Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 6 сәуірдегі № 153 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 346 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.06.2019 № 346 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 қарашадағы № 896 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 5 желтоқсанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жауапты хатшысы Б.Т. Төкежановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
жауапты хатшысының
2018 жылғы 6 сәуірдегі
№ 153 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 апреля 2018 года № 153. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 346.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.06.2019 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 896 "Об утверждении квалификационных требований к государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (опубликован 5 декабря 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
3. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан Токежанова Б.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 апреля года № 153
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан Секретариат Министра – 02 Советник Министра (три единицы), категория С-3, 02-01, 02-02, 02-03

Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгерістер енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 08.10.2018 № 576 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Министрдің хатшылығы – 02
Министрдің кеңесшісі (үш бірлік), С-3 санаты, 02-01, 02-02, 02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, саясаттану, экономика, әлемдік экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, тарих, шетел филологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Министрді анықтамалық, ақпараттық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету; Министрліктің қарауына жататын мәселелер бойынша ұсыныстар дайындау; Министрдің қатысуымен өтетін кеңестердің өткізілуін ұйымдастыруға қатысу; талдау материалдарын жинақтау және қорыту; Министрдің жұмыс процесін ұйымдастыру; ай сайынғы жұмыс кестесін құру; хаттамалық тапсырмалардың орындалуын бақылау; Министрдің почтасын қабылдау және оған қол қоюға ұсыну.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы басқармасы-03
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (психология, экономика, қаржы), құқық (құқықтану), техникалық ғылымдар және технология (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және әдебиеті, әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану) мамандықтары бойынша жоғары білім, міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаты, ақпараттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында дайындық және біліктілігін арттыру сертификатының міндетті болуы, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында тиісті тәжірибе мен жұмыс өтілінің болуы қажет.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) орталық аппаратында және ведомстволық бағынысты ұйымдарында мемлекеттік құпияларды қорғау және құпия режимін қамтамасыз ету жағдайын ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы жөнінде жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеу барысын үйлестіру және бақылау, Министрлікте мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері жөнінде және республиканың денсаулық сақтау жүйесінің жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында жыл сайынғы іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу, кезекті жылға істер номенклатурасын, мемлекеттік құпияларға рұқсаты бар қызметкерлер лауазымдары номенклатурасын, саланың жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақтау көлемі мен номенклатурасын әзірлеуді ұйымдастыру және бақылау, сондай-ақ Министрліктің орталық аппаратының әскери міндеттілерін жұмылдыру кезеңінде және әскери уақытта брондау жөнінде жыл сайынғы жоспарын әзірлеуді бақылауды қамтамасыз ету, Министрліктің жауапты хатшысына Басқарманың штаттық саны шегінде штаттық кесте бойынша ұсыныс беру. Министрлікте Қазақстан Республикасында құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтың талаптарына сәйкес жұмылдыру құжаттарын жүргізу, сақтау және пайдалану бойынша жұмысты бақылау. Құжаттардың құндылығына сараптау жүргізу, номенклатуралық істерді архивке сақтауға тапсыру жұмыстарын, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жоюға қалыптастыруды, саланың және Министрліктің ведомствалық бағынысты ұйымдарының жұмылдыру қызметкерлеріне және МҚҚБ мамандарына жұмылдыру және мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша тиісті қысқа мерзімді тағылымдама өткізу жұмысын ұйымдастыру.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы басқармасының

Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 08.10.2018 № 576.
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, экономика, мировая экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или гуманитарные науки (международные отношения, история, иностранная филология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Обеспечение Министра справочными, информационными и аналитическими материалами; подготовка предложений по вопросам, отнесенным к ведению Министерства; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; сбор и обобщение аналитических материалов; организация рабочего процесса Министра; составление ежемесячного графика работы; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; контроль за исполнением протокольных поручений; прием почты Министра и предоставление ему на подпись.
Управление защиты государственных секретов и мобилизационной работы – 03 Руководитель управления защиты государственных секретов и мобилизационной работы, категория С-3, 03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), социальные науки, экономика и бизнес (психология, экономика, финансы), право (юриспруденция), технические науки и технология (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение), образование (казахский язык и литература, русский язык и литература, социальная педагогика и самопознание), обязательно наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки и повышения квалификации в области информационной безопасности, защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки и мобилизации, а также необходимо наличие соответствующего опыта и стажа работы в области защиты государственных секретов, мобилизационной подготовки и мобилизации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация и контроль за состоянием защиты государственных секретов и обеспечением режима секретности в центральном аппарате и в подведомственных организациях Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство), координация и контроль за ходом разработки ежегодных планов мероприятий Министерства по защите государственных секретов и мобилизационной работе, организация и проведение ежегодных мероприятий по вопросам защиты государственных секретов в Министерстве и в области мобилизационной подготовки и мобилизации системы здравоохранения республики, организация и контроль за разработкой номенклатуры дел на очередной год, номенклатуры должностей работников, допущенных к госсекретам, номенклатуры и объемов хранения материальных ценностей мобилизационного резерва отрасли, а также обеспечение контроля за разработкой ежегодного плана по бронированию военнообязанных центрального аппарата Министерства на период мобилизации и в военное время, предоставление Ответственному секретарю Министерства предложений по штатному расписанию Управления в пределах штатной численности. Контроль за работой по ведению учета, хранения и использования мобилизационных документов в Министерстве согласно требованиям, предусмотренных Инструкцией по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан, Организация работ по проведению экспертизы ценности документов, передачи номенклатурных дел в архив на хранение, контроль за формированием документов с истекшими сроками хранения на уничтожение, организация работы по проведению краткосрочных стажировок мобилизационных работников и специалистов ПЗГС отрасли и подведомственных организаций Министерства по мобилизационным вопросам и защите госсекретов соответственно.

бас сарапшысы (екі бірлік), С – 4 санаты, 03-02, 03-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (психология, экономика, қаржы), құқық (құқықтану), техникалық ғылымдар және технология (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және әдебиеті, әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану) мамандықтары бойынша жоғары білім, міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаты, ақпараттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында дайындық және біліктілігін жоғарылату сертификатының міндетті түрде болуы, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында тиісті тәжірибе мен жұмыс өтілінің болуы қажет.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) орталық аппаратында және ведомстволық бағынысты ұйымдарында мемлекеттік құпияларды қорғау және құпия режимін қамтамасыз ету жағдайын ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы жөнінде жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеу барысын үйлестіру және бақылау, Министрлікте мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша және республиканың денсаулық сақтау жүйесінің жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласында жыл сайынғы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, кезекті жылға істер номенклатурасын, мемлекеттік құпияларға рұқсаты бар қызметкерлер лауазымдары номенклатурасын, саланың жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақтау көлемі мен номенклатурасын әзірлеуді ұйымдастыру және бақылау, сондай-ақ Министрліктің орталық аппаратының әскери міндеттілерін жұмылдыру кезеңінде және әскери уақытта брондау жөнінде жыл сайынғы жоспарын әзірлеуді бақылауды қамтамасыз ету, Министрліктің жауапты хатшысына Басқарманың штаттық саны шегінде штаттық кесте бойынша ұсыныс беру. Жұмылдыру құжаттарын есепке алуды жүргізу, сақтау және пайдалану бойынша жұмысты бақылауды қамтамасыз ету. Саланың жұмылдыру жоспарын әзірлеуге қатысады, жұмылдыру кезеңінде жұмылдыру іс-шараларын орындауға өңірлердің медициналық қызметінің дайындығының жай-күйін бағалау бойынша талдау жүргізеді, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру жөнінде әскери-экономикалық оқуларға, жинаулар мен жаттығуларға қатысады, саланың жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақталу көлемі мен номенклатурасын әзірлеуге қатысады, Министрліктің орталық аппаратының әскери уақытта брондау бөлігінде жоспарды әзірлейді, жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақталуының және жаңартылуының мониторингін жүзеге асырады, жұмылдыру резервін броннан шығару бойынша іс- шараларға қатысады, жұмылдыру жұмысы бойынша қызметкерлерге әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді, жұмылдыру құжаттарын есепке алуды жүргізу, сақтау және пайдалану бойынша жұмысты жүргізеді, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, архивке құжаттарды тапсыру, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жоюға дайындау жұмыстары мәселелері бойынша кеңестерге, семинарларға, жиындарға және жұмыс топтарының отырыстарына қатысады.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы басқармасының

Главный эксперт управления защиты государственных секретов и мобилизационной работы (две единицы), категория С-4, 03-02, 03-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), социальные науки, экономика и бизнес (психология, экономика, финансы), право (юриспруденция), технические науки и технология (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение), образование (казахский язык и литература, русский язык и литература, социальная педагогика и самопознание), обязательно наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки и повышения квалификации в области информационной безопасности, защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки и мобилизации, а также необходимо наличие соответствующего опыта и стажа работы в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за состоянием защиты государственных секретов и обеспечением режима секретности в центральном аппарате и в подведомственных организациях Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство), координация и контроль за ходом разработки ежегодных планов мероприятий Министерства по защите государственных секретов и мобилизационной работе, ежегодных мероприятий по вопросам защиты государственных секретов в Министерстве и в области мобилизационной подготовки и мобилизации системы здравоохранения республики, номенклатуры дел на очередной год, номенклатуры должностей работников, допущенных к госсекретам, номенклатуры и объемов хранения материальных ценностей мобилизационного резерва отрасли, а также обеспечение контроля за разработкой ежегодного плана по бронированию военнообязанных центрального аппарата Министерства на период мобилизации и в военное время, предоставление Ответственному секретарю Министерства предложений по штатному расписанию Управления в пределах штатной численности. Обеспечение контроля за работой по ведению учета, хранения и использования мобилизационных документов. Принимает участие в разработке мобилизационного плана отрасли, проводит анализ по оценке состояния готовности медицинской службы регионов к выполнению мобилизационных мероприятий в период мобилизации, принимает участие в военно-экономических учениях, тренировках, сборах по мобилизационной подготовке и мобилизации, принимает участие в разработке номенклатуры и объемов хранения материальных ценностей мобилизационного резерва отрасли, разрабатывает план в части бронирования военнообязанных центрального аппарата Министерства на период Мобилизации и в военное время, осуществляет мониторинг за хранением и освежением материальных ценностей мобилизационного резерва, принимает участие в проведении мероприятий по разбронированию мобилизационного резерва, оказывает методическую и практическую помощь специалистам по мобилизационной работе, проводит работу по ведению учета, хранения и использования мобилизационных документов, принимает участие в работе совещаний, семинаров, сборов и заседаний рабочих групп по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации, по передаче документов в архив, подготовке документов с истекшим сроком хранения на уничтожение.

бас сарапшысы (бір бірлік), С – 4 санаты, 03-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (психология, экономика, қаржы), құқық (құқықтану), техникалық ғылымдар және технология (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), білім (қазақ тілі және әдебиеті, орыс тілі және әдебиеті, әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану) мамандықтары бойынша жоғары білім, міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаттың болуы, жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы және мемлекеттік құпияны қорғау, ақпараттық қауіпсіздік саласында біліктілігін арттыру және дайындық сертификаттарының болуы, сонымен қатар жұмылдыру дайындығы және мемлекеттік құпияны қорғау саласында тиісті және жұмыс өтілінің болуы қажет.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық
міндеттер
ҚАП желісі бойынша құпия іс жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу, "Алатау-ТК" жүйесінің арнайы мақсаттағы деректерді беру қорғалған жүйе арқылы ақпаратты беру, ҚАП құрылғысымен жұмыс істеу барысында шифрлау құралдарын дұрыс пайдалану және қауіпсіздігін қамтамасыз ету, мемлекеттік құпияны қорғау бойынша іс-шараларды орындау кезінде талаптарды сақтау және Министрлікте құпия режимі бойынша талаптарды сақтау, "Алатау-ТК" жүйесінің ҚАП жұмысын реттейтін шифрлау құралдарына, бағдарламалық қамтамасыз ету мен құжаттарды нөмірлеп, дана-данасымен есепке алуды жүргізу, ҚАП шифрлау құралының мазмұнын қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды қабылдау және құрылғыны жұмыс жағдайында ұстау, шифрлау құралдарын сенімді сақтау және онымен жұмыс істеу барысында тиісті талаптарды сақтау, мемлекеттік құпияны қорғау саласында оның ішінде ҚАП құрылғысымен жұмыс істеу кезінде жүйелі түрде біліктілігін арттыру, қызметтік тергеп-тексерулерді жүргізу және арнайы мақсаттағы деректерді беру жүйесінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша талаптарды бұзу фактілері бойынша қорытындыларды жасау.
Ішкі аудит департаменті – 04
Ішкі аудит департаментінің директоры, С-1 санаты, 04-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы. Қаржы-экономика саласында басқарушылық лауазымдарында еңбек тәжірибесінің бар болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру, Министрлікте және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарында мемлекеттік ішкі аудитті жүзеге асыру бойынша мәселелерді үйлестіру және ұйымдастыру, мемлекеттік органның ішкі процесс (бизнес-процестер) тәуекелдерін басқару жүйесінің негізінде мемлекеттік органда, оның аумақтық бөлімшелерінде, оның өңірлік бөлімшелерінде және ведомстволық бағынысты ұйымдарда ішкі бақылау және басқару жүйесінің қызметін бағалауды жүзеге асыру, стратегиялық және операциялық жоспарлардың іске асырылуы үшін Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, Департамент құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобасының әзірлемесіне басшылық ету.
Ішкі аудит департаменті – 04

Главный эксперт Управления защиты государственных секретов и мобилизационной работы, (одна единица), категория С-4, 03-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), социальные науки, экономика и бизнес (психология, экономика, финансы), право (юриспруденция), технические науки и технология (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение), образование (казахский язык и литература, русский язык и литература, социальная педагогика и самопознание), обязательно наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки и повышения квалификации в области информационной безопасности, защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки и мобилизации, а также необходимо наличие соответствующего опыта и стажа работы в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Организация и ведение секретного делопроизводства по линии ЗАП, передача информации по защищенным каналам системы передачи данных специального назначения системы "Алатау-ТК", обеспечение безопасности и правильного использования шифровальных средств при работе с аппаратурой ЗАП, соблюдение требований по выполнению мероприятий по защите государственных секретов и соблюдению требований по режиму секретности в Министерстве, ведение пономерного и поэкземплярного учета и хранения шифровальных средств, программного обеспечения и документов, регламентирующих работу ЗАП системы "Алатау-ТК", принятие мер по обеспечению содержания шифровальной аппаратуры ЗАП и оборудования в рабочем состоянии, надежного хранения шифровальных средств и надлежащего порядка при обращении с ними, систематическое повышение квалификации в области защиты госсекретов в части работы с аппаратурой ЗАП, проведение служебных расследований и составление заключений по фактам нарушений требований Правил по обеспечению безопасности информации в системе передачи данных специального назначения.
Департамент внутреннего аудита – 04 Директор департамента внутреннего аудита, категория С-1, 04-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора. Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в финансово-экономической сфере.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационным требованиям к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Департаментом, координация и организация вопросов по осуществлению государственного внутреннего аудита в Министерстве и в подведомственных организациях здравоохранения, оценке функционирования системы внутреннего контроля и управления в государственном органе, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях на основе системы управления рисками внутренних процессов (бизнес-процессов) государственного органа, осуществление контроля и проверки приказов и поручений Министра за реализацией стратегического и операционного планов, руководство разработкой проектов нормативных правовых актов по вопросам компетенции Департамента.

Ішкі аудит департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 04-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы. Қаржы-экономика саласында басқарушылық лауазымдарында еңбек тәжірибесінің бар болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйымдастыруға қатысу. Министрлікте және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарында мемлекеттік ішкі аудитті жүзеге асыру бойынша мәселелерді үйлестіру және ұйымдастыру, мемлекеттік органның ішкі процесс (бизнес-процестер) тәуекелдерін басқару жүйесінің негізінде мемлекеттік органда, оның аумақтық бөлімшелерінде, және ведомстволық бағынысты ұйымдарда ішкі бақылау және басқару жүйесінің қызметін бағалауды жүзеге асыру, стратегиялық және операциялық жоспарлардың іске асырылуы үшін Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департамент құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобасының әзірлемесіне қатысу.
Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасы – 04-01
Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 04-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылықты жүзеге асыру: Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру, үйлестіру және бақылау. Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін, ведомстволардың аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржылық-шаруашылық қызметінің алдына қойылған мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу бойынша функцияларын талдау, бағалау және тексеру, кадрлық, қаржылық және өзге де ресурстарды басқару, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағдарланған басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданып жатқан шараларды басқару, Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру бойынша талдаудың жүзеге асырылуын бақылау.
Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасының бас сарапшысы

Заместитель директора департамента внутреннего аудита, категория С-2, 04-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора. Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в финансово-экономической сфере.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационным требованиям к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в организации деятельности Департамента. Координация и организация вопросов по осуществлению государственного внутреннего аудита в Министерстве и в подведомственных организациях здравоохранения, оценке функционирования системы внутреннего контроля и управления в государственном органе, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях на основе системы управления рисками внутренних процессов (бизнес-процессов) государственного органа, осуществление контроля и проверки приказов и поручений Министра за реализацией стратегического и операционного планов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам компетенции Департамента.
Управление внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля – 04-01 Руководитель управления внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля, категория С-3, 04-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление руководства Управлением: организовывать, координировать и контролировать работу работников Управления. Организация работы по формированию Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление функционального анализа, оценки и проверки деятельности структурных подразделений Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита, контроль за осуществлением анализа по реализации Стратегического и операционного планов Министерства.

(екі бірлік), С-4 санаты, 04-01-02, 04-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде, ведомстволардың аумақтық органдарында, ведомстволық бағынысты ұйымдарының қаржы-шаруашылық қызметінде алға қойылған мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу бойынша республикалық бюджеттің орындалуына ішкі мемлекеттік аудитті, кадрларды, қаржылық және өзге де ресурстарлды басқару, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағытталған басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданған шараларды басқару, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуына талдау жүзеге асыру. талдауды жүзеге асыруға арналған аудит, бақылау объектілерінің қызметін жетілдіруге бағытталған басқарушылық үрдістерін оңтайландыру бойынша қабылданған шараларды жүзеге асыру.
Ішкі аудит және ішкі бақылау жүйесін бағалау басқармасы – 04-02
Ішкі аудит және ішкі бақылау жүйесін бағалау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 04-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқарманы басқаруды жүзеге асыру: басқарма қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және бақылау. Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілерінің тізімін қалыптастыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін, ведомствоның өңірлік органдарының, ведомствоға бағынысты ұйымдарының алдына қойылған мақсаттары мен тапсырмаларының жетістіктері бойынша қаржылық-шаруашылық қызметінің қызметтік талдауын, бағалауын және тексеруді, кадрларды басқару, қаржылық және басқа да ресурстармен, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағытталған басқарушылық үрдістерін оңтайландыру бойынша қабылданған шараларды жүзеге асыру.
Ішкі аудит және ішкі бақылау жүйесін бағалау басқармасының бас сарапшысы (екі бірлік),

Главный эксперт управления внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля (две единицы), категория С-4, 04-01-02, 04-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участвовать в формировании Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление внутреннего государственного аудита за исполнением республиканского бюджета в структурных подразделениях Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита, осуществление анализа за реализацией Стратегического и операционного планов Министерства.
Управление внутреннего аудита и оценки системы внутреннего контроля– 04-02 Руководитель управления внутреннего аудита и оценки системы внутреннего контроля, категория С-3, 04-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление руководства Управлением: организовывать, координировать и контролировать работу работников Управления. Организация работы по формированию Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление функционального анализа, оценки и проверки деятельности структурных подразделений Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита.

С-4 санаты, 04-02-02, 04-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы, экономика, есепке алу және аудит, мемлекеттік аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) және (немесе) құқық мамандықтары бойынша жоғары білімі. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде, ведомствоның өңірлік органдарында республикалық бюджеттің орындалуы үшін ішкі мемлекеттік аудитті, ведомствоға бағынысты ұйымдарының алдына қойылған мақсаттары мен тапсырмаларының жетістіктері бойынша қаржылық-шаруашылық қызметін, кадрларды басқару, қаржылық және басқа да ресурстармен, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағытталған басқарушылық процестерін оңтайландыру, аудит объектілеріне бағытталған ұсыныстарды орындау үшін мониторинг жүргізу бойынша қабылданған шараларды жүзеге асыру.
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті - 05
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментінің директоры, С-1 санаты, 05-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау; Медициналық ұйымдардың халыққа медициналық көмек көрсету, денсаулық сақтау саласын реформалау мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Денсаулық сақтау органдарымен және ұйымдарымен медициналық көмекті ұйымдастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері жөніндегі мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; министрліктің алқаларына материалдарды, үкімет құжаттарының жобаларын, денсаулық сақтау саласы бойынша заңнамаларды, олардың түпкілікті редакцияларын дайындауға бақылауды жүзеге асыру. Қызметтік жазбаларды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша дәрілік заттардың қажеттілігін қалыптастыруға қатысу. Шетелге емделуге жіберу және басқа да бағыттар бойынша мемлекеттік сатып алулар конкурстарын өткізу жөніндегі комиссияларға қатысу.
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары,

Главный эксперт внутреннего аудита и оценки системы внутреннего контроля (две единицы), категория С-4, 04-02-02, 04-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственный аудит, менеджмент, государственное и местное управление) и (или) право. Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б" и Типовым квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участвовать в формировании Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление внутреннего государственного аудита за исполнением республиканского бюджета в структурных подразделениях Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита, проведение мониторинга за исполнением рекомендаций, направляемых объектам аудита.
Департамент организации медицинской помощи – 5 Директор департамента Департамент организации медицинской помощи, категория С-1, 05-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика) желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Координация деятельности медицинских организаций по вопросам оказания медицинской помощи населению, реформирования здравоохранения. Взаимодействие с органами и организациями здравоохранения по вопросам организации медицинской помощи. Участие в разработке государственных и отраслевых программ по вопросам охраны здоровья граждан; осуществление контроля за подготовкой материалов к коллегиям министерства, проектов правительственных документов, законодательства по вопросам здравоохранения, их окончательная редакция. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан. Участие в формировании потребности лекарственных средств по курируемым программам. Участие в комиссиях по проведению конкурсов по государственным закупкам, по направлению на лечение за рубеж и другие.

С-2 санаты, 05-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департамент қызметін үйлестіру. Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік саясатты және стратегияны қалыптастыру және оны жүзеге асыру мәселелерін, модернизация, БМСК дамуының басымдықтары, амбулаториялық-емханалық жедел және шұғыл медициналық көмек, дәрігерге дейінгі, білікті медициналық көмек көрсету, зертханалық қызмет, қан қызметі сұрақтары, әлеуметтік-маңызы бар ауруларға медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша жетекшілік ету. Департамент директорымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары,
С-2 санаты, 05-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департамент қызметін үйлестіру: ана мен бала денсаулығын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде стационарлық және стационарды алмастырушы медициналық көмекті ұйымдастыру. Жоғарғы технологиялық медициналық қызметтерді, паллиативті көмекті және оңалтуды дамыту, шетелге емделуге жіберу мәселелері бес нозология бойынша Үйлестіру кеңестерінің, Ана мен бала өлімін азайту жөніндегі республикалық штабтың жұмысын ұйымдастыру. Департамент директорымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасы-05-1
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының
басшысы, С-3 санаты, 05-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Амбулаториялық-емханалық көмек, жедел медициналық көмек және санитариялық авиация, медициналық-санитариялық алғашқы көмек, консультациялық-диагностикалық, дәрігерге дейінгі, білікті медициналық көмек көрсету, зертханалық қызмет, қан қызметі сұрақтары, ауруларды басқару бағдармаласын енгізу амбулаториялық-дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету, амбулаториялық жағдайлардағы медициналық оңалту, тұрмыстық зорлық-зомбылық мәселелері бойынша жетекшілік ету. Амбулаториялық-емханалық қызмет қызмет, жедел медициналық жәрдем, санитариялық авиация, қан қызметі, жарақаттануды азайту және оларды жүзеге асыру мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдар арасында мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға арналған тақырыптарды және басым бағыттарды әзірлеу. Құзыреті шегінде бюджеттік өтінімді қалыптастыруға қатысу; Жарақат кезінде медициналық көмек көрсетудің ықпалдастырылған үлгісін енгізу бойынша үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру; БМСК және КДК көрсету деңгейінде медициналық қызметтер тізбесін (номенклатурасын) қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының бас

Заместитель директора Департамента организации медицинской помощи, категория С-2, 05-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика) желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента в пределах своих полномочий; Курация вопросов формирования государственной политики и стратегии в области здравоохранения и ее реализации, модернизации, приоритетного развития ПМСП, вопросы оказания амбулаторно-поликлинической помощи, скорой и неотложной медицинской помощи, консультативно-диагностической, доврачебной, квалифицированной медицинской помощи, лабораторной службы, службы крови; оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях. Осуществляет иные функции, в соответствии с должностой инструкций заместителя директора Департамента.
Заместитель директора Департамента организации медицинской помощи, категория С-2, 05-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология,общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента в пределах своих полномочий; Формирование политики в области охраны здоровья матери и ребенка, организации стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и обязательного социального медицинского страхования. Развитие высокотехнологичных медицинских услуг, паллиативной помощи и реабилитации, вопросы направления на лечение за рубеж, организация работы Координационных советов по пяти нозологиям, Республиканского штаба по снижению материнской и младенческой смертности. Осуществляет иные функции, в соответствии с должностой инструкций заместителя директора Департамента.
Управление амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи-05-01 Руководитель управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи, категория С-3, 10-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология,общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов амбулаторно-поликлинической помощи, скорой медицинской помощи и санитарной авиации, первичной медико-санитарной медицинской помощи, консультативно-диагностической, доврачебной, квалифицированной медицинской помощи, лабораторной службы, службы крови, динамического наблюдения; внедрения программы управления заболеваниями, амбулаторно-лекарственного обеспечения, медицинской реабилитации в амбулаторных условиях, вопросы бытового насилия; Разработка приоритетных направлений и тематик для размещения государственного социального заказа среди неправительственных организаций по вопросам амбулаторно-поликлинической помощи, скорой медицинской помощи, санитарной авиации, службы крови, снижения травматизма и их реализация. Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции; Организация работы Координационного совета по внедрению интегрированной модели оказания медицинской помощи при травме; Разработка предложений по формированию перечня (номенклатуры) медицинских услуг на уровне оказания ПМСП и КДП.

сарапшысы (үш бірлік), С-4 санаты, 05-01-02, 05-01-03, 05-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Амбулаториялық-емханалық көмек, жедел медициналық көмек және санитариялық авиация, медициналық-санитариялық алғашқы көмек, консультациялық-диагностикалық, дәрігерге дейінгі, білікті медициналық көмек көрсету, зертханалық қызмет мәселелері, динамикалық қадағалау мәселелері бойынша жетекшілік ету, ауруларды басқару бағдарламасын енгізу. Амбулаториялық-емханалық деңгейде, шұғыл және жедел медициналық көмек, санитариялық авиация түріндегі медициналық көмек, травматологияда клиникалық хаттамаларды әзірлеуге қатысу; Көпшілік іс-шараларды медициналық қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша ұйғарымдарды, пікірлерді, заңдарға түзетулерді, сонымен қатар Министрліктің қарауына келіп түскен өзге де нормативтік құқықтық актілерді қарау және әзірлеу. Құзыреті шегінде бюджеттік өтінімді қалыптастыруға қатысу; төтенше жағдайлардың алдын алу және жою бойынша мемлекеттік органдармен бірлесе әрекет ету, Департамент қызметкерлерінің ІІМ ТЖК бірге маусымдық штабтық оқу-жаттығуларына қатысу.
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының
сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 05-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
ТМККК шеңберінде санитариялық авиация нысанындағы тұрғындарды медициналық көмекпен қамтамасыз ету мәселелері (санитариялық авиация қызметін дамыту, жедел медициналық қызметті дамыту, жедел медициналық көмектің халықаралық стандарттарының оқу-клиникалық орталығын құру); ЖПД, учаскелік терапевтер, әлеуметтік қызметкерлер мен психологтар қызметінің тиімділігін жетілдіру, парамедиктерге медициналық көмек көрсету, ЖКО кезінде шұғыл және жедел медициналық көмек көрсетуге оқыту, скринингтік қарау мәселелері.
Ана мен бала денсаулығын сақтау басқармасы 05-02
Ана мен бала денсаулығын сақтау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 05-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше акушерлік және гинекология немесе педиатрия бойынша жоғарғы/бірінші біліктілік санатының, денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері

Главный эксперт управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи (три единицы), категория С-4, 05-01-02, 05-01-03, 05-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов амбулаторно-поликлинической помощи, скорой медицинской помощи и санитарной авиации, первичной медико-санитарной медицинской помощи, консультативно-диагностической, доврачебной, квалифицированной медицинской помощи, лабораторной службы, динамического наблюдения; внедрения программы управления заболеваниями; Участие в разработке клинических протоколов на амбулаторно-поликлиническом уровне, скорой и неотложной медицинской помощи, медицинской помощи в форме санитарной авиации, травматологии; Вопросы медицинского обеспечения массовых мероприятий; Рассмотрение и подготовка заключений, отзывов, поправок к законам, а также иным нормативным правовым актам, поступающим на рассмотрение в Министерство, в пределах компетенции управления и участие в сопровождении их дальнейшего прохождения; Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции, взаимодействие с государственными органами по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, участие сотрудников Департамента в сезонных штабных учениях совместно с МВД КЧС.
Эксперт управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи (одна единица), категория С-5, 05-01-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Вопросы обеспечения населения медицинской помощью в форме санитарной авиации в рамках ГОБМП (развитие службы санитарной авиации, развитие службы скорой помощи, создание учебно-клинического центра международных стандартов неотложной медицинской помощи). Совершенствование эффективности деятельности ВОП, участковых терапевтов, социальных работников и психологов, оказания медицинской помощи парамедиками, обучение оказанию неотложной и экстренной медицинской помощи при ДТП, вопросы скрининговых осмотров.
Управление охраны здоровья матери и ребенка-05-02 Руководитель охраны здоровья матери и ребенка, категория С-3, 05-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие высшей/первой квалификационной категории по акушерству и гинекологии или по педиатрии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности

Аналар мен балаларға медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, ана мен бала денсаулығын сақтау бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеу. Орфандық (сирек кездесетін) аурулар кезінде, БЦП, аутизм кезінде медициналық көмек көрсету, ана мен бала денсаулығын сақтауға қатысты дәрілік қамтамасыз ету мәселелерін шешу. Ана мен бала денсаулығын қорғау мақсатында босандыру және балалар қызметінің жұмыс тиімділігін арттыру бойынша ықпалдастырылған үлгілерді енгізу жөніндегі Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру. Ана мен бала өлімін төмендету бойынша Республикалық штаб жұмысын ұйымдастыру, педиатриялық көмекті жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, 0-6 жастағы балалар үшін педиатрия учаскелерін ұйымдастыру.
Халықтың әлеуметтік осал топтарына сапалы медициналық көмектің қолжетімділігін жоғарылату үшін патронаждық қызметтің әмбебап- прогрессивтік үлгісін енгізуді үйлестіру және әлеуметтік жетімдіктің алдын алу. Ана мен бала денсаулығын қорғау саласында клиникалық хаттамаларды әзірлеуге, баланың құқықтары бойынша БҰҰ комитетінің ұсынымдарын іске асыруға, ана мен бала денсаулығын қорғау саласында ДДҰ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА-мен халықаралық бірлескен жобаларды іске асыруға қатысу.
Ана мен бала денсаулығын қорғау басқармасының бас сарапшысы (үш бірлік),
С-4 санаты, 05-02-02, 05-02-03, 05-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше акушерлік және гинекология немесе педиатрия бойынша жоғарғы/бірінші біліктілік санатының, денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Перинаталдық көмекті өнірлендіруге, тиімді перинаталдық технологиялардың, емшек сүтімен қоректендіру қағидаттарының, бала жасындағы ауруларды ықпалдастырып жүргізу және ДДҰ ұсынған өзге де қағидаттардың енгізілуіне мониторинг жүргізу. Ана мен бала денсаулығын сақтау бойынша жағдайды, ана мен бала өлімінің деңгейін мониторингілеу. Неврологиялық аурулары бар балаларға (БЦП, аутизм және т.б.) көмек көрсетуді жетілдіру, диагностикалау мен емдеуде жаңа технологияларды енгізу бойынша іс-шаралар әзірлеу, балаларға сурдологиялық көмек көрсетуді жетілдіру, балаларға оңалту және паллиативтік көмек көрсетуді жетілдіру бойынша іс-шаралар әзірлеу, туа біткен даму ақаулары бар балалардың туылуын төмендету үшін пренаталдық диагностиканы жетілдіру үшін ұсыныстар әзірлеу және талдау, орфандық аурулары бар (муковисцидоз, мукополисахаридоз, Гоше ауруы және т.б.) балаларды диагностикалау, емдеу және оңалтуды жетілдіру үшін ұсыныстар әзірлеу. Медициналық ұйымдарда балалар саудасының алдын алу бойынша ұсыныстар әзірлеу. Балалар денсаулығын нығайтуға бағытталған іс-шараларды үйлестіру, жарақаттанудан, жазатайым оқиғалардан балардың өлім-жітімін төмендету жөніндегі іс-шараларды орындау. Жетім балаларға және ата-аналардың қамқорлығынсыз қалған, Сәбилер үйлеріндегі балаларға медициналық көмек көрсетуді жетілдіру. Азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасы -05-03
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 05-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Стационарлық деңгейде медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, ЖТМҚ бөлігінде медициналық қызметтер тізбесін қалыптастыру, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды қалыптастыру үшін ұсыныстарды, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің ұйымдастырылуын жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің заңдық жобалық жұмыстар жоспарын әзірлеу, бейінге байланысты мамандандырылған медициналық көмектің және жоғары технологиялық медициналық қызметтерге халықтың қажеттіліктерін анықтау.Қазақстан Республикасының азаматтарын жолдама бойынша бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге Министрлік комиссияның қызметін ұйымдастыру, трансплантологиялық қызметті, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында бейінді қызметтерді дамыту бойынша іс-шараларды іске асыру.Миокардтың жіті инфаркті кезінде медициналық көмектің ықпалдастырылған модельдерін енгізу бойынша Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру, жіті инсульттар мен онкологиялық ауруларды басқару. Шұғыл стационарларды (қабылдау бөлімдері) үйлестіру. Неврологиялық қызметтің, стационарлық жағдайлардағы медициналық оңалтудың мәселелерін, адам құқықтары, жүгіну кезінде адам абыройын кемсіту, азаптау мәселелеріне жетекшілік ету.
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының бас сарапшысы

Курация вопросов медицинской помощи матерям и детям, разработка нормативных правовых актов по охране здоровья матери и ребенка. Оказание медпомощи при орфанных (редких) заболеваниях, ДЦП, аутизме, вопросы лекарственного обеспечения касательно охраны здоровья матери и ребенка. Организация работы Координационного совета по внедрению интегрированных моделей по повышению эффективности работы службы родовспоможения и детства в целях охраны здоровья матери и ребенка. Организация работы Республиканского штаба по снижению материнской и младенческой смертности, разработка предложений по совершенствованию педиатрической помощи, организации педиатрических участков для детей в возрасте 0-6 лет. Координация внедрения универсально-прогрессивной модели патронажной службы для повышения доступности качественной медицинской помощи социально-уязвимым группам населения и профилактики социального сиротства. Участие в разработке клинических протоколов в области охраны здоровья матери и ребенка, в реализации рекомендаций Комитета ООН по правам ребенка, участие в реализации совместных международных проектов с ВОЗ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА в области охраны здоровья матери и ребенка.
Главный эксперт управления охраны здоровья матери и ребенка (три единицы), категория С-4, 05-02-02, 05-02-03, 05-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие высшей/первой квалификационной категории по акушерству и гинекологии или по педиатрии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Проведение мониторинга регионализации перинатальной помощи, внедрения эффективных перинатальных технологий, принципов грудного вскармливания, интегрированного ведения болезней детского возраста и др., рекомендованных ВОЗ. Мониторинг ситуации по охране здоровья матери и ребенка, уровня материнской и младенческой смертности. Разработка мероприятий по совершенствованию помощи детям с неврологическими заболеваниями (ДЦП, аутизм и др.), внедрению новых технологий в диагностике и лечении, разработка мероприятия по совершенствованию сурдологической помощи детскому населению, мероприятия по совершенствованию реабилитационной и паллиативной помощи детям, проведение анализа и разработки предложений для совершенствования пренатальной диагностики для снижения рождения детей с врожденными пороками развития, разработка предложения для совершенствования диагностики, лечения и реабилитации больных детей орфанными заболеваниями (муковисцидоз, мукополисахаридоз, болезнь Гоше и т.п.). Разработка предложений по предупреждению торговли детьми в медицинских организациях. Координация мероприятий, направленных на укрепление здоровья детей, выполнение мероприятий по снижению смертности детей от травматизма, несчастных случаев. Совершенствование оказания медицинской помощи детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, в Домах ребенка. Работа с обращениями граждан.
Управление стационарной и стационарозамещающей помощи-05-03 Руководитель управления стационарной и стационарозамещающей помощи, категория С-3, 05-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов оказания медицинской помощи на стационарном уровне, формирование перечня медицинских услуг в части ВТМУ, разработка предложений для формирования стратегических и программных документов, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, определение потребности населения в специализированной медицинской помощи и высокотехнологичных медицинских услугах в зависимости от профиля. Организация деятельности Комиссии Министерства по направлению граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, реализация мероприятий по развитию трансплантологической службы, а также профильных служб в области здравоохранения. Организация работы Координационного совета по внедрению интегрированных моделей оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда, управления острыми инсультами и онкологическими заболеваниями. Координация экстренных стационаров (приемные покои). Курация вопросов неврологической службы, медицинской реабилитации в стационарных условиях, вопросы прав человека, пытки, жестокого унижающего достоинство человека обращения.

(екі бірлік), С-4 санаты, 05-03-02, 05-03-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, қоғамдық денсаулық сақтау магистрі, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Стационарлық медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, иондаушы сәулелендіру әсерімен себептік байланыстарды анықтау бойынша іс-шараларды жоспарлау, ММК, ЖТМҚ және басқа дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара әрекеттесуді жүзеге асыру, республикалық қаражат есебінен, сонымен бірге лизинг шеңберінде сатып алынатын медициналық жабдықтар тізбесін анықтауға қатысу, ТМККК және МӘМС шеңберінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, адам құқықтары және адам құқықтары жөніндегі Уәкілетті тұлғаның мерзімдік баяндамаларының материалдарын дайындауға қатысу. Шұғыл стационарларды (қабылдау бөлімдері) үйлестіру.
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының сарапшысы
(екі бірлік), С-5 санаты, 05-03-04, 05-03-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
ҚР азаматтарының шетелде емделу мәселелеріне жетекшілік ету. Достас шетел клиникаларының тізбесін анықтау, олармен ынтымақтастықта болу және ҚР науқас азаматтарын емделуге жіберу үшін клиникаларды таңдау. ҚР азаматтарын шетелге емделуге жіберу жөніндегі Комиссияның жұмысына қатысу. ҚР азаматтарын шетелде емделуін жүзеге асыратын халықаралық ұйымдармен жұмыс жасау. ҚР азаматтарын шетелде емделу нәтижелеріне талдау жасау. Шетелде емделген ҚР азаматтарының нәтижесіне мониторинг жүргізу. Шетелде емделудің тиімділігі бойынша аналитикалық материалдарды дайындау. Оториноларингология, офтольмалогия, стоматология және көз аурулары мәселелеріне жетекшілік ету. Жоғары мамандандырылған медициналық көмекті жетілдіру бойынша шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша жетекшілік етілетін штаттан тыс бас мамандармен жұмыс. Жұмыстың жетекшілік етілетін бөлімі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Жетекшілік етілетін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарының жұмыстарына қатысу. Жетекшілік етілетін бөлімдер бойынша конференцияларды, семинарларды, симпозиумдарды және кеңестерді дайындауға және өткізуге қатысу. Азаматтардың хаттарымен жұмыс. Жетекшілік етілетін ұйымды дәрілік қамтамасыз ету мен қажеттілік нормативін әзірлеу.
Стандарттау басқармасы -05-04
Стандарттау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 05-04-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі мен заңнаманы білу
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық
тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызметтерді стандарттау және клиникалық хаттамаларды әзірлеу саласындағы мәселелерді үйлестіру. Медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу және жетілдіруді, онын ішінде медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу бойынша әдістемелік ұсыныстарды үйлестіру. Медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның жұмысын ұйымдастыру. Медициналық қызметтерді стандарттау мәселелері бойынша мамандарды оқыту саясатының негізгі бағыттарын айқындау үшін ұсыныстар енгізу. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен, Министрліктің аумақтық бөлімшілерімен, кәсіби қауымдастықтармен және үкіметтік емес ұйымдармен Медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның, медициналық қызметтерді стандарттау бойынша және клиникалық хаттамаларды әзірлеу жөніндегі мәселелер бойынша өзара іс-қимыл.

Главный эксперт управления стационарной и стационарозамещающей помощи (две единицы), категория С-4, 05-03-02, 05-03-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, магистр общественного здравоохранения, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов оказания стационарной медицинской помощи, планирование мероприятий по установлению причинной связи с воздействием ионизирующего излучения, осуществление взаимодействия с общественными объединениями по реализации государственной политики в области развития СМП, ВТМУ и другое, участие в определении перечня медицинского оборудования, закупаемого за счет средств республиканского бюджета, в том числе в рамках лизинга, разработка предложения по совершенствованию амбулаторного лекарственного обеспечения в рамках ГОБМП и ОСМС, участие в подготовке материалов по правам человека и периодических докладов Уполномоченного по правам человека. Координация экстренных стационаров (приемные покои).
Эксперт управления стационарной и стационарозамещающей помощи, (две единицы) категория С-5, 05-03-04, 05-03-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие сертификатов повышения квалификации по профилю организатора здравоохранения или по специальности.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов лечения граждан Республики Казахстан за рубежом. Определение перечня дружественных зарубежных клиник, сотрудничество с ними и выбор клиники для направления больных – граждан Республики Казахстан на лечение. Участие в работе Комиссии по направлению граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж. Работа с международными организациями, осуществляющими лечение граждан Республики Казахстан за рубежом. Мониторирование результатов лечения граждан РК за рубежом. Подготовка аналитического материала по эффективности лечения за рубежом Курация вопросов оториноларингологии, офтальмологии, стоматологии и глазных болезни. Участие в разработке и реализации мер по совершенствованию высокоспециализированной медицинской помощи. Работа с курируемыми внештатными главными специалистами по вопросам оказания медицинской помощи. Участие в разработке законодательных и нормативных правовых актов по курируемому разделу работы. Участие в работе межведомственных рабочих групп по курируемым вопросам. Участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, симпозиумов и совещаний по курируемым разделам. Работа с письмами граждан. Разработка норматива оснащенности и потребности в лекарственном обеспечении курируемой организаций.
Управление стандартизации-05-04 Руководитель управления стандартизации, категория С-3, 05-04-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика) желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация вопросов в области стандартизации медицинских услуг и разработки клинических протоколов. Координация разработки и совершенствования стандартов медицинских услуг, в том числе разработки методических рекомендаций по разработке стандартов медицинских услуг. Организация деятельности Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг. Внесение предложений для определения основных направлений политики обучения специалистов вопросам стандартизации медицинских услуг. Взаимодействие с подведомственными организациями, территориальными подразделениями Министерства, профессиональными Ассоциациями и неправительственными организациями по вопросам Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, стандартизации медицинских услуг, разработки клинических протоколов.

Стандарттау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 05-04-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызметтерді стандарттау және клиникалық хаттамаларды әзірлеу саласындағы мәселелерге, сондай-ақ, медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның мәселелері жетекшілік ету. Медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу мен жетілдіруге, оның ішінде медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Клиникалық хаттамаларды әзірлеу мен бекітуге қатысу. Медициналық қызметтерді стандарттау мәселелері бойынша мамандарды оқыту саясатының негізгі бағыттарын айқындау үшін ұсыныстар енгізу.Ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен, Министрліктің аумақтық бөлімшілерімен, кәсіби қауымдастықтармен және үкіметтік емес ұйымдармен Медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның, медициналық қызметтерді стандарттау бойынша және клиникалық хаттамаларды әзірлеу жөніндегі мәселелер бойынша өзара іс-қимыл.
Стандарттау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, 05-04-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызметтерді стандарттау және клиникалық хаттамаларды әзірлеу саласындағы мәселелерге, сондай-ақ, медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның мәселелері жетекшілік ету. Медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу мен жетілдіруге, оның ішінде медициналық қызметтердің стандарттарын әзірлеу бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеуге қатысу. Медициналық қызметтерді стандарттау мәселелері бойынша мамандарды оқыту саясатының негізгі бағыттарын айқындау үшін ұсыныстар енгізу. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен, Министрліктің аумақтық бөлімшілерімен, кәсіби қауымдастықтармен және үкіметтік емес ұйымдармен Медициналық қызметтердің сапасы бойынша бірлескен комиссияның, медициналық қызметтерді стандарттау бойынша және клиникалық хаттамаларды әзірлеу жөніндегі мәселелер бойынша өзара іс-қимыл.
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасы-05-05
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының басшысы,
(бір бірлік), С-3 санаты, 05-05-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша біліктілік санатының, қоғамдық денсаулық сақтау магистрі, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік маңызды аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар кезінде медициналық көмекті ұйымдастыру және көрсету мәселелері, әлеуметтік маңызды ауруларды диагностикалау, емдеу және оңалту мәселелерін әзірлеу, жетекшілік ету, маңызды аурулар кезінде клиникалық хаттамаларды әзірлеуге, жайылған беріш, дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы, туа біткен дегенеративтік, орталық нерв жүйесінің демиелинизацияланған аурулары, ревматизм кезінде көмек көрсету мәселелеріне қатысу. Медициналық көмекті және бейінді қызметтерді ұйымдастыру бойынша талдау материалдарын дайындау, әлеуметтік маңызды аурулары бар науқастарға амбулаториялық дәрілік қамсыздандыруды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу.
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының
бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 05-05-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша біліктілік санатының, қоғамдық денсаулық сақтау магистрі, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік маңызды аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар мәселелеріне жетекшілік ету; әлеуметтік маңызды аурулар кезінде медициналық көмек көрсету саласында қызметті жүзеге асыратын ведомстволық бағынысты ұйымдардың жұмысын үйлестіру, әлеуметтік маңызды ауруларды диагностикалау, емдеу, оңалту бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу; Әлеуметтік маңызды аурулар бойынша үкіметтік емес ұйымдар арасында мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін басымдық бағыттар мен тақырыптамаларды әзірлеу, әлеуметтік маңызды аурулар (туберкулезге қарсы, наркологиялық, психиатриялық, онкологиялық көмек, В,С вирустық гепатиттер, қант диабеті) бойынша халықаралық ұйымдармен әрекеттесу және бірлескен халықаралық жобалар мен бағдарламаларды іске асыру.
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (бір бірлік), 05-05-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік маңызды аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар кезінде тұрғындарды медициналық көмекпен қамсыздандыру мәселелері, әлеуметтік маңызды ауруларды диагностикалау, емдеу, оңалту мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу, келісілу, әлеуметтік маңызды аурулар кезінде медициналық көмек көрсету саласында әкімдіктердің денсаулық сақтау басқармасының (келісім бойынша), республикалық ұйымдардың қызметін үйлестіру.
Ғылым және адами ресурстар департаменті-06
Ғылым және адами ресурстар департаментінің директоры, С-1 санаты, 06-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми/академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің медициналық білім, ғылымды жетілдіру бойынша бағдарламалар әзірлеуді ұйымдастыру және басқару, медициналық білім және ғылым жағдайын сараптау, медициналық оқу орындары, ҒЗИ, ҒО қызметін үйлестіру, медициналық оқу орындарына қабылдауын жоспарлау, клиникалық ординатура, магистратура, аспирантура, докторантураға қабылдау жаспарлауын қатысу, ғылыми-техникалық бағдарламаларын орындау мониторингі, нормативтік актілер, бұйрықтар, шешімдер, ережелер, нұсқаулар, коллегияларды даярлауда қатысу, мемлекеттік тілді дамыту бойынша мәселелерін үйлестіру, медициналық ғылымды жетілдіру бойынша нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу, Министрліктің, Департаменттің қысқа-, орташа- және ұзақ болашаққа стратегиялық жоспарын әзірлеуде қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі және Қазақстан Республикасы Үкіметі үшін талдау шолу материалдарын даярлау, республикалық, халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларын даярлауға қатысу, медициналық ғылым және білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша материалдарды жариялау, департамент құрылым бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру, қадағалау және үйлестіру.
Ғылым және адами ресурстар департаменті директорының орынбасары,

Главный эксперт управления стандартизации, категория С-4, 05-04-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика) желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Курация вопросов в области стандартизации медицинских услуг и разработки клинических протоколов, а также вопросов Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг. Участие в разработке и совершенствовании стандартов медицинских услуг, в том числе разработки методических рекомендаций по разработке стандартов медицинских услуг. Участие в разработке и утверждении клинических протоколов. Внесение предложений для определения основных направлений политики обучения специалистов вопросам стандартизации медицинских услуг. Взаимодействие с подведомственными организациями, территориальными подразделениями Министерства, профессиональными Ассоциациями и неправительственными организациями по вопросам Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, стандартизации медицинских услуг, разработки клинических протоколов.
Эксперт управления стандартизации, категория С-5, 05-04-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика) желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Курация вопросов в области стандартизации медицинских услуг и разработки клинических протоколов, а также вопросов Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг. Участие в разработке и совершенствовании стандартов медицинских услуг, в том числе разработки методических рекомендаций по разработке стандартов медицинских услуг. Организация деятельности Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг. Внесение предложений для определения основных направлений политики обучения специалистов вопросам стандартизации медицинских услуг. Взаимодействие с подведомственными организациями, территориальными подразделениями Министерства, профессиональными Ассоциациями и неправительственными организациями по вопросам Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, стандартизации медицинских услуг, разработки клинических протоколов.
Управление медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях-05-05 Руководитель управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, категория С-3, 05-05-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, магистр общественного здравоохранения, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Вопросы организации и оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваний и заболеваниях, представляющих опасность для окружающих, разработка, курация вопросов диагностики, лечения, реабилитации социально-значимых заболеваний, участие в разработке клинических протоколов при социально-значимых заболеваниях, вопросы оказания помощи при рассеянном склерозе, системном поражении соединительной ткани, наследственно-дегенеративных, демиелинизирующих болезнях центральной нервной системы, ревматизме. Подготовка аналитических материалов по организации медицинской помощи и деятельности профильных служб, разработка предложений по совершенствованию амбулаторного лекарственного обеспечения больных с социально-значимыми заболеваниями.
Главный эксперт управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, категория С-4, (1 единица), 05-05-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, магистр общественного здравоохранения, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Курация вопросов социально-значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих; Координация деятельности подведомственных организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, участие в организации мероприятий по диагностике, лечению, реабилитации социально-значимых заболеваний; Разработка приоритетных направлений и тематик для размещения государственного социального заказа среди неправительственных организаций по социально-значимым заболеваниям, взаимодействие с международными организациями и реализация совместных международных проектов и программ по социально-значимым заболеваниям (вопросы противотуберкулезной, наркологической, психиатрической, онкологической помощи, вирусных гепатитов В, С, сахарного диабета).
Эксперт управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, (1 единица), категория С-5, 05-05-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Вопросы обеспечения населения медицинской помощью при социально-значимых заболеваний и заболеваниях, представляющих опасность для окружающих, разработка, согласование нормативно-правовых актов по вопросам диагностики, лечения, реабилитации социально-значимых заболеваний, координация деятельности управлений здравоохранения акиматов (по согласованию), республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях.
Департамент науки и человеческих ресурсов-06 Директор Департамента науки и человеческих ресурсов, категория С-1, 06-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы), желательно наличие ученой/академической степени.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация и руководство разработками программ по совершенствованию медицинского образования, науки, анализ состояния медицинской науки и образования, координация деятельности медицинских учебных заведений, НИИ, НЦ, планирование набора в медицинские учебные заведения, участие в планировании приема в клиническую ординатуру, магистратуру, аспирантуру, докторантуру, мониторинг выполнения научно-технических программ, участие в подготовке нормативных актов, приказов, решений, положений, инструкций, коллегий, координация вопросов по развитию государственного языка, разработка нормативных правовых актов по совершенствованию медицинской науки; участие в разработке стратегического плана Министерства, Департамента на кратко-, средне- и долгосрочную перспективу; подготовка аналитических обзорных материалов для Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, участие в подготовке республиканских, международных научно-практических конференций, публикация материалов по вопросам совершенствования медицинской науки и образования, организация, контроль и координация деятельности структурных подразделений департамента.

С-2 санаты, 06-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми/академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес жұмыс тәжірибесі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйымдастыру, басқару және жоспарлау, кадрлармен қамтамасыз ету мәселесі денсаулық сақтау бағдарламаларын орындауына бағытталған жобаларды енгізу және іске асыруды үйлестіру, медициналық білім беру, ғылым және кадрлар қамтамасыз етуді жетілдіруге бағытталған заң жобасы және нормативтік құқықтық акті жобаларын әзірлеу, медициналық білім беру, ғылым және кадрлар қамтамасыз ету саласында дамыту бағдарламаларын іске асыруды үйлестіру, медициналық білім беру, ғылым және кадрлармен қамтамасыз етуді дамыту бағдарламаларын іске асыру мәселелері бойынша аумақтық денсаулық сақтау органдары, медициналық ғылым және білім беру ұйымдары қызметін үйлестіру.
Медициналық білім беру басқармасы -06-01
Медициналық білім беру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 06-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), жаратылыстану ғылымдары (биология) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми/академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Білім беру басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жаңғырту бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, одан әрі дамыту бойынша басқармалық шешімдерді әзірлеу, министрліктермен және ведомстволармен қарым-қатынастарды үйлестіру, саланың стратегиялық қажеттілігіне сәйкес кадрларды даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру, медицина және фармацевтика білім беру жағдайын талдау, медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша медициналық білім беру ұйымдарымен қарым-қатынас құру, медициналық білім беру ұйымдарын кешенді тексеруге қатысу және ұйымдастыру, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласында нормативтік құқықтық құжаттарды, негізгі заң актілерін әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша бағдарламалардың әзірлемелерін басқару және ұйымдастыру, медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау мониторингі, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестерді ұйымдастыру және өткізу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдармен қарым қатынас құру.
Медициналық білім беру басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (бір бірлік), 06-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), жаратылыстану ғылымдары (биология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Медициналық және фармацевтикалық білім беру жағдайын талдау өткізуді ұйымдастыру, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласында нормативтік құқықтық құжаттарды және бағдарламаларды, негізгі заң актілерін жетілдіру және әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша медициналық білім беру ұйымдарымен қарым-қатынас құру, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларын талдау және мониторингі, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау мониторингі, талдау бойынша шараларды іске асыру, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестерді өткізу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдарымен қарым қатынас құру, қызметтік хат-хабармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
Медициналық білім беру басқармасының сарапшысы, (екі бірлік),

Заместитель директора Департамента науки и человеческих ресурсов, категория С-2, 06-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы) желательно наличие ученой/академической степени.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация, руководство и планирование деятельности департамента, координация внедрения и реализации проектов, направленных на выполнение программ здравоохранения в вопросах кадрового обеспечения, разработка законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, координация реализации программ развития в области медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, координация деятельности территориальных органов здравоохранения, организаций медицинской науки и образования по вопросам реализации программ развития медицинского образования, науки и кадрового обеспечения.
Управление медицинского образования - 06-01 Руководитель управления медицинского образования, категория С-3, 06-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), естественные науки (биология), желательно наличие ученой/академической степени.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления образования, разработка и реализация мер по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию, координация взаимодействия с министерствами и ведомствами, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам медицинского и фармацевтического образования, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций образования, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области медицинского и фармацевтического образования, организация и руководство разработками программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, мониторинг подготовки медицинских и фармацевтических кадров, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования.
Главный эксперт Управления медицинского образования, категория С-4, (1 единица), 06-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), естественные науки (биология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния медицинского и фармацевтического образования, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке медицинских и фармацевтических кадров, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки медицинских и фармацевтических кадров, проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.

С-5 санаты, 06-01-03, 06-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе білім беру (орыс тілі және әдебиет), жаратылыстану ғылымдары (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Азаматтардың өтініштерін қарастыру және медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша ұйымдастыру, іс-қағаздар жүргізу, медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді даярлау бойынша білім беру ұйымдарының статистикалық есептеліктерін жинақтау, жалпылау және талдау, республика бойынша медициналық және фармацевтикалық білім беруге жетекшілік ететін мәселелер бойынша аналитикалық материалдарды даярлау, республика бойынша медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуде қатысу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру саласында нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу, саланың стратегиялық қажеттілігіне сәйкес медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлауды жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша бағдарламаларды ұйымдастыру және әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім беру жағдайын талдау және монитрингі, қызметтік корреспонденция және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдармен қарым қатынас құру.
Адами ресурстарды дамыту басқармасы 06-02
Адами ресурстарды дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 06-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше ғылыми/академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық
міндеттері
Адами ресурстарды дамыту басқармасын жалпы басқару, медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлауды қадағалау және мониторингі, жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлау, дипломнан кейінгі даярлауды жетілдіру және дамыту бойынша басқармалық шешімдерін өңдіру және талдау, дипломнан кейінгі даярлау саласында нормативтік құқықытық актілер жобаларын әзірлеу, білім беру және ғылым ұйымдарында денсаулық сақтау кадрларының дипломнан кейінгі даярлауды талдау және мониторингі, дипломнан кейінгі даярлаумен айналысатын ұйымдарды кешенді тексерулерді ұйымдастыру және қатысу, дипломнан кейінгі даярлаумен айналысатын ұйымдарды сәйкестігіне және лицензия алдындағы сараптауды анықтау, мүдделі ведомствалар және министрліктермен жұмысты үйлестіру, дипломнан кейінгі білім беру жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар даярлау, жоодан кейінгі білім беруге (клиникалық ординатура, магистратура, аспирантура, докторантура) медициналық және фармацевтикалық кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау мемлекеттік тапсырысты құру мен қажеттілігін анықтау, шетелде қазақстандық мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлауды ұйымдастыру, денсаулық сақтауды басқаруды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестерді ұйымдастыру және өткізу.
Адами ресурстарды дамыту басқармасының бас сарапшысы (үш бірлік),

Эксперт управления медицинского образования (две единицы), категория С-5, 06-01-03, 06-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или образование (русский язык и литература), естественные науки (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан и организаций по вопросам медицинского и фармацевтического образования, ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности организаций образования по подготовке медицинских и фармацевтических работников, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам медицинского и фармацевтического образования в республике, участие в разработке предложений по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования в республике; участие в разработке проектов нормативных документов в области совершенствования медицинского и фармацевтического образования, планирование подготовки медицинских и фармацевтических кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, организация и разработка программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг состояния медицинского и фармацевтического образования, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования.
Управление развития человеческих ресурсов 06-02 Руководитель управления развития человеческих ресурсов, категория С-3, 06-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), социальные науки, экономика и бизнес (экономика), желательно наличие ученой/академической степени.
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением развития человеческих ресурсов, контроль и мониторинг повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, подготовки специалистов с послевузовским профессиональным образованием, анализ и выработка управленческих решений по совершенствованию и развитию последипломной подготовки, разработка проектов нормативных правовых актов в области последипломной подготовки, мониторинг и анализ последипломной подготовки кадров здравоохранения в организациях образования и науки, организация и участие в комплексных проверках организаций, занимающихся последипломной подготовкой, определение соответствия организаций и предлицензионная экспертиза организаций, занимающихся последипломной подготовкой кадров, координация работы с заинтересованными ведомствами и министерствами, подготовка предложений по совершенствованию системы последипломного образования, определение потребности и формирование государственного заказа на послевузовское образование (клиническая ординатура, магистратура, аспирантура, докторантура) и повышение квалификации и переподготовку медицинских и фармацевтических кадров, организация повышения квалификации и переподготовки казахстанских специалистов за рубежом, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования управления здравоохранением.

С-4 санаты, 06-02-02, 06-02-03, 06-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Фунционалдық
міндеттері
Басқарма басшысының шешімдерін рәсімдеу, іс-қағаздарын жүргізу, дипломнан кейінгі білім беру саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, адами ресурстарды дамыту, сала кадрлардың жағдайын талдау, денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттар және штаттық нормативтерін әзірлеу және жетілдіру, лауазымдардың номенклатурасы және сала лауазымдарының біліктілігіне талаптарын әзірлеу және жетілдіру, медицина кадрларының қажеттілігін анықтау, дипломнан кейінгі даярлау және біліктілігін арттыру, жоодан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлаумен айналысатын ұйымдардың қызметін талдау, медицина және фармацевтика кадрларын дипломнан кейінгі даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторинг, медицина және фармацевтика кадрларының қосымша және дипломнан кейінгі білім беруді талдау және монитринг, денсаулық сақтау ұйымдарында тиімді басқарушылық технологияларды енгізуді талдау, жоодан кейінгі және қосымша білім беруге мемлекеттік тапсырысты құру және қажеттілігін анықтау, дипломнан кейінгі даярлаумен айналысатын ұйымдарды кешенді тексерулерде қатысу, дипломнан кейінгі даярлау, адами ресурстар дамыту мәселелері бойынша министрліктермен және ведомстволармен қарым-қатынас жүргізу, шетелде қазақстандық мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлауды ұйымдастыру, Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министрдің кеңсесіне материалдар даярлау, қызметтік хат-хабармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
Адами ресурстарды дамыту басқармасының сарапшысы (бір бірлік),
С-5 санаты, 06-02-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Дипломнан кейінгі білім беру саласында нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу, кадрлық ресурстарды дамыту, саланың кадрлық ресурстарының жағдайын талдау, медициналық кадрларда қажеттілігін анықтау, жоодан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлаумен, жоодан кейінгі даярлау және біліктілігін арттырумен айналысатын ұйымдардың қызметін талдау үшін материалдарды жинақтау, медицина және фармацевтика кадрларын дипломнан кейінгі даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторинг, медицина және фармацевтика кадрларды жоодан кейінгі және қосымша білім беруді талдау және мониторинг, жоодан кейінгі және қосымша білім беруге мемлекеттік тапсырысты құру және қажеттілігін анықтау, білім беру және ғылым ұйымдарында дипломнан кейінгі даярлауды талдау, дипломнан кейінгі даярлаумен айналысатын ұйымдарды кешенді тексеруге қатысу, бекітілген бөлімдер бойынша статистикалық есептілікті жалпылау және талдау, дипломнан кейінгі даярлау, денсаулық сақтау кадрлар ресурстарын дамыту мәселелері бойынша министрліктер және ведомстволармен қарым-қатынас жүргізу, қызметтік хат-хабармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасы -06-03
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 06-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика), мүмкіндігінше ғылыми/академиялық дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасы жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, ғылымды жаңғырту бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, одан әрі дамыту бойынша басқармалық шешімдерді әзірлеу, министрліктермен және ведомстволармен қарым-қатынастарды үйлестіру, саланың стратегиялық қажеттілігіне сәйкес кадрларды даярлауды жоспарлау жүзеге асыру, медициналық ғылым жағдайын талдау, медициналық ғылым мәселелері бойынша медициналық ғылым ұйымдарымен қарым-қатынас құру, медициналық ғылым ұйымдарын кешенді тексеруге қатысу және ұйымдастыру, медициналық ғылым саласында нормативтік құқықтық құжаттарды, негізгі заң актілерін әзірлеу, медициналық ғылымды жетілдіру бойынша бағдарламаларының әзірлемелерімен басқару және ұйымдастыру, ғылыми-зерттеулік ұйымдардың ғылыми өнімдері, ғылыми кадрларды даярлау мониторингі, оларды заң жағынан қамтамасыз ету, медициналық ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестерді ұйымдастыру және өткізу, медициналық ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдарымен қарым қатынас құру.
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасының бас сарапшысы,

Главный эксперт управления развития человеческих ресурсов (три единицы), категория С-4, 06-02-02, 06-02-03, 06-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Оформление решений руководства, ведение делопроизводства, разработка нормативно-правовых актов в области последипломного образования, развития человеческих ресурсов, анализ состояния кадров отрасли, разработка и совершенствование типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения, разработка и совершенствование номенклатуры должностей и квалификационных требований к должностям отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, анализ деятельности организаций, занимающихся последипломной подготовкой и повышением квалификации, подготовкой специалистов с послевузовским профессиональным образованием, анализ и мониторинг бюджетных программ по последипломной подготовке медицинских и фармацевтических кадров, анализ и мониторинг дополнительного и послевузовского образования медицинских и фармацевтических кадров, анализ внедрения эффективных управленческих технологий в организациях здравоохранения, определение потребности и формирование государственного заказа на послевузовское и дополнительное образование, участие в комплексных проверках организаций, занимающихся последипломной подготовкой, взаимодействие с министерствами и ведомствами по вопросам последипломной подготовки, развития человеческих ресурсов, организация повышения квалификации и переподготовка казахстанских специалистов за рубежом, подготовка материалов в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.
Эксперт управления развития человеческих ресурсов, категория С-5, (1 единица), 06-02-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативно-правовых актов в области последипломного образования, развития кадровых ресурсов, анализ состояния кадровых ресурсов отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, сбор материалов для анализа деятельности организаций, занимающихся последипломной подготовкой и повышением квалификации, подготовкой специалистов с послевузовским профессиональным образованием, анализ и мониторинг бюджетных программ по последипломной подготовке медицинских и фармацевтических кадров, анализ и мониторинг послевузовского и дополнительного образования медицинских и фармацевтических кадров, определение потребности и формирование государственного заказа на послевузовское и дополнительное образование, анализ последипломной подготовки в организациях образования и науки, участие в комплексных проверках организаций, занимающихся последипломной подготовкой, обобщение и анализ статистической отчетности по закрепленным разделам, взаимодействие с министерствами и ведомствами по вопросам последипломной подготовки, развития кадровых ресурсов здравоохранения, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.
Управление медицинской науки и новых технологий -06-03 Руководитель управления медицинской науки и новых технологий, категория С-3, 06-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (финансы). желательно наличие ученой/академической степени.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления медицинской науки и новых технологий, разработка и реализация мер по совершенствованию науки, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию, координация взаимодействия с министерствами и ведомствами, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния медицинской науки, взаимодействие с медицинскими организациями науки по вопросам науки, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций науки, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области науки, организация и руководство разработками программ по совершенствованию науки, мониторинг подготовки научных кадров, научной продукции научно-исследовательских организаций, координация внедрений научных разработок и реализации научно-технических программ в области здравоохранения, их законодательное обеспечение, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования науки, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями науки по вопросам совершенствования науки.

(бір бірлік), С-4 санаты, 06-03-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Ғылым жағдайын талдау өткізуді ұйымдастыру, медициналық ғылым саласында нормативтік құқықтық құжаттар мен бағдарламалар, негізгі заң актілерін әзірлеу және жетілдіру, медициналық ғылым мәселелері бойынша медициналық ғылым ұйымдарымен қарым-қатынас құру, ғылыми кадрларды даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингі, ғылыми кадрларды даярлау, қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламаларын орындау қорытындылары, инновациялық әзірлемелерді практикалық енгізуді талдау, мониторингі бойынша шараларды іске асыру, медициналық ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестерді өткізу, медициналық ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдарымен қарым қатынас құру, қызметтік корреспонденция және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасының сарапшысы,
(бір бірлік), С-5 санаты, 06-03-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Ғылым мәселелері бойынша ұйымдастыру және азаматтардың өтініштерін қарастыру, іс-қағаздар жүргізу, ғылыми қызметкерлерді даярлау бойынша ғылым ұйымдарының статистикалық есептілігін жинақтау, жалпылау және талдау, республика бойынша ғылымның жетекшілік ететін мәселелері бойынша аналитикалық материалдарды даярлау, республика бойынша ғылымды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу, саланың стратегиялық қажеттілігіне сәйкес ғылыми кадрларды даярлауды жоспарлау, ғылымды жетілдіру бойынша бағдарламаларды ұйымдастыру және әзірлеу, ғылым жағдайын талдау және монитрингі, ғылыми-зерттеулік ұйымдардың ғылыми өнімдері, жаңа медициналық және ұйымдастырушылық технологияларды енгізу қорытындылары мониторингін құру бойынша материалдар даярлау, ғылыми әзірлемелерді енгізу және ғылыми техникалық бағдарламаларды үйлестіру, оларды заң жағынан қамтамасыз ету, қызметтік корреспонденция жұмыс жасау, ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша министрліктер, ведомстволар және медициналық ұйымдарымен қарым қатынас құру.
Инвестициялық саясат департаменті - 07
Инвестициялық саясат департаментінің директоры, С-1 санаты, 07-1
Өлшемшарттары
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жобаларды басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық, оның жұмысын үйлестіру, жоспарлау, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін дамыту және енгізу, денсаулық сақтау саласындағы объектілердің құрылысы мен реконструкциялау жобаларын жоспарлау, қалыптастыру және іске асыру бойынша жұмыстарын үйлестіруді қамтамасыз ету, мемлекеттік инвестициялық жобалар мәселелері бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге басшылық жасау. Халықаралық қаржы ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Инвестициялық саясат департаменті – 07
Инвестициялық саясат департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 07-2
Өлшемшарттары
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жобаларды басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, оның жұмысын үйлестіру, жоспарлау, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін дамыту және енгізу, денсаулық сақтау саласындағы объектілердің құрылысы мен реконструкциялау жобаларын жоспарлау, қалыптастыру және іске асыру бойынша жұмыстарын үйлестіруді қамтамасыз ету, мемлекеттік инвестициялық жобалар мәселелері бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге басшылық жасау. Халықаралық қаржы ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасы - 07-01
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының басшысы, санаты С-3, 07-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жобаларды басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын бақылау және жалпы басшылықты жүзеге асыру, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, республикалық объектілердің құрылысы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің құжататмасын әзірлеудің барлық кезеңдеріндегі жұмысты бақылауды ұйымдастыру, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, дөңгелек үстелдер ұйымдастыруға және өткізуге қатысу, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жаңғыртуға бағытталған республикалық мемлекеттік жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету, МЖӘ дамыту бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Халықаралық қаржы ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының бас сарапшысы

Главный эксперт Управления медицинской науки и новых технологий (одна единица), категория С-4, 06-03-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело), или социальные науки, экономика и бизнес (финансы).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния науки, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области медицинской науки, взаимодействие с медицинскими организациями науки по вопросам совершенствования науки, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке научных кадров, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки научных кадров, результатов выполнения прикладных научно-технических программ, практических внедрения инновационных разработок, проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования науки, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями науки по вопросам совершенствования науки, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.
Эксперт Управления медицинской науки и новых технологий, (одна единица), категория С-5, 06-03-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (финансы).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан и организаций по вопросам науки, ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности организаций науки по подготовке научных работников, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам науки в республике, участие в разработке предложений по совершенствованию науки в республике, участие в разработке проектов нормативных документов в области совершенствования науки, планирование подготовки научных кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, организация и разработка программ по совершенствованию науки, анализ и мониторинг состояния науки; подготовка материалов по формированию мониторинга научной продукции научно-исследовательских организаций, результатов внедрения новых медицинских и организационных технологий, координация внедрений научных разработок и реализации научно-технических программ, их законодательное обеспечение, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями науки по вопросам совершенствования науки.
Департамент инвестиционной политики-07 Директор департамента инвестиционной политики, категория С-1, 07-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента, обеспечение координации работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства в области здравоохранения, по планированию, формированию и реализации проектов строительства и реконструкции объектов в сфере здравоохранения, руководство разработкой документов Системы государственного планирования по вопросам государственных инвестиционных проектов. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Заместитель директора Департамента инвестиционной политики-07, категория С-2, 07-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента, обеспечение координации работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства в области здравоохранения, по планированию, формированию и реализации проектов строительства и реконструкции объектов в сфере здравоохранения, руководство разработкой документов Системы государственного планирования по вопросам государственных инвестиционных проектов. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Управление развития государственно-частного партнерства-07-01 Руководитель управления развития государственно-частного партнерства, категория С-3, 07-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или гуманитарные науки (международные отношения)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Контроль и осуществление общего руководства за деятельностью управления, координация работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства, обеспечение контроля работ на всех этапах разработки документов государственно-частного партнерства по строительству республиканских объектов, участие в организации и проведении конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, и иных мероприятий по вопросам, относящимся в компетенцию Управления, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, подготовка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития ГЧП. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.

(екі бірлік), С-4 санаты, 07-01-02, 07-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, жобаларды басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау).
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың әлеуетті тізбесін қалыптастыру, талдау жүргізу, қажетті жобаның қажеттілігін және мақсатына сай белгілеуінін ескере отырып іске асырылатын мемелекеттік-жекешелік әріптестік негізінде мумкіншлікпен келісуді бағалау, мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында халықаралық тәжірибені зерттеу және талдау, жергілікті маңызы бар объектілердін сенімгерлікке басқаруға іске асырылатынын мониторинг жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардын құжаттаманы дайындауды іске асыру және Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген мемлекеттік жоспарлау бойынша үәкілетті органымен және бюджетті атқару бойынша үәкілетті органымен жағдайда, мемлекеттік-жекешелікті дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жаңғыртуға бағытталған республикалық мемлекеттік жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету. Халықаралық қаржы ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, 07-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, жобаларды басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау).
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың және Министрліктің әлеуетті концессионерлерімен кездесуді ұйымдастыру, сенімгерлікпен басқаруға беру бойынша объектілердің тізбесін қалыптастыру, жекешелендіру мәселелері бойынша барлық қажетті іс-шараларды орындау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шараларды ұйымдастыру мен өткізуге қатысу, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жаңғыртуға бағытталған республикалық мемлекеттік жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау. Халықаралық қаржы ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасы - 07-02
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 07-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау) мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Фунционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық және оны қамтамасыз ету, даму жобаларын (құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге) іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің және стратегиялық құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу, құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталған даму республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджетті қалыптастыру және орындау, сондай-ақ оларды іске асыру және мониторингтеу, соның ішінде алдағы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарын қалыптастыру.
Инфрақұрылымды дамыту басқармасының бас сарапшысы

Главный эксперт управления развития государственно-частного партнерства (две единицы), категория С-4, 07-01-02, 07-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, государственное и местное управление, управление проектами), право (юриспруденция, международное право) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Формирование потенциального перечня проектов государственно-частного партнерства, проведение анализа, оценки согласования возможности реализации проектов на основе государственно-частного партнерства с учетом определения необходимости и целесообразности потребности проекта, изучение и анализ международного опыта в области государственно-частного партнерства, проведение мониторинга реализации доверительного управления объектов местного значения, осуществление подготовки документации проектов государственно-частного партнерства на строительство и в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан его согласование с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по исполнению бюджета, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, подготовка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития государственно-частного партнерства. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Эксперт управления развития государственно-частного партнерства, категория С-5, 07-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, государственное и местное управление, управление проектами), право (юриспруденция, международное право) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация встречи руководства Управления и Министерства с потенциальными концессионерами и частными партнерами, формирование потенциального перечня местных объектов, подлежащих приватизации, выполнение всех необходимых мероприятий по вопросам приватизации, участие в организации и проведении конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, и иных мероприятий по вопросам, относящимся в компетенцию Управления, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, участие в подготовке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития государственно-частного партнерства. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Управление развития инфраструктуры- 07-02 Руководитель управления развития инфраструктуры, категория С-3, 07-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство и обеспечение деятельности управления, разработка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), контроль по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленных на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление, а также осуществление их реализации и мониторинга, в том числе формирование сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год.

(екі бірлік), С-4 санаты, 07-02-02, 07-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина: жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, менеджмент, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды жасау) мамандықтары бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Фунционалдық міндеттері
Жергілікті маңызы бар денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына, реконструциясына, сейсмокүшейтуге және оларды мониторингтеуге бағытталған даму республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша республикалық бюджетті қалыптастыру және орындау бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету, даму жобаларын (құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге) іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің және стратегиялық құжаттардың жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуін қамтамасыз ету, денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына (республикалық маңызы бар) салалық қорытынды Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен келісуді және беруді қамтамасыз ету; республикалық маңызы бар денсаулық сақтау объектілері құрылысының инвестициялық ұсынысын, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемесін жоспарлау және дайындау.
"Денсаулық сақтауды цифрландыру департаменті-08
Денсаулық сақтауды цифрландыру департаментінің директоры, С-1 санаты, 08-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік модельдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Департамент құрамына кіретін басқармалардың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау. Министрліктің ведомстволарын және ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын үйлестіру. Мемлекеттік және басқа да заңмен қорғалатын құпия болып табылатын мәліметтерді құзыреті шегінде қорғауды қамтамасыз ету. Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты жүзеге асыру. Денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және ақпараттандыру мен цифрландыру мәселелері бойынша денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге қатысу. Денсаулық сақтаудағы ақпараттық жүйелерді құрудың, енгізу мен пайдаланудың тиімділігі индикаторларын әзірлеуге және мониторингтеуге қатысу. Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізу жөніндегі жұмысын үйлестіру. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті оңтайландыру және автоматтандыру бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру, ақпарат жинақтауды, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің сапасын бағалау және бақылау бойынша уәкілетті органға ұсынуды қамтамасыз ету

Главный эксперт управления развития инфраструктуры (две единицы), категория С-4, 07-02-02, 07-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, менеджмент) или технические науки и технологии (строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Обеспечение работ по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленным на строительство, реконструкцию, сейсмоусиление объектов здравоохранения местного значения и их мониторинг, обеспечение подготовки предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), согласование со структурными подразделениями Министерства и выдача отраслевого заключения на строительство объектов здравоохранения (республиканского значения), планирование и подготовка инвестиционного предложения, технико-экономического, финансово-экономического обоснования строительства объектов здравоохранения республиканского значения.
Департамент цифровизации здравоохранения - 08 Директор департамента цифровизации здравоохранения, категория С-1, 08-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности)
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы управлений входящих в состав департамента, координация ведомств и подведомственных организаций Министерства, обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну, осуществление взаимосвязи с другими структурными подразделениями Министерства, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации и цифровизации, участие в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг

Денсаулық сақтауды цифрландыру департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 08-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік модельдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Өкілеттік шеңберінде Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды үйлестіру, Департаменттің құрамына кіретін басқармалардың жұмысына, үйлестіру және жоспарлау. Министрліктің ведомстволары мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын үйлестіру, мемлекеттік және басқа да заңмен қорғалатын құпия болып табылатын мәліметтерді құзыреті шегінде қамтамасыз ету, Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты жүзеге асыру, денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және ақпараттандыру мен цифрландыру мәселелері бойынша денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге қатысу, денсаулық сақтаудағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу мен пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторингтеуге қатысу, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру бойынша жұмыстарды үйлестіру. Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізу жөніндегі жұмысын үйлестіру. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті оңтайландыру және автоматтандыру бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру, ақпарат жинақтауды және мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау бойынша уәкілетті органға ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
Ақпараттық технологиялар басқармасы - 08-01
Ақпараттық технологиялар басқармасының басшысы, С-3 санаты, 08-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық технологиялар басқармасының жұмысына жалпы басшылық жасау, үйлестіру және жоспарлау. Денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды іске асыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіреді; денсаулық сақтауды ақпараттандыру шеңберінде ведомствоаралық өзара іс-қимыл жөніндегі қызметке қатысады; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласында ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеу және мониторингтеу бойынша жұмыстарға қатысады.
Ақпараттық технологиялар басқармасының бас сарапшысы (екі бірлік),

Заместитель директора департамента цифровизации здравоохранения, категория С-2, 08-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности)
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, координация и планирование работы управлений входящих в состав департамента, координация ведомств и подведомственных организаций Министерства, обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну, осуществление взаимосвязи с другими структурными подразделениями Министерства, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации и цифровизации, участие в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении, координация работ по автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг
Управление информационных технологий -08-01 Руководитель управления информационных технологий, категория С-3, 08-01-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы Управления информационных технологий. участвует в формировании государственной политики в сфере информатизации здравоохранения; координирует деятельность структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения; участвует в деятельности по межведомственному взаимодействию в рамках развития информатизации здравоохранения; участвует в работах по разработке и мониторингу индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в области информатизации здравоохранения; участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация участия в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении

С-4 санаты, 08-01-02, 08-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіреді.
Ақпараттандыру саясаты басқармасы – 08-02
Ақпараттандыру саясаты басқармасының басшысы, С-3 санаты, 08-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) немесе білім (математика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асырады, басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды, басқармадағы өзара алмасушылықты қамтамасыз етеді, басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық даму жоспарларын әзірлейді және әзірлеу жөніндегі жұмысты үйлестіреді; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша салада мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады; министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша қызметіне қатысады; халықаралық стандарттармен үйлестірілген үйлесімді ұлттық телемедицина жүйелерін пайдалануға және жұмыс істеуіне арналған стандарттарды әзірлеуге және енгізуге қатысады.
Ақпараттандыру саясаты басқармасының бас сарапшысы (үш бірлік),

Главный эксперт управления информационных технологий (две единицы), категория С-4, 08-01-02, 08-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участвует в формировании государственной политики в сфере информатизации здравоохранения; координирует деятельность структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация участия в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении
Управление политики информатизации -08-02 Руководитель управления политики информатизации, категория С-3, 08-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности) или образование (математика), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство работой управления, осуществляет планирование, контроль, организацию и анализ работы сотрудников управления, разрабатывает и координирует работу по разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов по вопросам здравоохранения входящим в компетенцию управления, принимает участие в формировании государственной политики в области по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления, участвует в деятельности структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения, участвует в разработке и введении стандартов для функционирования и использования совместимых национальных телемедицинских систем, гармонизированных с международными стандартами, участвует в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация разработки и мониторинга индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении.

С-4 санаты, 08-02-02, 08-02-03, 08-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері) немесе білім (математика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгресстерге, симпозиумдарға, семинарларға және басқаларға қатысады; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және үйлестіруге қатысады; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша салада мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады; министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша қызметіне қатысады; халықаралық стандарттармен үйлестірілген үйлесімді ұлттық телемедицина жүйелерін (ҰТМЖ) пайдалануға және жұмыс істеуіне арналған стандарттарды әзірлеуге және енгізуге қатысады. Министрліктің ресми сайтын сапалы жүргізуге және толтыруды мониторингтеу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру және автоматтандыру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 08-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері), экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асырады, басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, талдау мен ұйымдастыруды жүзеге асыру, құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және оңтайландыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметтерді көрсетудің электрондық нысанын көздейтін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобасын келісуді жүзеге асыру; Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасына ішкі бақылау жүргізу бойынша жұмысын үйлестіру. Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызметті оңтайландыру және автоматтандыру бойынша жұмысын үйлестіру, ақпаратты жинақтауды және мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ұсынуды қамтамасыз ету

Главный эксперт управления политики информатизации (три единицы), категория С-4, 08-02-02, 08-02-03, 08-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или образование (математика), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участвует в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; принимает участие в формировании государственной политики в области по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления, участвует в деятельности структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения, участвует в разработке и введении стандартов для функционирования и использования совместимых НТМС, гармонизированных с международными стандартами, участвует в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация разработки и мониторинга индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении, мониторинг качественного наполнения и продвижения официального сайта Министерства.
Управление координации и автоматизации государственных услуг-08-03
Руководитель управления цифровизации и координации государственных услуг, категория С-3, 08-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой управления, осуществление планирования, организация и анализ работы сотрудников управления, обеспечение реализации государственной политики по автоматизации и оптимизации государственных услуг в пределах компетенции, осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру және автоматтандыру басқармасының бас сарапшысы (бір бірлік), С-4 санаты, 08-03-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс), техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттар қауіпсіздігі жүйелері), экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметтерді көрсетудің электрондық нысанын көздейтін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісуді жүзеге асыру, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызметті оңтайландыру және автоматтандыру бойынша жұмысын үйлестіру, ақпаратты жинақтауды және мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ұсынуды қамтамасыз ету
Жобалық басқару департаменті – 09
Жобалық басқару департаментінің директоры, С-1 санаты, 09-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жалпы басқару, үйлестіру, жоспарлау. Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесін енгізу және қалыптастыру мәселелері бойынша Министрліктің және саланың негізгі бағыттарын жүзеге асыру, денсаулықты сақтау жүйесін реформалауын жүзеге асыру, денсаулық сақтау жүйесіндегі менеджмент және корпоративтік басқаруды жетілдіру. Денсаулық сақтау саласының реформалауына, басқару және корпоративтік басқаруды жетілдіруіне бағытталған заң жобаларының және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу. Жаңа денсаулық сақтау бағдарламаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру бойынша жобалардың әзірлеуіне қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы жобаларды мониторинг жүргізу. Қызметтік құжаттарды, хаттарды және азаматтардың өтініштерін қарау, олардың іске асырылуын бақылау.
Өңірлік даму басқармасы -09-01
Өңірлік даму басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басқару, басқарма жұмысын басқару және жоспарлау; Басқарма құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалар, тұжырымдамалар, стратегиялар, меморандумдар және жоспарларды әзірлеу және келісуде қатысу; Денсаулық сақтау саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіруге қатысу; Президент Әкімшілігі, ҚР Үкіметі, Министрлік, Департамент басшыларының тапсырмаларын орындау; ҚР Денсаулық сақтау министрлігі мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің "Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділік, сапасы, экономикалық тиімділігі және қаржылық қорғауды арттыру" бірлескен жобасын іске асыру мәселелері бойынша денсаулық сақтау жүйесін реформалауды іске асыру және дамыту бойынша Министрліктің жұмысын үйлестіруге қатысу; ҚР медициналық туризмін дамытуға бағытталған шараларға қатысу, шетелдік тәжірибені зерделеу; Денсаулық сақтауды дамыту мәселелері бойынша кеңестерде, ғылыми-практикалық конференцияларда, конгрестерде, симпозиумдарда, семинарларда және т.б. қатысу; Денсаулық сақтауды дамыту мәселелері бойынша өңірлік денсаулық сақтау органдары жұмысына мониторингі; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету; Басқарма құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс қимылды жүзеге асыру; Құжаттар, хаттар және азаматтардың өтініштерін уақтылы қарау және оларды орындалуын бақылау; Басқарма қызметкерлерінің жұмысын бақылау, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмыстарында әдістемелік және практикалық көмек көрсету; Басқарма қызметкерлеріне көтерме және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстарды беру; Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления координации и автоматизации государственных услуг (одна единица), категория С-4, 08-03-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
В пределах компетенции обеспечение реализации государственной политики в сфере оказания государственных услуг, осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг, разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых в электронной форме, разработка предложений по оптимизации и автоматизации государственных услуг. Участие в работе со структурными подразделениями по оптимизации и автоматизации государственных услуг, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и конролю за качеством оказания государственных услуг
Департамент проектного управления – 09 Директор департамента проектного управления, категория С-1, 09-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция) желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Разработка основных направлений Министерства и отрасли по вопросам проектного управления, реализации реформирования в системе здравоохранения, совершенствования менеджмента и корпоративного управления в системе здравоохранения. Координация деятельности министерства по реализации реформирования и развития системы здравоохранения. Разработка законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, совершенствование менеджмента и корпоративного управления. Участие в разработке проектов по совершенствованию действующих и созданию новых программ здравоохранения. Курация вопросов мониторинга реализации проектов здравоохранения. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением.
Управление регионального развития -09-01 Руководитель управления регионального развития, категория С-3, 09-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция), желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы Управления. Принимать участие в разработке и согласовании программ, концепций, стратегий, меморандумов и планов в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Участвовать в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов в области здравоохранения. Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства РК, руководства Министерства, Департамента. Участие в координации деятельности Министерства по реализации реформирования и развития системы здравоохранения, по вопросам реализации совместного проекта Министерства здравоохранения РК и Международного банка Реконструкции и Развития "Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты". Участвовать в мероприятиях направленных на развитие медицинского туризма в РК, изучать международный опыт. Участвовать в совещаниях, научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах и др. по вопросам развития здравоохранения. Проводить мониторинг деятельность региональных органов здравоохранения по вопросам развития здравоохранения. Оказывать методическую и практическую помощь местным органам здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Своевременно рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, контроль за их исполнением. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание методической и практической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников управления. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Өңірлік даму басқармасының бас сарапшысы (бір бірлік), С-4 санаты, 09-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалар, тұжырымдамалар, стратегиялар, меморандумдар және жоспарларды әзірлеу және келісуде қатысу; Денсаулық сақтау саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіруге қатысу; Президент Әкімшілігі, ҚР Үкіметі, Министрлік, Департамент басшыларының тапсырмаларын орындау; ҚР Денсаулық сақтау министрлігі мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің "Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділік, сапасы, экономикалық тиімділігі және қаржылық қорғауды арттыру" бірлескен жобасын іске асыру мәселелері бойынша денсаулық сақтау жүйесін реформалауды іске асыру және дамыту бойынша Министрліктің жұмысын үйлестіруге қатысу; ҚР медициналық туризмін дамытуға бағытталған шараларға қатысу, шетелдік тәжірибені зерделеу; Денсаулық сақтауды дамыту мәселелері бойынша кеңестерде, ғылыми-практикалық конференцияларда, конгрестерде, симпозиумдарда, семинарларда және т.б. қатысу; Денсаулық сақтау мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау; қызметтік құжаттар, хаттар және азаматтардың өтініштерін уақытылы қарау, оларды орындау бойынша өзін-өзі бақылау; Басқармаға түскен құжаттарды орындау, оларды сапалы және уақытылы орындаудаң өз бетінше талдау; орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау; Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа міндеттерді орындау.
Өңірлік даму басқармасының сарапшысы,
(бір бірлік) С-5 санаты, 09-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалар, тұжырымдамалар, стратегиялар, меморандумдар және жоспарларды әзірлеу және келісуде қатысу; Денсаулық сақтау саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіруде қатысу; Президент Әкімшілігі, ҚР Үкіметі, Министрлік, Департамент басшыларының тапсырмаларын орындау; ҚР медициналық туризмін дамытуға бағытталған шараларға қатысу, шетелдік тәжірибені зерттеу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету; Басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, концференциялар, алқалар және басқа шараларды ұйымдастыру және өткізуге қатысу; Минпистрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау; Қызметтік құжаттар, хаттар және азаматтардың өтініштерін уақтылы қарау, оларды орындау бойынша өзін-өзі бақылау; Басқармаға түскен құжаттарды орындау, оларды сапалы және уақытылы орындауда өз бетінше жүргізу; Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау; Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа міндеттерді орындау.
Денсаулық сақтауды реформалауды әдістемелік қолдау басқармасы -09-02
Денсаулық сақтауды реформалауды әдістемелік қолдау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің, жобалық басқару бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманы жалпы басқару мен оның қызметін ұйымдастыруды жүзеге асыру. Жобалық басқару мәселелері бойынша денсаулық сақтау саласындағы негізгі бағыттарды қалыптастыру. Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және оларды іске асыруға қатысу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомствалардың жұмысын үйлестіру және Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мен "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының бастамалары шеңберінде әзірленген іс-шаралардың іске асыруын мониторингтеу. "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының нысаналы және негізгі көрсеткіштеріне қол жеткізудің іске асыруын есептеу, мониторингтеу және экономикалық талдау жүргізу. Басқарманың құзыреті шеңберіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыреті шеңберінде қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, коллегиялар және т.б. шараларды ұйымдастыру және қатысу. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қадағалау, қызметкерлерге практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін мадақтау мен тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ оларды ауыстыру жөнінде ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Денсаулық сақтауды реформалауды әдістемелік қолдау басқармасының

Главный эксперт управления регионального развития (одна единица), категория С-4, 09-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес, (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Принимать участие в разработке и согласовании программ, концепций, стратегий, меморандумов и планов в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Участвовать в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов в области здравоохранения. Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства РК, руководства Министерства, Департамента. Участие в координации деятельности министерства по реализации реформирования и развития системы здравоохранения, по вопросам реализации совместного проекта Министерства здравоохранения РК и Международного банка Реконструкции и Развития "Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты". Оказывать методическую и практическую помощь местным органам здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства по вопросам здравоохранения. Своевременно рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, самоконтроль за их исполнением. Исполнять документы, поступающих в управление, проводить самоанализ качества и своевременности их исполнения. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Эксперт управления регионального развития (одна единица), категория С-5, 09-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участвовать в разработке и согласовании программ, концепций, стратегий, меморандумов, планов в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Участвовать в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов в области здравоохранения. Исполнение поручений Администрации Президента, Правительства РК, руководства Министерства, Департамента. Участвовать в мероприятиях направленных на развитие медицинского туризма в РК, изучать международный опыт. Оказывать методическую и практическую помощь местным органам здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства. Своевременно рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, самоконтроль за их исполнением. Исполнять документы, поступающих в управление, проводить самоанализ качества и своевременности их исполнения. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление методологической поддержки реформирования здравоохранения-09-02 Руководитель Управления методологической поддержки реформирования здравоохранения, категория С-3, 09-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент) или право (юриспруденция) желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике, сертификат по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Знание нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения. Координация структурных подразделений Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы и Послания Президента Республики Казахстан от 31 января 2017 года "Третья модернизация Казахстана: глобальная конкурентоспособность". Расчет, мониторинг и экономический анализ реализации достижения целевых и ключевых показателей проекта "Модернизация отрасли здравоохранения". Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

бас сарапшысы (бір бірлік), С-4 санаты, 09-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше жобалық басқару бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және оларды іске асыруға қатысу.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомствалардың жұмысын үйлестіру және Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мен "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының бастамалары шеңберінде әзірленген іс-шаралардың іске асыруын мониторингтеу. "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының нысаналы және негізгі көрсеткіштеріне қол жеткізудің іске асыруын есептеу, мониторингтеу және экономикалық талдау жүргізу. Басқарманың құзыреті шеңберіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыреті шеңберінде қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, коллегиялар және т.б. шараларды ұйымдастыру және қатысу. Атқарушылық және еңбектік тәртіпті қадағалау. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Денсаулық сақтауды реформалауды әдістемелік қолдау басқармасының сарапшысы,
(бір бірлік) С-5 санаты, 09-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше жобалық басқару бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды іске асыруға қатысу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомствалардың жұмысын үйлестіру және Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мен "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының бастамалары шеңберінде әзірленген іс-шаралардың іске асыруын мониторингтеу. "Денсаулық сақтау саласын жаңғырту" жобасының нысаналы және негізгі көрсеткіштеріне қол жеткізудің іске асыруын есептеу, мониторингтеу және экономикалық талдау жүргізу. Басқарманың құзыреті шеңберіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыреті шеңберінде қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, коллегиялар және т.б. шараларды ұйымдастыру және қатысу. Атқарушылық және еңбектік тәртіпті қадағалау. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Менеджмент және корпоративтік басқару басқармасы-09-03
Менеджмент және корпоративтік басқару басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 09-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін жалпы басқару және ұйымдастыруды жетілдіру. Денсаулық сақтау саласындағы менеджмент және корпоративтік басқару мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; Денсаулық сақтау саласындағы менеджменті дамыту бойынша іс-шараларды іске асыру; Денсаулық сақтау ұйымдарында копроративтік басқару қағидаттарын енгізу және дамыту және денсаулық сақтау ұйымдарында заманауи басқару технологияларын енгізу бойынша іс-шараларды іске асыру. Денсаулық сақтау жүйесінде менеджмент және корпоративтік басқару жағдайына мониторинг және талдау жүргізу; Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу және жүзеге асыруға қатысу; Құзыреттер шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқаларда қатысу және ұйымдастыру.
Менеджмент және корпоративтік басқару басқармасының бас сарапшысы,

Главный эксперт управления методологической поддержки реформирования здравоохранения (одна единица), категория С-4, 09-02-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент) или право (юриспруденция) желательно наличие сертификата по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Знание нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения. Координация структурных подразделений Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы и Послания Президента Республики Казахстан от 31 января 2017 года "Третья модернизация Казахстана: глобальная конкурентоспособность". Расчет, мониторинг и экономический анализ реализации достижения целевых и ключевых показателей проекта "Модернизация отрасли здравоохранения". Участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт управления методологической поддержки реформирования здравоохранения (одна единица), категория С-5, 09-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент) или право (юриспруденция) желательно наличие сертификата по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в реализации программ в области здравоохранения. Координация структурных подразделений Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК "Денсаулық" на 2016-2019 годы и Послания Президента Республики Казахстан от 31 января 2017 года "Третья модернизация Казахстана: глобальная конкурентоспособность". Расчет, мониторинг и экономический анализ реализации достижения целевых и ключевых показателей проекта "Модернизация отрасли здравоохранения". Участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление менеджмента и корпоративного управления-09-03 Руководитель управления менеджмента и корпоративного управления, категория С-3, 09-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция), желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация деятельности управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам менеджмента и корпоративного управления в области здравоохранения. Реализация мероприятий по развитию менеджмента в области здравоохранения. Реализация мероприятий по внедрению и развитию принципов корпоративного управления в организациях здравоохранения и внедрению в организациях здравоохранения современных управленческих технологий. Проведение мониторинга и анализа состояния менеджмента и корпоративного управления в системе здравоохранения. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Координация деятельности управления при рассмотрении обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам.

(бір бірлік), С-4 санаты, 09-03-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (жобаларды басқару, экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы менеджмент және корпоративтік басқару мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу; Денсаулық сақтау саласының экономикалық тиімділігін арттыру мақсатында денсаулық сақтау ұйымдарында заманауи басқарушылық технологияларды енгізу және корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу және дамыту бойынша іс-шараларды іске асыру; Денсаулық сақтау жүйесінде менеджмент және корпоративтік басқару жағдайын талдау және мониторинг жүргізу; Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқаларды ұйымдастыру және қатысу; Орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау; Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа міндеттерді орындау.
Стратегиялық даму департаменті – 10 Стратегиялық даму департаментінің директоры, С-1 санаты, 10-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Стратегияны дайындау, департамент қызметіне жалпы басшылық ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер мен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқықтық актілері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департаменттің құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық ету, денсаулық сақтау саласында стратегиялық құжаттардың және операциялық жоспарлардың, ақпараттық-талдау материалдарының орындалуын бақылау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін жыл сайын бағалау жұмысына басшылық ету, Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау.

Главный эксперт управления менеджмента и корпоративного управления, (одна единица), категория С-4, 09-03-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (управление проектами, экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов по вопросам менеджмента и корпоративного управления в области здравоохранения. Участие в реализации мероприятий по развитию менеджмента в области здравоохранения, внедрению и развитию принципов корпоративного управления в организациях здравоохранения, внедрению в организациях здравоохранения современных управленческих технологий. Проведение мониторинга и анализа состояния менеджмента и корпоративного управления в системе здравоохранения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент стратегического развития – 10 Директор департамента стратегического развития, категория С-1, 10-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление), право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Выработка стратегии, общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента и правовых актов системы государственного планирования. Руководство разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, контроль за выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовка информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Министерства по достижению и реализации стратегических целей и задач, выполнение иных полномочии возложенных руководством Министерства

Стратегиялық даму департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 10-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін жалпы үйлестіру, Департаменттің өкілеттігі шеңберінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен және басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылын үйлестіру. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер мен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқықтық актілері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департаменттің құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге басшылық ету, денсаулық сақтау саласында стратегиялық құжаттарды және операциялық жоспарларды, ақпараттық-талдау материалдарының орындалуын бақылау. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін жыл сайын бағалау бойынша жұмысына басшылық ету, басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау.
Стратегиялық жоспарлау басқармасы-10-01 Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 10-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды, басқармадағы өзара алмасушылықты қамтамасыз ету. Басқа ұйымдардың кеңестеріне Министрліктің атынан қатысу. Басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, олардың сапалы және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық даму жоспарларын әзірлеуге қатысу және жұмысын үйлестіру. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгрестерге, симпозиумдарға, семинарларға қатысу. Денсаулық сақтаудың ведомстволық бағынысты ұйымдарының ведомстволарының даму жоспарларын, аумақтың даму бағдарламасын стратегиялық және өзге директивалық құжаттарға сәйкестігі мәніне келісу бойынша жетекшілікті жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық денсаулық сақтау органдарының және Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша денсаулық сақтау органдарына және ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету

Заместитель директора департамента стратегического развития, категория С-2, 10-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общая координация структурных подразделений департамента, взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий. Осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента и правовых актов системы государственного планирования. Руководство разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, контроль за выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовка информационно-аналитических материалов по сфере здравоохранения. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Министерства по достижению и реализации стратегических целей и задач, выполнение иных полномочий возложенных руководством
Управление стратегического планирования-10-01 Руководитель управления стратегического планирования, категория С-3, 10-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы, сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проводить анализ качества и своевременности их исполнения. Координация работы и участие в разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов развития в области здравоохранения. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах по вопросам развития здравоохранения. Курация работы по согласованию программ развития территорий, планов развития подведомственных организаций здравоохранения на предмет соответствия стратегическим и иным директивным документам. Координация деятельности территориальных органов здравоохранения и подведомственных Министерству организаций по вопросам входящим в компетенцию управления. Оказание практической и методической помощи органам и организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления

Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік), 10-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, олардың сапалы және уақтылы орындалуына талдау жүргізу, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстарды: Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауына ұсыныстар, 2025 жылға дейінгі Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарына ұсыныстар әзірлеу, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі мен Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі арасындағы қол қойылған Меморандумды, денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық даму жоспарын әзірлеу. "Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу" бағыты бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу. Аумақтардың даму бағдарламаларының денсаулық сақтау бөлімін қалыптастыруға қатысу, ведомстволық бағынысты ұйымдардың даму жоспарларын стратегиялық және өзге директивалық құжаттарға сәйкестігі мәніне келісу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау ұйымдарына және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша семинарларға, алқаларға, конференциялар және Министрліктің талдамалы материалдарын дайындауға қатысу
Стратегиялық жоспарлау басқармасының сарапшысы, (2 бірлік), С-5 санаты, 10-01-03, 10-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы операциялық даму жоспарын, Мемлекет басшысының Жолдауын іске асырудың жалпыұлттық жоспарын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеуге қатысу. Мемлекет басшысының тапсырмалары бойынша жоспарларды, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамын әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Аумақтардың дамыту бағдарламаларының денсаулық сақтау бөлімін қалыптастыруға қатысу, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарының даму жоспарларының стратегиялық және өзге директивалық құжаттарға сәйкестігі мәніне келісу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау ұйымдарына және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету

Главный эксперт управления стратегического планирования, категория С-4, (1 единица) 10-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление, менеджмент)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проводить анализ качества и своевременности их исполнения, разработка предложений по формированию государственной политики в области здравоохранения: предложения к ежегодным Посланиям Главы государства, к стратегическому плану развития Республики Казахстан до 2025 года, разработка Меморандума, подписанного между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром здравоохранения Республики Казахстан, стратегического плана развития в области здравоохранения. Участие в проведении оценки эффективности деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по направлению "Достижение стратегических целей и задач". Участие в формировании раздела здравоохранения программ развития территорий, согласовании планов развития подведомственных организаций здравоохранения на предмет соответствия стратегическим и иным директивным документам. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления
Эксперт управления стратегического планирования (2 единицы), категория С-5, 10-01-03, 10-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление, менеджмент)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Участие в разработке операционного плана развития в области здравоохранения, плана мероприятий по выполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Участие в разработке планов по поручениям Главы государства, Прогноза социально-экономического развития страны. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в формировании раздела здравоохранения программ развития территорий, согласовании планов развития подведомственных организаций здравоохранения на предмет соответствия стратегическим и иным директивным документам. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Жиынтық талдау және мониторинг басқармасы-10-02 Жиынтық талдау және мониторинг басқармасының басшысы, С-3 санаты, 10-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, мемлекеттік бағдарламалар мен денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды, басқармадағы өзара алмасушылықты қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың кеңестеріне қатысу. Басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, олардың сапалы және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Министрліктің денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағыныстағы денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің жиынтық талдамалық есептері мен денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдау материалдарын қалыптастыру
Жиынтық талдау және мониторинг басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 10-02-02, 10-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқар), құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, олардың сапалы және уақтылы орындалуына өзін-өзі талдау жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылуына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу. "Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу" бағыты бойынша ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағыныстағы денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің жиынтық талдамалық есептері мен ақпараттық-талдау материалдарын қалыптастыру

Управление сводного анализа и мониторинга-10-02 Руководитель управления сводного анализа и мониторинга, категория С-3, 10-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление), право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работы управления, проведение мониторинга государственных программ и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения. Осуществление планирования, контроля, организация и анализ работы сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проводить анализ качества и своевременности их исполнения. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование сводных аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения
Главный эксперт управления сводного анализа и мониторинга (две единицы), категория С-4, 10-02-02, 10-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление), право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения. Анализировать, проводить мониторинг и оценку реализации государственных программ в сфере здравоохранения. Участие в проведении оценки эффективности деятельности Министерства по направлению "Достижение стратегических целей и задач". Оказание практичесой и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование сводных аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения

Жиынтық талдау және мониторинг басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 10-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, оларды сапалы және уақтылы орындауға өз-өзіне талдау жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылуына талдау, мониторинг және бағалау жүргізу. "Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу" бағыты бойынша Министрліктің қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуге қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағыныстағы денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің жиынтық талдамалық есептері мен ақпараттық-талдау материалдарын қалыптастыру
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаменті – 11
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаментінің директоры,
С-1 санаты, 11-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, фармация) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, ұйымдастыру, жоспарлау, реттеу, талдау және бақылау, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі жұмысты үйлестіру; денсаулық сақтау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау; жетекшілік ететін бөлімдер бойынша шет мемлекеттермен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша нақты ұсыныстарды дайындау. Үкіметаралық комиссиялардың жұмысын өткізу және қатысу. Денсаулық сақтау мәселесі бойынша ведомствоаралық, үкіметаралық және мемлекетаралық деңгейлерде екіжақты және көпжақты ынтымақтастықты кеңейту саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Департаменттің мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен және ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен қызметті үйлестіру. Мемлекет басшыларының, мемлекеттік ұйымдардың басшыларының ресми сапарларының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыруды бақылау. Шетелдік делегациялардың министрлікке ресми сапарларын ұйымдастыруды бақылау. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттарын және өтініштерін қарау, олардың орындалуын бақылау.
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаменті директорының

Эксперт управления сводного анализа и мониторинга (одна единица), категория С-5, 10-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения. Анализировать, проводить мониторинг и оценку реализации государственных программ в сфере здравоохранения. Участие в проведении оценки эффективности деятельности Министерства по направлению "Достижение стратегических целей и задач". Оказание практической и методической помощь местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование сводных аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения
Департамент международного сотрудничества и интеграции – 11 Директор департамента международного сотрудничества и интеграции, категория С-1, 11-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, фармация) или право (юриспруденция, международное право) или гуманитарные науки (международные отношения). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация, планирование, регулирование, анализ и контроль работы Департамента, участие в разработке и реализации стратегических программных документов. Координация работы по взаимодействию с международными организациями; анализ международного опыта в сфере здравоохранения; выработка конкретных предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами по курируемым разделам. Проведение и участие в работе межправительственных комиссий. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области расширения двустороннего и многостороннего сотрудничества на межведомственном, межправительственном и межгосударственном уровнях по вопросам в сфере здравоохранения. Координация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями и подведомственными организациями. Участие в подготовке аналитических материалов, докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями министерства, необходимых при участии руководителей министерства в официальных зарубежных командировках; осуществление подготовки материалов по поручениям Президента РК, Правительства РК, руководства министерства. Контроль за реализацией договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов Глав государств, руководителей госорганизаций. Контроль за организацией официальных визитов иностранных делегаций в министерство. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, контроль за их исполнением.

орынбасары, С-2 санаты, 11-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету, ұйымдастыру, жоспарлау, реттеу, талдау және бақылау, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеуді және іске асыруды ұйымдастыру және қатысу. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және оған қатысу; денсаулық сақтау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау; жетекшілік ететін бөлімдер бойынша шет мемлекеттермен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша нақты ұсыныстарды дайындау. Үкіметаралық комиссиялардың жұмысын өткізу және қатысу. Денсаулық сақтау мәселелері бойынша ведомствоаралық, үкіметаралық және мемлекетаралық деңгейлерде екіжақты және көпжақты ынтымақтастықты кеңейту саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлемелерді ұйымдастыру. Департаменттің мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен және ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен қызметті ұйымдастыру. Мемлекет басшыларының, мемлекеттік ұйымдардың басшыларының ресми сапарларының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыруды және асыруды ұйымдастыру. Шетелдік делегациялардың министрлікке ресми сапарларын ұйымдастыру. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттарын және өтініштерін қарау, олардың орындалуын ұйымдастыру.
Халықаралық ынтымақтастық басқармасы – 11-01
Халықаралық ынтымақтастық басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе құқық (құқықтану) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықараралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде келісімдердің, меморандумдардың жобаларын, ниет хаттамалардың жобаларын әзірлеу және олар бойынша қорытындыларды дайындау бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық, департаменттің құзыретіне кіретін Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдерін және тапсырмаларын бақылау және орындау, денсаулық сақтау жүйесі саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту жөніндегі жұмысты үйлестіру, халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, шетелдік тәжірибені тарту, халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша жоспарлар мен бағдарламаларды іске асыруды бақылау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.
Халықаралық ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы (үш бірлік),

Заместитель директора департамента международного сотрудничества и интеграции, категория С-2, 11-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, фармация) или право (юриспруденция, международное право) или гуманитарные науки (международные отношения). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Руководство, организация, планирование, регулирование, анализ и контроль работы Департамента, организация разработки и реализации, разработка и реализация стратегических программных документов. Организация работы по взаимодействию с международными организациями; анализ международного опыта в сфере здравоохранения; выработка конкретных предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами по курируемым разделам. Проведение и участие в работе межправительственных комиссий. Организация разработки, разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области расширения двустороннего и многостороннего сотрудничества на межведомственном, межправительственном и межгосударственном уровнях по вопросам в сфере здравоохранения. Организация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями и подведомственными организациями. Организация реализации, реализация договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов Глав государств, руководителей госорганизаций. Организация официальных визитов иностранных делегаций в министерство. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, организация их исполнения, их исполнение.
Управление международного сотрудничества – 11-01 Руководитель управления международного сотрудничества, категория С-3, 11-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или право (юриспруденция) или гуманитарные науки (международные отношения). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам международного сотрудничества в области здравоохранения, координация работы по развитию международного сотрудничества с иностранными государствами и международными организациями в сфере здравоохранения, обеспечение взаимодействия с государственными органами по вопросам международного сотрудничества, привлечение зарубежного опыта, контроль за реализацией планов и программ по вопросам международного сотрудничества, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц, разработке проектов соглашений, меморандумов, протоколов о намерениях в пределах компетенции Министерства и подготовке заключений по ним, контроль и исполнение решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.

С-4 санаты, 11-01-02, 11-01-03, 11-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе құқық (халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықараралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ұйымдармен (БҰҰДБ, ДДҰ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА, және т.б.) денсаулық сақтау саласындағы ынтымақтастық жөніндегі ұсыныстарды дайындау. Халықаралық ұйымдардың Қазақстандағы іске асырып жатқан және іске асырылуға жоспарланған жобаларын мониторингтеу және бақылау. Министрлік басшылығының халықаралық ұйымдардың өкілдерімен екіжақты кездесулерін және келіссөздерін ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша нормативтік және құқықтық актілерді әзірлеуге және келісуге және оларды түгендеуге қатысу. Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп министрлік басшыларының ресми шетелдік іссапарларына қатысуына қажетті талдамалық материалдарды, баяндамаларды дайындауға қатысу; ҚР Президенті, ҚР Үкіметі, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдарды дайындауды жүзеге асыру. Басқа министрліктер мен ведомстволардың құрылымдық бөлімшелерімен, сондай-ақ СІМ бөлімшелерімен (Консулдық қызмет департаменті және басқалар) құжаттарды ресімдеу мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау. Министрліктің сайтына халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша материалдарды беру. Министрлік пен басқарма қызметінің саласымен байланысты құжаттарды мемлекеттік, шет тілдерге аудару, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар және қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.
Еуразиялық интеграция мәселелері жөніндегі басқармасы - 11-02
Еуразиялық интеграция мәселелері жөніндегі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 11-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, фармация) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша КО, БЭК, ДСҰ, ЕО, ЭЫДҰ, ТМД, ҰҚШҰ, ШЫҰ және т.б. интеграциялық бірлестіктерімен байланыстарды дамытуға ықпал ету және өзара іс-қимыл жөніндегі басқарманың жұмысына жалпы басшылық; мемлекеттік органдармен және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен КО, БЭК, ДСҰ-на кіру (соның ішінде мультипликативтік әсерді бағалау) шеңберінде ықпалдасуды тереңдетуге бағытталған халықаралық келісімдерді әзірлеу, жасасу, ратификациялау, іске асыру және қосылу бойынша жұмысты үйлестіру және өзара іс-қимыл, халықаралық шарттарды дайындау және кодификациялау жөніндегі келіссөздер процестеріне және сарапшылық және жұмыс топтарына қатысу, интеграциялық бірлестіктерге одан әрі ықпалдасу мәселелері бойынша талдау, анықтамалық және басқа материалдарды дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдерін және тапсырмаларын орындауды бақылау және қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.
Еуразиялық интеграция мәселелері жөніндегі басқармасының бас сарапшысы

Главный эксперт управления международного сотрудничества (три единицы), категория С-4, 11-01-02, 11-01-03, 11-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или право (международное право) или гуманитарные науки (международные отношения). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Выработка предложений по сотрудничеству с международными организациями (ПРООН, ВОЗ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА и др.) по вопросам международного сотрудничества в сфере здравоохранения, мониторинг и контроль реализуемых и планируемых к реализации проектов в Казахстане, международными организациями. Организация двусторонних встреч и переговоров руководства Министерства с представителями международных организаций. Участие в разработке и согласовании нормативных и правовых актов по вопросам международного сотрудничества в сфере здравоохранения и их инвентаризации. Участие в подготовке аналитических материалов, докладов, необходимых при участии руководителей министерства в официальных зарубежных командировках; осуществление подготовки материалов по поручениям Президента РК, Правительства РК, руководства министерства. Взаимодействие со структурными подразделениями других министерств и ведомств по международному сотрудничеству, а также с подразделениями МИД (Департаментом консульской службы и др.) по вопросам оформления документов. Предоставление материалов на сайт Министерства по вопросам международного сотрудничества. Перевод на государственный, иностранный языки документов, связанных со сферой деятельности управления и Министерства, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Управление по вопросам евразийской интеграции - 11-02 Руководитель управления по вопросам евразийской интеграции, категория С-3, 11-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, фармация) или право (международное право) или гуманитарные науки (международные отношения). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по содействию развитию связей и взаимодействие с интеграционными объединениями ТС, ЕЭК, ВТО, ЕС, ОЭСР, СНГ, ОДКБ, ШОС и др. по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; , анализ и предоставление предложений координация работы и взаимодействие с госорганами и структурными подразделениями Министерства по разработке, заключению, ратификации, реализации и присоединению к международным соглашениям, направленным на углубление интеграции в рамках ТС и ЕЭП, вступления в ВТО (в т.ч. оценка мультипликативного эффекта) по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, участие в переговорных процессах и в экспертных и рабочих группах по подготовке и кодификации международных договоров, подготовка аналитических, справочных и иных материалов по вопросам дальнейшей интеграции в интеграционные объединения, анализ, предоставление предложений о сотрудничестве с иностранными государствами, контроль и обеспечение исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.

С-4 санаты, (бір бірлік), 11-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, фармация) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе білім (шетел тілі: екі шетел тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша КО, БЭК, ДСҰ, ЕО, ЭЫДҰ, ТМД, ҰҚШҰ, ШЫҰ интеграциялық бірлестіктерімен байланыстарды дамытуға ықпал ету және өзара іс-қимыл; министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша БЭК шеңберінде шетел мемлекеттерімен қарым қатынас туралы талдау және ұсыныс беру, ықпалдасуды тереңдетуге бағытталған халықаралық келісімдерді әзірлеу, жасасу, ратификациялау, іске асыру және қосылу бойынша жұмысты үйлестіру және өзара іс-қимыл, халықаралық шарттарды дайындау және кодификациялау жөніндегі келіссөздер процестеріне және сарапшылық және жұмыс топтарына қатысу, интеграциялық бірлестіктерге одан әрі ықпалдасу мәселелері бойынша талдау, анықтамалық және басқа материалдарды дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдерін және тапсырмаларын орындауды бақылау және қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.
Еуразиялық интеграция мәселелері жөніндегі басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, (бір бірлік), 11-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, фармация) немесе құқық (халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе білім (шетел тілі: екі шетел тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары білім. Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша шетелде жоғары оқу орындарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мүмкіндігінше оқуды аяқтауы және жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің (магистратура) бар болуы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілер және халықаралық келісімдердің жобалары бойынша қорытындыларды әзірлеу және дайындауға қатысу, басқарма құзыретінің мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл, қабылдауларды және кездесулер мен келіссөздерді ұйымдастыруға қатысу, басқарма қызметінің бағыттары бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу, денсаулық сақтау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау және ұсыну, денсаулық сақтау саласындағы шетел мемлекеттермен, халықаралық және біріккен ұйымдарымен өзара іс әрекетті зерттеу және талдау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар және қорытындылар дайындау заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.
Қаржы департаменті – 12
Қаржы департаментінің директоры, С-1 санаты, 12-1
Өлшем шарттары
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Министрлік басшылығы тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру; денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыру мен орындауды бақылау және жұмысты үйлестіру; департаменттің құзыреті шегінде денсаулық сақтау жөніндегі заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; қолданыстағы заңнамаға сәйкес есептілікті уақтылы қаржыландыру және қалыптастыру; министрлік әзірлейтін нормативтік және құқықтық актілерді қаржылық сараптау; құзыреті шегінде орталық мемлекеттік органдармен және жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарымен, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жұмыстарын үйлестіру.

Главный эксперт управления по вопросам евразийской интеграции, категория С-4, (одна единица), 11-02-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, фармация) или право (международное право) или гуманитарные науки (международные отношения) или образование (иностранный язык: два иностранных языка) или гуманитарные науки (переводческое дело). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Содействие развитию связей и взаимодействие с интеграционными объединениями ТС, ЕЭК, ВТО, ЕС, СНГ, ОДКБ, ШОС по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; анализ и предоставление предложений о сотрудничестве с иностранными государствами, разработка и подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов и международных соглашений по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, анализ и мониторинг принятых и принимаемых решений, проектов документов планируемых к принятию в рамках ЕЭК по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, мониторинг за выполнением курируемых соглашений, утвержденных планов и протокольных решений, организация и участие в переговорах, приемах, рабочих группах, подготовка информационно-аналитических материалов, писем и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Эксперт управления по вопросам евразийской интеграции, (одна единица), категория С-5, 11-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, фармация) или право (международное право) или гуманитарные науки (международные отношения) или образование (иностранный язык: два иностранных языка) или гуманитарные науки (переводческое дело). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, желательно наличие послевузовского образования (магистратуры) и владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке и подготовке заключений по проектам нормативных правовых актов и международных соглашений, взаимодействие с государственными органами и структурными подразделениями по вопросам компетенции управления, участие в организации приемов и проведении встреч и переговоров, участие в подготовке информационно-аналитических материалов по направлениям деятельности управления, анализ и предоставление зарубежного международного опыта в области здравоохранения, изучение и анализ взаимодействия с иностранными государствами, международными организациями и объединениями по вопросам здравоохранения, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Департамент финансов-12 Директор департамента финансов, категория С-1, 12-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; организация работы и контроль за формированием и исполнением бюджета здравоохранения; в пределах компетенции департамента участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по здравоохранению; своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством; финансовой экспертизы нормативных и правовых актов, разрабатываемых министерством; координация работы по взаимодействию с центральными государственными органами, органами управления здравоохранения на местном уровне, с международными организациями в рамках компетенции.

Қаржы департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 12-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласының бюджетін қалыптастыру (нақтылау) және атқару; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптасыру және түзету; әзірленетін нормативтік құқықтық актілердің және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен келісімдердің қаржылық сараптамасы мәселелері бойынша басқармалардың қызметін үйлестіру.
Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау, бюджеттен тыс қызмет мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарымен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Қаржы департаменті директорының орынбасары-бас бухгалтер, С-2 санаты, 12-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласының бюджетін қалыптастыру (нақтылау) және атқару; министрліктің бухгалтерлік есебін және қаржы-шаруашылық қызметін ұйымдастыру, министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттың мақсатты пайдаланылуын, мүліктің сақталуын бақылау, мүлікті есепке алуды, міндеттемелер мен шаруашылық операцияларды, келіп түсетін негізгі қаражатты, тауар-материалдық құндылықтарды және ақша қаражатын ұйымдастыру, бухгалтерлік есеп шоттарында олардың қозғалысымен байланысты операцияларды уақтылы көрсету, бухгалтерлік құжаттарды ресімдеудің заңдылығын, уақтылы болуын және дұрыстығын қамтамасыз ету, бастапқы және бухгалтерлік құжаттарды, есептер мен төлем міндеттемелерін ресімдеу, жалақы төлеу қорының жұмсалу тәртібінің сақталуын, қызметкерлерге жалақының дұрыс есептелуін, негізгі құралдарға, тауар-материалдық құндылықтарға дұрыс түгендеу жүргізілуін бақылау, баланстың есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық және кредиторлық берешектің жай-күйі туралы талдамалық есептің дайындалуын бақылау, бюджеттің орындалуы бойынша есептің (бухгалтерлік баланс) уақтылы дайындалуын және ұсынылуын қамтамасыз ету, бюджет жобасын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын дайындау, республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарының орындалуы бойынша ақпарат ұсыну,әзірленетін нормативтік құқықтық актілердің және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен келісімдердің қаржылық сараптамасы мәселелері бойынша басқармалардың қызметін үйлестіру.
Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау, бюджеттен тыс қызмет мәселелері бойынша әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарымен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
ТМККК трансферттерін жоспарлау және жергілікті
бюджеттермен өзара іс-қимыл басқармасы 12-01
ТМККК трансферттерін жоспарлау және жергілікті бюджеттермен өзара іс-қимыл
басқармасының басшысы С-3 санаты, 12-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық
міндеттері
Жоспарланып отырған жылға ТМККК трансферттері бойынша денсаулық сақтау саласының бюджетін қалыптастыру (нақтылау) және мониторингі бойынша; деректерді ақпараттық кіші жүйеге енгізу; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық; қаржыландыру және қаржы қаражаттарын уақтылы игеру, әзірленетін нормативтік-құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы жоспарына сәйкес ақша қаражаттарының дұрыс және үнемді жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру және ағымдағы қаржы жылына арналған ТМККК трансферттер бойынша сомаларды бөлуге облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері орынбасарларымен келісу бойынша жетекшілік ету. Жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына өз құзыреті шегінде жоспарлау, бюджеттен тыс қызмет мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау және әлеуметтік қорғау органдарымен, мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл.
ТМККК трансферттерін жоспарлау және жергілікті бюджеттермен өзара іс-қимыл
асқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (төрт бірлік),
12-01-02, 12-01-03, 12-01-04, 12-01-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Фунционалдық
міндеттері
Жоспарланып отырған жылға ТМККК трансферттері бойынша денсаулық сақтау саласының бюджетін қалыптастыру (нақтылау) және мониторингі бойынша; деректерді ақпараттық кіші жүйеге енгізу; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық; қаржыландыру және қаржы қаражаттарын уақтылы игеру, әзірленетін нормативтік-құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы жоспарына сәйкес ақша қаражаттарының дұрыс және үнемді жұмсалуын бақылауды жүзеге асыру және ағымдағы қаржы жылына арналған ТМККК трансферттер бойынша сомаларды бөлуге облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері орынбасарларымен келісу бойынша жетекшілік ету. Жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына өз құзыреті шегінде жоспарлау, бюджеттен тыс қызмет мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау және әлеуметтік қорғау органдарымен, мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Жиынтық бюджет және талдау басқармасы 12-02
Жиынтық бюджет және талдау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 12-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, жоспарлау және үйлестіру. Министрліктің алдағы қаржы кезеңіне арналған, сондай-ақ республикалық бюджетті нақтылау/түзету кезінде ағымдағы кезеңге арналған бюджет жобасын қалыптастыру. Республикалық бюджеттік бағдарламаларды, Министрліктің Стратегиялық жоспарын қалыптастыру және орындау бойынша мониторинг жүргізу және талдамалық есептерді, баяндамаларды және көрнекі ақпараттарды дайындау. "Бюджет қаражатын басқару" бағыты бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін бағалауды талдау. Республикалық мемлекеттік мекемелердің, жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелері және төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу үшін материалдарды қалыптастыру. Денсаулық сақтау саласында қаржыландыруды жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Жиынтық бюджет және талдау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты
(екі бірлік), 12-02-02, 12-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің алдағы қаржы кезеңіне арналған, сондай-ақ республикалық бюджетті нақтылау/түзету кезінде ағымдағы кезеңге арналған жиынтық бюджеттік өтінімін қалыптастыру; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын қалыптастыру. Министрліктің Стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімін қалыптастыру және оның орындалуы бойынша жиынтық есеп жасау. Республикалық бюджеттік бағдарламаларды, Министрліктің Стратегиялық жоспарын қалыптастыру және орындау бойынша талдамалық есептерді, баяндамаларды және көрнекі ақпараттарды дайындау. Денсаулық сақтау саласында қаржыландыруды жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.

Заместитель директора департамента финансов , категория С-2, 12-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация деятельности управлений по вопросам: формирования (уточнения) и исполнения бюджета здравоохранения; формирования и корректировки сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; финансовой экспертизы разрабатываемых нормативных правовых актов и соглашений с акимами областей, городов Астаны и Алматы. Оказание органам управления здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности. Взаимодействие органами управления здравоохранения и на местном уровне, с центральными государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Заместитель директора-главный бухгалтер департамента финансов, категория С-2, 12-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация деятельности управлений по вопросам: формирования (уточнения) и исполнения бюджета здравоохранения; организация бухгалтерского учета и финансово-хозяйственной деятельности министерства, контроль за целевым использованием бюджетных средств по бюджетным программам, администрируемым министерством, сохранностью имущества, организация учета имущества, обязательств и хозяйственных операций, поступающих основных средств, товарно-материальных ценностей и денежных средств, своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета операций, связанных с их движением, обеспечение законности, своевременности и правильности оформления бухгалтерских документов, контроль над соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, расчетов и платежных обязательств, расходования фонда заработной платы, за правильным начислением заработной платы работникам, проведением инвентаризаций основных средств, товарно-материальных ценностей, контроль за составлением аналитического отчета о состоянии дебиторской и кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса, обеспечение своевременного составления и предоставление отчетов исполнения бюджета (бухгалтерский баланс), формирования и корректировки сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; финансовой экспертизы разрабатываемых нормативных правовых актов и соглашений с акимами областей, городов Астаны и Алматы. Оказание органам управления здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности. Взаимодействие органами управления здравоохранения и на местном уровне, с центральными государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Управление планирования трансфертов на ГОБМП и взаимодействия с местными бюджетами -12-01 Руководитель управления планирования трансфертов на ГОБМП и взаимодействия с местными бюджетами, категория С-3, 12-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления: по формированию (уточнению) и мониторингу бюджета сферы здравоохранения трансфертов на ГОБМП на планируемый год; по вводу данных в информационную подсистему; формированию сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; осуществление контроля за правильным и экономным расходованием денежных средств в соответствии с планом финансирования и своевременным освоением финансовых средств, финансовой экспертизе разрабатываемых нормативных правовых актов и согласование курирующими заместителями Акимов областей, городов Астаны и Алматы распределение сумм по трансфертам на ГОБМП на текущий финансовый год. Оказание органам управления системы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Главный эксперт планирования трансфертов на ГОБМП и взаимодействия с местными бюджетами (четыре единицы), категория С-4, 12-01-02, 12-01-03, 12-01-04, 12-01-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Работа по формированию (уточнению) и мониторингу бюджета сферы здравоохранения по трансфертам на ГОБМП и по расходам на ОСМС на планируемый год; формированию сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; финансовой экспертизе разрабатываемых нормативных правовых актов и согласование курирующими заместителями Акимов областей, городов Астаны и Алматы распределение сумм по трансфертам на ГОБМП на текущий финансовый год; по планированию внебюджетной деятельности; подготовке справок, материалов в Правительство, Парламент Республики Казахстан и проектов нормативных правовых актов по вопросам планирования; работа с письмами и обращениями граждан. Оказание органам управления сферы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Управление сводного бюджета и анализа – 12-02 Руководитель управления сводного бюджета и анализа, категория С-3, 12-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы управления. Формирование проекта бюджета Министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении/корректировке республиканского бюджета. Мониторинг и составление аналитических отчетов, докладов и визуальной информации по формированию и исполнению республиканских бюджетных программ, Стратегического плана Министерства. Анализ оценки эффективности деятельности Министерства по направлению "Управление бюджетными средствами". Формирование материалов для внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам республиканских государственных учреждений, местных исполнительных органов. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование финансирования в сфере здравоохранения.
Главный эксперт управления сводного бюджета и анализа, (две единицы), категория С-4, 12-02-02, 12-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Формирование сводной бюджетной заявки Министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении/корректировке республиканского бюджета; формирование сводных планов финансирования по обязательствам и платежам. Формирование раздела 7 "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства и составление сводного отчета по его исполнению. Составление аналитических отчетов, докладов и визуальной информации по формированию и исполнению республиканских бюджетных программ, Стратегического плана Министерства. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование финансирования в сфере здравоохранения.

Жиынтық бюджет және талдау сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 12-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің алдағы қаржы кезеңіне арналған, сондай-ақ республикалық бюджетті нақтылау/түзету кезінде ағымдағы кезеңге арналған жиынтық бюджеттік өтінімін қалыптастыру; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын қалыптастыру. Министрліктің Стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімін қалыптастыру және оның орындалуы бойынша жиынтық есеп жасау. Республикалық бюджеттік бағдарламаларды, Министрліктің Стратегиялық жоспарын қалыптастыру және орындау бойынша талдамалық есептерді, баяндамаларды және көрнекі ақпараттарды дайындау. Денсаулық сақтау саласында қаржыландыруды жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Бухгалтерлік есеп және жиынтық есептілік басқармасы 12-03
Бухгалтерлік есеп және жиынтық есептілік басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 12-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Есепке алу және есептілік мәселелері бойынша басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, министрліктің бухгалтерлік есебін және қаржы-шаруашылық қызметін ұйымдастыру, министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаражаттың мақсатты пайдаланылуын, мүліктің сақталуын бақылау, мүлікті есепке алуды, міндеттемелер мен шаруашылық операцияларды, келіп түсетін негізгі қаражатты, тауар-материалдық құндылықтарды және ақша қаражатын ұйымдастыру, бухгалтерлік есеп шоттарында олардың қозғалысымен байланысты операцияларды уақтылы көрсету, бухгалтерлік құжаттарды ресімдеудің заңдылығын, уақтылы болуын және дұрыстығын қамтамасыз ету, бастапқы және бухгалтерлік құжаттарды, есептер мен төлем міндеттемелерін ресімдеу, жалақы төлеу қорының жұмсалу тәртібінің сақталуын, қызметкерлерге жалақының дұрыс есептелуін, негізгі құралдарға, тауар-материалдық құндылықтарға дұрыс түгендеу жүргізілуін бақылау, баланстың есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық және кредиторлық берешектің жай-күйі туралы талдамалық есептің дайындалуын бақылау, бюджеттің орындалуы бойынша есептің (бухгалтерлік баланс) уақтылы дайындалуын және ұсынылуын қамтамасыз ету, бюджет жобасын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын дайындау, республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарының орындалуы бойынша ақпарат ұсыну, басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету, құзыреті бойынша жергілікті деңгейде денсаулық сақтау және әлеуметтік қорғау органдарымен, мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Бухгалтерлік есеп және жиынтық есептілік басқармасының бас сарапшысы
(төрт бірлік), С-4 санаты, 12-03-02, 12-03-03, 12-03-04, 12-03-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері

Эксперт управления сводного бюджета и анализа, (одна единица), категория С-5, 12-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Формирование сводной бюджетной заявки Министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении/корректировке республиканского бюджета; формирование сводных планов финансирования по обязательствам и платежам. Формирование раздела 7 "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства и составление сводного отчета по его исполнению. Составление аналитических отчетов, докладов и визуальной информации по формированию и исполнению республиканских бюджетных программ, Стратегического плана Министерства. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование финансирования в сфере здравоохранения.
Управление бухгалтерского учета и сводной отчетности-12-03 Руководитель управления бухгалтерского учета и сводной отчетности категория С-3, 12-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам учета и отчетности, организация бухгалтерского учета и финансово-хозяйственной деятельности министерства, контроль за целевым использованием бюджетных средств по бюджетным программам, администрируемым министерством, сохранностью имущества, организация учета имущества, обязательств и хозяйственных операций, поступающих основных средств, товарно-материальных ценностей и денежных средств, своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета операций, связанных с их движением, обеспечение законности, своевременности и правильности оформления бухгалтерских документов, контроль над соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, расчетов и платежных обязательств, расходования фонда заработной платы, за правильным начислением заработной платы работникам, проведением инвентаризаций основных средств, товарно-материальных ценностей, контроль за составлением аналитического отчета о состоянии дебиторской и кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса, обеспечение своевременного составления и предоставление отчетов исполнения бюджета (бухгалтерский баланс), формирование проекта бюджета, а также составление плана финансирования по обязательствам и платежам, предоставление информации по исполнению плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Главный эксперт управления бухгалтерского учета и сводной отчетности (4 единицы), категория С-4, 12-03-02, 12-03-03, 12-03-04, 12-03-05
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности

Бухгалтерлік есеп және есептілік мәселелері: бухгалтерлік құжаттардың уақтылы және дұрыс ресімделуін және жүргізілетін шаруашылық операциялардың есебінде нақты көрсетілуін алдын ала бақылауды жүзеге асыру, "1С: Бухгалтерия" бағдарламасында жалақыны есептеу және төлеу, іссапар шығыстары бойынша аванстық есептерді уақтылы және дұрыс ресімдеу (5, 8-мемориалдық ордерлер) бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу, статистикалық және салық есептіліктің уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ету, министрліктің орталық аппараты бойынша бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауға қатысу, ҚСХҚЕС бекіткен нысандарға сәйкес (бухгалтерлік баланс, кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есеп) министрліктің орталық аппараты бойынша қаржылық және бюджеттік есептілігін дайындауға қатысу, басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша ақпараттар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.
Бухгалтерлік есеп және жиынтық есептілік басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 12-03-06
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп және есептілік мәселелері: "1С: Бухгалтерия" жүйесінде төлем шоттарының уақтылы және дұрыс күнделікті ресімделуін жүзеге асыру, байланыс қызметтері бойынша ай сайын талдау жүргізу. Қазынашылық органдарында шарттардың (өтінімдерді) тіркелуін жүзеге асыру және оларды одан әрі орындау кезінде төлем шотын жүргізу, Министрліктің бюджеттік бағдарламалары бойынша, сондай-ақ сот шешімдері бойынша құрылысқа және әкімшілік шығыстарға нысаналы трансферттерді төлеуге "Қазынашылық-клиент" жүйесінде жүргізу, Қазынашылық департаменті үшін бұйрықтарды және қолтаңбалардың үлгілерін дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша ақпараттар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.
Қаржылық міндеттердің орындалуын бақылау басқармасы 12-04
Қаржылық міндеттердің орындалуын бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 12-04-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Қолданыстағы нормативті құқықтық актілерге сәйкес жасалатын шарттардың, орындалған жұмыстар, қызметтер актілерінің орындалуын бақылау және мониторинг жасау. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу үшін материалдар қалыптастыру. Мемлекеттік сатып алу веб-порталына мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуы туралы мәліметтердің уақтылы енгізілуін бақылау. Бюджеттік бағдарламаға бөлінген қаражаттарды игеру бойынша талдамалық ақпаратты дайындау. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметі және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма уәкілеттілігіне кіретін мәселелер бойынша хаттар, ұсыныстар, өтініштер мен шағымдардың қаралуын қамтамасыз ету.
Қаржы міндеттемелерін орындауды бақылау басқармасының бас сарапшысы,

Вопросы бухгалтерского учета и отчетности: осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением бухгалтерских документов и достоверным отражением в учете совершаемых хозяйственных операций, ведение бухгалтерского учета в программе "1С: Бухгалтерия" по начислению и выплате заработной платы, своевременного и правильного оформления авансовых отчетов по командировочным расходам (мемориальный ордер 5, 8), обеспечение своевременного предоставления статистической и налоговой отчетности, участие в оценке эффективности бюджетных программ по центральному аппарату министерства, участие в составление финансовой и бюджетной отчетности по центральному аппарату министерства в соответствии с утвержденными формами МСФООС (бухгалтерский баланс, отчет о кредиторской и дебиторской задолженности и др.), в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Эксперт управления бухгалтерского учета и сводной отчетности, категория С-5, 12-03-06
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Вопросы бухгалтерского учета и отчетности: осуществление своевременного и правильного ежедневного оформления счетов к оплате в системе "1С: Бухгалтерия" и проведение их через Департамент Казначейства в системе "Казначейство-клиент" на выплату целевых трансфертов, на строительство и административных расходов по бюджетным программам министерства, ежемесячный анализ по услугам связи, осуществление регистрации договоров в органах казначейства (заявки) и проведение счетов к оплате при дальнейшем их исполнении, подготовка приказов и образцов подписей для Департамента Казначейства, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Управление контроля исполнения финансовых обязательств-12-04 Руководитель управления контроля исполнения финансовых обязательств категория С-3, 12-04-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Контроль и мониторинг исполнения заключенных договоров, актов выполненных работ, услуг в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. Формирование материалов для внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам по курирующими бюджетными программами. Контроль по своевременному внесению в веб - портал государственных закупок сведений об исполнении договоров государственных закупок Подготовка аналитической информации по освоению средств, выделенных на бюджетные программы. Подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

(бір бірлік), С-4 санаты, 12-04-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік қамтамасыз ету, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жасалатын шарттардың, орындалған жұмыстар, қызметтер актілерінің орындалуын бақылау және мониторинг жасау. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу үшін материалдар қалыптастыру. Бюджеттік бағдарламаға бөлінген қаражаттарды игеру бойынша талдамалық ақпаратты дайындау. Мемлекеттік сатып алу веб-порталына мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуы туралы мәліметтерді (ақы төлеуге шот, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актілері, жергілікті мазмұндағы ақпарат) енгізу, қаржыландыру үшін өкімдер дайындау. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметі және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма уәкілеттілігіне кіретін мәселелер бойынша хаттар, ұсыныстар, өтініштер мен шағымдардың қаралуын қамтамасыз ету.
Заң қызметі департаменті – 13
Заң қызметі департаментінің директоры, С-1 санаты, 13-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеру, Министрлік құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жалпы басшылық, Министрлік Комитеттерінің және Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының заң қызметі жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления контроля исполнения финансовых обязательств, (одна единица), категория С-4, 12-04-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Контроль и мониторинг исполнения заключенных договоров, актов выполненных работ, услуг в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. Формирование материалов для внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам по курирующими бюджетными программами. Подготовка аналитической информации по освоению средств, выделенных на бюджетные программы. внесение в веб - портал государственных закупок сведений об исполнении договоров государственных закупок (счет к оплате, акты выполненных работ (услуг), информацию местного содержания), подготовка распоряжений для финансирования. Подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Департамент юридической службы-13 Директор департамента юридической службы, категория С-1, 13-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, координация работ юридических служб Комитетов Министерства и подведомственных организаций Министерства, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства.

Заң қызметі департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 13-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз өкілеттігі шеңберінде министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдарымен департаменттің өзара іс-қимылын үйлестіру және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеру, Министрлік құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге жалпы басшылық, Министрлік комитеттерінің және Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының заң қызметі жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Құқықтық сараптама басқармасы - 13-01
Құқықтық сараптама басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу бойынша жұмысына жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік басшылығының басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Құқықтық сараптама басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 13-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеуге қатысу және Министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдардан келісу үшін келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу, Министрліктің норма шығару қызметіне талдау жасау және талдау нәтижелері бойынша басшылыққа оны жетілдіру және айқындалған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды енгізу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Құқықтық сараптама басқармасының сарапшысы, С-5 санаты, 13-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобасын сараптау және кейіннен сүйемелдеу, Министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларына талдау жасау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындау.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы - 13-02
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру, Министрлік атынан жасалатын шарт жобаларын сараптау, Министрлікке бағынысты ұйымдарының және құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.

Заместитель директора департамента юридической службы, категория С-2, 13-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, контроль и проверка исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, координация работ юридических служб Комитетов Министерства и подведомственных организаций Министерства, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства.
Управление правовой экспертизы – 13-01 Руководитель управления правовой экспертизы, категория С-3, 13-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по разработке и согласованию нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, организация исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц.
Главный эксперт управления правовой экспертизы, категория С-4, 13-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов, разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, анализ нормотворческой деятельности Министерства и по результатам анализа внесение руководству предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Эксперт управления правовой экспертизы, категория С-5, 13-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Управление правового обеспечения -13-02 Руководитель управления правового обеспечения, категория С-3, 13-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по разработке и согласованию правовых актов в пределах компетенции Министерства, организация исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц, представление интересов Министерства в суде, а также в других органах и организациях при рассмотрении правовых вопросов, в порядке установленном законодательством.

Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 13-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптау, министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік актілердің жобасын келісу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, Министрлік атынан жасалатын шарт жобаларын сараптау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасы - 13-03
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 13-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрік басшылығының басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдер мен тапсырмалардың орындалуын бақылау және тексеру, ведомстволардың және Министрлік Комитеттерінің аумақтық департаменттері заң қызметінің жұмысын үйлестіру, сотта, сондай-ақ басқа да органдар мен ұйымдарда заңнамада белгіленген тәртіппен құқықтық мәселелерді қарау кезінде министрліктің мүддесін білдіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік),
С-4 санаты, 13-03-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында наразылық-талап жұмыстарының жүргізілуін талдау және үйлестіру, сотта, сондай-ақ өзге де органдар мен ұйымдарда құқықтық мәселелер бойынша министрліктің мүддесін білдіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындау.
Әкімшілік департаменті – 14
Әкімшілік департаментінің директоры, санаты С-1, 14-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі мен әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе қызметтер (жерге орналастыру, тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану, бағалау, мәдени-демалыс жұмысы) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының департамент құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, орындаушылық тәртіп жағдайын, министрлік жүйесінде тілдер және мемлекеттік рәміздер туралы заңнаманың іске асырылуын бақылау, департамент құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу.

Эксперт управления правового обеспечения, (одна единица), категория С-5, 13-02-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, координация работы юридических служб подведомственных организаций Министерства, анализ и координация ведения претензионно-исковой работы в подведомственных организациях Министерства, представление интересов Министерства в судах и иных государственных органах по правовым вопросам.
Управление правового анализа и претензионно-исковой работы – 13-03 Руководитель управления правового анализа и претензионно-исковой работы категория С-3, 13-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления, контроль и проверка исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц.
Главный эксперт управления правового анализа и претензионно-исковой работы, (одна единица), категория С-4, 13-03-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Административный департамент-14 Директор Административного департамента, категория С-1, 14-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право) или гуманитарные науки (филология, переводческое дело, международное отношение) или образование (казахский язык и литература) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или услуги (землеустройство, организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта, оценка, культурно-досуговая работа.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, контроль за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках и государственных символах в системе Министерства, участие в разработке проектов нормативных правовых в пределах компетенции департамента.

Әкімшілік департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 14-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі мен әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе қызметтер (жерге орналастыру, тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану, бағалау, мәдени-демалыс жұмысы) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз өкілеті шеңберінде департаменттің орталық аппараттың басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылын үйлестіру, орындаушылық тәртіп жағдайын, тілдер туралы заңнаманың іске асырылуын бақылау, актілер мен Мемлекет басшысы, Президент Әкімшілігі басшылары, Үкімет және Парламент берген тапсырмалардың, депутаттық сауалдарды, Министрлік басшылары тапсырмаларының дұрыс және уақтылы орындалуын бақылауды ұйымдастыру, БАҚпен өзара іс-қимыл жасау, кеңестердің өткізілуіне бақылау жасау, алқаларды өткізуді ұйымдастыру, Министрліктің орталық аппаратын материалдық-техникалық қамтамасыз ету, Министрліктің орындаушылық тәртіп бөлігіндегі қызметін бағалау бойынша материалдар дайындауды қамтамасыз ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтмасыз ету, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасы 14-01
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының басшысы, санаты С-3, 14-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар (филология, аудармасы ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді қолдану мен дамыту мәселелері бойынша басқарманың жұмысына жалпы басшылық, мемлекеттік тілді қолдануды кеңейту бойынша шараларды қабылдау, мемлекеттік тілді қолдану саласын дамыту процесін әдістемелік қамтамасыз ету, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік тілді дамыту бойынша жоспарлы іс-шаралардың орындалуын ұйымдастыру және бақылау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы (екі бірлік),

Заместитель директора Административного департамента, категория С-2, 14-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право) или гуманитарные науки (филология, переводческое дело, международное отношение) или образование (казахский язык и литература) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или услуги (землеустройство, организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта, оценка, культурно-досуговая работа.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями центрального аппарата, государственными органами и организациями в рамках полномочий, контроль за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках, организация контроля за надлежащим и своевременным исполнением актов и поручений Главы государства, руководства Администрации Президента, Правительства и Парламента, депутатских запросов, поручений руководства Министерства, взаимодейстиве с СМИ, контроль за проведением совещаний, организация проведения коллегий, материально-техническое обеспечение центрального аппарата Министерства, обеспечение подготовки материалов по оценке деятельности Министерства в части исполнительской дисциплины, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента, участие в разработке проектов нормативных правовых актов.
Управление развития государственного языка-14-01 Руководитель управления развития государственного языка, категория С-3, 14-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: гуманитарные науки (филология, переводческое дело, международные отношения) или образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам применения и развития государственного языка, выработка мер по расширению применения государственного языка, методическое обеспечение процесса развития сферы применения государственного языка, организация и контроль за исполнением плановых мероприятий по развитию государственного языка в структурных подразделениях Министерства, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

санаты С-4, 14-01-02, 14-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар (филология, аудармасы ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік-құқықтық актілерді және Министрліктің басқа да құжаттарын дайындау кезінде мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту жөніндегі шараларды дайындау, мемлекеттік тілді қолдану саласын дамыту процесін әдістемелік қамтамасыз ету, қазақ тілінің қолданылуын кеңейту бөлігінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін бағалау бойынша материалдарды дайындау, қазақ тілін оқыту бойынша курстардың ұйымдастырылуын бақылау, мемлекеттік басқару саласында мемлекеттік тілді дамыту және жұмыс істеуі бойынша Министрліктің іс-шараларын қамтамсыз етуді үйлестіру және бақылау, заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді және мемлекеттік тілде дайындалатын өзге де материалдарды редакциялау және түзету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, тілдер бойынша уәкілетті органға статистикалық есептерді дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), санаты С-5, 14-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар (филология, аудармасы ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі және әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік-құқықтық актілерді және Министрліктің басқа да құжаттарын дайындау кезінде мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту жөніндегі шараларды дайындауға қатысу, қазақ тілін оқыту бойынша курстарды ұйымдастыруды бақылау, заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді және мемлекеттік тілде дайындалатын өзге де материалдарды редакциялау және түзету, іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізу бойынша әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, тілдер бойынша уәкілетті органға статистикалық есептерді дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету
Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы - 14-02
Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 14-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің құжаттамалық және соған байланысты ақпараттық қамтамасыз етілуін бақылауды жүзеге асыру жөнінде басқарма жұмысын басқару, құжаттау және құжаттаманы басқару талаптарын сақтау, Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Парламенті басшылығының актілері мен тапсырмаларының, Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің актілері мен өкімдерінің, депутаттық сауалдардың, Министрлік басшылығы тапсырмаларының тиісінше және уақтылы орындалуын бақылауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесін және Министрлік басшылығын орындаушылық тәртіп жағдайы туралы уақытында хабардар ету, аппараттық кеңестердің хаттамаларын жүргізу және олардың орындалуын бақылау, ісқағаздарын жүргізу, электрондық құжат айналымы жөнінде нормативтік актілер мен нұсқаулықтар әзірлеу, электрондық құжат айналымын (ЭҚАБЖ) енгізу, ЭҚАБЖ-ды пайдалана отырып, министрліктің қағазсыз ішкі құжат айналымына көшуі бойынша жұмыстарды, мемлекеттік органдардың интранет-порталы (МОИП) жұмысын үйлестіру, басқарма қызметінің мәселелері жөніне ақпараттық және талдамалық материалдар дайындау, орындаушылық тәртіп бөлігінде Министрлік қызметін бағалау жөнінде материалдарды дайындау, азаматтарды жеке мәселесі жөнінде қабылдау бойынша Министрлік басшыларының жұмысын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне азаматтарды қабылдау жұмысы туралы ақпарат дайындау және ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.
Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

Главный эксперт Управления развития государственного языка (две единицы), категория С-4, 14-01-02, 14-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: гуманитарные науки (филология, переводческое дело, международные отношения) или образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Выработка мер по расширению применения государственного языка при разработке нормативно-правовых актов и других документов Министерства, методическое обеспечение процесса развития сферы применения государственного языка, контроль за организацией курсов по изучению казахского языка, подготовка материалов по проведению оценки деятельности структурных подразделений Министерства в части расширения применения казахского языка, координация и контроль за обеспечением мероприятий Министерства по развитию и функционированию государственного языка в сфере государственного управления, редактирование и корректирование законопроектов, нормативных правовых актов и иных материалов, разрабатываемых на государственном языке, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, подготовка статистических отчетов в уполномоченный орган по языкам, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Эксперт управления развития государственного языка, категория С-5, (одна единица), 14-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям: гуманитарные науки (филология, переводческое дело, международные отношения) или образование (казахский язык и литература).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в выработке мер по расширению применения государственного языка при разработке нормативно-правовых актов и других документов Министерства, контроль за организацией курсов по изучению казахского языка, редактирование и корректирование законопроектов, нормативных правовых актов и иных материалов, разрабатываемых на государственном языке, участие в разработке методического материала по ведению делопроизводства на государственном языке, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, подготовка статистических отчетов в уполномоченный орган поязыкам, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Управление документационного обеспечения и контроля - 14-02 Руководитель управления документационного обеспечения и контроля, категория С-3, 14-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Руководство работой управления по осуществлению контроля документационного и, связанного с ним информационного обеспечения деятельности Министерства, соблюдения требований документирования и управления документацией, обеспечение контроля за надлежащим и своевременным исполнением актов и поручений Главы государства, руководства Администрации Президента, Правительства и Парламента, актов и распоряжений Правительства и Премьер-Министра, депутатских запросов, поручений руководства Министерства, своевременное информирование Канцелярии Премьер-Министра и руководства Министерства о состоянии исполнительской дисциплины, разработка нормативных актов и инструкций по делопроизводству, электронному документообороту, координация работы по внедрению электронного документооборота (далее - ЕСЭДО), по переходу Министерства на безбумажный внутренний документооборот с использованием ЕСЭДО, интранет-портала государственных органов (ИПГО), подготовка информационных и аналитических материалов по вопросам деятельности управления, подготовка материалов по оценке деятельности Министерства в части исполнительской дисциплины, организация работы по приему граждан руководством Министерства по личным вопросам, подготовка и представление в Канцелярию Премьер-Министра информаций о работе по приему граждан, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

бас сарапшысы (екі бірлік), С-4 санаты, 14-02-02, 14-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Құжаттаудың бірыңғай тәртібін сақтауды ұйымдастыру, құжаттармен жұмыс жасау, хат-хабарларды қабылдау, тіркеу, компьютерлік және құжат айналымының электрондық бағдарламасында (ЭҚАБЖ) өзге де өңдеулерді, қызметтік хат-хабарларды, жеке және заңды тұлғалардың хаттарын есепке алуды, Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне таратуды және жеткізуді жүзеге асыру, жоғары тұрған органдардың бақылау тапсырмаларын орындау барысына, жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне күн сайын мониторинг жүргізу, орындаушы бөлімшелерге бақылаудағы директивті құжаттардың, жеке және заңды тұлғалар хаттарының орындалу мерзімі туралы ескертулерді уақытында жіберу, бақылаудағы құжаттардың орындалуын, бақылаудан өту барысын, құжаттардың белгіленген мерзімде ресімделуін және орындалуын реттеу, орындау барысы және нәтижелері туралы мәліметтерді жинақтау, басшылықты орындаушылық тәртіп жағдайы туралы жүйелі түрде хабардар ету, орындаушылық тәртіп жағдайын талдау және басшылықтың аппараттық кеңесіне ай сайын және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне ұсыну үшін тоқсан сайын ақпарат дайындау, материалдарды жинақтау, азаматтарды жеке мәселесі жөнінде қабылдау нәтижесі бойынша басшылық тапсырмаларының орындалуын бақылау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау.
Жұртшылықпен байланыс басқармасы – баспасөз қызметі - 14-03
Жұртшылықпен байланыс басқармасының-баспасөз қызметінің басшысы,
санаты С-3, 14-03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология, шетел филологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика, қоғаммен байланыс) немесе (орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті, шетел тілі, оқыту қазақ тілінде жүргізілмейтін мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше негізгі мамандығы бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен Министрліктің өзара байланысты жүзеге асыру. Баспасөз конференцияларын, брифингтерді ұйымдастыру және өткізу. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері бойынша жаңалықтарды іріктеу. Министрлік өткізетін іс-шараларға бұқаралық ақпарат құралдарын аккредиттеу. Министрліктің Медиа-жоспарын әзірлеу және іске асыру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және комитеттерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдардың бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттестік жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру. Министрлік Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың өтініштерін, мемлекеттік органдардың және басқа ұйымдардың хаттарын қарау. Министрліктің қызметін республикалық, өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді мемлекеттік органдарға жіберу. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша құжаттарды уақтылы дайындау, жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындау. Министрлік өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асыру.
Жұртшылықпен байланыс басқармасының - баспасөз қызметінің бас сарапшысы,

Главный эксперт управления документационного обеспечения и контроля (две единицы), категория С-4, 14-02-02, 14-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация соблюдения единого порядка документирования, работы с документами, осуществление приема, регистрации, компьютерной и иной обработки корреспонденции в электронной программе документооборота (ЕСЭДО), учета, распределения и доставки служебной корреспонденции, обращений физических и юридических лиц руководству, структурным подразделениям Министерства, ежедневный мониторинг хода исполнения контрольных поручений вышестоящих органов, обращений физических и юридических лиц, своевременное направление подразделениям-исполнителям напоминаний о сроках исполнения контрольных директивных документов и обращений физических и юридических лиц, регулирование хода исполнения контрольных документов, контроля прохождения, оформления и исполнения документов в установленный срок, обобщение сведений о ходе и результатах исполнения, систематическое информирование руководства о состоянии исполнительской дисциплины, анализ состояния исполнительской дисциплины и подготовка ежемесячных информаций на аппаратное совещание руководству и ежеквартальных - для представления в Канцелярию Премьер-Министра, обобщение материалов, контроль исполнения поручений руководства по результатам приема граждан по личным вопросам, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства и руководства Министерства, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Управление по связям с общественностью – Пресс-служба -14-03 Руководитель Управления по связям с общественностью - пресс-службы, категория С-3, 14-03-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или гуманитарные науки (филология, иностранная филология) или социальные науки, экономика и бизнес (журналистика, связь с общественностью) или образование (русский язык и литература, казахский язык и литература, иностранный язык, русский язык и литература в школах с неказахским языком обучения), желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Министерства со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление разработки и реализации Медиа–планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений и Комитетов Министерства, подведомственных Министерству организаций со средствами массовой информации. Координация работы раздела "Новости"Web-сайта Министерства. Рассмотрение обращений граждан и писем государственных органов и других организаций по вопросам компетенции Управления. Представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Министерства в соответствующие государственные органы. Осуществление своевременной подготовки документов по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений вышестоящего руководства. Участие в мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

С-4 санаты, 14-03-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология, шетел филологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика, қоғаммен байланыс) немесе (орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті, шетел тілі, оқыту қазақ тілінде жүргізілмейтін мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше негізгі мамандығы бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен Министрліктің өзара байланысты жүзеге асыру. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері бойынша жаңалықтарды іріктеу. Министрлік өткізетін іс-шараларға бұқаралық ақпарат құралдарын аккредиттеу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және комитеттерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдардың бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара әрекеттестік жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру. Министрлік Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардың өтініштерін, мемлекеттік органдардың және басқа ұйымдардың хаттарын қарау. Министрлік өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асыру.
Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы - 14-04
Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық
қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 14-04-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе қызметтер (жерге орналастыру, тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану, бағалау, мәдени-демалыс жұмысы) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, Министрлікті әкімшілік қамтамасыз ету, материалдық-техникалық жабдықтау мәселелерін үйлестіру, материалдық ресурстардың тиімді пайдаланылуын бақылау; Министрліктің қызметін ұйымдастырушылық қамтамасыз ету: кеңестер, форумдар, съездер, салтанатты іс-шаралар мен басшылықтың қатысуымен және оның тапсырмасымен өткізілетін басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Департаменттің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу. Материалдық-техникалық жабдықтауға жататын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды орындау. Министрліктің материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметін ұйымдастыру, материалдық құндылықтарды сатып алу мен жөндеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Тауарларды, жүктер мен басқа да материалдық құндылықтарды жеткізуді қамтамасыз ететін автокөлік құралдарына біржолғы рұқсатқа өтінім жасау, қызметкерлерді тасымалдау үшін автокөлік бағытының кестесін жасау. Азаматтардың хат-хабарларымен, хаттарымен және өтініштерімен жұмыс. Министрлік алқасын ұйымдастыруға және өткізуге, Министрлік алқасының материалдарын, қаулыларын құруға және дайындауға қатысу, оларды орындалуын бақылау. Министрлік өткізетін съездер, конференциялар, кеңестер, салтанатты жиналыстар мен басқа да іс-шараларды ұйымдастырушылық қамтамасыз ету. Министрлік өткізетін және Министрліктің қатысуымен өтетін іс-шараларға келетін шетелдік делегацияны және өңірлердің делегациясын күтіп алуды, орналастыруды, көлікпен қамтамасыз етуді, шығарып салуды ұйымдастыру.
Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық
қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, С-3 санаты, 14-04-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі, халықаралық қатынастар) немесе білім (қазақ тілі мен әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе қызметтер (жерге орналастыру, тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану, бағалау, мәдени-демалыс жұмыс) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметін ұйымдастыруды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді іске асыру, органдарда және бағыныстағы ұйымдарда Мемлекеттік рәміздерді насихаттау мен қоолдану жөніндегі іс-шара жоспарын бекіту, тауарларды және қызметтерді берушілермен орталық ақпараттың қызметін қамтамасыз ету, Министрліктің материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметін ұйымдастыру, материалдық құндылықтарды сатып алу мен жөндеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру, ҚРПӘ, ҚРПМК Министрлікке бекітілген кездесулерді ұйымдастыру және жүргізу, делегацияларды сүйемелдеу, қызметтік көліктің қимылын ұйымдастыру, кестені құрастыру және оны бақылау, басқарманың құзыреттілігіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, съездерді, конференцияларды және басқа да форумдарды өткізуге қатысу, департаменттің құзыреттілігіне жататын мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын және өтініштер мен шағымдарын қарастыру
Мемлекеттік сатып алу және активтер департаменті – 15
Мемлекеттік сатып алу және активтер департаментінің директоры, санаты С-1, 15-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қаржылық қызметін қалыптастыруға бақылау жүргізу бойынша тапсырмаларының орындалуына бақылау мен тексеруді жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, департаменттің құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бюджетті құру және оның орындалуы бойынша заңнама және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік сатып алу және активтер департаменті директорының орынбасары,

Главный эксперт Управления по связям с общественностью - пресс-службы, категория С-4, 14-03-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или гуманитарные науки (иностранная филология) или социальные науки, экономика и бизнес (журналистика, связь с общественностью) или образование (русский язык и литература, казахский язык и литература, иностранный язык, русский язык и литература в школах с неказахским языком обучения), желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Министерства со средствами массовой информации. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Министерством. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений и Комитетов Министерства, подведомственных Министерству организаций со средствами массовой информации Координация работы раздела "Новости"Web-сайта Министерства. Рассмотрение обращений граждан и писем государственных органов и других организаций по вопросам компетенции Управления. Участие в мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Управление организации деятельности и материально-технического обеспечения - 14-04 Руководитель управления организации деятельности и материально-технического обеспечения, категория С-3, 14-04-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или услуги (землеустройство, организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта, оценка, культурно-досуговая работа.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, координация вопросов административного обеспечения, материально-технического оснащения Министерства, контроль за эффективным использованием материальных ресурсов; организационное обеспечение деятельности Министерства: организация и проведение совещаний, форумов, съездов, торжественных мероприятий и других, проводимых с участием и по поручению руководства. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции департамента. Исполнение договоров о государственных закупках, относящихся к материально-техническому оснащению. Организация материально-технического обеспечения деятельности Министерства, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ. Составление заявок на разовый допуск автотранспортных средств, обеспечивающих доставку товаров, грузов и других материальных ценностей, составление графика маршрута автотранспорта для перевозки сотрудников. Работа с корреспонденцией, письмами и заявлениями граждан. Участие в организации и проведении коллегии Министерства, в формировании и подготовке материалов, постановлений Коллегии Министерства, контроль за их выполнением. Организация встреч, размещения, транспортного обслуживания, проводов иностранных делегаций и делегаций регионов, прибывающих на мероприятия, проводимых Министерством и с участием Министерства.
Главный эксперт управления организационной работы и материального обеспечения, категория С-4, 14-04-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или услуги (землеустройство, организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта, оценка, культурно-досуговая работа.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление организации деятельности и материально-технического обеспечения Министерства, разработка и утверждение Плана мероприятий Министерства по пропаганде и применению Государственных символов в органах и подведомственных организациях, организация взаимодействия с организациями, обеспечивающими деятельность центрального аппарата с поставщиками товаров и услуг, организация и проведение встреч, сопровождение делегаций, закрепленные за Министерством, АП РК, КПМ РК, организация материально-технического обеспечения деятельности Министерства, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ, организация движения, составление графика служебного автотранспорта и его контролирование, участие в разработке проектов нормативных правовых акт актов по вопросам, входящим в компетенцию управления, принятие участия в проведении съездов, конференций и других форумов, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Департамент государственных закупок и активов – 15 Директор департамента государственных закупок и активов, категория С-1, 15-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, контроль за формированием финансовой деятельности республиканских государственных предприятий, акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью подведомственными Министерству здравоохранения Республики Казахстан, организация и проведения государственных закупок, в пределах компетенции департамента участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по составлению и исполнению бюджета по здравоохранению.

санаты С-2, 15-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің Министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимылын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын дайындауды ұйымдастыру, жетекшілік ететін ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының жобасын, даму жоспарларының есебін қарау және бекітуге шығару, жетекшілік ететін ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесінің, Байқау кеңесінің отырысына ұсынылған материалдарды қарау және олар бойынша қорытынды дайындау, қаражаттың нысаналы және толық игерілуін қамтамасыз ету, департамент құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бюджетті құру және оның орындалуы бойынша заңнама және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасы – 15-01, (бір бірлік),
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 15-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын дайындауды ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық рәсімдер және веб-порталға орналастыру бойынша басқарма қызметін жалпы басқару, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдер арқылы мемлекеттік сатып алуды уақтылы өткізу, мемлекеттік сатып алу жеңімпаздарымен уақтылы шарттар жасасу, әлеуетті өнім беруші және өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы бұзған жағдайда тиісті ақпараттар мен материалдарды Заң қызметі департаментіне уақтылы ұсыну, ведомстволық бағынысты құрылымдық бөлімшелерге мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша әдістемелік және консультациялық көмек көрсету, денсаулық сақтау жөніндегі заңнама және өзге де нормативтік құқықтық актілер жобаларын қаржылық және экономикалық негіздеме бөлігінде әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы, (одна единица),

Заместитель директора департамента государственных закупок и активов, категория С-2, 15-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация подготовки годовых планов государственных закупок, конкурсных процедур по государственным закупкам, рассмотрение и вынесение на утверждение проектов планов развития курируемых подведомственных акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, государственных республиканских государственных предприятий, отчетов планов развития, рассмотрение и подготовка заключений по материалам, представленным на заседания Советов директоров, курируемых подведомственных акционерных обществ, Наблюдательных советов, обеспечение целевого и полного освоения финансов, в пределах компетенции департамента участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по планированию и финансированию сферы здравоохранения.
Управление организации государственных закупок – 15-01 Руководитель управления организации государственных закупок, категория С-3, 15-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по организации подготовки годовых планов государственных закупок, процедурам государственных закупок и их размещению на веб-портале, своевременное проведение государственных закупок, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров с победителями государственных закупок, в случае нарушения потенциальным поставщиком и поставщиком норм законодательства о государственных закупках своевременное предоставление соответствующих информации и материалов в Департамент юридической службы, оказание методической и консультативной помощи подведомственным структурным подразделениям по вопросам государственных закупок, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по здравоохранению в части финансового и экономического обоснования, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

С-4 санаты, 15-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Веб-портал арқылы тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды, сонымен қатар мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен уақтылы және сапалы өткізу, конкурстық комиссия қызметін ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алу хаттамаларын уақтылы рәсімдеу, мемлекеттік сатып алу жеңімпаздарымен уақтылы шарттар жасасу, әлеуетті өнім беруші және өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы бұзған жағдайда тиісті ақпараттар мен материалдарды Заң қызметі департаментіне уақтылы ұсыну, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау, мемлекеттік сатып алуды өткізу мәселелері бойынша хат алмасуды жүргізу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара әрекеттесу, басқармаға келіп түскен заңжобаларына, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар дайындау, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық жобаларды және өзге нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен арыздарын қарауды қамтамасыз ету, қолданыстағы заңнамаға сәйкес Министрлік сайтында мемлекеттік сатып алу туралы ақпаратты орналастыру.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының сарапшысы, (бір бірлік),
С-5 санаты, 15-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Веб-портал арқылы тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды, сонымен қатар мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен уақтылы және сапалы өткізу, конкурстық комиссия қызметін ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алу хаттамаларын уақтылы рәсімдеу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау, мемлекеттік сатып алуды өткізу мәселелері бойынша хат алмасуды жүргізу, басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен арыздарын қарауды қамтамасыз ету, қолданыстағы заңнамаға сәйкес Министрлік сайтында мемлекеттік сатып алу туралы ақпаратты орналастыру.
Мемлекеттік активтер және ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен жұмыс басқармасы – 15-02
Мемлекеттік активтер және ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен
жұмыс басқармасының басшысы, санаты С-3, 15-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі мен заңнаманы білу
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің даму жоспарларының жобасын және олардың даму жоспарларының есебін дайындау, қарауды қамтамасыз ету және бекіту бойынша басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, жетекшілік ететін ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың Директорлар кеңесінің, Байқау кеңестерінің отырысына ұсынылған материалдарды қарау және олар бойынша қорытынды дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті құзыретті органдарға тоқсан сайынғы есептілікті ұсыну, қаржылық және экономикалық негіздеме бөлігінде денсаулық сақтау саласында заңнама және өзге де нормативті құқықтық актілердің жобасын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік активтер және ведомстволық бағыныстағы ұйымдармен жұмыс

Главный эксперт управления организации государственных закупок, (одна единица), категория С-4, 15-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг посредством веб-портала, а также способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, организация деятельности конкурсных комиссий, своевременное оформление протоколов по государственным закупкам, своевременное заключение договоров с победителями государственных закупок, в случае нарушения потенциальным поставщиком и поставщиком норм законодательства о государственных закупках своевременное предоставление соответствующих информации и материалов в Департамент юридической службы, внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок, подготовка предложений к законопроектам, нормативным правовым актам, поступившим в управление, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, размещение информации по государственным закупкам на сайте Министерства в соответствии с действующим законодательством.
Эксперт управления организации государственных закупок, (одна единица), категория С-5, 15-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг посредством веб-портала, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, организация деятельности конкурсных комиссий, своевременное оформление протоколов по государственным закупкам, внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, размещение информации по государственным закупкам на сайте Министерства в соответствии с действующим законодательством.
Управление государственных активов и по работе с подведомственными организациями – 15-02 Руководитель управления государственных активов и по работе с подведомственными организациями, категория С-3, 15-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по подготовке, обеспечению рассмотрения и утверждения проектов планов развития республиканских государственных предприятий, подведомственных акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и отчетов их планов развития, рассмотрение и подготовка заключений по материалам, представленным на заседания Советов директоров курируемых подведомственных акционерных обществ, Наблюдательных советов, представление ежеквартальной отчетности по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов сферы здравоохранения в части финансового и экономического обоснования, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 20-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі және заңнаманы білуі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретінің шегінде ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын, басқа да құжаттарды әзірлеуге, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелеріне қатысты ұйымдастыру-өкімдік құжаттарды әзірлеуге қатысады; Ақпараттық ресурстарды қорғау бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысады; Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізу, ақпараттық сүйемелдеу және жұмыс істеу, бағдарламалық қамтамасыз ету кезінде ақапараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді; ақпараттық қауіпсіздік саласында шарттарды орындауды бақылауды қамтамасыз етеді, Басқарма құзыретінің шегінде ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады; ақпараттандыру мәселелері бойынша денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға, денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге қатысады, денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеу мен мониторингтеуді үйлестіреді.
Қоғамдық денсаулық сақтау саясаты департаменті – 21
Қоғамдық денсаулық сақтау саясаты департаментінің директоры,
С-1 санаты, 21-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы саясатты айқындау. Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеруді жүзеге асыру. Департаменттің құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық, денсаулық сақтау саласында стратегиялық құжаттарды және операциялық жоспарларды, ақпараттық-талдау материалдарын  әзірлеуді және дайындауды бақылау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрліктің қызметінің тиімділігін жыл сайын бағалау жұмысына басшылық ету, Министрліктің басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыруға қатысады. Министрліктің Қоғамдық кеңесі, Стратегиялық комитеті қызметін ұйымдастыру. Медициналық статистика, мектеп медицинасы, профилактикалық қарап-тексерулерді өткізу тәртібі, динамикалық қадағалау саласындағы мәселелерді үйлестіру. Мектеп оқушыларына медициналық қызмет көрсетуді білім беру жүйесінен денсаулық сақтау жүйесіне беру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру.
Қоғамдық денсаулық сақтау саясаты департаменті директорының орынбасары,

Главный эксперт управления информационной безопасности, (одна единица), категория С-4, 20-01-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям технические науки и технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации, автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности) или здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность и знание законодательства
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Принимать участие в разработке текущих и перспективных планов работ, других документов в пределах компетенции Управления, в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих вопросы обеспечения информационной безопасности; Принимать участие в организации работ по защите информационных ресурсов; Обеспечивать информационную безопасность при внедрении, сопровождении и функционировании информационных систем, программных обеспечений; Обеспечивает контроль исполнения договоров в сфере информационной безопасности, Принимает участие в формировании государственной политики в области информационной безопасности в пределах компетенции Управления; участвует в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация разработки и мониторинга индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении.
Департамент политики общественного здравоохранения-21 Директор департамента политики общественного здравоохранения, категория С-1, 21-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена-эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Определение политики в сфере общественного здравоохранения. Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Руководство и контроль за разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, разработкой и выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовкой информационно-аналитических материалов в сфере общественного здравоохранения. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Департамента по достижению и реализации Министерством стратегических целей и задач в сфере общественного здравоохранения, выполнение иных полномочий возложенных руководством Министерства. Участие в организации работы Национального координационного совета по вопросам охраны здоровья граждан при Правительстве Республики Казахстан, Общественного совета Министерства, Стратегического Комитета Министерства. Координация вопросов сферы медицинской статистики, порядка проведения профилактических осмотров, динамического наблюдения; вопросов школьной медицины, Координация мероприятия по передаче медицинского обслуживания школьников из системы образования в систему здравоохранения.

С-2 санаты, 21-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің өкілеттігі шеңберінде министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жалпы үйлестіру. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеруді жүзеге асыру. Департаменттің құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық ету, денсаулық сақтау саласында стратегиялық құжаттарды және операциялық жоспарларды, ақпараттық-талдау материалдарын  әзірлеуді және дайындауды бақылау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрліктің қызметінің тиімділігін жыл сайын бағалау жұмысына басшылық ету, Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыруға қатысады. Министрліктің Қоғамдық кеңесі, Стратегиялық комитеті қызметін ұйымдастыру. Медициналық статистика, мектеп медицинасы, профилактикалық қарап-тексерулерді өткізу тәртібі, динамикалық қадағалау саласындағы мәселелерді үйлестіру. Мектеп оқушыларына медициналық қызмет көрсетуді білім беру жүйесінен денсаулық сақтау жүйесіне беру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру.
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасы -21-01
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 21-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасының (бұдан әрі - басқарма) жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды, басқармадағы өзара алмасушылықты қамтамасыз ету, Министрлік ішіндегі және министрліктен тыс кеңестерде басқарма мүддесін ұсынуды және қорғауды жүзеге асырады. Басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады, олардың сапалы және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Қоғамдық денсаулық сақтау саласын дамыту бағдарламаларын әзірлеу жөніндегі жұмысқа қатысады және үйлестіреді. Қоғамдық денсаулық сақтау саласында Министрліктің және басқа да мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысады. Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыруға қатысады. Басқарма қызметіне талдау жасайды. Басқарма құзыретіне кіретін  мәселелер бойынша денсаулық сақтаудың жергілікті  органдарына, ведомстволық бағыныстағы денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер жөніндегі қоғамдық денсаулық сақтау мәселелері бойынша семинарларға, алқаларға, конференциялар және талдамалық материалды дайындауға қатысу. Медициналық статистика, мектеп медицинасы, профилактикалық қарап-тексерулерді өткізу тәртібі, динамикалық қадағалау саласындағы мәселелерді үйлестіру. Мектеп оқушыларына медициналық қызмет көрсетуді білім беру жүйесінен денсаулық сақтау жүйесіне беру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру.
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасының

Заместитель директора Департамента политики общественного здравоохранения, категория С-2, 21-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена-эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общая координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий. Осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Руководство разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, разработкой и выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовкой информационно-аналитических материалов в сфере общественного здравоохранения. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Департамента по достижению и реализации Министерством стратегических целей и задач в сфере общественного здравоохранения, выполнение иных полномочий возложенных руководством Министерства. Участие в организации работы Национального координационного совета по вопросам охраны здоровья граждан при Правительстве Республики Казахстан, Общественного совета Министерства, Стратегического Комитета Министерства. Координация вопросов сферы медицинской статистики, порядка проведения профилактических осмотров, динамического наблюдения; вопросов школьной медицины, Координация мероприятия по передаче медицинского обслуживания школьников из системы образования в систему здравоохранения.
Управление профилактики и мониторинга заболеваний-21-01 Руководитель управления профилактики и мониторинга заболеваний, категория С-3, 21-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство работой Управления мониторинга и профилактики заболеваний. Осуществлять планирование, контроль, организацию и анализ работы сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Осуществлять представление и защиту интересов Департамента на совещаниях Министерства и вне министерства. Осуществлять контроль исполнения документов, поступающих в управление, в том числе обращений юридических и физических лиц, проводить анализ качества и своевременности их исполнения. Координировать работу и принимать участие в разработке программных документов в сфере общественного здравоохранения. Участвовать в разработке нормативных правовых актов Министерства и других государственных органов по вопросам общественного здравоохранения. Проводить анализ деятельности управления. Оказывать практическую и методическую помощь органам и организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Принимать участие в работе семинаров, коллегий, конференций, заседаний советов, рабочих и экспертных групп, подготовке материалов по вопросам общественного здравоохранения. Координация вопросов сферы медицинской статистики, порядка проведения профилактических осмотров, динамического наблюдения; вопросов школьной медицины, Координация мероприятия по передаче медицинского обслуживания школьников из системы образования в систему здравоохранения.

бас сарапшысы (екі бірлік), С-4 санаты, 21-01-02, 21-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды, соның ішінде басқармаға жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді орындау, олардың сапалы және уақтылы орындауға өзін-өзі талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық сақтау саласында Министрліктің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысады. Қоғамдық денсаулық сақтау саласы шеңберінде инфекциялық және негізгі әлеуметтік-маңызды инфекциялық емес аурулардың профилактикасы бағдарламаларын, жол карталарын әзірлейді және мониторинг бойынша жұмысқа талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулерді дамыту жөніндегі қызметті ұйымдастыруға мониторинг жүргізеді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша семинарларға, алқаларға, конференцияларға талдамалық материалды дайындауға қатысу. Медициналық статистика, мектеп медицинасы, профилактикалық қарап-тексерулерді өткізу тәртібі, динамикалық қадағалау саласындағы мәселелерді үйлестіру. Мектеп оқушыларына медициналық қызмет көрсетуді білім беру жүйесінен денсаулық сақтау жүйесіне беру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру.
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасының сарапшысы
(бір бірлік), С-5 санаты, 21-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды, соның ішінде басқармаға жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді орындау, олардың сапалы және уақтылы орындауға өзін-өзі талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық сақтау саласында Министрліктің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысады. Қоғамдық денсаулық сақтау саласы шеңберінде инфекциялық және негізгі әлеуметтік-маңызды инфекциялық емес аурулардың профилактикасы бағдарламаларын, жол карталарын әзірлейді және мониторинг бойынша жұмысқа талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулерді дамыту жөніндегі қызметті ұйымдастыруға мониторинг жүргізеді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша семинарларға, алқаларға, конференцияларға талдамалық материалды дайындауға қатысу.
Статистикалық есеп және талдау басқармасы -21-02
Статистикалық есеп және талдау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 21-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім, біліктілік санатының болуы, медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және талдау. Статистикалық есептерді қабылдау және құру, Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының орта мерзімдік әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын және сандық деректерін (тоқсандық және есептік жылдың қорытындылары бойынша) пысықтау. Статистика бойынша уәкілетті органға ведомстволық статистикалық есептілікті ұсыну. Республикадағы медициналық ұйымдардың қызметі мен халық денсаулығының көрсеткіштерінің есебін талдау және ведомстволық статистикалық бақылау бойынша статистикалық талдау жасау. "Қазақстан Республикасы халқының денсаулығы және денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі" атты жыл сайынғы статистикалық жинақ құру. Денсаулық сақтау саласында статистикалық қызметті жетілдіру. Ведомстволық статистика мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеу және бекіту. Демография, гендерлік теңдік мәселелеріне жетекшілік ету.
Статистикалық есеп және талдау басқармасының бас сарапшысы (бір бірлік),

Главный эксперт управления профилактики и мониторинга заболеваний (две единицы), категория С-4, 21-01-02, 21-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Исполнять документы, в том числе обращения физических и юридических лиц, поступающие в управление, проводить самоанализ качества и своевременности их исполнения. Участвовать в разработке нормативных правовых актов Министерства и других государственных органов по вопросам общественного здравоохранения. Проводить анализ деятельности по профилактике и мониторингу инфекционных и основных социально-значимых неинфекционных заболеваний в рамках общественного здравоохранения, мониторинг и разработку профилактических программ, дорожных карт. Реализация мероприятий по обеспечению межсекторального взаимодействия по вопросам общественного здоровья. Проводить мониторинг организации деятельности по развитию научных исследований в области общественного здравоохранения. Организация и участие в работе конференций, семинаров, заседаний рабочих, экспертных групп, совещаний по вопросам, входящим в компетенцию. Координация вопросов сферы медицинской статистики, порядка проведения профилактических осмотров, динамического наблюдения; вопросов школьной медицины, Координация мероприятия по передаче медицинского обслуживания школьников из системы образования в систему здравоохранения.
Эксперт управления профилактики и мониторинга заболеваний (одна единица), категория С-5, 21-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Своевременно и качественно исполнять документы, поступающие на исполнение, в том числе обращения юридических и физических лиц. Проводить анализ деятельности по профилактике и мониторингу инфекционных и основных социально-значимых неинфекционных заболеваний в рамках общественного здравоохранения. Разрабатывать и принимать участие в разработке проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции. Оказывать практическую и методическую помощь органам и организациям здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию. Принимать участие в реализации мероприятий по обеспечению межсекторального взаимодействия по вопросам общественного здравоохранения. Принимать участие и обеспечивать подготовку необходимых документов к конференциям, семинарам, совещаниям, заседаниям советов, рабочих, экспертных групп по вопросам, входящим в компетенцию.
Управление статистического учета и анализа-21-02 Руководитель управления статистического учета и анализа, категория С-3, 21-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология), желательно наличие сертификатов повышения квалификации по медицинской специальности или организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация, планирование и анализ работы Управления. Организация приема, формирования статистических отчетов, обработки количественных данных (ежеквартальных и по итогам отчетного года) и среднесрочных планов социально- экономического развития областей, городов Астана и Алматы. Предоставление уполномоченному органу по статистике ведомственной статистической отчетности. Расчет показателей здоровья населения и деятельности медицинских организаций республики и проведение статистических анализов по ведомственным статистическим наблюдениям. Формирование ежегодного статистического сборника "Здоровье населения Республики Казахстан и деятельность организаций здравоохранения". Совершенствование статистической деятельности в области здравоохранения. Разработка и утверждение нормативных правовых актов по вопросам ведомственной статистики. Курация вопросов демографии, гендерного равенства.

С-4 санаты, 21-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім, немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының болуы, медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Ведомстволық статистикалық бақылау бойынша статистикалық қызметті үйлестіру. Статистикалық қызметті жетілдіру бойынша ұсыныстар пысықтау. Денсаулық сақтау және медициналық статистика саласында нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласында келісуге ұсынылған нормативтік құқықтық актілер жобаларына сараптама жасау. Республиканың денсаулық сақтау ісі және денсаулық жағдайына өңірлер бөлінісінде статистикалық талдау жүргізу. Тоқсандық және жылдық ведомстволық статистикалық есептілікті жинақтау және құру. Денсаулық сақтау ісі және халық денсаулығы көрсеткіштерінің есебін талдау. Статистикалық және аналитикалық жинақтар құру. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының орта мерзімдік әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын құруға қатысу. Бірыңғай денсаулық сақтау ақпараттық жүйесін құруға қатысу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне, жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық ұйымдарға Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Қызметтік құжаттарды, органдар мен ұйымдардың хаттарын қарау, олардың орындалуына бақылау жасау.
Статистикалық есеп және талдау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (бірлік), 21-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс, гигиена және эпидемиология) мамандықтары бойынша жоғары білім, немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының болуы, медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік статистикалық есеп және есеп беру жүргізуді қамтамасыз ету. Статистикалық есеп және есепке алу мәселелері бойынша фармацевтикалық қызмет объектілері мен санитариялық-эпидемиологиялық қызмет жұмысын үйлестіруге қатысу. Денсаулық сақтау және салалық статистиканы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу. Бекітілген есеп нысандары бойынша тоқсан сайынғы, жарты жылдық және жылдық статистикалық деректерді қабылдау, жинақтау мен жалпылауға қатысу. Республиканың медициналық ұйымдары қызметінің және халық денсаулығының статистикалық көрсеткіштерінің есептемелерін жүргізу. Статистикалық және талдамалық жинақтамаларды қалыптастыруға қатысу. Ақпараттарды, есептерді, анықтамалар мен талдамалық материалдарды дайындау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты ұйымдарға нақты және әдістемелік көмек көрсету. Семинарлар, алқалар, конференцияларды даярлауға қатысу. Қызметтік құжаттарды, органдар мен ұйымдардың қызметтік құжаттарын, хаттарын қарау.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті – 22
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру
департаментінің директоры,
С-1 санаты, 22-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Медициналық қызметтерді қаржыландырудың және оларға тарифтерді қалыптастырудың әдістерін жетілдіру мәселелерін қоса алғанда, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу жөніндегі іс-шараларды үйлестіру. Бюджетті қалыптастыруға қатысу. Медициналық сақтандыру жүйесі тәуекелдерінің жұмыс істеуінің және басқарудың халықаралық тәжірибесін зерделеу және қорыту. Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі - МӘМС) саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсынымдарды, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қызметін жетілдіру, тарифтерді қалыптастыру бойынша ұсыныстарды, сондай-ақ Қор қызметінің негізгі көрсеткіштерін құру. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық тұрақтылығын талдауды, бағалауды және бақылауды жүзеге асыруға қатысу. Денсаулық сақтау саласын құруға, МӘМС жүйесін ендіруге және жетілдіруге, қаржыландыруға және тарифтерді қалыптастыруға бағдарланған заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың МӘМС енгізу, тарифтерді қалыптастыру және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау. Департаменттің қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсынымдарды енгізу.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті

Главный эксперт управления статистического учета и анализа (одна единица), категория С-4, 21-02-02
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Координация статистической деятельности по ведомственным статистическим наблюдениям. Выработка предложений по совершенствованию статистической деятельности. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в области здравоохранения и медицинской статистики. Проведение экспертиз представленных на согласование проектов нормативных правовых актов в области здравоохранения. Проведение статистического анализа состояния здоровья и здравоохранения республики, в разрезе регионов. Сбор и формирование ведомственных статистических отчетностей ежеквартальной и годовой периодичности. Расчет показателей состояния здоровья и здравоохранения. Формирование статистических и аналитических сборников. Участие в формировании среднесрочных планов социально- экономического развития областей, городов Астана и Алматы. Участие в создании единой информационной системы здравоохранения. Оказание практической и методической помощи структурным подразделениям Министерства, местным органам здравоохранения, подведомственным организациям по вопросам входящим в компетенцию Управления. Рассмотрение служебных документов, писем органов и организаций, контроль за их исполнением.
Эксперт управления статистического учета и анализа, категория С-5 (одна единица), 21-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, гигиена и эпидемиология), желательно наличие сертификатов повышения квалификации по медицинской специальности или организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Обеспечение ведения государственного статистического учета и отчетности в области здравоохранения. Участие в координации деятельности санитарно-эпидемиологической службы и объектов фармацевтической деятельности по вопросам статистического учета и отчетности. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование здравоохранения и отраслевой статистики. Участие в приеме, своде и обобщении ежеквартальных, полугодовых и годовых статистических данных по утвержденным отчетным формам. Проведение расчетов статистических показателей деятельности медицинских организаций республики и здоровья населения. Участие в формировании статистического и аналитического сборников. Подготовка информаций, отчетов, справок и аналитических материалов. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций. Рассмотрение служебных документов, писем органов и организаций.
Департамент координации обязательного социального медицинского страхования-22 Директор департамента координации обязательного социального медицинского страхования, категория С-1, 22-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция) желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Координация мероприятий по внедрению обязательного социального медицинского страхования, включая вопросы совершенствования методов финансирования и тарифообразования медицинских услуг. Участие в формировании бюджета. Изучение и обобщение международного опыта функционирования и управления рисками систем медицинского страхования. Формирование предложений по совершенствованию законодательства в области обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС), рекомендаций по совершенствованию деятельности фонда социального медицинского страхования, совершенствования тарифообразования. Формирование направлений развития и постановка задач функционирования системы ОСМС, а также ключевых показателей деятельности Фонда. Участие в осуществлении анализа, оценки и контроля финансовой устойчивости фонда социального медицинского страхования. Участие в разработке законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов финансирования и тарифообразования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента.

директорының орынбасары, С-2 санаты, 22-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік пен сала қызметінің МӘМС жүйесін енгізу және дамыту, денсаулық сақтау жүйесінде реформалауды іске асыру, медициналық қызметтерді қаржыландыру және тарифтерді қалыптастыру әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша негізгі бағыттарын әзірлеу. Бюджетті қалыптастыруға қатысу. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың тәртібін, әдістемесін, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтердің мөлшерлерін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және іске асыру. Тарифтерді қалыптастырудың және медициналық қызметтерге ақы төлеудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және жалпылау, медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістерін жетілдіру бойынша ұсынымдарды құру. Медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістеріне салыстырмалы талдауды жүргізу. Медициналық қызметтерге ақы төлеу жүйесінің денсаулық сақтау көрсеткіштеріне әсер етуіне мониторинг жүргізуді және талдауды жүзеге асыру. МӘМС енгізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласын реформалауға, МӘМС жүйесін енгізуге және жетілдіруге, қаржыландыру және тарифтерді қалыптастыру әдістерін жетілдіруге, бағдарланған заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың МӘМС енгізу, тарифтерді қалыптастыру және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау. Департаменттің қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсынымдарды енгізу.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасы -22-01
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының
басшысы, С-3 санаты, 22-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім, мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе экономика бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. МӘМС жүйесін дамытудың және жетілдірудің бағыттары мен міндеттерін айқындауға; МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыс мониторингін жүзеге асыруға; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыруға; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен енгізу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыруға; басқарма құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шаралардың орындалуына мониторинг жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу. Құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқалар өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының

Заместитель директора департамента координации обязательного социального медицинского страхования, категория С-2, 22-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция) желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Разработка основных направлений деятельности Министерства и отрасли по вопросам внедрения и развития системы ОСМС, реализации реформирования в системе здравоохранения, совершенствования методов финансирования и тарифообразования медицинских услуг. Участие в формировании бюджета. Организация и реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Изучение и обобщение международного опыта тарифообразования и оплаты медицинских услуг, формирование предложений по совершенствованию методов оплаты медицинских услуг. Проведение сравнительного анализа методов оплаты медицинских услуг. Осуществление мониторинга и анализа влияния системы оплаты медицинских услуг на показатели здравоохранения. Организация мероприятий по внедрению ОСМС. Участие в разработке законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов финансирования и тарифообразования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента.
Управление координации внедрения обязательного социального медицинского страхования-22-01 Руководитель управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования, категория С-3, 22-01-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция), желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или экономике.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в определении направлений и задач развития и совершенствования системы ОСМС; осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Астана, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС; разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация мероприятий по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинг исполнения мероприятий по управлению рисками. Участие в разработке государственных программ в области здравоохранения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.

бас сарапшысы (екі бірлік), С-4 санаты, 22-01-02, 22-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
МӘМС енгізу, МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды, іс-шаралардың орындалуына мониторингті ұйымдастыру және қатысу. МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыстың мониторингісін жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен МӘМС жүйесін енгізу, дамыту және жетілдіру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқалар өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының
сарапшысы (бір бірлік), С-5 санаты, 22-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, стоматология, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
МӘМС енгізу, МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды, іс-шаралардың орындалуына мониторингті ұйымдастыру және қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу. МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыс мониторингін жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен өз құзыреті шегінде МӘМС жүйесін енгізу, дамыту және жетілдіру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқаларды өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
Тарифтерді белгілеуді жетілдіру басқармасы 22-02
Тарифтерді белгілеуді жетілдіру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 22-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. МӘМС қаржыландыру, көрсетілетін медициналық қызметтердің тарифтерін қалыптастыру, енгізу әдістерін дамытудың және жетілдірудің бағыттары мен міндеттерін айқындауға қатысу. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тарифтерін қалыптастыру тәртібін, әдістемесін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Қаржыландыру әдістерінің тиімділігін және медициналық қызметтерге тарифтердің денсаулық сақтау көрсеткіштеріне әсер етуіне мониторинг жүргізуді және талдауды жүзеге асыру. Тарифтерді қалыптастырудың және медициналық қызметтерге ақы төлеудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және қорытындылау, медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістерін жетілдіру бойынша ұсынымдарды құру. Медициналық қызметтерге ақы төлеудің әдістеріне салыстырмалы талдауды жүргізу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, тарифтерді қалыптастыру орталығымен, өңірлердегі денсаулық сақтау басқармаларымен медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіру, тарифтерді қалыптастыру, қаржыландыру әдістерінің тиімділігін және медициналық қызметтерге тарифтердің денсаулық сақтау көрсеткіштеріне әсер етуіне мониторинг жүргізуді және талдауды өзара іс-қимылы. Жеке және заңды тұлғалардың МӘМС енгізу, тарифтерді қалыптастыру және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау.
Тарифтерді белгілеуді жетілдіру басқармасының бас сарапшысы (екі бірлік),

Главный эксперт управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования (две единицы), категория С-4, 22-01-02, 22-01-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Организация и участие в мероприятиях по внедрению ОСМС, по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинг исполнения мероприятий. Осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Астана, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
Эксперт управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования (одна единица), категория С-5, 22-01-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по внедрению ОСМС, по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинге исполнения мероприятий. Участие в разработке государственных программ в области здравоохранения. Осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Астана, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС в пределах своей компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
Управления совершенствования тарифообразования-22-02 Руководитель управления совершенствования тарифообразования, категория С-3, 22-02-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в определении направлений и задач развития и совершенствования методов финансирования, тарифообразования медицинских услуг, внедрения ОСМС. Реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Организация проведения мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг, их влияния на показатели здравоохранения. Изучение и обобщение международного опыта тарифообразования и оплаты медицинских услуг, формирование предложений по совершенствованию методов оплаты медицинских услуг. Проведение сравнительного анализа методов оплаты медицинских услуг. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, центром тарифообразования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования, мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг, их влияния на показатели отрасли. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением.

С-4 санаты 22-02-02, 22-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тарифтерін қалыптастыру, тәртібін, әдістемесін, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тарифтерінің мөлшерлерін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыру: тарифтік саясат мәселелері бойынша есеп жүргізу, материалдар жинау, нормативтік және нормативтік құқықтық актілерді, талдамалық жазбаларды, хаттарды, презентация және басқа да материалдарды әзірлеу. Тарифтерді қалыптастырудың және медициналық қызметтерге ақы төлеудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және қорытындылау, медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістерін жетілдіру бойынша ұсынымдарды құру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, тарифтерді қалыптастыру орталығымен, өңірлердегі денсаулық сақтау басқармаларымен медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіру, тарифтерді қалыптастыру, медициналық қызметтерді қаржыландыру және тарифтердің әдістерінің тиімділігін және олардың денсаулық сақтау көрсеткіштеріне ықпал етуіне мониторинг жүргізу және талдау. Жеке және заңды тұлғалардың МӘМС енгізу, тарифтерді қалыптастыру және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау
Тарифтерді белгілеуді жетілдіру басқармасының сарапшысы, (бір бірлік),
С-5 санаты, 22-02-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің тарифтерін қалыптастыру, тәртібін, әдістемесін, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тарифтерінің мөлшерлерін әзірлеу және оларды бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыру: тарифтік саясат мәселелері бойынша есеп жүргізу, материалдар жинау, нормативтік және нормативтік құқықтық актілерді, талдамалық жазбаларды, хаттарды, презентациялық және басқа да материалдарды дайындау. Медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістерін жетілдіру бойынша ұсынымдарды құру. Денсаулық сақтау саласын реформалауға, МӘМС жүйесін енгізуге және жетілдіруге, қаржыландыру мен тарифтерді қалыптастыру әдістерін жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, тарифтерді қалыптастыру орталығымен, өңірлердегі денсаулық сақтау басқармаларымен медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіруге, тарифтерді қалыптастыруға өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың МӘМС енгізу, тарифтерді қалыптастыру және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау.
Медициналық қызмет көлемін жоспарлау мен болжау басқармасы-22-03,
Медициналық қызмет көлемін жоспарлау мен болжау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 22-03-01
Өлшемшарттар
Біліктілік талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басым бағыттарды есепке ала отырып, қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін медициналық қызмет қажеттілігіне талдау жүргізу, ТМККК МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде қызмет пакетінің жұмысын үйлестіру, МӘМС жүйесінде медициналық қызметті көрсетуде денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу тәртібін жетілдіру; медициналық қызметтер берушілер арасында бәсекелестік ортаны одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу және мониторингтеу, өңірлер бөлінісінде негізгі бейіндер бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын тең көмекке қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлеу және талдау, құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл жасау, басқарманың құзыретіне кіретін жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасының заңына сәйкес басқа функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық қызмет көлемін жоспарлау мен болжау басқармасының бас сарапшысы,

Главный эксперт управления совершенствования тарифообразования (две единицы), категория С-4, 22-02-02, 22-02-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее образования по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС: проведение расчетов, сбор материалов, разработка НПА, аналитических записок, писем, презентационных и прочих материалов по вопросам тарифной политики. Изучение и обобщение международного опыта тарифообразования и оплаты медицинских услуг, формирование предложений по совершенствованию методов оплаты медицинских услуг. Проведение сравнительного анализа методов оплаты медицинских услуг. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов финансирования и тарифообразования. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, центром тарифообразования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования, мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг, их влияния на показатели отрасли. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением.
Эксперт управления совершенствования тарифообразования, (одна единица), категория С-5, 22-02-04
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и в системе ОСМС: проведение расчетов, сбор материалов, разработка НПА, аналитических записок, писем, презентационных и прочих материалов по вопросам тарифной политики. Формирование предложений по совершенствованию методов оплаты медицинских услуг. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов финансирования и тарифообразования. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, центром тарифообразования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг.
Управление прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг -22-03, Руководитель управления прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг, категория С-3 (1 единица), 22-03-01
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Проведение анализа потребности медицинских услуг для обеспечения доступности с учетом приоритетных направлений, координация работы по определению пакетов услуг в рамках ГОБМП и системе ОСМС, совершенствование порядка закупа у субъектов здравоохранения услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, мониторинг и разработка предложений по дальнейшему развитию конкурентной среды среди поставщиков медицинских услуг, анализ и разработка предложений по обеспечению равной доступности к стационарной и стационарозамещающей помощи по основным профилям в разрезе регионов, взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции, рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

С-4 санаты, (2 бірлік), 22-03-02, 22-03-03
Өлшемшарттар
Біліктілік талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызметтер берушілер арасында бәсекелестік ортаны одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу және мониторингтеу, МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде медициналық қызметті көрсетуде денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу тәртібін жетілдіру; өңірлер бөлінісінде негізгі бейіндер бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын тең көмекке қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлеу және талдау, құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл жасау, басқарманың құзыретіне кіретін жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық қызметтердің тиімділігі және мониторинг басқармасы-22-04,
Медициналық қызметтердің тиімділігін бағалау және мониторинг басқармасының
басшысы, С-3 санаты, 22-04-01
Өлшемшарттар
Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) бойынша жоғарғы білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтауды ұйымдастыру немесе экономикалық мамандық бойынша біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; медициналық қызметтер шығындарының денсаулық сақтау көрсеткіштеріне ықпалын бағалау және моноторинг жүргізу; МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде жұмыстың нәтижесіне бағдарланған медициналық ұйымдардың қызметкерлерін ынталандыру жүйесін жетілдіру, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді басымды қаржыландыруды қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; сараптама жүргізу үшін оқиғаларды іріктеуді автоматты түрде қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; медициналық көмектің түрлері (амбулаториялық-емханалық көмек, станционарлық, станционарды алмастыратын, жедел жәрдем қызметі, санитариялық авиация) бойынша медициналық қызметтер шығындарының тиімділігін талдау; құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу бойынша жұмысқа қатысу.
Медициналық қызметтердің тиімділігін бағалау және мониторинг басқармасының бас сарапшысы,

Главный эксперт управления прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг, категория С-4 (2 единицы), 22-03-02, 22-03-03
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Мониторинг и разработка предложений по дальнейшему развитию конкурентной среды среди поставщиков медицинских услуг, совершенствование порядка закупа у субъектов здравоохранения услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, анализ и разработка предложений по обеспечению равной доступности к стационарной и стационарозамещающей помощи по основным профилям в разрезе регионов, взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции, рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Управление мониторинга и оценки эффективности медицинских услуг - 22-04, Руководитель управления мониторинга и эффективности медицинских услуг, категория С-3 (1 единица), 22-04-01
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление), желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или по экономической специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления; участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; осуществление мониторинга и оценки влияния затрат на медицинские услуг на показатели здравоохранения; совершенствование системы мотивации работников медицинских организаций, ориентированной на достижение конечного результата работы в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; осуществление мониторинга исполнения программных документов, в части обеспечения приоритетного финансирования медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; разработка предложений по автоматическому формированию выборки случаев для проведения экспертизы; анализ эффективности затрат на медицинские услуги по формам медицинской помощи (амбулаторно-поликлиническая; стационарная; стационарозамещающая; скорая помощь; санитарная авиация); взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции; рассмотрение писем, предложений, обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016-2019 годы.

С-4 санаты, (1 бірлік), 22-04-02
Өлшемшарттар
Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) бойынша жоғарғы білім, мүмкіндігінше денсаулық сақтауды ұйымдастыру немесе экономикалық мамандық бойынша біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; медициналық қызметтер шығындарының денсаулық сақтау көрсеткіштеріне ықпалын бағалау және моноторинг жүргізу; МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде жұмыстың нәтижесіне бағытталған медициналық ұйымдардың қызметкерлерін ынталандыру жүйесін жетілдіру, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді басымды қаржыландыруды қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; сараптама жүргізу үшін оқиғаларды іріктеуді автоматты түрде қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; медициналық көмектің түрлері (амбулаториялық-емханалық көмек, станционарлық, станционарды алмастыратын, жедел жәрдем қызметі, санитариялық авиация) бойынша медициналық қызметтер шығындарының тиімділігін талдау; құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу бойынша жұмысқа қатысу.
Медициналық қызметтердің тиімділігін бағалау және мониторинг басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, (1 бірлік), 22-04-03
Өлшемшарттар
Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, әлемдік экономика) бойынша жоғарғы білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді басымды қаржыландыруды қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; медициналық көмектің түрлері (амбулаториялық-емханалық көмек, станционарлық, станционарды алмастыратын, жедел жәрдем қызметі, санитариялық авиация) бойынша медициналық қызметтер шығындарының тиімділігін талдау; құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу бойынша жұмысқа қатысу.

Главный эксперт управления управления мониторинга и оценки эффективности медицинских услуг, категория С-4 (1 единица), 22-04-02
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по экономической специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; осуществление мониторинга и оценки влияния затрат на медицинские услуг на показатели здравоохранения; совершенствование системы мотивации работников медицинских организаций, ориентированной на достижение конечного результата работы в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; разработка предложений по автоматическому формированию выборки случаев для проведения экспертизы; анализ эффективности затрат на медицинские услуги по формам медицинской помощи (амбулаторно-поликлиническая; стационарная; стационарозамещающая; скорая помощь; санитарная авиация); рассмотрение писем, предложений, обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016-2019 годы.
Эксперт управления мониторинга и оценки эффективности медицинских услуг, категория С-3 (1 единица), 22-04-03
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; осуществление мониторинга исполнения программных документов, в части обеспечения приоритетного финансирования медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; анализ эффективности затрат на медицинские услуги по формам медицинской помощи (амбулаторно-поликлиническая; стационарная; стационарозамещающая; скорая помощь; санитарная авиация); рассмотрение писем, предложений, обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016-2019 годы.

Әдеп жөніндегі уәкіл, санаты С-3, 23-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, эпидемиология және гигиена) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (әлеуметтану, саясаттану, экономика, менеджмент, есепке алу және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, тарих, шетел филологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамашылық, адамдармен тіл табысуы, талдау жасай білуі, ұйымдастыра білуі, әдептілік, сапаға бағдарлануы, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес келуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметшілерге Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасының және Әдеп кодексінің талаптарын сақтау мәселелері бойынша консультациялық көмек көрсетеді; мемлекеттік қызметшілердің заңнамада белгіленген шектеулер мен тыйымдарды сақтауына ықпал етеді; Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактілері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды; ұжымда жалпы қабылданған моральдық-әдептілік нормаларына сәйкес келетін өзара қарым-қатынастар мәдениетін қалыптастыруға жәрдемдеседі; мемлекеттік қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда, оларды қорғауға және қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдайды; мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтауын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асырады; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының қызметтік әдеп нормаларын бұзу деректері бойынша тиісті шараларды қабылдамау жағдайлары туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды; мемлекеттік қызметшілер Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін бұзған жағдайларда, құқық бұзушылықтарды жасауға ықпал ететін себептер мен шарттарды талдайды және Министрліктің басшылығына оларды жою туралы ұсынымдар енгізеді; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін бұзу профилактикасы және оған жол бермеу, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің оң имиджін қалыптастыру мақсатында азаматтық қоғам институттарымен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік қызметшілермен түсіндіру жұмыстарын тұрақты негізде жүргізеді; заңнамада белгіленген тәртіпте тиісті лауазымды адамдарға қызметтік әдеп нормаларын бұзуға жол берген мемлекеттік қызметшілердің жауапкершілігін қарау туралы ұсыныммен жүгінеді; сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізеді, қызметтік әдеп нормаларының бұзылуын профилактикалау мақсатында өзге де қызметті жүзеге асырады.
Мазмұны
БЕТ
Министрдің хатшылығы
1
Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы басқармасы
2
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасы
4
Ішкі аудит департаменті
4
Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасы
6
Ішкі аудит және ішкі бақылау жүйесін бағалау басқармасы
7
Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті
8
Аурулардың профилактикасы және мониторинг басқармасы
9
Статистикалық есеп және талдау басқармасы
05
Стратегиялық даму департаменті
07
Стратегиялық жоспарлау және мониторинг басқармасы
13
Жиынтық талдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру басқармасы
15
Жобалық басқару департаменті
13
Өңірлік даму басқармасы
14
Денсаулық сақтауды реформалауды әдістемелік қолдау басқармасы
20
Менеджмент және корпоративтік басқару басқармасы
22
Міндетті әлеуметті медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті
24
Міндетті әлеуметті медициналық сақтандыруды үйлестіру басқарамасы
25
Тарифтерді белгілеуді жетілдіру басқармасы
27
Медициналық қызмет көлемін жоспарлау мен болжау басқармасы
Медициналық қызметтердің тиімділігін бағалау және мониторинг басқармасы
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті
29
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасы
31
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасы
33
Ана мен бала денсаулығын сақтау асқармасы
35
Стандарттау басқармасы
37
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасы
38
Ғылым және адами ресурстар департаменті
40
Медициналық білім беру басқармасы
41
Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасы
43
Адами ресурстарды дамыту басқармасы
45
Инвестициялық саясат департаменті
47
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасы
48
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту басқармасы
49
Денсаулық сақтауды цифрландыру департаменті
50
Ақпараттық технологиялар басқармасы
51
Ақпараттандыру саясаты басқармасы
53
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаменті
54
Халықаралық ынтымақтастық басқармасы
54
Еуразиялық интеграция мәселесі басқармалары
56
Мемлекеттік сатып алу және активтер департаменті
58
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасы
59
Мемлекеттік активтер және ведомстволық бағынысты ұйымдармен жұмыс басқармасы
61
Қаржы департаменті
63
ТМККК-ға трансферттерді жоспарлау және жергілікті бюджеттермен өзара іс-қимыл басқармасы
65
Жиынтық бюджет және талдау басқармасы
66
Бухгалтерлік есеп және жиынтық есептілік басқармасы
68
Қаржылық міндеттердің орындалуын бақылау басқармасы
70
Заң қызметі департаменті
72
Құқықтық сараптама басқармасы
73
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы бақармасы
73
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы
74
Әкімшілік департаменті
75
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасы
76
Құжатайналымын қамтамасыз ету және бақылау басқармасы
78
Жұртшылықпен байланыс – Баспасөз-қызметі басқармасы
80
Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
80
Персоналды басқару департаменті
83
Мемлекеттік қызмет басқармасы
Ведомстволық бағынысты ұйымдармен жұмыс басқармасы

Уполномоченный по этике, категория С-3, 23-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, эпидемиология и гигиена) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или гуманитарные науки (международные отношения, история, иностранная филология).
Компетенции
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б".
Функциональные обязанности
Оказывает государственным служащим консультативную помощь по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; способствует соблюдению государственными служащими установленных законами ограничений и запретов; по поручению руководства Министерства рассматривает обращения физических и юридических лиц по фактам нарушения норм служебной этики государственными служащими; содействует формированию культуры взаимоотношений, соответствующей общепринятым морально-этическим нормам в коллективе; в случаях нарушения прав и законных интересов государственных служащих принимает меры, направленные на их защиту и восстановление; осуществляет мониторинг и контроль за соблюдением норм служебной этики государственными служащими; информирует руководство Министерство о случаях непринятия руководителями структурных подразделений Министерство соответствующих мер по фактам нарушения норм служебной этики; в случаях нарушения государственными служащими законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса проводит анализ причин и условий, способствующих совершению правонарушений, и вносит руководству Министерства рекомендации по их устранению; в целях профилактики и недопущения нарушений законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса, а также формирования позитивного имиджа государственной службы взаимодействует с институтами гражданского общества и государственными органами; на постоянной основе проводит с государственными служащими разъяснительную работу по вопросам соблюдения законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; в установленном законодательством порядке обращается к соответствующим должностным лицам с предложением о рассмотрении ответственности государственных служащих, допустивших нарушение норм служебной этики; проводит внутреннний анализ коррупционных рисков, осуществляет иную деятельность в целях профилактики нарушений норм служебной этики.
Содержание
Стр.
Секретариат Министра
1
Управление защиты госсекретов и мобилизационной работы
2
Управление информационной безопасности
4
Департамент внутреннего аудита
6
Управление внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля
6
Управление внутреннего аудита и оценки системы внутреннего контроля
7
Департамент политики общественного здравоохранения
8
Управление профилактики и мониторинга заболеваний
10
Управление статистического учета и анализа
06
Департамент стратегического развития
13
Управление стратегического планирования и мониторинга
11
Управление сводного анализа и координации государственных услуг
16
Департамент проектного управления
17
Управление регионального развития
18
Управление методологической поддержки реформирования здравоохранения
20
Управление менеджмента и корпоративного управления
22
Департамент координации обязательного социального медицинского страхования
23
Управление координации внедрения ОСМС
25
Управление совершенствования тарифообразования
27
Управление прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг
Управление мониторинга и эффективности медицинских услуг
Департамент организации медицинской помощи
29
Управление амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи
31
Управление стационарной и стационарозамещающей помощи
33
Управление охраны здоровья матери и ребенка
34
Управление стандартизации
36
Управление медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях
38
Департамент науки и человеческих ресурсов
39
Управление медицинского образования
40
Управление медицинской науки и новых технологий
42
Управление развития человеческих ресурсов
44
Департамент инвестиционной политики
46
Управление развития государственного и частного партнерства
47
Управление развития инфраструктуры здравоохранения
49
Департамент цифровизации здравоохранения
50
Управление информационных технологий
51
Управление политики информатизации
52
Департамент международного сотрудничества и интеграции
53
Управление международного сотрудничества
54
Управление по вопросам евразийской интеграции
56
Департамент государственных закупок и активов
58
Управление организации государственных закупок
59
Управление государственных активов и по работе с подведомственными организациями
61
Департамент финансов
63
Управление планирования трансфертов на ГОБМП и взаимодействия с местными бюджетами
65
Управление сводного бюджета и анализа
66
Управление бухгалтерского учета и сводной отчетности
68
Управление контроля исполнения финансовых обязательств
70
Департамент юридической службы
71
Управление правовой экспертизы
72
Управление правового анализа и претензионно-исковой работы
73
Управление правового обеспечения
74
Административный департамент
75
Управление развития государственного языка
76
Управление документационного обеспечения и контроля
79
Управление по связям с общественностью-Пресс-служба
81
Управление организации деятельности и материально-технического обеспечения
82
Департамент управления персоналом
83
Управление государственной службы
Управление по работе с подведомственными организациями
Уполномоченный по этике