"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қыркүйектегі № 1002 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша:
106 "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдардың күрделі шығыстары" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"106 Республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдардың күрделі шығыстары";
490 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 042 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
285 "Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
085 "Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"085 Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 сентября 2021 года № 1002. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов":
наименование бюджетной подпрограммы 106 "Капитальные расходы подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"106 Капитальные расходы подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан за счет средств республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 490 "Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог":
дополнить бюджетной подпрограммой 042 следующего содержания:
"042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
по администратору бюджетных программ 285 "Управление физической культуры и спорта области":
по бюджетной программе 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
по бюджетной программе 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
по администратору бюджетных программ 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 085 "Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах" изложить в следующей редакции:
"085 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах";

мынадай мазмұндағы 032 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар";
472 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
085 "Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"085 Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
485 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" және 490 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
085 "Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"085 Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
мынадай мазмұндағы 032 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар";
492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
085 "Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"085 Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 496 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" және 497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
085 "Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"085 Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";

дополнить бюджетными подпрограммами 032 и 048 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 472 "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 085 "Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах" изложить в следующей редакции:
"085 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах";
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администраторам бюджетных программ 485 "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)" и 490 "Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 085 "Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах" изложить в следующей редакции:
"085 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах";
дополнить бюджетными подпрограммами 032 и 048 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 085 "Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах" изложить в следующей редакции:
"085 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах";
по администраторам бюджетных программ 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 496 "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)" и 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
наименование бюджетной программы 085 "Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах" изложить в следующей редакции:
"085 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах";

мынадай мазмұндағы 032 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Жамаубаев

дополнить бюджетными подпрограммами 032 и 048 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Е. Жамаубаев