"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдерін, әскери-медициналық мекемелерін медициналық техникамен және мүлікпен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 609 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 748 бұйрығы.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдерін, әскери-медициналық мекемелерін медициналық техникамен және мүлікпен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 609 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-лейтенант
М. Бектанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2021 жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы 28 қазандағы
№ 748 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 609 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдерін медициналық техникамен және мүлікпен жабдықтау нормалары
1. Штат бойынша фельдшер (санитарлық нұсқаушы)лауазымы бар әскери бөлімнің әскери-медициналық бөлімшесін жабдықтау нормасы
Р/с №
Жабдықтау нормасының атауы
Қолданылу мерзімі
Өлшем бірлігі
Норма бойынша тиесілі

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 609 "Об утверждении норм снабжения медицинской техникой и имуществом воинских частей, военно-медицинских учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 748
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики от 28 октября 2015 года № 609 "Об утверждении норм снабжения медицинской техникой и имуществом воинских частей, военно-медицинских учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12831), следующие изменения:
приложения 1 и 2 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Начальнику Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в электронном виде Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение двадцати календарных дней со дня подписания на казахском и русском языках;
2) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение пяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Республики Казахстан
генерал-лейтенант
М. Бектанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" __________2021 год
Приложение
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 28 октября 2021 года № 748
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 28 октября 2015 года № 609
Нормы снабжения медицинской техникой и имуществом воинских частей Вооруженных Сил Республики Казахстан
1. Норма снабжения военно-медицинского подразделения воинской части, имеющей по штату должность фельдшера (санитарного инструктора)
№ п/п
Наименование нормы снабжения
Срок службы
Единица измерения
Положено по норме

1-параграф. Жеке медициналық қорғаныш құралдары
Әрбір техника бірлігіне, кезекші күштері бекетіне, қарауылға, бақылау-өткізу пунктеріне, техникалық қызмет көрсету пунктеріне және техниканы жөндеуге, шеберханаларға 1 жиынтықтан
100 % штаттық жеке құрамға 1 данадан
Орта медициналық персоналдың және дәрігердің штаттық лауазымына 2 жиынтықтан
100 % штаттық жеке құрамға әрбір үш сағат сайын ауыстыру есебінен

Параграф 1. Индивидуальные средства медицинской защиты
По 1 комплекту на каждую единицу техники, пост дежурных сил, караула, контрольно-пропускных пунктов, пунктов технического обслуживания и ремонта техники, мастерские
По 1 штуке на 100 % штатного личного состава
По 2 комплекта на штатную должность среднего медицинского персонала и врача
Из расчета смены каждые три часа на 100 % штатного личного состава

1-параграф. Жеке медициналық қорғаныш құралдары
100 % штаттық жеке құрамға 1 жиынтықтан
Әрбір техника бірлігіне, кезекші күштер бекетіне, қарауылға, бақылау-өткізу пункттеріне, техникалық қызмет көрсету және техниканы жөндеу пункттеріне, шеберханаларға 1 жиынтықтан
100 % штаттық жеке құрамға 1 данадан
100 % штаттық жеке құрамға 1 данадан
100 % штаттық жеке құрамға 1 данадан
Орта медициналық персонал және дәрігер штаттық лауазымына 2 жиынтықтан
100 % штаттық жеке құрамға әр үш сағат сайын ауыстыру есебінен

Параграф 1. Индивидуальные средства медицинской защиты
По 1 комплекту на 100 % штатного личного состава
По 1 комплекту на каждую единицу техники, пост дежурных сил, караула, контрольно-пропускных пунктов, пунктов технического обслуживания и ремонта техники, мастерские
По 1 штуке на 100 % штатного личного состава
По 1 штуке на 100 % штатного личного состава
По 1 штуке на 100 % штатного личного состава
По 2 комплекта на штатную должность среднего медицинского персонала и врача
Из расчета смены каждые три часа на 100% штатного личного состава

6-параграф. Дәріханалар мен медициналық қоймаларға арналған аппараттар, аспаптар мен жабдық
1
3
7-параграф. Үлгілік жабдық, брезент, ыдыс
1
1
3. Госпитальдың (лазареттердің) емханалық бөлімшесін, әскери емханаларды, медициналық мүлік пен техниканы (техникалық құралдарды) сақтау базалары мен қоймаларын (бөлім) жабдықтау нормалары
Р/с №
Атауы
Қолданылу мерзімі
Өлшем бірлігі
Норма бойынша тиесілі
Госпитальдың (лазареттердің) емханалық бөлімшесі
Әскери емхана
Орталық әскери-стоматологиялық емхана
Медициналық мүлік пен техниканы сақтау базасы
Медициналық мүлік пен техниканы (техникалық құралдар)сақтау қоймалары (бөлім)

Параграф 6. Аппараты, приборы и оборудование для аптек и медицинских складов
1
3
Параграф 7. Типовое оборудование, брезенты, тара
1
1
3. Нормы снабжения поликлинического отделения госпиталя (лазаретов), военных поликлиник, баз хранения и складов (отдел) хранения медицинского имущества и техники (технических средств)
п/п
Наименование
Срок службы
Единица измерения
Положено по норме
Поликлиническое отделение госпиталя (лазаретов)
Военная поликлиника
Центральная военно-стоматологическая поликлиника
База хранения медицинского имущества и техники
Склады (отдел) хранения медицинского имущества и техники (технических средств)

318.
Автомобильдік рефрижератор (медициналық)
10
кешен
1
4. Санитариялық-эпидемиологиялық орталықты, санитариялық-эпидемиологиялық бөлімді (орталық филиалдарын), орталық әскери-дәрігерлік комиссияны, авиациялық медицина зертханасын және әскери медицина орталығын жабдықтау нормалары
Р/с №
Атауы
Қолданылу мерзімі
Өлшем бірлігі
Норма бойынша тиесілі
Санитариялық-эпидемиологиялық мекеме
Санитариялық-эпидемиологиялық бөлімдер (орталық филиалдары)
Орталық әскери-дәрігерлік комиссия
Авиациялық медицина зертханасы
Әскери медицина орталығы
26-тарау. Медициналық мүлік жиынтығы

318.
Автомобильный рефрижератор (медицинский)
10
комплекс
1
4. Нормы снабжения Санитарно-эпидемиологического центра, санитарно-эпидемиологические отдела (Филиалы центра), центральной военно-врачебной комиссии, лаборатории авиационной медицины и центра военной медицины
№ п/п
Наименование
Срок службы
Единица измерения
Положено по норме
Санитарно-эпидемиоло-гический учреждения
Санитарно-эпидемиологические отделы (Филиалы центра)
Центральная военно-врачебная комиссия
Лаборатория авиационной медицины
Центр военной медицины
Глава 18. Комплекты медицинского имущества