"Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының 2019 жылғы 5 шілдедегі № 132-нқ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 2019 жылғы 13 қарашадағы № 285 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 2024 жылғы 9 тамыздағы № 90-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Төрағасының 09.08.2024 № 90-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті төрағасының 2019 жылғы 5 шілдедегі № 132-нқ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
"Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар басқармасы" деген бөлім алып тасталсын;
"Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасы" деген бөлімде:
"33. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-15-1" деген біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); құқық (құқықтану); білім (химия және/немесе биология); жаратылыстану ғылымдары (химия және/немесе биология)
";
"34. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6" біліктілік талаптары мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (стоматология және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе емдеу ісі)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және профилактикалық бақылау жүргізудің жарты жылдық тізімдерін әзірлеу. Тәуелсіз сараптаманы дамыту бойынша жұмысты жоспарлау және ұйымдастыру, медициналық ұйымдарда құпия аудитті енгізу, Пациенттерді қолдау және ішкі бақылау қызметтерінің және Call-орталықтарының жұмысын үйлестіру. Медициналық инциденттерді (қателерді) есепке алу және талдау жүйесін енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі іс-шараларды, пациенттің құқықтары мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
";
мынадай мазмұндағы біліктілік талаптармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 132-нқ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям"
Приказ Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2019 года № 285-нқ. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 09.08.2024 № 90-НҚ.
Сноска. Отменен приказом Председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения РК от 09.08.2024 № 90-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 132-нқ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям" следующие изменения и дополнения:
в квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
раздел "Управление гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций" исключить;
в разделе "Управление оценки рисков и качества медицинской деятельности":
в квалификационных требованиях "33. Руководитель управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-3 (1 единица), № 21-15-1":
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело); право (юриспруденция); образование (химия и/или биология); естественные науки (химия и/или биология)
";
квалификационные требования "34. Главный эксперт управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6" изложить в следующей редакции:
"34. Главный эксперт управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-15-2, 21-15-3, 21-15-4, 21-15-5, 21-15-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Планирование и организация работы по развитию независимой экспертизы, внедрение конфиденциального аудита в медицинских организациях, координация работы Служб поддержки пациентов и внутреннего контроля и Call-центров. Организация работы по внедрению системы учета и анализа медицинских инцидентов (ошибок). Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
";
дополнить квалификационными требованиями следующего содержания:

"34.1. Медициналық қызметтің тәуекелдері мен сапасын бағалау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (2 бірлік), № 21-15-7, 21-15-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (тіс емдеу және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе жалпы медицина және/немесе педиатрия және/немесе дәрігерлік емдеу ісі); құқық (құқықтану); білім (химия және/немесе биология); жаратылыстану ғылымдары (химия және/немесе биология)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметін үйлестіру. Медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Медициналық қызмет көрсету сапасы саласындағы норма шығару қызметін жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелдерді бағалау жүйесінің негізінде тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және бақылау субъектісіне (объекті) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жарты жылдық тізімдерін әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды ұйымдастыру және жүргізу. Салалық бағдарламалардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі іс-шараларды, пациенттің құқығы мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру. Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
";
"Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасы" деген бөлімде:
"36. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (11 бірлік), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10, 21-16-11, 21-16-12" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (9 бірлік), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10";
"37. Мемлекеттік қызмет көрсету және цифрландыру басқармасының сарапшысы, санаты C-5 (1 бірлік), № 21-16-13" біліктілік талаптары алып тасталсын;
"Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасы" деген бөлімде:
"38. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-17-1" деген біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдары мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе фармация); құқық (құқықтану)
";
"39. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6";
"39. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6" біліктілік талаптары мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (5 бірлік), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлау тәртібін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын, құрамында этил сприті бар дәрілік заттардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Басқарманың құзыреті шегінде Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айланысы саласындағы реттеуші нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттардың сатылымының жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы еуразиялық интеграциялау процесіне қатысу. Фармацевтикалық қызметі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
";
мынадай мазмұндағы біліктілік талаптарымен толықтырылсын:

"34.1. Главный эксперт управления оценки рисков и качества медицинской деятельности, категория C-4 (2 единицы), № 21-15-7, 21-15-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (стоматология и/или общественное здравоохранение и/или общая медицина и/или педиатрия и/или лечебное дело); право (юриспруденция); образование (химия и/или биология); естественные науки (химия и/или биология)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Координация деятельности территориальных подразделений по вопросам, входящим в компетенцию. Реализация государственной политики по осуществлению государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг. Осуществление нормотворческой деятельности в сфере качества оказания медицинских услуг. Разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых списков проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля (объекта) на основе системы оценки рисков в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. Организация и проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения. Организация мероприятий по мониторингу реализации отраслевых программ, разъяснительной работы среди населения по вопросам прав пациента. Оказание и координация государственных услуг в сфере медицинской деятельности. Осуществление взаимодействия с общественными объединениями по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
";
в разделе "Управление оказания государственных услуг и цифровизации":
строку "36. Главный эксперт управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-4 (11 единиц), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10, 21-16-11, 21-16-12" изложить в следующей редакции:
"36. Главный эксперт управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-4 (9 единиц), №№ 21-16-2, 21-16-3, 21-16-4, 21-16-5, 21-16-6, 21-16-7, 21-16-8, 21-16-9, 21-16-10";
квалификационные требования "37. Эксперт управления оказания государственных услуг и цифровизации, категория C-5 (1 единица), № 21-16-13" исключить;
в разделе "Управление контроля фармацевтической деятельности и интеграции":
в квалификационных требованиях "38. Руководитель управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-3 (1 единица), № 21-17-1":
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее, послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (общественное здравоохранение и/или фармация); право (юриспруденция)
";
строку "39. Главный эксперт контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4" изложить в следующей редакции:
"39. Главный эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6"
квалификационные требования "39. Главный эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6" изложить в следующей редакции:
"39. Главный эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-4 (5 единиц), №№ 21-17-2, 21-17-3, 21-17-4, 21-17-5, 21-17-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза в пределах компетенции Управления. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств. Участие в процессе евразийской интеграции в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в рамках Евразийского экономического Союза. Оказание и координация государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
";
дополнить квалификационными требованиями следующего содержания:

"39.1. Фармацевтикалық қызметті бақылау және интеграциялау басқармасының сарапшысы, санаты C-4 (1 бірлік), № 21-17-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау); құқық (құқықтану)
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Құзырет
стресске орнықтылық, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, өздігінен даму, жеделділік, ынтымақтастық және өзара әрекеттестік, қызметті басқару;
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, фармацевтикалық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлау тәртібін мемлектетік бақылауды жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысын, құрамында этил сприті бар дәрілік заттардың айналысын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексімен белгіленген тәртіпте әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау, қарау. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы тексерулерді жоспарлау және жүргізу. Жалған дәрілік заттардың сатылымының жолын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету және үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
";
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасы" бөлімінде:
"42. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасының басшысы, санаты C-3 (1 бірлік), № 21-19-1" деген біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина); құқық (құқықтану)
";
"43. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға арналған бағаларды мониторингілеу және талдау басқармасының бас сарапшысы, санаты C-4 (3 бірлік), №№ 21-19-2, 21-19-3, 21-19-4" деген біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: техникалық ғылымдар мен технологиялар (биотехнология және/немесе органикалық заттардың химиялық технологиясы және/немесе фармацевтикалық өндіріс технологиясы); денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина) (фармация және/немесе қоғамдық денсаулық сақтау және/немесе медициналық-профилактикалық іс және/немесе жалпы медицина); құқық (құқықтану)
".

"39.1. Эксперт управления контроля фармацевтической деятельности и интеграции, категория C-5 (1 единица), № 21-17-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение); право (юриспруденция)
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Компетенции
стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, саморазвитие, оперативность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью
Функциональные обязанности
Осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, правил лицензирования по занятию фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый. Возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Разработка нормативных правовых актов, регулирующих сферу обращения лекарственных средств и медицинских изделий в пределах компетенции Управления. Планирование и проведение проверок в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Оказание и координация государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
";
в разделе Управление мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия:
в квалификационных требованиях "42. Руководитель управления мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-3 (1 единица), № 21-19-1":
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина); право (юриспруденция)
";
в квалификационных требованиях "43. Главный эксперт управления мониторинга и анализа цен на лекарственные средства и медицинские изделия, категория C-4 (3 единицы), №№ 21-19-2, 21-19-3, 21-19-4":
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее или послевузовское образование: технические науки и технологии (биотехнология и/или химическая технология органических веществ и/или технология фармацевтического производства); здравоохранение и социальное обеспечение (медицина) (фармация и/или общественное здравоохранение и/или медико-профилактическое дело и/или общая медицина); право (юриспруденция)
".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің Персоналды басқару қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық қабылданған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің
сапасы мен қауіпсіздігін
бақылау комитетінің төрағасы
Л. Бюрабекова

2. Службе управления персоналом Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после дня принятия настоящего приказа размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
контроля качества и
безопасности товаров и услуг
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Л. Бюрабекова