2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/145 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 496 мың теңге:
салық түсімдері - 4 593,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 34,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 596 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 21 272,3 мың теңге;
2) шығындар - 32 373 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 877 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 877 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 877 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 24/275 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Петровка ауылдық округі бюджетінде шағындар қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 2 407,5 мың теңге сомада 4 - қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2022 жылға арналған бюджетте 5-қосымшаға сәйкес Петровка ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару бойынша шығыстар 34,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 14/145.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы - 29 496 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4 593,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 34,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 596 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 21 272,3 тысяч тенге;
2) затраты - 32 373 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 877 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 877 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 877 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/169 (вводится в действие с 01.01.2022); от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/275 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 2 407,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/169 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-2. Предусмотреть в бюджете на 2022 год расходы по возврату сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Петровского сельского округа в сумме 34,2 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022).

1-3. Петровка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 қаржы жылында облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 - қосымшаға сәйкес 469,5 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/275 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған Петровка ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен Петровка ауылдық округінің бюджетіне 12 225 мың теңге сомада бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4-1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
Мәдениет ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін ағымдағы жөндеуге;
"Коммуникациялар және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Петровка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жана редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 23.11.2022 № 24/275 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

1-3. Предусмотреть в расходах бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2021 финансовом году из областного бюджета в сумме 469,5 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/275 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы Петровского сельского бюджета на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, из районного бюджета бюджету Петровского сельского округа в сумме 12 225 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
4-1. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, в том числе:
на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Мадениет;
на обучение акимов сельских округов по теме "Коммуникации и взаимодействие со средствами массовой информации".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2022 № 24/275 (вводится в действие с 01.01.2022).

4-2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы мақсатты трансферттердің көлемі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының аталған ағымдағы мақсатты трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы төлемін арттыруға;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға.
Аудандық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
6. Петровка ауылдық округі бойынша 2022-2024 жылдарға арналған шығындар 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

4-2. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных целевых трансфертов Национального фонда Республики Казахстан определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в том числе:
на повышение заработной платы государственных служащих;
освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы".
6. Установить расходы на 2022-2024 годы по Петровскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/145 шешіміне
1 – қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 21.02.2022 № 16/169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2022 № 24/275(01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года
№ 14/145
Бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21.02.2022 № 16/169 (вводится в действие с 01.01.2022); от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022); от 23.11.2022 № 24/275 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

469,5
Барлығы:
2 877
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 14/145 шешіміне
5- қосымша
Петровка ауылдық округінің бюджетіне түскен облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған трансферттердің сомаларын қайтару
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.09.2022 № 23/256 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сынып
кіші сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)

469,5
Итого:
2 877
Приложение 5
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года № 14/145
Возврат сумм неиспользованных трансфертов, выделенных из областного бюджета, поступивших в бюджет Петровского сельского округа
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.09.2022 № 23/256 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)