"Жамбыл облысында көші-қон процестерін реттеудің қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 6 қазандағы № 15-10 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 30 маусымдағы № 7-9 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жамбыл облысында көші-қон процестерін реттеудің қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 қазандағы № 15-10 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3545 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жамбыл облысындағы көші-қон процестерін реттеу Қағидаларында:
3 тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қандастарды және қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қандастар және қоныс аударушылар отбасыларының шекті саны.";
5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл облысы аумағындағы көші-қон процестерін реттеу үшін жергілікті атқарушы органдар көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органға:
қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірдің тиісті аумағын белгілеуге (алып тастауға);
шетелдік жұмыс күшін, оның ішінде этникалық қазақтар мен бұрынғы отандастар қатарынан тартуға квотаны ұлғайтуға (қысқартуға);
қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың орта мерзімді кезеңге немесе алдағы жылға арналған өңірлік квоталарын ұлғайтуға (қысқартуға) қатысты ұсыныстар енгізеді.";
6 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квоталарына сәйкес жүзеге асырылады.";
7 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Халықтың кетуі халықтың көбею қарқынына қарағанда көп болған кезде көші-қон процестерін реттеу, оның ішінде білікті жұмыс күшін тартуға және оларға жедел әлеуметтік бейімделуге жәрдем көрсетуге, қандастарды, әсіресе жастарды кәсіптік оқытуға және қайта даярлауға бағытталған іс-шаралар әзірлеу арқылы жүзеге асырылады.".
2. Осы шешімінің орындалуын бақылау Жамбыл облыстық маслихаттың құқықтық тәртіп, әлеуметтік-мәдени салалар, гендерлік саясат және қоғамдық ұйымдармен байланыс мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Өсербаев
Облыстық мәслихат
хатшысы М.Сарыбеков

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылской области от 6 октября 2017 года № 15-10 "Об утверждении правил регулирования миграционных процессов в Жамбылской области"
Решение Жамбылского областного маслихата от 30 июня 2021 года № 7-9
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылской области от 6 октября 2017 года № 15-10 "Об утверждении правил регулирования миграционных процессов в Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3545) следующие изменения:
в Правиле регулирования миграционных процессов в Жамбылской области, утвержденных указанным решением:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) региональные квоты приема кандасов и переселенцев – предельное число семей кандасов и переселенцев, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для регулирования миграционных процессов в Жамбылской области местные исполнительные органы в уполномоченный орган по вопросам миграции населения вносят предложения, касающиеся:
отнесения (исключения) соответствующей территории региона для расселения кандасов и переселенцев;
увеличения (сокращения) квоты на привлечение иностранной рабочей силы, в том числе из числа этнических казахов и бывших соотечественников;
увеличения (сокращения) региональных квот приема кандасов и переселенцев на среднесрочный период или предстоящий год.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Расселение кандасов и переселенцев осуществляется в соответствии с региональными квотами приема кандасов и переселенцев в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При оттоке населения, превышающем темпы воспроизводства населения, регулирование миграционных процессов осуществляется, в том числе, путем разработки мероприятий, направленных на привлечение квалифицированной рабочей силы и оказание им содействия в ускоренной социальной адаптации, профессиональное обучение и переподготовку кандасов, особенно молодежи.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского областного маслихата по вопросам правопорядка, социально-культурной сферы, гендерной политики и связи с общественными объединениями.
Председатель сессии
областного маслихата С. Усербаев
Секретарь областного
маслихата М. Сарыбеков