"Жоғары бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы 1993 жылғы 10 сәуiр. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасының 1999.06.07. N 390 Заңымен. ~Z990390
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Жоғары бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы Z932700_ жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне 1993 жылғы 1 тамызға дейiн:
- Қазақстан Республикасы үкiметiнiң шешiмдерiн "Жоғары бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен сәйкес келтiру;
- Қазақстан Республикасы министрлiктерi мен ведомстволарының осы Заңға қайшы келетiн өз шектi шама құжаттарын қарауы мен олардың күшiн жоюын қамтамасыз ету;
- "Жоғары бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қолдану жөнiнде қажеттi шектi шама құжаттарын қабылдау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне осы Заңнан туындайтын басқа мәселелер жөнiнде ұсыныстар табыс ету тапсырылсын.
3. Алдағы уақытта Қазақстан Республикасының заңдарын "Жоғары бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен сәйкес келтiргенге дейiн Қазақстан Республикасының осы Заңға қайшы келмейтiн тиiстi заң құжаттары қолданылады деп белгiленсiн.
4. Республика Жоғарғы Кеңесiнiң Ғылымды және халыққа бiлiм беру iсiн дамыту мәселелерi жөнiндегi комитетiне осы қаулыда көзделген шаралардың iске асырылу барысына бақылау жасауды қамтамасыз ету және қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне тиiстi ұсыныстар енгiзу тапсырылсын.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Кеңесiнiң Төрағасы

О поpядке введения в действие Закона Республики Казахстан "О высшем обpазовании"
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 10 апpеля 1993 года. Утратило силу - Законом РК от 7 июня 1999 г. N 390 ~Z990390.
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан Z932700_ "О высшем образовании" со дня опубликования.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан до 1 августа 1993 года:
- привести решения Правительства Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О высшем образовании";
- обеспечить пересмотр и отмену министерствами и ведомствами Республики Казахстан их нормативных актов, противоречащих данному Закону;
- принять необходимые нормативные акты по применению Закона Республики Казахстан "О высшем образовании", а также представить в Верховный Совет Республики Казахстан предложения по другим вопросам, вытекающим из настоящего Закона.
3. Установить, что впредь до приведения законодательства Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О высшем образовании", применяются соответствующие законодательные акты Республики Казахстан, не противоречащие данному Закону.
4. Поручить Комитету по вопросам развития науки и народного
образования Верховного Совета Республики Казахстан обеспечить контроль
за ходом реализации предусмотренных данным постановлением мер и при
необходимости вносить в Верховный Совет Республики Казахстан
соответствующие предложения.
Председатель
Верховного Совета
Республики Казахстан