"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 тамыздағы № 768 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2019 жылғы 22 тамыздағы № 911 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 22.08.2019 № 911 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына сәйкес Жаңартылған БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 қаулысына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12021 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комитеттің республикалық мемлекеттiк мекеме нысанындағы заңды тұлға болып табылатын, Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Комитеттің бақылауындағы және оған есеп беретін облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттері, аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық қазынашылық басқармалары жатады.";
15-тармақта:
30)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілік жасау;";
келесі мазмұндағы 30-1) және 30-2)-тармақшалармен толықтырылсын:
"30-1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау;
30-2) мемлекеттік бюджеттің жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттерінің басшыларын Комитет төрағасының ұсынуымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жауапты хатшысы қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.";
21-тармақта:
2)-тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттері басшыларының орынбасарларын;";
4)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы, облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттері туралы, облыстар және Алматы қаласы бойынша қазынашылық департаменттерінің аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық қазынашылық басқармалары туралы ережелерді бекітеді;";
6)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) белгіленген тәртіппен Комитет қызметкерлері мен облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттерінің басшыларын іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлықақылар беру мәселелерін шешеді;".

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 768. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2019 года № 911.
Сноска. Утратил силу приказом и. о. Министра финансов РК от 22.08.2019 № 911.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12021, опубликован 17 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Положении о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Комитет имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: Департаменты казначейства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент, районные, городские, районные в городах управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету.";
в пункте 15:
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) составление консолидированной финансовой отчетности об исполнении местных бюджетов;";
дополнить подпунктами 30-1) и 30-2) следующего содержания:
"30-1) составление консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета;
30-2) составление годовой консолидированной финансовой отчетности государственного бюджета;";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Руководители департаментов казначейства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент назначаются на должность и освобождается от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан по представлению председателя Комитета.";
в пункте 21:
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"заместителей руководителей Департаментов казначейства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета, о департаментах казначейства по областям, городов Астана, Алматы и Шымкент, о районных городских, районных в городах управлений казначейства Департаментов казначейства по областям и городу Алматы;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) в установленном порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета и руководителей департаментов казначейства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент;".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Байгужина А.М.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін электрондық және қағаз түрінде мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов

2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Байгужина А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов