Об утверждении типового устава центра трудовой мобильности, типового положения карьерного центра, типового положения о региональной комиссии по вопросам занятости населения, типового положения о районной (городской) комиссии по вопросам занятости населения
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 322. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2023 года № 33211
В соответствии с подпунктами 66) и 98) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Типовой устав центра трудовой мобильности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовое положение карьерного центра согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовое положение о региональной комиссии по вопросам занятости населения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовое положение о районной (городской) комиссии по вопросам занятости населения согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра - Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан

Еңбек мобильділігі орталығының үлгілік жарғысын, мансап орталығының үлгілік ережесін, халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ережені, халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) комиссия туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 28 шілдедегі № 322 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 тамызда № 33211 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 66) және 98) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес еңбек мобильділігі орталығының үлгілік жарғысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мансап орталығының үлгілік ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) комиссия туралы үлгілік ереже бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі

от 28 июля 2023 года
№ 322
Типовой устав центра трудовой мобильности
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Центр трудовой мобильности ______________ области (столицы, города республиканского значения)" (далее – Центр) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме учреждения, в целях разработки и реализации мер содействия занятости, предусмотренных Социальным Кодексом Республики Казахстан (далее – Социальный Кодекс) на территории ______________ области (столицы, города республиканского значения).
2. Вид государственного учреждения: коммунальное.
3. Государственное учреждение создано постановлением акимата ______________ области (столицы, города республиканского значения) № ___ от "___" _______ _____ года.
4. Учредителем Центра является _______________________________________________________________________________________
Юридический адрес учредителя: ________________________________
5. Уполномоченным органом по отношению к Центру является местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения области, города республиканского значения и столицы (далее – уполномоченный орган).
6. Полное наименование Центра:
на казахском языке: "______________ облысы (астананың, республикалық маңызы бар қаласы) еңбек мобильдігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Центр трудовой мобильности ______________ области (столицы, города республиканского значения)".
7. Место нахождения Центра: ________________________________.
Глава 2. Юридический статус Центра
8. Центр считается созданным и приобретает права юридического лица с момента его государственной регистрации.
9. Центр имеет самостоятельный баланс, счета в казначействе в соответствии с законодательством о банковской деятельности Республики Казахстан, бланки, печати и штампы с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и наименованием на казахском и русском языках, выступает истцом и ответчиком в суде.
10. Центр осуществляет свои функции через карьерные центры, создаваемые в районах, городах областного и республиканского значения, столице в виде филиалов.
Для обеспечения охвата населения мерами содействия занятости Центр создает мобильные (передвижные) карьерные центры.
11. Центр по всем своим обязательствам отвечает находящимися в его распоряжении финансовыми средствами. При недостаточности финансовых средств у Центра, субсидиарную ответственность по его обязательствам несет учредитель.

2023 жылғы 28 шілдедегі
№ 322 бұйрығына
1-қосымша
Еңбек мобильділігі орталығының үлгілік жарғысы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "________________ облысы (астана, республикалық маңызы бар қала) ____________ "Еңбек мобильділігі орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Орталық) ________________ облысының (астананың, республикалық маңызы бар қала) аумағында Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде (бұдан әрі – Әлеуметтік Кодекс) көзделген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын әзірлеу және іске асыру мақсатында мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес ұйым болып табылады
2. Мемлекеттік мекеменің түрі: коммуналдық.
3. Мемлекеттік мекеме _________________________ облысы (астана, республикалық маңызы бар қала) әкімінің ______ жылғы "__" ____________ №___ қаулысымен құрылды.
4.______________________________________________________________ Орталықтың құрылтайшысы болып табылады.
Құрылтайшының заңды мекенжайы _______________________________.
5. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органы Орталыққа қатысты уәкілетті орган болып табылады (бұдан әрі – уәкілетті орган).
6. Орталықтың толық атауы:
Қазақ тілінде: "______________ облысы (астананың, республикалық маңызы бар қаласы) еңбек мобильділігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Орыс тілінде: Коммунальное государственное учереждение "Центр трудовой мобильности ______________ области (столицы, города республиканского значения)".
7. Орталықтың орналасқан жері: ________________________________.
2-тарау. Орталықтың заңды мәртебесі
8. Орталық мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап құрылды деп есептеледі және ол заңды тұлға құқығына ие болады.
9. Орталықтың дербес балансы, Қазақстан Республикасының банк ісі туралы заңнамасына сәйкес қазынашылықта шоттары, бланкілері, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және қазақ және орыс тілдеріндегі атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары болады, сотта талапкер және жауап беруші болып шығады.
10. Орталық өз функцияларын аудандарда, облыстық және Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада филиалдар түрінде құрылатын мансаптық орталықтар арқылы жүзеге асырады.
Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларымен қамтуды қамтамасыз ету үшін Орталық мобильді (жылжымалы) мансап орталықтарын құрады.
11. Орталық өзінің барлық міндеттемелері бойынша өз иелігіндегі қаржылық қаражаттармен жауап береді. Орталықтың қаржылық қаражаты жеткіліксіз болған кезде, құрылтайшы оның міндеттемелері бойынша субсидиарлық жауаптылықта болады.

12. Гражданско-правовые сделки Центра вступают в силу после их регистрации в территориальных подразделениях казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.
Глава 3. Предмет и цель деятельности Центра
13. Предметом деятельности Центра является оказание мер содействия занятости населения.
14. Целью деятельности Центра является реализация активных мер содействия занятости, организация социальной защиты от безработицы и оказание адресной социальной помощи.
15. Для достижения цели Центр осуществляет следующие виды деятельности:
1) анализирует, прогнозирует спрос и предложение рабочей силы, информирует население, местные исполнительные органы и Центр развития трудовых ресурсов о состоянии рынка труда области, городов республиканского значения и столицы;
2) вносит местному исполнительному органу области, города республиканского значения, столицы по вопросам cоциальной защиты и занятости населения предложения по мерам содействия занятости и проект региональной карты занятости;
3) осуществляет учет создания и мониторинга рабочих мест в рамках национальных проектов, планов развития области, города республиканского значения, столицы, региональной карты занятости области, города республиканского значения, столицы;
4) запрашивает от структурных подразделений местных исполнительных органов по вопросам образования, организаций образования, учебных центров при организациях, имеющих право на образовательную деятельность, осуществляющих профессиональное обучение, сведения о трудоустройстве выпускников, информацию о профессиях (специальностях), по которым ведется обучение, количестве подготовленных и планируемых к подготовке и выпуску специалистов по конкретным профессиям (специальностям);
5) запрашивает у работодателей информацию о прогнозной потребности в рабочей силе;
6) ведет учет вакансий, размещаемых работодателями на Электронной бирже труда о текущих вакансиях и прогнозе создаваемых рабочих мест в проектах, реализуемых в рамках национальных проектов и концепций, планов развития области (города республиканского значения и столицы), а также инициатив частного сектора;
7) осуществляет реализацию активных мер содействия занятости;
8) взаимодействует с местными исполнительными органами районов (городов областного и республиканского значения, столицы) по вопросам содействия занятости лиц, получающих адресную социальную помощь;

12. Орталықтың азаматтық-құқықтық мәмілелері олар Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қазынашылығының аумақтық бөлімшелерінде тіркелгеннен кейін күшіне енеді.
3-тарау. Орталық қызметінің мәні мен мақсаттары
13. Орталық қызметінің мәні халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын көрсету болып табылады.
14. Орталық қызметінің мақсаты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру және атаулы әлеуметтік көмек көрсету болып табылады.
15. Орталық мақсатқа жету үшін мынадай қызмет түрлерін жүзеге асырады:
1) жұмыс күшіне сұраныс пен ұсынысты талдайды, болжайды, халықты, жергілікті атқарушы органдарды және еңбек ресурстарын дамыту орталығын облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың еңбек нарығының жай-күйі туралы хабардар етеді;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары және өңірлік жұмыспен қамту картасының жобасы бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) ұлттық жобалар, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарлары, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың өңірлік жұмыспен қамту картасы шеңберінде жұмыс орындарын құруды есепке алуды жүзеге асырады;
4) Жергілікті атқарушы органдардың білім беру мәселелері жөніндегі құрылымдық бөлімшелерінен, білім беру ұйымдарынан, кәсіптік оқытуды жүзеге асыратын білім беру қызметіне құқығы бар ұйымдардың жанындағы оқу орталықтарынан мәліметтер сұратады
түлектерді жұмысқа орналастыру туралы, оқыту жүргізілетін кәсіптер (мамандықтар), нақты кәсіптер (мамандықтар)бойынша даярланған және даярлауға және бітіруге жоспарланатын мамандардың саны туралы ақпарат;
5) жұмыс берушілерден жұмыс күшіне болжамды қажеттілік туралы ақпарат сұратады;
6) Электрондық еңбек биржасы Ұлттық жобалар мен тұжырымдамалар, облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) даму жоспарлары, сондай-ақ жеке сектордың бастамалары шеңберінде іске асырылатын жобаларда құрылатын жұмыс орындарының ағымдағы бос жұмыс орындары мен болжамы туралы жұмыс берушілер орналастыратын бос жұмыс орындарының есебін жүргізеді;
7) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыруды жүзеге асырады;
8) атаулы әлеуметтік көмек алатын адамдарды жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мәселелері бойынша аудандардың (облыстық және Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасайды;

9) взаимодействует с работодателями по созданию специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
10) осуществляет аутсорсинг услуг в сфере занятости населения в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан;
11) осуществляет мониторинг и контроль за ходом реализации договора об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения;
12) регистрирует обратившихся лиц в качестве ищущих работу и безработных;
13) обеспечивает профессиональное развитие и повышение квалификации работников карьерных центров;
14) оказывает меры содействия занятости в соответствии с Социальным Кодексом.
Глава 4. Управление Центром
16. Руководителем Центра является директор.
17. Директор назначается на должность и освобождается от должности Учредителем по согласованию с уполномоченным органом в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
18. Директор организует и руководит работой Центра, подчиняется уполномоченному органу и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Центр задач и осуществление им своих функций.
19. Директор действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает вопросы деятельности Центра в соответствии с его компетенцией.
20. Директор без доверенности действует от имени Центра, представляет его интересы в государственных органах и иных организациях, распоряжается в установленном законодательством о государственном имуществе порядке имуществом и средствами Центра, заключает договоры, выдает доверенности, в том числе с правом передоверия, открывает в банках счета Центра.
21. Директор издает акты, касающиеся деятельности Центра, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан принимает на работу и увольняет работников, принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников Центра, в порядке, установленном трудовым законодательством Республики Казахстан.
22. Определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и руководящих сотрудников Центра.
23. Направляет на подготовку и повышение квалификации работников Центра, а также Карьерного центра.
24. Осуществляет функции, возложенные на него гражданским законодательством Республики Казахстан, настоящим уставом и учредителем.
25. Действия директора Центра, направленные на осуществление Центром неуставной деятельности, являются нарушением трудовых обязанностей и влекут применения мер дисциплинарной и материальной ответственности в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан.

9) мүгедек адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құру бойынша жұмыс берушілермен өзара іс-қимыл жасайды;
10) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін жүзеге асырады;
11) халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың іске асырылу барысына мониторингті және бақылауды жүзеге асырады;
12) өтініш білдірген адамдарды жұмыс іздеуші және жұмыссыз ретінде тіркейді;
13) мансаптық орталықтар қызметкерлерінің кәсіби дамуы мен біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді;
14) Әлеуметтік Кодекске сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің шараларын көрсетеді.
4-тарау. Орталықты басқару
16. Директор Орталықтың басшысы болып табылады.
17. Директорды Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес Құрылтайшы уәкілетті органның келісімі бойынша лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Директор Орталықтың жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, уәкілетті органға бағынады және Орталыққа жүктелген міндеттердің орындалуы мен өз функцияларының жүзеге асырылуы үшін дербес жауаптылықта болады.
19. Директор жеке басқару қағидатымен әрекет етеді және Орталықтың қызмет мәселелерін өз құзыретіне сәйкес дербес шешеді.
20. Директор Орталықтың атынан сенімхатсыз әрекет етеді, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда оның мүддесін білдіреді, Орталықтың мүлкі мен қаражатына мемлекеттік меншік туралы заңнамада белгіленген тәртіппен иелік етеді, келісімшарттар жасайды, сенімхаттар, оның ішінде қайталап сенім білдіру құқығымен сенімхаттар береді, банктерде Орталықтың шоттарын ашады.
21. Директор Орталықтың қызметіне қатысты актілерді шығарады, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлерді жұмысқа қабылдайды және босатады, ынталандыру шараларын қабылдайды, Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасында белгіленген тәртіппен Орталық қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады.
22. Өзінің орынбасарының (орынбасарларының) және Орталықтың өзге де басшы қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттігі аясын айқындайды.
23. Орталықтың, сондай-ақ мансаптық орталық қызметкерлерін даярлауға және біліктілік арттыруға жібереді.
24. Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасы, осы жарғы және құрылтайшы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
25. Орталық директорының жарғылық емес қызметті жүзеге асыруға бағытталған әрекеттері өзінің еңбек міндеттерін бұзу болып табылады және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тәртіптік және материалдық жауапкершілік шараларын қолдануға әкеп соқтырады.

26. Устав Центра утверждается учредителем.
27. Уполномоченный орган осуществляет следующие функции:
1) координирует работу Центра;
2) осуществляет методическое и организационное руководство Центром;
3) утверждает индивидуальный план финансирования Центра;
4) осуществляет внутренний контроль за использованием по назначению и сохранностью принадлежащего Центру имущества;
5) определяет права, обязанности и ответственность Директора Центра, основания освобождения его от занимаемой должности;
6) утверждает структуру и предельную штатную численность Центра;
7) утверждает годовую финансовую отчетность;
8) дает согласие уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного Центру.
Глава 5. Порядок образования имущества Центра
28. Центр имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, которое относится к коммунальной собственности ______________ района (города) ______________ области (столицы, города республиканского значения).
29. Имущество Центра состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается на балансе Центра.
30. Имущество Центра формируется за счет:
1) имущества, переданного ему учредителем;
2) иных источников, не запрещенных законодательством о государственном имуществе Республики Казахстан.
31. Деятельность Центра финансируется из бюджета ______________ ______________ области (столицы, города республиканского значения), если дополнительный источник финансирования не установлен Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
32. Центр ведет бухгалтерский учет и представляет финансовую отчетность в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
33. Проверка и ревизия финансово-хозяйственной деятельности Центра осуществляется в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
Глава 6. Режим работы Центра
34. Режим работы Центра не противоречит нормам Трудового кодекса Республики Казахстан.
Глава 7. Порядок внесения изменений и дополнений в учредительные документы
35. Внесение изменений и дополнений в учредительные документы государственного учреждения производится уполномоченным органом по решению учредителя.
36. Внесенные изменения и дополнения в учредительные документы Центра регистрируются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 8. Условия реорганизации и ликвидации Центра
37. Реорганизация и ликвидация Центра осуществляется учредителем в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Руководитель ___________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан

26. Құрылтайшы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Оталықтың жарғысын бекітеді.
27. Уәкілетті орган мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Орталық жұмысын үйлестіреді;
2) Орталыққа әдістемелік және ұйымдастырушылық басшылықты жүзеге асырады;
3) Орталықтың жеке қаржыландыру жоспарын бекітеді;
4) Орталыққа тиесілі мүліктің нысаналы пайдаланылуы мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
5) Орталық директорының құқықтарын, міндеттері мен жауапкершілігін, оны лауазымнан босату негіздемесін айқындайды;
6) Орталықтың құрылымы мен шекті штат санын бекітеді;
7) жылдық қаржылық есептемесін бекітеді;
8) Орталыққа берілген мүлікті алуға немесе қайта таратып бөлуге мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға келісім береді.
5-тарау. Орталықтың мүлкін қалыптастырудың тәртібі
28. Орталықтың шұғыл басқару құқығындағы жеке дара мүлкі болады, ол ______________ облысы (астана, республикалық маңызы бар қала) ______________ ауданының коммуналдық меншігіне жатады.
29. Орталықтың мүлкі негізгі қорлардан және айналымдағы қаражаттан, сондай-ақ құны Орталықтың балансында көрсетілетін өзге де мүліктерден тұрады.
30. Орталықтың мүлкі мыналар:
1) оған құрылтайшы берген мүлік;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік меншік туралы заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптасады.
31. Орталықтың қызметі Қазақстан Республикасының заңдарымен қаржыландырудың қосымша көздері белгіленбеген болса, ______________ облысы (астана, республикалық маңызы бар қала) ______________ ауданы бюджетінен қаржыландырылады.
32. Орталық бухгалтерлік есеп жүргізеді және "Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы есептемесін ұсынады.
33. Орталықтың қаржы-шаруашылық қызметін тексеру мен ревизия жүргізу Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жүзеге асырылады.
6-тарау. Орталықтағы жұмыс тәртібі
34. Орталықтың жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің нормаларына қайшы келмейді.
7-тарау. Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізудің тәртібі
35. Уәкілетті орган Орталықтың құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді құрылтайшының шешімі бойынша жүргізеді.
36. Орталықтың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тіркеледі.
8-тарау. Орталықты қайта құру және тарату шарттары
37. Орталықты қайта құруды және таратуды құрылтайшы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Басшы ___________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі

от 28 июля 2023 года
№ 322
Типовое положение карьерного центра
Глава 1. Общие положения
1. Филиал государственного учреждения "Карьерный центр ______________ района, города областного и республиканского значения, столицы" – (далее – Карьерный центр) является обособленным подразделением государственного учреждения "Центр трудовой мобильности ___ области, города республиканского значения, столицы" (далее – Центр трудовой мобильности), которое является юридическим лицом в соответствии с Социальным Кодексом Республики Казахстан.
2. Полное наименование юридического лица, создающего филиал:
на казахском языке: "_________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) "Еңбек мобильдігі орталығы", БИН__________.
на русском языке: "Центр трудовой мобильности ___ области, города республиканского значения, столицы", БИН__________.
3. Местонахождение юридического лица, создающего филиал: ____________________.
4. Полное наименование Карьерного центра:
на казахском языке: "Ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қаланың, астананың "Мансап орталығы" мемлекеттік мекемесінің филиалы.
на русском языке: Филиал государственного учреждения "Карьерный центр ______________ района, города областного и республиканского значения, столицы".
5. Местонахождение Карьерного центра: ____________________.
6. Карьерный центр учрежден на срок деятельности Центра трудовой мобильности.
Глава 2. Правовой статус Карьерного центра
7. Карьерный центр не является юридическим лицом, расположен вне места нахождения Центра трудовой мобильности, осуществляет функции, указанные в пункте 13 настоящего положения, в том числе функции представительства.
8. В своей деятельности Карьерный центр руководствуется законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением и решениями, принимаемыми Центром трудовой мобильности.
9. Карьерный центр осуществляет деятельность от имени создавшего его Центра трудовой мобильности.
10. Карьерный центр имеет единый с Центром трудовой мобильности баланс. Имущество, переданное Карьерному центру, учитывается на общем балансе Центра трудовой мобильности.
11. Карьерный центр не ведет финансово-хозяйственную деятельность, не имеет отдельный расчетный счет. Деятельность карьерного центра планируется и учитывается в составе Центра трудовой мобильности.
Глава 3. Цель и функции Карьерного центра
12. Целью деятельности Карьерного центра является реализация активных мер содействия занятости, организация социальной защиты от безработицы и оказание адресной социальной помощи.
13. Для достижения цели Карьерный центр осуществляет следующие функции:

2023 жылғы 28 шілдедегі
№ 322 бұйрығына
2-қосымша
Мансап орталығының үлгілік ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мансап орталығы" мемлекеттік мекемесінің филиалы______________ ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қаланың, астананың" –(бұдан әрі – Мансап орталығы) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексіне сәйкес заңды тұлға болып табылатын ______облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың "Еңбек мобильділігі орталығы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – "Еңбек мобильділігі орталығы") бөлек құрылымдық бөлімшесі болып табылады.
2. Филиал құратын заңды тұлғаның толық атауы:
қазақ тілінде: "_________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) "Еңбек мобильділігі орталығы", БИН__________.
орыс тілінде: "Центр трудовой мобильности ___ области, города республиканского значения, столицы", БИН__________.
3. Филиал құратын заңды тұлғаның орналасқан жері: ____________________.
4. Мансап орталығының толық атауы:
қазақ тілінде: "Ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қаланың, астананың "Мансап орталығы" мемлекеттік мекемесінің филиалы.
орыс тілінде: Филиал государственного учреждения "Карьерный центр ______________ района, города областного и республиканского значения, столицы".
5. Мансап орталығының орналасқан жері: ____________________.
6. Мансап орталығы Еңбек мобильділігі орталығының қызмет ету мерзіміне құрылған.
2-тарау. Мансап орталығының құқықтық мәртебесі
7. Мансап орталығы заңды тұлға болып табылмайды, еңбек мобильдігі орталығының орналасқан жерінен тыс жерде орналасқан, осы Ереженің 13-тармағында көрсетілген функцияларды, оның ішінде өкілдік функцияларын жүзеге асырады.
8. Мансап орталығы өз қызметінде Қазақстан Республикасының заңнамасын, осы Ережені және Еңбек мобильділігі орталығы қабылдайтын шешімдерді басшылыққа алады.
9. Мансап орталығы өз қызметін оны құрған Еңбек мобильділігі орталығының атынан жүзеге асырады.
10. Мансап орталығы Еңбек мобильділігі орталығымен бірыңғай теңгерімге ие. Мансап орталығына берілген мүлік еңбек мобильділігі орталығының жалпы балансында ескеріледі.
11. Мансап орталығы Қаржы-шаруашылық қызметті жүргізбейді, жеке есеп айырысу шоты жоқ. Мансап орталығының қызметі Еңбек мобильділігі орталығының құрамында жоспарланады және ескеріледі.
3-тарау. Мансап орталығының мақсаты мен функциялары
12. Мансаптық орталық қызметінің мақсаты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру және атаулы әлеуметтік көмек көрсету болып табылады.
13. Мақсатқа жету үшін Мансап орталығы келесі функцияларды орындайды:

1) осуществляет оценку состояния и прогноз развития занятости населения, информирование населения о состоянии рынка труда;
2) осуществляет реализацию активных мер содействия занятости, предусмотренных Социальным Кодексом, а также дополнительных мер содействия занятости, финансируемых за счет средств бюджета;
3) регистрирует обратившихся лиц в качестве ищущих работу и безработных;
4) оказывает услуги по социальной профессиональной ориентации;
5) оказывает содействие лицам, ищущим работу, и безработным в подборе подходящей работы, выдает направление для трудоустройства;
6) ведет индивидуальную карту трудоустройства безработного;
7) осуществляет взаимодействие с Государственным фондом социального страхования и акимами поселков, села, сельского округа по вопросам реализации мер содействия занятости населения
8) ведет учет о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) у работодателей, а также о выполняемости квот для трудоустройства лиц с инвалидностью, лиц, состоящих на учете службы пробации, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования;
9) осуществляет прием документов, перечень которых предусмотрен пунктом 3 Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20838), необходимых для назначения социальной выплаты на случай потери работы за счет средств Государственного фонда социального страхования и направляет их в Государственную корпорацию;
10) осуществляет прием документов для назначения адресной социальной помощи, координацию деятельности заинтересованных органов и организаций, направляет их на рассмотрение участковой комиссии, а также районной (городской) и (или) региональной комиссии, заключает социальный контракт, по форме утвержденной Правилами назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Заместителя Премьер- Министра-Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 227 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32885), передает документы заявителей обратившихся на назначение адресной социальной помощи в уполномоченный орган по вопросам социальной защиты, оказывает содействие получателям адресной социальной помощи в реализации индивидуального плана, осуществляет мониторинг выполнения обязательств социального контракта;

1) халықты жұмыспен қамтуды дамытудың жай-күйін бағалауды және болжауды, Халықты еңбек нарығының жай-күйі туралы хабардар етуді жүзеге асырады;
2) Әлеуметтік Кодексте көзделген жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын, сондай-ақ бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қосымша шараларын іске асыруды жүзеге асырады;
3) өтініш білдірген адамдарды жұмыс іздеуші және жұмыссыз ретінде тіркейді;
4) әлеуметтік кәсіптік бағдарлау бойынша қызметтер көрсетеді;
5) жұмыс іздеп жүрген адамдарға және жұмыссыздарға қолайлы жұмыс таңдауда жәрдем көрсетеді, жұмысқа орналасу үшін жолдама береді;
6) жұмыссыздарды жұмысқа орналастырудың жеке картасын жүргізеді;
7) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру мәселелері бойынша Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорымен және кенттер, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен өзара іс-қимылды жүзеге асырады
8) жұмыс берушілерде бос жұмыс орындарының (бос лауазымдардың) болуы туралы, сондай-ақ мүгедек адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, Кәмелетке толғанға дейін ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, түлектер болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін квоталардың орындалуы туралы есепке алуды жүргізеді білім беру ұйымдарының;
9) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік № 20838 тіркелген) бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді есептеу (айқындау), тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларының 3-тармағында көзделген жұмысынан айырылған жағдайда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаражаты есебінен әлеуметтік төлем тағайындау үшін қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және оларды Мемлекеттік корпорацияға жібереді;
10) атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжаттарды қабылдауды, мүдделі органдар мен ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады, оларды учаскелік комиссияның, сондай-ақ аудандық (қалалық) және (немесе) өңірлік комиссияның қарауына жібереді, Премьер-Министр орынбасары-Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 227 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32885 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларымен бекітілген нысан бойынша әлеуметтік келісімшарт жасасады, атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға өтініш білдірген өтініш берушілердің құжаттарын әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі уәкілетті органға береді, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға жеке жоспарды іске асыруға жәрдем көрсетеді, әлеуметтік келісімшарт міндеттемелерінің орындалуына мониторингті жүзеге асырады;

11) ведет информационно-разъяснительную работу среди населения по вопросам участия в мерах содействия занятости;
12) осуществляет мониторинг участников активных мер содействия занятости на предмет трудоустройства и наличия обязательных пенсионных взносов через автоматизированную информационную систему "Рынок труда".
13) привлекает частные агентства занятости для оказания услуг по трудовому посредничеству;
14) готовит проект социального контракта с участниками добровольного переселения и направляет для заключения в Центр трудовой мобильности;
15) представляет интересы Центра трудовой мобильности в государственных, судебных органах и иных организациях;
16) предоставляет необходимую информацию и отчетность в Центр трудовой мобильности в соответствии с установленным Центром трудовой мобильности порядком и требованиями;
17) осуществляет функции на основаниях решений, принимаемых Центром трудовой мобильности.
Глава 4. Управление Карьерным центром
14. Центр трудовой мобильности определяет принципы, цели деятельности и вопросы, связанные с деятельностью Карьерного центра.
15. Руководство деятельностью Карьерного центра осуществляет руководитель Карьерного центра.
16. Руководитель Карьерного центра назначается на должность и освобождается от должности приказом руководителя Центра трудовой мобильности.
17. Руководитель Карьерного центра:
1) действует от имени Центра трудовой мобильности на основании генеральной доверенности, выданной руководителем Центра трудовой мобильности;
2) осуществляет оперативное руководство деятельностью Карьерного центра в соответствии с решениями Центра трудовой мобильности;
3) представляет интересы Центра трудовой мобильности и Карьерного центра во всех государственных органах, органах местного самоуправления и других организациях;
4) распоряжается средствами Карьерного центра в пределах прав, предоставленных ему в соответствии с генеральной доверенностью;
5) согласовывает с руководителем Центра трудовой мобильности вопросы о приеме, перемещении и увольнении работников Карьерного центра, и наложения взысканий на работников Карьерного центра;
6) обеспечивает сохранность имущества и других материальных ценностей, переданных Центром трудовой мобильности Карьерному центру;
7) организует работу по борьбе с коррупцией и несет персональную ответственность за указанную работу;
8) совершает действия, необходимые для достижения целей и задач Карьерного центра.
Глава 5. Персонал Карьерного центра
18. Отношения между работниками Карьерного центра и руководством регулируются трудовым законодательством Республики Казахстан.

11) жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына қатысу мәселелері бойынша халық арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізеді;
12) "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушылардың жұмысқа орналасуына және міндетті зейнетақы жарналарының болуына мониторингті жүзеге асырады.
13) еңбек делдалдығы бойынша қызметтер көрсету үшін жеке жұмыспен қамту агенттіктерін тартады;
14) ерікті қоныс аударуға қатысушылармен әлеуметтік келісімшарт жобасын дайындайды және еңбек ұтқырлығы орталығына жасасу үшін жібереді;
15) мемлекеттік, сот органдарында және өзге де ұйымдарда еңбек мобильділігі орталығының мүдделерін білдіреді;
16) Еңбек мобильділігі орталығы белгілеген тәртіпке және талаптарға сәйкес еңбек мобильділігі орталығына қажетті ақпарат пен есептілікті ұсынады;
17) Еңбек мобильділігі орталығы қабылдайтын шешімдер негізінде функцияларды жүзеге асырады.
4-тарау. Мансап орталығын басқару
14. Еңбек мобильділігі орталығы қызметтің принциптерін, мақсаттарын және мансаптық орталықтың қызметіне байланысты өзге де мәселелерді айқындайды.
15. Мансап орталығының қызметіне басшылықты Мансап орталығының басшы жүзеге асырады.
16. Мансап орталығының басшысы Еңбек мобильділігі орталығы басшысының бұйрығымен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
17. Мансап орталығының басшысы:
1) Еңбек мобильділігі орталығының басшысы берген Бас сенімхат негізінде еңбек мобильділігі орталығының атынан әрекет етеді;
2) Еңбек мобильділігі орталығының шешімдеріне сәйкес Мансап орталығының қызметіне жедел басшылықты жүзеге асырады;
3) барлық мемлекеттік органдарда, жергілікті өзін-өзі басқару органдарында және басқа да ұйымдарда еңбек мобильділігі орталығының және Мансап орталығының мүдделерін білдіреді;
4) Оған бас сенімхатқа сәйкес берілген құқықтар шегінде мансаптық орталықтың қаражатына билік етеді;
5) Еңбек мобильділігі орталығының басшысыменмен Мансап орталығының қызметкерлерін қабылдау, ауыстыру және жұмыстан босату және Мансап орталығының қызметкерлеріне жаза қолдану туралы мәселелерді келіседі;
6) Еңбек мобильділігі орталығы мансап орталығына берген мүліктің және басқа да материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз етеді;
7) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі жұмысты ұйымдастырады және аталған жұмыс үшін дербес жауапты болады;
8) Мансап орталығының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу үшін қажетті әрекеттерді жасайды.
5-тарау. Мансап орталығының қызметкерлері
18. Мансап орталығы қызметкерлері мен басшылық арасындағы қатынастар Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен реттеледі.

19. Руководитель Центра трудовой мобильности осуществляет прием, перемещение и увольнение работников Карьерного центра по представлению руководителя Карьерного центра.
20. Структуру Карьерного центра утверждает Центр трудовой мобильности в рамках структуры Центра трудовой мобильности.
Глава 6. Прекращение деятельности Карьерного центра
21. Деятельность Карьерного центра прекращается:
1) по решению Центра трудовой мобильности;
2) в случае ликвидации Центра трудовой мобильности.
22. Прекращение деятельности Карьерного центра происходит путем снятия его с учетной регистрации.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2023 года
№ 322
Типовое положение о региональной комиссии по вопросам занятости населения
Глава 1. Общие положения
1. Региональная комиссия по вопросам занятости населения, создается местным исполнительным органом на территории области (городов республиканского значения, столицы) (далее – Региональная комиссия).
2. Целью деятельности Региональной комиссии является обеспечение эффективной реализации мер содействия занятости населения и выработка предложений по их совершенствованию на территории области (городов республиканского значения, столицы).
3. Региональная комиссия создается постановлением акимата области (городов республиканского значения, столицы).
Глава 2. Основные задачи и функции Региональной комиссии
4. Основными задачей Региональной комиссии является координация деятельности государственных органов и других организаций, расположенных на территории области (городов республиканского значения, столицы) по вопросам реализации плана развития области в части занятости населения, региональной карты занятости и социальной помощи.
5. В функции Региональной комиссии входят:
1) выработка предложения по установлению лимитов финансирования и распределению средств;
2) установление стоимости профессионального обучения в организациях образования по представлению местных исполнительных органов в области образования и Региональной палатой предпринимателей ежегодно, исходя из расходов на образовательный процесс в соответствии с требованиями образовательных программ;
3) выработка предложений по улучшению механизмов реализации мер содействия занятости населения, а также по устранению выявленных нарушений по результатам проверок реализации мер содействия занятости населения;
4) выработка предложений по эффективному использованию бюджетных средств, выделенных на реализацию мер содействия занятости населения;

19. Еңбек мобильділігі орталығының басшысы Мансап орталығы басшысының ұсынуы бойынша Мансап орталығының қызметкерлерін қабылдауды, орнын ауыстыруды және жұмыстан шығаруды жүзеге асырады.
20. Мансап орталығының құрылымын еңбек мобильділігі орталығының құрылымы шеңберінде еңбек мобильділігі орталығы бекітеді.
7-тарау. Мансап орталығының қызметін тоқтату
21. Мансап орталығының қызметі тоқтатылады:
1) Еңбек мобильділігі орталығының шешімі бойынша;
2) Еңбек мобильділігі орталығы таратылған жағдайда.
22. Мансап орталығының қызметін тоқтату оны есептік тіркеуден шығару арқылы жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 28 шілдедегі
№ 322 бұйрығына
3-қосымша
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияны (бұдан әрі – Өңірлік комиссия) облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында жергілікті атқаруша органдар құрады.
2. Өңірлік комиссия қызметінің мақсаты облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағында халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Өңірлік комиссия облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдігінің қаулысымен құрылады.
2-тарау. Өңірлік комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары
4. Өңірлік комиссияның негізгі міндеті облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағында орналасқан мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру және әлеуметтік көмек мәселелері бойынша қызметін үйлестіру болып табылады.
5. Өңірлік комиссияның функцияларына мыналар кіреді:
1) қаржыландыру лимиттерін белгілеу және қаражатты бөлу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) білім беру бағдарламаларының талаптарына сәйкес білім беру процесіне арналған шығыстарды негізге ала отырып, білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдардың және өңірлік кәсіпкерлер палатасының ұсынуы бойынша білім беру ұйымдарында кәсіптік оқытудың құнын жыл сайын белгілеу;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру тетіктерін жақсарту бойынша, сондай-ақ халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыруды тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою бойынша ұсыныстар әзірлеу;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыруға бөлінген бюджет қаражатын тиімді пайдалану бойынша ұсыныстар әзірлеу;

5) рассмотрение вопросов о предоставлении единовременной выплаты обусловленной денежной помощи;
6) ежегодно, к 15 декабря утверждает перечень сел и городов областного (районного) значения в пределах области для организаций добровольного переселения граждан и направляет его в карьерные центры населения/акимам сельских округов;
7) рассмотрение списков претендентов в рамках государственной поддержки добровольного межрегионального переселения для принятия решения о приеме в региональную квоту местным органом по вопросам занятости населения;
8) утверждение перечня профессий, по которым будут привлекаться дополнительные трудовые ресурсы из регионов выбытия;
9) установление размера субсидирования заработной платы социальных рабочих мест, создаваемых неправительственными организациями для лиц с инвалидностью.
Глава 3. Права Региональной комиссии
6. Региональная комиссия:
1) взаимодействует с заинтересованными государственными органами и другими организациями, расположенными на территории области (городов республиканского значения, столицы) по вопросам реализации мер содействия занятости населения и социальной помощи;
2) приглашает на заседания и заслушивает представителей заинтересованных государственных органов и других организаций, расположенных на территории области (городов республиканского значения, столицы) по вопросам реализации мер содействия занятости населения и социальной помощи, входящим в ее компетенцию;
3) привлекает специалистов заинтересованных государственных органов и других организаций, расположенных на территории области (городов республиканского значения, столицы), для дачи заключения в качестве консультантов (экспертов) в решении вопросов, входящих в компетенцию Комиссии;
4) запрашивает и получает от государственных органов и других организаций, расположенных на территории области (городов республиканского значения, столицы) и участников активных мер содействия занятости материалы и сведения, необходимые для реализации ее функций.
Глава 4. Организация деятельности Региональной комиссии
7. Состав Региональной комиссии формируется из представителей местных представительных и исполнительных органов области (городов республиканского значения, столицы), территориального объединения профсоюзов на уровне области, городов республиканского значения, столицы и региональных палат предпринимателей области, городов республиканского значения, столицы, иных заинтересованных государственных органов и других организаций.
8. В состав Региональной комиссии входит не менее пяти, но не более семи человек.
Из общего числа членов Региональной комиссии избирается председатель, который председательствует на ее заседаниях.
Председатель Комиссии избирается на первом заседании Комиссии из числа ее членов открытым голосованием большинством голосов.

5) шартты ақшалай көмектің біржолғы төлемін беру туралы мәселелерді қарау;
6) жыл сайын, 15 желтоқсанға қарай облыс шегінде азаматтардың ерікті түрде қоныс аудару ұйымдары үшін облыстық (аудандық) маңызы бар ауылдар мен қалалардың тізбесін бекітеді және оны халықты жұмыспен қамту орталықтарына/ауылдық округтердің әкімдеріне жібереді;
7) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның өңірлік квотаға қабылдауы туралы шешім қабылдау үшін ерікті өңіраралық қоныс аударуды мемлекеттік қолдау шеңберінде үміткерлердің тізімдерін қарау;
8) шығу өңірлерінен қосымша еңбек ресурстары тартылатын кәсіптер тізбесін бекіту;
9) мүгедектігі бар адамдар үшін үкіметтік емес ұйымдар құратын әлеуметтік жұмыс орындарының жалақысын субсидиялау мөлшерін белгілеу.
3-тарау. Өңірлік комиссияның құқықтары
6. Өңірлік комиссия:
1) облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағында орналасқан мүдделі мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру және әлеуметтік көмек мәселелері бойынша өзара әрекет етеді;
2) облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) мүдделі мемлекеттік органдарының және басқа да ұйымдардың өкілдері өз құзыреті шегінде халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру және әлеуметтік көмек мәселелері бойынша отырыстарға шақырады және тыңдайды;
3) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелерді шешуде облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағында орналасқан мүдделі мемлекеттік органдардың мамандары мен консультанттарды (сарапшыларын) қорытынды беру үшін тартады;
4) облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағында орналасқан мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушылардан оның функцияларын іске асыру үшін қажетті материалдар мен мәліметтерді сұратады және алады.
4- тарау. Өңірлік комиссияның қызметін ұйымдастыру
7. Өңірлік комиссияның құрамы облыстың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті өкілді және атқарушы органдарының, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана деңгейіндегі кәсіподақтардың аумақтық бірлестігінің және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана өңірлік кәсіпкерлер палаталарының, өзге де мүдделі мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың өкілдерінен қалыптастырылады.
8. Өңірлік комиссияның құрамына кемінде бес, бірақ жеті адамнан аспайтын адам кіреді.
Өңірлік комиссия мүшелерінің жалпы санынан төраға сайланады, ол оның отырыстарына төрағалық етеді.
Комиссия төрағасы Комиссияның бірінші отырысында оның мүшелері арасынан ашық дауыс беру арқылы көпшілік дауыспен сайланады.

9. Подготовку материалов и документов на заседания осуществляет секретарь, который не является членом Региональной комиссии.
Секретарь Комиссии, осуществляет организацию заседания комиссии, по согласованию с председателем, определяет место, дату и время проведения заседания, извещает членов Комиссии о предстоящем заседании, представляет членам Комиссии материалы, необходимые для проведения заседания.
Состав комиссии переутверждается ежегодно.
10. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются председателем Региональной комиссии.
11. Материалы и документы заседаний Районной (городской) комиссии после согласования с председателем, направляется секретарем на электронную почту каждого члена Районной (городской) комиссии не позднее, чем за пять рабочих дня до заседания.
12. День проведения заседания определяется председателем Комиссии, о чем члены Районной (городской) комиссии уведомляются секретарем.
Заседания Региональной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал, и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
13. Решения Региональной комиссии принимаются открытым голосованием в течение одного рабочего дня и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Региональной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены Региональной комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения излагается в письменном (произвольном) виде и прилагается к протоколу.
Решения Региональной комиссии оформляются протоколом, который подписываются председателем и секретарем, и в течение трех рабочих дней со дня их принятия направляются в карьерный центр региона.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2023 года
№ 322
Типовое положение о районной (городской) комиссии по вопросам занятости населения
Глава 1. Общие положения
1. Районная (городская) комиссия по вопросам занятости населения (далее – Районная (городская) комиссия) создается местным исполнительным органом на территории района (города областного значения).
2. Целью деятельности Районной (городской) комиссии является обеспечение эффективной реализации мер содействия занятости населения и выработка предложений по их совершенствованию на территории района (городов областного значения).
3. Районная (городская) комиссия создается постановлением акимата района (города областного значения).

9. Отырыстардың материалдары мен құжаттарын дайындауды хатшы жүзеге асырады, ол Өңірлік комиссияның мүшесі болып табылмайды.
Комиссия хатшысы төрағаның келісімі бойынша комиссия отырысын ұйымдастыруды жүзеге асырады, отырыстың өткізілетін орнын, күнін және уақытын айқындайды, комиссия мүшелеріне алдағы отырыс туралы хабарлайды, комиссия мүшелеріне отырысты өткізу үшін қажетті материалдарды ұсынады.
Комиссия құрамы жыл сайын қайта бекітіледі.
10. Отырыстардың күн тәртібін, сондай-ақ өтетін орны мен уақытын Өңірлік комиссияның төрағасы айқындайды.
11. Аудандық (қалалық) комиссия отырыстарының материалдары мен құжаттарын төрағамен келіскеннен кейін хатшы отырысқа дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей аудандық (қалалық) комиссияның әрбір мүшесінің электрондық поштасына жібереді.
12. Отырысты өткізу күнін комиссия төрағасы айқындайды, ол туралы аудандық (қалалық) комиссия мүшелерін хатшы хабардар етеді.
Өңірлік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі және Өңірлік комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан болса, заңды деп есептеледі.
13. Өңірлік комиссияның шешімдері ашық дауыспен бір жұмыс күні ішінде кешіктірмей қабылданады және егер ол үшін Өңірлік комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген болса, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Өңірлік комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда, жазбаша (ерікті) түрде баяндалуға және хаттамаға қосылуға тиіс.
Өңірлік комиссияның шешімдері хаттамамен ресімделеді, оған төраға мен хатшысы қол қояды және оларды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өңірдің еңбек мобильдігі орталығына жіберіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 28 шілдедегі
№ 322 бұйрығына
4-қосымша
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) комиссия туралы үлгілік ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) комиссияны (бұдан әрі – Аудандық (қалалық) комиссия) халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жергілікті атқаруша органдар құрады.
2. Аудандық (қалалық) комиссия қызметінің мақсаты халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және оларды аудан (облыстық маңызы бар қалалар) аумағында жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Аудандық (қалалық) комиссия аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қаулысымен құрылады.

Глава 2. Основные задачи и функции Районной (городской) комиссии
4. Основной задачей Районной (городской) комиссии является координация деятельности государственных органов и других организаций, расположенных на территории района (города областного значения), акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по вопросам реализации по вопросам реализации плана развития области в части занятости населения, региональной карты занятости и социальной помощи.
5. В функции Районной (городской) комиссии входит:
1) выработка рекомендаций о единовременной выплате суммы материальной помощи с согласия участника добровольного переселения;
2) выработка рекомендаций по улучшению механизмов реализации мер содействия занятости населения, а также предупреждению и устранению выявленных нарушений по результатам проверок реализации мер содействия занятости населения;
3) выработка предложений по координации мероприятий по обеспечению занятости населения с мерами, принимаемыми местными исполнительными органами;
4) рассмотрение вопросов о предоставлении единовременной выплаты обусловленной денежной помощи;
5) утверждение перечня работодателей по заявкам которых будет организовано профессиональное обучение на очередной финансовый год;
6) принятие решения о предоставлении комнаты в общежитии и продлении договора найма (поднайма) комнаты в общежитии для молодежи;
7) осуществление выезда с целью проверки хода строительных работ для выплаты материальной помощи.
Глава 3. Права Районной (городской) комиссии
6. Районная (городская) комиссия:
1) взаимодействует с государственными органами и другими организациями, расположенными на территории района (города областного значения), акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по вопросам реализации мер содействия занятости населения и социальной помощи;
2) проводит заседания с участием представителей местных представительных и исполнительных органов района (города областного значения), территориального объединения профсоюзов на уровне района, города и филиалов региональных палат предпринимателей в районах соответствующих областей, городов областного, республиканского значения, столицы, иных заинтересованных государственных органов и других организаций по вопросам реализации мер содействия занятости населения и социальной помощи;
3) привлекает специалистов и консультантов государственных органов и других организаций для дачи заключений в рамках компетенции Районной (городской) комиссии;
4) запрашивает и получает от государственных органов и других организаций материалы и сведения, необходимые для реализации своих функций.

2-тарау. Аудандық (қалалық) комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары
4. Аудандық (қалалық) комиссияның негізгі міндеті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында орналасқан мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің халықты жұмыспен қамту бөлігінде облыстың даму жоспарын, өңірлік жұмыспен қамту және әлеуметтік көмек картасын іске асыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру болып табылады.
5. Аудандық (қалалық) комиссияның функцияларына мыналар кіреді:
1) ерікті түрде қоныс аударуға оның келісімімен материалдық көмек сомасын біржолғы төлеу туралы ұсынымдар әзірлеу;
2) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру тетіктерін жақсарту, сондай-ақ халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыруды тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтардың алдын алу және жою жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
3) халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жергілікті атқарушы органдар қабылдайтын шаралармен үйлестіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
4) шартты ақшалай көмектің біржолғы төлемін беру туралы мәселелерді қарау;
5) өтінімдері бойынша кезекті қаржы жылына кәсіптік оқыту ұйымдастырылатын жұмыс берушілердің тізбесін бекіту;
6) жатақханада бөлме беру және жастарға арналған жатақханада жалдау (қосымша жалдау) шартын ұзарту туралы шешім қабылдау;
7) материалдық көмек төлеу үшін құрылыс жұмыстарының барысын тексеру мақсатында шығуды жүзеге асыру.
3- тарау.Аудандық (қалалық) комиссияның құқықтары
6. Аудандық (қалалық) комиссия:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында орналасқан мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерімен халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру және әлеуметтік көмек мәселелері бойынша өзара әрекет етеді;
2) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті өкілді және атқарушы органдары, аудан, қала деңгейіндегі кәсіподақтардың аумақтық бірлестігі және тиісті облыстардың, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аудандарындағы өңірлік кәсіпкерлер палаталары филиалдары, өзге де мүдделі мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдар өкілдерінің қатысуымен халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын іске асыру және әлеуметтік көмек мәселелері бойынша отырыстар өткізеді;
3) Аудандық (қалалық) комиссияның құзыреті шеңберінде қорытынды беру үшін мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың мамандарымен консультанттарын тартады;
4) мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан өзінің функцияларын іске асыру үшін қажетті материалдар мен мәліметтерді сұратады және алады.

Глава 4. Организация деятельности Районной (городской) комиссии
7. Состав Районной (городской) комиссии формируется из представителей местных представительных и исполнительных органов района (города областного значения), территориального объединения профсоюзов на уровне района, города и филиалов региональных палат предпринимателей в районах соответствующих областей, городов областного, республиканского значения, столицы, иных заинтересованных государственных органов и частных организаций.
8. В состав Районной (городской) комиссии входит не менее пяти, но не более семи человек.
Из общего числа членов Районной (городской) комиссии избирается председатель, который председательствует на ее заседаниях.
Председатель Комиссии избирается на первом заседании Комиссии из числа ее членов открытым голосованием большинством голосов.
9. Подготовку материалов и документов на заседания осуществляет секретарь, который не является членом Районной (городской) комиссии.
Секретарь Комиссии, осуществляет организацию заседания комиссии, по согласованию с председателем, определяет место, дату и время проведения заседания, извещает членов Комиссии о предстоящем заседании, представляет членам Комиссии материалы, необходимые для проведения заседания.
Состав комиссии переутверждается ежегодно.
10. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются председателем Районной (городской) комиссии.
11. Материалы и документы заседаний Районной (городской) комиссии после согласования с председателем, направляется секретарем на электронную почту каждого члена Районной (городской) комиссии не позднее, чем за пять рабочих дня до заседания.
12. День проведения заседания определяется председателем Комиссии, о чем члены Районной (городской) комиссии уведомляются секретарем.
Заседания Районной (городской) комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал, и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Районной (городской) комиссии.
13. Решения Районной (городской) комиссии принимаются открытым голосованием в течение одного рабочего дня и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Районной (городской) комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены Районной (городской) комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения излагается в письменном (произвольном) виде и прилагается к протоколу.
Решения Районной (городской) комиссии оформляются протоколом, который подписываются председателем и секретарем, и в течение трех рабочих дней со дня их принятия направляются в карьерный центр.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан

4-тарау. Аудандық (қалалық) комиссияның қызметін ұйымдастыру
7. Аудандық (қалалық) комиссияның құрамы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті өкілді және атқарушы органдарының, аудан деңгейіндегі аумақтық кәсіподақтар бірлестігінің, қаланың және тиісті облыстардың, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аудандарындағы өңірлік кәсіпкерлер палаталарының филиалдарының, өзге де мүдделі мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың өкілдерінен қалыптастырылады.
8. Аудандық (қалалық) комиссияның құрамына кемінде бес, бірақ жеті адамнан аспайтын адам кіреді.
Аудандық (қалалық) комиссия мүшелерінің жалпы санынан төраға сайланады, ол оның отырыстарына төрағалық етеді.
Комиссия төрағасы Комиссияның бірінші отырысында оның мүшелері арасынан ашық дауыс беру арқылы көпшілік дауыспен сайланады.
9. Отырыстардың материалдары мен құжаттарын дайындауды хатшы жүзеге асырады, ол Аудандық (қалалық) комиссияның мүшесі болып табылмайды.
Комиссия хатшысы төрағаның келісімі бойынша комиссия отырысын ұйымдастыруды жүзеге асырады, отырыстың өткізілетін орнын, күнін және уақытын айқындайды, комиссия мүшелеріне алдағы отырыс туралы хабарлайды, комиссия мүшелеріне отырысты өткізу үшін қажетті материалдарды ұсынады.
Комиссия құрамы жыл сайын қайта бекітіледі.
10. Отырыстардың күн тәртібін, сондай-ақ өтетін орны мен уақытын Аудандық (қалалық) комиссияның төрағасы айқындайды.
11. Аудандық (қалалық) комиссия отырыстарының материалдары мен құжаттарын төрағамен келіскеннен кейін хатшы отырысқа дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей аудандық (қалалық) комиссияның әрбір мүшесінің электрондық поштасына жібереді.
12. Отырысты өткізу күнін комиссия төрағасы айқындайды, ол туралы аудандық (қалалық) комиссия мүшелерін хатшы хабардар етеді.
Аудандық (қалалық) комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі және Аудандық (қалалық) комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан болса, заңды деп есептеледі.
13. Аудандық (қалалық) комиссияның шешімдері ашық дауыспен бір жұмыс күні ішінде кешіктірмей қабылданады және егер ол үшін Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген болса, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Аудандық (қалалық) комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда, жазбаша (ерікті) түрде баяндалуға және хаттамаға қосылуға тиіс.
Аудандық (қалалық) комиссияның шешімдері хаттамамен ресімделеді, оған Комиссия төрағасы мен хатшысы қолдарын қояды және оларды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өңірдің мансап орталығына жіберіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі

от 28 июля 2023 года
№ 322
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 7 июня 2016 года № 482 "Об утверждении некоторых типовых документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13867).
2. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 8 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14863).
3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 402 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 7 июня 2016 года № 482 "Об утверждении некоторых типовых документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16023).
4. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 марта 2019 года № 146 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18446).
5. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 461 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19289).
6. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 сентября 2022 года № 347 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 7 июня 2016 года № 482 "Об утверждении некоторых типовых документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29470).

2023 жылғы 28 шілдедегі
№ 322 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтары мен кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Кейбір үлгілік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 7 маусымдағы № 482 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13867 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 8 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2017 жылғы 2 наурызда № 14863 болып тіркелді).
3. "Кейбір үлгілік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 7 маусымдағы № 482 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 402 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2017 жылғы 30 қарашада № 16023 болып тіркелді).
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 27 наурыздағы № 146 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2019 жылғы 1 сәуірде № 18446 болып тіркелді).
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 461 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2019 жылғы 27 тамызда № 19289 болып тіркелді).
6. "Кейбір үлгілік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 7 маусымдағы № 482 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 347 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2022 жылғы 8 қыркүйекте № 29470 болып тіркелді).

7. Пункт 4 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 98 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32196).

7. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 наурыздағы № 98 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде 2023 жылғы 31 наурызда № 32196 болып тіркелді).