2022-2024 жылдарға арналған Жуалы ауданы Бауыржан Момышұлы ауылы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 - бабына және "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жуалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-7 шешімі негізінде (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26038 болып тіркелген) Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Бауыржан Момышұлы ауылы және ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1. Бауыржан Момышұлы ауылы
1) кірістер 154 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 137 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 107 724 мың теңге;
2) шығындар – 168 384 мың теңге;
3) бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары–13 523 мың теңге.
1.2. Ақтөбе ауылдық округі
1) кірістер 86 642 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 429 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81 161 мың теңге;
2) шығындар – 87 662 мың теңге;
3) бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 020 мың теңге.
1.3. Ақсай ауылдық округі
1) кірістер 100 257 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 28 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 93 619 мың теңге;
2) шығындар – 101 244 мың теңге;
3) бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 987 мың теңге.
1.4. Боралдай ауылдық округі
1) кірістер 68 704 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63 906 мың теңге;
2) шығындар – 69 590 мың теңге;
3) бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 886 мың теңге
1.5. Билікөл ауылдық округі
1) кірістер 69 989 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 66 199 мың теңге;

О бюджетах сельских округов и села Бауыржан Момышулы Жуалынского района на 2022-2024 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2021 года № 19-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жуалынского районного маслихата 25 декабря 2021 года № 18-7 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26038) Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "Утвердить бюджет сельских округов и села Бауыржан Момышулы Жуалынского района на 2022-2024 годы" согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1.1. Аппарат акима село Бауыржан Момышулы
1) доходы – 154 861 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления –47 137 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107 724 тысяч теңге;
2) затраты – 168 384 тысяч тенге;
3) используемые остатки бюджетных средств – 13 523 тысяч тенге.
1.2. Актюбинский сельский округ
1) доходы – 86 642 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 5 429 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 52 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 161 тысяч теңге;
2) затраты – 87 662 тысяч тенге;
3) используемые остатки бюджетных средств – 1 020 тысяч тенге.
1.3. Аксайский сельский округ
1) доходы – 100 257 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 6 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 619 тысяч теңге;
2) затраты – 101 244 тысяч тенге;
3) используемые остатки бюджетных средств – 987 тысяч тенге.
1.4. Боралдайский сельский округ
1) доходы – 68 704 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 4 796 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 906 тысяч теңге;
2) затраты – 69 590 тысяч тенге;
3) используемые остатки бюджетных средств – 886 тысяч тенге.
1.5. Биликульский сельский округ
1) доходы – 69 989 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 3 788 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 199 тысяч теңге;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 34-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес 2022-2024 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде 25 пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 09.12.2022 № 34-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. В соответствии пункт 4 со статьей 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2022-2024 годы предусмотреть средства для специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов установить повышенные 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

3. Ауылдық жергілікті атқарушы органдарының резерві № 15 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдарды құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2022 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
хатшысы Е. Тлеубеков
Жуалы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 19-2 шешіміне 1 қосымша
Бауыржан Момышұлы ауылының 2022 жылға арналған бюджеті

3. Утвердить резерв сельских местных исполнительных органов согласно приложению № 15.
4. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного
маслихата Е. Тлеубеков
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного
маслихата № 19-2 от 28 декабря
2021 года
Бюджет аппарата акима село Бауыржан Момышулы на 2022 год