"Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қазандағы № 104-1868 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 8 маусымдағы № 104-1167 қаулысы. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 6 наурыздағы № 06-433 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.03.2018 № 06-433 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 7) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қазандағы № 104-1868 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережеде:
16 тармақтың 2), 37), 38) тармақшалары алынып тасталсын.
2. "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны көшірмесін мерзiмдi баспа басылымдарында ресми жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жазба және электрондық түрде жолдау және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Астана әкімі Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 8 маусымдағы
№ 104-1167 қаулысымен
бекітілген қосымша
"Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) Астана қаласы бойынша ішкі саясат саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 21 октября 2015 года № 104-1868 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление внутренней политики города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 8 июня 2017 года № 104-1167. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 марта 2018 года № 06-433.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 06.03.2018 № 06-433.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 21 октября 2015 года № 104-1868 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление внутренней политики города Астаны" следующие изменения:
в Положении о Государственном учреждении "Управление внутренней политики города Астаны", утвержденном вышеуказанным постановлением:
подпункты 2), 37), 38) пункта 16 исключить.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление внутренней политики города Астаны" направление копии настоящего постановления в печатном и электронном виде для официального опубликования в периодических печатных изданиях, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Аким А. Исекешев
Приложение
утвержденное постановлением
акимата города Астаны
от 8 июня 2017 года
№ 104-1167
Положение
о Государственном учреждении
"Управление внутренней политики города Астаны"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление внутренней политики города Астаны" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере внутренней политики по городу Астане.
2. Управление не имеет ведомств.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқармаға егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, индекс 010000, Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Бейбітшілік көшесі, № 11.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Астана қаласының Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарма қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Басқарманың миссиясы: елорданың этникааралық және конфессияаралық келісім саласындағы қоғамдық-саяси тұрақтылығын нығайтуға, Астана қаласы тұрғындарының әлеуметтік оңтайлы көңіл-күйін қалыптастыруға, сондай-ақ азаматтық қоғам институттарын қолдау мен дамытуға, елорданың ақпараттық кеңістігінің бәсекеге қабілеттігін арттыруға бағытталған мемлекеттік саясатты тиімді жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) қоғамдық-саяси қатынастар, әлеуметтік, білім, ғылым, мәдениет, денсаулық сақтау, жастар, тіл саясаты, туризм және спорт, бұқаралық ақпарат құралдары салаcында жергілікті атқарушы биліктің барлық құрылымдарының бірыңғай стратегиясын және келісілген өзара іс-қимылды қалыптастыру;
2) саяси партиялардың және қоғамдық-саяси ұйымдардың қызметтері туралы қажетті ақпараттарды жинақтау және өңдеу;
3) рұқсат етілмеген наразылық акцияларының алдын-алу және қарсы іс-қимыл жасау мәселелері бойынша мемлекеттік және құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, индекс 010000, город Астана, район "Сарыарка", улица Бейбітшілік, № 11.
10. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Управление внутренней политики города Астаны".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
12. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления
14. Миссия Управления: эффективная реализация государственной политики, направленной на укрепление общественно-политической стабильности столицы в области межэтнического и межконфессионального согласия, формирование социального оптимизма жителей города Астаны, а также на поддержку и развитие институтов гражданского общества, повышение конкурентоспособности информационного пространства столицы.
15. Задачи:
1) формирование единой стратегии и согласованного взаимодействия всех структур местной исполнительной власти в сфере общественно-политических отношений, социальной, науки, образования, культуры, здравоохранения, молодежной, языковой политики, туризма и спорта, средствах массовой информации;
2) сбор и выработка необходимой информации о деятельности политических партий и общественно-политических организаций;
3) взаимодействие между государственными и правоохранительными органами по вопросам профилактики и противодействия несанкционированным акциям протеста;

4) алынған деректер негізінде елордадағы қоғамдық-саяси ахуал туралы талдамалы баяндамалар, есептер және қызметтік жазбалар әзірлеу;
5) саяси партиялар мен қоғамдық-саяси ұйымдардың қызметіне сәйкес тәжірибелік ұсыныстарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру;
6) Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Астана қаласы әкімінің (бұдан әрі – әкім) казақстандық патриотизмге тәрбиелеуге, ішкі саяси тұрақтылықты нығайтуға, халықтың бірлігін сақтауға, Қазақстан Республикасы Конституциясының тұрақтылығына бағытталған саяси бағытын жүзеге асыру;
7) әкім үшін тоқсан сайын реформалық курсты "Қазақстан-2050" стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" (бұдан әрі – "Қазақстан-2050" стратегиясы) және басқа да мемлекеттік бағдарламалық құжаттарды түсіндіру және насихаттау бойынша шаралар туралы жиынтық ақпаратты дайындау;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аймағында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің пайдалануына (орнатуына, орналастырылуына) бақылау;
9) елорданың әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси дамуы, мемлекеттік билік жергілікті органдарының қызметі туралы қоғамдық пікірлерге мониторинг;
10) муниципалды мәселелерді анықтау, ұсыныстарды өндіру, талдамалы баяндамаларды дайындау;
11) "Қазақстан-2050" стратегиясы, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауын және Елбасы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да стратегиялық құжаттарының іске асырылуын идеологиялық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу;
2) тұрғындар арасында теле-, радио бағдарламалардың кешенді талдауын және экспресс-талдауын жүргізу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын және басқа да заң актілерін, Астана қаласы әкімдігінің (бұдан әрі – әкімдік) қаулыларын, әкімнің өкімдері мен шешімдерін, Басқарма басшысы тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету;
4) Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әкімнің өкімдері мен шешімдерін, әкімдік қаулыларының жобаларын әзірлеуге, концептуалдық құжаттарды дайындауға қатысу;
5) мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметті жүзеге асыру;
6) Басқармада іс-қағаздарын жүргізу жағдайын қамтамасыз ету және бақылау;
7) "Айқын" жобасымен және "Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі" электрондық құжат айналымы Қағидаларына сәйкес жұмысты ұйымдастыру;
8) кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеу;
9) ағымдағы мұрағатқа және тұрақты сақтауға тапсыру үшін материалдарды даярлау;

4) подготовка аналитических докладов, отчетов и служебных записок об общественно-политической ситуации в столице на основе полученных данных;
5) формирование практических рекомендаций, основных направлений в соответствии с деятельностью политических партий и общественно-политических организаций;
6) реализация политического курса Главы государства, Правительства Республики Казахстан, акима города Астаны (далее – аким), направленного на воспитание казахстанского патриотизма, укрепление внутриполитической стабильности, сохранение единства народа, неизменности Конституции Республики Казахстан;
7) подготовка ежеквартальных сводных информаций для акима о мерах по разъяснению и пропаганде курса реформ, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства" (далее – Стратегия "Казахстан-2050") и других государственных программных документов;
8) контроль за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
9) мониторинг общественного мнения о социально-экономическом и общественно-политическом развитии столицы, деятельности местных органов государственной власти;
10) выявление муниципальных проблем, выработка рекомендаций, подготовка аналитических докладов;
11) идеологическое обеспечение реализации Стратегии "Казахстан-2050", ежегодных Посланий Президента Республики Казахстан народу Казахстана и других стратегических документов Главы государства и Правительства Республики Казахстан.
16. Функции:
1) проведение государственной информационной политики;
2) проведение комплексного анализа и экспресс-анализа теле-, радио программ среди населения;
3) обеспечение исполнения указов Президента Республики Казахстан, постановлений и других законодательных актов Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата города Астаны (далее – акимат), распоряжений и решений акима, поручений руководителя Управления;
4) подготовка проектов постановлений акимата, распоряжений и решений акима по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в разработке концептуальных документов;
5) осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
6) обеспечение и контроль за состоянием делопроизводства в Управлении;
7) организация работы в соответствии с проектом "Айқын" и Правилами электронного документооборота "Единая система электронного документооборота";
8) регистрация входящей и исходящей корреспонденции;
9) подготовка материалов для сдачи в текущий архив и на постоянное хранение;

10) қоғамдық-саяси қарым-қатынастарды реттеуде биліктің барлық тармақтарымен өзара әрекет ету қағидаттарын қалыптастыру;
11) Астана қаласының аумағындағы саяси партияларға, қоғамдық-саяси ұйымдарға және олардың филиалдарының қызметіне тұрақты мониторинг жүргізу;
12) саяси партиялармен, қоғамдық-саяси ұйымдармен және олардың филиалдарымен өзара әрекеттесу, Астана қаласының аумағында қоғамдық ұйымдармен өткізілетін іс-шараларға қатысу;
13) саяси партиялардың және қоғамдық-саяси ұйымдардың қызметін талдау жолымен қоғамдағы қоғамдық-саяси ахуал жағдайының ортақ тенденцияларын анықтау және болжау;
14) бейбіт жиналыстар, митингтер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге рұқсат беру жөніндегі өтініштерді қарастыру, әкімдік қаулыларының жобасын әзірлеу;
15) қоғамдық жерлерде (саябақтар, шағын гүлбақтар), мәдениет ескерткіштері мен монументтерге, ғимараттарға, құрылыстарға іргелес аумақтарда, сондай-ақ Астана қаласының көшелерінде бұқаралық-мәдени іс-шаралар өткізуге өтініштерді қарастыру;
16) Басқарма құзыреті шеңберінде рұқсат етілмеген наразылық акцияларының алдын-алу және болжау;
17) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
18) әлеуметтік зерттеулер жүргізу;
19) Қазақстан Республикасының Президенті – Ұлт көшбасшысы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың жыл сайынғы Жолдауының негізгі бағыттарын түсіндіру бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу;
20) Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласы туралы жариялық-насихаттық басылымдар дайындау;
21) ішкі саяси үдерістерге тұрақты мониторинг барысында алынған ақпаратты талдау;
22) қоғам тіршілік әрекетінің барлық негізгі бағыттары бойынша нақты ұсыныстар жасау;
23) мемлекеттің идеологиялық тапсырмаларын орындау аясында Астана қаласының ақпараттық-насихаттау топтары мүшелерін әдістемелік материалдармен ақпараттық қамтамасыз ету, тұрғындармен кездесу арқылы ақпараттық-насихаттау іс-шараларын өткізу;
24) алынған мәліметтер негізінде талдамалық баяндамалар, есептер және жазбалар дайындау;
25) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының сақталуына мониторинг жүргізу;
26) Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің саясатын іске асыру;
27) халық бірлігін сақтау, қоғамда саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету, қазақстандық патриотизмге тәрбиелеу бойынша конституциялық қағидаттарды бекіту;
28) қоғамдық-саяси, ұлтаралық және конфессияаралық қатынастар саласындағы мемлекеттік биліктің барлық тармақтарымен келісілген өзара іс-қимылдың бірыңғай бағдарламасын іске асыру;

10) формирование принципов взаимодействия всех ветвей власти в регулировании общественно-политических отношений;
11) проведение постоянного мониторинга деятельности политических партий, общественно-политических организаций и их филиалов на территории города Астаны;
12) взаимодействие с политическими партиями, общественно-политическими организациями и их филиалами, участие в мероприятиях, проводимых общественными организациями на территории города Астаны;
13) выявление общих тенденций и прогнозирование состояния общественно-политической ситуации в обществе путем анализа деятельности политических партий и общественно-политических организаций;
14) рассмотрение заявлений о разрешении на проведение мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций, подготовка проектов постановлений акимата;
15) рассмотрение заявлений на проведение культурно-массовых мероприятий в общественных местах (парки, скверы), на прилегающих территориях к памятникам культуры и монументам, зданиям, сооружениям, а также на улицах города Астаны;
16) прогнозирование и предотвращение несанкционированных акций протестов в рамках компетенции Управления;
17) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
18) проведение социологических исследований;
19) разработка методических пособий по разъяснению основных направлений ежегодных Посланий Президента Республики Казахстан – Лидера нации Назарбаева Нурсултана Абишевича;
20) подготовка презентационно-пропагандистских изданий о столице Республики Казахстан – городе Астане;
21) анализ информации, полученной в ходе постоянного мониторинга внутриполитических процессов;
22) выработка практических рекомендаций по всем основным направлениям жизнедеятельности общества;
23) проведение информационно-пропагандистских мероприятий посредством встреч с населением, информационное обеспечение методическими материалами членов информационно-пропагандистских групп города Астаны в рамках выполнения идеологических задач государства;
24) подготовка аналитических докладов, отчетов и записок на основе полученных данных;
25) проведение мониторинга на предмет соблюдения Закона Республики Казахстан "О государственных символах Республики Казахстан";
26) реализация политики Президента и Правительства Республики Казахстан;
27) утверждение конституционных принципов по сохранению единства народа, обеспечению политической стабильности в обществе, воспитанию казахстанского патриотизма;
28) реализация единой программы согласованного взаимодействия всех ветвей государственной власти в сфере общественно-политических, межнациональных и межконфессиональных отношений;

29) Астана қаласының аумағында әрекет ететін үкіметтік емес ұйымдардың қызметіне ұдайы мониторингті жүзеге асыру;
30) үкіметтік емес ұйымдармен жұмыс жасау және олармен Астана қаласының аумағында өткізілетін іс-шараларға қатысу;
31) үкіметтік емес ұйымдардың қызметтеріне талдау жүргізу арқылы ортақ тенденцияларды анықтау және қоғамдағы қоғамдық-саяси ахуал жағдайларын болжау;
32) үкіметтік емес ұйымдардың жұмысы туралы қажетті ақпаратты үнемі сұрау және талдау;
33) үкіметтік емес ұйымдар қызметінің негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар қалыптастыру;
34) Астана қаласының әлеуметтік жарнамасы мен сыртқы безендіру жағдайын қамтамасыз ету және орындалуын бақылау;
35) мемлекеттік мерекелер, маңызды оқиғалар мен тарихи саналарға арналған іс-шараларға орайластырылған сыртқы безендіру мен әлеуметтік жарнаманы орналастыру бойынша қызметті іске асыру;
36) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзгеде функцияларды жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) Астана қаласының әкімдігі мен мәслихаты бекітетін бағдарламаларды әзірлеуге қатысу;
2) Басқарманың құзыретіне кіретін әкім және әкімдік актілерінің жобаларын дайындау;
3) жергілікті атқарушы билік органдары қызметінің нәтижесі бойынша сараптамалық, талдамалық және жиынтық жұмыстарды жүргізу, ішкі саясат саласындағы жұмыстарды жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды қарастыру;
4) Қазақстан Республикасының конституциялық қағидаттары мен заңнамаларын сақтау саласындағы тиісті атқарушы билік органдарымен жұмыс жүргізу, қоғамдық-саяси, насихаттау топтарымен өзара іс-қимылда қоғамдағы шиеленіс жағдайларының алдын алу;
5) әкімге реформалар курсын, "Қазақстан-2050" стратегиясын және басқа да мемлекеттік бағдарламалық құжаттарды (оның ішінде Астана қаласы аудан әкімдерінің қызметін бағалау жүйесіне сәйкес) түсіндіру және насихаттау барысы туралы жұмысты үйлестіру және талдамалық анықтамалар дайындау;
6) қалалық қоғамдық-саяси, мәдени-бұқаралық, ақпараттық ойын-сауық іс-шараларына қатысу;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзгеде құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
18. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. Басқарманың басшысын Астана қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.

29) осуществление постоянного мониторинга деятельности неправительственных организаций, действующих на территории города Астаны;
30) работа с неправительственными организациями и участие в мероприятиях, проводимых ими на территории города Астаны;
31) выявление общих тенденций и прогнозирование состояния общественно-политической ситуации в обществе путем проведения анализа деятельности неправительственных организаций;
32) регулярный запрос и анализ необходимой информации о работе неправительственных организаций;
33) формирование рекомендаций по основным направлениям деятельности неправительственных организаций;
34) обеспечение и контроль исполнения за состоянием социальной рекламы и наружного оформления города Астаны;
35) реализация услуги по размещению социальной рекламы и наружного оформления, приуроченных к мероприятиям, посвященным государственным праздникам, памятным событиям и историческим датам;
36) осуществляет иные функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) участвовать в разработке программ, утверждаемых акиматом и маслихатом города Астаны;
2) готовить проекты актов акима и акимата, входящих в компетенцию Управления;
3) проводить экспертную, аналитическую и сводную работу по итогам деятельности местных исполнительных органов власти, рассматривать предложения по совершенствованию работы в области внутренней политики;
4) проводить работу с соответствующими исполнительными органами власти в области соблюдения конституционных принципов и законодательства Республики Казахстан, предотвращения конфликтных ситуаций в обществе во взаимодействии с общественно-политическими, пропагандистскими группами;
5) координировать работу и готовить аналитические справки акиму о ходе (в том числе в соответствии с системой оценки деятельности акимов районов города Астаны) разъяснения и пропаганды курса реформ, Стратегии "Казахстан-2050" и других государственных программных документов;
6) принимать участие в городских общественно-политических, культурно-массовых, информационно-развлекательных мероприятиях.
7) Осуществляет иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Управления
18. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом города Астаны.

20. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) Басқарманың жұмысын басқаруды жүзеге асырады;
2) өз орынбасарлары мен бөлім басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) Басқарманың қызметкерлерін қызметке тағайындайды және босатады;
4) Басқарма қызметкерлерін марапаттайды және тәртіптік жазалар қолданады;
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Басқарманың құрылымын және бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
7) Басқарманы барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда ұсынады;
8) жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
9) Басқарма қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының жемқорлыққа қарсы заңнама нормаларын орындамағаны үшін жеке жауапкершілік алады;
10) Басқарманың жұмыс регламентін бекітеді.
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Басқарманың мүлкі
23. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
26. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

20. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя Управления:
1) осуществляет руководство работой Управления;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов;
3) назначает и освобождает от должностей работников Управления;
4) налагает дисциплинарные взыскания и поощрения на сотрудников Управления;
5) подписывает приказы;
6) утверждает структуру и положения об отделах Управления;
7) представляет Управление во всех государственных органах и иных организациях;
8) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
9) несет персональную ответственность за невыполнение работниками Управления норм антикоррупционного законодательства Республики Казахстан;
10) утверждает регламент работы Управления.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель Управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления
23. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
25. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Управления
26. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.