Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті Төрағасының 2018 жылғы 12 маусымдағы № 209 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 2019 жылғы 5 шілдедегі № 132-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 05.07.2019 № 132-НҚ (Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 4-тармағына, "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ведомстволарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 942 қаулысына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Жауапты хатшысының 2018 жылғы 16 ақпандағы № 63 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің қоса беріліп отырған мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті төрайымның 2018 жылғы 15 мамырдағы №177 бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям
Приказ председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 12 июня 2018 года № 209. Отменен приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 132-НҚ.
Сноска. Отменен приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 05.07.2019 № 132-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 942 "О реорганизации ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б" утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом Ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 63 "Об утверждении структуры и штатной численности Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Приказ председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 177 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям" отменить.
3. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің 2018 жылғы 12 маусымдағы келісімі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация комитетінің төрайымы
Л. Бюрабекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация комитеті
төрайымының 2018 жылғы
12 маусымдағы № 209
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті "Б"
корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Әкімшілік басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), № 18-01-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білімі
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлануы, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Комитет қызметкерлерінің Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы және сапалы қаралуын және орындалуын бақылау. Орындаушылық тәртіптің, Комитет жүйесінде тілдер мен мемлекеттік рәміздер туралы заңнаманың жүзеге асырылу жағдайын бақылау. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын орындау жөніндегі Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру. Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканы жоспарлауды және сатып алуды қаржылық суйемелдеу. Аумақтар бөлінісінде бюджет ілгерілетуге жиынтық өтінімнің дайындалуын үйлестіру. Қаржыландыру мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету. Республикалық бюджеттік бағдарламаларды және пайдалану тиімділігін мониторингтеу және өңірлер бойынша бюджет қаражаттарының нысаналы пайдаланылуын бақылау. Бюджет қаражаттарының уақтылы игерілуін болжау. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын қалыптастыру және орындау. Комитеттің нормативтік құқықтық актілерін және құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма қызметкерлеріне көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Основание: согласие Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 июня 2018 года.
Председатель Комитета фармации
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Л. Бюрабекова
Утверждено
приказом председателя
Комитета фармации
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 июня 2018 года № 209
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Руководитель Административного управления, категория С-3 (1 единица), № 18-01-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Контроль за своевременным и качественным рассмотрением и исполнением сотрудниками Комитета поручений Главы государства, Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы, обращений физических и юридических лиц по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета. Контроль за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках и государственных символах в системе Комитета. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Финансовое сопровождение планирования и закупа лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Координация составления сводной заявки на передвижку бюджетных средств в разрезе регионов. Оказание методологической помощи территориальным подразделениям по вопросам финансирования. Мониторинг республиканских бюджетных программ и эффективности использования и контроль за целевым использованием бюджетных средств по регионам. Прогнозирование своевременного освоения бюджетных средств. Формирование и выполнение плана государственных закупок по курируемым бюджетным программ. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов Комитета. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Әкімшілік басқармасының персоналды басқару жөніндегі бас сарапшысы, С-4 санаты (1 бірлік), № 18-01-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын Үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын Үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Еңбек және орындаушылық тәртіптін сақталуын бақылау. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және жүзеге асыру. Кадр қажеттілігін, соның ішінде мамандықтары мен біліктілігі бойынша қажеттіліктерді талдау және жобалау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлар мониторингі және кадрлық іс қағаздар, соның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кәсіби бейімделуге жағдай жасау және Комитетте тәлімгерлікті ұйымдастыру. Қайта даярлау, біліктілігін арттыру, тағылымдамадан өткізу арқылы кадрлардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу мен кадр мәселелері бойынша өзге де комиссия қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметке түсу, өту және аяқтау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің жұмысын бағалауды, оларды аттестациялау рәсімдерінің сақталуын ұйымдастыру. Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың орындалуын үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Әкімшілік басқармасының бас сарапшысы-бухгалтер, С-4 санаты (1 бірлік), № 18-01-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканы жоспарлауды және сатып алуды қаржылық сүйемелдеу. Өңірлер бөлінісінде бюджет қаражаттарын ілгерілетуге жиынтық өтінімді дайындау. Комитеттің аумақтық бөлімшелерін төлемдер және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарын "Қаржыландыру жоспарын қалыптастыру және нақтылау" бағдарламасына енгізу. Саланы қаржыландыру мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету. Пайдалану тиімділігін мониторингтеу және өңірлер бойынша бюджет қаражаттарының орынды пайдаланылуын бақылау. Бюджет қаражаттарының уақтылы игерілуін болжау. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алу жоспарын қалыптастыру және орындау. Аумақтар бөлінісінде дебиторлық және кредиторлық берешек жөніндегі есептілікті дайындау. Басқарма құзыреті шегінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың мониторингін жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Әкімшілік басқармасының бас сарапшысы-заңгер консультант, С-4 санаты (1 бірлік),
№ 18-01-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Комитет қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде белгіленген тәртіпте Комитет мүддесін білдіру. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін үйлестіру және мониторинг жүргізу. Комитет әзірлейтін нормативтік және құқықтық актілерінің жобаларын, шарттарды, процессуалдық құжаттарды, сондай-ақ, заңды сипаттағы басқа да құжаттарды дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының Парламентінде заң жобаларын өткізу кезінде қатысу. Қазақстан Республикасы заңнамасын насихаттау бойынша жыл сайынғы іс-шараларды, соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы, Комитетте жалпыға бірдей құқықтық оқытуды ұйымдастыруды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитетке келіп түскен Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін жүйелі есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру. Комитет және АД қатысуымен өткен тиісті сот талқылауын туындатқан негізгі себептер мен шарттарын анықтау мақсатында талап-арыз жұмысының, даулар бойынша сот тәжірибесінің жай-күйіне талдау жүргізу және оларды жою, кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізу. Барлық сот инстанцияларында Комитет пайдасына шешілмеген сот актілеріне шағымдану бойынша уақтылы шаралар қабылдау, сондай-ақ қадағалау тәртібінде прокуратура органдарына наразылық білдіру бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өтініштер қалдыру. Комитетте және оның аумақтық департаменттерінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау. Орындаушылық тәртіптің, Комитет жүйесінде тілдер мен мемлекеттік рәміздер туралы заңнаманың жүзеге асырылу жағдайын бақылау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасының басшысы – мемлекеттік
фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-3 санаты
(1 бірлік), № 18-02-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласында, соның ішінде фармацевтикалық қызметті лицензиялау біліктілік талаптарының және қағидаларының сақталуы, клиникалық және зертханалық базаларды аккредиттеуді тиісті фармацевтикалық практика стандартына сәйкесттендіру мәселелерін үйлестіру және инспекциялауды жүргізу. "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК жұмысын фармацевтикалық инспекторат бөлігінде үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Жалған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жүзеге асырудың жолын кесу шараларын жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының фармацевтикалық саласын дамыту стратегияларын, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы мәселелерін реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылау жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Әкімшілік құқық бұзушылық істерін қарау және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік жаза тағайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасының бас сарапшысы – мемлекеттік
фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-4 санаты
(3 бірлік) № № 18-02-2, 18-02-3, 18-02-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласында, соның ішінде фармацевтикалық қызметті лицензиялау біліктілік талаптарының және қағидаларының сақталуы, тиісті фармацевтикалық практика стандартына сәйкестігіне клиникалық және зертханалық базаларды аккредиттеу мәселелерін үйлестіру және инспекциялау жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарма құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелер қызметіне талдау жүргізу. Жалған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өткізудің алдын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының фармацевтикалық саласын дамыту стратегияларын, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы мәселелерін реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасының сарапшысы – мемлекеттік
фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-5 санаты
(1 бірлік) № 18-02-5
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласында, соның ішінде фармацевтикалық қызметті лицензиялау біліктілік талаптарының және қағидаларының сақталуы, тиісті фармацевтикалық практика стандартына сәйкестігіне клиникалық және зертханалық базаларды аккредиттеу мәселелерін үйлестіру және инспекциялау жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарма құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелер қызметіне талдау жүргізу. Жалған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өткізудің алдын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының фармацевтикалық саласын дамыту стратегияларын, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы мәселелерін реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және
интеграция басқармасының басшысы – мемлекеттік фармацевтикалық инспектор

Главный эксперт по управлению персоналом Административного управления, категория С-4 (1 единица), № 18-01-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения трудовой и исполнительской дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Создание условия для профессиональной адаптации и организация наставничества в Комитете. Обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, соблюдение процедур их аттестации. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращения физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт-бухгалтер Административного управления, категория С-4 (1 единица), № 18-01-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Финансовое сопровождение планирования и закупа лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Составление сводной заявки на передвижку бюджетных средств в разрезе регионов. Введение плана финансирования по платежам и обязательствам территориальных подразделений Комитета в программу "Формирование и уточнение плана финансирования". Оказание методологической помощи территориальным подразделениям по вопросам финансирования отрасли. Мониторинг эффективности использования и контроль за целевым использованием бюджетных средств по регионам. Прогнозирование своевременного освоения бюджетных средств. Формирование и выполнение плана государственных закупок по курируемым бюджетным программ. Составление отчетности по дебиторской и кредиторской задолженности в разрезе регионов. Осуществление мониторинга республиканских бюджетных программ, в пределах компетенции управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт-юрисконсульт Административного управления, категория С-4 (1 единица), № 18-01-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Представление в установленном порядке интересов Комитета в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Комитета. Координация и ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан. Участие в разработке проектов нормативных и правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Комитетом. Участие при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Участие в разработке и реализации ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, в том числе антикоррупционного законодательства, организации правового всеобуча в Комитете. Организация систематизированного учета и хранения поступающих в Комитет нормативных правовых актов Республики Казахстан. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Комитета и территориальных подразделений с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и вносить предложения по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Своевременно принимать меры по обжалованию судебного акта, принятого не в пользу Комитета, во всех судебных инстанциях, а также в установленном законодательством порядке обращаться в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора. Обеспечение принятия мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов. Осуществление мер по борьбе с коррупцией в Комитете и территориальных подразделениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках и государственных символах в системе Комитета. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Управления фармацевтического инспектората - государственный фармацевтический инспектор, (при наличии фармацевтического образования) категория С-3 (1 единица), № 18-02-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Координация вопросов и проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности, аккредитации клинических и лабораторных баз. Координация работы РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" в части фармацевтического инспектората. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление мероприятий по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание им практической и методической помощи. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления фармацевтического инспектората - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (3 единицы) № № 18-02-2, 18-02-3, 18-02-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие и проведение фармацевтических инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности. Проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик, аккредитации клинических и лабораторных баз. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт Управления фармацевтического инспектората - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-5 (1 единица) № 18-02-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие и проведение фармацевтических инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности. Проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик, аккредитации клинических и лабораторных баз. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

(фармацевтикалық білімі болған кезде), С-3 санаты (1 бірлік), № 18-03-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация). техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің қызметіне фармацевтика саласындағы мемлекеттік, соның ішінде электрондық қызметтер мәселелері бойынша басшылық ету және ұйымдастыру. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді уақытылы және сапалы жүзеге асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжаттамасына өзгерістер енгізу арқылы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберінде өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету іс-шараларын ұйымдастыру. Тіркелген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың зияткерлік меншігін және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздік пен сапасын бағалау мәселелерін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегияларын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметтерін үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысына бақылау жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және
интеграция басқармасының бас сарапшысы – мемлекеттік фармацевтикалық
инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-4 санаты (4 бірлік), № № 18-03-2,
18-03-3, 18-03-4, 18-03-5
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу арқылы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберінде өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету іс-шараларын ұйымдастыру. Тіркелген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың зияткерлік меншігін және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздік пен сапасын бағалау мәселелерін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегияларын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және
интеграция басқармасының сарапшысы – мемлекеттік фармацевтикалық инспектор

Руководитель Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности и интеграции - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-3 (1 единица), № 18-03-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Своевременное и качественное осуществление государственных услуг. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования в области здравоохранения путем проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Координация вопросов интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности и интеграции - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (4 единицы), № № 18-03-2, 18-03-3, 18-03-4, 18-03-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования в области здравоохранения путем проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Проведение мероприятий по вопросам координации и оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Координация вопросов интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

(фармацевтикалық білімі болған кезде), С-5 санаты (1 бірлік), № 18-03-6
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу арқылы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберінде өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету іс-шараларын ұйымдастыру. Тіркелген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың зияткерлік меншігін және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздік пен сапасын бағалау мәселелерін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегияларын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету мониторингі және талдау басқармасының басшысы–
мемлекеттік фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-3
санаты (1 бірлік), № 18-04-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Өз құзыреті шегінде Формулярлық жүйені жетілдіру бойынша іс-шараларды іске асыру, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының және республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларың келісу және формулярлық комиссияларының жұмыстарын үйлестіру. "Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы" ШЖҚ РМК Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану орталығының қызметін үйлестіру. Дәрілік заттармен қамтамасыз ету бөлігінде Бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаларды мониторингтеу мәселелері бойынша жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, соның ішінде амбулаториялық деңгейде қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, соның ішінде есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың, акцизсіз этиль спирті айналымы саласында пайдаланылуына мониторинг жүргізу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылауды жүзеге асыру, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету мониторингі және талдау басқармасының бас
сарапшысы –мемлекеттік фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі

Эксперт Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности и интеграции - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-5 (1 единица), № № 18-03-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования в области здравоохранения путем проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Проведение мероприятий по вопросам координации и оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Координация вопросов интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Координация деятельности РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Управления мониторинга и анализа лекарственного обеспечения - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-3 (1 единица), № 18-04-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Центра рационального использования лекарственных средств РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Осуществление мониторинга использования лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

болған кезде), С-4 санаты (5 бірлік), № № 18-04-2, 18-04-3, 18-04-4, 18-04-5, 18-04-6
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, сондай-ақ бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Өз құзыреті шегінде Формулярлық жүйені жетілдіру бойынша іс-шараларды іске асыру, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының, формулярлық комиссияларының жұмыстарын үйлестіру және дәрілік формулярларды келісу. "Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы" ШЖҚ РМК Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану орталығы қызметін үйлестіру. Дәрілік заттармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаларды мониторингтеу мәселелері бойынша жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, соның ішінде амбулаториялық деңгейде қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, соның ішінде есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың, акцизсіз этиль спирті айналысы саласында пайдаланылу мониторингін жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мониторингі және талдау басқармасының
басшысы – мемлекеттік фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған

Главный эксперт Управления мониторинга и анализа лекарственного обеспечения - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (5 единиц), № № 18-04-2, 18-04-3, 18-04-4, 18-04-5, 18-04-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Центра рационального использования лекарственных средств РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Осуществление мониторинга использования лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

кезде), С-3 санаты (1 бірлік), № 18-05-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника ұтымды пайдалану мәселелері бойынша "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаны талдау мәселелері бойынша жетекшілік ету. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға мониторинг жүргізу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылауды жүзеге асыру, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы –
мемлекеттік фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде),

Руководитель Управления мониторинга и анализа обеспечения медицинскими изделиями - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-3 (1 единица), № 18-05-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе совместных международных проектов. Координация деятельности по вопросам рационального использования изделий медицинского назначения и медицинской техники РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения медицинскими изделиями. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по изделиям медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе мониторингу цен. Осуществление мониторинга использования изделий медицинского назначения и медицинской техники в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам обеспечения медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

С-4 санаты (3 бірлік), № № 18-05-2, 18-05-3, 18-05-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, медициналық-профилактикалық ісі), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Кәсіби құзыреттілігі
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес
Функционалдық міндеттері
Медициналық мақсаттағы бұйымдар мене медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника ұтымды пайдалану мәселелері бойынша "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде баға мониторингі мәселелері бойынша жетекшілік ету. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың пайдалану мониторингін жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт Управления мониторинга и анализа обеспечения медицинскими изделиями - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (3 единицы), № № 18-05-2, 18-05-3, 18-05-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение, медицина, медико-профилактическое дело), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ), социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе совместных международных проектов. Координация деятельности по вопросам рационального использования изделий медицинского назначения и медицинской техники РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения медицинскими изделиями. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по изделиям медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе мониторингу цен. Осуществление мониторинга использования изделий медицинского назначения и медицинской техники в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам обеспечения медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.