О внесении изменения и дополнения в решение маслихата города Алматы от 9 октября 2020 года № 488 "О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы"
Решение XV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 29 марта 2024 года № 99. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 апреля 2024 года № 1767-02
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 9 октября 2020 года № 488 "О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1647) следующее изменение и дополнение:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения социальной помощи лица, указанные в пункте 1 настоящего решения, обращаются в акиматы районов города Алматы (далее - услугодатель) по месту регистрации их постоянного места жительства, с заявлением и приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
2) копия удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Житель блокадного Ленинграда";
3) билеты, подтверждающие стоимость проезда, посадочный талон;
4) сведения о номере банковского счета получателя, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.";
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется услугодателем согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М.Отыншиев

"Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының XV сессиясының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 99 шешiмi. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 сәуірде № 1767-02 болып тіркелді
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1647 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген тұлғалар әлеуметтік көмек алу үшін тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша Алматы қаласының аудан әкімдіктеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтінішпен мынадай құжаттарды қоса бере отырып жүгінеді:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын куәландыру үшін талап етіледі);
2) "Ленинградты қорғағаны үшін" медалінің немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісі куәліктерінің көшірмесі;
3) жол ақысының құнын растайтын билеттер, отырғызу талоны;
4) алушының екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
аталған шешім мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартуды Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүзеге асырады.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М.Отыншиев