Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2019 жылғы 25 шілдедегі № 7 бұйрығы.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 25 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының оныншы, он бірінші және жиырма үшінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 30.10.2020 № 244-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Кушукова
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқығын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.

Об утверждении положения республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 7.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Положение республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1– в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев десятого, одиннадцатого и двадцать третьего пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2021 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав потребителей".
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 30.10.2020 № 244-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Исполняющий обязанности
Министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
Ж. Кушукова
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение - в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқығын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Комитет) өз құзыреті шегінде тұтынушылардың құқығын қорғау саласында басшылықты және реттеуді жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ведомствосы болып табылады.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы қазақ тілінде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Комитеттің заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 2-кіреберіс.
9. Комитеттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - республиканское государственное учреждение "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитет қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Комитеттің функциясы болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында Комитетке кәсіпкерлік субъектілермен шарттық қатынасқа түсуге рұқсат етілмейді.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сфере защиты прав потребителей, осуществляющим межотраслевую координацию.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, здание "Дом министерств", подъезд 2.
9. Полное наименование Комитета:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – республиканское государственное учреждение "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.

2-тарау. Комитеттің мақсаттары, құқықтары мен міндеттері
13. Мақсаттары: тұтынушылардың құқығын қорғау саласында біртұтас және тиімді саясатты қалыптастыру.
14. Комитеттің құқықтары:
1) мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері бойынша ақпаратты сұрату және алу;
2) тұтынушылардың құқығын қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органдардың жұмысын үйлестіру;
3) Министрліктің аумақтық органдардың негізгі қызмет, республикалық бюджетті жоспарлау және атқару мәселелері жөніндегі жұмысын үйлестіру;
4) жеке және заңды тұлғалар тұтынушылардың құқығын қорғау саласындағы органдар мен бөлімшелердің лауазымды тұлғалары берген заңды талаптарды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгіну;
5) реттелетін салада Министрліктің аумақтық органдар мен ұйымдарға, заңды және жеке тұлғаларға Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әдіснамалық және консультациялық көмек көрсетуді ұйымдастыру;
6) жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен реттелетін саладағы қызметтің түпкілікті нәтижесіне қол жеткізуге бағытталған меморандумдар (келісімдер) жасасу;
7) тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері бойынша консультациялық-кеңес беру және сараптамалық комиссиялар құру;
8) өз құзыреті шегінде құқықтық актілер шығару;
9) Министрліктің аумақтық органдарынан Министрліктің және Комитеттің бұйрықтары мен тапсырмаларының уақтылы және дәл орындалуын талап етуге құқығы бар;
10) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
Комитеттің міндеттеріне:
1) Комитетке жүктелген міндеттер мен функциялардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқығы мен заңмен қорғалатын мүддесін сақтау;
3) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсініктемелер дайындау;
4) Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен мемлекеттік органдар бұл туралы ресми сұрау салған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде қажетті материалдар мен анықтамаларды ұсыну;
5) Комитеттің балансындағы мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету кіреді;
6) статистикалық есептілікті әзірлеу және Мемлекеттік статистика органдарына табыс ету;
7) Комитетке бөлінген бюджеттік қаражаттың толық, уақтылы және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз ету;

Глава 2. Задачи, права и обязанности Комитета
13. Задача: формирование целостной и эффективной политики в сфере защиты прав потребителей.
14. Права Комитета:
1) запрашивать и получать от государственных органов, физических и юридических лиц информацию по вопросам защиты прав потребителей;
2) координировать работу местных исполнительных органов в сфере защиты прав потребителей;
3) координировать работу территориальных органов Министерства по вопросам основной деятельности, планирования и исполнения республиканского бюджета в пределах компетенции Комитета;
4) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований, постановлений, выданных должностными лицами органов и подразделений в сфере защиты прав потребителей;
5) организовывать оказание методологической и консультативной помощи территориальным органам Министерства и организациям в регулируемой сфере, юридическим и физическим лицам по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
6) заключать меморандумы (соглашения) с руководителями местных исполнительных органов, направленные на достижение конечных результатов деятельности в регулируемой сфере;
7) создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии по вопросам защиты прав потребителей;
8) издавать правовые акты в пределах своей компетенции;
9) требовать от территориальных органов Министерства своевременного и точного исполнения приказов и поручений Министерства и Комитета;
10) запрашивать и получать от структурных подразделений Министерства, государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимой информации и материалов;
11) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
Обязанности Комитета:
1) обеспечение реализации возложенных на Комитет задач и функций;
2) соблюдение законодательства Республики Казахстан, прав и охраняемых законом интересы физических и юридических лиц;
3) подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
4) представление необходимых материалов и справок в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом структурными подразделениями Министерства и государственными органами;
5) обеспечение сохранности государственной собственности, находящейся на балансе Комитета;
6) составление и представление статистической отчетности в уполномоченный орган в области государственной статистики;
7) обеспечение полного, своевременного и эффективного использования бюджетных средств, выделенных Комитету;

8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу;
9) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өз өкілеттігін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
10) реттелетін салада Қазақстан Республикасының заңнамасының қолданылуына талдау жүргізу;
11) жеке және заңды тұлғалардың хабарламаларды, ұсыныстарды, үн қосуларды, сұрау салуларды және жолданымдарды тыңғылықтылықпен, мұқияттылықпен қарау;
12) Комитет жұмысында "халық үніне құлақ асатын мемлекет" моделінің қағидаттарын іске асыру, Комитеттің азаматтар мен азаматтық қоғам институттары үшін қолжетімді болу;
13) тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері бойынша білімді насихаттау.
15. Функциялары:
1) тұтынушылардың құқығын қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) тұтынушылардың құқығын қорғау саласында мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
3) тұтынушылардың құқығын қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;
4) тұтынушылардың құқығын қорғау саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
5) тұтынушылардың, оның ішінде тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі арқылы келіп түсетін шағымдарына, тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша Мемлекеттік органдардың және тұтыну дауларын сотқа дейін реттеу субъектілерінің қызметіне талдау жүргізу;
6) мемлекеттік органдарға өздері осы Заңды және тұтынушылардың құқығын қорғау саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді бұза отырып қабылдаған шешімдердің күшін жою туралы ұсыныстар (ұсынымдар) енгізу;
7) өз құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау мәселелерінде тұтынушыларды хабардар етуді, оларға консультация беруді, құқықтық сауаттылығын арттыруды жүзеге асыру;
8) бір мәселе бойынша оннан астам тұтынушының құқығы бұзылған жағдайда тұтынушылардың белгісіз бір тобының құқығын қорғау мәселелері бойынша сотқа жүгіну;
9) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
10) зерттеулер, ақпараттық-ағарту жұмыстарын жүргізу, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және тұтынушыларға өкілдік ету қызметтері мәселелері бойынша халыққа консультациялық көмек көрсету бойынша Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, іске асыруды, іске асыру мониторингін және оның нәтижелерін бағалауды жүзеге асыру;

8) проведение процедуры государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
10) проводить анализ применения законодательства Республики Казахстан в регулируемой сфере;
11) тщательно и качественно рассматривать обращения, сообщения, предложения, отклики и запросы физических и юридических лиц;
12) реализация принципов модели "слышащего государства" в работе Комитета, доступности Комитета для граждан и институтов гражданского общества;
13) пропагандировать знания по вопросам защиты прав потребителей.
15. Функции Комитета:
1) обеспечение реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей;
2) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по основным направлениям государственной политики в сфере защиты прав потребителей;
3) осуществление межотраслевой координации деятельности государственных органов по обеспечению реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей;
4) разработка нормативных правовых актов в сфере защиты прав потребителей;
5) проведение анализа жалоб потребителей, в том числе поступающих посредством Единой информационной системы защиты прав потребителей, деятельности государственных органов по вопросам защиты прав потребителей и субъектов досудебного урегулирования потребительских споров;
6) внесение предложении (рекомендации) государственным органам об отмене решений, принятых ими с нарушением настоящего Закона и иных нормативных правовых актов в сфере защиты прав потребителей;
7) осуществление информирования, консультирования, просвещения, повышения правовой грамотности потребителей в вопросах защиты своих прав и законных интересов;
8) обращение в суд по вопросам защиты прав неопределенного круга потребителей в случаях нарушения прав более десяти потребителей по одному и тому же вопросу;
9) осуществление международного сотрудничества в сфере защиты прав потребителей;
10) осуществление формирования, реализации, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа по проведению исследований, информационно-просветительской работы, оказанию консультационной помощи населению по вопросам защиты прав потребителей и представительских услуг потребителям в восстановлении их нарушенных прав и законных интересов;

11) Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
12) тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
13) тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңесте талқыланған тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстың нәтижелері туралы бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылатын баяндаманы Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын ұсынуды қамтиды;
14) тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңестің қызметін қамтамасыз ету;
15) тұтыну дауларын сотқа дейін реттеу субъектілерінің тізбесін әзірлеу;
16) тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін және оның мобильдік нұсқасын қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
17) тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
18) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функциялар.
3-тарау. Комитет қызметін ұйымдастыру кезіндегі төрағаның мәртебесі мен өкілеттігі
16. Комитетке басшылықты Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын Комитеттің төрағасы жүзеге асырады.
17. Комитет төрағасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Комитет Төрағасының өкілеттіктері:
1) өз орынбасарларының, Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының және қызметкерлерінің міндеттері мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы және сыйақы төлеу, іссапарлар, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілік мәселелерін шешеді;

11) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей;
12) разрабатывает и утверждает правила по формированию, ведению и использованию Единой информационной системы защиты прав потребителей;
13) ежегодное представление доклада Правительству Республики Казахстан о результатах проводимой работы по вопросам защиты прав потребителей, обсужденных на Межведомственном совете по защите прав потребителей, который размещается в средствах массовой информации;
14) обеспечение деятельности Межведомственного совета по защите прав потребителей;
15) разработка перечня субъектов досудебного урегулирования потребительских споров;
16) обеспечение формирования и ведения Единой информационной системы защиты прав потребителей и ее мобильной версии;
17) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам защиты прав потребителей;
18) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
19) иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Комитета при организации его деятельности
16. Руководство Комитетом осуществляется председателем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих полномочий.
17. Председатель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Председателя Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и работников Комитета;
2) в пределах своей компетенции издает приказы;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіреді;
6) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлық әрекеттердің туындауына ықпал ететін сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар немесе әрекеттер белгіленген жағдайларда бұл туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды;
8) Комитет қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этика нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
9) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
10) республикалық бюджеттік бағдарламаларды іске асыру және мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады;
11) жеке және заңды тұлғалардың тексеру нәтижелері бойынша актілерге/шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке), бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаларға, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізу шеңберінде шешімдер мен әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдарын және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша қаулыларды қарайды және олар бойынша шешімдер қабылдайды, сондай-ақ осындай өкілеттіктерді өз орынбасарларына береді;
12) Министрліктің басшысына құрылымы мен штат санының лимиті бойынша ұсыныстар береді;
13) Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына басшылық жасап, өз функцияларының орындалуын қамтамасыз етеды;
14) оның құзыретіне жатқызылған өзге де мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Комитет төрағасының өкілеттіктерін орындауды ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 17.07.2023 № 281-НҚ бұйрығымен.
20. Комитет төрағасы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
21. Комитеттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
7) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
8) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета норм служебной этики государственных служащих;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
10) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
11) рассматривает жалобы физических и юридических лиц на акты/решения и действия (бездействия) по результатам проверок, предписания об устранении нарушений, на решения и действия (бездействия) в рамках производства по делам об административных правонарушениях и постановления по делам об административных правонарушениях и принимает по ним решения, а также делегирует такие полномочия своим заместителям;
12) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета;
13) осуществляет общее руководство деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций;
14) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 17.07.2023 № 281-НҚ.
20. Председатель Комитета определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Комитета
21. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
23. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

Глава 5. Реорганизация и упразднение Комитета
24. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 2 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 3 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 4 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 6 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"

Ескерту. 7-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 11-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 12-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

Сноска. Приложение 7 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 8 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 9 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 10 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 11 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 12 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 12 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 13 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"

Ескерту. 13-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
14-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 14-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Түркістан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 15-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Нұр-Сұлтан қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 16-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шымкент қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 18-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін
атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына 19-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Абай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

Сноска. Приложение 13 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 14 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 14 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 15 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Туркестанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 15 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей города Астана Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 16 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 17 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 18 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей города Шымкент Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 18 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 19 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей области Абай Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"

Ескерту. 19-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін
атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына 20-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жетісу облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 20-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін
атқарушының
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 7 бұйрығына 21-қосымша
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ұлытау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. 21-қосымша алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 29.12.2022 № 508-НҚ бұйрығымен.

Сноска. Приложение 19 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 20 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей области Жетісу Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 20 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .
Приложение 21 к приказу
исполняющего обязанности
Министра торговли и
интеграции
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 7
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей области Ұлытау Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 21 исключено приказом заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 29.12.2022 № 508-НҚ .