Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Регламентіне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің 2023 жылғы 29 наурыздағы № 9-VIII ПМ қаулысы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Регламентінің 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің 1996 жылғы 8 ақпандағы Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Регламентіне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
157-тармақта:
бірінші бөліктің екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Саяси партия фракциясының ең аз саны "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында белгіленген кедергіні еңсерген саяси партиялар үшін бөлініп берілген депутаттық мандаттардың ең аз санына сәйкес келуге тиіс.";
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бір мандатты аумақтық сайлау округі бойынша сайланған депутат:
сайлауға саяси партия ұсынған жағдайда – өзін ұсынған саяси партияның фракциясында;
өзін-өзі ұсынған жағдайда – өзі мүшесі болып табылатын саяси партияның фракциясында бола алады.".
2. Осы Қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Парламенті Мәжілісінің Төрағасы
Е. ҚОШАНОВ

О внесении изменения и дополнения в Регламент Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Постановление Мажилиса Парламента Республики Казахстан от 29 марта 2023 года № 9-VIII МП
В соответствии с пунктом 1 Регламента Мажилиса Парламента Республики Казахстан Мажилис Парламента Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Регламент Мажилиса Парламента Республики Казахстан, утвержденный Постановлением Мажилиса Парламента Республики Казахстан от 8 февраля 1996 года, следующие изменение и дополнение:
в пункте 157:
предложение второе части первой изложить в следующей редакции:
"Минимальная численность фракции политической партии должна соответствовать минимальному числу распределенных депутатских мандатов для политических партий, преодолевших барьер, установленный Конституционным законом Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан.";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Депутат, избранный по одномандатному территориальному избирательному округу, может состоять:
во фракции выдвинувшей его политической партии – в случае выдвижения на выборы политической партией;
во фракции политической партии, членом которой он является, – в случае самовыдвижения.".
2. Настоящее Постановление вводится в действие со дня его принятия.
Председатель Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
Е. КОШАНОВ