Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 января 2022 года № 09. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2022 года № 26659
В соответствии с пунктом 2 статьи 127 Земельного Кодекса Республики Казахстан статьей 28 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 86 "Об утверждении Правил определения охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры и режима их использования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20395) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры республиканского значения "Поселение Ботай, XXIV-XXII веки до нашей эры" согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивного дела акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 января 2022 года
№ 09
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры республиканского значения "Поселение Ботай, XXIV-XXII веки до нашей эры"
Общая территория памятника составляет – 173 гектара. Граница памятника в юго-западной части ограничивается крутым берегом русла реки Иман-Бурлук, в северной и восточной частях распаханной полосой огибающей лесные колки, нижняя граница памятника проходит по северной стороне оврага, ведущего к руслу реки Иман-Бурлук.

Солтүстік Қазақстан облысының тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары және қорғалатын табиғи ландшафты аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 09 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 қаңтарда № 26659 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 127-бабы 2-тармағына, "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына, "Тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағын, құрылыс салуды реттеу аймағын және қорғалатын табиғи ландшафт аймағын және оларды пайдалану режимін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 86 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20395 болып тіркелді) сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тарихи-мәдени мұра объектілерін "Ботай қонысы, біздің дәуірге дейінгі XXIV-XXII ғасырлар" республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналыстыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 20 қаңтардағы
№ 09 қаулысына
1-қосымша
"Ботай қонысы, біздің дәуірге дейінгі XXIV-XXII ғасырлар" республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекаралары
Ескерткіштің жалпы аумағы – 173 гектар құрайды. Ескерткіштің шекарасы оңтүстік-батыс бөлігінде Иман-Бұрлық өзені арнасының тік жағалауымен, солтүстік және шығыс бөліктерінде орман шоқыларын айналып өтетін жыртылған жолақпен шектеледі, ескерткіштің төменгі шекарасы Иман-Бұрлық өзені арнасына апаратын жыраның солтүстік жағымен өтеді.

Граница охранной зоны памятника отступает от границ территории памятника на 40 метров, составляет – 31 гектар.
Зона регулирования застройки с отступом 40 метров от края границы охранной зоны и составляет – 22 гектара.
Зона охраняемого природного ландшафта так же отступает от линии границы регулирования застройки 40 метров и составляет – 23 гектара.
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 января 2022 года
№ 09
Карта (схема) границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры республиканского значения "Поселение Ботай, XXIV-XXII веки до нашей эры"
Координаты угловых точек охранных зон
Территория памятника
Охранная зона
северной широты
восточной долготы
северной широты
восточной долготы
53°12'37.79"
67°39'30.54"
53°12'39.16"
67°39'30.83"
53°12'29.23"
67°39'59.66"
53°12'30.14"
67°40'1.46"
53°11'51.94"
67°40'19.54"
53°11'51.39"
67°40'22.10"
53°11'41.88"
67°39'53.30"
53°11'40.60"
67°39'53.98"
53°11'41.25"
67°39'36.24"
53°11'39.94"
67°39'35.46"
53°11'42.69"
67°39'35.76"
53°11'51.73"
67°39'9.08"
53°11'44.02"
67°39'39.43"
53°12'18.17"
67°38'49.95"
53°11'52.77"
67°39'34.52"
53°12'37.86"
67°39'21.35"
53°11'54.61"
67°39'30.86"
53°11'55.29"
67°39'26.37"
53°11'54.56"
67°39'21.90"
53°11'52.41"
67°39'17.74"
53°11'52.55"
67°39'10.87"
53°12'17.89"
67°38'52.47"
53°12'36.68"
67°39'22.44"
Координаты угловых точек охранных зон
Зона регулирования застройки
Зона охраняемого природного ландшафта
северной широты
восточной долготы
северной широты
восточной долготы
53°12'40.52"
67°39'31.04"
53°12'41.88"
67°39'31.34"
53°12'31.06"
67°40'3.23"
53°12'31.99"
67°40'4.98"
53°11'50.82"
67°40'24.64"
53°11'50.30"
67°40'27.20"
53°11'39.32"
67°39'54.76"
53°11'38.05"
67°39'55.36"
53°11'38.60"
67°39'34.93"
53°11'37.30"
67°39'34.22"
53°11'50.97"
67°39'7.33"
53°11'50.09"
67°39'5.52"
53°12'18.46"
67°38'47.44"
53°12'18.76"
67°38'44.92"
53°12'39.03"
67°39'20.25"
53°12'40.20"
67°39'19.17"

Ескерткіштің қорғау аймағының шекарасы ескерткіш аумағының шекарасынан 40 метр – шегінеді, 31 гектарды құрайды.
Қорғау аймағы шекарасының шетінен 40 метр шегініспен құрылыс салуды реттеу аймағы - 22 гектарды құрайды.
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы да құрылыс салуды реттеу шекарасы сызығынан 40 метр шегінеді және - 23 гектарды құрайды.
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 20 қаңтардағы
№ 09 қаулысына
2-қосымша
"Ботай қонысы, біздің дәуірге дейінгі XXIV-XXII ғасырлар" республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафт аймағы шекараларының картасы (сызбасы)
Қорғау аймақтарының бұрылыс нүктелерінің координаттары
Ескерткіш аумағы
Қорғау аймағы
солтүстік ендік
шығыс бойлығы
солтүстік ендік
шығыс бойлығы
53°12'37.79"
67°39'30.54"
53°12'39.16"
67°39'30.83"
53°12'29.23"
67°39'59.66"
53°12'30.14"
67°40'1.46"
53°11'51.94"
67°40'19.54"
53°11'51.39"
67°40'22.10"
53°11'41.88"
67°39'53.30"
53°11'40.60"
67°39'53.98"
53°11'41.25"
67°39'36.24"
53°11'39.94"
67°39'35.46"
53°11'42.69"
67°39'35.76"
53°11'51.73"
67°39'9.08"
53°11'44.02"
67°39'39.43"
53°12'18.17"
67°38'49.95"
53°11'52.77"
67°39'34.52"
53°12'37.86"
67°39'21.35"
53°11'54.61"
67°39'30.86"
53°11'55.29"
67°39'26.37"
53°11'54.56"
67°39'21.90"
53°11'52.41"
67°39'17.74"
53°11'52.55"
67°39'10.87"
53°12'17.89"
67°38'52.47"
53°12'36.68"
67°39'22.44"
Қорғау аймақтарының бұрылыс нүктелерінің координаттары
Құрылыс салуды реттеу аймағы
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы
солтүстік ендік
шығыс бойлығы
солтүстік ендік
шығыс бойлығы
53°12'40.52"
67°39'31.04"
53°12'41.88"
67°39'31.34"
53°12'31.06"
67°40'3.23"
53°12'31.99"
67°40'4.98"
53°11'50.82"
67°40'24.64"
53°11'50.30"
67°40'27.20"
53°11'39.32"
67°39'54.76"
53°11'38.05"
67°39'55.36"
53°11'38.60"
67°39'34.93"
53°11'37.30"
67°39'34.22"
53°11'50.97"
67°39'7.33"
53°11'50.09"
67°39'5.52"
53°12'18.46"
67°38'47.44"
53°12'18.76"
67°38'44.92"
53°12'39.03"
67°39'20.25"
53°12'40.20"
67°39'19.17"