2022-2024 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 160 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 631 766 мың теңге;
салықтық түсімдер – 144 930 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 1 473 836 мың теңге;
2) шығындар – 1 661 447 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 681 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 681 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 279 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Хромтау қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар; жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері 60 000 теңге;

Об утверждении бюджета города Хромтау на 2022-2024 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 160. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 631 766 тысяч тенге;
налоговые поступления – 144 930 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала –13 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 473 836 тысяч тенге;
2) затраты - 1 661 447 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 681 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
29 681 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 279 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что в доход бюджета города Хромтау зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе платежи за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" с 1 января 2021 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 60 000 тенге;

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 36 018 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 36 018 тенге;
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;

2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 225 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Хромтау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен қаланың бюджетіне 2022 жылға берілетін субвенция көлемі 453 900 мың теңге сомасында көзделсін.

2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2022 № 225 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. В соответствии с решением Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2022-2024 годы" предусмотреть в бюджете города объем передаваемой субвенции на 2022 год из районного бюджета в сумме 453 900 тысяч тенге.

5. Хромтау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған қаланың бюджетіне 38 420 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихаттың хатшысы
Д. Х. Мулдашев

5. В соответствии с решением Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2022-2023 годы" учесть в бюджете города на 2022 год из районного бюджета текущий целевой трансферт в сумме 38 420 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города Хромтау.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Мулдашев Д. Х.