"Жітіқара ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 22 қарашадағы № 257 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Жітіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жітіқара ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Жітіқара ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Жітіқара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жітіқара ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара ауданының әкімі Н. Өтегенов
Жітіқара
ауданы әкімдігінің
2021 жылғы "22" қарашадағы
№ 257 қаулысымен
бекітілді
"Жітіқара ауданыны әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жітіқара ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі) әлеуметтік-экономикалық саясатты іске асыру және мемлекеттік жоспарлау салаларындағы функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Житикаринского района"
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 22 ноября 2021 года № 257
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Житикаринского района Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Житикаринского района".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Житикаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственной регистрации вышеуказанного положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Житикаринского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Житикаринского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Житикаринского района Н. Утегенов
Утверждено
постановлением акимата
Житикаринского района
от "22" ноября 2021 года
№ 257
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Житикаринского района"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Житикаринского района" (далее – Отдел экономики и бюджетного планирования) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим функции в сферах реализации социально-экономической политики и государственного планирования.
2. Отдел экономики и бюджетного планирования осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемелекеттік тілінде жазылған мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Бөлімнің заңды мекенжайы: 110700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, 6 шағын аудан, 65 үй.
9. Осы ереже Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөліміне кәсіпкерлік субъектілерімен экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер экономика және бюджеттік жоспарлау бөліміне заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
12. Мақсаттары:
1) әлеуметтік-экономикалық саясатты іске асыру, мемлекеттік жоспарлауды жүзеге асыру;
2) экономика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
5) мемлекеттік органның құзыреті шегінде мемлекеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыру;
6) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын тиімді іске асыруға ықпал ететін мемлекеттік жоспарлау жүйесін дамыту;

3. Отдел экономики и бюджетного планирования является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Отдел экономики и бюджетного планирования вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Отдел экономики и бюджетного планирования имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Отдел экономики и бюджетного планирования по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела экономики и бюджетного планирования и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Отдела экономики и бюджетного планирования утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 110700, Республика Казахстан, Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, 6 микрорайон, 65 дом.
9. Настоящее положение является учредительным документом Отдела экономики и бюджетного планирования.
10. Финансирование деятельности Отдела экономики и бюджетного планирования осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Отделу экономики и бюджетного планирования запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Отдела экономики и бюджетного планирования.
Если Отделу экономики и бюджетного планирования законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются государственный бюджет.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) реализация социально-экономической политики, осуществление государственного планирования;
2) реализация государственной политики в сфере экономики;
3) реализация государственной политики в сфере бюджетного планирования;
4) реализация государственной политики в сфере регионального развития;
5) осуществление функций в сфере государственного планирования в пределах компетенции государственного органа;
6) развитие системы государственного планирования, способствующей эффективной реализации приоритетов социально-экономического развития района;

7) стратегияны әзірлеу, ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтарын және негізгі бағыттарын айқындау;
8) аудан бюджетін әзірлеу;
9) инвестициялық белсенділікті арттыруға жәрдемдесу;
10) мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесінің сатылы іске асырылуын қамтамасыз ету;
11) мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру;
12) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және/немесе алып тастау, мемлекеттік органның құзыретіне кіретін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің атауын өзгерту мәніне заңнама мониторингі.
13. Өкілеттіктері:
Құқықтары:
1) аудан әкімдігінің құқықтық және нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге қатысу;
2) мемлекеттік органдардан, мемлекет қатысатын заңды тұлғалардан, өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттар мен материалдарды сұрау және алу;
3) аудан әкімдігінің, мүдделі мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың қарауына экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
4) мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындау және ұсыну;
5) сотта талапкер және жауапкер болу;
6) жеке және заңды тұлғаларға экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша түсініктемелер беру;
7) тиісті аумақта мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен, қоғамдық өзін-өзі басқару органдарымен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасау;
8) мемлекеттік органның құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
Міндеттері:
1) орындалуы міндетті құқықтық актілерді қабылдау;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы тұтынушылардың хабардар болуын қамтамасыз ету;
4) уәкілетті органға мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы жөніндегі тиісті ақпаратты ұсыну;
5) мемлекеттік қызметтерді тұтынушылардың шағымдары мен өтініштерін қарау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдауды, тіркеуді, есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) ауданның орта мерзімді кезеңге арналған экономикалық саясатының негізгі бағыттарын іске асыру;

7) разработка стратегии, определение приоритетов и основных направлений социально-экономического развития района;
8) разработка бюджета района;
9) содействие повышению инвестиционной активности;
10) обеспечение поэтапной реализации новой системы государственного планирования;
11) повышение качества оказания государственных услуг;
12) мониторинг законодательства на предмет выявления и/или исключения государственных услуг, изменения наименования государственных услуг, входящих в компетенцию государственного органа.
13. Полномочия:
Права:
1) участвовать в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов акимата района;
2) запрашивать и получать от государственных органов, юридических лиц с участием государства, иных организаций необходимые информации и материалы;
3) вносить на рассмотрение акимата района, заинтересованных государственных органов и иных организаций предложения по вопросам, входящим в компетенцию Отдела экономики и бюджетного планирования;
4) готовить и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
5) быть истцом и ответчиком в суде;
6) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции Отдела экономики и бюджетного планирования;
7) взаимодействовать с другими государственными органами, органами общественного самоуправления и иными организациями по вопросам повышения эффективности государственного управления на соответствующей территории;
8) вырабатывать предложения по внесению изменений и/или дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, в части государственных услуг, входящих в компетенцию государственного органа;
9) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
Обязанности:
1) принимать обязательные для исполнения правовые акты;
2) обеспечивать доступность и качество предоставляемой государственной услуги;
3) обеспечивать информированность потребителей о порядке оказания государственных услуг;
4) предоставлять соответствующую информацию в уполномоченный орган по качеству оказания государственных услуг;
5) рассматривать жалобы и обращения потребителей государственных услуг;
6) обеспечивать прием, регистрацию, учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Функции:
1) реализация основных направлений экономической политики района на среднесрочный период;

2) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу;
3) аудан экономикасын дамытудың болжамды параметрлеріне қол жеткізу бойынша ауданның атқарушы органдарының қызметін үйлестіру;
4) өңірлік даму саласындағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеу, түзету және мониторингілеу жөніндегі жұмысты үйлестіру;
5) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму мониторингі;
6) аудандағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды талдау;
7) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламаларын әзірлеуді үйлестіру;
8) бюджеттік өтінімдерді, аудандық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын қарау, бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалар жобалары бойынша қорытынды қалыптастыру және оларды Жітіқара ауданы әкімдігінің бюджет комиссиясының қарауына жіберу;
9) үш жылдық кезеңге арналған аудандық бюджеттің жобасын әзірлеу және тиісті қаржы жылына арналған бюджетті нақтылау, түзету бойынша ұсыныстар енгізу;
10) аудандық бюджетке түсетін түсімдерді болжау;
11) жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау;
12) аудандық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау;
13) тиісті қаржы жылына арналған аудан бюджеті туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу;
14) ауданның бюджеттік комиссиясының жұмысын ұйымдастыру;
15) бөлімнің бюджеттік бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру мониторингі;
16) мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының мониторингі және оларды бағалау;
17) инвестициялық ахуалды жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру, инвестицияларды тартуға жәрдемдесу;
18) басым бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру;
19) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарына экономикалық қорытындылар дайындау;
20) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
21) мемлекеттік орган көрсететін мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету бойынша үйлестіру және бақылау;
22) мемлекеттік органның құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
23) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3-тарау. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
15. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімін басқаруды басшы жүзеге асырады, ол экономика және бюджеттік жоспарлау бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
16. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.

2) разработка прогноза социально-экономического развития района;
3) координация деятельности исполнительных органов района по достижению прогнозных параметров развития экономики района;
4) координация работы по разработке, корректировке и мониторингу программных документов в сфере регионального развития;
5) мониторинг социально-экономического развития района;
6) анализ социально-экономической ситуации в районе;
7) координация разработки бюджетных программ исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета;
8) рассмотрение бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов районных бюджетных программ, формирование заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направление их на рассмотрение бюджетной комиссии акимата Житикаринского района;
9) разработка проекта районного бюджета на трехлетний период и внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета на соответствующий финансовый год;
10) прогнозирование поступлений в районный бюджет;
11) определение объемов трансфертов общего характера;
12) определение лимитов расходов администраторов районных бюджетных программ, лимитов на новые инициативы;
13) разработка проекта постановления акимата района о реализации решения маслихата о бюджете района на соответствующий финансовый год;
14) организация работы бюджетной комиссии района;
15) разработка и мониторинг реализации бюджетных программ отдела;
16) мониторинг и оценка документов системы государственного планирования;
17) координация работы по выработке предложений по улучшению инвестиционного климата, содействие привлечению инвестиций;
18) формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов;
19) подготовка экономических заключений на инвестиционные предложения администраторов бюджетных программ;
20) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
21) координация и контроль по обеспечению доступности и качества государственных услуг, оказываемых государственным органом;
22) реализация гендерной политики в пределах компетенции государственного органа;
23) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство Отделом экономики и бюджетного планирования осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел экономики и бюджетного планирования задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель Отдела экономики и бюджетного планирования назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары болады.
18. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі басшысының өкілеттіктері:
1) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттік шеңберін айқындайды;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
5) лауазымдық нұсқаулықтарды бекітеді, бұйрықтар шығарады, қаржылық құжаттарға қол қояды, экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті нұсқауларды береді;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің атынан өкілдік етеді;
7) мемлекеттік органның атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
8) тәртіптік жазаларды салу, көтермелеу және материалдық көмек көрсету мәселелерін заңнамада белгіленген тәртіпте шешеді;
9) белгіленген еңбек ақы қорының және қызметкерлер санының шегінде бөлімнің құрылымын, міндеттемелер мен төлемдер бойынша экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің қаржыландыру жоспарын бекітеді;
10) азаматтардың және заңды тұлғалар өкілдерінің жеке қабылдауын жүргізеді, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мерзімдерде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
11) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
19. Басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

17. Руководитель Отдела экономики и бюджетного планирования имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя Отдела экономики и бюджетного планирования:
1) организует и руководит работой Отдела экономики и бюджетного планирования;
2) определяет обязанности и круг полномочий работников Отдела экономики и бюджетного планирования;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников Отдела экономики и бюджетного планирования в установленном законодательством порядке;
4) утверждает положения о структурных подразделениях Отдела экономики и бюджетного планирования;
5) утверждает должностные инструкции, издаҰт приказы, подписывает финансовые документы, дает обязательные для исполнения работниками Отдела экономики и бюджетного планирования указания;
6) представляет Отдел экономики и бюджетного планирования в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
7) без доверенности действует от имени государственного органа;
8) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий;
9) утверждает план финансирования по обязательствам и платежам, структуру Отдела экономики и бюджетного планирования в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
10) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц, рассматривает в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя Отдела экономики и бюджетного планирования в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Руководитель Отдела экономики и бюджетного планирования определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. Отдел экономики и бюджетного планирования может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела экономики и бюджетного планирования формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

21. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөліміне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен айыруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

21. Имущество, закрепленное за Отделом экономики и бюджетного планирования, относится к районной коммунальной собственности.
22. Отдел экономики и бюджетного планирования не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение Отдела экономики и бюджетного планирования осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.