2022-2024 жылдарға арналған Қызылсу ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 170 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қызылсу ауылдық округінің бюджеті 1 қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 65 995 мың теңге;
салықтық түсiмдер 3 600 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 62 395 мың теңге;
2) шығындар 66 995 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) -1 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
(профицитті пайдалану) қаржыландыру 1 000 мың теңге;
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражаттарының
пайдаланылатын қалдықтары 1 000 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 289 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 3 063 теңге;

Об утверждении бюджета Кызылсуского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 170. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кызылсуского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложению 1, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 65 995 тысяч тенге;
налоговые поступления 3 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 62 395 тысяч тенге;
2) затраты 66 995 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -1 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 1 000 тысяч тенге;
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных
средств тенге 1 000 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 289 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 063 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 36 018 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 235 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 36 018 тенге;
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2022 № 235 (вводится в действие с 01.01.2022).

4. 2022 жылға арналған Қызылсу ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 23 160 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Қызылсу ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
Сарысай ауылы және Қызылсу ауылындағы автомобиль жолдарының жұмыс жасауын қамтамасыз ету үшін 4 000 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Қызылсу ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

4. Учесть в бюджете Кызылсуского сельского округа на 2022 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 23 160 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кызылсуского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на обеспечение функционирования автомобильных дорог села Сарысай и села Кызылсу 4 000 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кызылсуского сельского округа.