О ратификации Дополнительного соглашения к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года
Закон Республики Казахстан от 3 декабря 2010 года № 360-IV
Ратифицировать Дополнительное соглашение к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию от 5 мая 2006 года, совершенное в Астане 22 февраля 2010 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
Дополнительное соглашение к Меморандуму о
взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Соединенных Штатов Америки по
Казахстанско-Американской программе
по экономическому развитию
от 5 мая 2006 года
(Официальный сайт МИД РК - Вступило силу 31.01.2011 г.)
Принимая во внимание, что Правительство Республики Казахстан (далее - Правительство РК) в лице Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - МЭБП) и Правительство Соединенных Штатов Америки (далее - Правительство США) в лице Агентства США по международному развитию (далее - USAID), далее совместно именуемые Сторонами, заключили Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки по Казахстанско-Американской программе по экономическому развитию (далее - Меморандум) для разработки и реализации Казахстанско-Американской программы по экономическому развитию «Хьюстонская инициатива» (далее - Программа) от 5 мая 2006 года;
принимая во внимание, что Стороны выражают желание укрепить успех Программы и продолжить сотрудничество на основе данного Дополнительного соглашения к Меморандуму (далее - Дополнительное соглашение), они согласились относительно следующих изменений и дополнений:

2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға Қосымша келісімді ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 3 желтоқсандағы № 360-IV Заңы
2010 жылғы 22 ақпанда Астанада жасалған 2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға Қосымша келісім ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                   Н. Назарбаев
2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасы Үкіметі мен
Америка Құрама Штаттары Үкіметінің арасында Экономикалық
даму жөніндегі Қазақстан-Американдық бағдарлама бойынша
өзара түсіністік туралы меморандумға
Қосымша келісім
(2011 жылғы 31 қаңтарда күшіне енді - ҚР СІМ-нің ресми сайты)
Бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі — ҚР Үкіметі) атынан Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі - ЭБЖМ) және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі (бұдан әрі - АҚШ Үкіметі) атынан АҚШ Халықаралық даму агенттігі (бұдан әрі - USAID) «Хьюстон бастамасы» Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) әзірлеу және іске асыру үшін 2006 жылғы 5 мамырда Қазақстан Республикасының Үкіметі және Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американ бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандум жасағанын назарға ала отырып;
Тараптар Бағдарламаның табысын нығайтуға және Меморандумға осы Қосымша келісім (бұдан әрі - Қосымша келісім) негізінде ынтымақтастықты жалғастыруға ниет білдіргенін назарға ала отырып, олар мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізуге келісті:

1. пункт 3.3 изложить в следующей редакции:
«3.3. Стороны намереваются совместно участвовать в финансировании Программы. Стороны выражают согласие относительно следующих предполагаемых долей финансирования на каждый программный год и в соответствии с условиями, указанными выше в пункте 3.2:
долл. США
Программный год
Общий бюджет
ЮСАИД
Правительство
Республики
Казахстан
1 января - 31 декабря 2006 года
10 000 000

1. 3.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3.3. Тараптар Бағдарламаны қаржыландыруға бірлесе қатысуға ниет білдіріп отыр. Тараптар 3.2-тармақта белгіленгендей шарттарға сәйкес және әрбір бағдарламалық жылға арналған мынадай жобаланған қаржыландыру үлесін енгізуге келісім білдіріп отыр.
АҚШ долл.
Бағдарламалық жыл
Жалпы бюджет
ЮСАИД
Қазақстан Республикасы Үкіметі
2006 жылдың 1 қаңтары - 31 желтоқсаны
10 000 000

в пункте 6.2 слова «1 апреля и 1 августа» заменить словами «1 июня и 1 декабря»;
дополнить пунктом 7.2 следующего содержания:
«7.2. В годовых рабочих планах могут быть включены формы и сроки предоставления отчетности по каждому проекту.».
абзац третий пункта 8.7. изложить в следующей редакции:
«010000 Казахстан, г. Астана, ул. Орынбор, 8, Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, факс: + 7 (7172) 74-30-78»;
в пункте 8.1 слова «31 декабря 2009 года» заменить словами «31 декабря 2012 года».
2. Стороны признают, что в соответствии с пунктом 8.2 Меморандума никакая его часть не является финансовым обязательством, а также не является средством для возникновения финансовых обязательств для любой из Сторон.
3. Все положения Меморандума, не пересмотренные данным Дополнительным соглашением, полностью остаются неизменными.
4. Настоящее Дополнительное соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
5. Совершено в городе Астана 22 февраля 2010 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, английском и русском языках. В случае возникновения споров или разночтений по текстам преимущественную юридическую силу имеет текст на английском языке.
За Правительство Соединенных          За Правительство
Штатов Америки                        Республики Казахстан
Эндрю Сиссон                          Бахыт Султанов
Региональный директор                 Министр экономики и
Агентство США по                      бюджетного планирования
международному развитию               Республики Казахстан

6.2-тармақтағы «1 сәуір және 1 тамызында» деген сөздер «1 маусым және 1 желтоқсанында» деген сөздермен ауыстырылсын.
Мынадай мазмұндағы 7.2-тармақпен толықтырылсын:
«7.2. Жылдық жұмыс жоспарларына әрбір жоба бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдері қосылуы мүмкін.»;
8.7-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«010000 Қазақстан, Астана қ., Орынбор көшесі, 8, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі, факс: + 7 (7172) 74-30-78».
8.1-тармақтағы «2009 жылғы 31 желтоқсан» деген сөздер «2012 жылғы 31 желтоқсан» деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Тараптар Меморандумның 8.2-тармағына сәйкес оның ешқандай бөлігі қаржылық міндеттеме болып табылмайтынын, сондай-ақ Тараптардың әрбірі үшін қаржылық міндеттемелердің туындау құралы болып табылмайтынын таниды.
3. Меморандумның осы Қосымша келісімде қайта қаралмаған барлық ережелері толығымен өзгеріссіз қалады.
4. Осы Қосымша келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы, соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнінен бастап күшіне енеді.
5. 2010 жылғы «22» ақпанда Астана қаласында қазақ, ағылшын және орыс тілдерінде екі түпнұсқа данада жасалды. Мәтін бойынша даулар немесе келіспеушіліктер туындаған жағдайда, ағылшын тіліндегі мәтіннің заңды күші басын болады.
Америка Құрама Штаттарының      Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін                     Үкіметі үшін
Эндрю Сиссон                  Бақыт Сұлтанов
Халықаралық даму бойынша АҚШ      Қазақстан Республикасы Экономика
Агенттігінің аймақтық директоры    және бюджеттік жоспарлау министрі
2010 жылғы 22 ақпанда Астана қаласында жасалған 2006 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Экономикалық даму жөніндегі Қазақстан-Американдық бағдарлама бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімнің бұл көшірмесінің дәлдігін куәландырамын.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Халықаралық-құқық департаментінің
Басқарма бастығы                                Б. Пискорский