"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық peттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 900 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 31 шiлдедегi № 547 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 69 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық peттеу және метрология комитеті" мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 900 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;";
мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18. осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 53) тармақшамен толықтырылсын:
"53) тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу.";
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы бұйрыққа 1-қосымша сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 900 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделениях"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 547. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 69.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 900 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделениях" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент" согласно приложению 18 к настоящему приказу.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
пункт 15 дополнить подпунктом 53) следующего содержания:
"53) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли).";
приложение к положению Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Департаменттің орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел көшесі, 11, "Эталон орталығы" ғимараты.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 030007, Ақтөбе қаласы, Киселев көшесі, 1 "Б".";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 040008, Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 295.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 090006, Орал қаласы, Х. Чурин көшесі, 116-үй.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 080000, Тараз қаласы, Әйтиев көшесі, 27.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 110000, Қостанай қаласы, Гоголь көшесі, 75.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 120008, Қызылорда қаласы, Желтоқсан көшесі, 160.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мекемесінің ережесі";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Местонахождение Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Астана район Есиль, улица Мәңгілік ел 11, здание "Эталонный центр".";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 030007, город Актобе, улица Киселева, дом 1 "Б".";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 040008, город Талдыкорган, улица Абая, 295.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно - Казахстанской области":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 090006, город Уральск, улица Х. Чурина, дом 116.";
в Положении государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 080000, город Тараз, улица Айтиева, 27.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 110000, город Костанай, 110000, город Костанай, улица Гоголя, 75.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 120008, город Кызылорда, улица Желтоксан, 160.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области", утвержденного указанным приказом:
Наименование Положения Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области" изложить в следующей редакции:
"Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Түркістан облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады."
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 161200, Түркістан қаласы.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 140007, Павлодар қаласы, Академик Сатпаев көшесі, 136.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан орны: 150000, Петропавл қаласы, Ульянова көшесі, 56.";
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

"1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан Туркестанской области"(далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Туркестанской области.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 161200, город Туркестан.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области", утвержденного указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 140000, город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 136.";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо – Казахстанской области", утвержденного указанным приказом пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 150000, город Петропавловск, улица Ульянова, 56.";
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент" изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының Инвестициялар
және даму министрінің міндетін атқарушы
Р. Скляр
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 31 шілдедегі
№ 547 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелерінің тізімі
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после утверждения настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2018 года № 547
Перечень территориальных подразделений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы".
3. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области".
4. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области".

9. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 31 шілдедегі
№ 547 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Шымкент қаласы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

9. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области".
12. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
17. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
Приложение 2
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2018 года № 547
Приложение 18
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по городу Шымкент.

2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
8. Департаменттің орналасқан орны: 160013, Шымкент қаласы, Диваев көшесі, 148.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
12. Департаментке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Міндеті: техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында бақылау.
14. Департаменттің функциялары:
1) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастырады және жүргізу;
2) тамақ өнімі қауіпсіздігінің саласын қоспағанда, техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – ""Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
8. Местонахождение Департамента: 160013, город Шымкент, улица Диваева, 148.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задача: контроль в сфере технического регулирования, обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.
14. Функции Департамента:
1) организация и проведение государственного метрологического контроля;
2) осуществление государственного контроля в области технического регулирования, за исключением сферы безопасности пищевой продукции;

3) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру.
4) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
5) зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
6) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде тауардың әрбір партиясына мемлекеттік бақылау актісін беру;
7) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді жүзеге асыру бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды арнайы есепке қою туралы құжат беру;
8) өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттаудың халықаралық схемасының (Кимберлий процесінің сертификаты) сертификатын беру;
9) асыл тастар, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың айналымы саласында, сондай-ақ бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу аясында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
10) өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін оның нәтижелері бойынша өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкес келетіні немесе сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылданып, тексерілетін тұлғаға бару мүмкіндігі арқылы бақылаудың өзге нысаны тәртібімен рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру;
11) лицензиаттардың және екінші санаттағы рұқсаттарды иеленушілердің рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгеннен кейін (қызметті жүзеге асыру процесінде) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын рұқсаттық бақылау Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер арқылы жүзеге асыру.

3) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
4) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
5) осуществление государственного контроля в сфере реализации ювелирных и других изделий;
6) выдача акта государственного контроля на каждую партию товара при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
7) выдача документа о постановке на специальный учет индивидуальных предпринимателей и юридических лиц о начале или прекращении деятельности по осуществлению ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
8) выдача сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов (сертификат Кимберлийского процесса);
9) рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания в области оборота драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
10) осуществление разрешительного контроля соответствия заявителя квалификационным или разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению в порядке иной формы контроля с возможностью посещения проверяемого лица, по результатам которой принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям;
11) осуществление разрешительного контроля соблюдения лицензиатами и владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению (в процессе осуществления деятельности) в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" посредством проверок.

15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгiленген тәртiпте мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департамент қызметiн ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
17. Департамент басшысына демалыс беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы және сыйақы төлеу мәселелері Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен ресімделеді.
18. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Комитет өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивает и получает от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
17. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования Руководителя Департамента оформляются приказом Ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
18. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.