О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 25 мая 2022 года № 178/25-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28313. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан" от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Социальная помощь к 9 мая (День Победы) предоставляется следующим категориям граждан:
ветеранам Великой Отечественной войны – по 67 МРП;
ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (кроме лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил) – по 35 МРП;
ветеранам боевых действий на территории других государств (кроме лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил) – по 35 МРП;
другим лицам, ветеранам труда – по 11 МРП.";
пункт 39 изложить в новой редакции:
"39. Социальная помощь гражданам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется в виде денежных выплат в следующих размерах:
400 МРП на семью – при утрате, порче, нанесении значительного ущерба жилью, являющемуся единственным;
150 МРП на погибшего – в случае наличия летальных исходов членов семьи.";
наименование главы 4 раздела 4 изложить в новой редакции:
"Социальная помощь по основанию наличия социально значимого заболевания и лицам, освободившимся из мест лишения свободы";
дополнить пунктом 50-2:
"50-2. Социальная помощь оказывается по заявлению лицам, освободившимся из мест лишения свободы, с представлением справки об освобождении, при обращении не позднее шести месяцев после освобождения, единовременно в размере 15 МРП и повторно не представляется.";
пункт 51 изложить в новой редакции:

"Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2022 жылғы 25 мамырдағы № 178/25-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28313 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 9 мамырға (Жеңіс күні) әлеуметтік көмек мына санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 67 АЕК;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге (осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда) – 35 АЕК;
басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарының ардагерлеріне (осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда) – 35 АЕК;
басқа адамдарға, еңбек ардагерлеріне – 11 АЕК.";
39-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"39. Табиғи зілзала немесе өрт салдарынан зардап шеккен азаматтарға әлеуметтік көмек ақшалай төлем түрінде мына мөлшерде:
жалғыз болып табылатын тұрғын үйге елеулі зиян келтірілген, бүлінген, жойылған жағдайда отбасына 400 АЕК;
отбасы мүшелері қайтыс болғанда – қаза болған адамға 150 АЕК мөлшерінде ұсынылады.";
4-бөлімнің 4-тарауының атауы жаңа редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы негізінде және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға әлеуметтік көмек";
50-2 тармақпен толықтырылсын:
"50-2. Әлеуметтік көмек бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға босатылғаны туралы анықтаманы ұсына отырып, өтініш бойынша босатылғаннан кейін алты айдан кешіктірмей, бір рет 15 АЕК мөлшерінде көрсетіледі және қайта ұсынылмайды.";
51-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"51. Сведения о гражданах, страдающих социально значимыми заболеваниями, представляемые согласно пунктам 43, 50, 50-1 настоящих Правил, и лицах, освободившихся из мест лишения свободы, указанных в пункте 50-2, не подлежат разглашению сотрудниками администратора.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 мая 2022 года.
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов

"51. Осы Қағиданың 43, 50, 50-1-тармақтарына сәйкес ұсынылатын әлеуметтік мәні бар аурулардан зардап шегетін азаматтар және 50-2-тармағында көрсетілген бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар туралы мәліметтер әкімшінің қызметкерлерінің жариялауына жатпайды.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 2022 жылдың 1 мамырынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов