"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Әділет министрінің 2017 жылғы 3 мамырдағы № 137 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 6 тамыздағы № 279н бұйрығы.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 17-бабы 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Әділет министрінің 2017 жылғы 3 мамырдағы № 137 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарына мына өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарының "Орталық аппарат", "Заңнама департаменті", "Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті", "Сот актілерін орындау департаменті", "Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті", "Әділет департаменті басшысы" және "Әділет департаменті басшысының орынбасары" деген бөлімдер осы бұйрықтың № 1 қосымшасына сәйкес редакцияда баяндалсын.
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 6 тамыздағы
№ 279н
бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Б"корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ Министрдің кеңесшісі С-3 санаты (5 бірлік), № 1-0-1, 1-0-2, 1-0-3, 1-0-4, 1-0-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы немесе экономика) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және сараптау мәселелерін реттейтін заңнаманы білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

О внесении изменении в приказ Министра юстиции от 3 мая 2017 года № 137 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 августа 2018 года № 279н.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденные приказом Министра юстиции от 3 мая 2017 года № 137 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан" следующее изменения:
1) Разделы "Центральный аппарат", "Департамент законодательства", "Департамент регистрации нормативных правовых актов", "Департамент по исполнению судебных актов", "Департамент по организации экспертной деятельности", "Руководитель Департамента юстиции" и "Заместитель руководителя Департамента юстиции" Квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства юстиции Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению № 1 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение № 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 6 августа 2018 года № 279н
Квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Министерства юстиции Республики Казахстан
Советник Министра, категория С-3 (5 единицы), № 1-0-1, № 1-0-2, № 1-0-3, № 1-0-4, № 1-0-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина), либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание законодательства, регулирующего вопросы подготовки и экспертизы нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілер жобаларының сапалы орындалуын қамтамасыз ету, құқықтық, ұйымдастырушылық және сот сараптамалық қызмет мәселелері бойынша ақпараттық - талдау қызметтерді жүзеге асыру, анықтамалық, ақпараттық және талдау материалдармен қамтамасыз ету, кеңестерді және мәжілістерді өткізуді дайындау, баяндама мен сөз сөйлеулерді дайындау. Министрлік басшысының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңнама департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік), № 3-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және өзіне жүктелген міндеттерді және функцияларды жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады; Министрлік бойынша үлкен, маңызды, қажетті іс-шараларда ұйымдастыру дайындыққа қатысу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Әділет Министрлік басшылығының бақылаудағы қиын тапсырмаларды орындау; уақтылы және сапалы жоғары тұрған органдардың тапсырмаларды орындауына бақылау (Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрдің Кеңсесі), Министрдің, Министірдің орынбасары-министрдің, Жауапты хатшының тапсырмаларды қамтамасыз ету; Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; Департамент құзыреті бойынша Министрге ұсыныстар енгізу, Департамент қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу; Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету; Министрдің және Жауапты хатшыға кадр мәселесі бойынша ұсыныстар енгізу; және басқа да тапсырмаларды Министрлік басшылығымен орындау жүзеге асыру; заң жобалардың қызметін үйлестіру, заң жобалардың сараптама, заңнаманы жүйелеу, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне түскен келісімге заң актілерін жобаларын қарастыру және әзірлеу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение качества подготовки нормативных правовых актов, осуществление правовой, организационной и информационно-аналитической деятельности, обеспечение справочными, информационными и аналитическими материалами в том числе по судебно-медицинской деятельности, организация и подготовка проведения совещаний и заседаний; подготовка докладов и выступлений. Исполнение иных поручений руководства Министерства.
Директор Департамента законодательства категория С-1 (1 единица), № 3-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует работу Департамента; участвует в организационной подготовке наиболее крупных, значительных мероприятий по Министерству; выполняет сложные контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства юстиции; осуществляет контроль за своевременным и качественным исполнением поручений вышестоящих органов (Администрация Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан), поручений Министра и Заместителей -Министра, Ответственного секретаря; осуществляет контроль за соблюдением работниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников, а также назначении, освобождении от должности и перемещении внутри Департамента; взаимодействует с юридическими службами центральных исполнительных органов Республики Казахстан и других государственных органов и организаций; вносит на рассмотрение Министру и Ответственному секретарю предложения по кадровым вопросам; осуществляет иные полномочия по поручению руководства Министерства; осуществляет комплекс работ, связанных с координацией законопроектной деятельности, экспертизой законопроектов, систематизацией законодательства, разработкой проектов законодательных актов, рассмотрением проекта законодательных актов, поступающих в Министерство юстиции Республики Казахстан на согласование.

Заңнама департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (3 бірлік) № 3-0-2, № 3-0-3, № 3-0-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және өзіне жүктелген міндеттерді және функцияларды жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады; Министрлік бойынша үлкен, маңызды, қажетті іс-шараларда ұйымдастыру дайындыққа қатысу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Әділет Министрлік басшылығының бақылаудағы қиын тапсырмаларды орындау; жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; заң жобалардың сараптама, заңнаманы жүйелеу, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне түскен келісімге заң актілерін жобаларын қарастыру және әзірлеу; және басқа да Директордың және Министрлік басшылығын тапсырмаларын орындау; бірін бірі алмастыруын.

Заместитель директора Департамента законодательства категория С-2 (3 единицы) № 3-0-2, № 3-0-3, № 3-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует работу Департамента и несет персональную ответственность за возложенные на него задачи и функции; осуществляет контроль за качественным и своевременным исполнением поручений руководства Министерства, директора Департамента; выполняет сложные контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства юстиции; распределяет объем работы между работниками Департамента в зависимости от их функциональных обязанностей и нагрузки; вносит на рассмотрение руководства предложения по улучшению работы Департамента; инициирует внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников управления, а также о назначении на должность, освобождении от должности и перемещении работников внутри Департамента; осуществляет контроль и планирование работы сотрудников Департамента; обеспечивает соблюдение сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; осуществляет комплекс работ, связанных с экспертизой законопроектов, систематизацией законодательства, разработкой проектов законодательных актов, осуществляет иные полномочия по поручению директора Департамента и руководства Министерства; взаимозаменяемость: в случае отсутствия, его обязанности исполняет руководитель управления.

Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-1-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау. Заң жобаларын сапалы және уақтылы әзірлеуді қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Министрлік және Департамент басшылығы тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады.
Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (3 бірлік) № 3-1-2, № 3-1-3, № 3-1-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" "Әділет органдары туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления проектной работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления. Обеспечивает своевременную и качественную разработку законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан.
Главный эксперт управления проектной работы Департамента законодательства категория С-4 (3 единицы) № 3-1-2, № 3-1-3, № 3-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын әзірлеуді және келісуді мүдделі органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, оларды одан әрі Үкіметпен, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігімен келісімді үйлестіру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының өте қиын және өзге де тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының сарапшысы С-5 санаты (1 бірлік) № 3-1-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобалау жұмыстарының мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады. Заң жобаларын мүдделі органдармен әзірлеуге және келісуге қатысу, оларды одан әрі Үкіметпен, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігімен келісімді үйлестіру. Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының шараларын орындайды. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет разработку и согласование законопроектов с заинтересованными органами, их дальнейшее сопровождение при согласовании с Правительством и Администрации Президента. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Эксперт управления проектной работы Департамента законодательства категория С-5 (1 единицы) № 3-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами по вопросам законопроектной работы. Участвует в разработке и согласовании законопроектов с заинтересованными органами, а также при дальнейшем сопровождение и согласовании с Правительством и Администрации Президента. Исполняет мероприятия Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.

Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-2-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын уақытында және сапалы орындалуын бақылау. Министрліктің және Департаменттің басшылығына норма шығармашылығы қызметін жетілдіру бойынша құқықтық қамтамасыз ету сапасын арттыру, норма шығару саласындағы талдаулық және іргелі зерттеулерге мұқтаж басым мәселелері бойынша ұсыныстар енгізеді. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету.
Басшылықтың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу.

Руководитель управления аналитической работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента и Министерства предложения по приоритетным вопросам, нуждающимся в аналитических и фундаментальных исследованиях в сфере нормотворчества, повышения качества правового обеспечения, по совершенствованию нормотворческой деятельности. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан.

Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (2 бірлік) № 3-2-2, № 3-2-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады, заңнама сапасын арттыру тұрғысында талдау жүргізеді. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.
Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік) № 3-2-4, № 3-2-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт аналитической работы Департамента законодательства категория С-4 (2 единицы) № 3-2-2, № 3-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента, проводит анализ на предмет повышения качества законодательства. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Эксперт аналитической работы Департамента законодательства категория С-5 (2 единицы) № 3-2-4, № 3-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды. Заңнама сапасын арттыру тұрғысында талдау жүргізуде қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.
Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-3-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента. Участвует в проведении анализа на предмет повышения качества законодательства. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Руководитель управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства,
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку законопроектов.

Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (5 бірлік) № 3-3-2, № 3-3-3, № 3-3-4, № 3-3-5, № 3-3-6
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының өте қиын және өзге де тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының сарапшысы С-5 санаты (4 бірлік) № 3-3-7, № 3-3-8, № 3-3-9, № 3-3-10
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-4 (5 единицы) № 3-3-2, № 3-3-3, № 3-3-4, № 3-3-5, № 3-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Эксперт управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-5 (4 единицы) № 3-3-7, № 3-3-8, № 3-3-9, № 3-3-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Шаруашылық заңнама басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-4-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Руководитель управления хозяйственного законодательства Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует, осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-5-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, жоғары тұрған мемлекеттік органдар тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын өз құзыреті шегінде қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басшылығына норма шығармашылықты жетілдіруді құқықтық қамтамасыз ету сапасын арртыру бойынша ұсыныстарды енгізеді.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Руководитель управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-5-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует, осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет в рамках компетенции контроль за качеством и своевременным исполнением поручений вышестоящих государственных органов. Вносит руководству Министерства юстиции Республики Казахстан предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства. Вносит руководству Министерства юстиции Республики Казахстан предложения по повышению качества правового обеспечения по совершенствованию нормотворческой деятельности.

Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (1 бірлік) № 3-5-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үйлестіру заңжобасы қызметі саласындағы мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді.
Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының сарапшысы С-5 санаты (7 бірлік) № 3-5-3, № 3-5-4, № 3-5-5, № 3-5-6, № 3-5-7, № 3-5-8, № 3-5-9
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-4 (1 единица) № 3-5-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами в сфере координации законопроектной деятельности, исполняет наиболее сложные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства.
Эксперт управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-5 (7 единицы) № 3-5-3, № 3-5-4, № 3-5-5, № 3-5-6, № 3-5-7, № 3-5-8, № 3-5-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үйлестіру заңжобасы қызметі саласындағы мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң директоры, С-1 санаты (1 бiрлiк) № 5-0-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттер
Департамент қызметiн басшылық ету, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, Департаменттiң Жұмыс жоспарларын бекiту, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу сұрағы бойынша аумақтық әдiлет бөлiмшелердiң жұмысын үйлестiру, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Департаменттiң және аумақтық әдiлет органдар қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Департаменттiң хаттарын қарау, Министрлiктiң басшылығымен жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами в сфере координации законопроектной деятельности, исполняет поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства.
Директор Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-1 (1 единица) 5-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, осуществление контроля за качеством и своевременностью исполнения поручений, утверждение Планов работ Департамента, координация работы территориальных подразделений юстиции по вопросу государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов внесение предложений о повышении квалификации, поощрении, наказании сотрудников Департамента и территориальных органов юстиции, рассмотрение корреспонденции Департамента, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментi директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бiрлiк) № 5-0-2
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Қорғаныс, құқықтық тәртіп, өнеркәсіп, инвестиция, телекоммуникация, ауыл шаруашылығы, қаржы, энергетика және сыртқы байланыстар, салаларының нормативтік құқықтық актілерді тіркеу сұрақтарына басшылық жасау, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, Департамент қызметкерлерiнiң функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстарды енгiзу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Министрлiктiң басшылығымен берілетін жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Заместитель Директора Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-2 (1 единица) № 5-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Кураторство регистрации нормативных правовых актов по вопросам обороны, правопорядка, промышленности, инвестиций, телекоммуникаций, сельского хозяйства, финансов, энергетики и внешним связям, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бірлік) № 5-0-3
Критерии
Қойылатын талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибиесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саласында нормативтік құқықтық актілерді тіркеу бойынша басшылық жасау, нормативтік құқықтық актілердің талдау жұмысы және бақылауына жетекшілік етеді, министрлік басшысының тапсырмасы бойынша нормативтік құқықытқ базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқытық актіге ұсыныс енгізу, департамнеттердің қызметкерлеріне функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар беру, "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нормативтік құқықтық базаларын жетілдіру мақсатында ұсыныстар береді, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, Департамент қызметкерлерін жазалауды, мадақтауды және министірлік басшыларының бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асырады

Заместитель Директора Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-2 (1 единица) № 5-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Кураторство регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы, аналитической работы и контроля нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-1-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметін басқару, нормативтік құқықтық актілерге заң сараптамасын жүргізу сапасын бақылауды жүзеге асыру, тәртіптік және атқарушылық жауапкершілікті қамтамасыз ету, басшылықтың күрделі тапсырмаларын қарастыру, өзге де міндеттерді атқару, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, сарапшылардың функционалдық міндеттеріне ұсыныстар енгізу, күрделі нормативтік құқықтық актілерге және Департамент басшылығының тапсырмасымен берілген нормативтік құқықтық актілреге заң сараптамасын жүргізу.

Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-1-1
Критерии Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, внесение предложений по функциональным обязанностям экспертов, возложенных на него руководством Департамента, проведение юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов и нормативных правовых актов по поручению руководства Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бiрлiк) № 5-1-2, № 5-1-3, № 5-1-4
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттік органдардың күрделі нормативтік құқықтық актілеріне заң сараптамасын жүргізу, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (4 бiрлiк) № 5-1-5, № 5-1-6, № 5-1-7, № 5-1-8
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (3 единицы) № 5-1-2, № 5-1-3, № 5-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (4 единицы) № 5-1-5, № 5-1-6, № 5-1-7, № 5-1-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне заң сараптамасын жүргізу, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-2-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiн басшылық ету, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, нормативтiк құқықтық актiлерге өткiзiлетiн заң сараптамасының сапасына бақылауды жүзеге асыру, сарапшылардың функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстар енгiзу, атқару және еңбек тәртiбiн қамтамасыз ету, басшылықтың өте қиын тапсырмаларын қарастыру, Департамент басшылығымен басқа да міндеттерді жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, внесение предложений по функциональным обязанностям экспертов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (4 бiрлiк) № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4, № 5-2-5
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, С-4 әкімшілік мемлекеттік кызметті аткару үшін үміткерлерді тестілеу көзделген бағдарламасының заңнамасын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік .
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың жүктелген нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (4 бiрлiк) № 5-2-6, № 5-2-7, № 5-2-8, № 5-2-9
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласын реттейтiн заңнаманы бiлуi жақсы.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (4 единицы) № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4, № 5-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (4 единицы) № 5-2-6, № 5-2-7, № 5-2-8, № 5-2-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-3-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiн басшылық ету, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, нормативтiк құқықтық актiлерге өткiзiлетiн заң сараптамасының сапасына бақылауды жүзеге асыру, басшылық нормативтік құқықтық актілеріне тапсырыс беретін бойынша және жүктелген нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, сарапшылардың функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстар енгiзу, атқару және еңбек тәртiбiн қамтамасыз ету, жүктелген тапсырмаларын қарау, Департамент басшылығымен басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О правовых актах", Регламента Правительства Республики Казахстан, законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-3, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, проведение юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов и нормативных правовых актов по поручению руководства Департамента, внесение предложений по функциональным обязанностям главных экспертов и экспертов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, возложенных руководством Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (2 бiрлiк) № 5-3-2, № 5-3-3
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік .
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың жүктелген нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (2 бiрлiк) № 5-3-4, № 5-3-5
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласын реттейтiн заңнаманы бiлуi жақсы.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (2 единицы) № 5-3-2, № 5-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-4, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Управления и Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (2 единицы) № 5-3-4, № 5-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О правовых актах", законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-4, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеу департаментінің нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының басшысы С-3 санат (1 бірлік) № 5-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы","Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер. Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнамаларды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қызметтік міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер мониторингін үйлестіру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу бойынша жұмысты үйлестіру және ведомстволық нормашығаршылықты бақылау, Департамент құзыреті шегінде Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, нормативтік құқықтық базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқықтық актіге ұсыныс енгізу, Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, нормативтік құқықтық актілерді дайындау жобасына қатысу, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, орталық мемлекеттік сондай-ақ жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "Әкімшілік құқық бұзуышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, басшылардың қиындау тапсырмаларын қарастыру, "Құпия" белгісі қойылған құжаттарды қарастыру, енгізілген прокурорлық қадағалау актілеріне Бас прокуратурамен салыстырма актісіне қол қою, жоғары тұрған органдардың, Министрдің, министрліктің Жауапты хатшысының, министрдің орынбасарларының тапсырмаларын сапалы және дер кезінде орындауын бақылау, басқарма басшысының жұмысын басқару, басқарма сарапшыларының және бас сарапшыларының қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбектік тәртібін сақтау бойынша бақылауды қамтамасыз ету, Департамент басшыларына сарапшылардың функционалдық міндеттері және біліктілікті көтеру бойынша, басқарма қызметкерлерінің лауазымына тағайындау және босату бойынша, тәртіптік жаза және көтермелеу бойынша ұсыныстар беру, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Управления и Департамента.
Руководитель Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-4-1
Критерии Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", координация правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных органов, координация работы территориальных подразделений юстиции по вопросу государственной регистрации нормативных правовых актов и контроль за ведомственным нормотворчеством, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, по поручению руководства Департамента проведение юридической экспертизы по нормативным правовым актам центральных государственных органов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам регистрации нормативных правовых актов, осуществление проверки в центральных государственных органах, а также в местных органах государственного управления, в том числе по нормативным правовым актам акима, на предмет соблюдения законодательства, регулирующего издание, применение и официальное опубликования нормативных правовых актов, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, рассмотрение документов с грифом "Секретно", подписание акта сверки с Генеральной прокуратурой по внесенным актам прокурорского надзора, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений вышестоящих органов, поручений Министра, Ответственного секретаря Министерства, Заместителей Министра, руководство деятельностью Управления, координация и организация деятельности главных экспертов и экспертов Управления, обеспечение контроля за соблюдением сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины, внесение руководству Департамента предложения по содержанию и объему функциональных обязанностей, повышению квалификации, назначении на должности и освобождения от занимаемых должностей сотрудников Управления, о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий, осуществление иных функций и прав, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаментінің нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (2 бірлік) № 5-4-2, № 5-4-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер. Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнамаларды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің мониторингі бойынша ақпаратты жинақтау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер мониторингін үйлестіру, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқытық мониторинг өткізу (бағытталған аймақ бойынша), ҚР Бас прокуратурасына жолдау үшін орталық және жергілікті органдардың нормативтік құқықтық актілеріне енгізілген прокурорлық қадағалау актілері бойынша салыстырма актісін дайындау, территориалдық әділет органдарына жолдау үшін енгізілген прокурорлық қадағалау актілеріне талдау жүргізу, Министрліктің заң бұзушылықтарды жою туралы енгізген ұсынымдарын орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті мемлекеттік басқару органдарының қарау нәтижелерін жинақтау, әкімшілік істер бойынша, орталық және жергілікті мемлекеттік органдарда жүргізілген тексеріс бойынша жинақтау жүргізу, мемлекеттік органдардың заң бұзушылықтарды жою туралы Министрлік енгізген ұсынымдарды қарауының мерзімдерін қадағалау, орталық мемлекеттік органдар қабылдаған актілердің тізбесін зерделеу және тоқсанның қорытындысы бойынша талдау анықтамасын дайындау (бағытталған аймақ бойынша), Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, енгізілген прокурорлық қадағалау актілер бойынша территориалдық әділет органдарымен өзара әрекеттесу (бағытталған аймақ бойынша), сондай- ақ олардың себебін талдау, Министрліктің жинақтау құрылымдық бөлімшесіне жолдау үшін ҚР Премьер-Министрдің өкімдеріне қатысты орталық органдардың ақпаратын жинақтау, Департамент құзыреті шегінде Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерің қарастыру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласында анықталған бұзышылықтарға Заңды бұзылуын жою туралы ұсыныстың жобасын дайындау, орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "ҚР Әкімшілік құқық бұзышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, әкімшілік мемлекеттік лауазымға бірініші рет орналасқан тұлғалардың тәлі алуын жүзеге асыру, бекітілген Департамент қызметкерлерінің сөз сөйлеу жоспарына сәйкес мақала дайындау және баспасөз және электрондық бұхаралық ахуал құралдарына орналастыру үшін жолдау, Азаматтық процессуалдық кодекстің 56 бабына сәйкес соттарда қатысу, "Құпиян" белгісі қойылған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде министрліктің және департамент басшылары қатысуымен өтетін алқа және кеңес отырыстарына тиісті ақпарат дайындау, нормативтік құқықтық базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқытық актіге ұсыныс енгізу, нормативтік құқықытқ актілерді дайындау жобасына қатысу, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (2 единицы) № 5-4-2, № 5-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", обобщение информации центральных государственных органов по правовому мониторингу нормативных правовых актов, осуществление координации правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных органов, осуществление правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных и местных органов госуправления (по курируемым зонам), подготовка акта сверки по внесенным актам прокурорского надзора на нормативные правовые акты центральных и местных органов для последующего направления в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, проведение анализа по внесенным актам прокурорского реагирования, с последующим направлением в территориальные органы юстиции, обобщение результатов рассмотрения центральными государственными органами и местными органами государственного управления, внесенных Министерством представлений об устранении нарушений Закона, обобщение информации по административной практике, по проведенным проверкам в центральных государственных органах и местных органах государственного управления, по поручению руководства Департамента, проведение юридической экспертизы по нормативным правовым актам центральных государственных органов, взаимодействие с территориальными органами юстиции (по курируемым зонам) по внесенным актам прокурорского надзора, анализ причин их внесения, обобщение информации центральных государственных органов по распоряжениям Премьер-Министра РК, с последующим направлением сводной информации в сводящее структурное подразделение Министерства, изучение перечня принятых актов центральных госорганов (по курируемым зонам) и по итогам подготовка аналитической справки, отслеживание сроков рассмотрения государственными органами представлений об устранений нарушений Закона, внесенных Министерством, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, подготовка проекта представлений об устранении нарушений Закона по выявленным нарушениям в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление проверок в центральных государственных и местных органах государственного управления, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление наставничества над лицами, впервые принятыми на административную государственную должность, по поручению руководства Министерства, подготовка и направление статей для размещения в печатных и электронных средствах массовой информации согласно утвержденному Плану выступлений сотрудников Департамента, участие в судах в порядке статьи 56 Гражданского процессуального кодекса, рассмотрение документов с грифом "Секретно", предоставление в рамках компетенции Управления необходимых сведений на коллегию Министерства и совещания, в которых принимает участие руководство Министерства и Департамента, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (3 бірлік) № 5-4-4, № 5-4-5, 5-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер. Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнаманы білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің мониторингі бойынша ақпаратты жинақтау, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқытық мониторинг өткізу (бағытталған аймақ бойынша), Әділет министрлігінің жанындағы мемлекеттік органдардың заң қызметтерінің үйлестіру кеңесін ұйымдастыру, сондай-ақ күн тәртібі және хаттама жобаларын дайындау, ҚР Премьер-Министрдің өкімдеріне қатысты жергілікті мемлекеттік органдардың ақпаратын жинақтау, мемлекеттік органдардың заң бұзушылықтарды жою туралы Министрлік енгізген ұсынымдарды қарауының мерзімдерін қадағалау, орталық мемлекеттік органдар қабылдаған актілердің тізбесін зерделеу (бағытталған аймақ бойынша), орталық мемлекеттік органдардың мемлекеттік тіркеуден өткен НҚА ресми жариялауға уақытылы жолданғаны бойынша талдау жүргізу, ҚР Президент Әкімшілігіне жолдау үшін әділет органдарында тіркеуден өткен орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті мемлекеттік басқару органдардыі нормативтік құқытық актілерінің саны және тізімі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы (бас тарту себебін көрсетіп) сандық және тізімі бойынша ақпаратты дайындау, нормативтік құқытық актілерге Әділет министрлігінің ескертулері бойынша орталық мемлекеттік органдардың ақпаратын жинақтау, Министрліктің интернет-ресурсына жолдау үшін тіркелген және тіркеуден бас тартылған нормативтік құқытық актілер бойынша есептік ақпарат дайындау, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі корпоративтік порталының "Нормативтік құқықтық актілер құқықтық мониторинг" жүйесінде Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілеріне (бұйрықтарды) тізім жүргізу, Қазақстан Республикасы министрлерінің және мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының, ведомство басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтары, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулылары бойынша нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі қағаз түрінде жүргізеді, орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының нормативтік құқықтық актілеріне тіркеуден бас тарту және кері қайтару бойынша мәліметті "Эталондық бақылау банкі" құқытық ақпараттық жүйесіне толтырады, аумақтық әділет органдары қызметкерлерінің тағылымдамадан өту кестесін дайындау, орталық мемлекеттің органдармен қабылданған бұйрықтары мен қаулыларына салыстыру Кестесін дайындау, орындалуын бақылау Министрліктің саяси мемлекеттік қызметшілері қатарындағы жауапты тұлғаларға бекітілген Мемлекет Басшысы тапсырмаларының тізбесін орындау бойынша ақпарат дайындау, Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "ҚР Әкімшілік құқық бұзышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, енгізілген прокурорлық қадағалау актілер бойынша территориалдық әділет органдарымен өзара әрекеттесу (бағытталған аймақ бойынша), сондай- ақ олардың себебін талдау, басқарма құзыреті шегінде министрліктің және департамент басшылары қатысуымен өтетін алқа және кеңес отырыстарына тиісті ақпарат дайындау, Департамент құзыреті шегінде Президет Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерің қарастыру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласында анықталған бұзышылықтарға Заңды бұзылуын жою туралы ұсыныстың жобасын дайындау, бекітілген Департамент қызметкерлерінің сөз сөйлеу жоспарына сәйкес мақала дайындау және баспасөз және электрондық бұхаралық ахуал құралдарына орналастыру үшін жолдау, Азаматтық процессуалдық кодекстің 56 бабына сәйкес соттарда қатысу, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (3 единицы) № 5-4-4, № 5-4-5, 5-4-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", обобщение информации местных органов государственного управления по правовому мониторингу нормативных правовых актов, осуществление правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных и местных органов госуправления (по курируемым зонам), организация Координационного Совета юридических служб государственных органов при Министерстве, а также подготовка проектов повестки дня и протокола заседаний Координационного Совета юридических служб государственных органов при Министерстве, обобщение информации местных органов государственного управления по распоряжениям Премьер-Министра РК, отслеживание сроков рассмотрения государственными органами представлений об устранений нарушений Закона, внесенных Министерством, изучение перечня принятых актов центральных госорганов (по курируемым зонам), обобщение информации по своевременному направлению на официальное опубликование зарегистрированных нормативных правовых актов центральных государственных органов, подготовка для Администрации Президента РК информации о количестве и перечне зарегистрированных органами юстиции нормативных правовых актов центральных государственных органов и местных органов государственного управления, а также информация о количестве и перечень актов по которым отказано в государственной регистрации (с указанием причин отказа), обобщает информацию центральных государственных органов по замечаниям Министерства юстиции по результатам юридической экспертизы нормативных правовых актов, подготовка отчетной информации о зарегистрированных и отказанных нормативных правовых актах для направления на интернет-ресурс Министерства, ведение регистра нормативных правовых актов (приказов) Министерства юстиции в подсистеме "Правовой мониторинг нормативных правовых актов" корпоративного портала Министерства юстиции Республики Казахстан, а также реестра государственной регистрации нормативных правовых актов по нормативным правовым приказам министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, руководителей ведомств, нормативным правовым постановлениям центральных государственных органов в бумажном виде, наполнение информационной правовой системы "Эталонный контрольный банк" сведениями об отказанных и отозванных нормативных правовых актах центральных государственных органов и их ведомств, подготовка Графика проведения стажировок сотрудников территориальных органов юстиции, подготовка Графика сверки с центральными государственными органами по принятым ими приказам и постановлениям, подготовка информации по исполнению Перечня поручений Главы государства, контроль за исполнением которых закреплено за ответственными лицами из числа политических госслужащих Министерства, подготовка по поручению руководства Департамента проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, осуществление проверок в центральных государственных и местных органах государственного управления, осуществление иных функций, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", взаимодействие с территориальными органами юстиции (по курируемым зонам) по внесенным актам прокурорского надзора, анализ причины их внесения, предоставление в рамках компетенции Управления необходимых сведений на коллегию Министерства и совещания, в которых принимает участие руководство Министерства и Департамента, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, подготовка проекта представлений об устранении нарушений Закона по выявленным нарушениям в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, анализирует причины их внесения участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам государственной регистрации нормативных правовых актов, подготовка и направление статей для размещения в печатных и электронных средствах массовой информации согласно утвержденному Плану выступлений сотрудников Департамента, участие в судах в порядке статьи 56 Гражданского процессуального кодекса, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Сот актілерін орындау департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік) № 11-0-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары, математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқару өндірісі және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын, "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті туралы" Ережені және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдамасын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және департамент қызметін ұйымдастыру; жетекшілік ететін Министрдің орынбасарын сот актілерін орындау бойынша мемлекеттік органдардың жұмысы туралы хабардар ету; департаменттің жедел кеңестерін өткізуді ұйымдастыру; департаменттің құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығымен және басқа құрылымдық бөлімшелердің басшылығымен байланысты қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығының өзге тапсырмаларын орындау; департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Директор Департамента по исполнению судебных актов Категория С-1 (1 единица) № 11-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование; либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности департамента; информирование курирующего Заместителя Министра юстиции о работе государственных органов по исполнению судебных актов; организация проведения оперативных совещаний департамента; обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией департамента; обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений; исполнение иных поручений руководства Министерства; координация деятельности структурных подразделений департамента; организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сот актілерін орындау департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (2 бірлік) № 11-0-2, № 11-0-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары, математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқару өндірісі және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын, "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті туралы" Ережені және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдамасын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және жетекшілік ететін басқармалардың қызметін ұйымдастыру; сот актілерін орындаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру; Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесінің Министрліктің құзыретіне жататын тапсырмаларын орындау; депутаттық бастамашылық бойынша прокурорлық ден қою актілеріне өз құзыреті шегінде қарау және жауап дайындау; қаралатын мәселелерді шешудің құқықтық әдістері туралы ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекшілік ететін министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге материалдарды пысықтау; Министрлік пен департаменттің өзге тапрсырмаларын орындау; Департамент директоры болмаған кезеңде оның міндеттерін орындау. Департамент қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды және бақылауды жүзеге асыру.

Заместитель директора Департамента по исполнению судебных актов Категория С-2 (2 единицы) № 11-0-2, № 11-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование; либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление организации общего руководства и организация деятельности курируемых управлений; осуществление комплекса работ, связанных с исполнением судебных актов; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, по депутатским инициативам; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; исполняет иные поручения руководства Министерства и департамента; в период отсутствия Директора департамента исполняет его обязанности. Осуществление планирования и контроля работы сотрудников Департамента.

Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-1-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғарығы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, сот актілерінің орындалмауына және сот орындаушыларының әрекетіне жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті және уақытылы қарастыруды қамтамасыз ету. Сот актілерінің орындалуы бойынша аумақтық органдардың қызметіне тексеру жүргізуді ұйымдастыру. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, нұсқаулық, талдау және әдістемелік материалдарды дайындау.
Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (4 бірлік) № 11-1-2, № 11-1-3, № 11-1-4, № 11-1-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления по контролю и организации деятельности государственных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов Категория С-3 (1 единица) № 11-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование и организация работы управления, обеспечение своевременного исполнения судебных актов, обеспечение своевременного и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц, касательно неисполнения судебных актов либо на действия (бездействия) судебных исполнителей. Организация проведения проверок деятельности территориальных органов. Планирование и организация работы управления, подготовка инструктивных, аналитических и методических материалов.
Главный эксперт управления по обеспечению исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов Категория С-4 (4 единицы) № 11-1-2, № 11-1-3, № 11-1-4, № 11-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарастыру. Атқарушылық өндіріс саласында аумақтық органдардың жұмыстарын тексеруді жүргізу. Азаматтардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарау мәселесі бойынша талдау жасау және жинақтау, Департаменттің және оның аумақтық әділет органдарының атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша жұмыстары туралы талдау анықтамаларын жасау.
Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының сарапшысы С-5 санаты (1 бірлік) № 11-1-6
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тиісті және уақытылы қарастыру. Атқару өндірісі саласында аумақтық органдардың жұмыстарын тексеруді жүргізу. Азаматтардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарау мәселесі бойынша талдау жасау және жинақтау, Департаменттің және оның аумақтық әділет органдарының атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша жұмыстары туралы талдау анықтамаларын жасау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с материалами исполнительного производства. Своевременное и надлежащее рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение проверок деятельности территориальных органов в сфере исполнительного производства. Обобщение и анализ по вопросам своевременного и надлежащего рассмотрения обращений граждан, составление аналитических справок о работе Департамента и территориальных органов юстиции по вопросам исполнительного производства.
Эксперт управления по контролю и организации деятельности государственных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (1 единиц) № 11-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Своевременное и надлежащее рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение проверок деятельности территориальных органов в сфере исполнительного производства. Обобщение и анализ по вопросам своевременного и надлежащего рассмотрения обращений граждан, составление аналитических справок о работе Департамента и территориальных органов юстиции по вопросам исполнительного производства.

Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-2-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, сот актілерінің орындалмауына және сот орындаушыларының әрекетіне жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті және уақытылы қарастыруды қамтамасыз ету. Нұсқаулық, талдау және әдістемелік материалдарды дайындау бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру және жоспарлау. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарау бойынша жұмысын ұйымдастыру.
Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (4 бірлік) № 11-2-2, № 11-2-3, № 11-2-4 № 11-2-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-3 (1 единица) № 11-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы возглавляемого управления по выдаче лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Планирование и организация работы управления, обеспечение исполнения судебных актов и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей. Планирование и организация работы управления по подготовке инструктивных, аналитических и методических материалов. Организация работы по рассмотрению представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей.
Главный эксперт управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-4 (4 единицы) № 11-2-2, № 11-2-3, № 11-2-4, № 11-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын орындау. Сот орындаушылардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті қарастыру, сонымен бірге, қолданыстағы заңнама нормаларын түсіндіру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша жұмысын ұйымдастыру. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарастыру. Әділет министрлігінің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (9 бірлік) № 11-2-6, № 11-2-7, № 11-2-8, № 11-2-9, № 11-2-10, № 11-2-11, № 11-2-12, № 11-2-13, № 11-2-14
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын орындау. Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша жұмысын жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету және сот орындаушыларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті қарастыру. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарастыру. Әділет министрлігінің мүддесін сотта қорғау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение поручений руководства. Надлежащего рассмотрение обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей, а также разъяснения норм действующего законодательства. Разработка нормативно-правовых актов. Организация работы по выдаче лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Рассмотрение представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей. Представление интересов Министерства юстиции в судах.
Эксперт управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (9 единиц) № 11-2-6, № 11-2-7, № 11-2-8, № 11-2-9, № 11-2-10, № 11-2-11, № 11-2-12, № 11-2-13, № 11-2-14
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение поручений руководства. Осуществление работ по подготовке выдачи лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Разработка нормативно-правовых актов. Планирование и организация работы управления, обеспечение исполнения судебных актов и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей, а также разъяснения норм действующего законодательства. Рассмотрение представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей. Представление интересов Министерства юстиции в судах.

Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-3-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық не әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру, басшылық жасау, жоспарлау, бақылау. Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басшылыққа алып, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (3 бірлік) № 11-3-2, № 11-3-3, № 11-3-4
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық не әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов Категория С-3 (1 единица) № 11-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, руководство, планирование и контроль за деятельностью управления. Руководство аналитической, правовой и методической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов. Разработка законопроектов, подзаконных и нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Представление интересов Департамента в суде.
Главный эксперт управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов категория С-4 (3 единицы) № 11-3-2, № 11-3-3, № 11-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Атқару өндірісі мәселесі, құқықтық қамтамасыз ету бойынша талдау жасау және жинақтау, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Сот актілерін орындалу туралы сұрақтар бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарастыру және түсіндерме беру. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы С-5 санаты (3 бірлік) № 11-3-5, № 11-3-6, № 11-3-7
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Атқару өндірісі мәселесі, құқықтық қамтамасыз ету бойынша талдау жасау және жинақтау, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Сот актілерін орындалу сұрақтары бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарастыру және түсіндерме беру. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с документами исполнительного производства. Проведение анализов и обобщений по вопросам исполнительного производства, правового обеспечения, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов. Разработка законопроектов, подзаконных и нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по Республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Рассмотрение и дача разъяснений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам исполнительного производства. Представление интересов Департамента в суде.
Эксперт управления управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (3 единицы) № 11-3-5, № 11-3-6, № 11-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с документами исполнительного производства. Проведение анализов и обобщений по вопросам исполнительного производства, правового обеспечения, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов, разработка нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Рассмотрение и дача разъяснений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам исполнительного производства. Представление интересов Департамента в суде.

Сот актілерін орындау департаментінің ақпараттық атқарушылық іс жүргізу жүйесін бақылау, автоматтандыру және сүйемелдеу басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-4-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы", "Ақпараттандыру туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру, басшылық жасау, жоспарлау, бақылау. Департаменттің ақпараттық сервистерін ілестіру мониторингіне бақылауды, атқарушылық іс жүргізу бойынша дерекқорларды жүргізуді қамтамасыз ету, автоматтандыру жағдайы туралы, ақпараттандыру және статистика жағдайы туралы нақты ақпаратпен қамтамасыз ету; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқарма қызметіне сәйкес есептерді уақтылы жасауды және ұсынуды қамтамасыз ету, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысында тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету.

Руководитель управления по контролю, автоматизации и сопровождению информационной системы исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов категория С-3 (1 единица) № 11-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование); либо образования; либо естественных наук (математика, информатика, механика, физика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "Об информатизации" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, руководство, планирование, контроль за деятельностью управления. Обеспечение контроля мониторинга за сопровождением информационных сервисов Департамента, по ведению баз данных по исполнительному производству; по достоверной информации о состоянии автоматизации, информатизации и статистики, своевременного составления и предоставления отчетов в соответствии с деятельностью управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.

Сот актілерін орындау департаментінің ақпараттық атқарушылық іс жүргізу жүйесін бақылау, автоматтандыру және сүйемелдеу басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік) № 11-4-2, № 11-4-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы", "Ақпараттандыру туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің ақпараттық сервистерін ілестіру мониторингі. Атқарушылық іс жүргізу бойынша дерекқорларды жүргізу, автоматтандыру жағдайы туралы, ақпараттандыру және статистика жағдайы туралы нақты ақпарат жұмыстарын жүзеге асыру; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президенттің, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесінің басшысының және оның орынбасарларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету. Заңнамамен жүктелген өзге де функциялар.
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік) 12-0-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, сот-сараптамалық қызмет мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу.
Тапсырмалардың уақытты және сапалы орындалуына бақылау жүргізеді, Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді, Сот сараптамалары орталығының жұмысын үйлестіреді.
Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт управления по контролю, автоматизации и сопровождению информационной системы исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (2 единицы) № 11-4-2, № 11-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование); либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "Об информатизации" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг за сопровождением информационных сервисов Департамента. Осуществление работ по ведению баз данных по исполнительному производству; по ведению баз данных по исполнительному производству; по достоверной информации о состоянии автоматизации, информатизации и статистики обеспечивает исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления. Иные функции, возложенные на него законодательством.
Директор Департамента по организации экспертной деятельности категория С-1 (1 единица) № 12-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина); либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика и финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О разрешениях и уведомлениях" Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности Департамента.
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Осуществляет контроль за качеством и своевременностью исполнения поручений, утверждает Планы работ Департамента, координация работы Центра судебной экспертизы.
Организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (2 бірлік) № 12-0-2, № 12-0-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сот сараптамалық қызметіне, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша басшылық етеді, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, Департамент қызметкерлерiнiң функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстарды енгiзу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Министрлiктiң басшылығымен жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Заместитель директора Департамента по организации экспертной деятельности категория С-2 (2 единицы) № 12-0-2, № 12-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина); либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика и финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О разрешениях и уведомлениях" Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Кураторство вопросов судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз, исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) 12-1-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-3 (1 единица) № 12-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности управления.
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Организация работы по повышению квалификации работников управления; обеспечение соблюдения сотрудниками управления исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Управления, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (1 бірлік) 12-1-2
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"; "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тапсырмаларын орындайды. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу.

Главный эксперт Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-4 (1 единица) № 12-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра, рассматривает запросы депутатов Парламента, обращения физических и юридических лиц. Принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции РК. Проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов. Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Проводит анализы и обобщения, правового обеспечения, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (3 бірлік) 12-1-3, 12-1-4, 12-1-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құзыретіне қатысты тапсырмаларын орындайды. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Министрліктің, Басқарманың басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Сот сарапшыларына қатысты, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларына қатысты жеке және заңды тұлғалардың арыздарын қарайды.

Эксперт Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-5 (3 единицы) № 12-1-3, 12-1-4, 12-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполненяет поручения Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Рассматривает обращения физических и юридических лиц в отношении судебных экспертов, в том числе судебно-медицинским, судебно-психиатрическим и судебно-наркологическим экспертам.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Лицензиялау және сот-сараптамасы қызметін бақылау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) 12-2-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медицина, сот-психиатрия және сот-наркология саласында лицензиялау мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель Управления лицензирования и контроля судебно-экспертной деятельности Департамента по организации экспертной деятельности категория С-3 (1 единица) № 12-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан,; "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности управления;
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам лицензирования в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Организация работы по повышению квалификации работников Управления; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Управления, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Лицензиялау және сот-сараптамасы қызметін бақылау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік) 12-2-4, 12-2-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"; "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құзыретіне қатысты тапсырмаларын орындайды. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Министрліктің, Басқарманың басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Лицензия негізінде сот сараптамасы қызметімен, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама қызметімен айналысатын жеке тұлғаларға қатысты жеке және заңды тұлғалардың арыздарын қарайды.
Әділет департаментінің басшысы С-0-1 санаты (17 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру.
Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департаменттің жедел жиналыстарын өткізуді ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.Өз құзыреті шегінде Департамент қызметкерлерін жұмысқа тағайындайды және босатады.
Департамент құзыреті бойынша Министрге ұсыныстар енгізу, Департамент қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы мәселелерді шешеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығының тапсырмаларын орындау.
Әділет департаменті басшысының орынбасары С-0-2 санаты (58 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бағынышты бөлімдердің жұмысына жалпы бақылау жүргізу және үйлестіру. Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Жеке және заңды тұлғалардың арыз, өтініштерін уақытылы және сапалы қаралуын қамтамасыз етеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау.

Эксперт Управления лицензирования и контроля судебно-экспертной деятельности Департамента по организации экспертной деятельности категория С-5 (2 единицы) № 12-2-4, 12-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Рассматривает обращения физических и юридических лиц в отношении физическим лицам, занимающимся деятельностью судебной экспертизы, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз на основании лицензии.
Руководитель Департамента юстиции, категория С-О-1 (17 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организует и руководит деятельностью Департамента юстиции и его структурных подразделений, представляет Департамент юстиции в отношениях с органами государственной власти и другими государственными организациями, в пределах своей компетенции назначает и освобождает от должностей работников Департамента юстиции и его структурных подразделений, обеспечивает решение вопросов, связанных с финансовым и ресурсным обеспечением деятельности Департамента юстиции и его структурных подразделений, подписывает бухгалтерские и финансовые документы Департамента, заключает договора, издает приказы, подписывает доверенности, осуществляет иные полномочия, отнесенные к его компетенции действующим законодательством, Положением о территориальных органах Министерств
Заместитель руководителя Департамента юстиции, категория С-О-2 (58 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Координирует и контролирует деятельность курируемых отделов Департамента в пределах своих компетенции. Организует работу по повышению квалификации сотрудников Департамента. Обеспечивает соблюдение трудовой и исполнительской дисциплины сотрудниками Департамента.
Обеспечивает своевременное и качественное рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц. Обеспечивает взаимодействие с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, обеспечивает связь с руководством Министерства и руководством структурных подразделений Министерства, исполнение поручений руководства Министерства и Департамента.