Аршалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 71/2 "2021-2023 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 15 шілдедегі № 12/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 71/2 (Нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8325 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 349,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 548,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 676,6 мың теңге;
2) шығындар – 68 249,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 900,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 900,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2021-2023 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 158,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 943,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 522,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 693,0 мың теңге;
2) шығындар – 30 892,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 734,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 734,5 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"3. 2021-2023 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 380,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 786,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 330,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 127 264,0 мың теңге;
2) шығындар – 167 380,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 71/2 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2021-2023 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15 июля 2021 года № 12/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 71/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8325) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 349,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 548,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 676,6 тысяч тенге;
2) затраты – 68 249,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 900,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 900,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 158,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 943,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 522,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 693,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30 892,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 734,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 734,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2021-2023 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 380,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 786,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 330,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 127 264,0 тысяч тенге;
2) затраты – 167 380,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;

"15. 2021 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджеті түсімдерінің құрамында 40 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Е.Қазбеков
Аршалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 15 шілдедегі
№ 12/2 шешіміне
1 қосымша
Аршалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 71/2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған Аршалы кентінің бюджеті
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кiрiстер

"15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 40.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата Е.Казбеков
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 15 июля
2021 года № 12/2
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № 71/2
Бюджет поселка Аршалы на 2021 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
150,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
26,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 250,0
12
Көлiк және коммуникация
5 000,0
1
Автомобиль көлігі
5 000,0
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 000,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 000,0
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттiк кредиттер
0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-2 700,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
2 700,0
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
2 700,0
Аршалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 15 шілдедегі
№ 12/2 шешіміне
14 қосымша
Аршалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 71/2 шешіміне
40 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
549 009,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
549 009,6
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 000,0
Автокөлік сатып алуға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу, оның ішінде:
15 000,0
"Бұлақсай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5 000,0
"Михайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5 000,0
"Жібек жолы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 731,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
10 731,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автокөлік жолдары бөлімі
523 278,6
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автокөлік жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
523 278,6
Ақмола облысы Аршалы ауданы Бабатай станциясы көшелерінің кентішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында кентішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеу
100 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы 42 Разъезд көшелерінің кентішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеу
100 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Волгодонов ауылы көшелерінің автокөлік жолдарын күрделі жөндеу
150 000,0

009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
150,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
26,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 250,0
12
Транспорт и коммуникации
5 000,0
1
Автомобильный транспорт
5 000,0
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 000,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
5 000,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-2 700,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2 700,0
Используемые остатки бюджетных средств
2 700,0
Приложение 14 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 15 июля
2021 года № 12/2
Приложение 40 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № 71/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2021 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
549 009,6
Целевые текущие трансферты
549 009,6
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
15 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из районного бюджета на приобретение автомобилей, в том числе:
15 000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Булаксайского сельского округа"
5 000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Михайловского сельского округа"
5 000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жибек жолы"
5 000,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 731,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
10 731,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
523 278,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
523 278,6
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц станции Бабатай Аршалынского района Акмолинской области
150 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
100 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц Разъезда 42 Аршалынского района Акмолинской области
100 000,0
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Волгодоновка Аршалынского района Акмолинской области
150 000,0

Ақмолы облысы Аршалы ауданы Анар ауылдық округінің Астана көшесі бойымен ұзындығы 2,4 шақырым жолды ағымдағы жөндеу
6 979,9
Анар ауылдық округіне сорғы сатып алу
535,0
Донецк ауылының су тегеурінді мұнарасын ағымдағы жөндеу
990,1
Аршалы кентінің су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
2 773,6
Жібек жолы ауылдық округінде су ұңғымаларын бұрғылау
12 000,0

Текущий ремонт дороги протяженностью 2,4 километра по улице Астана Анарского сельского округа Аршалынского района Акмолинской области
6 979,9
Приобретение центробежного насоса для Анарского сельского округа
535,0
Текущий ремонт водонапорной башни села Донецкое
990,1
Текущий ремонт водопроводных сетей поселка Аршалы
2 773,6
Бурение водяных скважин в сельском округе Жибек жолы
12 000,0