда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға үміткер тауар өндіруші инфрақұрылымының сәйкестігіне арнайы комиссияның оң қорытындысы бар бордақылау алаңының есептік нөмірінің және сертификатының болуы;
3) етті мал шаруашылығындағы оператордың шаруашылықпен/ауыл шаруашылығы кооперативімен жасалған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды жалдау шартының (бордақылау алаңы қуатының 30%-нан аспайтындай есеппен асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды тарату) немесе осы өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табынға асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары-мал иелерінің жиыны хаттамасының болуы;
4) асыл тұқымды бұқаларды жалға беру және асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды мынадай нормативтерге сәйкес пайдалану:
жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа есебінен (асыл тұқымдық мәртебесі жоқ аналық бас есепке алынады);
ағымдағы жылдың 1 маусымына жасы 12 айдан кем болмауы;
қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
3.
Етті, етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқасын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;

2) наличие собственного маточного поголовья у товаропроизводителя (за исключением операторов в мясном скотоводстве);
3) наличие у поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
4) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)): телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно; нетели – от 13 месяцев до 26 месяцев включительно; быки – до 26 месяцев включительно;
5) использование в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет;
6) постановка приобретенных племенных быков на использование в товарное, либо племенное стадо (при использовании в товарном стаде, учитывается маточное поголовье без племенного статуса; при использовании в племенном стаде, учитывается племенное маточное поголовье).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
4.
Приобретение племенного маточного поголовья крупного рогатого скота
5.
Приобретение импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие экспортного сертификата или карточки племенного быка и карточки племенной коровы/телочки или племенного свидетельства;
3) возраст приобретенного маточного поголовья не превышает на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера) от 6 месяцев до 27 месяцев включительно;
4) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет;
5) наличие заключения с оценочной ведомостью, выданное бонитером, рекомендованного Республиканской палатой по соответствующей породе.
6.
Удешевление стоимости крупного рогатого скота мужской особи, (в том числе племенные мужские особи молочных или молочно-мясных пород), реализованного или перемещенного на откорм в откормочные площадки или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 50 голов в сутки
1) наличие регистрации и соответствие сведений реализованного или перемещенного крупного рогатого скота мужской особи, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки, наличие маточного поголовья у товаропроизводителя от которого рождаются откормочный контингент;

2) тауар өндірушіде (етті мал шаруашылығындағы операторларды қоспағанда) өзінің аналық басының болуы;
3) мал басында тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
4) сатып алынған мал басының жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар - 13 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
бұқашықтар - 26 айға дейін (қоса алғанда);
5) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл;
6) сатып алынған асыл тұқымды бұқаларды тауарлық немесе асыл тұқымды табынға пайдалануға қою (тауарлық табында пайдалану кезінде асыл тұқымды мәртебесі жоқ аналық бас ескеріледі; асыл тұқымды табында пайдалану кезінде асыл тұқымды аналық бас ескеріледі).
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
4.
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын сатып алу
5.
Тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған аналық басын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) экспорттық сертификаттың немесе асыл тұқымды бұқа карточкасының және асыл тұқымды сиыр/қашар карточкасының немесе асыл тұқымды куәліктің болуы;
3) сатушыдан (экспорттаушыдан) карантинге қойылған кездегі сатып алынған аналық мал басының жасы 6 айдан 27 айға дейін қоса алғанда аспайды;
4) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл;
5) тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата ұсынған бонитер берген бағалау ведомосі бар қорытындының болуы.
6.
Бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал соятын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе ауыстырылған ірі қара малдың еркек дарақтарының (оның ішінде сүтті және сүтті-етті тұқымдардың еркек дарақтары) құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да өткізілген немесе орны ауыстырылған бұқашықтардың тіркелуінің болуы және мәліметтердің сәйкестігі;

2) живой вес реализованного или перемещенного крупного рогатого скота мужской особи на откормочную площадку от 200 до 300 килограмм, на мясоперерабатывающее предприятие от 400 до 450 килограмм;
3) возраст крупного рогатого скота мужской особи от 7 до 18 месяцев включительно;
4) наличие положительного заключения специальной комиссии на откормочную площадку или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 50 голов в сутки;
5) реализуемые или перемещаемые бычки должны быть прикреплены к матерям и рождены от племенных отцов или племенных матерей.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации или перемещения
7.
Удешевление стоимости заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
Наличие положительного заключения специальной комиссии на мясоперерабатывающее предприятие, занимающееся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, имеющее:
1) собственное оборудование по забою и обвалке крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 1500 голов в сутки;
2) собственную систему утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3) соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом, соответствующим сертификатом).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Молочное и молочно-мясное скотоводство
1.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие индексов племенной ценности семени быков-производителей: комплексный индекс племенных качеств, достоверность оценки, удой, жир, период продуктивной жизни, легкость отела, фертильность, содержание соматических клеток;
3) наличие электронного племенного свидетельства на семя племенных быков-производителей, молочных и молочно-мясных пород, выданного Республиканской палатой;
4) норма потребности (из расчета две дозы на одну голову);
5) наличие электронных способов идентификации у поголовья (с 1 января 2022 года);
6) выход приплода не менее 75%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР ((за исключением товаропроизводителей, зарегистрировавших впервые поголовье в ИБСПР менее чем за 12 месяцев до момента подачи заявки).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР

2) бордақылау алаңына өткізілген немесе орны ауыстырылған ірі қара малдың еркек дарақтарының тірідей салмағы 200-ден 300 килограмға дейін, ет өңдеуші кәсіпорынға – 400-ден 450 килограмға дейін;
3) ірі қара малдың еркек дарақтарының жасы 7-ден 18 айға дейін (қоса алғанда);
4) бордақылау алаңдарына немесе сою қуаты тәулігіне 50 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарға арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
5) өткізілетін немесе орны ауыстырылатын бұқашықтар аналарына бекітіліп, асыл тұқымды аталықтан немесе асыл тұқымды аналықтан туылуы тиіс.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген немесе орны ауыстырылғаннан бастап алты айдың ішінде беріледі)
7.
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандату
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорынға арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы, онда:
1) жобалық қуаты тәулігіне кемінде 1500 бас болатын ірі қара малды соятын және етін сүйектен ажырататын өз жабдығының болуы;
2) сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесінің болуы;
3) халықаралық сапа стандартына (халықаралық аудитпен, тиісті сертификатпен расталған) сәйкес болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнім үшін төлем алынған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Сүтті және сүтті-етті мал шаруашылығы
1.
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды бұқасының ұрығын сатып алу
1) аналық мал басында тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) тұқымдық бұқалар ұрығының асыл тұқымдық құндылығы индекстерінің: асыл тұқымдық сапаларының кешенді индексі, бағалаудың сенімділігі, сүт сауымы, тоңмай, өнімді тіршілік ету кезеңі, төлдеу жеңілдігі, ұрықтылығы, соматикалық жасушалардың құрамы болуы;
3) сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығына Республикалық палата берген электронды асыл тұқымды куәліктің болуы;
4) қажеттілік нормасы (бір басқа екі доза есебінен);
5) мал басында сәйкестендірудің электрондық тәсілдерінің болуы (2022 жылғы 1 қаңтардан бастап);
6) төлдің тууы 75%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-та тіркеу және анасына бекіту (өтінім берілген сәтке дейін кемінде 12 айдан аз уақыт ішінде САТЖАҚ-та мал басын алғаш рет тіркеген тауар өндірушілерді қоспағанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл

3) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве, при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)): телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно; нетели – от 13 месяцев до 26 месяцев включительно;
4) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.
Удешевление стоимости производства молока:
Наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки (за исключением сельскохозяйственных кооперативов).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
3.1
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 600 голов
1) наличие ежемесячного отбора проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее помещение для беспривязного содержания коров, доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина), кормоцех, ветеринарный пункт.
3.2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 400 голов
1) наличие ежемесячного отбора проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой, имеющее оборудование для автоматизированного или машинного доения, включая переносные доильные установки, кормоцех, ветеринарный пункт.
3.3
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
1) наличие ежемесячного отбора проб молока для проведения зоотехнического контроля удоя от каждой коровы, по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);

3) сатып алынған мал басының жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар - 13 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда);
4) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.
Сүт өндіру құнын арзандату:
өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген болуы және деректердің сәйкестігі (ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда).
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
3.1
Бағымдағы сиырларының саны 600 бастан басталатын шаруашылық
1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеудің болуы (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау;
3) пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен, сиырларды байламай ұстауға арналған қора-жайы, автоматтандырылған сауу қондырғысы бар, сауу залы (карусель, шырша, параллель, тандем, роботталған машина), азықтық цехтары, ветеринариялық пункты бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.2
Бағымдағы сиырларының саны 400 бастан басталатын шаруашылық
1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеудің болуы (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау;
3) пайдалануға берілген немесе тиісті инфрақұрылыммен жаңғыртудан өткен, тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, автоматтандырылған немесе машинамен саууға арналған жабдығы, азықтық цехтары, ветеринариялық пункті бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.3
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық
1) әр сиырдан май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сауылымға зоотехникалық бақылау жүргізу үшін ай сайын сүт сынамаларын іріктеудің (аккредиттелген зертханаларда) болуы;

2) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
3.4
Сельскохозяйственный кооператив
1) наличие собственного молокоприемного пункта, или наличие собственного/арендуемого молоковоза при расстоянии до 100 километров (включительно) от молокоперерабатывающего завода;
2) реализация заготовленного молока на молокоперерабатывающее предприятие.
4.
Удешевление стоимости приобретения эмбрионов крупного рогатого скота
1) наличие индексов племенной ценности эмбриона: комплексный индекс племенных качеств, достоверность оценки, удой, жир, период продуктивной жизни, легкость отела, фертильность, содержание соматических клеток;
2) наличие племенного свидетельства (сертификата) на эмбрион.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
5.
Субсидирование племенных и дистрибьютерных центров за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья, указанное в заявке на получение субсидий в ИБСПР и ИСЖ;
2) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота семенем племенных быков-производителей молочных и молочно-мясных пород в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;
3) наличие акта об осеменении и обследовании маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах по форме 1 согласно приложению 2 к настоящим критериям;
4) наличие племенного свидетельства на маркированное семя племенных быков-производителей, выданного Республиканской палатой.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
Мясное птицеводство
1.
Приобретение племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы
1) наличие регистрации племенного суточного молодняка в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) наличие племенного статуса, присвоенного Республиканской палатой.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства мяса птицы
1) фактическое производство от 500 тонн мяса птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);

2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай;
тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
3.4
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1) жеке сүт қабылдау пунктінің болуы немесе сүт өңдеу зауытынан 100 километрге (қоса алғанда) дейінгі қашықтық болғанда меншікті/жалға алынған сүт тасығыштың болуы;
2) дайындалған сүтті сүт өңдеуші кәсіпорынға өткізу.
4.
Ірі қара малдың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату
1) эмбрионның асыл тұқымды құндылық индекстерінің: асыл тұқымдық сапасының кешенді индексі, бағалаудың сенімділігі, сүт сауымы, тоңмай, өнімді тіршілік ету кезеңі, төлдеу жеңілдігі, ұрықтылығы, соматикалық жасушалардың құрамы;
2) эмбрионға асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
5.
Шаруа (фермер) қожалықтарында және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша көрсетілетін қызметтер үшін асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтарды субсидиялау
1) субсидия алуға арналған өтінімде көрсетілген аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген болуы және деректердің сәйкестігі;
2) шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаның ұрығымен қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
3) осы өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және зерттеп-қарау туралы актінің болуы;
4) асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың таңбаланған ұрығына Республикалық палата берген асыл тұқымдық куәліктің болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Етті құс шаруашылығы
1.
Ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
1) өтінімді берген сәтте асыл тұқымды тәуліктік балапанның САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) Республикалық палата берген асыл тұқымды мәртебенің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Құс етін өндіру құнын арзандату
1) жылына 500 тонна құс етінің нақты өндірісі (қызметін 12 айдан аз уақыт жүзеге асыратын тауар өндірушілер үшін өндірістің нақты көлемі қызмет кезеңіне айларға бөлінген және 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып анықталады);

2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, линии по забою птицы (убойный цех));
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
3.
Удешевление стоимости производства мяса индейки
4.
Удешевление стоимости производства мяса водоплавающей птицы
1) фактическое производство от 20 тонн мяса птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, имеющее помещение для содержания птицы, оборудование для убоя;
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Яичное птицеводство
1.
Приобретение суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы
При импорте: наличие племенного свидетельства (сертификата) на суточный молодняк финальной формы и/или наличие племенного свидетельства (сертификата) на родительское поголовье, от которого получен суточный молодняк финальной формы и регистрация в Республиканской палате; При приобретении внутри страны: наличие регистрации родителей суточного финала в Республиканской палате на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства пищевого яйца при фактическом производстве от 5 миллионов штук
1) фактическое производство от 5 миллионов штук пищевого яйца в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);

2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдық бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдық, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, құс сою желісі (сою цехы)) құс фабрикасына берілген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) санамаланған сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
3.
Күрке тауық етін өндіру құнын арзандату
4.
Суда жүзетін құс етін өндіру құнын арзандату
1) жылына 20 тонна құс етінің нақты өндірісі (қызметін 12 айдан аз уақыт жүзеге асыратын тауар өндірушілер үшін өндірістің нақты көлемі қызмет кезеңіне айларға бөлінген және 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып анықталады);
2) құстарды күтіп-бағуға арналған қора-жайы, союға арналған жабдығы бар құс фабрикасына берілген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) санамаланған сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан сатып алу
Импорт кезінде: финалдық нысандағы тәуліктік балапанға асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) және/немесе финалдық нысандағы тәуліктік балапан алынған ата-енелеріне асыл тұқымдық куәліктің (сертификаттың) және Республикалық палатада тіркелген болуы;
Елдің ішінде сатып алғанда: өтінім берген сәтте финалдық нысандағы тәуліктік балапанның ата-енелерінің Республикалық палатада тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Тағамдық жұмыртқа өндіру құнын арзандату 5 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
1) тағамдық жұмыртқаның нақты өндірісі жылына 5 миллион данадан бастап (қызметін 12 айдан аз уақыт жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін қызмет кезеңі айларға бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады);

2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, автоматической машины для сортировки яиц);
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Овцеводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации и соответствия данных всего поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 1 августа до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Племенное маточное поголовье овец
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой;
2) осеменение маточного поголовья племенными баранами-производителями (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими условиями:
не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при ручной случке и/или не менее одного племенного барана-производителя на триста голов маточного поголовья либо замороженной спермой племенных баранов-производителей при искусственном осеменении; использование племенного барана-производителя при ручной случке не менее двух случных сезонов подряд, при искусственном осеменении - не более пяти лет;
3) выход приплода не менее 75%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР (за исключением товаропроизводителей, зарегистрировавших впервые поголовье в ИБСПР менее чем за 12 месяцев до момента подачи заявки);
4) для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья овец;
5) наличие электронных способов идентификации у поголовья (с 1 января 2022 года).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
1.2
Товарное маточное поголовье овец
1) осеменение маточного поголовья и (или) использование в воспроизводстве и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими требованиями: не менее одного племенного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке и/или не менее одного барана-производителя на триста голов маточного поголовья либо замороженной спермой племенных баранов-производителей при искусственном осеменении; использование племенного барана-производителя не более двух случных сезонов подряд при вольной случке и не более пяти лет при искусственном осеменении племенными центрами;

2) жаңадан салынған немесе технологиялық жабдықтау бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдықтар, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, жұмыртқаларды сұрыптауға арналған автоматты машина) инфрақұрылымы бар құс фабрикасына берілген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) санамаланған сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Қой шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте барлық мал басын САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 тамыздан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Қойлардың асыл тұқымды аналық басы
1) аналық баста Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) аналық басты асыл тұқымды тұқымдық қошқарлармен (меншікті немесе жалға алу шартымен) мынадай шарттарға сәйкес ұрықтандыру:
қолдан шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар және / немесе үш жүз аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар не жасанды ұрықтандыру кезінде асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың мұздатылған тұқымын пайдалану; қолмен шағылыстыру кезінде тұқымдық қошқарды қатарынан кемінде екі шағылыстыру маусымында, жасанды ұрықтандыру кезінде - бес жылдан артық емес пайдалану;
3) төлдің тууы 75%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-та тіркеу және анасына бекіту ((өтінім беру сәтіне дейін 12 айдан аз уақыт ішінде САТЖАҚ-та мал басын алғаш рет тіркеген тауар өндірушілерді қоспағанда);
4) ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ірі қара малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі;
5) мал басында сәйкестендірудің электрондық тәсілдерінің болуы (2022 жылғы 1 қаңтардан бастап)
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
1.2
Қойлардың тауарлық аналық басы
1) мынадай талаптарға сәйкес аналық басты ұрықтандыру және (немесе) өсімін молайтуда пайдалану және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлармен (өзінің қошқарларын немесе жалға алу шарттарында) ауыстыру: еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар және/немесе үш жүз аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар не қолдан ұрықтандыру кезінде асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың мұздатылған тұқымымен; асыл тұқымды тұқымдық қошқарды еркін шағылыстыру кезінде тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау және асыл тұқымды орталықтардың қолдан ұрықтандыруы кезінде бес жылдан артық пайдаланбау;

2) возраст племенных баранов-производителей на 1 октября текущего года не менее 12 месяцев;
3) выход приплода не менее 65%, его регистрация и закрепление к матери в ИБСПР ((за исключением товаропроизводителей, зарегистрировавших впервые поголовье в ИБСПР менее чем за 12 месяцев до момента подачи заявки). Учетный номер хозяйства - при наличии;
4) для сельскохозяйственного кооператива – соответствие сведений по членам сельскохозяйственного кооператива со сведениями о владельцах маточного поголовья крупного рогатого скота.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 1 августа до 20 декабря (включительно) текущего года
2.
Приобретение племенных овец
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)): бараны-производители – от 5 до 18 месяцев включительно; маточное поголовье овец – от 5 до 18 месяцев включительно;
3) использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.
Содержание племенного барана-производителя, используемых для воспроизводства товарной отары
1) наличие договора оператора с товарными хозяйствами по аренде племенных баранов-производителей в отаре;
2) наличие регистрации и соответствия данных барана-производителя в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
3) использование племенных баранов-производителей не более двух случных сезонов в данной отаре;
4) не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
4.
Удешевление стоимости мелкого рогатого скота мужской особи, реализованного на откорм в откормочные площадки или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 300 голов в сутки
1) наличие регистрации и соответствие сведений реализованного или перемещенного мелкого рогатого скота мужской особи, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст мелкого рогатого скота мужской особи, реализуемых или перемещаемых на откорм от 4 до 12 месяцев включительно;

2) асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қазанына 12 айдан кем болмауы;
3) төлдің тууы 65%-дан кем емес, оны САТЖАҚ-та тіркеу және анасына бекіту (өтінім берілген сәтке дейін 12 айдан кем уақыт ішінде САТЖАҚ-та мал басын алғаш рет тіркеген тауар өндірушілерді қоспағанда). Шаруашылықтың есепке алу нөмірі – бар болса;
4) ауыл шаруашылығы кооперативі үшін – ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері бойынша мәліметтердің ірі қара малдың аналық басының иелері туралы мәліметтермен сәйкестігі.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 тамыздан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2.
Асыл тұқымды қойларды сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
тұқымдық қошқарлар - 5 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
қойлардың аналық басы - 5 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.
Тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдалынылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарды күтіп-бағу
1) операторда тауарлық шаруашылықпен жасалған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды отарға жалға беру шартының болуы;
2) өтінімді берген сәтте тұқымдық қошқардың САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
3) аталған отарда асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
4) еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқардың болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
4
Бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына өткізілген немесе орны ауыстырылған ұсақ малдың еркек дарақтарының құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да өткізілген немесе орны ауыстырылған ұсақ малдың еркек дарақтарының тіркелуі және мәліметтердің сәйкестігі;
2) бордақылау алаңдарына өткізілетін немесе орны ауыстырылатын ұсақ малдың еркек дарақтарының жасы 4 айдан 12 айға дейін қоса есептегенде;

3) живой вес реализованного или перемещенного мелкого рогатого скота мужской особи на откормочную площадку от 25 килограмм, на мясоперерабатывающее предприятие от 30 килограмм;
4) наличие положительного заключения специальной комиссии на откормочную площадку или на мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью 300 голов в сутки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации или перемещения)
5.
Удешевление стоимости приобретения эмбрионов овец
1) наличие у племенного животного, используемого в качестве донора, оценки по собственной продуктивности;
2) наличие племенного свидетельства (сертификата) на эмбрион.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
6.
Субсидирование племенных и дистрибьютерных центров за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья указанное в заявке на получение субсидий, в ИБСПР и ИСЖ;
2) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;
3) наличие акта об осеменении маточного поголовья овец по форме 3 согласно приложению 2 к настоящим критериям;
4) наличие племенного барана-производителя, оцененного по собственной продуктивности (бонитировка);
5) использование племенных баранов-производителей не более пяти лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 1 сентября до 20 декабря (включительно) текущего года
Коневодство
1.
Приобретение племенных жеребцов-производителей продуктивного направления
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)) – от 18 до 60 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного жеребца-производителя в воспроизводительных целях не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
Верблюдоводство
1.
Приобретение племенных верблюдов-производителей

3) бордақылау алаңдарына өткізілген немесе орны ауыстырылған ұсақ малдың еркек дарақтарының тірідей салмағы 25 килограмнан, ет өңдеуші кәсіпорнына - 30 килограмнан басталады;
4) бордақылау алаңына немесе сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген немесе орнын ауыстырған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
5.
Қойлардың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату
1) донор ретінде пайдаланатын асыл тұқымды малда өз өнімділігі бойынша бағаның болуы;
2) эмбрионға асыл тұқымдық куәліктің (сертификаттың) болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
6.
Шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық бастарын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтарды субсидиялау
1) субсидияларды алуға арналған өтінімде көрсетілген аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуінің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық бастарын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
3) осы өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша қойлардың аналық бастарын ұрықтандыру туралы актінің болуы;
4) өз өнімділігі бойынша бағаланған (бонитирлеу) асыл тұқымды тұқымдық қошқардың болуы;
5) асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды пайдалану бес жылдан аспайды.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Жылқы шаруашылығы
1.
Өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырларды сатып алу
1) өтінім берілген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің және деректердің сәйкес болуы;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) - 18 айдан 60 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық айғырды өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде кемінде екі жыл пайдалану.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
Түйе шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды тұқымдық түйелерді сатып алу

1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)): верблюды-производители – от 12 до 60 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного верблюда-производителя в воспроизводительных целях не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
Свиноводство
1.
Приобретение племенных свиней
1) наличие регистрации и соответствия данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья не превышает:
внутри страны - от 3 до 12 месяцев включительно на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве;
при импорте - от 1 до 12 месяцев включительно на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера);
3) использование приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней
1) наличие регистрации и соответствия данных всего поголовья в ИБСПР и ИСЖ, а также не менее 50 голов свиноматок на момент подачи заявки;
2) использование в воспроизводстве искусственного осеменения маточного и ремонтного поголовья или использование племенных хряков-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами не менее одного хряка-производителя на пятьдесят голов при ручной случке или не менее одного хряка-производителя на двести голов поголовья при искусственном осеменении;
3) использование хряков-производителей не более двух лет подряд;
4) наличие электронных способов идентификации у поголовья (с 1 января 2022 года).
1) и 3) Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
2) Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года
За счет бюджетных средств, выделенных из местного бюджета:
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР и Республиканской палате на момент подачи заявки;

1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған малдың жасы (елдің ішінен сатып алған кезде - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде, импорттаған кезде - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) - 12 айдан 60 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық түйені өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде кемінде екі жыл пайдалану.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
Шошқа шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды шошқаларды сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған жануар басының жасы: ел ішінен сатып алынған жағдайда асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде - 3 айдан 12 айға дейін (қоса алғанда);
импорт кезінде жануарды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте - 1 айдан 12 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық басын пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу
1) өтінімді берген сәтте барлық мал басын, содай-ақ кемінде 50 бас мегежінді САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) өсімді молайтуда аналық және шошқа басын толықтыратын басты қолдан ұрықтандыруда пайдалану немесе зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды тұқымдық еркек шошқаларды қолдан шағылыстыру кезінде елу басқа кемінде бір тұқымдық еркек шошқаны немесе қолдан ұрықтандыру кезінде екі жүз басқа кемінде бір тұқымдық еркек шошқаны пайдалану;
3) тұқымдық еркек шошқаларды қатарынан екі жылдан артық пайдаланбау;
4) мал басында сәйкестендірудің электрондық тәсілдерінің болуы (2022 жылғы 1 қаңтардан бастап).
1) және 3) САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2) САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Жергілікті бюджеттен бөлінген бюджет қаражаты есебінен:
1.
Маралдардың (бұғылардың) аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1) өтінімді берген сәтте мал басын САТЖАҚ-та және Республикалық палатада тіркеудің болуы;

2) возраст самцов не менее 36 месяцев на 1 сентября текущего года;
3) не менее одного самца-производителя на тридцать голов маточного поголовья;
4) использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 1 сентября до 1 декабря (включительно) текущего года
2.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1) наличие и регистрация не менее 10 пчелосемей в ИБСПР и размещение в ГИСС копии скриншота из тетради учета крестьянских или фермерских хозяйств по форме согласно приложению 2 статистической методологии по ведению электронного похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6334) и/или выписки из статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о состоянии животноводства" (индекс 24-сх, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20030) на момент подачи заявки;
2) наличие и размещение в ГИСС плана селекционной и племенной работы, утвержденного профильной научно-исследовательской организацией;
3) регистрация племенных пчелосемей в Республиканской палате;
4) средняя продолжительность хозяйственного использования пчелосемей не более 3 лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
С 20 сентября 20 декабря (включительно) текущего года
3.
Приобретение племенного маточного поголовья коз
1) наличие регистрации и соответствие данных приобретенного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)): поголовье коз – от 6 до 18 месяцев включительно;
3) использование, в пределах зоотехнической нормы падежа, приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводительных целях - не менее двух лет.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
4.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;

2) аталықтардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 36 айдан кем болмауы;
3) отыз аналық басқа кемінде бір тұқымдық аталық;
4) тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2.
Балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1) САТЖАҚ-та кемінде 10 балара ұясының тіркелуі және болуы және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген) бекітілген есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары жөніндегі статистикалық әдіснаманың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарын есепке алу дәптерінен алынған скриншот көшірмесінің және/немесе өтінім берілген сәтке Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 10 ақпандағы № 21 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20030 болып тіркелген) бекітілген "Мал шаруашылығының жай-күйі туралы есеп" (индексі 24-аш, кезеңділігі жылдық) жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанынан үзінді көшірменің СМАЖ-да орналастырылуы;
2) бейіндік ғылыми-зерттеу ұйымы бекіткен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жоспарының болуы және СМАЖ-да орналастырылуы;
3) асыл тұқымды балара ұясын Республикалық палатада тіркеу;
4) балараларды шаруашылықта пайдаланудың орташа ұзақтығы 3 жылдан аспайды.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
3.
Ешкілердің асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) ешкілердің басы - 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
3) өсімді молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын өлім-жітімнің зоотехникалық нормасы шегінде пайдалану - кемінде екі жыл.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
4.
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-та және АЖБ-да аналық мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі;

2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов на момент подачи заявки;
3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства кобыльего молока на 1 голову дойной кобылы не превышает 750 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
5.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
1) наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов на момент подачи заявки;
3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства верблюжьего молока на 1 голову дойной верблюдицы не превышает 1500 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
С 20 января до 20 декабря (включительно) текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Скачать
Примечание:
При приобретении животных в течение календарного года, расчет суммы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных осуществляется с момента регистрации животных в ИСЖ.
Республиканские палаты по соответствующей породе проводят выборочный мониторинг товаропроизводителей на фактическое наличие переданных в аренду племенных быков – производителей в товарном и общественном стаде. В случае выявления факта отсутствия племенных быков-производителей, составляется акт о выявлении нарушения в произвольной форме, который направляется специальной комиссии. На основе акта, специальная комиссия отзывает заключение у оператора в мясном скотоводстве.
Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.
Субсидированию не подлежат:
1) приобретение животных, племенной продукции (материала), ранее просубсидированных на удешевление стоимости при приобретении, приобретенных по бартеру в счет взаиморасчетов или используемых не для воспроизводственных целей;
2) селекционная и племенная работа с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов и пчелосемей, просубсидированных в текущем году по направлению субсидирования за ведение селекционной и племенной работы за текущий случной сезон;
3) племенные быки-производители/племенные бараны-производителей, используемые для воспроизводства в стадах/отарах, просубсидированные в текущем году по направлению содержания племенных быков-производителей/племенных баранов-производителей;

2) өтінім берген сәтте үш жастан асқан кемінде 30 бас меншікті аналық мал басының болуы;
3) сүтті сүт өңдеу кәсіпорындарына немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) бие сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын биенің 1 басына 750 килограмнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
5.
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінімді берген сәтте аналық мал басын тіркеудің САТЖАҚ-та және АЖБ-да болуы және деректердің сәйкестігі;
2) үш жастан асқан кемінде 30 бас меншікті аналық мал басының болуы;
3) сүтті сүт өңдеу кәсіпорындарына немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) түйе сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын інгеннің 1 басына 1500 килограммнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі) Жүктеу
Ескертпе:
Жануарларды күнтізбелік жыл ішінде сатып алған кезде ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар сомасының есебі жануарларды АЖБ-да тіркеген сәттен бастап жүзеге асырылады.
Тиісті тұқым жөніндегі республикалық палаталар тауар өндірушілерге тауарлық және жалпы табында жалға берілген асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың іс жүзінде бар-жоғына ішінара мониторинг жүргізеді. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың болмау фактісі анықталған жағдайда, бұзушылықты анықтау туралы еркін формадағы акт жасалады, ол арнайы комиссияға жіберіледі. Акт негізінде арнайы комиссия етті мал шаруашылығындағы оператордан қорытындыны кері қайтарып алады.
Субсидия алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Мыналар субсидиялауға жатпайды:
1) сатып алу кезінде құнын арзандатуға бұрын субсидияланған, айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өсімін молайту мақсаттары үшін пайдаланылмайтын жануарларды, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу;
2) ағымдағы шағылыстыру маусымында селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізілгені үшін субсидиялау бағыты бойынша ағымдағы жылы субсидияланған ірі қара малдың, қойдың, маралдардың аналық басымен және балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;
3) ағымдығы жылы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу бағыты бойынша субсидияланған, табындарда/отарларда өсімді молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалар/асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар;

4) продукция животноводства и крупный рогатый скот/мелкий рогатый скот мужских особей, приобретенные товаропроизводителями у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением сельскохозяйственных кооперативов;
5) крупный рогатый скот мужской особи, реализованный или перемещенный на откорм в откормочные площадки и мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки, полученный не в результате породного преобразования (за исключением крупного рогатого скота мужской особи, полученного от племенного маточного поголовья);
6) мелкий рогатый скот мужской особи, реализованный или перемещенный на откорм в откормочные площадки и мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 300 голов овец в сутки, полученный не в результате породного преобразования (за исключением мелкого рогатого скота мужской особи, полученного от племенного маточного поголовья);
7) побочная продукция мясного птицеводства – лапки, головы, внутренние органы;
8) переработанное молоко, реализованное без упаковки;
9) товаропроизводители, на получение субсидий за удешевление стоимости приобретения отечественного племенного маточного поголовья в случае реализации собственного племенного маточного поголовья (в рамках одного направления продуктивности) на племенные цели за последние двенадцать месяцев;
10) молоко, реализованное на молокоперерабатывающее предприятие, территориально не расположенное в Республике Казахстан;
11) крупный рогатый скот/мелкий рогатый скот мужских особей, реализованные или перемещенные на откормочные площадки или мясоперерабатывающие предприятия, не рожденные от маточного поголовья в хозяйстве на момент подачи заявки;
12) товаропроизводители, у которых имеется расхождение данных (идентификационный номер животного, пол, порода, дата рождения) о поголовье животных, зарегистрированных в ИБСПР и ИСЖ, в соответствии Критериями к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий, указанных в приложении 2 к Правилам, и не имеющие земель сельскохозяйственного назначения;
13) удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных, понесенных в предыдущем году и ранее просубсидированных в текущем году. Если совокупная сумма затрат, понесенных при заготовке кормов меньше, чем заявленная сумма субсидий.
Расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ГИСС – государственная информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ХАССП (от английского HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points) – международный стандарт, разработанный и принятый для анализа рисков и критических контрольных точек;
ИСО (от английского ISO – International Standard for Organization) – международный стандарт, разработанный и принятый всемирной федерацией национальных организаций по стандартизации.
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий, либо мотивированный ответ об отказе.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с товаропроизводителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

4) тауар өндірушілер ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда, басқа жеке және заңды тұлғалардан одан әрі қайта сату және (немесе) өңдеу үшін сатып алған мал шаруашылығы өнімдері және ірі қара малдың/ұсақ малдың еркек дарақтары;
5) тұқымдық түрлендіру нәтижесінде алынбаған, бордақылау алаңдарына бордақылауға және сою қуаты тәулігіне 50 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе орны ауыстырылған ірі қара малдың еркек дарақтары (асыл тұқымды аналық малдан алынған ірі қара малдың еркек дарақтарын қоспағанда);
6) тұқымдық түрлендіру нәтижесінде алынбаған, бордақылау алаңдарына бордақылауға және сою қуаты тәулігіне 300 бас болатын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе орны ауыстырылған ұсақ малдың еркек дарақтары (асыл тұқымды аналық малдан алынған ұсақ малдың еркек дарақтарын қоспағанда);
7) етті құс шаруашылығының жанама өнімдері – аяқтары, бастары, ішкі органдары;
8) қаптамасыз өткізілген өңделген сүт;
9) тауар өндірушілер, соңғы он екі айда асыл тұқымды мақсаттарға меншікті асыл тұқымды аналық мал басын сатқан жағдайда (өнімділіктің бір бағыты шеңберінде), отандық асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу құнын арзандатуға субсидиялар алуға;
10) Қазақстан Республикасы аумағында орналаспаған сүт өңдеу кәсіпорнына өткізілген сүт;
11) өтінім берген сәтте шаруашылықтағы аналық мал басынан тумаған, бордақылау алаңдарына немесе ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе орны ауыстырылған ірі қара малдың/ұсақ малдың еркек дарақтары;
12) Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген Субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушілерге қойылатын өлшемшарттарға сәйкес САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелген мал басы туралы деректерінде (жануардың сәйкестендіру нөмірі, жынысы, тұқымы, туған күні) алшақтық бар және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлері жоқ тауар өндірушілер;
13) өткен жылы жұмсалған және ағымдағы жылы бұрын субсидияланған ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындардың құнын арзандату. Егер азық дайындау кезінде жұмсалған шығындардың жиынтық сомасы мәлімделген субсидия сомасынан аз болса.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖБ - ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
СМАЖ – субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
ХАССП (ағылшын тілінен HACCP – Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts) – тәуекелдерді және сыни бақылау нүктелерін талдау үшін әзірленген және қабылданған халықаралық стандарт;
ИСО (ағылшын тілінен ІSO – Іnternatіonal Standard for Organіzatіon) – стандарттау жөніндегі ұлттық ұйымдардың дүниежүзілік федерациясы әзірлеген және қабылдаған халықаралық стандарт.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидияларды алуға арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама не бас тарту туралы уәжді жауап. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тауар өндірушіден алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении товаропроизводителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Адреса услугодателей размещены на:
1) на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель подает электронную заявку, подписанную электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, на получение субсидий за приобретение:
племенного маточного поголовья крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), племенных быков-производителей мясных и мясо-молочных пород, импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы по форме 1 согласно приложению 3 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404) (далее – Правила);
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства стада по форме 2 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары по форме 3 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий племенным и дистрибьютерным центрам за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах по форме 4 согласно приложению 3 к Правилам;

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (тауар өндіруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары:
1) www. gov. kz Министрліктің интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық өтінімді береді: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басын (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), етті және етті-сүтті асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды, тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін ірі қара малдың импортталған асыл тұқымды аналық басын, асыл тұқымды қойларды, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырды, асыл тұқымды тұқымдық түйені, шошқалардың асыл тұқымдық басын, ешкілердің асыл тұқымды аналық басын, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанды және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде саулық қойларды қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтарға субсидиялар алуға арналған;

на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 5 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота по форме 6 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем овец по форме 7 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем овец по форме 8 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) по форме 9 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями по форме 10 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней по форме 11 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий за приобретенное однополое и двуполое семя племенных быков молочных и молочно-мясных пород по форме 12 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий за удешевления стоимости приобретения эмбрионов крупного рогатого скота и овец по форме 13 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости производства мяса птицы (мясо птицы, мясо индейки, водоплавающей птицы), пищевого яйца, (куриное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье), а также заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающиеся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота по форме 14 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости крупных рогатых скотов(в том числе племенные мужские особи молочных или молочно-мясных пород) /мелких рогатых скотов мужских особей, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки или мясоперерабатывающие предприятия с убойной мощностью не менее 50 голов крупного рогатого скота в сутки/ не менее 300 голов овец в сутки по форме 15 согласно приложению 3 к Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по форме 16 согласно приложению 3 к Правилам;
на перечисление субсидий на специальный счет по форме 17 согласно приложению 3 к Правилам;

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 5-нысан бойынша ірі қара малдың тауарлық аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 6-нысан бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша қойлардың асыл тұқымды аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 8-нысан бойынша тауарлық саулық қойлармен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 9-нысан бойынша маралдардың (бұғылардың) аналық бастарымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 10-нысан бойынша балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 11-нысан бойынша шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 12-нысан бойынша сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымдық бұқалардың бір жынысты және қос жынысты ұрығын сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған; осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 13-нысан бойынша ірі қара мал мен қойлардың эмбриондарын сатып алу құнын арзандату үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 14-нысан бойынша құс етін (құс етін, күркетауық етін, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқаны (тауық жұмыртқасын), сүтті (сиыр сүті, бие сүті, түйе сүті) өндіру, сондай-ақ ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 15-нысан бойынша бордақылау алаңдарына бордақылау үшін немесе тәулігіне кемінде 50 бас ірі қара мал/ тәулігіне кемінде 300 бас қой соятын ет өңдеуші кәсіпорындарға өткізілген немесе орны ауыстырылған ірі қара малдың (оның ішінде сүтті немесе сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды еркек дарақтары)/ұсақ малдың еркек дарақтарының құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 16-нысан бойынша аналық ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға арналған;

на причитающиеся субсидии за приобретение импортированного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота/ овец или импортированного маточного поголовья крупного рогатого скота, соответствующее породному происхождению по форме 18 согласно приложению 3 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя критериям, установленным Правилами.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" ГИСС, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции растениеводств
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Наименование государственной услуги: "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Подвиды государственной услуги:

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша ірі қара малдың/қойлардың импортталған асыл тұқымды аналық басын/тұқымдық шығу тегіне сәйкес келетін импортталған аналық мал басын сатып алу үшін. Өтінімнің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті алушының субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесіндегі "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе болып табылады
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты СМАЖ-дың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
"Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау"
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлері:

1. На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку.
2. На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственных услуг бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

1. Өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға.
2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидиялар аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявки на получение субсидий: на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур; на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции растениеводств
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
При этом при подаче переводной заявки срок оказания государственной услуги увеличивается на 15 (пятнадцать) календарных дней.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес
өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында: басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге; жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалдарын өндіруге арналған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім береді.
Өтінімнің қабылданғанын растау СМАЖ-дағы "жеке кабинеттегі мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Бұл ретте, өтпелі өтінім берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күнге ұлғаяды.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
1) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена;
2) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена;
3) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции;
4) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника и (или) сорго;
5) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда;
6) переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында:
1) нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидия алуға арналған өтінімді;
2) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидия алуға арналған өтінімді;
3) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) екінші репродукция мақта тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның және (немесе) құмайдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді;
5) нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе болып табылады
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем удобрений в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости или переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстанне және Қазақстан Республинда көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді немесе тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау СМАЖ-дағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам).
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) бойынша мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательств Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты, (энтомофаги) по полной стоимости или переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 10
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и качества
продукции растениеводства
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена
В ________________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы, района и города областного значения))
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена ___________________
__________________________________________________________________________
(культура, сорт)
в объеме _____________ тонн, в размере ______________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагентер (энтомофагтар) үшін субсидия алуға арналған өтінімді немесе пестицидті, биоагенті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау СМАЖ-дағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________,
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық
маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы) кімнен:
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
________________________ тонна көлемінде сатып алынған
____________________________________________________________________дақыл,
сорт) элиталық тұқымдарға _______________________________ теңге мөлшерінде
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) ___________________________________________
Код бенефициара (далее - Кбе) ______________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты: _______________________________________
Наименование банка или оператора почты: ____________________________________
Банковский идентификационный код _________________________________________
Индивидуальный идентификационный код _____________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН ________________________________________________________________
номер договора____________________________________________________________
дата заключения договора___________________________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) ____________________________________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) _______________________________________________
наименование культуры, сорта______________________________________________
объем семян, тонн (штук) __________________________________________________
срок оплаты ______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение элитных семян:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счета-фактуры________________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск__________________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
______________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
Банктің немесе почта операторының атауы __________________________
Банктік сәйкестендiру коды _______________________________________
Жеке сәйкестендiру коды _________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдарды
өндіруші) мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші
(ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша
мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________________________
шарт нөмірі _____________________________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік
тұқымдарды өткізушінің) атауы және БСН-сы __________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік
тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана)________________________________________
төлеу мерзімі____________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
4. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте)
растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу
туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі ______________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорта_______________________________________________
объем семян, тонн (штук) ___________________________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорта_______________________________________________
объем семян, тонн (штук) ___________________________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
7. Сведения о техническом паспорте, подтверждающего факта наличия и размера рабочей площади теплицы в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственной базой данных "Регистр недвижимости", для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), занятого производством томатов и огурцов в защищенном грунте:
адрес _____________________________________________________________________
кадастровый номер _________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
целевое назначение _________________________________________________________
категория фонда____________________________________________________________
8. Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества элитных семян*:
номер документа___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана)________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
6. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық
экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана)________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауыл
шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін СМАЖ-дың
"Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара
іс-қимылы нәтижесінде жылыжайдың болу фактісі мен оның жұмыс алаңының
өлшемдерін растайтын техникалық паспорт туралы мәліметтер:
мекенжайы _____________________________________________________
кадастрлық нөмірі _______________________________________________
түгендеу нөмірі ________________________________________________
нысаналы мақсаты _______________________________________________
қордың санаты __________________________________________________
8. Элиталық тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат туралы
мәліметтер*:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи________________________________________________________
наименование товара________________________________________________________
экспортер/грузоотправитель__________________________________________________
импортер/грузополучатель___________________________________________________

9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның мәліметтері (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа
кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда):
нөмірі мен берілген күні _________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

** субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на элитные семена и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры.
***в случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6)/100 %) х графу 7 х графу 9 х 0,7.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6)/100 %) х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции растениеводства
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В ________________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы, района и города областного значения))
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца (нужное подчеркнуть)
___________ в объеме __________ тонн, в размере ____________тенге, использованные на проведение
(культура, гибрид) (сумма цифрами и прописью)
посевных работ.

** субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Элиталық тұқымдарға арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
*** егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 9-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық тұқымдарды сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялар есептемесін жүргізеді.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ___________________________________________________________________,
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық
маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы) кімнен:
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі,
мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
______________________________________ тонна көлемінде сатып алынған (дақыл,
будан) жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың,
қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына
________________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді (сомасы
цифрлармен және жазбаша) сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН)/бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) ________________________________
Код бенефициара (далее - Кбе) ___________________________________
Реквизиты банка или оператора почты: ____________________________
Наименование банка или оператора почты: ________________________
Банковский идентификационный код _____________________________
Индивидуальный идентификационный код ________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН ________________________________________________________________
номер договора____________________________________________________________
дата заключения договора___________________________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян) ______________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян) _____________________
наименование культуры, гибрид______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
срок оплаты ______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счета-фактуры________________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск__________________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН)
______________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері___________________
Банктің немесе почта операторының атауы ___________________________
Банктік сәйкестендiру коды _______________________________________
Жеке сәйкестендiру коды _________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші,
шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл
шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
ЖСН/БСН ______________________________________________________
шарт нөмірі _____________________________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы
_________________________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы
_________________________________________________________________
дақылдың, буданның атауы _______________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
төлеу мерзімі____________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
4. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың,
қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға
жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының,
шот-фактуралардың және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың,
мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының
тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі ______________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, гибрид/сорт _________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, гибрид ______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян______________________
7. Сведения о техническом паспорте, подтверждающего факта наличия и размера рабочей площади теплицы в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственной базой данных "Регистр недвижимости", для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), занятого производством томатов и огурцов в защищенном грунте:
адрес ____________________________________________________________________
кадастровый номер ________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
целевое назначение _________________________________________________________
категория фонда____________________________________________________________

5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (жүгерінің, қант қызылшасының,
рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ
будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, буданның сорттық атауы _______________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқымдар өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
6. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың,
қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық
экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы
берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, буданның атауы _______________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауыл
шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін СМАЖ-нің
"Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара
іс-қимылы нәтижесінде жылыжайдың болу фактісі мен оның жұмыс алаңының
өлшемдерін растайтын техникалық паспорт туралы мәліметтер:
мекенжайы _____________________________________________________
кадастрлық нөмірі _______________________________________________
түгендеу нөмірі _________________________________________________
нысаналы мақсаты _______________________________________________
қордың санаты __________________________________________________

8. Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца*:
номер документа___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи____________________________________________
наименование товара___________________________________________
экспортер/грузоотправитель_____________________________________
импортер/грузополучатель______________________________________

8. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың,
қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сорттық және
егістік сапасын растайтын құжат туралы мәліметтер*:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
9. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның,
құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын
Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі
туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

** в случае, если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,5.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП

** егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесін жүргізеді.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты