Мәдениет саласындағы уәкілетті орган елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 278 және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 85 бірлескен бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 19-4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Мәдениет саласындағы уәкілетті органның елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі осы бірлескен бұйрықтың өз интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік орган басшыларының соңғысы оған қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________ Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
_______________ А. Райымқұлова
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 278 және
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 85 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Мәдениет саласындағы уәкілетті орган елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мәдениет саласындағы уәкілетті орган елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 19-4-тармағына сәйкес әзірленді және мәдениет саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – Уәкілетті орган) елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил представления уполномоченным органом в области культуры сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 278 и Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 85
В соответствии с пунктом 19-4 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления уполномоченным органом в области культуры сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить размещение настоящего совместного приказа на своих интернет-ресурсах.
3. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Министр финансов
Республики Казахстан _____________ Е. Жамаубаев
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан ______________ А. Раимкулова
Утверждены
совместным приказом Министра
финансов Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 278
и Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 85
Правила представления уполномоченным органом в области культуры сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления уполномоченным органом в области культуры сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 19-4 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления уполномоченным органом в области культуры (далее – Уполномоченный орган) сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния (далее – Сведения).

2-тарау. Мәдениет саласындағы уәкілетті орган елдің тарихы мен мәдениеті үшін ерекше маңызы бар және Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген материалдық мәдени құндылықтарға ие жеке тұлғалар жөніндегі мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Уәкілетті орган осы Қағидалар күшіне енген кезден кейін бір ай ішінде Мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) электрондық құжат айналымының жүйесімен электрондық құжат түрде ұсынады.
3. Уәкілетті орган Мәліметтерді жаңарту нәтижелері бойынша жылына екі рет, бірінші жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 10 шілдеден кешіктірмей және жылдың қорытындылары бойынша 10 қаңтардан кешіктірмей Мәліметтерді электрондық құжат айналымының жүйесімен электрондық құжат түрде ұсынады.
Мәліметтер жаңартылмаған жағдайда Уәкілетті орган Комитетке тиісті хабарламаны жолдайды.
4. Мәліметтер мемлекеттік органның басшысының орынбасарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
5. Техникалық қателіктер туындаған кезде, Мәліметтер электронды тасымалдағышта "Microsoft Excel" нысанында хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы ұсынылады.
Техникалық қателер жойылғаннан кейін Мәліметтер осы Қағиданың 2-тармағына сәйкес ұсынылады.
6. Ұсынылатын Мәліметтер мынадай деректерді:
1) Ұлттық мәдени игілік объектілерінің (бұдан әрі – ҰМИО) мемлекеттік тізіліміне енгізілген объектінің атауын;
2) ҰМИО сипаттамасын (қысқаша сипаттамасы, шығу тегі);
3) ҰМИО жасалған күнін;
4) ҰМИО мәліметтерін (материалдың атауы, көлемі, салмағы, саны);
5) ҰМИО орналасқан жерін;
6) ҰМИО фотосуретін;
7) тізілім нөмірін;
8) меншік иесінің жеке сәйкестендіру нөмірін;
9) меншік иесінің тегі, аты, әкесінің атын (болған жағдайда);
10) ҰМИО құнын (болған жағдайда) қамтиды.
7. Комитет осы Қағидалар шеңберінде алынған ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етеді.

Глава 2. Порядок представления уполномоченным органом в области культуры сведений по физическим лицам, владеющим материальными культурными ценностями, имеющими особое значение для истории и культуры страны и включенными в Государственный реестр объектов национального культурного достояния
2. Уполномоченный орган в течение месяца после вступления в силу настоящих Правил представляет Сведения в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) в виде электронного документа посредством системы электронного документооборота.
3. По итогам актуализации Сведений Уполномоченный орган направляет Сведения два раза в год по итогам первого полугодия, не позднее 10 июля и по итогам года, не позднее 10 января в виде электронного документа посредством системы электронного документооборота.
В случае отсутствия обновления Сведений Уполномоченный орган направляет в Комитет соответствующее уведомление.
4. Сведения заверяются электронной цифровой подписью заместителя руководителя государственного органа.
5. В случае возникновения технических ошибок Сведения представляются на электронном носителе в формате "Microsoft Excel" по почте заказным письмом с уведомлением.
После устранения технических ошибок сведения предоставляются в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил.
6. Представляемые Сведения содержат в себе следующие данные:
1) наименование объекта, включенного в Государственный реестр объектов национального культурного достояния (далее – ОНКД);
2) описание ОНКД (краткое описание, происхождение);
3) дата создания ОНКД;
4) данные ОНКД (наименование материала, размер, вес, количество);
5) местонахождение ОНКД;
6) фотография ОНКД;
7) реестровый номер;
8) индивидуальный идентификационный номер собственника;
9) фамилия, имя, отчество (при наличии) собственника;
10) стоимость ОНКД (при наличии).
7. Комитет обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в рамках настоящих Правил.