2022-2024 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 124 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 889 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 63 880 мың теңге;
2) шығындар – 65 181,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -292,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 292,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 292,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 150; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 191 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға аудандық бюджеттен Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 33 698 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2021 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 150 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2021 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,2 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 150 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, 2022 жылға арналған бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2022-2024 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 124.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Алдашбай Ахун на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 889 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 10 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 880 тысяч тенге;
2) затраты – 65 181,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -292,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 292,8 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 292,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 150; с изменением, внесенным решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 191 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в 2022 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Алдашбай Ахун установлен в размере 33 698 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 150 (вводится в действие с 01.01.2022).
2-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2021 году в районный бюджет в сумме 0,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25.03.2022 № 150 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить перечень бюджетной программы на 2022 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.

4. 2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун, на 2022 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2022 год за счет областного бюджета согласно приложению 6.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2022 год за счет районного бюджета согласно приложению 7.

7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 124 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 191 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішісыныбы
Атауы
1. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного
маслихата Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 124
Бюджет сельского округа Алдашбай Ахун на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 191 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

1 481,0
Қармақшы аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 124 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
5 230,0
1
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
5 230,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 124 шешіміне 7-қосымша
2022 жылға арналған Алдашбай Ахун ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

1 481,0
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2021 года № 124
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2022 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
5 230,0
1
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
5 230,0
Приложение 7 к решению
Кармакшинского районного
маслихата Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 124
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Алдашбай Ахун на 2022 год за счет районного бюджета

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 191 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
19 731,0
1
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға
4 737,0
2
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі Ш.Шегебаев, О.Шораяқұлы көшесіне жарықтандыру жұмыстарын жүргізуге жобалық сметалық құжаттар дайындау және мемлекеттік сараптамадан өткізуге
3 485,0
3
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі 3 су ұңғымаларын мемлекеттік тіркеу жұмыстары
171,6
4
Алдашбай Ахун ауылдық округіндегі О.Шораяқұлы көшесіне жарықтандыру жұмыстары
11 337,4

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15.06.2022 № 191 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
19 731,0
1
На повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
4 737,0
2
На разработку проектно-сметной документации и получении государственной экспертизы на освещение по улицам Ш.Шегебаева, О.Шораякулы сельского округа Алдашбай-Ахун
3 485,0
3
Работа по государственной регистрации 3 скважин на воду в сельском округе Алдашбай Ахун
171,6
4
Работы по освещению улицы О. Шораякулы в сельском округе Алдашбай Ахун
11 337,4