Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 68/НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2019 жылғы 9 тамыздағы № 190/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 09.08.2019 № 190/НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Қостанай, Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау, Атырау облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шымкент қаласы және Жамбыл, Түркістан, Қызылорда облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы және Ақмола, Қарағанды облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.

Об утверждении положений территориальных органов Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 68/НҚ. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 августа 2019 года № 190/НҚ
Сноска. Утратил силу приказом и. о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 09.08.2019 № 190/НҚ.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан и Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Костанайской, Северо-Казахстанской областям" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской, Павлодарской областям" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Актюбинской, Западно-Казахстанской, Мангистауской, Атырауской областям" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Шымкенту и Жамбылской, Туркестанской, Кызылординской областям" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Нур-Султан и Акмолинской, Карагандинской областям" согласно приложению 6 к настоящему приказу.

2. "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 15 қазандағы № 440 бұйрығының ("Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2018 жылғы 29 қазанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс
және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 68/НҚ бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Қостанай, Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Қостанай, Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.

2. Признать утратившим силу приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 15 октября 2018 года № 440 "Об утверждении положений территориальных органов Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" (опубликован 29 октября 2018 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр
цифрового развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу
Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 68/НҚ
Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Костанайской, Северо-Казахстанской областям"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Костанайской, Северо-Казахстанской областям" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.

2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, өз атауымен мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Инспекция өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Инспекция азаматтық-құқықтық қатыныстарға, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уәкілетті болса мемлекет атынан тарап болуға құқығы бар.
6. Инспекция заңнамада белгіленген тәртіппен өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Инспекция басшысының бұйрықтарымен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Құрылымы және штаттық санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Инспекцияның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Темірбаев көшесі, 14, т.е. 6.
9. Инспекцияның толық атауы - "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Қостанай, Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметін қаржыландыру республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі
2-тарау. Инспекцияның негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттемелері
13. Инспекцияның міндеттері:
тиісті аумақтық бірліктерде Қазақстан Республикасының байланыс саласында, ақпараттандыру саласында заңнаманың талаптарын сақтауды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату және электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасын сақтауды мемлекеттік бақылау.
14. Инспекцияның функциялары:
1) тиісті аумақтық бірліктерде Қазақстан Республикасының байланыс саласында, ақпараттандыру саласында заңнаманың талаптарын сақтауды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату және электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасын сақтауды мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения оформляемые приказами руководителя Инспекции.
7. Структура и лимит штатной численности утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Темирбаева, 14, н.п. 6.
9. Полное наименование Инспекции – республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Костанайской, Северо-Казахстанской областям".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Инспекции
13. Задача Инспекции:
государственный контроль за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в области связи, в сфере информатизации, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании и об электронном документе и электронной цифровой подписи на соответствующих территориальных единицах.
14. Функции Инспекции:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в области связи, в сфере информатизации, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании и об электронном документе и электронной цифровой подписи на соответствующих территориальных единицах;

2) радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар белгіленген стандарттар мен техникалық нормаларға сәйкес келмеген, азаматтардың қауіпсіздігіне, қоршаған ортаға қауіп төндірген жағдайда, сондай-ақ аса маңызды жұмыстар мен іс-шараларды орындаған кезде оларды пайдалануды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тоқтата тұру;
3) радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың басталғаны туралы хабарлама болмаған және (немесе) техникалық сипаттамалары белгіленген нормаларға сәйкес келмеген жағдайда, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды өшіру;
4) электрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың электромагниттік үйлесімділігін қамтамасыз ету жөніндегі ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалуын бақылау;
5) радиобақылауды жүзеге асыру және байланыс саласындағы қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың радиожиiлiк спектрiн пайдалануына және байланыс операторларының байланыс саласында қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын субъектілерге қойылатын біліктілік талаптарын және байланыс қызметтерін көрсету қағидаларын сақтауына тексеру жүргiзу;
6) байланыс операторларының байланыс саласында қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын субъектілерге қойылатын бiлiктiлiк талаптарын, байланыс қызметтерін көрсету қағидаларын, пошта байланысы қызметтерін көрсету қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағындағы пошта жөнелтiлiмдеріне пошта штемпелiн қолдану қағидаларын сақтауын бақылау;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес телекоммуникациялар желiлерi мен құрылғылары құрылыстарының және пошта байланысының техникалық нормалар мен оларды техникалық пайдалануды ұйымдастыру жөнiндегi талаптарға сәйкестiгiн тексеру;
8) Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасын бұза отырып, жұмыс істеп тұрған радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды анықтау және оларды пайдаланудың жолын кесу;
9) пошта желiсi объектiлерiн пайдалануды ұйымдастыру және байланыс қызметiн пайдаланушыларға қызмет көрсету жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарын сақтауды қамтамасыз ету;
10) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамаларды толтыру, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкiмшiлiк жазалар қолдану;
11) радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдары мен жоғары жиілікті құрылғыларын қоса алғанда, радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдау;

2) приостановление эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в случаях их несоответствия установленным стандартам и техническим нормам, создания угрозы безопасности гражданам, окружающей среде, а также при выполнении особо важных работ и мероприятий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) отключение радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в случаях отсутствия уведомления о начале эксплуатации радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств и (или) несоответствия технических характеристик установленным нормам;
4) осуществления контроля за выполнением организационно-технических мероприятий по обеспечению электромагнитной совместимости электронных средств и высокочастотных устройств;
5) осуществление радиоконтроля и проведение проверок использования радиочастотного спектра физическими и юридическими лицами, осуществляющими деятельность в области связи, и соблюдения операторами связи квалификационных требований к субъектам, осуществляющим предоставление услуг в области связи, и правил оказания услуг связи;
6) осуществление контроля за соблюдением операторами связи квалификационных требований к субъектам, осуществляющим предоставление услуг в области связи, правил оказания услуг связи, правил предоставления услуг почтовой связи и правил применения почтового штемпеля на почтовых отправлениях на территории Республики Казахстан;
7) проверка устройства сетей и сооружений телекоммуникаций и почтовой связи на соответствие техническим нормам и требованиям по организации их технической эксплуатации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) выявление и пресечение эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, действующих с нарушением законодательства Республики Казахстан в области связи;
9) обеспечение соблюдения требований нормативных правовых актов по организации эксплуатации объектов почтовой сети и обслуживанию пользователей услуг связи;
10) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
11) прием уведомлений о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств, включая радиоэлектронные средства и высокочастотные устройства радиолюбительских служб;

12) телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық параметрлерінің және ұлттық телерадио хабарларын тарату стандарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
13) "Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабында көзделген талаптарды сақтау бөлігінде Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасының байланыс, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату туралы, сондай-ақ электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамалары талаптарының бұзушылықтары анықталған кезде ұйғарымдар беру;
15) азаматтық мақсаттағы радиожиiлiк спектріне, радиоэлектрондық құралдарға және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларға мониторингті жүзеге асыру;
16) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де мәселелер жатады.
15. Инспекцияның құқықтары:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен жеке және заңды тұлғалардан Инспекцияға жүктелген функциялар мен міндеттерді жүзеге асыруға қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
2) заңды және жеке тұлғаларға байланыс желілері мен ақпараттық жүйелерінің жұмыстарын анықтайтын нормативтік құқықтық актілер, стандарттар мен нормалардың талаптар бұзушылықтарын жою туралы нұсқамалар енгізуге;
3) байланыс желісі мен құралдарының жұмысына тексеруді жүргізуге;
4) сотқа талап-арыздармен жүгінуге, оның қаралуына қатысуға;
5) өз құзыреті шегінде сараптамалар мен кеңестер жүргізу үшін сарапшылардың, мамандардың, сондай-ақ өзге мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдар қызметкерлерін тартуға;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
16. Инспекцияның міндеттемелеріне мыналар:
1) Инспекцияға жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
3) Инспекцияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсініктемелер дайындау;
4) өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде Комитеттің құрылымдық бөлімшелері мен мемлекеттік органдардың ресми сұрау салуы жағдайында қажетті материалдар мен анықтамалар беру;
5) Инспекция балансындағы мемлекет меншігінің сақталуын қамтамасыз ету кіреді.
3-тарау. Инспекцияның мүлкі
17. Инспекцияның жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен құрылады және негізгі мен айналымдағы қаражаттан, сондай-ақ құны Инспекцияның балансында көрсетілген өзге де мүліктен тұрады.
18. Инспекцияның мүлкі республикалық меншікке жатады.

12) осуществление контроля за соблюдением технических параметров качества телерадиовещания и национальных стандартов телерадиовещания;
13) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании в части соблюдения требований, предусмотренных статьей 31 Закона Республики Казахстан "О телерадиовещании";
14) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательств Республики Казахстан о связи, информатизации, телерадиовещании, а также об электронном документе и электронной цифровой подписи;
15) осуществление мониторинга радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств гражданского назначения;
16) иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Права Инспекции:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке информацию от физических и юридических лиц, необходимую для осуществления функций и задач, возложенных на Инспекцию;
2) вносить юридическим и физическим лицам предписания об устранении нарушений требований нормативных правовых актов, стандартов и норм, определяющих порядок работы сетей связи и информационных систем;
3) проводить проверки работы сетей и средств связи;
4) обращаться в суд с исками, участвовать в их рассмотрении;
5) привлекать в пределах своей компетенции для проведения экспертиз и консультаций экспертов, специалистов, а также сотрудников иных государственных органов и иных организаций;
6) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. В обязанности Инспекции входит:
1) обеспечивать реализацию возложенных на Инспекцию задач и функций;
2) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
3) готовить разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию Инспекции;
4) представлять необходимые материалы и справки в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом структурными подразделениями Комитета и государственными органами;
5) обеспечивать сохранность государственной собственности, находящейся на балансе Инспекции.
Глава 3. Имущество Инспекции
17. Инспекция имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которого отражается в балансе Инспекции.
18. Имущество Инспекции относится к республиканской собственности.

19. Инспекцияның өзіне бекітіліп берілген мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, оған өзге де тәсілмен билік етуіне жол берілмейді.
4-тарау. Инспекцияның қызметін ұйымдастыру
20. Инспекцияны Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрімен келісілгеннен кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын басшы басқарады.
21. Инспекция басшысы уақытша болмаған кезде, оның лауазымдық міндеттерін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын Инспекциясы басшысының орынбасары атқарады.
22. Инспекция басшысы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және өз қызметтерін жүзеге асыруға және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады.
23. Осы мақсатта Инспекцияның басшысы:
1) өз құзыреті шеңберінде бұйрықтар шығарады;
2) Инспекция қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияның қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарда Инспекцияның мүддесін білдіреді;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекцияның қызметкерлерін көтермелейді, сондай-ақ тәртіптік жаза қолданады;
6) беру құқығынсыз Қазақстан Республикасының байланыс, ақпараттандыру және телерадио хабарларын тарату туралы заңнамаларының талаптарын бұзушылық анықталған кезде ұйғарымдар береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
24. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияда:
1) әкімшілік-мемлекеттік қызметтердің бос орындарына орналасуға үміткерлерді таңдауды жүзеге асыруға уәкілетті конкурстық комиссия;
2) қызметтік тергеу материалдарын қарастыру және тәртіптік жауапкершілікке тарту үшін тәртіптік комиссия;
3) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерді аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясы;
4) лауазымдық жалақыны белгілеу құқығын беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу бойынша комиссия құрылады.
Жоғарыда көрсетілген комиссиялардың жеке құрамы Инспекция басшысымен айқындалады. Комиссиялардың шешімдері хаттамамен ресімделеді.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
25. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 68/НҚ бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

19. Инспекции не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Глава 4. Организация деятельности Инспекции
20. Инспекцию возглавляет Руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по согласованию с Министром цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
21. При временном отсутствии Руководителя Инспекции его должностные обязанности исполняет заместитель Руководителя Инспекции, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
22. Руководитель Инспекции организует и руководит работой Инспекции и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление своих функций.
23. В этих целях Руководитель Инспекции:
1) в пределах своей компетенции издает приказы;
2) определяет обязанности и полномочия сотрудников Инспекции;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должности сотрудников Инспекции;
4) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях;
5) в установленном законодательством порядке поощряет, а также налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции;
6) выдает предписания при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о связи, информатизации и телерадиовещании без права делегирования;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. В соответствии с законодательством Республики Казахстан в Инспекции образуются:
1) конкурсная комиссия, уполномоченная осуществлять отбор кандидатов на замещение вакантных административных государственных должностей;
2) дисциплинарная комиссия, для рассмотрения материалов служебного расследования, привлечения к дисциплинарной ответственности;
3) аттестационная комиссия, для проведения аттестации административных государственных служащих;
4) комиссия по исчислению стажа государственной службы, дающего право на установление должностного оклада.
Персональный состав вышеуказанных комиссий определяется руководителем Инспекций. Решения комиссий оформляются протоколом.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
25. Реорганизация и ликвидация Инспекции производится в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу
Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 68/НҚ
Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской, Павлодарской областям"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, өз атауымен мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Инспекция өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Инспекция азаматтық-құқықтық қатыныстарға, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уәкілетті болса мемлекет атынан тарап болуға құқығы бар.
6. Инспекция заңнамада белгіленген тәртіппен өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Инспекция басшысының бұйрықтарымен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Құрылымы және штаттық санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Инспекцияның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 070000, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19.
9. Инспекцияның толық атауы - "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметін қаржыландыру республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской, Павлодарской областям" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения оформляемые приказами руководителя Инспекции.
7. Структура и лимит штатной численности утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 070000, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Карла Либкнехта, 19.
9. Полное наименование Инспекции – республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской, Павлодарской областям".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
24. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияда:
1) әкімшілік-мемлекеттік қызметтердің бос орындарына орналасуға үміткерлерді таңдауды жүзеге асыруға уәкілетті конкурстық комиссия;
2) қызметтік тергеу материалдарын қарастыру және тәртіптік жауапкершілікке тарту үшін тәртіптік комиссия;
3) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерді аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясы;
4) лауазымдық жалақыны белгілеу құқығын беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу бойынша комиссия құрылады.
Жоғарыда көрсетілген комиссиялардың жеке құрамы Инспекция басшысымен айқындалады. Комиссиялардың шешімдері хаттамамен ресімделеді.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
25. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 68/НҚ бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау, Атырау облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау, Атырау облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, өз атауымен мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.

7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. В соответствии с законодательством Республики Казахстан в Инспекции образуются:
1) конкурсная комиссия, уполномоченная осуществлять отбор кандидатов на замещение вакантных административных государственных должностей;
2) дисциплинарная комиссия, для рассмотрения материалов служебного расследования, привлечения к дисциплинарной ответственности;
3) аттестационная комиссия, для проведения аттестации административных государственных служащих;
4) комиссия по исчислению стажа государственной службы, дающего право на установление должностного оклада.
Персональный состав вышеуказанных комиссий определяется руководителем Инспекций. Решения комиссий оформляются протоколом.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
25. Реорганизация и ликвидация Инспекции производится в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу
Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 68/НҚ
Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Актюбинской, Западно-Казахстанской, Мангистауской, Атырауской областям"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по Актюбинской, Западно-Казахстанской, Мангистауской, Атырауской областям" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шымкент қаласы және Жамбыл, Түркістан, Қызылорда облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, өз атауымен мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Инспекция өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Инспекция азаматтық-құқықтық қатыныстарға, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уәкілетті болса мемлекет атынан тарап болуға құқығы бар.
6. Инспекция заңнамада белгіленген тәртіппен өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Инспекция басшысының бұйрықтарымен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. Құрылымы және штаттық санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Инспекцияның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 160011, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Дулати көшесі, 3.
9. Инспекцияның толық атауы - "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шымкент қаласы және Жамбыл, Түркістан, Қызылорда облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметін қаржыландыру республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияға кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Инспекцияның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Инспекцияға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Шымкенту и Жамбылской, Туркестанской, Кызылординской областям" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения оформляемые приказами руководителя Инспекции.
7. Структура и лимит штатной численности утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 160011, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Дулати, 3.
9. Полное наименование Инспекции – республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Шымкенту и Жамбылской, Туркестанской, Кызылординской областям".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1) әкімшілік-мемлекеттік қызметтердің бос орындарына орналасуға үміткерлерді таңдауды жүзеге асыруға уәкілетті конкурстық комиссия;
2) қызметтік тергеу материалдарын қарастыру және тәртіптік жауапкершілікке тарту үшін тәртіптік комиссия;
3) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерді аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясы;
4) лауазымдық жалақыны белгілеу құқығын беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу бойынша комиссия құрылады.
Жоғарыда көрсетілген комиссиялардың жеке құрамы Инспекция басшысымен айқындалады. Комиссиялардың шешімдері хаттамамен ресімделеді.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
25. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 68/НҚ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, өз атауымен мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Инспекция өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Инспекция азаматтық-құқықтық қатыныстарға, егер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уәкілетті болса мемлекет атынан тарап болуға құқығы бар.

1) конкурсная комиссия, уполномоченная осуществлять отбор кандидатов на замещение вакантных административных государственных должностей;
2) дисциплинарная комиссия, для рассмотрения материалов служебного расследования, привлечения к дисциплинарной ответственности;
3) аттестационная комиссия, для проведения аттестации административных государственных служащих;
4) комиссия по исчислению стажа государственной службы, дающего право на установление должностного оклада.
Персональный состав вышеуказанных комиссий определяется руководителем Инспекций. Решения комиссий оформляются протоколом.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
25. Реорганизация и ликвидация Инспекции производится в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу
Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 68/НҚ
Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Инспекция басшысы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және өз қызметтерін жүзеге асыруға және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады.
23. Осы мақсатта Инспекцияның басшысы:
1) өз құзыреті шеңберінде бұйрықтар шығарады;
2) Инспекция қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияның қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарда Инспекцияның мүддесін білдіреді;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекцияның қызметкерлерін көтермелейді, сондай-ақ тәртіптік жаза қолданады;
6) беру құқығынсыз Қазақстан Республикасының байланыс, ақпараттандыру және телерадио хабарларын тарату туралы заңнамаларының талаптарын бұзушылық анықталған кезде ұйғарымдар береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
24. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияда:
1) әкімшілік-мемлекеттік қызметтердің бос орындарына орналасуға үміткерлерді таңдауды жүзеге асыруға уәкілетті конкурстық комиссия;
2) қызметтік тергеу материалдарын қарастыру және тәртіптік жауапкершілікке тарту үшін тәртіптік комиссия;
3) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерді аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясы;
4) лауазымдық жалақыны белгілеу құқығын беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу бойынша комиссия құрылады.
Жоғарыда көрсетілген комиссиялардың жеке құрамы Инспекция басшысымен айқындалады. Комиссиялардың шешімдері хаттамамен ресімделеді.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
25. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 68/НҚ бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы және Ақмола, Қарағанды облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы және Ақмола, Қарағанды облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Инспекция) байланыс саласында, ақпараттандыру, телерадио хабарларын тарату саласындағы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуын іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.

22. Руководитель Инспекции организует и руководит работой Инспекции и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление своих функций.
23. В этих целях Руководитель Инспекции:
1) в пределах своей компетенции издает приказы;
2) определяет обязанности и полномочия сотрудников Инспекции;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должности сотрудников Инспекции;
4) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях;
5) в установленном законодательством порядке поощряет, а также налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции;
6) выдает предписания при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о связи, информатизации и телерадиовещании без права делегирования;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. В соответствии с законодательством Республики Казахстан в Инспекции образуются:
1) конкурсная комиссия, уполномоченная осуществлять отбор кандидатов на замещение вакантных административных государственных должностей;
2) дисциплинарная комиссия, для рассмотрения материалов служебного расследования, привлечения к дисциплинарной ответственности;
3) аттестационная комиссия, для проведения аттестации административных государственных служащих;
4) комиссия по исчислению стажа государственной службы, дающего право на установление должностного оклада.
Персональный состав вышеуказанных комиссий определяется руководителем Инспекций. Решения комиссий оформляются протоколом.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
25. Реорганизация и ликвидация Инспекции производится в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу
Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 68/НҚ
Положение о Республиканском государственном учреждении "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Нур-Султан и Акмолинской, Карагандинской областям"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан по городу Нур-Султан и Акмолинской, Карагандинской областям" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением Комитета телекоммуникаций Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области связи, в сфере информатизации, телерадиовещании, а также за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.