"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана және Алматы қалалары, облыстар бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 401 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережені бекіту туралы" 2016 жылғы 14 маусымдағы № 306 Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана және Алматы қалалары, облыстар бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Байқоңыр" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережесінде:
"8. Басқарманың заңды мекенжайы: пошта индексі 020000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, "Байқоңыр" ауданы, Брусиловский көшесі, 17/3.";
Аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің және қызметкерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін және қызметкерлерін;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
кедендік ресімдеу орталығы кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларының орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент и их территориальных органов"
Приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 6 сентября 2018 года № 401
В соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 306 "Об утверждении Положения о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент и их территориальных органов" следующие изменения:
в Положении об Управлении государственных доходов по району "Байқоныр" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
"8. Юридический адрес Управления: почтовый индекс 020000, Республика Казахстан, город Астана, района "Байқоныр", улица Брусиловкого, 17/3.";
в Положении об Департаменте государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников и сотрудников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников и сотрудников Департамента;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;

5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлері мен қызметкерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындау жүзеге асырады.".
2. Аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының басшылары заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың іске асырылуы үшін қажетті шараларды қабылдасын.
3. Комитеттің Ішкі әкімшілендіру департаменті Ұйымдастыру басқармасы (І.С. Сейдахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің және Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Байқоңыр" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Мемлекеттік кірістер комитетінің Төрағасы
А. Теңгебаев

5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников и сотрудников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. Руководителям территориальных органов государственных доходов в установленном законодательством порядке принять меры, необходимые для реализации настоящего приказа.
3. Организационному управлению Департамента внутреннего администрирования Комитета (Сейдахметов И.С.) настоящий приказ довести до сведения Департамента государственных доходов по городу Шымкент и Управления государственных доходов по району "Байқоныр" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
А. Тенгебаев