"Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы" идеясын ілгерілету жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының 2015 жылғы 30 қазандағы № 8 өкімі
«Нұрлы жол» инфрақұрылымды дамыту және Индустрияландырудың екінші бесжылдығы бағдарламаларының іске асырылуын ескере отырып, бес институционалдық реформаны іске асыру бойынша 100 нақты қадам - Ұлт жоспарының «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы идеясын ілгерілету» 88-қадамды орындау мақсатында:
1. «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын ілгерілету жөніндегі қоса беріліп отырған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар Іс-шаралар жоспарының мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін және атқарылған жұмыс туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне уақтылы енгізсін.
3. Жұмысты жалпы үйлестіру мен Іс-шаралар жоспарының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөліміне жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік хатшысының                     Г.Әбдіқалықова
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік хатшысының

Об утверждении Плана мероприятий по продвижению идеи "Общество Всеобщего Труда"
Распоряжение Государственного секретаря Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 8
В целях выполнения шага 88 «Продвижение идеи Общества Всеобщего Труда» Плана Нации - 100 конкретных шагов по реализации пяти институциональных реформ с учетом реализации программ инфраструктурного развития «Нұрлы жол» и второй пятилетки индустриализации:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по продвижению идеи «Общество Всеобщего Труда» (далее - План мероприятий).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам обеспечить неукоснительное исполнение Плана мероприятий и своевременно вносить информацию о проделанной работе в Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Общую координацию работы и контроль за реализацией Плана мероприятий возложить на Отдел внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан.
Государственный секретарь
Республики Казахстан                       Г. Абдыкаликова
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Государственного секретаря
Республики Казахстан

2015 жылғы 30 қазандағы № 8 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
«Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын ілгерілету жөніндегі
ІС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
(іске асыру мерзімі: 2015 жылғы қараша- 2016 жылғы желтоқсан)
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Байланыс арналары
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
6
I. ЖАЛПЫҒА ОРТАҚ ЕҢБЕК ҚОҒАМЫ ИДЕЯСЫН ІЛГЕРЛЕТУ
1. ҰЙЫМДАСТЫРУШЫЛЫҚ-ТӘЖІРИБЕЛІК ІС-ШАРАЛАР
1.
Әлеуметтік әріптестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі республикалық үшжақты комиссияның отырыстарын өткізуді ұйымдастыру
отырыстар; ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
-
тоқсан сайын
ДСӘДМ, ҰЭМ, ӘМ, ИДМ, ҚМ, ЭМ, ҰКП, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
2.
Әлеуметтік әріптестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі үшжақты өңірлік комиссияның отырыстарын өткізуді ұйымдастыру
отырыстар; ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
-
тоқсан сайын
Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
3.
Әлеуметтік әріптестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі үшжақты салалық комиссияның отырыстарын өткізуді ұйымдастыру
отырыстар; ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
-
тоқсан сайын
ДСӘДМ, ИДМ, ЭМ, ҰЭМ, АШМ, БҒМ, МСМ
4.
Жастарды жұмыспен қамтуды дамыту бөлігінде ЭЫДҰ елдерінің тәжірибесін зерделеу
ПӘ-ге аналитикалық анықтама
-
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, СІМ, ЖОО қауымдастығы, КА
5.
Кадрларды алдын ала дайындау орталығын құру жөнінде ұсыныстар енгізу
ПӘ-ге ұсыныстар
-
2015 жылғы 1 желтоқсанға дейін
БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, ЖОО қауымдастығы, КА
6.
ДСӘДМ-нің «Жұмыспен қамту проблемалары жөніндегі ақпараттық- талдау орталығы» АҚ базасында Қазақстан Республикасындағы жұмыс күші нарығын мониторингтеу жүйесімен қамту
ПӘ-ге 2015 жылғы 20 желтоқсанға дейін ақпарат
-
2015 жыл бойы
ДСӘДМ, ҰЭМ
7.
«2020 - Жұмыспен қамтудың жол картасын» іске асыру аясында жүйелі кәсіби бағдарлау жұмысын жүргізу іс- шаралары жоспарын әзірлеу
жоспар; ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 наурызға дейін
ДСӘДМ, БҒМ, ИДМ, ЖОО қауымдастығы, КА
8.
Волонтерлық тәжірибені дайындыққа тарту және мультипликациялау жүйесін құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу («Астана ЭКСПО-2017» шеңберінде)
ПӘ-ге ұсыныстар
-
2015 жылғы 5 желтоқсанға дейін
БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, «ЭКСПО-2017 «ҰК» АҚ, ЖОО қауымдастығы, КА
9.
«Еңбек ардагері» медалін тапсыра отырып және т.б. Еңбек күнін мерекелеуге арналған «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» республикалық форумын ұйымдастыру
республикалық форум; ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жылғы 5 қарашаға дейін
ДСӘДМ, ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша)
10.
Барлық мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Еңбек күніне арналған мерекелік жиындарды үздік қызметкерлерге грамоталар, алғыс хаттар тапсыра отырып өткізуді ұйымдастыру
мерекелік жиындар; ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жылғы 5 қарашаға дейін; 2016 жылғы 5 қарашаға дейін
ДСӘДМ, ИДМ, ЭМ, ҰЭМ, БҒМ, МСМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
11.
«Еңбек жолы» еңбек әулеттері арасында өңірлік конкурс өткізуді ұйымдастыру
байқаулар; ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жылғы 5 қарашаға дейін; 2016 жылғы 5 қарашаға дейін
ДСӘДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша)
12.
Индустрияландыру күнін, «Парыз» бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі бойынша конкурс және «Алтын сапа» конкурсын өткізуді ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 ақпанға дейін
ИДМ, ДСӘДМ, ЭМ, ҰКП (келісім бойынша), ҚР КФ (келісім бойынша)
13.
Білім беру ұйымдарының қолданыстағы сайттарында «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» тақырыбында ақпараттық материалдар орналастыру
мақалалар; 2015 жылғы 20 желтоқсанға дейін ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жыл бойы
БҒМ, ЖОО қауымдастығы, КА
14.
ҚР Президенті Н.Ә. Назарбаевтің «100 нақты қадам: заманауи мемлекет барлығы үшін» Ұлттық жоспарында және «Нұрлы жол» инфрақұрылымдық даму бағдарламасында қойылған міндеттерді ескере отырып, «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын ілгерілетуге бағытталған «оқиғалар қатарын» қалыптастыру және БАҚ-қа жолдау
«оқиғалар қатары»; ПӘ-ге ақпарат
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар

от 30 октября 2015 года № 8
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по продвижению идеи «Общество Всеобщего Труда»
(срок реализации: ноябрь 2015 года - декабрь 2016 года)
п/п
Наименования мероприятия
Форма
завершения
Коммуникативные
каналы
Срок
исполнения
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
I. ПРОДВИЖЕНИЕ ИДЕИ ОБЩЕСТВА ВСЕОБЩЕГО ТРУДА
1. ОРГАНИЗАЦИОННО-ПРАКТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
1.
Организовать проведение заседаний Республиканской трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений
заседания;
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
-
ежеквартально
МЗСР, МНЭ, МЮ, МИР, МФ, МЭ, НПП, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
2.
Организовать проведение заседаний региональных трехсторонних комиссий по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений
заседания;
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
-
ежеквартально
акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
3.
Организовать проведение ежеквартальных заседаний отраслевых трехсторонних комиссий по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений
заседания;
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
-
ежеквартально
МЗСР, МИР, МЭ, МНЭ, МСХ, МОН, МКС
4.
Изучить опыт стран ОЭСР в части развития молодежной занятости
аналитическая справка в АП
-
до 1 декабря 2015 года
МОН, МЗСР, МИР, МИД, АВ, АК
5.
Внести предложения по созданию центра опережающей подготовки кадров
предложения в АП
-
до 1 декабря 2015 года
МОН, МЗСР, МИР, АВ, АК
6.
Обеспечить систему мониторинга рынка рабочей силы в Республике Казахстан на базе АО «Информационно-аналитический центр по проблемам занятости» МЗСР
информация в АП до 20 декабря 2015 года
-
в течение 2015 года
МЗСР, МНЭ
7.
Разработать план мероприятий по проведению системной профориентационной работы в рамках реализации «Дорожной карты занятости - 2020»
план;
информация в АП
-
до 5 марта 2016 года
МЗСР, МОН, МИР, АВ, АК
8.
Внести предложения по созданию системы привлечения подготовки и мультипликации волонтерского опыта (в рамках «Астана Экспо-2017»)
предложения в АП
-
до 5 декабря 2015 года
МОН, МЗСР, МИР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АО «НК» Экспо-2017», АВ, АК
9.
Организовать проведение республиканского форума «К Обществу Всеобщего Труда», посвященного празднованию Дня труда, с вручением медали «Еңбек ардагері» и др.
республиканский форум;
информация в АП
-
до 5 ноября 2016 года
МЗСР, НПП (по согласованию), ФП РК (по согласованию)
10.
Организовать проведение во всех государственных органах и организациях праздничных собраний, посвященных Дню труда, с вручением грамот, благодарственных писем особо отличившимся сотрудникам
праздничные собрания;
информация в АП
-
до 5 ноября 2015 года;
до 5 ноября 2016 года
МЗСР, МИР, МЭ, МНЭ, МСХ, МОН, МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
11.
Организовать проведение региональных конкурсов среди трудовых династий «Еңбек жолы»
конкурсы; информация в АП
-
до 5 ноября 2015 года;
до 5 ноября 2016 года
МЗСР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию), ФП РК (по согласованию)
12.
Организовать проведение Дня индустриализации, конкурса по социальной ответственности бизнеса «Парыз» и конкурса «Алтын сапа»
информация в АП
-
до 5 февраля 2016 года
МИР, МЗСР, МЭ, НПП (по согласованию), ФП РК (по согласованию)
13.
Разместить информационные материалы по теме «Общество Всеобщего Труда» на базе действующих сайтов организаций образования
статьи;
информация в АП до 20 декабря 2015 года
-
в течение 2015 года
МОН, АВ, АК
14.
Сформировать и направить в СМИ «событийный ряд» мероприятий, направленных на продвижение идеи «Общество Всеобщего Труда» с учетом задач, поставленных в Плане Нации Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева «100 шагов: современное государство для всех» и программы инфраструктурного развития «Нұрлы жол»
«событийный ряд», информация в АП
республиканские, региональные СМИ и интернет-ресурсы

2015 жылғы 15 қарашаға дейін, әрі - тоқсан сайын (есепті тоқсаннан кейінгі, айдың 5-ші күніне)
ИДМ (БАҚ-та тарату), ОМО, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
15.
Денсаулық сақтау, білім, мәдениет, спорт, өнеркәсіп салаларының, сондай-ақ еңбек әулеттері мен этномәдени бірлестіктері өкілдері арасынан спикерлер тізімін жандандыру және БАҚ-қа таратуды қамтамасыз ету
спикерлердің тізімі; ПӘ-ге ақпарат
-

до 15 ноября 2015 года, далее - ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
МИР (рассылка СМИ), ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
15.
Актуализировать список спикеров из числа представителей сферы здравоохранения, образования, культуры, спорта, промышленности, а также трудовых династий и этнокультурных объединений, обеспечить его рассылку в СМИ
список спикеров; информация в АП
-

2015 жылғы 10 қарашаға дейін
ИДМ (тарату), ДСӘДМ, БҒМ, МСМ, МЭ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА, ҚХАХ
16.
Жалпыға ортақ еңбек қоғамы идеясын ілгерілету және жұмысшылар мен техникалық мамандықтардың бойынша беделін арттыру ақпараттық- түсіндіру жұмыстарының өңірлік іс- шаралар жоспарларын әзірлеу
іс-шаралар жоспарлары; ПӘ-ге ақпарат
өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар
2015 жылғы 15 қарашаға дейін
Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
17.
Әлеуметтік және инфрақұрылымдық жаңғырту, білім берудің дуальды жүйелерін жетілдіру, жастарды жұмыс орындарымен қамтуда жаңа тәсілдер енгізу, жұмысшылар мен техникалық мамандықтарды танымал ету мәселелері бойынша ОКҚ алаңында бірқатар брифингтер / баспасөз-мәслихаттар сериясын ұйымдастыру
брифингтер / баспасөз- конференциялар; ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық, өңірлік БАҚ, интернет- ресурстар
тоқсан сайын
ОКҚ, ИДМ, ОМО
18.
Индустриалды-инфрақұрылымдық даму және «Нұрлы жол» мемлекеттік бағдарламаларының объектілеріндегі еңбек ұжымдарының қызметтерін көрсету үшін баспасөз-турлар ұйымдастыру
баспасөз-турлар; ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар
тоқсан сайын
ИДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
19.
Кәсіподақтардың әлеуметтік жаңғыртуға бағытталған қызметін жариялауды ұйымдастыру
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар
тұрақты негізде
ДСӘДМ,ҚР КФ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ның Әлеуметтік әріптестік орталығы (келісім бойынша), ИДМ (жариялау)
20.
«Кәсіп үздігі» конкурсы және басқа кәсіби конкурстардың жеңімпаздарын, қажырлы еңбегі үшін марапатталған еңбек династиялары өкілдерін жалпы білім беретін оқу орындарының 7-11 сынып оқушыларымен кездесулерін ұйымдастыру, БАҚ-та және әлеуметтік желілерде жариялауды қамтамасыз ету
есепті жылдың 5 желтоқсанына дейін ПӘ-ге ақпарат
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар және әлеуметтік желілер
жыл сайын
БҒМ, ДСӘДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
21.
Индустриялық-инновациялық даму және «Нұрлы жол» мемлекеттік бағдарламасының объектілеріне орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім беру ұйымдарының оқушылары үшін таныстыру экскурсияларын ұйымдастыру, әлеуметтік желілерде және БАҚ-та жариялауды қамтамасыз ету
есепті жылдың 5 желтоқсанына дейін ПӘ-ге ақпарат
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар және әлеуметтік желілер
жыл сайын
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ИДМ (жариялау), ЖОО қауымдастығы, КА
22.
Еңбек күні қарсаңында «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын түсіндіруге арналған тақырыптық сабақтар және дәрістер өткізу
есепті жылдың 15 қарашаға дейін ПӘ-ге ақпарат
-
жыл сайын
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
23.
«Бір болашақ ұлты» және «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» тақырыптарында жастар пікірталастарының республикалық және облыстық конкурстарын ұйымдастыру, оларды БАҚ-та жариялауды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ, интернет- ресурстар
2016 жылғы 15 қазанға дейін
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ИДМ (БАҚ-да жариялау), ЖОО қауымдастығы, КА
24.
«Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» тақырыбында визуальды өнімдерді (билбордтар, кермелер және басқалар) дайындауды, орналастыруды және жаңартуды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 15 сәуірге дейін
МСМ эскиздерді (дайындау), Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері (орналастыру)
25.
«Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын іске асыру шеңберінде іс- шараларды жариялау барысы туралы БАҚ мониторингін өткізуді ұйымдастыру
тоқсан сайын ПӘ-ге аналитикалық анықтама (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар және әлеуметтік желілер
тұрақты негізде
ИДМ, ОКҚ

до 10 ноября 2015 года
МИР (рассылка), МЗСР, МОН, МКС, МЭ, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК, САНК
16.
Разработать региональные планы мероприятий по организации информационно-разъяснительной работы по продвижению идеи «Общество Всеобщего Труда» и повышению престижности рабочих и технических специальностей
планы мероприятий; информация в АП
региональные СМИ и интернет-ресурсы
до 15 ноября 2015 года
акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
17.
Организовать серию брифингов/пресс-конференций на площадке СЦК по вопросам социальной и инфраструктурной модернизации, развитию дуальной системы обучения, внедрению новых подходов по обеспечению молодежи рабочими местами, популяризации рабочих и технических специальностей
брифинги/пресс-конференции;
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
ежеквартально
СЦК, МИР, ЦГО
18.
Организовать пресс-туры для журналистов для освещения деятельности трудовых коллективов на объектах государственных программ индустриально-инновационного развития и «Нұрлы жол»
пресс-туры, информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
ежеквартально
МИР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
19.
Организовать освещение деятельности профсоюзов, направленной на социальную модернизацию
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
на постоянной основе
МЗСР, ФП РК (по согласованию), Центр социального партнерства АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), МИР (освещение)
20.
Организовать встречи победителей конкурсов «Лучший в профессии» и других профессиональных конкурсов, представителей трудовых династий, награжденных за доблестный труд, с учащимися 7-11 классов общеобразовательных учебных заведений, обеспечить освещение в СМИ и социальных сетях
информация в АП до 5 декабря отчетного года
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы и социальные сети
ежегодно
МОН, МЗСР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
21.
Организовать ознакомительные экскурсии для учащихся организаций среднего, технического и профессионального, высшего образования на объекты государственных программ индустриально-инновационного развития и «Нұрлы жол», обеспечить освещение в СМИ и социальных сетях
информация в АП до 5 декабря отчетного года
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы и социальные сети
ежегодно
МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, МИР (освещение), АВ, АК
22.
Провести тематические уроки и лекции, посвященные разъяснению идеи «Общество Всеобщего Труда» в преддверии Дня труда
информация в АП до 15 ноября отчетного года
-
ежегодно
МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
23.
Организовать республиканский и областные конкурсы молодежных дебатов на тему: «Нация Единого Будущего» и «Общество Всеобщего Труда», обеспечить их освещение в СМИ
информация в АП
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
до 15 октября 2016 года
МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, МИР (освещение в СМИ), АВ, АК
24.
Обеспечить подготовку, размещение и обновление визуальной продукции (билборды, растяжки и т.п.) на тему «Общество Всеобщего Труда»
информация в АП
-
до 15 апреля 2016 года
МКС (подготовка эскизов), акиматы гг. Астаны, Алматы и областей (размещение)
25.
Организовать проведение мониторинга СМИ о ходе освещения мероприятий в рамках реализации идеи «Общество Всеобщего Труда»
аналитическая справка в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы, социальные сети
на постоянной основе
МИР, СЦК

2. АҚПАРАТТЫҚ ЖҰМЫС
26.
«Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын ілгерілетуге бағытталған, оның ішінде Индустриалды- инновациялық даму және «Нұрлы жол» мемлекеттік бағдарламаларын іске асыруға қатысқан қызметкерлер мен сарапшылардың түсіндірулерімен қоса материалдар дайындау және орналастыруды қамтамасыз ету
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі, айдың 5-күніне)
республикалық, өңірлік БАҚ және интернет- ресурстар
тұрақты негізде
ИДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ, «Байтерек» ҰБХ» АҚ (келісу бойынша)
27.
Әлеуметтік желілерде «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын ілгерілету үшін саясаткерлер, ұлттық шоу-бизнес, спорт және медиа-сала жұлдыздары қатарынан қоғамдық пікір көшбасшыларын тарту
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі, айдың 5-күніне)
әлеуметтік желілер
тұрақты негізде
МСМ, ИДМ, ОКҚ, БҒМ, ЖОО қауымдастығы, КА
3. ӘДІСТЕМЕЛІК ЖӘНЕ АҚПАРАТТЫҚ-НАСИХАТТАУ ЖҰМЫСЫ
28.
Әлеуметтік және инфрақұрылымдық жаңғыртудың өзекті тақырыптары бойынша сарапшылардың берген бағалауымен ақпараттық материалдар (топиктер) дайындауды ұйымдастыру
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық БАҚ, интернет- ресурстар
тұрақты негізде
ҚСЗИ, «Саясаттанушылар конгресі» АҚҰ, ИДМ (орналыстыру)
29.
Бес институционалдық реформа тақырыбына, «Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясы бойынша әдістемелік материалдар дайындап, БАҚ-қа таратылуын қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат
республикалық БАҚ, интернет- ресурстар
2015 жылғы 15 қарашаға дейін
ҚСЗИ, «Саясаттанушылар конгресі» АҚҰ (келісу бойынша), ИДМ (жіберілім)
30.
«Жалпыға ортақ Еңбек Қоғамы» идеясын іске асыру бойынша этномәдени бірлестіктері, үкіметтік емес ұйымдар өкілдерінің, құрметті азаматтардың, еңбек сіңірген қызметкерлердің (денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт, т.б. саласындағы), қоғамдық пікір көшбасшыларының қатысуымен қолданыстағы бағдармалар аясында сюжеттер мен мақалалардың шығуын ұйымдастыру
ПӘ-ге тоқсан сайын ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық және өңірлік БАҚ, интернет- ресурстар
тұрақты негізде
ИДМ, ОМО, ҚХАХ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
II. «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАР - МАМАНДАР ҰЛТЫ»
1. ҰЙЫМДАСТЫРУШЫЛЫҚ-ТӘЖІРИБЕЛІК ІС-ШАРАЛАР
31.
Түрлі қызмет саласында табысқа жеткен қазақстандықтар қатарынан «100 табыс тарихы» жобасына (бұдан әрі - жоба) кандидаттарды іріктеу бойынша жұмыс тобын құру
бірлескен бұйрық; ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ
2015 жылғы 10 қарашаға дейін
МСМ (жинақтау), ИДМ, ӘМ, ДСӘДМ, ІІМ, БҒМ, ОКҚ, ҚХАХ, ЖОО қауымдастығы, КА, ҰКП (келісу бойынша)
32.
Жоба туралы ереже әзірлеу
ереже; ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ
2015 жылғы 15 қарашаға дейін
МСМ (жинақтау), ИДМ, ӘМ, ДСӘДМ, ІІМ, БҒМ, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
33.
Жобаға қатысушылар тізімін қалыптастыру
ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жылғы 15 қарашаға дейін
МСМ (жинақтау), ИДМ, ӘМ, ДСӘДМ, ІІМ, БҒМ, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
34.

2. ИНФОРМАЦИОННАЯ РАБОТА
26.
Обеспечить подготовку и размещение материалов, направленных на продвижение идеи «Общество Всеобщего Труда», в том числе с комментариями экспертов и работников, участвующих в реализации государственных программ индустриально-инновационного развития и «Нұрлы жол»
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
на постоянной основе
МИР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
27.
Привлечь лидеров общественного мнения из числа политиков, звезд отечественного шоу-бизнеса, спорта и медиасферы для продвижения идеи «Общество Всеобщего Труда» в социальных сетях
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
социальные сети
на постоянной основе
МКС, МИР, СЦК, МОН, АВ, АК
3. МЕТОДОЛОГИЧЕСКАЯ И ИНФОРМАЦИОННО-ПРОПАГАНДИСТСКАЯ РАБОТА
28.
Организовать подготовку информационных материалов (топиков) с экспертными оценками по актуальным темам социальной и инфраструктурной модернизации
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские СМИ, интернет-ресурсы
на постоянной основе
КИСИ, РОО «Конгресс политологов», МИР (размещение)
29.
Подготовить и обеспечить рассылку в СМИ методических материалов по тематике Пяти институциональных реформ, идеи «Общество Всеобщего Труда»
информация в АП
республиканские СМИ, интернет-ресурсы
до 15 ноября 2015 года
КИСИ, РОО «Конгресс политологов» (по согласованию), МИР (рассылка)
30.
В рамках действующих программ организовать выход сюжетов и статей с привлечением лидеров общественного мнения, заслуженных деятелей (сферы здравоохранения, образования, культуры, спорта и др.), почетных граждан, представителей НПО, этнокультурных объединений по реализации идеи «Общество Всеобщего Труда»
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
на постоянной основе
МИР, ЦГО, САНК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
II. «КАЗАХСТАНЦЫ - НАЦИЯ ПPОФECCИOHAЛОВ»
1. ОРГАНИЗАЦИОННО-ПРАКТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
31.
Создать рабочую группу по отбору кандидатов для проекта «100 историй успеха» (далее - проект) из числа казахстанцев, добившихся успехов в различных сферах деятельности
совместный приказ; информация в АП
республиканские и региональные СМИ
до 10 ноября 2015 года
МКС (свод), МИР, МЮ, МЗСР, МВД, МОН, СЦК, САНК, АВ, АК, НПП (по согласованию)
32.
Разработать положение о проекте
положение; информация в АП
республиканские и региональные СМИ
до 15 ноября 2015 года
МКС (свод), МИР, МЮ, МЗСР, МВД, МОН, НПП (по согласованию), АВ, АК
33.
Сформировать список участников проекта
информация в АП
-
до 15 ноября 2015 года
МКС (свод), МИР, МЮ, МЗСР, МВД, МОН, НПП (по согласованию), АВ, АК
34.

Жобаны БАҚ-та ілгерілетуді ескере отырып, 2016-2017 жылдарға арналған мемлекеттік ақпараттық және әлеуметтік тапсырысты түзету бойынша шаралар қабылдау
ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
ИДМ, МСМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
35.
2015 жылғы қараша - 2016 жылғы желтоқсан мерзімге жобаға қатысушылар үшін арналған қоғамдық маңызы бар іс-шаралардың оқиғалар қатарын қалыптастыру
оқиғалар қатары; ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ
2015 жылғы 10 қарашаға дейін
МСМ, ИДМ, БҒМ, ІІМ, ҰЭМ, ӘМ, ДСӘДМ, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
36.
Қарастырылған қаражат шегінде науқанның дизайнын әзірлеу (жобаны брэндтау)
эскиздер; ПӘ-ге ақпарат
-
2015 жылғы 10 қарашаға дейін
ИДМ, МСМ, ОКҚ, ҚАА, ҰКП (келісу бойынша)
37.
Қарастырылған қаражат негізінде «Кәсіби мамандар ұлты: 100 табыс тарихы» арнайы айдарларын құруды ұйымдастыру
арнайы айдарлар; ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ, интернет- ресурстар
2015 жылғы 10 қарашаға дейін
ИДМ, МСМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
2. АҚПАРАТТЫҚ ЖҰМЫС
I КЕЗЕҢ. КАНДИДАТУРАЛАРДЫ ҰСЫНУ (2015 ж. ҚЫРКҮЙЕК - ҚАЗАН)
38.
Арнайы айдарлар шеңберінде қалыптастырылған тізімге сәйкес жобаға қатысушылар туралы материалдар, олардың кәсіби қызметтері мен жетістіктері жөніндегі сұхбаттары мен түсіндірулерінің шығуын ұйымдастыру (апта сайын 2-3 жаңа тарих)
БАҚ материалдары; тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық және өңірлік БАҚ
апта сайын
ИДМ, МСМ, ОКҚ, «Қазконтент» АА, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша)
39.
БАҚ-та кеңінен жариялаумен, жобаға қатысушылардың жұртшылық пен мемлекеттік органдар өткізетін маңызды қоғамдық іс-шараларға, конференцияларға, дөңгелек үстелдерге, семинарларға, сондай-ақ әлеуметтік акцияларға, флеш-мобтарға және т.б. қатысуын ұйымдастыру
БАҚ материалдары; тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық және өңірлік БАҚ, интернет- ресурстар, «Казинформ» АА, «Казконтент» АҚ,
тұрақты негізде
МСМ, ИДМ (жариялау), ОКҚ, ЭМ, ҰЭМ, БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
40.
Қарастырылған қаражат шегінде ҚР СІМ-нің шетелдегі мекемелері желісі арқылы және ҚР аккредиттелген шетелдік БАҚ-та тарта отырып жобаны ілгерілету бойынша ақпараттық науқан ұйымдастыру
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
шетелдік БАҚ, ҚР СІМ шетелдегі мекемелердің сайттары
тұрақты негізде
СІМ, ИДМ
41.
Әлеуметтік желілерде жобаға қатысушылардың аккаунттарын ілгерілетуді қамтамасыз ету
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі, айдың 5-күніне)
www.yvision.kz, www.horde.kz, www.twitter.com, www.kiwi.kz, әлеуметтік желілер және т.б.
тұрақты негізде
ИДМ, ОКҚ, МСМ, «Казконтент» АҚ
II КЕЗЕҢ. ЖОБАҒА ҚАТЫСУШЫЛАРДЫ ІЛГЕРІЛЕТУ

Принять меры по корректировке государственного информационного и социального заказов на 2016-2017 гг., с учетом продвижения в СМИ проекта
информация в АП
республиканские и региональные СМИ
до 10 декабря 2015 года
МИР, МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
35.
Сформировать для участников проекта событийный ряд общественно-значимых мероприятий на период ноябрь 2015 года - 2016 год
событийный ряд; информация в АП
республиканские и региональные СМИ
до 10 ноября 2015 года
МКС, МИР, МОН, МВД, МНЭ, МЭ, МЗСР, НПП (по согласованию), АВ, АК
36.
Разработать дизайн кампании (брэндирование проекта) в пределах предусмотренных средств
эскизы;
информация в АП
-
до 10 ноября 2015 года
МИР, МКС, СЦК, ГАК, НПП (по согласованию)
37.
Организовать создание специальных рубрик «Нация профессионалов: «100 историй успеха» в пределах предусмотренных средств
специальные рубрики;
информация в АП
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы
до 10 ноября 2015 года
МИР, МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
2. ИНФОРМАЦИОННАЯ РАБОТА
I ЭТАП. ВЫДВИЖЕНИЕ КАНДИДАТУР (СЕНТЯБРЬ-ОКТЯБРЬ 2015 г.)
38.
Организовать в рамках специальных рубрик выход материалов об участниках проекта согласно сформированному списку, их интервью и комментариев о профессиональной деятельности и достижениях (еженедельно по 2-3 новые истории)
материалы СМИ; информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ
еженедельно
МИР, МКС, СЦК, АО «Казконтент», акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию)
39.
Организовать участие участников проекта в общественно-значимых мероприятиях, конференциях, круглых столах, семинарах, проводимых госорганами и общественностью, а также социальных акциях, флэш-мобах и т.д., с широким освещением в СМИ
материалы СМИ; информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ, интернет-ресурсы, ИА «Казинформ», АО «Казконтент»
на постоянной основе
МКС, МИР (освещение), СЦК, МЭ, МНЭ, МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию), АВ, АК
40.
Организовать информационную кампанию по продвижению проекта по линии загранучреждений МИД РК и с привлечением иностранных СМИ, аккредитованных в РК, в пределах предусмотренных средств
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
сайты загранучреждений МИД, зарубежные СМИ
на постоянной основе
МИД, МИР
41.
Обеспечить продвижение аккаунтов участников проекта в социальных сетях
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
www.yvision.kz. www.horde.kz, www.twitter.com, www.kiwi.kz, социальные сети и т.д.
на постоянной основе
МИР, СЦК, МКС, АО «Казконтент»

(2015 ж. ҚАРАША - 2016 ж. ҚАҢТАР)
42.
www.100kadam.kz сайтында мамандандырылған бет құруды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат ұсыну
www.100kadam.kz сайты
2015 жылғы 10 қарашаға дейін
ИДМ, ОКҚ, МСМ, «Казконтент» АҚ
43.
Қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде жобаға қатысушылар туралы үзілімдердің, бағдарлама аралық үнжазбалардың дайындалуын және шығуын ұйымдастыру
БАҚ материалдары; ПӘ-ге ақпарат
«Хабар», «Қазақстан», «24.кz», «Каzakh ТV» ТА-лары, мемлекеттік тапсырыс шеңберінде республикалық және өңірлік телеарналар
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ, «Қазақстан» РТРК» АҚ - дайындау және орналастыру, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері - орналастыру
44.
Мұғалімдер күніне орайластырылған іс-шараларды білім беру саласындағы (мұғалімдер) Жобаға қатысушыларды қатысуымен ақпараттық сүйемелдеуді, оның ішінде жобаға қатысушылардың сұхбаттарын ұйымдастыру
БАҚ материалдары; ПӘ-ге ақпарат
«Хабар», «Қазақстан», «24кz», «Каzakh ТV» ТА-лары, интернет- ресурстар, Казинформ АА- тігі, «Казконтент» АҚ ресурстары
2015 жылғы 5 қарашаға дейін
ИДМ, ОКҚ, БҒМ, КА, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
45.
«Интервью.кz», «Арнайы репортаж», «Үлкен қалалар» бағдарламалары аясында жобаға қатысушылармен сұхбаттың шығуын қамтамасыз ету
бейнесюжеттер, сұхбаттар; ПӘ-ге ақпарат
«24кz» Телеарнасы
2016 жылғы 5 қаңтарға дейін
ИДМ
46.
Жобаға қатысушылармен жетістіктері мен табыстары жайында интернет- конференциялар өткізуді ұйымдастыру
интернет- конференциялар; ПӘ-ге ақпарат
«Bnews.kz» Ақпараттық агенттігі
2016 жылғы 5 қаңтарға дейін
ИДМ, «Казконтент» АҚ
III КЕЗЕҢ. МЕДИА АЛАҢДА ЖОБАҒА ҚАТЫСУШЫЛАРДЫ БЕЛГІЛЕУ (2016 ж. АҚПАН - 2016 ж. НАУРЫЗ)
47.
Жобаға қатысушылар бейнеленген билбордтар дайындауды және орналастыруды қамтамасыз ету
билбордтар, лайтбокстар; ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 20 ақпанға дейін
МСМ - эскиздерді әзірлеу, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
48.
Жобаға қатысушылардың фотографиялық портреттері мен қызметтерінің сипаттамасы берілген инфографиканы және телеграфиканы дайындау, БАҚ-та орналастыруды қамтамасыз ету
БАҚ-та жарияланымдар; ПӘ-ге ақпарат
«Хабар», «Қазақстан», «24кz», «Каzakh ТV» ТА, интернет- ресурстар
2016 жылғы 5 ақпанға дейін
ИДМ, МСМ
49.
Телеарналардың ток-шоу және интерактивті бағдарламаларына жобаға қатысушылардың қатысуын қамтамасыз ету
телебағдарламалар; 2016 жылғы 5 сәуірге дейін ПӘ-ге ақпарат беру
республикалық және өңірлік телеарналар
2016 жылғы ақпан-наурыз
ИДМ, МСМ
50.
Жобаға қатысушылар жайында тележурналдардың шығуын қамтамасыз ету
тележурналдар; 2016 жылғы 5 сәуірге дейін ПӘ-ге ақпарат беру
«Каzakh ТV» ТА
2016 жылғы ақпан-наурыз
ИДМ, МСМ
IV КЕЗЕҢ. ЖОБАҒА ҚАТЫСУШЫЛАРДЫҢ ТҮПКІЛІКТІ ТІЗІМІН ҚАЛЫПТАСТЫРУ ЖӘНЕ РЕСМИ ТАНЫСТЫРУ (2016 ЖЫЛҒЫ ШІЛДЕ)
51.
Жобаға қатысушылар туралы (іскерлік, танымал, тақырыптық) рейтингі жоғары отандық және шетелдік басылымдарда (сонымен бірге «Astana Calling» халықаралық журналында) жарияланымдар сериясын, жобамызға қатысушыларға арналған сюжеттерді шығаруды және трансляциялауды қарастырылатын қаражат шегінде ұйымдастыру
БАҚ-қа материалдар; 2016 жылғы 5 сәуірге дейін ПӘ-ге ақпарат беру
республикалық және шетелдік БАҚ-тар, интернет- ресурстар
2016 жылғы ақпан-наурыз
МСМ, ИДМ, СІМ
III. «МАМАНДАР ЛИГАСЫ» ЖОБАСЫ ЖҰМЫСШЫ ЖӘНЕ КӘСІПТІК-ТЕХНИКАЛЫҚ МАМАНДЫҚТАРДЫҢ БЕДЕЛІН ЖӘНЕ ТАНЫМАЛДЫҒЫН ІЛГЕРІЛЕТУ

II ЭТАП. ПРОДВИЖЕНИЕ УЧАСТНИКОВ ПРОЕКТА (НОЯБРЬ 2015 г. - ЯНВАРЬ 2016 г.)
42.
Обеспечить создание специализированной страницы на сайте www.100kadam.kz
информация в АП
сайт www.100kadam.kz
до 10 ноября 2015 года
МИР, СЦК, МКС, АО «Казконтент»
43.
Организовать подготовку и выход межпрограммных заставок, перебивок об участниках проекта на казахском, русском и английском языках
материалы СМИ;
информация в АП
ТК «Хабар», «Казахстан», «24.kz», «Kazakh TV», республиканские и региональные телеканалы в рамках госзаказа
до 10 декабря 2015 года
МИР, АО «Агентство Хабар», АО «РТРК «Казахстан» - подготовка и размещение, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей - размещение
44.
Организовать информационное сопровождение мероприятий, приуроченных к Дню учителя, с участием участников Проекта в сфере образования (учителя), в том числе интервью участников проекта
материалы СМИ;
информация в АП
ТК «Хабар», «Казахстан», «24kz», «Kazakh TV», интернет-ресурсы, ИА Казинформ, ресурсы АО «Казконтент»
до 5 ноября 2015 года
МИР, СЦК, МОН, АК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
45.
Обеспечить выход интервью с участниками проекта в рамках программ «Интервью-kz», «Специальный репортаж», «Большие города»
видеосюжеты, интервью;
информация в АП
Телеканал «24kz»
до 5 января 2016 года
МИР
46.
Организовать проведение интернет-конференций с участниками проекта об их достижениях и успехах
интернет-конференции;
информация в АП
ИА «Bnews.kz»
до 5 января 2016 года
МИР, АО «Казконтент»
III ЭТАП. ФИКСАЦИЯ УЧАСТНИКОВ ПРОЕКТА В МЕДИЙНОМ ПОЛЕ (ФЕВРАЛЬ 2016 - МАРТ 2016 гг.)
47.
Обеспечить изготовление и размещение билбордов с участниками проекта
билборды, лайтбоксы;
информация в АП
-
до 20 февраля 2016 года
МКС - разработка эскизов, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
48.
Обеспечить подготовку и размещение в СМИ инфографики и телеграфики с фотопортретами и описанием деятельности участников проекта
публикации в СМИ;
информация в АП
ТК «Хабар», «Казахстан», «24kz», «Kazakh ТУ», интернет-ресурсы
до 5 февраля 2016 года
МИР, МКС
49.
Обеспечить участие участников проекта в ток-шоу и интерактивных программах телеканалов
телепрограммы;
информация в АП до 5 апреля 2016 года
республиканские и региональные телеканалы
февраль-март 2016 года
МИР, МКС
50.
Обеспечить выход тележурналов об участниках проекта
тележурналы;
информация в АП до 5 апреля 2016 года
ТК «Kazakh TV»
февраль-март 2016 года
МИР, МКС
IV ЭТАП. ФОРМИРОВАНИЕ ОКОНЧАТЕЛЬНОГО СПИСКА УЧАСТНИКОВ ПРОЕКТА И ОФИЦИАЛЬНОЕ ПРЕДСТАВЛЕНИЕ (ИЮЛЬ 2016 г.)
51.
Организовать производство и трансляцию сюжетов, посвященных участникам проекта, серию публикаций в наиболее рейтинговых отечественных и зарубежных изданиях (в том числе в международном журнале «Astana Calling») об участниках проекта (деловых, популярных, тематических), в пределах предусмотренных средств
материалы СМИ;
информация в АП до 5 апреля 2016 года
республиканские, зарубежные СМИ и интернет-ресурсы
февраль-март 2016 года
МКС, МИР, МИД
III. ПРОЕКТ «ЛИГА ПРОФЕССИОНАЛОВ» ПРОДВИЖЕНИЕ ПРЕСТИЖНОСТИ И ПОПУЛЯРНОСТИ РАБОЧИХ И ПРОФЕССИОНАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКИХ СПЕЦИАЛЬНОСТЕЙ

1. ҰЙЫМДАСТЫРУШЫЛЫҚ-ПРАКТИКАЛЫҚ ІС-ШАРАЛАР
52.
«Кәсіптік білім беру және бизнес: әріптестер диалогы» атты Халықаралық форумды өткізу
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 сәуірге дейін
БҒМ, ДСӘДМ, ОМО, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
53.
Республикалық, салалық және өңірлік кәсіби шеберлік конкурстарын өткізу
конкурстар; тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
-
2016 жыл ішінде
БҒМ, ДСӘДМ ҰКП (келісу бойынша), ИДМ, ЭМ, ҰЭМ, МСМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
54.
Сұранысқа ие кәсіптерді анықтау мақсатында салалар тұрғысынан (ТОП -10 кәсіп) кәсіпорындар басшыларымен сауалнама жүргізу
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 мамырға дейін
ДСӘДМ, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
55.
«Үздік әлеуметтік жоба» көрмесінің республикалық және өңірлік кезеңдерін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 қаңтарға дейін
ДСӘДМ, ҰКП (келісу бойынша, ҮЕҰ
56.

1. ОРГАНИЗАЦИОННО-ПРАКТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
52.
Провести Международный форум «Профессиональное образование и бизнес: диалог партнеров»
информация в АП
-
до 5 апреля 2016 года
МОН, МЗСР, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию), АВ, АК
53.
Провести республиканские, отраслевые и региональные конкурсы профессионального мастерства
конкурсы;
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
-
в течение 2016 года
МОН, МЗСР, НПП (по согласованию), МИР, МЭ, МНЭ, МКС, акиматы гг. Астаны и Алматы, областей, АВ, АК
54.
Провести опрос руководителей предприятий с целью определения востребованных профессий (ТОП -10 профессий) в разрезе отраслей
информация в АП
-
до 5 мая 2016 года
МЗСР, НПП (по согласованию), АВ, АК
55.
Провести Республиканский и региональные этапы выставки «Лучший социальный проект»
информация в АП
-
до 5 января 2016 года
МЗСР, НПП (по согласованию), НПО
56.

ТжКО ұйымдары оқушыларының өнімдері көрмесін оған 8-11 сынып оқушыларын ата-аналарымен бірге шақыра отырып өткізу
ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі, айдың 5-күніне)
-
тоқсан сайын
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
57.
Worldskills Kazakhstan ұлттық және өңірлік чемпионаттарын өткізу: «World Skills Kazakhstan» Жұмысшы кәсіптері ұлттық чемпионатының ұлттық құрамасына қазақстандық жаттығу лагері кандидаттарын ұйымдастыру;
Ұлттық және өңірлік чемпионаттарды ұйымдастыруға серіктестерді (демеушілерді - ҮИИДМБ кәсіпорындарын ) тарту;
Ұлттық және өңірлік чемпионаттарды өткізу туралы БАҚ-та кеңінен хабарлау жұмысын ұйымдастыру
ұлттық және өңірлік чемпионаттар; ПӘ-ге ақпарат
республикалық және өңірлік БАҚ
2016 жылғы 10 шілдеге дейін ПӘ-не ақпарат ұсыну
БҒМ, «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА, ИДМ — БАҚ-та жариялау
58.
«Менің қаламдағы кәсіптер» экскурсияларын өткізу және ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 шілдеге дейін
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА
59.
Жалпы білім беретін оқу мекемелерінде еңбек ардагерлерін шақырып «Сенің таңдауың» кәсіптік бағдар сабақтарын өткізу
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 шілдеге дейін
БҒМ, ДСӘДМ, Астана мен Алматы қалалары әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
60.
Ақпараттық стендтерінде орта білім беру ұйымдарының және БАҚ-та жұмысшы және техникалық мамандықтардың артықшылықтары мен ТжКО ұйымдары туралы ақпарат орналастыру
ПӘ-ге ақпарат
-
2016 жылғы 5 шілдеге дейін
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша), ЖОО қауымдастығы, КА, ИДМ
2. АҚПАРАТТЫҚ ЖҰМЫС
61.
«ЖҰМЫС» ақпараттық порталында; өмірден алынған сәтті мысалдарды және кәсіптік бағдар материалдарын орналастырып қоғамда жұмысшы кәсіптерін және кәсіптік-техникалық мамандықтарды танымал ету туралы; Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасы негіздерін оқыту туралы; танымал бизнес-идеялар мен дайын бизнес-жоспарларды орналастырып бизнес жүргізу туралы айдарларды орналастыру
ПӘ-ге ақпарат
«ЖҰМЫС» интернет-порталы
2016 жылғы 5 шілдеге дейін
ДСӘДМ
62.
Жұмысшы және кәсіптік-техникалық мамандықтарды ілгерілету шеңберінде өтетін іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
тоқсан сайын ПӘ-ге ақпарат беру (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
телеарналардың жаңалықтар шығарылымдары мен аналитикалық бағдарламалары, интернет- ресурстар
тұрақты негізде
ИДМ, ДСӘДМ, БҒМ, МСМ, ИДМ, ҰЭМ, ЭМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
63.
Жұмысшы және кәсіптік-техникалық мамандықтардың артықшылығы мен мемлекетке қажеттілігі туралы сарапшылардың сұхбаттарын, талдама мақалаларды, оның ішінде ток-шоу мен интерактивті бағдарламалар шеңберінде дайындауды және орналастыруды ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
телеарналардың жаңалықтар шығарылымдары және талдама бағдарламалары, баспа БАҚ-тар, қоғамдық-саяси интернет- ресурстар
тоқсан сайын
ИДМ (орналастыру), ДСӘДМ, БҒМ, ИДМ, ҰЭМ, ЭМ, МСМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
64.
Жұмысшы және кәсіптік-техникалық мамандықтардың артықшылығы және мемлекеттегі кадр қажеттілігі туралы республикалық және өңірлік телеарналардың эфирлерін әлеуметтік роликтерді шығаруды және ротациялауды қамтамасыз ету

Провести выставки продукции учащихся организаций ТиПО, с приглашением на них учеников 8-11 классов с родителями
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
-
ежеквартально
МОН, акиматы гг. Астаны и Алматы, областей, АВ, АК
57.
Провести Национальный и региональные чемпионаты Worldskills Kazakhstan:
организация казахстанского тренировочного лагеря кандидатов в национальную сборную Национального чемпионата рабочих профессий «World Skills Kazakhstan»;
привлечение партнеров (спонсоров - предприятий ГПИИР) к организации Национального и региональных чемпионатов;
организация широкой анонсирующей работы в СМИ о проведении региональных и Национальных чемпионатов
Региональные и Национальный чемпионаты;
информация в АП
республиканские и региональные СМИ
информация в АП до 10 июля 2016 года
МОН, НАО «Холдинг «Кәсіпқор», акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК, МИР - освещение в СМИ
58.
Организовать и провести экскурсии «Профессии моего города»
информация в АП
-
до 5 июля 2016 года
МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию), АВ, АК
59.
Провести в общеобразовательных учебных заведениях уроки профориентации «Твой выбор», с привлечением ветеранов труда
информация в АП
-
до 5 июля 2016 года
МОН, МЗСР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
60.
Разместить информацию об организациях ТиПО и преимуществах рабочих и технических специальностей на информационных стендах в организациях среднего образования, в СМИ
информация в АП
-
до 5 июля 2016 года
МОН, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, НПП (по согласованию), АВ, АК, МИР
2. ИНФОРМАЦИОННАЯ РАБОТА
61.
Разместить на информационном портале «РАБОТА» рубрики:
о популяризации в обществе рабочих профессий и профессионально-технических специальностей, с размещением профориентационных материалов и успешных примеров из жизни;
об обучении основам трудового законодательства Республики Казахстан;
о ведении бизнеса с размещением готовых бизнес-планов и популярных бизнес-идей
информация в АП
интернет-портал «РАБОТА»
до 5 июля 2016 года
МЗСР
62.
Обеспечить информационное сопровождения мероприятий, проходящих в рамках продвижения рабочих и профессионально-технических специальностей
информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
новостные выпуски и аналитические программы телеканалов, печатные СМИ, интернет-ресурсы
на постоянной основе
МИР, МЗСР, МОН, МКС, МИР, МНЭ, МЭ, акиматы гг. Астаны и Алматы, областей, АВ, АК
63.
Организовать подготовку и размещение аналитических статей, интервью экспертов, в том числе в рамках ток-шоу и интерактивных программ, о преимуществах рабочих и профессионально-технических специальностей и потребностях государства в них
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
новостные выпуски и аналитические программы телеканалов, печатные СМИ и общественно-политические интернет-ресурсы
ежеквартально
МИР (размещение), МЗСР, МОН, МИР, МНЭ, МЭ, МКС, акиматы гг. Астаны и Алматы, областей, АВ, АК
64.
Обеспечить производство и ротацию в эфире республиканских и региональных телеканалов социальных роликов о преимуществах рабочих и профессионально-технических специальностей и кадровых потребностях государства
видеоролики;

бейнероликтер; 20 желтоқсанға қарай ПӘ-ге ақпарат беру, әрі қарай - тоқсан сайын (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық және өңірлік телеарналар
дайындау - 2015 жылғы 20 желтоқсанға дейін, ротациялау - 2016 жылғы қаңтар айынан бастап
ИДМ, «Қазақстан» РТРК» АҚ, «Хабар» агенттігі» АҚ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері (ротациялау өңірлік телеарналарда)
65.
Еңбек әлеуеттері туралы деректі фильмдер мен сериалдар дайындау мәселелерін пысықтау
ПӘ-ге ақпарат
«Хабар» және «Қазақстан» РТРК» АҚ телеарналары
2016 жылғы 20 желтоқсанға дейін
ИДМ, «Хабар» агенттігі» АҚ, «Қазақстан» РТРК» АҚ
66.
ИИДМБ іске асыру және орын алған кадр қажеттілігі, жұмысшы және кәсіптік-техникалық мамандықтардың артықшылығы туралы инфографика, талдама және сараптамалық материалдарды және т.б. дайындау және орналастыру
ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне)
Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктерінің ресми интернет- ресурстары, республикалық және өңірлік БАҚ-тар, «Қазақпарат» АА, «Казконтент» АҚ ресурстары
тоқсан сайын
Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері
3. ӘЛЕУМЕТТІК ЖЕЛІЛЕРДЕГІ ЖҰМЫС
67.
Жұмысшы кәсіптері мен техникалық мамандықтарды ілгерілетуге бағытталған БАҚ материалдарын бейнепорталдарда, әлеуметтік желілерде орналастыруды қамтамасыз ету
ПӘ-ге ақпарат (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне)
әлеуметтік желілер, бейне- порталдар
тұрақты негізде
ИДМ, БҒМ, ҰЭМ, МСМ, ЭМ, ДСӘДМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
68.
Әлеуметтік желілерде және бейнепорталдарда жұмысшы және кәсіптік-техникалық мамандықтардың артықшылығы және олардың мемлекетке қажеттілігі туралы әлеуметтік бейнероликтерді орналастыру
ПӘ-ге ақпарат
әлеуметтік желілер, бейне- порталдар
2016 жылғы 20 ақпанға дейін
ИДМ
4. АРНАЙЫ ЖОБАЛАР
69.
Дуальды білім беру жобасын ілгерілету бойынша ұйымдастырушылық-практикалық іс-шараларды өткізу және оларды БАҚ-та ақпараттық сүйемелдеу (семинарлар, конференциялар және т.б.)
оқиғалар қатары; 2015-2016 жж. 20 желтоқсанға дейін - ПӘ-ге ақпарат беру
-
тұрақты негізде
БҒМ, Астана мен Алматы ққ. және облыстардың әкімдіктері, ЖОО қауымдастығы, КА
70.
«Жұмыспен қамтудың жол картасы 2020» іске асыру барысын ақпараттық сүйемелдеу
2016 жылға арналған медиа-жоспар, ПӘ-ге тоқсан сайын ақпарат беру (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне)
республикалық және өңірлік БАҚ-тар
2015 жылғы 20 желтоқсанға дейін
ДСӘДМ, БҒМ, ИДМ,ЖОО қауымдастығы, КА
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ӘМ - Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі
ӘЭМБ - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
БАҚ - Бұқаралық ақпарат құралдары
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ЖОО қауымдастығы - Қазақстан Республикасының Жоғары оқу орындары қауымдастығы
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ИДМ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ІСБ - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі
КА - Қазақстан Республикасының Колледждер Ассоциациясы
КК - Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
ҚАА - Қазақстанның Азаматтық альянсы
ҚМ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚР КФ - Қазақстан Республикасының Кәсіподақтар Федерациясы
ҚСЗИ - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты
ҚХАХ - Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ОКҚ - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Орталық коммуникациялар қызметі
ОМО - орталық мемлекеттік органдар
ПӘ - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар
ҰКП - Қазақстан Республикасы «Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасы ҰЭМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

информация в АП к 20 декабря, далее - ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные телеканалы
подготовка - до 20 декабря 2015 года, ротация с января 2016 года
МИР, АО «РТРК «Казахстан», АО «Агентство «Хабар», акиматы гг. Астаны и Алматы, областей (ротация на региональных телеканалах)
65.
Проработать вопросы по подготовке документальных фильмов и сериалов о трудовых династиях
информация в АП
телеканалы «Хабар» и «Казахстан»
до 20 декабря 2016 года
МИР, АО «Агентство «Хабар», АО «РТРК «Казахстан»
66.
Подготовить и разместить инфографики, аналитические и экспертные материалы и др. о реализации ГПИИР и имеющихся кадровых потребностях, о преимуществах рабочих и профессионально-технических специальностей
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
официальные интернет-ресурсы акиматов гг. Астаны и Алматы, областей, республиканских и региональных СМИ, ИА «Казинформ», ресурсы АО «Казконтент»
ежеквартально
акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
3. РАБОТА В СОЦИАЛЬНЫХ СЕТЯХ
67.
Обеспечить размещение материалов СМИ, направленных на продвижение рабочих профессий и технических специальностей на видеопорталах, в социальных сетях
информация в АП (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
социальные сети, видео-порталы
на постоянной основе
МИР, МОН, МНЭ, МКС, МЭ, МЗСР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, АВ, АК
68.
Разместить социальные видеоролики о преимуществах рабочих и профессионально-технических специальностей и потребностях государства в них в социальных сетях и видеопорталах
информация в АП
социальные сети, видео-порталы
до 20 февраля 2016 года
МИР
4. СПЕЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
69.
Провести организационно-практические мероприятия по продвижению проекта дуального обучения и их информационное сопровождение в СМИ (семинар, конференции и др.)
событийный ряд;
информация в АП до 20 декабря 2015-2016 гг.
-
на постоянной основе
МОН, акиматы гг. Астаны и Алматы, областей, АВ, АК
70.
Информационное сопровождение хода реализации «Дорожной карты Занятости - 2020»
медиаплан на 2016 год, информация в АП ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
республиканские и региональные СМИ
до 20 декабря 2015 года
МЗСР, МОН, МИР, АВ, АК
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АВ - Ассоциация высших учебных заведений Республики Казахстан
АК - Ассоциация колледжей Республики Казахстан
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ГАК - Гражданский альянс Казахстана
КИСИ - Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан
КС - Конституционный Совет Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации
HПП - Национальная Палата предпринимателей Республики Казахстан «Атамекен»
ОВП - Отдел внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан
ОСЭМ - Отдел социально-экономического мониторинга Администрации Президента Республики Казахстан
САНК - Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
СМИ - Средства массовой информации
СЦК - Служба центральных коммуникаций при Президенте Республики Казахстан
ФП РК - Федерация профсоюзов Республики Казахстан
ЦГО - центральные государственные органы