"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрінің 2019 жылғы 7 наурыздағы № 209 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2019 жылғы 22 тамыздағы № 911 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 22.08.2019 № 911 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12021 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (бұдан әрі – Комитет) орталық атқарушы органның құзыреті шегінде республикалық бюджеттің атқарылуы мен жергілікті бюджеттердің атқарылуына, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына қызмет көрсету саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ведомствосы болып табылады.";
14-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттің атқарылуы мен жергілікті бюджеттердің атқарылуына, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына қызмет көрсету;";
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) республикалық, жергілікті бюджеттердің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының, Жәбірленушілерге өтемақы қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – ЕЭО) мүше мемлекеттердің бюджеттерінің арасындағы түсімдердің бөлінуін қамтамасыз ету;
4) республикалық бюджеттің атқарылуы, жергілікті бюджеттердің атқарылуына Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына қазынашылық қызмет көрсету сапасын арттыруға, қазынашылық ақпараттық жүйелерінің іркіліссіз жұмыс істеуі мен қазынашылық ақпараттық жүйелерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған қазынашылық ақпараттық жүйелерін жетілдіру;";
15-тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) түсімдердің әртүрлі деңгейлердегі бюджеттерге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге бөліну нормативтерін ҚИАЖ-да жүргізу;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) кейіннен тиісті қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына есепке жатқыза отырып, түсімдердің сомаларын бюджеттер деңгейлерінің арасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына және ЕЭО-ға мүше мемлекеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына бөлу;";
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) Үкіметтік қарыздық міндеттемелерді орындау жөнінде алдағы айға талап етілетін көлемде шетел валютасының қажетті сомасын сатып алу туралы ақпаратты келісу және болжамды төлем кестесін құрастыру және бекіту;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ вице-министра финансов Республики Казахстан от 7 марта 2019 года № 209. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2019 года № 911.
Сноска. Утратил силу приказом и. о. Министра финансов РК от 22.08.2019 № 911.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12021, опубликован 17 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) является ведомством Министерства финансов Республики Казахстан, осуществляющим в пределах компетенции центрального исполнительного органа реализационные и контрольные функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим.";
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) исполнение республиканского бюджета и обслуживание исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим;";
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"3) обеспечение распределения поступлений между республиканским, местными бюджетами, Национальным фондом Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС);
4) совершенствование информационных систем казначейства, направленное на повышение качества исполнения республиканского бюджета, казначейского обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, обеспечение бесперебойного функционирования и информационной безопасности информационных систем казначейства;";
в пункте 15:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) ведение в ИИСК нормативов распределения поступлений в бюджеты разных уровней, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим и государств – членов ЕАЭС;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) распределение сумм поступлений между уровнями бюджетов, Национальным фондом Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим и контрольными счетами наличности государств-членов ЕАЭС с последующим зачислением на соответствующие контрольные счета наличности;";
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) составление и утверждение прогнозного графика платежей, согласование информации по покупке необходимого объема требуемых иностранных валют в предстоящем месяце по выполнению правительственных долговых обязательств;";

мынадай мазмұндағы 44-1) тармақшамен толықтырылсын:
"44-1) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті жасау;";
62) тармақша алып тасталсын;
62) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"63) республикалық бюджеттің атқарылуы мен жергілікті бюджеттердің атқарылуына, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына қызмет көрсету саласында, сондай-ақ құзыреті шегінде ЕЭО-ға мүше мемлекеттердің Қазақстан Республикасында ратификацияланған халықаралық шарттарын орындау саласында аумақтық қазынашылық органдарының қызметін үйлестіру, бюджет заңнамасы нормаларының сақталуы мәселелері бойынша аумақтық органдарға тексерулер жүргізеді, сондай-ақ аумақтық органдардың өздеріне белгіленген тәртіппен жүктелген функцияларды тиісінше орындауына бақылауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 63-2) және 63-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"63-2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік және концессия жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді талдау және мониторингі;
63-2) қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде мемлекеттік сатып алу шоттарынан төлемдер жүргізу кезінде ағымдағы бақылауды жүзеге асыру;";
16-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) республикалық бюджеттің атқарылуы мен жергілікті бюджеттердің атқарылуына, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына қызмет көрсету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша қазынашылық департаменттерінің басшыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жауапты хатшысы қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Вице-министр Б. Шолпанқұлов

дополнить подпунктом 44-1) следующего содержания:
"44-1) составление отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим;";
подпункт 62) исключить;
подпункт 63) изложить в следующей редакции:
"63) осуществление координации деятельности территориальных органов казначейства в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, а также в пределах компетенции в сфере исполнения международных договоров государств-членов ЕАЭС, ратифицированных Республикой Казахстан, производит проверки территориальных органов по вопросам соблюдения норм бюджетного законодательства, а также осуществляет контроль за надлежащим выполнением территориальными органами возложенных на них в установленном порядке функций;";
дополнить подпунктами 63-2) и 63-3) следующего содержания:
"63-2) мониторинг и анализ государственных обязательств проектов государственно-частного партнерства и концессии;
63-3) осуществление текущего контроля при проведении платежей со счетов государственных закупок в рамках казначейского сопровождения;";
подпункт 8) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"8) рассматривать проекты нормативных правовых актов по вопросам исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим;";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Руководители департаментов казначейства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент назначаются на должность и освобождается от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан.".
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Вице-министр Б. Шолпанкулов