Балқаш ауданы бойынша 1996 жылы туылған еркек жынысты азаматтарды әскерге шақыру учаскесінде тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Алматы облысы Балқаш ауданы әкімінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 12-15 шешімі
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы №561 "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымындағы №859 "Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі Ережесін бекіту туралы" Қаулысының талаптарына сәйкес, 1996 жылы туылған Қазақстан Республикасының азаматтарын шақыру учаскесіне есепке алуды уақытында және сапалы жүргізу мақсатында, аудан әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013 жылдың каңтар-наурыз айларында 1996 жылы туылған 17 жасқа толған, сонымен қатар шақыру участкелеріне әр түрлі себептермен есепке алынбаған жасы үлкен азаматтардың шақыру учаскелерінде есепке алу жүргізілсін.
2. Селолық округ әкімдері 1996 жылы туылған, сондай-ақ шақыру учаскелерінде бұрын есепке алынбаған, жасы ұлғайған азаматтарды дер кезінде толық есепке алуды шақыру комиссиясына уақытысында келулері қамтамасыз етілсін.
3. "Балқаш аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Оңғарбаев Талғат Күмісбекұлы) Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңына сәйкес, мына мәселелер орындалсын (келісім бойынша).
1) аудандық Қорғаныс істері жөніндегі белімшеге, әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге тұрудан жалтарып жүрген жастарды іздестіруде көмек көрсетілсін, оларды жедел іздестіру мақсатында, әр селолық округінде ішкі істер бөлімі мен Қорғаныс істері жөніндегі бөлім өкілдерінен бақылау және іздестіру топтары құрылсын;
2) 2013 жылы 5 қаңтарга дейін Қорғаныс істері жөніндегі бөлімшесіне жасөспірімдердің ішкі істер органдарында есепте тұрган тізімі берілсін;
3) комиссияның шақыру кезінде шақыру участкесінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етсін.
4. "Балқаш аудандық қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Өмірбаев Алпысбай Жандосұлы) тіркеу жүргізу кезіндегі көлік, телефон шығындарын төлеуді Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңына сәйкес, жергілікті бюджет қаржы есебінен жүргізілсін.
5. "Балқаш ауданының орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (Мұратбаев Ринат Алмасұлы) Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңына сәйкес, мына мәселелердің орындалуы қамтамасыз етілсін (келісім бойынша).

Об организации и обеспечении приписки граждан мужского пола 1995 года рождения к призывному участку по Балхашскому району
Решение акима Балхашского района Алматинской области от 19 декабря 2012 года № 12-15
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года № 561 "О воинской службе и статусе военнослужащих", согласно требованиям Постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859 "Об утверждении Правил ведения воинского учета военнообязанных и призывников", с целью своевременного и качественного учета граждан Республики Казахстан, 1996 года рождения, на пункте призыва, аким района РЕШИЛ:
1. В январе-марте 2013 года провести учет граждан 1996 года рождения достигших 17 лет, а так же пожилых граждан, которые по разным причинам не проходили учет в призывном участке.
2. Акимы сельских округов обеспечить своевременного прибытие граждан 1996 года рождения, а так же пожилых граждан, которые по разным причинам не проходили учет в призывном участке для регистрации в призывном участке.
3. Государственное учреждение "Балхашский районный отдел внутренних дел" (Онгарбаев Талгат Кумисбекович) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" решит следующие вопросы (по согласованию).
1) содействовать поиску молодежи в районном отделе обороны, искать молодежь, которые отказались в регистрации в местах призыва, создать следственные группы из представителей отдела внутренних дел и отдела обороны в каждом сельском округе для оперативного розыска;
2) представить в отдел обороны до 5 января 2013 года список несовершеннолетних состоящих на учете в органах внутренних дел;
3) обеспечить соблюдение общественного порядка на пункте вызова во время призыва комиссии.
4. Государственное учреждение "Балхашский районный отдел финансов" (Омирбаев Алпысбай Жандосович) во время проведения регистрации транспортные и телефонные расходы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", финансировать за счет средств местного бюджета.
5. Государственное предприятие "Центральная районная больница Балхашского района" (Муратбаев Ринат Алмасович) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" обеспечить выполнение следующих вопросов (по согласованию).

1) аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөліміне тіркеуге алынушыларды медициналық тексеруден өткізу кезінде жан-жақты көмек көрсету жөніндегі шаралар әзірлесін, бұл іске тәжірибелі дәрігерлер мен қажетті орта медициналық қызметкер қатыстырылсын;
2) 2013 жылы 5 қаңтарға дейін аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөліміне 1996 жылы туылған жастарға ауырып жатқан жастардың жабыстыру парағы бар медициналық картасын, жүйке аурулары, туберкулез, тері аурулары, жұқпалы аурулар, (СПИД), трахома, демалу органдары, созылмалы ауыратын диспансерлік есепте тұрған азаматтардың ауру тарихтарының көшірмесі, дәрігерлік тексерулердің және диспансерлік қарудың анықтамалары, азаматтардың денсаулық жағдайы жазылған анықтамалардың тізімі тапсырылсын;
3) тіркеудің алдында ауыратыны анықталған жасөспірімдердің арасындағы сауықтыру жұмыстарын тікелей медициналық тексеру кезінде бастасын.
6. Балқаш ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесі (Құтпанбетов Азат Үкітайұлы) тізімге алу пунктіне 2013 жылдың 7 қаңтарынан 31 наурызына дейінгі мерзімге қоғамдық жұмыскерлер есебінен 4 жұмыскер бөлсін.
1) аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөліміне мүгедек болған 1996 жылы туылған азаматтар туралы мәліметтердің тізімі берілсін;
7. Балқаш аудандық білім бөлімі (Нұрпейісова Назым Омарханқызы) тіркеуге алу кезінде:
1) 1996 жылы туылған жастар арасынан Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрлігі жанындағы әскери техникалық мектепке оқу ұйымдарында әскери-техникалық мамандарды дайындауға жіберу үшін үміткерлерді, әскери оқу орындарына түскісі келген тұлғалар анықталсын;
2) кәсіпорындарда, ұйымдарда және оқу орындарында әскери қолданбалы спорт түрлері бойынша жастардың дайындығына бақылауды жүзеге асырсын;
8. "Балқаш ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Сарқытбек Ұлан Сарқытбекұлы) осы қаулының орындалу барысы және азаматтарды әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге алу қортындысы туралы аудан әкіміне 2013 жылдың 20 сәуіріне дейін ақпарат тапсырылсын (келісім бойынша).
9. Балқаш ауданы әкімінің 2012 жылғы 2 ақпандагы "1995 жылы туылған азаматтарды әскерге шақыру учаскелерінде тіркеуге алуды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылы 10 ақпанда № 2-6-90 болып енгізіліп, аудандық "Балқаш өңірі" газетіне 2011 жылдың 31 желтоқсанында № 53 (7377) жарияланған) № 2-4 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау, аудан әкімінің орынбасары Б.Рахымбаевқа жүктелсін.
Аудан әкімі А. Көшкімбаев

1) разработать меры по проведению комплексного медицинского обследования во время проведения регистрации призывников в отделе обороны района, привлечь в это дело опытных врачей и необходимых вторичных медицинских работника;
2) до 5 января 2013 года опеспечить передачу списков в отдел обороны медицинских карточек детей подросткового возраста 1996 года рождения, детей с нервными заболеваниями, туберкулезом, кожными заболеваниями, инфекционными заболеваниями (СПИД), трахомами, органами дыхания, копий истории болезни граждан, перечень медицинских справок и справок о выдаче медицинских записей граждан;
3) начать проверку здоровья подростков, которым был поставлен диагноз до регистрации во время прямого медицинского осмотра.
6. Государственное учреждение отдел занятости и социальных программ Балхашского района (Кутбанбетов Азат Укитаевич) с 7 января по 31 марта 2013 года выделить 4 человек для работы пункте призыва за счет общественных работников.
1) предоставить в районный отдел обороны список граждан, являющихся инвалидами 1996 года рождения;
7. Отдел образования Балхашского района (Нурпеисова Назым Омархановна) во время проведения регистрации:
1) определить лиц 1996 года рождения желающих поступить военные учебные заведения и Военно-техническое училище Министерства обороны Республики Казахстан для подготовки военно-технических специалистов в учебных заведениях;
2) осуществлять контроль готовности молодежи к военному, прикладному спорту на предприятиях, в организациях и учебных заведениях;
8. "Отдел обороны Балхашского района" (Саркытбек Улан Саркытбекович) до 20 апреля 2013 года проинформировать акима района о результатах исполнения этого постановления и регистрации граждан на призывных участках (по согласованию).
9. Признать утратившим силу решение акима Балхашского района от 2 февраля 2012 года "Об организации и обеспечении приписки граждан 1995 года рождения к призывным участкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2-6-90 от 10 февраля 2012 года). (опубликовано в газете от 31 декабря 2011 г. № 53 (7377)).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима района Б.Рахимбаева.
Аким района А. Кошкимбаев