О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 30 октября 2017 года № 18/145 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2022 года № 29/265. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2023 года № 31590. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23 октября 2023 года № 7/71.
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.10.2023 № 7/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе" от 30 октября 2017 года №18/145 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №3464) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и подпунктом 2) статьи 10, подпунктом 2) статьи 11, подпунктом 2) статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан оказывается единовременно и (или) периодически (ежемесячно, 1 раз в полугодие) следующим категориям граждан:
1) лицам, имеющим социально-значимые заболевания, не получающих пособия или пенсии по инвалидности, без учета доходов: со злокачественными новообразованиями; состоящим на диспансерном учете с заболеванием туберкулез; заразившимся вирусом иммунодефицита человека, в размере 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей, единовременно;
2) лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, без учета доходов в течении шести месяцев с момента возникновения данной ситуации, в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно;
3) лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации - имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей, единовременно;

Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/265 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 қаңтарда № 31590 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23 қазандағы 2023 жылғы № 7/71 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.10.2023 № 7/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" 2017 жылғы 30 қазандағы №18/145 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3464 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасында:
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте көрсетіледі.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, жартыжылдықта 1 рет) келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) мүгедектігі бойынша жәрдемақы немесе зейнетақы алмайтын, әлеуметтік маңызды аурулары бар: қатерлі ісіктері бар, туберкулез ауруымен диспансерлік есепте тұрған, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған тұлғаларға, табыстарын есепке алмай 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зиян келтірілген тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, осы жағдай туындаған сәттен бастап алты ай ішінде 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
3) өтініш берген тоқсан алдындағы Маңғыстау облысы бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің еселік шамасы 1,5-нан төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар өмірлік қиын жағдайға ұшыраған тұлғаларға, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;

4) детям, заразившимся вирусом иммунодефицита человека, в размере 2 (двух) прожиточных минимумов по Республике Казахстан, ежемесячно;
5) студентам высших учебных заведении Республики Казахстан, из числа: лиц с инвалидностью с детства, сирот, детей, оставшимся без попечения родителей (родителя) обучающимся по очной форме обучения, при наличии среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного местными представительными органами в кратном отношении к прожиточному минимуму, в размере 125 (сто двадцать пять) месячных расчетных показателей, 1 раз в полугодие;
6) социальная помощь в виде выплаты не более 70 (семидесяти) месячных расчетных показателей на обеспечение санаторно-курортным лечением следующих категорий граждан: ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, лиц, приравненных по льготам к участникам Великой Отечественной войны, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, трудившихся в тылу и проходившим воинскую службу, единовременно, без учета дохода, предоставляется путем возмещения затрат на лечение;
7) лицам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы (за исключением лиц с инвалидностью, получивших трудовое увечье или профессиональное заболевание по вине работодателя), имеющих в индивидуальной программе абилитации и реабилитации мероприятие на санаторно-курортное лечение, на возмещение стоимости пребывания в санаторно-курортной организации в размере до 20 (двадцать) месячных расчетных показателей, единовременно, без учета дохода, на основании заявления, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Бейнеуского районного маслихата К. Мансуров

4) адамның иммунитет тапшылығы вирусын жұқтырып алған балаларға, Қазақстан Республикасы бойынша 2 (екі) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде, ай сайын;
5) Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын: бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, жетімдер, ата-аналарының (ата-анасының) қамқорлығынсыз қалған балалар қатарындағы, жергілікті өкілді органдар ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы болған жағдайда, студенттерге 125 (бір жүз жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, жартыжылдықта 1 рет;
6) 70 (жетпіс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен артық емес төлем түріндегі әлеуметтік көмек шипажайлық - курорттық емделумен келесідей санаттағы азаматтарды қамтамасыз етуге: Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға, олардың жесірлеріне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, тылда еңбек еткен және әскери қызмет өткерген адамдарға бір рет, табысын есепке алмай, ем шығынын өтеу арқылы ұсынылады;
7) абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасында санаторийлік-курорттық емдеу шарасы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды (жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда) ертіп жүретін адамдарға санаторийлік-курорттық ұйымда болу құнын өтеуге, кірісі есебінсіз, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшерде, бір рет.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы К. Мансуров