О приведении постановлений III-й сессии Алматинского городского Маслихата-Собрания депутатов I-го созыва от 14 октября 1994 года "О вопросах оздоровления экологической обстановки города Алматы" и IV-й сессии от 7 февраля 1995 года по утверждению приложений NN 7, 9 к постановлению III-й сессии в соответствие с законом Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года
Решение Алматинского городского Маслихата XVI сессии I созыва от 25 декабря 1997 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 13.01.1998 г. за N 4a. Утратило силу решением Маслихата города Алматы 28 сентября 2005 года N 184
В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года Алматинский городской Маслихат I-го созыва РЕШИЛ
1. Считать утратившим силу пункт 1 постановления III-й сессии Алматинского городского Маслихата - Собрания депутатов I-го созыва от 14 октября 1994 года "О вопросах оздоровления экологической обстановки города Алматы" в связи с изменением компетенции местных представительных и исполнительных органов и органов местного самоуправления в области охраны окружающей среды в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года.
2. Рекомендовать акиму города г. Алматы, в соответствии с пунктом 2, статьи 10, статьей 67 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" рассмотреть вопрос и принять решение об организации особо охраняемых территорий в городе Алматы, внести предложение в Парламент Республики Казахстан о включении в проект Закона РК "О статусе города Алматы" положения об объявлении территории города Алматы особо охраняемой территорией.
3. Считать утратившим силу пункт 3.1 и приложения NN 1,2,3 постановления III-й сессии Алматинского городского Маслихата - Собрания депутатов I-го созыва от 14 октября 1994 года "О вопросах оздоровления экологической обстановки города Алматы" в связи с изменением полномочий местных представительных и исполнительных органов, пункт 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года.
Рекомендовать акиму города Алматы утвердить вышеназванные ставки в соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды".
4. Подпункты 3.3, 3.4, 3.5 изложить в следующей редакции:
п.п. 3.3. Правила по экологическому контролю за автомоторными топливами, поставляемыми и реализуемыми в городе Алматы;
п.п. 3.4. Правила определения водоохранных зон и прибрежных полос малых рек в городе Алматы;
п.п. 3.5. Экологические правила по предоставлению права владения, пользования аренды земли на территории города Алматы.

I сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 1994 жылғы 14 қазандағы Алматы қаласының экологиялық ахуалын сауықтыру туралы III сессиясының Қаулысын және 1995 жылғы 7 ақпандағы IV сессиясының III сессия қаулысының N 7-9 қосымшасын 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкестендiру туралы
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі І сайланған XVI сессиясының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Алматы қалалық Әділет басқармасында 1998 жылғы 13 қантарда N 4а тіркелді Күші жойылды - III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХVІІІ сессиясының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 184 шешімімен.
1. 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес қоршаған орта саласындағы жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдар мен жергiлiктi басқару органдары құзыретiнiң өзгеруiне байланысты "Алматы қаласының экологиялық ахуалын сауықтыру туралы" 1994 жылғы 14 қазандағы III сессиясы Қаулысының I тармағының күшi жойылған деп танылсын.
2. Алматы қаласының Әкiмiне "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10 бабының 2 тармағына, 67 бабына сәйкес Алматы қаласындағы ерекше қорғалатын аумақтарды ұйымдастыру туралы мәселенi қарау және шешiм қабылдау, Қазақстан Республикасының Парламентiне "Алматы қаласының мәртебесi туралы" ҚР Заңының Жобасына Алматы қаласының аумағын ерекше қорғалатын аумақ деп жариялау туралы ереженi қосу жөнiнде ұсыныс жасау сұралсын.
3. 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29 бабының 3-тармағына орай жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдар өкiлеттiгiнiң өзгерiсiне байланысты "Алматы қаласының экологиялық ахуалын сауықтыру мәселелерi туралы" 1994 жылғы 14 қазандағы 1 сайланған Алматы қалалық Мәслихат III сессиясы қаулысының 3.1. тармағы мен N 1, 2, 3 қосымшаларының күшi жойылған деп танылсын.
Алматы қаласының әкiмiне жоғарыда көрсетiлген ставкаларды "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29 бабының 3 тармағына сәйкес бекiту ұсынылсын.
4. 3.3.,3.4., 3.5 тармақшалар мына редакцияда мазмұндалсын:
3.3. т. Алматы қаласына жеткiзiлетiн және өткiзiлетiн автомотор жанармайына экологиялық бақылау жөнiндегi Ереже;
3.4. т. Алматы қаласындағы су қорғау аймағы мен шағын өзен жағалауларының жиектерiн анықтау тәртiбi;
3.5. т. Алматы қаласының аумағында жердi иелену, пайдалану, жалға өткiзу құқығын беру жөнiндегi экологиялық ереже.

5. Отменить пункт I постановления IV-й сессии Алматинского городского Маслихата - Собрания депутатов I-го созыва от 7 февраля 1995 года "Об утверждении приложений NN 7,9 к постановлению III-й сессии Алматинского городского Маслихата - Собрания депутатов I-го созыва от 14 октября 1994 года "О вопросах оздоровления экологической обстановки города Алматы" типовое положение "О статусе особо охраняемых объектов природы в городе Алматы" - приложение N 7 в связи с изменением компетенции местных представительных и исполнительных органов и органов местного самоуправления в области охраны окружающей среды, пункт 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды".
Рекомендовать акиму города Алматы рассмотреть вопрос о введении в действие данного положения в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране окружающей среды".
Пункт 2 постановления IV-й сессии Алматинского городского Маслихата - Собрания депутатов I-го созыва от 7 февраля 1995 г. изложить в следующей редакции: "Утвердить и ввести в действие основные экологические правила по образованию, транспортировке и размещению производственно-бытовых отходов" (приложение N 9).
6. Рекомендовать акиму города Алматы произвести корректировку Программы оздоровления экологической обстановки города Алматы в соответствии с произошедшими изменениями в экономической, социальной и экологической обстановке и вынести ее на рассмотрение очередной сессии.
Председатель
ХVI-й сессии Алматинского
городского маслихата
I-го созыва
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата I-го созыва

5. "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10 бабының 2 тармағына орай жергiлiктi өкiлдерi және атқарушы органдар мен жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдары құзыретiнiң өзгеруiне байланысты "Алматы қаласының экологиялық ахуалын сауықтыру мәселелерi туралы 1 сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 1994 жылғы 14 қазандағы III сессиясының қаулысына N 7 қосымшаны бекiту туралы 1995 жылғы 7 ақпандағы I сайланған Алматы қалалық Мәслихаты IV сессиясы қаулысының I тармағы - "Алматы қаласындағы ерекше қорғалатын табиғи объектiлердiң мәртебесi туралы" N 7 қосымшаның күшi жойылсын.
Алматы қаласының Әкiмiне осы ереженi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес күшiне енгiзу туралы ұсынылсын.
1995 жылғы 7 ақпандағы I сайланған Алматы қалалық Мәслихаты IV сессиясы қаулысының 2 тармағы мына редакцияда мазмұндалсын:
Өндiрiстiк-тұрмыстық қалдықтардың құралуы тасымалдануы және орналастырылуы жөнiндегi негiзгi экологиялық ережелер бекiтiлсiн және күшiне енгiзiлсiн /N 9 қосымша/.
6. Алматы қаласының әкiмiне экономикалық, әлеуметтiк және экологиялық ахуалдағы болған өзгерiстерге байланысты Алматы қаласы экологиялық ахуалын сауықтыру Бағдарламасына өзгерiс енгiзу және келесi сессияның қарауына енгiзу ұсынылсын.
I сайланған
Алматы қалалық Мәслихаты
ХVI сессиясының төрағасы
I сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы