"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 403 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2019 жылғы 22 тамыздағы № 911 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 22.08.2019 № 911 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына және "Қазақстан Республикасының астанасы – Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы – Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 436 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12021 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық -құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комитеттің заңды тұлға болып табылатын республикалық мемлекеттiк мекеме нысанындағы Қазақстан Республикасының Үкіметі құратын және тарататын аумақтық органдары бар, оларға: Комитеттің бақылауындағы және оған есеп беретін облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бойынша қазынашылық департаменттері, аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық қазынашылық басқармалары жатады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Жеңіс даңғылы, 11.";
15-тармақтың 61) тармақшасы алып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бойынша қазынашылық департаменттерінің басшыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жауапты хатшысы қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.";
21-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) заңнамаға сәйкес мыналарды:
Комитет қызметкерлерін;
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бойынша қазынашылық департаменттері басшыларының орынбасарларын;
Облыстар және Алматы қаласы бойынша қазынашылық департаменттерінің аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық қазынашылық басқармаларының басшыларын;
Облыстар бойынша қазынашылық департаменттерінің ведомстволық бақылау қызметінің басшыларын лауазымға тағайындайды және қызметтен босатады;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы, облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бойынша қазынашылық департаменттері туралы, облыстар және Алматы қаласы бойынша қазынашылық департаменттерінің аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық қазынашылық басқармалары туралы ережелерді бекітеді;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) белгіленген тәртіппен Комитет қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлықақылар беру мәселелерін шешеді;";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2019 года № 403. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2019 года № 911.
Сноска. Утратил силу приказом и. о. Министра финансов РК от 22.08.2019 № 911.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны-столицы Республики Казахстан в город Нур–Султан-столицу Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 436 "Об утверждении Положения о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12021, опубликован 17 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Положении о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Комитет имеет территориальные органы, являющиеся юридическими лицами, в форме республиканского государственного учреждения, создаваемые и упраздняемые Правительством Республики Казахстан, к которым относятся: Департаменты казначейства по областям, городам республиканского значения, столицы, районные, городские, районные в городах управления казначейства, подконтрольные и подотчетные Комитету.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Комитета: 010000, город Нур-Султан, проспект Победы, 11.";
подпункт 61) пункта 15 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Руководители департаментов казначейства по областям, городам республиканского значения и столицы, назначаются на должность и освобождается от должности ответственным секретарем Министерства финансов Республики Казахстан.";
в пункте 21:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Комитета;
заместителей руководителей Департаментов казначейства по областям, городам республиканского значения и столицы;
руководителей районных, городских, районных в городах управлений казначейства Департаментов казначейства по областям и городу Алматы;
руководителей службы ведомственного контроля Департаментов казначейства по областям;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета, о департаментах казначейства по областям, городам республиканского значения, столицы, о районных городских, районных в городах управлений казначейства Департаментов казначейства по областям и городу Алматы;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) в установленном порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета;";

мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) белгіленген тәртіппен облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бойынша қазынашылық департаменттерінің басшыларын іссапарға жіберу, демалыс беру, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, сыйлықақылар беру мәселелерін шешеді;".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Ә. Смайылов

дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) в установленном порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, премирования руководителей департаментов казначейства по областям, городам республиканского значения и столицы;".
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов