Астана қаласының 2013 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есебін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы № 240/34-V шешімі
Астана қаласының 2013 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есепті қарастырып, Астана қаласының мәслихаты Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімімен бекітілген Астана қаласының бюджеті Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 111/14-V, 2013 жылғы 27 маусымдағы № 147/18-V, 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 183/24-V, 2013 жылғы 29 қарашадағы № 191-27-V шешімдерімен енгізілген өзгерістерді ескере отырып, бекітілген тиісті көрсеткіштерден кіріс бойынша 101,5 пайызға (жоспар 312 721 383,4 мың теңге, 317 524 300,6 мың теңге түсті), шығындар бойынша - 99,4 пайызға (жоспар - 319 813 743,9 мың теңге, атқарылғаны 317 968 581,6 мың теңге) орындалғандығын атап көрсетті.
Таза бюджеттік кредиттеу (-851 967,9 мың теңгені) құрады, оның ішінде бюджеттік кредиттерді өтеу 851 967,9 мың теңгені (100,0%) құрады.
Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 3 931 995,4 мың теңгені құрады, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу 3 932 023,5 мың теңге сомасында жүзеге асырылды (100 %).
Бюджеттің дефициті (-3 524 308,5) мың теңгені құрады.
Қаржы жылы ішінде жергілікті атқарушы органның 8 661 164,1 мың теңге сомасында қарызын өтеу жүргізілді.
Жылдың соңына бюджет қаражатының қалдығы 6 648 108,9 мың теңгені құрады.
Сонымен бірге, мәслихат сессиясы жеке бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің тексеру комиссиясының ұсынымдарын орындау, анықталған бұзушылықтар сомасын уақтылы қайта қалпына келтіру және бюджетке қайтару жөніндегі шараларды тиісті деңгейде қабылдамайтындығын атап көрсетті.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде астана әкімдігінің атқарушы органдары арасындағы өзара іс-қимылдың болмауы бюджет қаражаттарын пайдалану тиімділігінің айрықша төмендеуіне әкеліп соғады.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2013 жылғы бюджетінің кассалық атқарылуы туралы есеп кірістер бойынша 317 524 300,6 мың теңге, шығындар бойынша 317 968 581,6 мың теңге сомасында, таза бюджеттік несиелеу бойынша орындалуы (-851 967,9) мың теңге, қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдоның орындалуы 3 931 995,4 мың теңге, бюджет профициттері бойынша (-3 524 308,5) мың теңге болып бекітілсін (қоса беріледі) (1-қосымша).
2. Астана қаласының 2013 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы Тексеру комиссиясының есебі бекітілсін.
3. Астана қаласының әкімдігіне:
- бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің арасындағы жұмысты үйлестіруді жақсарту жөнінде шараларды қабылдау ұсынылсын.

Об утверждении отчета об исполнении бюджета города Астаны за 2013 год
Решение маслихата города Астаны от 28 мая 2014 года № 240/34-V
Рассмотрев, отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2013 год, маслихат города Астаны отмечает, что бюджет города Астаны, утвержденный 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 годы» с учетом изменений, внесенных решениями маслихата города Астаны от 28 марта 2013 года № 111/14-V, от 27 июня 2013 года № 147/18-V, от 26 сентября 2013 года № 183/24-V, от 29 ноября 2013 года № 191/27-V, исполнен по доходам на 101,5 процентов (план - 312 721 383,4 тыс.тенге, поступило - 317 524 300,6 тыс.тенге), по затратам - 99,4 процента (план - 319 813 743,9 тыс.тенге, исполнено - 317 968 581,6 тыс.тенге) от соответствующих утвержденных показателей.
Чистое бюджетное кредитование составило (-851 967,9 тыс.тенге), в том числе погашение бюджетных кредитов 851 967,9 тыс.тенге (100 %).
Сальдо по операциям с финансовыми активами составило 3 931 995,4 тыс.тенге, в том числе приобретение финансовых активов было осуществлено на сумму 3 932 023,5 тыс.тенге (100 %).
Дефицит бюджета составил (-3 524 308,5) тыс.тенге.
В течение финансового года произведено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 8 661 164,1 тыс.тенге.
Остатки бюджетных средств на конец года составили 6 648 108,9 тыс.тенге.
Вместе с тем, сессия маслихата отмечает, что отдельными администраторами бюджетных программ не на должном уровне принимаются меры по выполнению рекомендаций ревизионной комиссии, своевременному восстановлению и возмещению в бюджет сумм выявленных нарушений.
Отсутствие взаимодействия между исполнительными органами акимата столицы при реализации бюджетных инвестиционных проектов приводит к значительному снижению эффективности использования бюджетных средств.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить отчет о кассовом исполнении бюджета города Астаны за 2013 год по доходам в сумме 317 524 300,6 тыс.тенге, затратам в сумме 317 968 581,6 тыс.тенге, чистому бюджетному кредитованию - (-851 967,9) тыс.тенге, сальдо по операциям с финансовыми активами - 3 931 995,4 тыс.тенге, дефицитом бюджета - (-3 524 308,5) тыс.тенге (Приложение 1) (в РЦПИ не поступал).
2. Утвердить отчет Ревизионной комиссии об исполнении бюджета города Астаны за 2013 год.
3. Рекомендовать акимату города Астаны:
- принять меры по улучшению координации работы между администраторами бюджетных программ при реализации бюджетных инвестиционных проектов.

4. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне:
- нәтижеге қол жеткізумен, бұл ретте бюджет заңнамасының және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын камтамасыз ете отырып, бюджеттік бағдарламалардың сапалы және тиімді орындалуы бойынша қажетті шараларды қабылдау;
- анықталған бұзушылықтарды жою бойынша Астана қаласы бойынша Тексеру комиссиясының ұсынымдарын орындау жөнінде шаралар қабылдау ұсынылсын.
5. Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдері тізім бойынша осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес күші жойылған деп танылсын.
Астана қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы             С. Богатырев
Астана қаласы мәслихатының хатшысы         С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 28 мамырындағы
№ 240 /34-V шешіміне
2-қосымша
Астана қаласы мәслихатының күшін жойған кейбір шешімдерінің
ТІЗБЕСІ
1. Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімі(Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 761 болып тіркелген, 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 5 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 6, 2013 жылғы 22 қаңтардағы № 10, «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
2. Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 111/14-V «Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 19 сәуірде № 773 болып тіркелген, 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 47 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 51 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
3. Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 27 маусымдағы № 147/18-V «Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 17 шілдеде № 784 болып тіркелген, 2013 жылғы 23 шілдедегі № 82 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 23 шілдедегі № 89 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
4. Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 183/24-V «Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 12 қазанда № 788 болып тіркелген, 2013 жылғы 24 қазандағы № 120 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 24 қазандағы № 127 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).

4. Рекомендовать администраторам бюджетных программ:
- принять необходимые меры по качественной и эффективной реализации бюджетных программ с достижением показателей результата, обеспечив при этом соблюдение бюджетного законодательства и законодательства о государственных закупках;
- принять меры по исполнению рекомендаций Ревизионной комиссии по городу Астане по устранению выявленных нарушений.
5. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Астаны по перечню согласно приложению 2 к настоящему решению.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    С. Богатырев
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 28 мая 2014 года № 240/34-V
Перечень
некоторых решений маслихата города Астаны, утративших силу
1. Решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 января 2013 года № 761, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 15 января 2013 года № 5, «Вечерняя Астана» от 15 января 2013 года № 6, от 22 января 2013 года № 10).
2. Решение маслихата города Астаны от 28 марта 2013 года № 111/14-V «О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 апреля 2013 года № 773, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 25 апреля 2013 года № 47, «Вечерняя Астана» от 25 апреля 2013 года № 51).
3. Решение маслихата города Астаны от 27 июня 2013 года № 147/18-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 июля 2013 года № 784, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 23 июля 2013 года № 82, «Вечерняя Астана» от 23 июля 2013 года № 89).
4. Решение маслихата города Астаны от 26 сентября 2013 года № 183/24-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 октября 2013 года № 788, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 24 октября 2013 года № 120, «Вечерняя Астана» от 24 октября 2013 года № 127).

5. Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 191/27-V «Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 88/11-V «Астана қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 20 желтоқсанда № 795 болып тіркелген, 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 146 «Астана ақшамы», 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 153 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).

5. Решение маслихата города Астаны от 29 ноября 2013 года № 191/27-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2012 года № 88/11-V «О бюджете города Астаны на 2013-2015 года» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 декабря 2013 года № 795, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 26 декабря 2013 года № 146, «Вечерняя Астана» от 26 декабря 2013 года № 153).