О внесении изменения в решение акима Тупкараганского района от 8 июля 2015 года № 17 "Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району"
Решение акима Тупкараганского района Мангистауской области от 19 сентября 2022 года № 2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2022 года № 29736
РЕШИЛ:
1. Внести в решение акима Тупкараганского района от 8 июля 2015 года № 17 "Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2776) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Тупкараганского района" обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима Тупкараганского района.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким Тупкараганского района Р. Елтизаров
"СОГЛАСОВАНО"
Тупкараганская районная
избирательная комиссия
Приложение к решению
акима Тупкараганского района
от 19 сентября 2022 года № 2
Приложение к решению
акима Тупкараганского района
от 8 июля 2015 года № 17
Избирательный участок № 227
Центр: город Форт-Шевченко, улица Досана Тажиулы № 9, коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени Е.Омирбаева" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.
Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Досана Тажиулы, Оразмагамбета Турмагамбетулы, Кабиболлы Сыдиыкова, Ибаш Жанболатовой, Жазмаганбета Кызылбаева, Тобанияза Алниязулы, Хиту Бекжанова, Суйнгары Ургенишбайулы, Абай, Мырзагали Алибаева, Мурын Жырау, Есбола Умирбаева, Жамбыла, Астаны, Ермек Даулетовой, Дуйиша Тобышбаева, Ораза Бозахарова, Байбоза Килыбайулы, Сауытбая Масатова, Мустахи Бимаганбетова, Тилеумурата Кожабекова, Икембая Утепбергенова, Орынбай Аймагамбетулы, Айту Жолмаганбетулы, Улана Елубаева, Махмута Батыршева, а также все жилые дома, входящие в кварталы 3, 5, 6 микрорайона Жана Кетик города Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 228
Центр: город Форт-Шевченко, улица Маршала Абдихалыкова № 51, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".

Түпқараған ауданы әкімінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 17 "Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы әкімінің 2022 жылғы 19 қыркүйектегі № 2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қыркүйекте № 29736 болып тіркелді
ШЕШТІМ:
1.Түпқараған ауданы әкімінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 17 "Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2776 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түпқараған ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған ауданының әкімі Р. Елтизаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Түпқараған аудандық
сайлау комиссиясы
Түпқараған ауданының әкімінің
2022 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 2 шешіміне қосымша
Түпқараған ауданының әкімінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 17 шешіміне қосымша
№ 227 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы көшесі № 9, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Е.Өмірбаев атындағы жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы, Оразмағамбет Тұрмағамбетұлы, Қабиболла Сыдиықов, Ибаш Жанболатова, Жазмағанбет Қызылбаев, Тобанияз Әлниязұлы, Хиту Бекжанов, Сүйінғара Үргенішбайұлы, Абай, Мырзағали Әлібаев, Мұрын Жырау, Есбол Өмірбаев, Жамбыл, Астана, Ермек Даулетова, Дүйіш Тобышбаев, Ораз Бозахаров, Байбоз Қилыбайұлы, Сауытбай Масатов, Мұстахи Бимағанбетов, Тілеумұрат Қожабеков, Икембай Өтепбергенов, Орынбай Аймағамбетұлы, Айту Жолмағамбетұлы, Ұлан Елубаев, Махмұт Батыршев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласының Жаңа Кетік шағын ауданының 3,5,6 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 228 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Маршал Әбдіхалықов көшесі № 51, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Жалау Мынбаева, Маршала Абдихалыкова, Шайхы Еркегулова, Сатангула Таджиева, Есторе Оразакова, Келимберди Утебаева, Косая Каниулы, Турсына Кожыкова, Баймембета Маяулы, Ныгмета Шымырова, Нурсултана Онгалбаева, Исы Тиленбайулы, Толесина Алиева, Макаша Бектурганова, Дуиймбая Таргынулы, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 2а, 4 микрорайона Жана Кетик города Форт – Шевченко, "Войсковая часть "№ 51809 "Д" войск противовоздушной обороны Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан" расположенная в городе Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 229
Центр: село Баутино, улица 8 Марта строение № 25, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Жалау Мынбаева" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: село Баутино, все жилые дома по улицам Кашагана Куржиманулы, Жанибека Матаева, 8 Наурыз, Виталия Водовского, Саттигула Жангабылова, Калмырзы Беришбаева, Захара Дубского, Жана курылыс, Диханбека Сатимова, Кылыша Надирбаева, Кулмырзы Саудабаева, Изтургана Оразбаева, Абая Кошакбаева, а так же, "Береговая база" 2 дивизиона департамента пограничной службы Комитета Национальной Безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, расположенный в селе Баутино.
Избирательный участок № 230
Центр: населенный пункт Аташ села Баутино, улица Алиби Джанкельдина № 27, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
Границы: населенный пункт Аташ села Баутино, все жилые дома по улицам Аманкельди Иманова, Мурата Ускинбаева, Алиби Джанкельдина, Акшабая Копешова, Заводской, Баялы Аксамбаева.
Избирательный участок № 231
Центр: село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева № 2, государственное коммунальное казенное предприятие "Қызылөзен мәдениет үйі" аппарат акима села Кызылозен.
Границы: село Кызылозен, все жилые дома по улицам Сатыбалды Сисенбаева, Изтургана Нысанбаева, Дуйсе Бердибекова, Жана ауыл, Шамшырак, Шарай, а также животноводческие точки и частные крестьянские хозяйства, расположенные на территории села Кызылозен и товарищества с ограниченной ответственностью "Карагантубек".
Избирательный участок № 232
Центр: село Акшукур, улица Баланжан Кожашевой № 5, государственное коммунальное казенное предприятие "Ақшұқыр мәдениет үйі" аппарат акима села Акшукур.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Акжол, Омирзака Нурбаева, Балсулу Сахиевой, Уштерек, Алкуата Кожабергенова, Картбая Бекжанова, Тажигула Кезбаева, а также все жилые дома, входящие в 4 квартал.
Избирательный участок № 233

Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Жалау Мыңбаев, Маршал Әбдіхалықов, Шайхы Еркеғұлов, Сатанғұл Тәжиев, Естөре Оразақов, Келімберді Өтебаев, Қосай Қаниұлы, Тұрсын Қожықов, Баймембет Маяұлы, Нығмет Шымыров, Нұрсұлтан Оңғалбаев, Иса Тіленбайұлы, Төлесін Әлиев, Мақаш Бектұрғанов, Дүйімбай Тарғынұлы көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласының Жаңа Кетік шағын ауданының 1, 2, 2а, 4 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Форт-Шевченко қаласында орналасқан "Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің әуе қорғаныс күштері әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлері № 51809 "Д" әскери бөлімі".
№ 229 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылы, 8 Наурыз көшесі № 25 құрылыс, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Жалау Мыңбаев атындағы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы, Жәнібек Матаев, 8 Наурыз, Виталий Водовской, Сәттіғұл Жанғабылов, Қалмырза Берішбаев, Захар Дубский, Жаңа құрылыс, Диханбек Сатимов, Қылыш Нәдірбаев, Құлмырза Саудабаев, Ізтұрған Оразбаев, Абай Қошақбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Баутин ауылында орналасқан Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік Комитеті шекара қызметінің Маңғыстау облысы бойынша департаментінің 2 дивизионы "Жағалау базасы".
№ 230 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылының Аташ елді мекені, Әліби Жанкелдин көшесі № 27, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы Аташ елді мекені, Аманкелді Иманов, Мұрат Өскінбаев, Әліби Жанкелдин, Ақшабай Көпешов, Зауыт, Баялы Ақсамбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 231 сайлау учаскесі
Орталығы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисембаев көшесі № 2, Қызылөзен ауылы әкімі аппаратының "Қызылөзен мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев, Ізтұрған Нысанбаев, Дүйсе Бердібеков, Жаңа ауыл, Шамшырақ, Шарай көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Қызылөзен ауылы және "Қарағантүбек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруа қожалықтары.
№ 232 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашева көшесі № 5, Ақшұқыр ауылы әкімі аппаратының "Ақшұқыр мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Ақжол, Өмірзақ Нұрбаев, Балсұлу Сахиева, Үштерек, Әлқуат Қожабергенов, Қартбай Бекжанов, Тәжіғұл Кезбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 4 орамға кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 233 сайлау учаскесі

Центр: сельский округ Сайын Шапагатова, улица Макаша Елубаева № 81, коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей №1 имени Губойдоллы Айдарова" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: сельский округ Сайын Шапагатова, все жилые дома по улицам Найзабека Есетова, Акназара Жакауова, Таскынбая Шахатова, Сайдима Тумышева, Бисембая Мейрова, Алтынмурата Бекенжанова, Жолыбая Шахшабасова, Макаша Елубаева, Бердихана Карайшыкова, Бакыта Бозжигитова, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 4, 5, 6, животноводческие точки и частные крестьянские хозяйства, расположенные на территории сельского округа Сайын Шапагатова и товарищества с ограниченной ответственностью "Жайлау".
Избирательный участок № 234
Центр: село Таушык, улица Кулшыка Жубайулы № 41, государственное коммунальное казенное предприятие "Таушық мәдениет үйі" аппарат акима села Таушык.
Границы: село Таушык, все жилые дома по улицам Сисена Абдрахманова, Ардагерлер, Толегена Кагазова, Абыла Тилеуулы, Хамидоллы Ельмуханбетова, Кулшыка Жубайулы, Тумена Балтабасулы, Кетебая Киынова, Мориша Тышкамбаева, все дома микрорайона Нурбаулы Тумсык, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 3, 4, животноводческие точки и частные фермерские хозяйства, расположенные на территории села Таушык и товарищества с ограниченной ответственностью "Таушық ауыл шаруашылығы".
Избирательный участок № 236
Центр: вахтовый поселок Каражанбас, красный уголок культурно-досугового центра акционерного общества "Каражанбасмунай".
Границы: общежития акционерного общества "Каражанбасмунай" и прочих предприятий, расположенных в вахтовом поселке Каражанбас.
Избирательный участок № 237
Центр: село Акшукур, улица Балсулу Сахиевой № 350, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Маршала Абдихалыкова" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Баланжана Кожашевой, Губайдоллы Айдарова, Буркитбая Сарсенова, Жана Коныс, Есболая Аманова, Ыскака Шакиратова, Батыркожы Есбосынова, а также все жилые дома, входящие в 1 квартал и находящиеся на территории Бегей.
Избирательный участок № 238
Центр: вахтовый поселок Бузачи, здание "Трейнинг центр" филиала компании "Buzachi operating LTD".
Границы: общежития вахтового поселка Бузачи и прочих предприятий расположенных на месторождений "Северный Бузачи".
Избирательный участок № 239
Центр: село Акшукур, улица Адек Жанашева № 49, коммунальное государственное учреждение "Акшукурская школа-лицей" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.

Орталығы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі № 81, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ғұбайдолла Айдаров атындағы № 1 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Найзабек Есетов, Ақназар Жақауов, Тасқынбай Шахатов, Сәйдім Тумышев, Бисембай Мейров, Алтынмұрат Бекенжанов, Жолыбай Шахшабасов, Мақаш Елубаев, Бердіхан Қарайшықов, Бозжігітов Бақыт көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1, 2, 4, 5, 6 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Сайын Шапағатов ауылдық округінің және "Жайлау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағында орналасқан мал бағу нүктелері және жеке шаруашылық қожалықтары.
№ 234 сайлау учаскесі
Орталығы: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесі № 41, Таушық ауылы әкімі аппаратының "Таушық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Таушық ауылы, Сисен Әбдірахманов, Ардагерлер, Төлеген Қағазов, Абыл Тілеуұлы, Хамидолла Елмұханбетов, Құлшық Жұбайұлы, Түмен Балтабасұлы, Кетебай Қиынов, Мөріш Тышқамбаева көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, Нұрбаулы Тұмсық шағын ауданының барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1, 2, 3, 4 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Таушық ауылының және "Таушық ауыл шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруашылық қожалықтары.
№ 236 сайлау учаскесі
Орталығы: Қаражанбас вахталық поселкесі, "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының мәдени-демалыс орталығының қызыл бұрышы.
Шекарасы: Қаражанбас вахталық поселкесінде орналасқан "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының және өзге де кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 237 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Балсұлу Сахиева көшесі № 350, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Маршал Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашева, Ғұбайдолла Айдаров, Бүркітбай Сәрсенов, Жаңа Қоныс, Есболай Аманов, Ысқақ Шакратов, Батырқожа Есбосынов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1 орамға кіретін және Бегей жеріндегі барлық тұрғын үйлер.
№ 238 сайлау учаскесі
Орталығы: Бозашы вахталық поселкесі, "Buzachi operating LTD" компаниясы филиалының "Тренинг центр" ғимараты.
Шекарасы: Бозашы вахталық поселкесінің және өзге де "Солтүстік Бозашы" кен орнында орналасқан кәсіпорындар жатақханалары.
№ 239 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Әдек Жанашев көшесі № 49, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ақшұқыр мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Султанбая Наубетова, Бекбосына Кадырулы, Жусипа Дуйсенбаева, Дуйиша Досаева, Борсакбая Абилхайырова, Адека Жанашева, Узакбая Ескожаева, Жалау Казиева, Мангыбая Туйешиева, а также все жилые дома, входящие в кварталы 2 и 5.
Избирательный участок № 259
Центр: вахтовый поселок на месторождении "Каражанбас", здание спортивного зала акционерного общества "КазТрансОйл" на месторождении "Каражанбас".
Границы: общежития акционерного общества "КазТрансОйл" и подведмоственных ему предприятий, расположенных на месторождении "Каражанбас".

Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Сұлтанбай Наубетов, Бекбосын Қадырұлы, Жүсіп Дүйсенбаев, Дүйіш Досаев, Борсақбай Әбілхайыров, Әдек Жанашев, Ұзақбай Есқожаев, Жалау Қазиев, Маңғыбай Түйешиев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 2 және 5 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 259 сайлау учаскесі
Орталығы: "Қаражанбас" кен орнындағы вахталық поселкесі, "Қаражанбас" кен орнындағы "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының спорт залы ғимараты.
Шекарасы: "Қаражанбас" кен орнында орналасқан "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының және оған қарасты кәсіпорындардың жатақханалары.