2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауданының Куйбышев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 11/16 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 - тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Қызылжар ауданының Куйбышев ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 967,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 557,2 мың теңге;
2) шығындар – 52 636,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -669,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 669,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 669,0 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 12.05.2022 № 14/28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2022 № 15/11 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 30.11.2022 № 14/28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Куйбышев ауылдық округінің бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген ауылдың аумағында жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері;
2) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

Об утверждении бюджета Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2021 года № 11/16
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 967,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 557,2 тысяч тенге;
2) затраты – 52 636,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -669,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 669,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 669,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2022 № 14/28 (вводится в действие с 01.01.2022); от 15.08.2022 № 15/11 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.11.2022 № 18/16 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы Куйбышевского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;

3) ауыл аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекен жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мына көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауыл аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауыл аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
5) сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдерге:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан.
3. Куйбышев ауылдық округінің бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салынатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдарынан;
3) ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округтің коммуналдық меншік (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) мүлігін жалға беруден түсетін кірістер;
4) ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округі бюджетінің кірістері ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып белгіленсін.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін 40 817 мың теңге жалпы сомадағы субвенциялар көлемі 2022 жылға ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған Куйбышев ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.

3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
5) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
открытом пространстве за пределами помещений в селе.
3. Установить, что доходы Куйбышевского сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) штрафы, налагаемые акимами сельских округов за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
доходы от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа.
5. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету округа в общей сумме 40 817 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Куйбышевского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.

Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Куйбышев ауылдық округі әкімінің 2022-2024 жылдарға арналған Куйбышев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.
7. Аудандық бюджеттен 2022 жылға нысаналы трансферттер Куйбышев ауылдық округінің бюджетінде ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Куйбышев ауылдық округі әкімінің "2022-2024 жылдарға арналған Куйбышев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Куйбышевского сельского округа о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении бюджета Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района на 2022-2024 годы.
7. Предусмотреть в бюджете Куйбышевского сельского округа на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Куйбышевского сельского округа о реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области об утверждении бюджета Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района на 2022-2024 годы.

8. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының хатшысы
Ж. Елеусізов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 11/16 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған Қызылжар ауданының Куйбышев ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 12.05.2022 № 14/28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2022 № 15/11 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 30.11.2022 № 18/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Ж. Елеусизов
Приложение 1
к решению Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2021 года
№ 11/16
Бюджет Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2022 № 14/28 (вводится в действие с 01.01.2022); от 15.08.2022 № 15/11 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.11.2022 № 18/16 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5