Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану және күшін жою туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 515 бұйрығы
«Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың
1) «Білім беру ұйымдарында мемлекеттік аралық бақылауды өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 20 қарашадағы № 561 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 12 желтоқсанда № 5033 тіркелген. 2008 жылдың 11 қаңтарында «Заң газетінде» № 4 (1230) жарияланған);
2) «Білім беру ұйымдарында мемлекеттік аралық бақылауды өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 20 қарашадағы № 561 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 30 қарашадағы № 553 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 20 желтоқсанда № 5972 тіркелген. 2010 жылдың 13 қаңтарында «Заң газетінде» № 4 (1626) жарияланған) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Мыналардың:
1) «Қазақстан Республикасының орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік аралық бақылауды өткізу технологиясын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы № 36 (Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрологиялық және сертификаттау комитетінде тіркелген);
2) «Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу технологиясын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 9 сәуірдегі № 179 (Білім жүйесін стандарттау бойынша 47 Техникалық комитетте тіркелген) бұйрықтарының күші жойылсын.
3. Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С. Ырсалиев) бір апталық мерзімде осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетінің назарына жеткізсін.
4. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (М. Қайырбаева) және Ұлттық тестілеу орталығы (Қ. Әбдиев) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім басқармаларының назарларына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы С. Ырсалиевке жүктелсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                    Б. Жұмағұлов

О признании утратившими силу и отмене некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 515
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу:
1) приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года № 561 "Об утверждении Правил проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 13 декабря 2007 года под № 5033, опубликован: "Юридическая газета" от 11 января 2008 года № 4 (1404);
2) приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 ноября 2009 года № 553 "О внесении изменений и дополнения в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года № 561 "Об утверждении Правил проведения промежуточного государственного контроля в организациях образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 20 декабря 2009 года под № 5972, опубликован: "Юридическая газета" от 13 января 2010 года № 4 (1800).
2. Отменить приказы:
1) Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2008 года № 36 "Об утверждении технологии проведения промежуточного государственного контроля в организациях среднего образования Республики Казахстан" (зарегистрирован в Комитете по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан);
2) Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2008 года № 179 "Об утверждении технологии проведения единого национального тестирования" (зарегистрирован в техническом комитете 47 по стандартизации системы образования).
3. Комитету по контролю в сфере образования и науки (Ирсалиев С.А.) в недельный срок довести настоящий приказ до сведения:
1) Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
4. Департаменту дошкольного и среднего образования (Каирбаева М.Ж.) и национальному центру тестирования (Абдиев К.С.) довести настоящий приказ до сведения областных, городов Астана и Алматы управлений образования.
5. Контроль за исполнением данного приказа возложить на председателя комитета по контролю в сфере образования и науки Ирсалиева С.А.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр                                    Б. Жумагулов