Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 7С 11/4 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 20 тамыздағы № 7С 8/4 "Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" шешімі жойылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының хатшысы Б.Қамбатыров
Атбасар аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7С 11/4 шешіміне
қосымша
Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Атбасар ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (әрі қарай – Жоспар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) Осы Жоспардың 1 қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлініснде Атбасар ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын);
2) 2 қосымшасына сәйкес жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын;
3) 3 қосымшасына сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картаны;
4) 4-23 қосымшаларына сәйкес жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу;
5) 24-43 қосымшаларына сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 8 декабря 2021 года № 7С 11/4
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы.
2. Отменить действие решения Атбасарского районного маслихата "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы" от 20 августа 2021 года № 7С 8/4.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Атбасарского районного маслихата Б.Т.Комбатуров
Приложение к решению
Атбасарского районного
маслихата от 8 декабря
2021 года № 7С 11/4
План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2021-2022 годы (далее-План), разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах".
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) Схему (карту) расположения пастбищ на территории Атбасарского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) Карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры Атбасарского района, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) Схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаньям, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложениям 4-23 к настоящему Плану;
5) Схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложениям 24-43 к настоящему Плану;