"Теңіз-Новороссийск" магистральдық мұнай құбырының желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жариялы сервитут белгілеу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 қарашадағы № 399 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 16, 32, 37, 43, 69, 118-баптарына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы "Магистральдық құбыр туралы" Заңының 7, 13, 21-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

Об установлении публичного сервитута для размещения и эксплуатации линейной части магистрального нефтепровода "Тенгиз-Новороссийск"
Постановление акимата Атырауской области от 15 ноября 2013 года № 399
В соответствии со статьями 16, 32, 37, 43, 69, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 7, 13, 21 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе" и статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Каспий Құбыр Консорциумы-Қ" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "КҚК-Қ" АҚ) "Теңіз-Новороссийск" магистральдық мұнай құбырының 0-130,3 км желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жер учаскелерін жер пайдаланушылардан және жердің меншік иелерінен алып қоймай, 49 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "КҚК-Қ" АҚ:
1) келісім бойынша жер учаскелерінің меншік иелеріне және жер пайдаланушыларға шығын келтірген жағдайда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келтірілген шығындардың орнын толтырсын;

1. Установить публичный сервитут для размещения и эксплуатации линейной части 0-130,3 км магистрального нефтепровода "Тенгиз-Новороссийск" акционерного общества "Каспийский трубопроводный Консорциум-К" (далее – АО "КТК-К") сроком на 49 лет, без изъятия земельных участков у землепользователей и собственников земель согласно приложению к настоящему постановлению.
2. АО "КТК-К":
1) в случае причинения убытков собственникам земельных участков и землепользователям по согласованию возместить ущерб в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

2) "Теңізшевройл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жалға алу және сервитут құқығындағы тиесілі жер шегінде Жылыой ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы "Жылыой ауданының жер учаскелерінде өнеркәсіптік пайдалану кезеңіне Теңіз мұнай кен орнының санитарлық-қорғау аймағын белгілеу туралы" № 439 қаулысымен бекітілген жер пайдалану режимінің талаптарын сақтасын;
3) қауымдық жариялы сервитут үшін белгіленген мерзім аяқталғаннан соң белгіленген тәртіпке сай бүлінген жерлерді қалпына келтірсін.

2) соблюдать требования режима землепользования, утвержденного постановлением акимата Жылыойского района от 20 декабря 2009 года № 439 "Об установлении санитарно-защитной зоны Тенгизского нефтяного месторождения на период промышленной эксплуатации на земельных участках Жылыойского района", в пределах земель, принадлежащих товариществу с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл" на правах аренды и сервитута;
3) по окончании срока, установленного для публичного сервитута, восстановить нарушенные земли в установленном порядке.